Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Nah most működik, nyomkodtam a sorce gombot az erősítőn oda vissza erre elindult... pedig semmit nem állítottam... ez tuti, hogy szoftver bug lesz.

Gyanítom újraimdítom megint nem lesz hang.. hmm

marad az optika.

[ Szerkesztve ]

(#6502) petya2012


petya2012
őstag

[kicsit várhattam volna] :D
na de ez van,bár innen még sose rendeltem semmit,nem tudom megbízható-e ,gari,stb
[itt is annyi,csak nincs 4 év gari]

[ Szerkesztve ]

(#6503) Sz.Miki válasza petya2012 (#6502) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Emagnál nincs hivatalos gyári gar, ők intézik, küldenek futárt, kiviszik magukhoz oszt valami lesz vele... Aqua az lutri, mert vam amit rendes beszerzésből, van amit mondjuk úgy, nem hivatalos helyről szereznek be, így a garancia hozzájuk szól. Amúgy ha kitartóbb vagy telekomnál te is megkaptad volna, én utánad egy nappal. rendeltem, és látod megjött, az ára pedig nagyon kellemes. Nem mondom, hogy sétagalopp. volt, de sikerült :)

[ Szerkesztve ]

(#6504) Dadan01 válasza petya2012 (#6502) üzenetére


Dadan01
senior tag

Médiamarktban is 530 a b7, és vmi akciós 5 év gari is volt apró betűkkel. A 15 havi 0% thm-es hitelt már nem is mondom, bár lehet mindent nem lehet érvényesíteni egyszerre.

(#6505) Pro Koryak válasza petya2012 (#6502) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nyugi, nemsokára az edigi-nél is ennyi lesz...

(#6506) madgie válasza Sz.Miki (#6503) üzenetére


madgie
titán

Őszintén? Eddig kevesebbet szívtam a külföldi, boltos garikkal. Most is épp szívok az egyik hivatalos szervizzel.

(#6507) Strezi válasza madgie (#6506) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem is ugyanez a tapasztalatom! Emag szó nélkül csinált pénzvissza garit futárral, úgy hogy nekeik nem jelentkezett hiba (talán nem is volt, mert én bénáztam).

Edigitaltól meg elhajtottak mint a szél a felhős monitorral... fel se merült hogy cserélnék vagy akár kivkzsgálnák a problémát. Mindez úgy bogy én felvttem a monitort. Biztos én húztam rossz napos ügyintézőt, de hogy egy szöget nem veszek ott mégegyszer, az is bjztos :K

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#6508) petya2012 válasza Dadan01 (#6504) üzenetére


petya2012
őstag

ők már visszavitték 590-re :D

(#6509) Dadan01 válasza petya2012 (#6508) üzenetére


Dadan01
senior tag

Tegnap voltam, nem káprázott a szemem :P Mondjuk én 600k felett vettem, de már régen :D

[ Szerkesztve ]

(#6510) Piftuka


Piftuka
veterán

Néhány érdekesség Vincent Teoh "műhelyéből":

Philips 9002 Ambilight OLED TV Review
--> Ha jól tudom, erről korábban még nem készült ilyen teszt.

LG 65-inch B7 Review: Firmware Update Improves Picture Quality
--> Az LG B7 televíziók tulajdonosai számára lehet ez jó hír. (Bár felmerül bennem a kérdés, hogy ha a panel és az elektronika képes rá, akkor miért nem eleve olyan minőségben adják ki a tévét!? Miért kell szoftverekkel "foltozgatni" a minőséget?)

Hisense NU9700 Review: Why UHD Premium Doesn't Guarantee Good HDR
--> Ez a tévé lett volna az OLED tévék ellenfele a Hisense kínálatából. Nem sikerült. Ugyanakkor Vincent hasonlata a Samsung korábbi példája kapcsán, találó.
Ha a Hisense leigazol pár (a konkurenciát "megjárt") mérnökzsenit, akkor még lehet perspektíva az ő kvantumpontos megoldása is a jövőre nézve. A tőkéjük megvan hozzá, a versennyel pedig a vásárlók járnának jól.

