Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) #94529552 válasza Rbert (#5449) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van Eco mód: Beállíthatja, hogy a TV automatikusan lekapcsoljon, amennyiben adott ideig nincs felhasználói aktivitás és Képernyővédő: Amennyiben az aktuálisan megjelenített alkalmazás egy óráig nem érzékel felhasználói tevékenységet, az alkalmazást egy Képernyővédő váltja fel. az Általános menüben, ezek elvileg ott is érvényesek.

(#5452) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Ki milyen media playert használ Oled-hez?

TV-t mindenképpen veszek, még idén, az 55C7V a kiszemelt!
Ezt szeretném etetni egy olyan lejátszóval, ami kompromisszum mentes, és lejátsza a 4K HDR-es filmeket, valamint a HD hangformátumokat!!

(#5453) krx21 válasza Faresz29 (#5452) üzenetére


krx21
nagyúr

Panasonic DMP-UB900 UHDBlu-ray lejátszó. :DDD

(#5454) Rbert válasza Faresz29 (#5452) üzenetére


Rbert
aktív tag

Most vettem hozzá Hi media q5-öt.Még tanulási fázisban vagyok. HDR-t ami tudja :
Zidoo X8/9S,.Hi Media Q5-Q10 Pro, Zappiti 4KHDR,Egreat A5.

(#5455) Nemir Ombe válasza Faresz29 (#5452) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem arra a "kompromisszummentes" lejátszóra még egy kicsit várni kel .... :D ;)

Hmm ....

(#5456) Madwe válasza Faresz29 (#5452) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én az xplay appot használom a tévén, syno nassal étterem. Kadenciahelyes, eszik 4k hdrt is, isot nem de minden mást igen. Mondjuk hd hangod így nem lesz:(

[ Szerkesztve ]

(#5457) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Házimozi rendszerem is van természetesen!
Tehát nem a TV saját lejátszójával akarok pepecselni...
A legfőbb szempont a képminőség, és a 4k HDR lejátszási képesség!
A Zidoo9S-ről elég jókat írnak, és árban sem elrugaszkodott!!
Egy PopcornA210 váltana, ami felett sajnos már eljárt az idő.

(#5458) Rbert válasza Faresz29 (#5457) üzenetére


Rbert
aktív tag

Azért választottam a Hi mediát mert van támogatása nálunk és már jó néhányan használják..A Zidoo-nak csak itt a fórumon..

(#5459) arn77 válasza Faresz29 (#5452) üzenetére


arn77
aktív tag

Dune HD Duo Base 4K

(#5460) torma1981 válasza Faresz29 (#5457) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Ez akkor viszi rendesen a 4k HDR-t? Jó a beépített lejátszó is a tv-nek, csak nem lehet hangot, feliratot rendesen váltani. Ha ezt tudná nem is kellene másik.

(#5461) Faresz29 válasza torma1981 (#5460) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Szia!

Igen, mindenféle 4K HDR anyagot megeszik, sőt elméletileg a BD-t menüvel, úgy mint az én régi Popim!!!

(#5462) torma1981 válasza Faresz29 (#5461) üzenetére


torma1981
veterán

Ahogy nézem nem nagyon lehet Magyarországon beszerezni. Olyan kellene nekem amit itthon is beszerezhetek,de nem 50k.

(#5463) claire78 válasza torma1981 (#5462) üzenetére


claire78
senior tag

(#5464) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

megrendeltem a B7-et a Telekomtól
valaki leírná nekem mire kell figyelni ennél a z OLED tv-nél és miket érdemes beállítgatni-kikapcsolni-bekapcsolni??

köszi

(#5465) Madwe válasza torma1981 (#5460) üzenetére


Madwe
nagyúr

A tévén tudsz feliratot és hangsavot is váltani. Csak akkor nem megy ha dlnat használsz.

