Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Ijk válasza Sz.Miki (#5300) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem vissza fogják hozni a 3D-t, nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani de ez is lehet egyfajta stratégia hogy ha nem is tömegesen, de azért jópár új készüléket el tudjanak adni a jövőben.
Meg remélem majd lobbizik például a Disney. Nagyon szeretem a 3D animációit, pl. Tangled vagy a Moana, utóbbi a második helyen volt USA BD eladási listáján, és az is olyan animáció amihez a 3D annyit ad hozzá mintha fekete-fehér film helyett színeset néznél.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5302) krx21 válasza Ijk (#5299) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet, de eddig tetszik a csere... ;)

(#5303) daneel_hu válasza Ijk (#5301) üzenetére


daneel_hu
addikt

TANGLED... alapfilm. :D
3d-ben nagyon zsír...

Sajna a 6 éves fiam már leszarozza (béna minden ami csajos ugye...), a 2 éves lányomat még nem bazíroztatnám 3d-vel, úgyhogy ő csak 2d-ben nézi.
A kis rohadékok már teljesen átszoktak az OLED-re, 42"-os plazma már nem is jó. :o

FROZEN :D

(#5304) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#5303) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gyerekek nem hülyék, csak kicsik. :)

Én sem szívesen néznék már plazmát oled után.

"csak a zene van"

(#5305) Madwe válasza dgyuri0123 (#5304) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az hagyján, de moziba menni is kifejezetten szenvedés amióta oledem van :D végig a kontraszton szörnyülködik az ember :)

(#5306) dgyuri0123 válasza Madwe (#5305) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Oled után egy dolgot tudok elképzelni....másik oledet. :D

"csak a zene van"

(#5307) Nemir Ombe válasza dgyuri0123 (#5306) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én meg az oled után egy még nagyobb oled-et tudok elképzelni .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5308) Partizan182 válasza Madwe (#5305) üzenetére


Partizan182
senior tag

Lol, itt dettó, gyakran elhangzik a "jó film volt, majd otthon megnézzük rendes minőségben is".

És még sokan azt hitték a mozi halála a Netflix lesz... :)

[ Szerkesztve ]

(#5309) Ijk válasza Partizan182 (#5308) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért nem olyan szar a mozikban a kép. De az egy külön program, teljesen más mint otthon filmezni.
Semmi nem lesz a mozi halála.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5310) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#5308) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért a mozi egy kicsit más .... 18m kép, az "átjáró" közepéről, azért utánozhatatlan otthon, mégha nincs is "igazi fekete" meg a "hang is sz@r" .... otthon meg lehet van "igazi fekete" meg "jobb a hang" is, de azért 140-165cm-n még 1.5-m-ről sem ugyanaz .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5311) madgie válasza Nemir Ombe (#5310) üzenetére


madgie
titán

Egy normális projektorral két és fél méteres vászonnal is sokkal jobb élmény szerintem filmezni, mint akármilyen végtelen kontrasztos, de "csak" 130-150 centis oleden/plazmán.

(#5312) Ijk válasza madgie (#5311) üzenetére


Ijk
nagyúr

De az csak FullHD, meg amúgy is csak annak való ekkora kép akinek rossz a szeme. ;]

Egyébként 65"-os OLED árából már nem annyira szar projektor+vászon kapható, a probléma inkább a helység kialakítás szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5313) Nemir Ombe válasza madgie (#5311) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezek "tök más" dolgok .... ahogy a képeket, ugy ha hangot sem érdemes összehasonlítani, mozi vs otthon .... a "mozis nacsoszról" már nem is beszélve, olyat sem kapni a "teccóban" .... :D

Hmm ....

(#5314) Madwe válasza madgie (#5311) üzenetére


Madwe
nagyúr

én speciel pont projektorról tértem oledre (illetve volt egy plazmám is, de mindkettő ment) mert képminőségben kilómétereket vert rá, s élményben nem sokkal jobb az, h 3-4m nézek 120colt mintsem ha 1.5mről 55öt, szerintem. A projektornak csak akkor láttam előnyét, amikor 5+ fő nézett nálam vmit, de az meg ritkaságszámba ment, 2-3 főre pedig ez is bőven ideális sőt még 5nél se rossz :)

(#5313) Nemir Ombe dehogynem, pont tescoban kaphato az a nachos olyan dip-ekkel :D

[ Szerkesztve ]

(#5315) Nemir Ombe válasza Madwe (#5314) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Köze nincs a "teccósnak" a mozishoz az tuti .... max. ugyanannak hívják .... de lehet venni onnan is, ahonnan a mozik veszik és ugy már sokkal jobb otthon is a mozi, még 140cm-ben is .... :DDD

Hmm ....

