Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) Joshi válasza Nemir Ombe (#6947) üzenetére


Joshi
titán

Nem a képpel van gond hanem a telóval. A kép az beszabehu. :D

(#6950) claire78 már ezer éve készülök kitenni a routert és a NAS-t, de csak nem akar megvalósulni. Az az igazság hogy kábelezni akarok mindent (lejátszók), de úgy meg elég macerás lenne. Amúgy jó kis router, már majdnem tíz éve teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#6952) Nemir Ombe válasza Joshi (#6951) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor cserélj telót is .... :D ;)

Hmm ....

(#6953) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#6952) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#6954) Joshi válasza Nemir Ombe (#6952) üzenetére


Joshi
titán

Az egy OPPO AMOLED-el, dehogy cserélem le, már több mint 3 éve nyúzom.

(#6955) powerup2 válasza Nemir Ombe (#6952) üzenetére


powerup2
addikt

Nem tudjátok az új FW mikor jelenik meg B7 hogy a tv-n lehessen letölteni és ne pendrive-ról keljen ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#6956) majorbe válasza rendon (#6932) üzenetére


majorbe
csendes tag

Nekem az MM-ben, mikor megjött a B7, a Samus srác segített ki, illetve visszacsomagolni, mert az eladónak nevezett valaki elég ügyetlen volt. :D

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#6957) Nemir Ombe válasza powerup2 (#6955) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Volt amikor 2 hónappal később volt "auto frissítés" a "prendrive-os verzióhoz" képest az LG-nél .... türelem, szerintem semmi "világmegváltó" újdonság nem lesz benne .... ;)

Hmm ....

(#6958) powerup2 válasza Nemir Ombe (#6957) üzenetére


powerup2
addikt

mi plusz van az új fw-be? kép javulás vagy bármi akinek fent van irja le a tapasztalatát

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#6959) Nemir Ombe válasza powerup2 (#6958) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az lg.com-on szerintem meg tudod nézni .... ;)

Hmm ....

(#6960) powerup2 válasza Nemir Ombe (#6959) üzenetére


powerup2
addikt

most nézem 817 mega az fw :O

[04.70.10]
1. To improve Store mode OLED afterimage issue in Europe

ennyi ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#6961) Dadan01 válasza powerup2 (#6960) üzenetére


Dadan01
senior tag

Ez a publikus része, nemm jellemző a részletes felsorolás minden változásról. Én ellenben tuti, hogy kötelezővé tenném a teljes changelogot minden elektronikus cikk frissítésekor.

(#6962) powerup2 válasza Dadan01 (#6961) üzenetére


powerup2
addikt

Igen csak jó lenne a másik az első frissitést a tv töltötte le de mostanság minden frissités ilyen 800 mega ? kicsit elsőre sokalom

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#6963) Strezi válasza Joshi (#6951) üzenetére


Strezi
őstag

Szuper! Jó cucc :R

De, nem rezeg a kép nagy hangerőnél? ;] :DDD

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#6964) Nemir Ombe válasza Strezi (#6963) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Lehet, hogy Joshi ezentúl már "látni is fogja" a hangokat .... az lenne csak az igazi "audiovizuális élmény" .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#6965) Joshi válasza Strezi (#6963) üzenetére


Joshi
titán

Érdekes ficsör az biztos, szerintem szépen szól, de azért nem kell itt házimozi hangzásra gondolni. :D Ahhoz képest van mély is, igaz hogy csak egy bizonyos hangerő fölött.

(#6964) Nemir Ombe engem nem zavar hogy lököd a hülyeségeidet, inkább az hogy fölöslegesen tömöd a topikot haszontalan dolgokkal. :(((

[ Szerkesztve ]

(#6966) Nemir Ombe válasza Joshi (#6965) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Meg ne sértődj már .... direkt "halványan" is írtam .... ;)

Hmm ....

(#6967) Joshi válasza Nemir Ombe (#6966) üzenetére


Joshi
titán

Tök vicces meg minden, csak már fárasztó. :U

(#6968) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Erdemes figyelni a nagy nevű multik, hogy készülnek a "black Friday" nevű árverésre. Figyelem az 55b7v árazását, eddig 540 körül mozgott,. most mar 590 és 600+ körül mozog. Majd BF. alkalmából hatalmas akció keretében meg lehet venni 540-ért.. gusztustalan.. És ez csak egy tv... a többi termékről most nem. esett szó.

