Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Batyops válasza Batyops (#6250) üzenetére


Batyops
aktív tag

Néztem digital foundry képbeállítást Ps4-hez és ott meg az Sdr játékhoz alacsony fekete szintet ajánlottak. Most akkor magas vagy alacsony ?

(#6252) janos666 válasza Batyops (#6251) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Játékhoz a Full RGB (teljes, 0-255) az ideális, ami a TV-n a High (magas).
(... aminek semmi értelme, mert 0-255 skálán a 16 magasabb, mint a 0, de...)
PC módban jól működik az Auto is a TV-n (legalább is ha Full RGB jön PC-ből).

De a fontosabb, hogy a két oldalon mindkettő ugyan oda legyen beállítva (azt nem biztos, hogy külön alapos vizsgálódás nélkül észreveszed, hogy oda-vissza konvertálgat-e full/limit vagy akár RGB/YCC közt, de az általában feltűnő, ha nem ugyan arra vannak beállítva), illetve hogy ha Auto-n hagyod, akkor ellenőrizd le, hogy tényleg jól működik-e (és ne a Kontraszt / Fényerő csúszkákkal próbáld ezt helyre tolni).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6253) daneel_hu válasza ottofon (#6249) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szerintem már az 55"-os is "két emberes" na de hogy 77"-t egyedül szereljen? "

+1
55 colos E6V-t másfél óráig pakoltam a dobozába, költözés előtt.
Kínkeserves egyedül.

(#6254) Batyops válasza janos666 (#6252) üzenetére


Batyops
aktív tag

Ha pc modban jol mukodik az auto akkor a magas lesz a nekem megfelelo beallítás , mert ha auto helyett magasra teszem nem változik semmi viszont ha alacsonyra akkor joval sotetebb lesz a kép igazábból úgy jobban tetszene kontrasztosabb meg minden ,de gondolom akkor a sötétebb részeken elvesznének a részletek.

(#6255) Madwe válasza Batyops (#6254) üzenetére


Madwe
nagyúr

Képi infót veszítesz ha rosszra teszed. Ha sötétebb képet szeretnél, akkor állítsd a fényerő, kontraszt csúszkákat :) Ha full helyett limitedre teszed, akkor 0-16 közötti fekete értékeket 16ra teszi, ami ott a legsötétebb.

(#6256) Batyops


Batyops
aktív tag

Azért kérdezem ezeket mert régebben azt olvastam ( ez már nem most volt kb 2 éve) hogy full rgb-t csak monitornál kell használni Tv-nél meg a limited , de akkor ezek szerint ez már nem igy van mert ahogy nézem a Ps4 automatikusan Full rgb jelet küld a Tv-re. Akkor gondolom a Tv már alkalmas a Full rgb jel fogadására. Nekem ezek a dolgok nem tiszták úgy is mondhatjuk hogy hülye vagyok hozzá:D

(#6257) Madwe válasza Batyops (#6256) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért írták ezt, mert a médialejátszók nagy része limitedben küldi ki a jelet, s nem monitor meg tv volt a diferenciálfaktor szerintem, hanem pc és film :D A konzolok, pck pedig fullra is képesek, ami jobb is amúgy, így ott ha abban küldi, arra kell tenni. A lényeg ha automatán hagyod s nem hibázik (nem szokott) akkor minden rendben :D

(#6258) janos666 válasza Batyops (#6256) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Régen voltak TV-k, amik vagy egyáltalán nem tudták rendesen kezelni a Full RGB-t (csak nagyjából lehetett odakalapálni Kontraszt/Fényerő csúszkával, de az nem az igazi, csak közelítő megoldás), vagy nem minden képmódban engedték ezt állítani (pl. csak PC módban ment jól így), vagy látszólag be lehetett állítani, de hibázott vele a színkezelés (legtöbbször még ma is visszakonvertál a TV odabent valami YCC szerű színtérbe a képfeldolgozáshoz, és ez nem mindig sikerült jól, már csak azért sem mert sok volt a paraméter, amit csak a legvalószínűbb értékre rögzítettek előre, nem lehetett felismerni a jelből...).

