Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) daneel_hu válasza Ren Hoek (#5797) üzenetére


daneel_hu
addikt

Látni fogod ha nagyon meresztgeted a szemed 2 méterről, de összességében nem számít mert a kontraszt el fogja vinni a mozit. (így is úgy is)
Ha jó 1080p-s anyaggal eteted, akkor elégedett leszel.

4K-s anyagoknál inkább a HDR ami szembetűnő.

(#5802) daneel_hu válasza janos666 (#5789) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ehhez azért sokkal nagyobb fényerő is kéne.
30-40% növekedés (?) :) ... nem tudom reális-e ez 3 éven belül.

[ Szerkesztve ]

(#5803) Ren Hoek válasza daneel_hu (#5801) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát boltban nagyon látszott FHD 55 colon vs a 4K-s modell... mondjuk lehet nem tudtam elég messze menni, de én eléggé érzékeny vagyok a pixelméretre. Akkor ott helyben úgy voltam vele, hogy 55 colra már kell a 4K PPI, mert érzetre jobban látszik a pixelrács mint LCD-knél. Ez lehet amiatt mert kisebbek a fénykeltő pontok, vagy a W subpixel miatt más a szerkezete a panelnak. Ez persze csak egy gondolat, lehet a megfelelő nézési távokon eltűnik. Az mondjuk fix, hogy a Pentile mátrix is jobban "rácsosabb" telefonoknál, mint a sima RGB struktúra - ugyan akkora felbontáson, ugyan olyan távolról nézve (Igaz teljesen más távokról beszélünk, TV-hez képest). Szóval lehet ez csak az én paranoiám... simán lehet, hogy nem így van :)

[ Szerkesztve ]

(#5804) daneel_hu válasza Ren Hoek (#5803) üzenetére


daneel_hu
addikt

Passz...
4K-s panel esetében 60-70 cm-nél távolabb már nem látom a 4K-s rácsot.
FHD-nél ez mennyi lehet 1,5 méter?

(#5805) Sz.Miki válasza Ren Hoek (#5803) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Már hetek óta én is MM-ról MM-ra járok, viszem a kis hdd-met tele filmekkel. 4K tv-n a Full hd egyáltalán nem rossz, igazából nem vettem észre különbséget a fullHd és 4K között. Az sd, DVD tartalom pedig borzasztó volt FullHD-n és 4K-n is.

55B7 és 55EG910 között őrlődtem.

[ Szerkesztve ]

(#5806) Ijk válasza Ren Hoek (#5803) üzenetére


Ijk
nagyúr

A boltban gondolom 50-100cm-rol nézted.
Régen sokan azért nem vették 3-4m-re 50" 720p-s tv-t mert pixeles volt 50 centirol.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5807) Ren Hoek válasza Ijk (#5806) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Biztos, hogy 1M felett volt, de megnézem újra majd. Kb szemre azt lőttem be, ahonnan a 42 colt nézem. Le fogom tesztelni, mert az érzet nem kvantitatív.

Amúgy nekem van egy olyan sejtésem, hogy nem fognak több FHD OLED-et gyártani. Ha már az A7-be is a régi elektronikát rakják... Pedig lenne rá igény, de én szerintem szépen a 4K felé terelik a népet..azon nagyobb is a haszonkulc gondolom. Lesz-e egyáltalán a lineupban 2018-as FHD... passz

[ Szerkesztve ]

(#5808) Madwe válasza Ren Hoek (#5807) üzenetére


Madwe
nagyúr

Már miért lenne fhdra igény? Max azért mert olcsóbb, de ha a 4k fhd árban lenne, akkor mindenki azt venne, nem:)? Lassan afelé tartunk...

(#5809) petya2012 válasza Ren Hoek (#5799) üzenetére


petya2012
őstag

Szerintem ne várj vele, mert pont azért dobtak rá 30000-et,mert nagyon viszik tőlük ☺️
Egyébként csak sima 2 év hosszabbítás (telefon, net , sat tv)

[ Szerkesztve ]

(#5810) Ijk válasza Ren Hoek (#5807) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor lenne értelme a fhd-nak ha olcsóbb lenne mint az UHD. Jelenleg olcsóbb, de majd lassan az uhd-s régi modellek is beesnek abba az arkategoriaba, azután értelmét veszti.
Jelenleg 2m-re nem vennék uhd-t jelentős felárral. Persze közelebb ülni bármikor lehet a későbbiekben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5811) petya2012


petya2012
őstag

Üdv

2 m-re?miért ezt az UHD-t mennyiről kell nézni??
bocsi ha hülye kérdés volt :)