/Forrás: https://www.youtube.com/user/hdtvtest/

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#6511) petya2012 válasza Piftuka (#6510) üzenetére


petya2012
őstag

B7-nél miről beszél?? :D

egyébként valaki feltette már ezt a 04.70.10-et usb-ről?változás a 06-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#6512) Gtaati válasza petya2012 (#6511) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Igen en ezt hasznalom, de nem igazan tudnek mondani olyat ami valtozas lehet az elozohoz kepest...

(#6513) Gtaati válasza Piftuka (#6510) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Olvasva a B7-hez valo hozzaszolasodat, hat szerintem a mai vilagban egyre tobb gyarto dobja piacra nem keszen a termeket es maguk a felhasznalok a tesztelok es ha kicsit is ad magara a gyarto akkor foglalkozik a termekkel es utolagosan firmware frissitesekkel javit rajta. Szerintem sajnos minden a penzrol es a piacrol szol. Annak idejen amikor vettem az Lg 55UB850v-t akkor is ez volt, kidobtak a piacra ugy ahogy es kritikaka meg kozepes tesztek keszultek rola es jottek frissitesek finomitgatasok es hat javult az oszkep sokat, sot firmware frissites utan uj teszteket is csinaltak rola.. Ez az en velemenyem es lehet tevedek:)

(#6514) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

A TV tudja amúgy a 4K 120 Hz-et, vagy csak FHD-ben?

(#6515) Gtaati válasza Ren Hoek (#6514) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Tudtommal a B7 1080p-ben tudja a 120Hz-t, 2160p-ben meg 60Hz-t.

(#6516) torma1981 válasza Gtaati (#6515) üzenetére


torma1981
veterán

Jól tudod. Csak FHD a 120Hz.

[ Szerkesztve ]

(#6517) powerup2 válasza Gtaati (#6515) üzenetére


powerup2
addikt

Szia a Fw az utolsó hol érhető el ? mert wifin keresztül nem frissiti le 06 látja csak

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#6518) petya2012 válasza powerup2 (#6517) üzenetére


petya2012
őstag

[itt a B7-hez]

de én egyenlőre várok vele,várom a tapasztalatokat :)

[ Szerkesztve ]

(#6519) Gtaati válasza powerup2 (#6517) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Ahogy petya2012 is irta az lg magyar honlapjan is fent van, illetve amit en meg szoktam nezni az az Angol lg oldal.

(#6520) powerup2 válasza petya2012 (#6518) üzenetére


powerup2
addikt

Köszi de a tv- miért nem találja meg alapból ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#6521) petya2012 válasza powerup2 (#6520) üzenetére


petya2012
őstag

mert még nem tették elérhetővé OTA-n-ennyi :)

(#6522) powerup2


powerup2
addikt

Mai nap kipróbáltam hdd-ről mit tud a tv és egy külső usb2-es eszköz volt a segítségemre és a jellyfish-t futtam róla 120mbp-től egészen 400-ig és nem akadt :) kicsit meglepődtem ezen :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#6523) Vedike69


Vedike69
csendes tag

Fiúk találkozott valaki olyan fura esettel, hogy 55B7 készülékem tv nézés közben kb. egyszer csak sötét kép, elmegy minden csatorna. Kis idő múlva képernyővédő. Szóval a tv nem kapcsol ki nem ég a piros készenléti...Elindul a pixelfrissítő magától? Kikapcsoltam (piros készenléti led jelzett) kb. 10 perc múlva ahogy kell hallottam a kattanást , mint mikor végez az elektronika. Bekapcsoltam a tv-t és volt adás rendben...
Furcsa. Jeleztem az LG felé még nem találkoztak ilyen panasszal, elküldték a fejlesztők felé.

Közben hívtak is az LG-től észlelték a hibát és a legújabb firmware-ben orvosolták. Nekem jelenleg 04.70.06 van. Kb egy hetet mondtak míg neten keresztül frissül.

(#6524) Sz.Miki válasza Vedike69 (#6523) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Töltsd le az LG oldaláról a legfrissebb szoftvert, pendriver-ról is lehet frissíteni.

(#6525) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Egy kis közvéleménykutatás:
Hányan használjátok a 24p-s forrásokra csak a RealCinemát, Trumotion nélkül (0,0)? (És mennyire szokható LCD-hez képest?)