(#5466) mayday00 válasza petya2012 (#5464) üzenetére


mayday00
őstag

Lehet ezt is be kell járatni mint a plazmát?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5467) krx21 válasza petya2012 (#5464) üzenetére


krx21
nagyúr

Az igazat megvallva nincs semmi különösebb. Néha érdemes egy panel törlést csinálni... Ha elindítod ezt kikapcsolt állapotban csinálja...

(#5468) torma1981 válasza claire78 (#5463) üzenetére


torma1981
veterán

Úgy értettem,hogy olcsóbb legyen mint 50k. :D Inkább max 30k.

(#5469) dgyuri0123 válasza torma1981 (#5468) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

4k-s tv elé drága lejátszó dukál. 30- ért még normális FHD lejátszó sincs. :)

"csak a zene van"

(#5470) Nemir Ombe válasza dgyuri0123 (#5469) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Dehogy kell drága (elég ha a TV az) .... ugyis "ugyanazok az 1-esek és 0-k" jönnek ki mindegyikből.... ;] :D

Hmm ....

(#5471) Madwe válasza torma1981 (#5468) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha van is ami kezel 4khdrt ennyiért, az biztos bugos lassú vacak lesz. Annál már csak jobb bealdozni a hd hangot egy ideig s használni az okostvt valami appal, s ha lesz keret venni valami normálisat...
Én pl popit adtam el, mert kezelhetosegben sokkal rosszabb volt, s hd hangon kívül mást nem adott (ok, szebben skalaz szar forrást, de ilyen tvt érdes amúgy is normális anyaggal etetni:)

[ Szerkesztve ]

(#5472) mayday00 válasza torma1981 (#5468) üzenetére


mayday00
őstag

MINIX NEO U1 + Libreelec.

Gyere át ide, itt érdeklődj. [link]

De vannak olcsóbb Amlogic S905 procis készülékek + libreelec. Már ebből is összehozható egy olyan média lejátszó, h elájulsz. 20ezerből is ki lehet hozni. :K [link] pl + libreelec.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5473) dgyuri0123 válasza Nemir Ombe (#5470) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Olyan ez, mint egy Ferrari diagonál gumikkal.

"csak a zene van"

(#5474) petya2012 válasza mayday00 (#5466) üzenetére


petya2012
őstag

sose volt plazmám
ezért is kérdeztem mit kell rajta beállítani,stb

(#5467) krx21

azt hogy??

[ Szerkesztve ]

(#5475) Pro Koryak válasza Nemir Ombe (#5470) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Csinálj már egy valódi vaktesztet(nem tudod mikor mi van bekötve és nem te cserélgeted őket) egy 30-50-100-200e ft-os lejátszó között! Mi lesz a végeredmény???

(#5476) Madwe válasza Pro Koryak (#5475) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szar anyag esetén (pl 720p) szemre meg lehet mondani, h egy popi, egy dedikált de szarabb lejátszó, vagy az okostv játsza le. Ez rendes fhd s 4k anyagnál nincs így, de lejátszóknál nem csak az a fontos. Legyen rendes oprendszere, legyenek rá rendes appok, ne szaggasson, ne legyen lassú, ne fagyjon ki, kezeljen mindent kodeket, feliratokat, hangsávokat. Ebben pedig ég és föld a külömbség! (s a legtöbben az okostv rendszere a legjobb btw:D)

(#5477) Nemir Ombe válasza Madwe (#5476) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nativ 4K anyagnál is simán észrevehető, ha "gyenge" a lejátszó.... uu. ahogy pl. az is simán látszik, ha nem nativ a 4K vagy alacsony(abb) a BR .... ;)

Pro Koryak:
"Vakteszteljen" az aki nem látja .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5478) krx21 válasza petya2012 (#5474) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem ismerem a pontosan a működési elvét, de a panelnek nem kell fényt kibocsátani a folyamat alatt...

(#5479) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok,

Eddig 55EG910V tv-t szerettem volna venni, de a webáruház rendesen megszívatott, konkrétan holnap lesz egy hete, hogy rendeltem a tv-t de nem voltak képesek hozzám eljuttatni... megy az ígérgetés, bocsánatkérés, oda vissza telefonálgatás, kedd óta pedig tv-m sincs mert a régit közben elvitték.