(#5812) Sz.Miki válasza petya2012 (#5811) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Itt a válasz:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5813) petya2012 válasza Sz.Miki (#5812) üzenetére


petya2012
őstag

1m-ről kell nézni egy 55-ös UHD-t?? :D

aztán jár a fejem körbe-körbe :DDD

(#5814) Sz.Miki válasza petya2012 (#5813) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Nyugi, ezt én is megmosolyogtam, de már máshol is találkoztam ezzel a táblázattal, és ott is ezeket írták :D
Nem tudom kik találják ezt ki... Ilyen távolságból már a szemem is beégne az agyamba :D

(#5815) petya2012


petya2012
őstag

szerintetek [ez] a youtube-on található képteszt megfelel?

(#5816) Madwe válasza petya2012 (#5813) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert rossz a táblázat neve. Az optimális itt azt jelenti, h a lehető legközelebb ahol minden pixelt látsz. Azaz 2.2m már van értelme 55colnal a 4knak, s 1mig jó, 1mnel már 8knak lesz értelme. Amúgy ha 55colt 1.5m nézel, az az ideális, mind felbontás mind a thx betekintési szög szempontjából (35-45fok) azaz ott az igazi mozielmeny. S nem, a fejedet se kell kapkodni:)

(#5817) krx21 válasza Sz.Miki (#5814) üzenetére


krx21
nagyúr

A probléma a megnevezéssel van. Ezek nem ajánlott nézési távolságok, hanem kiváló szem esetén a maximális részlet észlelési távolságok... Az ajánlott, az mindig személyes ergonomia kérdése...

Madwe: Megelőztélél... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5818) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Köszi, hát nem is gondoltam volna, hogy ez az ajánlott, mert ez így vicc. :D Én 2,5m-ről fogom nézni az 55 4k-t.

(#5819) Ren Hoek válasza krx21 (#5817) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Most lemértem, 170-ről (kicsit 180-190 inkább) nézem a 42col/FHD-t...tényleg 170 az ideális, az alatt már kezdem látni a pixeleket. Felette max kisebb a kép, de nem jelent problémát.

Viszont eszerint 55 colon 220 cm alatt lehet látni a pixeleket FHD (És nem tér ki az WOLED vs RGB struktúrára...tehát meglehet, hogy a rácsot valamivel távolabbról is látni. LCD-nél tényleg sűrű a szubpixel kitöltés. )

A 100 cm visible PPI viszont azt is jelenti, hogy monitor távból is jó még.
Azért kíváncsiságból, valaki lemérhetné egy collstokkal, egy 910-esen és egy B6/7-en, kb honnan kezdi látni a pixelrácsot. Szemfüggő, de jó összevetés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#5820) janos666 válasza Madwe (#5796) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"4ks oled paneleken éles az FHD képe is"

Nem értek egyet. :N Nem is kell fej-fej mellett nézni, hogy lágyabbnak érezzem a képet az LG C7-en 1080p-ből, mint natív 1080p kijelzőn 1:1 módban. Tesztábrát nézve közelről teljesen egyértelmű, miért: minden 1 pixel széles vonal azon túl, hogy 2 pixel széles, még kap 1-1 pixel széles halovány "árnyékot" mindkét oldalára.

* Persze eleve lágy képnél, mint a tömörített TV adások, vagy az eleve zajos mozifilmek (film grain vagy a mesterséges perlin zaj a CGI-on, stb) ez nem biztos, hogy számottevően feltűnik, főleg ha az ideálistól kicsit messzebbről nézzük és nincs mellett referencia, nem erre koncentrálunk...

Közben viszont teljesen bele fogok szeretni az 1440p-be játékokhoz. :B
Olyan mint az 1080p, csak egy viszonylag hatékony anti-aliasing szűrővel (ami manapság nincs a játékokban, csak olyan ami mindent szétken, de a recéket meghagyja :D).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5821) Ren Hoek válasza janos666 (#5820) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kérdés, hogy ez mekkora távolságról látszik?
Mert ha csak 1m-ről, akkor mindegy. Jó lenne kimérni valahogy...+ azt kilehetne próbálni, mi van ha megküldöd egy PC-n felskálázott anyagot, interpoláció nélkül 4K-ra. Akkor is ott vannak a halok a csíkok mellett?

Ezekszerint akkor megvan még a C7...
Erről mi a véleményed?