"Igazi" filmlejátszókból érdemes YCC-t kiküldeni, mert a videók mind abban vannak és nem veszteségmentes az YCC és RGB közti konvertálás. De ezt is nehéz így megfogni, mert nem tudatod, valójában mi van a "dobozban" és mit csinálnak vele (lehet hogy teljesen általános jellegű, PC-szerű SoC-ból építenek médialejátszót, lehet hogy videós célokra optimalizált SoC van benne, de lusták voltak speciális API-kat használni natív YCC-hez és mégis RGB-n keresztül megy).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6259) Batyops válasza janos666 (#6258) üzenetére


Batyops
aktív tag

Köszönöm a válaszokat Madwe és János666!
Madwe még tőled szeretnék annyit kérdezni hogy te hogy használod? A ps4-nél és a tv-nél hogy állítod be?

(#6260) Madwe válasza Batyops (#6259) üzenetére


Madwe
nagyúr

automata mindkettőnél s fullon megy ilyenkor ps szerint

(#6261) vhunor válasza Strezi (#6133) üzenetére


vhunor
őstag

Én pár napja ugrottam bele az OLED-ezésbe egy 910V-vel, én se panaszkodom :).

(#6262) dgyuri0123 válasza vhunor (#6261) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hadd gratuláljak. :C

Nincs is okunk a panaszra. Nekem is 910 van és minden percét élvezem a vele töltött időnek.

"csak a zene van"

(#6263) dom1n0 válasza Strezi (#6224) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Milyen tavolsagrol nezed?
A mindennapokban mennyire nagy a kulonbseg a kezdeti kurvafasza szint utan?

(#6264) Strezi válasza vhunor (#6261) üzenetére


Strezi
őstag

Jó is az :C
Nálunk most a konyhában lett új helye, tetszik a családnak a két tévés felállás! Marha kényelmes, hogy csak egy konnektor kell neki aztán minden megy amkt mi nézünk. Csináltam a két tévének saját 5Gs hálózatot, megy egyszerre egyiken az UHD, másikon pedig a FHD mozizás :DDD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#6265) salapp válasza Strezi (#6264) üzenetére


salapp
addikt

Bexarás :-)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6266) Strezi válasza dom1n0 (#6263) üzenetére


Strezi
őstag

Változó, ha csak sorozat akkor kanapéról, 3.5 -4 méter.
Ha film, akkor betolom a fotelt 2.5 -1.2(lábak a tv alatt a dvd állványon) méter közé.

Mivel ez a harmadik új OLED-em, szinte már hozzászoktam a jóhoz ;) Ami biztos, hogy eddig ennek a legjobb a szürke uniformitása. Semmi sötétedés vagy sàvosodàs nincs benne. De mindez csak a kényesebb jeleneteket figyelve, a tesztábrázást már meghagyom màsnak ;) 2016.11-es panel.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#6267) krx21 válasza Strezi (#6264) üzenetére


krx21
nagyúr

Klassz TV, klassz konyha. De az a TV valahogy nem oda való... Keress neki szerintem más helyet. ;)

(#6268) daneel_hu válasza dom1n0 (#6263) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem elég ha 1 órát LCD-t nézel valahol, aztán hazamész OLED-ezni.
A válasz ott lesz... :DD

(#6269) dom1n0 válasza daneel_hu (#6268) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Az oled beszaras lcd utan, imadom :)
Most 910v van.
Itt inkabb a 65” es a 4k-ra gondoltam, megeri-e ezekert valtani a jovoben...
Mar tobbszor ott tartottam hogy Rendeles gombon az ujjam, de mindig elbizonytalanodom hogy meger-e plusz kisdast...