Kíváncsi vagyok mennyit fejlődött a TruMotion... annyi fix, hogy egy 2012-es TV-n kb 1-es Dejudderen is nézhetetlen a kép. Mintha kézikamerás videót néznék. :(

(#6526) janos666 válasza Ren Hoek (#6525) üzenetére


janos666
nagyúr

"Szokható LCD-hez képest.'"
Te is biztos keresed a benzingőz szagú fenyőfaformájú autóillatosítót, mióta nem szivárog már át rendszeresen a szag a motorházból az utastérbe, ugye? :))

Komolyan ennyire félni attól, hogy egy defekt javul...? :U
(De még csak nem is teljesen, sőt...)

Én bármikor kiperkáltam volna még ~20% felárat a C7 tetejébe, ha azért adtak volna komolyan finomhangolható BF-t (nem csak azt a 60/60 módot, mint a Sony, hanem már a panelvezérlő szintjén állható duty cycle tág keretek közt).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6527) Partizan182 válasza Ren Hoek (#6525) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nekem kontenttől függ:

Drámát, vígjátékot, ilyesmit simán nézek Trumotion nélkül, Scifi/Akció meg Trumotion 3/3.

Attól is függ hogy mennyire ülsz közel, távolról (~3,5-4m 55 collra) full mindegy.

(#6528) Madwe válasza Partizan182 (#6527) üzenetére


Madwe
nagyúr

+1 én is úgy nézem, 55col 1.5m, 3/3 nélkül mozgalmas filmeknel engem zavar, 3/3nal nem szappanozik S ritkán artifactol

(#6529) powerup2 válasza Vedike69 (#6523) üzenetére


powerup2
addikt

Nekem is van ilyen de csak akkor jelentkezik ha elmegyek a géptől és bejön a képernyővédője a tv-nek és mutatja a tájakat aztán ha meglököm az egeret visszajön a kép akkor szokta néha majd aztán abba marad de pl a gép újrainditása segit ilyenkor

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#6530) mtibee2


mtibee2
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést az offért, a végén megpróbálok egy kicsit on is lenni, csak szeretném megosztani az LG Ügyfélszolgálatának működésével kapcsolatos élményemet. Kb. 1 hónapja vettem egy OLED TV-t, amiről korábban már leírtam a véleményemet. Ma azonban felvetődött egy kérdés a termékszavatosság ügyében, nevezetesen, hogy az outletben vásárolt TV-mre is érvényes-e a 2 év LG jótállás.

Ahogy a lentebb kifejtett információhoz hozzájutottam, az nem mindennapi: elindítottam az LG weboldalán a chatet, beírtam a kérdésemet, majd 16 mp-cel később már kaptam is a választ. Ezen egy kicsit ledöbbentem, ilyen hamar még soha nem kaptam meg információt korábban sem hatóságtól, sem egyéb szervezettől, cégtől, sehonnan. Le a kalappal az LG előtt!

És ahogy ígértem, egy kicsit on is leszek: az outletes vásárlók nem érvényesíthetik az LG-féle 2 éves jótállást, csak az eladó jóindulatában bízhatnak.

Köszönöm, hogy ezt leírhattam, elnézést az offért!

Üdv.:
M. Tibor

[ Szerkesztve ]

(#6531) Partizan182 válasza mtibee2 (#6530) üzenetére


Partizan182
senior tag

"És ahogy ígértem, egy kicsit on is leszek: az outletes vásárlók nem érvényesíthetik az LG-féle 2 éves jótállást, csak az eladó jóindulatában bízhatnak"

Az kemény, így máris nem annyira olcsó a sok outletes cucc. Drága dolgot csak hivatlos helyről, én is saját bőrömön tanultam meg (még vagy 15 évvel ezelőtt).

(#6532) Vedike69 válasza powerup2 (#6529) üzenetére


Vedike69
csendes tag

Nem számítógépre kötve, hanem sima tv csatornát nézve ment el a kép. Kb 1 perc után jött be a képernyővédő.
Hiába váltottam volna csatornát csak sötét kép. De már orvosolva van az LG szerint.