[link]

A static logot bele lehet égetni 20/7 kb két hét alatt. Már látszik a sárgán. Persze csak 4 órát hagyták pihenni... de körvonalakban ha 200-300 órát megy ugyan az a logo akkor beleég...és megnézték mikroszkóp alatt, maga az elumi anyag foltosodik ki.

Persze az egy jó kérdés, hogy mi van, ha elosztva használod el, napi pár óra játék, film vegyesen.

Tehát ha egy játéknál a Steam fiókom 200- 300 órát mutat, akkor vajon bele fognak égni a logók maradandóan egy több mint félmilliós TV-be? Vagy elosztva nem...

[ Szerkesztve ]

(#5822) janos666 válasza daneel_hu (#5802) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a vezérlés szintjén menne a BFI, akkor szerintem nem (vagy nem drasztikusan) esik a maximális fényerő. A korlát csak az, hogy mennyire lehet megerőltetni az alpixeleket rövidtávon (egy-egy lerövidített aktív időszakra), hosszabb távra (több egymást követő frissítés) kiátlagolódik az igénybevétel (a fekete idő alatt pihenhet). Nagyon alacsonyra pedig úgysem lehet húzni az fekete képkockát arányát, mert akkor tényleg stroboszkóp lesz belőle, ami senkinek nem jó (egy jó kompromisszumot kell keresni, csak most kicsi a mozgástér, mert 120-ba kell belepakolni 24, 50 vagy 60 képkockát, amivel túl sok választásod nincs, főleg a 60+60 esetben).

Tesztekben azt írják, hogy a Sony A1 is csak ~20% fényerőt veszít, ami neked teljesen hihető, mert szabad szemmel is látni, hogy tompítva dolgozik az ABL, tehát kiátlagolja valamelyest a fekete és fehér képkockát, majd ezt az átlagot fogja vissza kicsit késve.

Még arra vagyok kíváncsi, hogy 24Hz bemenethez hányszor villan fel egy-egy képkocka. Mindenhol csak 60Ht-et említenek, de már ott látszik, hogy nem mértek végig minden bemeneti frekihez tartozó módot, hogy a Pana OLEd-re is 60-at írnak, de megállapítják szabad szemmel, hogy más frekin vibrál (csak tudnám melyik melyiken :DDD), szóval szerintem mindkettőn csak a 60Hz bemenetet mérték le.

(#5821) Ren Hoek

Az a baj, hogy max 2160p60@8bit fér ki a HDMI-n, tehát ha a GPU vagy játékmotor nagyít, akkor is bukom az 1080p120 módot (ugyan úgy, mint ha a "tompasága" miatt mellőzőm azt), vagy épp a HDR-t, ami viszont működik pl. 1440p60@10bit módban. 1080@60->2160p SDR-nak pedig megint nincs értelme, ha a VGA elbírja az 1440p-t is könnyedén.

Ez jó kérdés, majd kiderül. Igazából úgy vettem meg, hogy "ez már kidobott pénz", a Kuro-t pedig nem adom el. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5823) janos666 válasza Ren Hoek (#5821) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

LG OLED C7V - The Witcher 3 Enhanced Edition (majd így adom el) ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5824) Ren Hoek válasza janos666 (#5823) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Haha... Eddig mennyi óra van benne kb? :D én is Witcherrel akarom hajtani, mert nem tetszett sem az IPS feketéje, sem a VA részletvesztése... úgy gondoltam egy ilyen címhez kell az OLED, úgyhogy abba is hagytam pár óra után.
Mod.: vagy tudod mit? Megveszem jó áron tőled, és akkor a Witcher már úgy sem tűnne fel :D

Állítólag a 7-eseknél már javítottak valamit ezen. Aztán kitudja...

[ Szerkesztve ]

(#5825) janos666 válasza Ren Hoek (#5824) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A játékban nem tudom, mert hibásan számol a Steam, a TV ~7 napos.

Nekem hihető, hogy javult. Emlékeim szerint a B6-ba viszonylag könnyű volt beragasztani foltokat, de ezen még nem tűnt fel.