(#6270) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Az erősítőm le tudja adni 1-1ben a full képi világot (4k, aktív hdr, 10bit..) amit egy Lg Oled55B7v nyújtani tud?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#6271) Madwe válasza krx21 (#6267) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért elfogadnek a konyhába egy oledet. Mondjuk nekem amerikai konyha van úh mégsem:)
Jelen képbol kiindulva lehet falra szerelve 90 fokban kihajtható karral nagyobbat szólna a konyhájában amúgy, hm?

[ Szerkesztve ]

(#6272) daneel_hu válasza dom1n0 (#6269) üzenetére


daneel_hu
addikt

Fogalmam sincs, mivel nem volt 910-esem.
Elvileg fényerősebb, 4K, HDR amivel többet tud... na és a 65 col.

Csak akkor száműztem volna a 910-est ha infinite pénzmagom lenne.
Nálam 8 évig volt a plazma mire mennie kellett, illetve nem kellett mert itt van a gyerekszobában és használjuk.
Lehet ha majd egyszer lesz HFR és sokkal értelmesebb mozgásmegjelenítés valamelyikben, akkor majd megint cserélek - de van egy olyan érzésem, hogy a HFR-re igen de a mozgásra nem gyúrnak. (sajnos)
Ha lenne egy plazmás mozgásmegjelenítés akkor lemondanék a 3d-ről is cserébe. :DD

Pedig a nappalink most rohadtul adná a 77 colt. :C

(#6273) salapp válasza Madwe (#6271) üzenetére


salapp
addikt

Én nehezen venném, hogy kiül rajt' a perkeltgőz :))
Meg amúgy is iszonyat zsúfolt az én konyha-használati szokásaimhoz a képen látott konyhapult, a tévével együtt már eléri a "csetresz-tároló" szintjét.
De biztos van egy bazi nagy konyhasziget vagy valami egyéb hely, ahol a főzést elő lehet készíteni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6274) daneel_hu válasza salapp (#6273) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hát nem tudom...
Nálunk is amerikai konyha van, pedig 10 éve még nagyon fáztam volna tőle...
Viszont aki főz, annak nem kell egy külön szobába félrevonulni, ami szerintem nem rossz.

Szerintem fontos, hogy harmóniában legyenek a lakás cuccai egymással.
OLED-et akkor tennék a konyhába ha az egész kecó belső terére legalább 25 millám lenne. :DD
(burkolatok, szaniterek, álmennyezet, függőny, bútorok, beltéri ajtók, műszaki cikkek... stb...)
Jah és VILÁGÍTÁS(!!!) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6275) salapp válasza daneel_hu (#6274) üzenetére


salapp
addikt

Amerikai konyha családom több tagjánál nem igazán vált be, de szerintem simán elélnék vele (hővisszanyerős szellőztetőrendszer és jó helyi elszívás a főzéshez ma már elég jól teszi a dolgát, ha az ember áldoz rá), viszont főzéshez elég egy IPS-es 8"-os tablet, ha nagyon nézni akarnék valamit. Akkor is inkább valami hírműsort, ilyesmit, háttérnek. Még - ha nem tartanám eleve ormótlannak oda - egy 7 éves, kiszolgált plazmát sem szívesen tennék konyhába, sajnálnám szegényt, de nyilván eltérők a fogyasztási szokások is.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6276) daneel_hu válasza salapp (#6275) üzenetére


daneel_hu
addikt

Előző lakásunkban külön konyha volt.
Nekünk inkább az nem vált be, de hát mindenki másképp gondolkodik.
Azt gondolná az ember, hogy a szagok, illatok miatt jó egy külön helység, de ez így nagyon le lenne egyszerűsítve.
Egyrészt sima konyhába is muszáj a jó elszívó, másrészt ha székelykáposztát csinálsz akkor a jóisten sem ment meg attól, hogy az egész kecóban érezd a szagot. :DD

Akkor inkább legyen egy hatalmas nappali, amerikai konyhával.