(#5316) Pro Koryak válasza Madwe (#5314) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nekem az a gond 55-65" tv-n, hogy filmnél ott a 2 fekete sáv, tehát kisebb képet nézel, projinál is, de azért 110-120"-nál inkább belefér, ha anamorf prizmával nézed, akkor meg :Y

Rohamosan csökkennek végre a sony/pana oled árak is.

(#5317) torma1981 válasza Pro Koryak (#5316) üzenetére


torma1981
veterán

Ja már nem 1,2 millió csak 1,1 milla mi? Vicc az árképzés. LG panel van benne de semmivel sem jobbak. Max teszt stb. User nem veszi észre a különbséget.

(#5318) Madwe válasza Pro Koryak (#5316) üzenetére


Madwe
nagyúr

egy anamorf prizmázás árából kijön tudtommal legalább egy 65ös oled, s akkor még projektorod nincs is, nem :D?

Egyébként részemről 55 elég. 100+ vicces otthon, de 2-3 főre nekem annyira nem sok pluszt adott, fura volt néha :D Ok, splitscreen játékoknál viszont baromi előnyös :D

(#5319) Pro Koryak válasza torma1981 (#5317) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor az lg-ről ne is beszéljünk, ez meg már inkább szégyen.
(b7/c7/e7/g7... közt mi indokolja a borsos felárat???)

Madwe:
pl. most láttam 150e-ért/1misi helyett anamorf prizmát boltban, de használtan veszel olcsóbban is, amúgy kinek mi.
Engem nagyon zavar, hogy pl. 50" helyett csak ~45" marad.

[ Szerkesztve ]

(#5320) Strezi válasza Pro Koryak (#5316) üzenetére


Strezi
őstag

Engem nem zavarnak a fekete csíkok, mindíg kinagyítom a filmeket (Touch window from the inside MPCHC-ben) :DDD
Így effektíve "nagyobb" a kép mint 65-ös tvn lenne csíkokkal. Ezért is érdekelnek mostanában a 4K filmek, hogy nagyítva is megmaradjon a részletesség.

720p plazmán is ezt csináltam, ugye ahhoz még tökéletesek voltak az FHD anyagok is mozizásra, evvel a módszerrel.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#5321) krx21 válasza Strezi (#5320) üzenetére


krx21
nagyúr

És az elveszett képi tartalom nem zavar?

(#5322) Madwe válasza Strezi (#5320) üzenetére


Madwe
nagyúr

Fú, én inkább néznék egy 50:9 képarányt csíkban, mintsem h kizárjak képi tartalmat :D

(#5323) Strezi


Strezi
őstag

Ez van, én ilyen unorthodox vagyok!
16:9 teljes képernyő és smooooooooth interpoláció :P

Talán egyedül a pacific Rim, ami automatikusan vált a rendező szándéka szerint az maradhat!

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#5324) Madwe válasza Strezi (#5323) üzenetére


Madwe
nagyúr

remélem dinamikus kontraszt meg hasonló nyalánkságokat is maxon járatsz akkor már :N ?

(#5325) krx21 válasza Strezi (#5323) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor te is 60p tolsz a 24p helyett? Próbáld már? :DDD

(#5326) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

B6 használók tapasztalatai érdekelnének. Ajánlottak egy hibátlan használtat 5 év garival £1000-ért
Családi tv-t keresek :DDD tehát SD upc adás, letöltött 4K, BR lemez.
Ma megnéztem egy C7-et boltban...vittem hdd-t vegyes tartalommal és az érzéseim is vegyesek. A letöltött 4k nagyon durva volt, kicsit a mozgások mintha mosódtak volna...de a beallítésok lehet nem voltak jók...utálom a 24p-t sőt a 60hz is kikészít :D A jelenlegi lcd valós 200hz samsung motion plus-al ami nagyon gyors, nélam minden mozi szappanopera! ...ez ahogy látom 4k-ban elérhetetlen. Szóval b6? Jó ha nem csak 4k mozi HDR?
vagy boltból £900 samu 55mu8000 azt legfeljebb visszaküldöm ha nem olyan gyors.