A TW3-hoz szerintem tökéletes egy jobbféle PDP-n is.
De pl. a ME:Andromeda esetén látszik, hogy HDR-hez készült a látványvilág és az SDR csak "kompatibilitási mód". Ebből kiindulva a közeljövőben több ilyen játék is lehet, míg lovagolják az újdonság varázsát a játékfejlesztők. Mint a 3D filmek...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5826) Dave567 válasza daneel_hu (#5800) üzenetére


Dave567
addikt

Minél nagyobb, annál jobb. :DD

(#5827) daneel_hu válasza Dave567 (#5826) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez igaz, főleg most van egy teljesen üres 12m2-es összelegózott mészkőfal ami elé betettük.
Elférne a nagyobb is. :D
De vannak ellenérvek is, a 2 éves lányom kb 1 méterre megáll a tévé előtt és onnan bámulja.
Szerintem 77 col esetén is így tenne. :C

A következő tévé nagyobb lesz jóval, de nem most.

(#5828) #28752640 válasza Sz.Miki (#5812) üzenetére


#28752640
törölt tag

Szerintem ez a blog az egy bolond százat csinál tipikus esete. Miután mindenki szépen beszopta szajkózza tovább csak hogy ne menjen már olyan könnyen a választás vagy nehogy már fél milla kiadása után jólérezd magad. Ülj oda pont 1 méterre a 65 col elé és meglátjuk meddig bírod.

[ Szerkesztve ]

(#5829) daneel_hu válasza janos666 (#5822) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Tesztekben azt írják, hogy a Sony A1 is csak ~20% fényerőt veszít, ami neked teljesen hihető, mert szabad szemmel is látni, hogy tompítva dolgozik az ABL, tehát kiátlagolja valamelyest a fekete és fehér képkockát, majd ezt az átlagot fogja vissza kicsit késve."

20% fényerőbukó az istenes lenne, az nagyjából 2015-ös OLED szint.
Fogalmam sincs miért nem teszik bele. Annyira nehéz?

(#5830) Madwe válasza #28752640 (#5828) üzenetére


Madwe
nagyúr

Már írtuk, h csupán annyit hibáztak, h a minimum távolságot optimalisnak írták...

(#5831) dgyuri0123 válasza Madwe (#5830) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hmmm.

Akkor nézd meg ezt..: [link]

"csak a zene van"

(#5832) krx21 válasza janos666 (#5822) üzenetére


krx21
nagyúr

"Tesztekben azt írják, hogy a Sony A1 is csak ~20% fényerőt veszít"
Nem tudom melyik tesztekre gondolsz, de ha megnevezed én akkor már azt nem olvasom...
Próbáltam: Nem 20%-ot veszít, hanem gyakorlatilag a fele alá esik be a fényerő. Használhatatlan! Csak sokan azt sem tudják, hogy kell bekapcsolni... BFI vezérlés elektronikusan (hogy lehet még?), ide vagy oda mindig jelentős fényerő veszteségel jár. Legalább lcd platformon lennének olyan korrektek, hogy megneveznék a Bfi-vel a fényerő értékeket. Lcd-ből lehetne 1000nit-es bfi-is képet csinálni, de ott sincs ilyen!

(#5833) Pro Koryak válasza daneel_hu (#5829) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A sony 65a1 nem jött szóba? Pár ezerrel több ugyanott.

(#5834) Nemir Ombe válasza Madwe (#5830) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem mindegy, hogy akarod értelmezni a különböző nézési távokra vonatkozó táblázatokat, a "helyes" mindig ez marad .... ;)

"A fenti táblázat azt mutatja, hogy adott képméretű TV milyen maximális távolságból képes láthatóvá tenni a szem számára az adott felbontású kép minden pixelét. A maximálisnál távolabbról nézve már nem látszik a kép teljes felbontása."

(.... és ehhez kapcsolódik dgyuri0123 linkje....)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5835) torma1981 válasza Nemir Ombe (#5834) üzenetére


torma1981
veterán

Én 2 méterről mézem kb az 55-ös B7-tet. Simán látszik a 4k. Monitornak használom. Játékoknál nagyon észrevehető. A szemeteknek hidjetek, ne a táblázatoknak.

(#5836) Pro Koryak válasza Nemir Ombe (#5834) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A látható felbontás vs kép kitöltse a látómezőt és kellemes legyen a szemnek a látott kép(átló), és ne fárasztó, ugyanaz?

(#5837) krx21 válasza Nemir Ombe (#5834) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez igaz! De van más szempont is! Nem mindenkinek komfortos 1 méterről nézni az 55"-os TV-t. Ráadásul azok a pixel helyes teszt ábrák, ahol ezeket megállapítják, köszönő viszonyban sincsenek a filmekkel, de még a referencia demókkal sem... Nem is beszélve arról, hogy ezek mind állóképek! Sajnos a gyakorlati helyzet az az, hogy egy 4K-s akció filmben nem olyan sokkal több részlet látszik, mint remélnénk...