A 910V főleg a 3d támogatás miatt tetszett, de mindenképp oledet szeretnék, ami most szóba jöhet az az 55E7V részletre meg tudnom venni, megbízható hivatalos forrástól.

Mik a tapasztalatok ezzel a típussal?

Aki használ 4K-s tvt , mennyire rossz a fullHD-s filmek képe?

[ Szerkesztve ]

(#5480) krx21 válasza Sz.Miki (#5479) üzenetére


krx21
nagyúr

Klassz TV. 4K-n semennyire nem rossz a fullhd-s anyag, sőt...

(#5481) Sz.Miki válasza Sz.Miki (#5479) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Bocsánat, 55B7V az amit kinéztem.

A panel tulajdonságait tekintve fejlődött a régebbi típusokhoz képest? A régebbieknél 30K a 2016 utáni modelleknél már 100K a megadott élettartam.

[ Szerkesztve ]

(#5482) Ijk válasza Madwe (#5471) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem létezik jelenleg a világon jó megoldás. Én már mindent végigrágtam és minden esetben kompromisszum.
Médialejátszó nem jövőbiztos, nem visz minden formátumot, erőforrásban nem túl jók, nálam a popi már párszor nem bírt el 50 gigás BD anyagokkal. 10 bitet nem kezeli.
Okostv rendszert nem ismerem, de gondolom android alapú, gondolom ez sem eszik meg minden formátumot és nincs 3D ISO (bár ez ugye az új készülékeknél aligha probléma), 10 bitet nem tudom hogy kezeli-e.
HTPC ha jó, halk és igényes akkor drága, nem fog megállni 10W fogyasztással, sokat kell tákolni, és 3D ISO lejátszás szintén problémás, külön szoftverrel kell bohóckodni mivel a KODI nem támogatja.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5483) Madwe válasza Ijk (#5482) üzenetére


Madwe
nagyúr

Okostv lgnél webos alapú (ami linux alapú, eredetileg hp, palm okostelefon rendszer lett volna, de lg megvette s tévékre optimalizálta) természetesen kezel 10bitet, valamint minden formátumot megeszik gyk. ami létezik, kivéve az isot. Nem csak a 3dset, a simát sem, uh azokat remuxolni kell, vagy eleve remuxot keresni...
Legalábbis a plex, gyári lejátszóját nem néztem, de gondolom az se eszik isot?

[ Szerkesztve ]

(#5484) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello Mindenki!

Lg 55B7V araban van-e tole jobb valasztas mas gyartoktol? Koszonom!

(#5485) Ijk válasza Madwe (#5483) üzenetére


Ijk
nagyúr

ISO is elég nagy érvágás, legalább 10% ISO amit nézek. 3D meg ugye önmagában hogy nincs a tv-ben.
10 bit viszont jó dolog ha van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5486) salapp válasza Gtaati (#5484) üzenetére


salapp
addikt

Igen, hasonló árszinten az LG-től az 55C7V, szebb talp, állítólag valamivel jobb színtér.

Más gyártótól csak magasabb árszinten.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5487) Sz.Miki válasza salapp (#5486) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ez a szebb talp dolog ez szubjektív, mert pl: nekem az ívelt kecses talp jobban tetszik.. a színtér az már érdekesebb, nem találtam róla rendes összehasonlító tesztet.

(#5488) torma1981 válasza Sz.Miki (#5487) üzenetére


torma1981
veterán

Tök ugyan az a panel úgy hogy nem lehet más. Én sem láttam mást.

(#5489) Rbert


Rbert
aktív tag

B7-en hol találom az infó gombot?

(#5490) torma1981 válasza Rbert (#5489) üzenetére


torma1981
veterán

Nincs olyan. List gomb és ott a csatorna mellet az i betü

(#5491) Madwe válasza torma1981 (#5490) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vagy csak simán nyom egy középső gombot (néha 2x kell benyomni, mert az elsőre aktiválja a kurzort) s utána rábök bal felül az aktuális műsor nevére, ha az épp nézett csatorna infojára kiváncsi - scrollozható, léptethető más csatornára, időre stb.