[ Szerkesztve ]

(#5327) Strezi válasza krx21 (#5325) üzenetére


Strezi
őstag

Nincs puccos BD lajátszóm, sem lemezeim :DDD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#5328) Strezi válasza Madwe (#5324) üzenetére


Strezi
őstag

Ne te találd ki hogy nekem mi jó, OK ;) Én sem kritizálom te mit szeretsz :))

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#5329) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

B7 tulajokhoz szólnék
az lenne a kérdésem,hogy a HD és a SD adók milyenek??
azért kérdezném,mert leginkább tv-nézésre lenne a tv
most egy FHD SONY-m van és meg vagyok elégedve a képével,némi felhősödés jelen van,de nem zavar
érdemes-e beruházni egy B7-re ilyen igényekkel??

köszi a választ előre is

ja és még egy kérdés,ehez a B7-hez van sima táv is??

(#5330) Madwe válasza petya2012 (#5329) üzenetére


Madwe
nagyúr

teljesen rendben van a tvadások képe, ugyanakkor nyilván jobban hálálja ha rendes anyaggal eteted. Pl tegnap ment a bosszuállók az rtlen, hát azért a tömörítés kiütközött, a sötét részek elcsapva baromi rondák, ahoz képest ahogy rendes minőségben kinéz...

(#5331) Sidositanaka


Sidositanaka
tag

Sziasztok!
Segítségetekre lenne szükségem!!!
A kérdés egyszerű,

Van egy ue60ks7000 tv(http://www.samsung.com/hu/tvs/suhd-ks7000/UE60KS7000SXXH/).
Nincs rajta Jack csati, a bluetoot csatlakozasnál nincs mód nem samsung eszköz hangerő le és fel állitasara.
Audio kimenetei
Optika illetve HDMI, milyen modon tudom a Yamaha HS7 hangfalat ugy rákotni, hogy ne kelljen felállni ha hangerőt akarok allitani rajta?

(#5332) madgie válasza Madwe (#5314) üzenetére


madgie
titán

Másfél méterről egyedül tévézel max kényelmesen, legalábbis másfél méter távolságból én nem szeretnék a képernyő szélével szemben ülni. Innentől kezdve nálam bukott is a történet, szinte soha nem filmezek egyedül (épp most volt a kivétel, a Star Trek Discoveryt egyedül néztem :D).

(#5333) daneel_hu válasza perecKING (#5326) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudom jól értelmezem-e...
Nem szappanozik eléggé a 4K/HDR a B6-oson ha belövöd maxira a TruMotiont? :D

Kipróbáltam E6-oson...
Nem tudom ennél hogyan szappanozhatna ez jobban... :D

(#5334) Ijk válasza madgie (#5332) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nálam kb így fest a dolog:
42"- 1 fő, 50"-2 fő (de csak a barátnőmmel), 65"-2 fő, 77-85" 3 fő, 100"-4fő.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5335) perecKING válasza daneel_hu (#5333) üzenetére


perecKING
senior tag

:R

(#5336) Madwe válasza madgie (#5332) üzenetére


Madwe
nagyúr

másfél méterről 3an is tök kényelmesen elülünk, 4en csak akkor ha abból 2en csajok :D
[link]
2m széles kanapé, lefotóztam a két szélső s a középső ülőpozíciót, szerintem nincs rossz helyen az sem, aki szélén van. Sőt, ha egyedül nézem, elfekszem keresztbe, s szélső helyen van a fejem, s még ott is tökéletes (nekem). Pedig ívelt tévém van, most mondjátok meg... eddig minden vendég meg volt elégedve, sőt, "még az íveltség se tűnt fel" Igaz én nem akarok kilométerekre lenni a többiektől, pohár elfér a lábtartónknál pl...
(kicsit fentebbről készült a fotó mint a szemmagasság, ezért íveltebbnek hat az egész, élőben észre se veszi az ember, erre nem figyeltem s nincs kedvem újralőni :D bár mondjuk a csempét meg a mobil vonalait nézve így is elég egyenes, no...

[ Szerkesztve ]

(#5337) #94529552 válasza torma1981 (#5317) üzenetére


#94529552
törölt tag

De, észreveszi a user, mert az emblémát lesi rajta, és örül. Az több 100k-t megér nekik. ;] :DDD

(#5338) madgie válasza Madwe (#5336) üzenetére


madgie
titán

Nekem innen csak a középső vállalható, moziban is csak középre vagyok hajlandó ülni :D

(#5339) daneel_hu válasza Madwe (#5336) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem akarok itt ismét hitvitát generálni, de a két szélső pozícióban fotózott képen elég rendesen torzulnak az egyenesek. (telefon alsó-felső vonala és a csempevonalak)
Ha szerintetek EZ MIND egyenes?!...(?) :)

Gondolom sima telefonos képek, nagylátószöggel fotózva.
Akkor viszont kicsit ráerősített ezekre a hibákra, a valóságban ennyire nem torz.