[ Szerkesztve ]

(#5838) Nemir Ombe válasza torma1981 (#5835) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha hiszed, ha nem "leteszteltem/tük" .... ráadásul statikus tartalommal is (fotó).... 2m-ről (de még kicsivel alatta is) már csak "tippelni" lehet, ha nem vagy vmelyik "sasszem szuperhős" rokona .... amit sokan a felbontás különbségének vélnek látni, az valójában az FHD vs UHD (nativ) anyagok "képi különbsége" és nem a "valódi" felbontásé.... de aki teheti próbálja ki, hogy az FHD TV-jén (akinek ilyen van) ugyanannak a filmnek az FHD és UHD verziójába is belenéz .... érdekes tapasztalat lehet .... ;)

krx21:
Soha nem mondtam/írtam, hogy 1m-ről kötelező nézni egy 55"-os UHD TV-t, de amikor valaki azt írja, hogy 2+m-ről is simán látja a "felbontáskülönbséget", akkor azért elmosolyodok.... de pont ezzel (+ mer' occsó) lehet eladni a 40"-os 4K TV-ket 3m-es nézési távhoz.... ;)

.... mellesleg: pl. Sz.Miki is látta nemrég, hogy egy 75"-os FHD, 3m-ről "egész jó", de simán közelebb lehetett volna ülni hozzá, hogy "igazán jó" legyen .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5839) #28752640 válasza dgyuri0123 (#5831) üzenetére


#28752640
törölt tag

Szerintem ez is ugyan az a faszság. Bemész egy szaküzletbe és messziről megmondod melyik az UHD.
Csak azért találta ki pár idióta hogy vegyed a 80colosat.

[ Szerkesztve ]

(#5840) dgyuri0123 válasza krx21 (#5837) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Te sem érted!

Az általam linkelt táblázatból az derül ki, hogy 55" esetén 1.2 méter nézési távolság felett, nem fogod látni a 4K-s felbontás előnyét. (senki nem akar 1 méterről filmet nézni, de a tény az, hogy 2-2.5 méterről bizony placebo a 4K-s felbontás észlelése) És aki ezt állítja azért van, mert csak képzeli, hogy látja, amit az szemorvosok szerint sem láthatna. :D

(#5839) medekedem : Amit te mondasz, az nem igaz...és akkor nagyon finom voltam. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5841) krx21 válasza Nemir Ombe (#5838) üzenetére


krx21
nagyúr

Van akinek sokkal jobb a szeme, mint az átlag... De mondom, statikus teszt ábrákat csak az érdekesség miatt érdemes nézni. Sokkal több értelme van filmekkel tesztelni... Kíváncsi lennék ott milyen eredménnyek születnének?

dgyuri0123: Ha tudnád mekkora szórás van látás és látás között... Persze biztos van olyan is aki csak mondja, hogy látja...

[ Szerkesztve ]

(#5842) Nemir Ombe válasza krx21 (#5841) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Látom nem érted, ezért "lassan" is leírom ;] .... ugyanannak a filmnek az FHD vs UHD verziója nem csak (jó esetben nativ) felbontásban különbözik, ezért nem egyszerü az összehasonlitás ilyen formában (pl. ezért irtam az FHD TV-s összehasonlítást) .... az meg, hogy kinek milyen jó a szeme, az egy határon belül változó/elfogadható magyarázat, de az emberi szem fizikai korlátait figyelembe véve azért vannak határok, amiket több helyen le is írtak .... persze ez azokra nem vonatkozik, akik esetleg Paks közelében élnek, mert ott lehetnek "kivételek" .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5843) #28752640 válasza dgyuri0123 (#5840) üzenetére


#28752640
törölt tag

Nekem oszt oly mindegy ki milyen f@szsággal eteti magát.
Én azon csodálkozom, hogy más nem látja.
Gondolom 20 év mulva a 8k-t már hátulról kell nézni ha nincs zsé falméretű tv-re.

De szép is volt gyerekkoromban. Ütni kellett a tv tetejét hogy valamit lássál. De azt azóta sem értem miért működött az orosz módszer.

[ Szerkesztve ]

(#5844) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

A lényeg itt azon van, hogy 220 cm-ről látni lehet a pixelrácsot az FHD 55 colon. Ez már pont a határán van szerintem, ahonnan az átlag TV-ket nézzük.