(#6277) krx21 válasza daneel_hu (#6276) üzenetére


krx21
nagyúr

Az amerikai konyha egy szükség szülte térnővelő megoldás. Én szeretem a nagy teret, de azért a TV előtt ülve nem biztos, hogy látni akarom a hűtőt vagy a konyhai csapot... A probléma ott van, hogy kevés az igazi nagy konyha, ahol kényelmesen, elszeparálva lehet főzni az asszonynak, miközben mondjuk én filmet nézek... :K

(#6278) Dave567 válasza janos666 (#6226) üzenetére


Dave567
addikt

Persze, semmi gond nincs vele, és igazatok van, olcsóbb és jobb a sztereó.

(#6279) Dave567 válasza Strezi (#6234) üzenetére


Dave567
addikt

És mik azok a hangfalak nálad? :D

[ Szerkesztve ]

(#6280) Strezi


Strezi
őstag

A tízmillió konyhaszakértő országa(is) :))

~35nm, amerikai, elszívó és hővisszanyerős szellőztető van, nem főzünk klasszikus ételeket + van kerti konyha hosszú főzésre meg föstölős hússütésre. Igazából elég kicsi a helyiség sarkában, mintha egy kép lenne a falon. Csak, ezen természt filmek mennek most napközben (Netflix/Moving Art).

Most is hallom az asszont, hogy "Áhh, ohh" a konyhából :D Persze majd aztán átvállt mondjuk Gossip Girl-re :O
Kezdem megérteni milyen lesz, amikor majd filléres OLED tapétával lehet minden falat teleaggatni :K

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#6281) Strezi válasza Dave567 (#6279) üzenetére


Strezi
őstag

Egy pár Yamaha NS-777. Nekem jó kompromisszum a hang és a kinézet között ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#6282) salapp válasza Strezi (#6280) üzenetére


salapp
addikt

Hát szakértő, az biztos nem vagyok konyha ügyben, noha én terveztem meg. Mondjuk a káposztás és egyéb szagos kaják nálunk is a kinti teraszon mennek. Én télen is képes vagyok kimenni és vez. nélküli fülessel hallgatni a zenét, miközben dinsztelem a káposztát a cvekkedlihez és gyönyörködöm a hegyekben és dombokban.
Nálad meg egy 55-ös oled adja azt, amit nálunk egy 8-as tablet. Nyílik az az olló :DD.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6283) daneel_hu válasza Strezi (#6280) üzenetére


daneel_hu
addikt

Filléres OLED tapéta az nem lesz, legalábbis nem a mi életünkben.
Van olyan tapéta (pl világító LED-es) amiből egy 10 méteres tekercs 70-80e Ft, nem kell ehhez OLED-nek lennie. :)
Képzelem, hogy amennyiben ki lehetne fullos videókat pakolni rá, mennyibe fájna... :C

(#6284) Pro Koryak válasza Strezi (#6264) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Egyszer lemarad a turmix teteje, aztán lehet nyalogatni az oledről a képet ... :D

(#6285) Ren Hoek válasza daneel_hu (#6283) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha a tintasugaras nyomtatási technikához hasonló panelgyártás elterjed, akkor lehet OLED tapéta.
Szerintem a marketing iparnak olyan lökést adna, hogy megéri befektetni ebbe.

Még ha amúgy nem is pixeles, hanem RGB tapétáról van szó, már az is poén lenne világításnak.

(#6286) Strezi válasza salapp (#6282) üzenetére


Strezi
őstag

Látom lelki társak vgyunk főzésben :C :Y
Én is BT fülessel viszm ki a marhaszeleteket pirítani, akár tél közepén rövidnadrágban, papucsban :))

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#6287) Strezi válasza Pro Koryak (#6284) üzenetére


Strezi
őstag

Azt most is lehet, nagyon fiiinom ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#6288) salapp válasza Strezi (#6286) üzenetére


salapp
addikt

Halmozzuk az élvezeteket. ;)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6289) Sidositanaka


Sidositanaka
tag

Sziasztok. A segitségeteket kérem TV választásában.A két tv közül melyik lenne jobb választás?
Samsung ue55mu6102 vagy Lg 55uj6307?
Segítségeteket előre is köszönöm :R