Sz.Miki:
Köszi, de megvárom inkább míg neten keresztül frissül hátha javítanak még benne valamit .

(#6533) Gtaati válasza Vedike69 (#6532) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Mivel fent van az Lg hivatalos honlapján, így nem fognak javítani benne már semmit, ha javítanak az már egy új firmware lesz. Én leszedtem és frissítettem és azt használom.

(#6534) mtibee2


mtibee2
tag

Sziasztok!

Kb. 1,5 hónapja vettem egy OLED TV-t outletben 1 év garanciával, és kíváncsi voltam, hogy arra él-e a 2 éves gyártói jótállás, ezért felkerestem az LG Ügyfélszolgálatát. Azon túlmenően, hogy megleptek a 16 mp-es válaszadási idejükkel, megleptek azzal is, hogy az outletben vásárolt termékekre nem vonatkozik a 2 éves szavatosság, csak a bolti jótállás. Szóval, aki outletben akar vásárolni, annak bizony ezzel is számolnia kell!

Én pedig remélem, nem fog egyhamar bedögleni a tévém...

Üdv.:
M. Tibor

(#6535) dgyuri0123 válasza Partizan182 (#6531) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az outletes cucc végül is új, nem használt. (mikor veszel egy használt autót 1-2-3 millióért, az mennyivel kisebb kockázat?) A tévére 1 évig van cseregarancia, ami akár még még jobb is lehet, mint a szerviz toldozása-foltozása. Visszaviszed, kicserélik. Baj akkor van, ha időközben megszűnik a bolt, mert akkor nem lesz hova visszavinni. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6536) mtibee2 válasza mtibee2 (#6534) üzenetére


mtibee2
tag

Jaj, bocsi, ezt már nem ide akartam... :)

(#6537) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#6535) üzenetére


Partizan182
senior tag

Hát nekem volt ilyen anno, tényleg hozták a cserét, az is szar volt, megint cseréltek, az is szar volt. Végül eladtam bukóval, vettem Médiába' rendeset.

Hozzáteszem ez circa 2005, szal azóta lehet hogy változott a helyzet.

(#6538) Madwe válasza dgyuri0123 (#6535) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az a baj, h a cserekészülékek nem újak ilyenkor az esetek 99%ban, hanem hibás újracsomagolt cseredarabok szintúgy:) Outletes vásárlástól én óva intenék mindenképp, nem értem hogy javasolhatod... Pláne h hogy jönnek ide a használt autók 1-2-3 millióért? egy autó egyrészt újonnan annak sokszorosa, másrészt aki használt autót ismert szerelős kollega nélkül vesz meg, az magára vessen :D

[ Szerkesztve ]

(#6539) daneel_hu válasza mtibee2 (#6534) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szóval meg akartad lepni az LG ügyfélszolgálatát, de végülis magad lepődtél meg. :)

(#6540) daneel_hu válasza Ren Hoek (#6525) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jó kérdés.
24p-s anyag esetében...

- Rajzfilmek TruMotion off, REAL CINEMA ON (tehát rendes 24p, nincs interpoláció
- Sorozatok, akkor is ha tele van akciójelenetekkel... maximum 2:0-és interpoláció, de van ahol az 1:0 is elég. (3:3 nekem már szappan feeling)

Artifact is akkor jön elő ha szar a forrásod, vagy túl sok a homogén felület. (pl élességi tartományon kívüli homogén felület jelentős mozgása... pl ilyen amikor akcióban svenkel a kamera)
De összességében akkor zavaró az artifact-mennyiség ha szar a forrás/kódolás.

LCD tévém sose volt, úgyhogy nem tudom hasonlítani ahhoz.
Plazmám van a gyerekszobában, nem egy komoly modell de mégiscsak plazma.
Azt a mozgásmegjelenítést OLED-en TruMotionnal csak izzadva lehet kihozni ami ennek van, a plazma pedig állítgatás nélkül is jó. :)
Sőt...akárhogyan is állítgatod, artifact mindig lesz. Legfeljebb nem túl nagy, és akkor mázlid van.

Ha sok akciófilmeket néznék, akkor szerintem az OLED még felejtős lenne. (sajnos) :(
Egy szó mint száz... ha a bölcsek kövét keresed TruMotion-témában akkor nem fogod meglelni.