Ha feljebb akarsz kerülni PPI-ban, akkor nem tudsz mit tenni, 4K-t kell venned. Nincs köztes felbontás... tehát ha 180-200 cm-re szeretnél ülni, akkor már erősen ajánlottá válik a 4K, még ha el is veszik némi észlelhető felbontás.

Ez a táblázat sokkal informatívabb:

Itt jól látszik a "Worth it" 55 col 4K-n. Egyszerűen ha jobb PPI-t akarsz 220 cm alatt, nincs más köztes opció, ezt felejtik el sokan. Tehát nyugodjon meg mindenki 55 colon 100 cm-220 cm között megéri a 4K simán.

Másrészt nyilván feláldozunk emiatt valamennyi "értéket", de ár-értékben ma már a 4K nem annyival drágább. Ha a FHD 250 lenne és tömegével szórnák ki a 2017-es paneleket, nem a rajtuk maradt 2014-es elektronikával. Ettől függetlenül 220 cm felett jó a 910V simán, és megéri.

[ Szerkesztve ]

(#5845) Nemir Ombe válasza #28752640 (#5843) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Látom te sem érted a gyártók "filózófiáját" .... ülj közelebb a TV-hez vagy ha az kényelmetlen akkor vegyél nagyobbat .... a nagyobb TV = drágább TV = nagyobb profit a gyártónak/forgalmazónak .... ha megnézed (akár csak a TV-s topikokat) pár éve még az 55" is "elég nagy" volt, most meg a legtöbben 65" alatt nem is akarnak TV-t pedig az árak nem csökkentek ezzel arányosan, sőt .... :D ;)

Ren Hoek:
Ha 55" FHD-n cca. 2m-ről látod a pixelrácsot, akkor neked érdemes megvárnod a 8K TV-ket .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5846) dgyuri0123 válasza #28752640 (#5843) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Nekem oszt oly mindegy ki milyen f@szsággal eteti magát."

Engem sem izgat túlzottan mások f@szsága... ;]

"csak a zene van"

(#5847) Ren Hoek válasza Nemir Ombe (#5845) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A táblázat pontosan igazolja 42 col FHD-n a számot. Lemértem collstokkal, ez az a pont, ahol elkezd láthatóvá válni a struktúra. Ezek kimért értékek, egyszerű lineáris képlet.

Jó én nagyon érzékeny vagyok a pixelrácsra... arról már ne is beszéljünk, hogt a retina felbontása nem írható le egy CMOS szenzoréval. Rengeteg féle sejt található a szemünkben, és rengeteg él és irányérzékeny is. Emiatt a látás teljesen más az élek detekciójánál, vagy a mozgásnál. Sokkal bonyolultabb mint hinnénk (retina és látókéreg kutatással foglalkozunk egy laborban svájci kollaborációval)

(#5848) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#5847) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha előredőlök a kanapén, pont 2 méterre vagyok a tévétől, ha hátradőlök, 2.5 méterre, de előredőlve még sosem vettem észre, hogy látnám a pixeleket. Biztos szar a szemem. Milyen "szerencse", nem kell emiatt UDH tévét vennem. :D

"csak a zene van"

(#5849) #28752640 válasza Nemir Ombe (#5845) üzenetére


#28752640
törölt tag

Én pont ezt írtam csak másképp, pár hozzászólással visszább. :D

(#5850) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#5848) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tehát pont határon vagy.

Ez egy olyan határ ahol szépen lassan elkezd látszódni a szerkezet. Persze valakit nem zavar és nagyon erősen függ az anyagtól is na meg a szemedtől. Egészséges szem szinte nincs, előbb utóbb mindenkinél lesz egy kis rövid/távollátás. Nekem 0.5 dioptria kb, ezért szemüveget sem írtak. Most kezdett picit romlani és a korrekcióval kb meglepődtem, hogy ennyire életlenül láttam a részleteket eddig. Tényleg mintha SD - HD váltás jött volna ki.

... de mint írtam a 4K kicsit overkill 55 colra, és a FHD is teljesen jó. Csak nincs köztes választás egyszerűen + mindenképp marad tartalék a 4K miatt.

Ilyen szempontból az alsó érték (1m) nem számít, mert "túl nagy" a felbontás 55 colra. Egy Iphone Retina displayt sem nézel 2 centiről, mert csak onnantól látszik. A felső érték már annál inkább (220 cm) - annak aki érzékeny rá főleg, persze szemüveggel/ kontaktlencsével korrigált szemmel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.