[ Szerkesztve ]

(#5492) torma1981 válasza Madwe (#5491) üzenetére


torma1981
veterán

:D Igaz. Úgy egyszerübb

(#5493) #94529552 válasza Madwe (#5465) üzenetére


#94529552
törölt tag

Menni kell DLNA-val is a felirat és hangsáv váltásnak, továbbá méret, pozíció és egyebeknek is.
torma1981 Fénykép és Videó> Videólejátszó-nál nézd meg.

(#5494) Dadan01 válasza #94529552 (#5493) üzenetére


Dadan01
senior tag

Igen, nekem megy minden hang és felirat váltás, bár egyes mkvk belső feliratával nem bír, de az ritka. Minidlna 1.1.6 fut nálam.

(#5495) Madwe válasza #94529552 (#5493) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez függ attól is, hogy milyen dlnaserver és kliens fut. Hiába szabvany, soknal nem megy.

(#5496) torma1981 válasza Dadan01 (#5494) üzenetére


torma1981
veterán

Én Plex, és servioot használok. MKV-s 4K HDR filmenél nem mindig lehet pl feliratot választani. Nem tudom mitől van ez. Érdekes. Szerintem külső vinyoról sem fogja engedni.

(#5497) Madwe válasza torma1981 (#5496) üzenetére


Madwe
nagyúr

Próbáld ki az xplay nevű plex appot lgre, sokkal jobb mint a gyári, kiírja mely hang/feliratsáv okozna pl transzkódolást, s eleve ritkábban transzkódoltat, a gyári az kb minden feliratnál akarja...

(#5498) perecKING


perecKING
senior tag

Mi ez a nagy lejátszó őrület? A tv-magától nem játsza le usb-ről mindenkinek? :F
Nekem auto hdr-re vált, vagy pl dolby vision-ra netflixen. Vagy lemaradok valamiről?

(#5499) torma1981 válasza Madwe (#5497) üzenetére


torma1981
veterán

Köszi. Szuper. Na azt írja transcoding szükséges a felirat lejátszásához. Az mit jelent?

(#5500) Madwe válasza torma1981 (#5499) üzenetére


Madwe
nagyúr

Transzkódol a szervered, mert nem ismeri fel. Azaz on the fly beleégeti a feliratot, ami baromi prociigényes, plusz a minőségi is romolhat a képnek. Pl ha egy gyengébb nas a szervered, nem is fogja bírni prociból.

Első körben pcs böngészőben a plex szervereden a settings - web - player fülön a burn subtitles állítsd át only image-re (xplay ezt a settinget használja https kapcsolattal) aztán a tévéden xplay settingjében alul pipáld be a direct play-t. Ezután nem fog transzkódolni a legtöbb feliratnál (pl srt) de van aminél muszáj (pl pgs meg ilyenek)

Amúgy ha már plexet használsz, javaslom a szerverre feltenni a subzero pluginjét, azzal automatikusan leszedi az általad kiválasztott nyelveken a feliratokat.
Miután a feliratméretezés (ami szintén az xplay settingjében keresendő) csak külső feliratokra érvényes, ez amúgy is hasznos dolog:D)

(ha esetleg syno nasod lenne a szerver, akkor javaslom még a sonarr appot, ami meg automatikusan leszedi az általad követett sorozatokat az általad lefektetett minőségi kritériumoknak megfelelően - vagy akár a radarr appot is, az pedig ugyanezt teszi filmekkel:D)

(#5498) perecKING És usb-t dugdosni bele meg arra kiírni filmeket mennyire macera már? nem egyszerübb egy plex szervert, vagy smb vagy nfs megosztást kezelendő dolgot használni? usbzni nagyon 1990:D Az más kérdés h ezekre vannak appok a webosre, de pl hd hangot akkor bukod s egyedül a külső dedikált lejátszó marad.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.