(#6290) petya2012 válasza Sidositanaka (#6289) üzenetére


petya2012
őstag

szerintem [ez a topic] megfelelőbb neked :)
ez itt az OLED topic és szerintem egyik általad említett sem az :)

(#6291) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok

LG-s topikból és a milyen tv-t vegyek topikból kerültem ide... Jelenleg tv vásárlása előtt állok

Két modell vagyis 3 modell közt gondolkozom , 55UH770V és 55UJ7507 és most jött képbe az 55EG910V típus.

Alapvetően Xbox one X / PS4 pro játékra használnám a nappaliba a tvt. Néha tvzés, kis youtube-zás.. Véleményeteket szeretném kérni,hogy 2017-ben mennyire helyt álló ez a 910V széria ? Írnak minden félét a neten, csíkozza/kockázza a tv képet.

Mindenféle tapasztalatot és negatívumot szeretnék kérni ezen verzióról. Nyilván olyan ez,hogy mindig van jobb de a lehető legjobbat szeretném választani magamnak durvan 300-330e kerettel..

Köszönöm aki segít?.

Norbi

(#6292) dgyuri0123 válasza papp_no1 (#6291) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az a kérdés, mit és kinek hiszel el. :)

Van egy alapos teszt a 9100-ról, ami gyakorlatilag teljesen megegyezik a 910-el. Ha alaposabban odafigyelve olvasol, látni fogod hogy 1080p-s megjelenítésre több pontot kap, mint bármelyik 4k-s oled (persze van, amiben gyengébb), de ez nem tud sem 4k-t sem hdr-t , mert ez "csak" egy FHD megjelenítő. Abban viszont biztos lehetsz, hogy sárba tiporja az összes létező lcd-t, még jóval drágább kategóriában is. ;) Én tévét is nézek egyébként a 910-en és egy-két ratyi sd adón/anyagon kívül, minden csatorna élvezhető.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6293) papp_no1 válasza dgyuri0123 (#6292) üzenetére


papp_no1
senior tag

Köszönöm a gyors válaszod, esetleg olyan típus ami megfizethető és 4K + HDR 10es szabványt támogatja tudnal írni ? 55C6V-t néztem de árban nagyon elmentünk :( tudom tudom, megkell fizetni... :))

(#6294) Batyops válasza papp_no1 (#6291) üzenetére


Batyops
aktív tag

Ha már xbox one x meg ps pro melle vennel tv- t oda azert mar kellene a 4k + hdr hogy ki is tud hasznalni.

(#6295) Batyops válasza papp_no1 (#6293) üzenetére


Batyops
aktív tag

Oled 4k a fentebb emlitett keretbol nem jon ki ha csak nem hasznaltan.

(#6296) Janek2599 válasza papp_no1 (#6293) üzenetére


Janek2599
csendes újonc

Panasonic tx58ex780e. Nagyon dícsérik és most 378e körül van az ára a MM-ban.

(#6297) Ren Hoek válasza Janek2599 (#6296) üzenetére


Ren Hoek
veterán

LCD-ért soha nem adnék ki ennyit. 8K-s is lehet de nem ér ennyit.

(#6298) Dave567 válasza Ren Hoek (#6297) üzenetére


Dave567
addikt

Ja vannak akik 450000 -et is ki adnak érte... :)) :))

(#6299) Dave567 válasza Strezi (#6281) üzenetére


Dave567
addikt

Nice. :C

(#6300) Ijk válasza papp_no1 (#6291) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tökéletesen jó 2017-ben a fhd, nem veszítesz sokat, cserében egy rakat pénz a zsebedben marad. A legújabb technológiák ár-érték aránya messze nem ideális. Ha most kell tv akkor a 910 az egyik legjobb vétel. 2-3 év múlva 500-ért 65”-os uhd oledet kapsz, addigra már lesz is remélhetőleg rengeteg tartalom alá.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.