(#6541) dgyuri0123 válasza Madwe (#6538) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem érted? Ez szomorú... :O Veszel egy használt autót 2.5 millióért, kiderül 3 hónap múlva, hogy rosszul javították a hengerfejét (amiről nem tudtál) és egy új hengerfej 1.5 millió lenne... Vagy megcsináltatod 200-ért és továbbadod sunnyogva... vagy ráköltesz 1.5 milliót ...hát így jön ide egy használt autó. Egy számlával vásárolt 1 éves garanciával árult oled ennél kb. 100x kisebb kockázat. És hiába viszed a "szerellőt", ő sem fogja tudni megmondani csak a nyilvánvalót, amit te ezek szerint nem veszel észre. Ez csak neked rossz. ;)

De vegyük az én esetemet: 910V-m van, ami 1 hónap múlva már nem lesz kapható szerintem. Ha netán outletben vettem volna és beszarna fél év múlva, nem tudnák 910-re cserélni, csak mondjuk B7-re, vagy hasonlóra ami fél/egy év múlva bekúszhat a 400 ezres ársávba is akár kifutóként. Ráfizetek 40e Forint különbözetet és kapok egy B7-et. Még így sem világos? Azt meg ne gondold már, hogy kizárólag leselejtezett szarokat kapni outletben. Ez ismét egy sznob elgondolás volt, amit igazán nem értek. Mennyivel rosszabb egy outletes "vadi új" tévé, mint egy eleve használt, garancia nélküli 2-3 éves oled? Hmmm ? ;) ;]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6542) Ren Hoek válasza janos666 (#6526) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Te is biztos keresed a benzingőz szagú fenyőfaformájú autóillatosítót, mióta nem szivárog már át rendszeresen a szag a motorházból az utastérbe, ugye? :))

Most nem teljesen értem ezzel mire céloztál, vagy eltunyult az iróniadetektorom :d

Máshogy fogalmazva: Az LCD-hez képest mennyire nagy a különbség? A csavar a kérdésben, hogy rosszabb-e mint az LCD? Ugyanis nekem tökéletesen megfelelt svenkeléskor az 42 colos IPS... semennyire nem éreztem szükségét a Trutymósönnek. Tudom ez egy plazmásnak nagyon fura, de a lomha LCD kristályok blur-je nekem előny volt inkább 24p-nél. Kicsit félek, hogy az OLED tűéles response time miatt kiveri a szemet.

(...de ez mind nem számít, a héten veszem át a gépet, majd megnézem a saját szememmel. : d)

[ Szerkesztve ]

(#6543) Madwe válasza dgyuri0123 (#6541) üzenetére


Madwe
nagyúr

Továbbra se értem hogy jön ide a használt autó, azt meg pláne nem, h hogy jön ide a használt 2-3 éves oled:D? közel bolti áron, kamugaranciával árult outletes cuccokról beszéltünk, akik vásárlóik 90% elhitetik h minden ugyanaz mint egy rendes boltban csak olcsóbb. Nem használtpiac a konkurenciájuk, hanem a rendes boltok szvsz... Persze valahol a kettő között vannak

(#6544) Gtaati válasza Ren Hoek (#6542) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Pontosan amit írsz, ez az én egyetlen problémám a B7-el. Az előző 4k ips led Lg-nél kevésbé volt ez számomra zavaró, mint most az olednél.

(#6545) Nemir Ombe válasza Ren Hoek (#6542) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha veszel egy normális BD vagy MP játszót a TV mellé és nativ anyagokat nézel, akkor semmi bajod nem lesz a "látvánnyal" .... de TV adásnál és "1gigás divixeknél" (főleg a belső lejátszó esetén) oda tologathatod a "trúmosön" csúszkákat ahova csak akarod, jó soha nem lesz az "eredmény" .... :D ;)

Hmm ....