[ Szerkesztve ]

(#5340) Batyops


Batyops
aktív tag

A logen 4K HDR azért odabasz rendesen. Pont tegnap néztem. Durva. Nem tudom ti hogy vagytok vele de szerintem a tv beépített lejátszó nagyon jó megeszik mindent és jól is adja le. A web os pedig számomra a legjobb amit eddig használtam .

[ Szerkesztve ]

(#5341) Madwe válasza daneel_hu (#5339) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem értek a fotózáshoz, annyit látok, h ami szabad szemmel jó, az a képeimen görbül, de ezt írtam is :D ha vki megmondja h kell fotózni h a valóságot adja vissza a görbület, akkor lövök szívesen úgy is 1-2 képet :)

(#5342) perecKING válasza Batyops (#5340) üzenetére


perecKING
senior tag

Esteleg te tudod, hogy USB-ről lejátsza a HDR-t a b6 ugyanúgy mint a B7? Mert ugye a B7 Super HDR a B6 meg nem.
A virágboltban sokan panaszkodnak, hogy nem kezeli rendesen(szurke) egyes tv-ken a HDR MKV. Tegnap a boltban a 7-es szépen vitte de 6-os tervezek venni :R

(#5343) Madwe válasza perecKING (#5342) üzenetére


Madwe
nagyúr

c6 viszi a hdr mkv-t, igaz hálózaton használom plex-el (illetve xplay-el) nem usbvel...

az meg h super hdr az vmi marketing rizsa, ugyanolyan hdr képességei vannak a tavalyiaknak is (kivéve a youtube, azt csak az ideiek tudják hdrben használni)

[ Szerkesztve ]

(#5344) perecKING válasza Madwe (#5343) üzenetére


perecKING
senior tag

Köszi a gyors választ! Gondolom ez a szoftver frissítés után van így. Tehát akkor a 6os oled frissitése csak a játék mód input laggra terjedt ki? Abban reménykedtem hogy frissítésekkel beérheti a 7-est. A youtube HDR nekem nem ér meg +50% ot, ha csak ennyi a különbség.

(#5345) Madwe válasza perecKING (#5344) üzenetére


Madwe
nagyúr

A panel is fejlődött kicsit, valamivel több nit, jobb near black, tonemapping stb. Ezek ugyanakkor sztem se érnek meg annyit, sőt.
játék mód ilag sokat javult egy frissítéssel igen.
a super hdrt meg felejtsd el, vmelyik marketinges odaírta a 7eshez s lehagyta a 6osról, semmi konkrétumot nem jelent.

[ Szerkesztve ]

(#5346) perecKING válasza Madwe (#5345) üzenetére


perecKING
senior tag

Ha most vennél 6-ost akkor C6 vagy B6? A 3D-je milyen?

(#5347) daneel_hu válasza Madwe (#5341) üzenetére


daneel_hu
addikt

Telefonnal nem fogsz tudni ilyet csinálni.
Többnyire ezek nagylátószögű optikák, a lényeg ezekkel az, hogy minél nagyobb legyen a látótér akkor is ha közel vagy a témához.

A valóságban közelebb látsz mindent. = 50 mm-es gyújtótáv nagyjából egy full frame vázon.
Na az nem fog torzítani.
Egyébként ezt leszámítva biztos, hogy görbék azok a vonalak csak fel van az optika által erősítve még jobban.

(#5348) Madwe válasza perecKING (#5346) üzenetére


Madwe
nagyúr

én c6ot vettem. Imádom a 3djét, igaz ritkán használom, de 4ks panelnél a passzív 3d ilyen kontraszt mellett elég meggyőző :D

Ugyanakkor ugye a c6 ívelt - ha nem szemből, hanem oldalról is fogod nézni, akkor megfontolandó. Én 1.5mről nézem az 55"eset, 2m széles kanapéról nem látszik a szélén sem az íveltség.

(#5347) daneel_hu Értem valamennyire, köszi :)
De nem görbék :D Húzz egy egyenes vonalat egy lapra s hajlítsd be olyan finomam mint a tv van, s nézd rendes szemmagasságból oldalról, nem lesz az görbe :D Ha felfele lefele elkezded dönteni, akkor görbül...

[ Szerkesztve ]

(#5349) Madwe válasza Madwe (#5348) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az, h valamennyire görbültek, amit tovább erősített az optika, az azért van, mert mint írtam nem szemmagasságból fotóztam, ahol egyenes az egyenes, hanem fentebbről :)

(#5350) allein válasza Batyops (#5340) üzenetére


allein
addikt

Egyetértek, C6-on is gyönyörű szépen lejátssza a beépített lejátszó a HDR anyagokat :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.