(#6546) dgyuri0123 válasza Madwe (#6543) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Van nem egy, nem is kettő olyan (nem szegény) barátom, aki szinte minden háztartási gépét outletben vette/veszi. Ne az alsó kategóriára gondolj, hanem 3-400 ezres mosógépre, 3-400 ezres hűtőre, 150 ezres páraelszívóra... soroljam még ? Érdekes módon nekik semmi bajuk az outletes "szarokkal", csak az oled fórum lakóinak snassz ez a megoldás. ;] Az nem is jut eszedbe, hogy nem mindenki tud/akar kifizetni 5-700 ezret egy tévére, ugyanakkor igénye mégis lenne a jóra/jobbra. Vagy ez újdonság számodra ?

A használt oled is azért került bele a mondókámba, mert mikor valaki azt venne, senki nem szól neki, hogy ajjajj, biztos hogy 400-ért akarsz venni egy 2 éves, garancia nélküli oledet...? Ilyet sem hallottam eddig innen. De az outlet az mindennél rosszabb. Hmmm.

Az autó is azért került ide, mert 1.5 milliót lazán kifizetnél egy 5 éves 250 ezret futott "szarért", miközben fogalmad nincs mekkora kockázatot vállalsz vele. Ezzel szemben egy vadiúj otletes oled a világ legrosszabb megoldása.... szerinted. Ha még ezután sem érted, az már tényleg a te bajod. ;] :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6547) Ren Hoek válasza Nemir Ombe (#6545) üzenetére


Ren Hoek
veterán

PC MSI 1070 (+ a jövőben lehet cserélek 1080Ti-re) + MadVR remélem azért helyettesít egy BD lejátszót.
Gondolkozok Netflix 4K-ban, de nem tudom milyen a minősége... Addig meg BD anyagokkal hajtom majd.
Reméljük 2 m-ről nem lesz jelentős (Igaz a 4K-nak sincs olyan egetverően sok értelme így)

Szerdán meglátjuk :) ... én bízok benne, hogy megtudom szokni... Eddigiekben csak nagyon kevés jelenetnél láttam ezt a szaggatást svenkeléskor. Erre figyelnek a filmesek is azért... Filmenként 1-2 helyen kaptam fel a fejemet eddig. Bízom benne a feketeszint és a játékok alatt nyújtott 60 Hz-es (vagy FHD 120 Hz-es) teljesítmény kárpótol ezért.

Egyébként 1080p 120 Hz-en még akár bele is lehet nyúlni az 5:5 pulldown-ba, tehát szimulálni az LCD "blurt". Kép és jelfeldolgozó algoritmusokat fejlesztek amúgy, lehet kitalálok valamit ;)

Arra meg kíváncsi leszek, hogy a BFI-t beleteszik-e a 8-as sorozat paneljeibe vezérlés szinten. Kitudja, ehhez impulzus vezérlés kell-e már... vagy megoldható hagyományosan.

[ Szerkesztve ]

(#6548) Nemir Ombe válasza Ren Hoek (#6547) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért írtam a "normális" lejátszókat, mert azok (általában) normálisan is működnek, a szülséges HW van bennük, nem "félmegoldások" nem neked kell mindent /át/ki/fel/le/oda/vissza/stb állítani/telepíteni.... nativ anyagként meg 4K BD-re (vagy a remux változatára) gondoltam, mert ha nem az adott megjelenítőre való nativ anyagot nézed, az soha nem lesz "tökéletes" .... a netflix meg olyan amilyen, de sokaknak megfelel, mert az egyik legolcsóbb "4K HDR forrás" és legalább van .... :D ;)

.... jövőre meg már nem a BFI-t kell(ene) várni, hanem a HDMI 2.1-et minden előnyével (és persze megfelelő lejátszókkal/konzolokkal/pc "kiegészítőkkel") együtt.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#6549) daneel_hu válasza Nemir Ombe (#6548) üzenetére


daneel_hu
addikt

Lehet nem értem, de.....
A BFI-t mivel váltod ki 24p-s anyag esetében, tegyük fel a HDMI 2.1 jelen van/lesz a hardverekben.

(#6550) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#6549) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az emberiség leváltotta/megszüntette a CRT TV-ket, a neonokat és az aktiv 3D szemüvegeket, hogy "villogásmentessé tegye az életét" .... de ezzel sokan nem tudnak megbarátkozni .... nekik még szokniuk kell ezt a "furcsa új világot" .... :D ;)

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.