[ Szerkesztve ]

(#6969) Joshi válasza Sz.Miki (#6968) üzenetére


Joshi
titán

Amerikában a BF alkalmával valós 50-70%-os leárazások szoktak lenni. Persze ilyenkor könnyen megeshet, hogy egy Sony vagy LG OLED tévét ha megfogsz, akkor beverik az orrodat. :D
Nálunk ez parasztvakítás, az év különböző szakában is előfordulnak hasonló mértékű akciókra. Azért vannak kivételek, remélem a most megvett 1millás tévém BF-kor 0% THM-re lesz vagy 700K. :DD

(#6970) Partz válasza Sz.Miki (#6968) üzenetére


Partz
senior tag

Továbbra is tartom az 500-at. :)

Nemir Ombe
Ugye? Ahány ilyen eszmecserém volt itt fórumon a jövőt illetően. ^^

(#6971) Ijk válasza Joshi (#6969) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem USA-ban sincs felsőkategóriás cuccokra 50-70% leárazás.
Jó ha majd 20% lesz oledekre, lesz itt nagy csalódás azoknak akik valami csodát várnak.

6940: Elfért volna oda egy 120”-os képernyő is, hihetetlenül elveszik a 65”.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6972) Joshi válasza Ijk (#6971) üzenetére


Joshi
titán

Max kiállított darabokat áraznak le ott is 50-70%-ra, nem véletlenül verekednek érte. ;]

"6940: Elfért volna oda egy 120”-os képernyő is, hihetetlenül elveszik a 65”."
Csalóka a kép, élőben sokkal nagyobb. De ja elférne a 77"-os is. Egyébként egy panel nagyszoba aminek 3,5m széles, így 3m-ről nézem. Ha nem ment volna fel a panellakások ára, lassan már többet érne a berendezés mint a lakás. :D

[ Szerkesztve ]

(#6973) #72042496 válasza Ijk (#6971) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az Amazonon már elkezdtek akciózni. Jó árak, de persze, nem 50-70% a kedvezmény.

(#6937) Joshi: Tök jó, használd egészséggel! :)

Kodit használsz a tévén? Ha igen, jól megy rajta? NAS-ról lejátszik mindent a tévé (akár Kodival, akár mással), hangsávokat, feliratokat kezeli?

[ Szerkesztve ]

(#6974) torma1981 válasza #72042496 (#6973) üzenetére


torma1981
veterán

De ez nem Magyarországon van. Ki vesz tv-t amazonról? Max aki kint él. Ezeknek az akcióknak nincs értelme itthon.

(#6975) Batyops válasza Joshi (#6937) üzenetére


Batyops
aktív tag

Gratulálok hozzá! Jó cucc :) . Érdekes ez a kitámasztós megoldás.

(#6976) #72042496 válasza torma1981 (#6974) üzenetére


#72042496
törölt tag

Olvasd vissza az előzményeket, az amerikai Black Friday leárazásokról volt szó. Erre linkeltem pár akciót, amit már élesítettek kinn. (Szerintem ez akkor is érdekes lehet, ha itthon közvetlenül nem érinti az embert.)

[ Szerkesztve ]

(#6977) Ijk válasza Joshi (#6972) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor pont jó lenne oda egy 85-100"-os tv 3m-re.
Majd 5 év múlva. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6978) OPiiPO válasza Sz.Miki (#6968) üzenetére


OPiiPO
addikt

szokásos, sajnos . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6979) vhunor válasza dgyuri0123 (#6938) üzenetére


vhunor
őstag

OLED light 18? Az elég vékonynak tűnik :/ .

(#6980) Madwe válasza vhunor (#6979) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sötét szobába 24en használom én is, bőven elég az, sőt, kalibrálva is 23 körüli érték jön ki legtöbb olednél :D

(#6981) dgyuri0123 válasza vhunor (#6979) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mihez képest ? ;)

Sok évig plazmát bámultam és ahhoz képest ez bizony "égeti" a retinámat.
Múltkor lőttem pár képet 18-as oled fény mellett, ízelítőnek: :D

Telefonnal készültek a képek, nem tükörreflexessel.

"csak a zene van"

(#6982) Joshi válasza #72042496 (#6973) üzenetére


Joshi
titán

"Kodit használsz a tévén? Ha igen, jól megy rajta? NAS-ról lejátszik mindent a tévé (akár Kodival, akár mással), hangsávokat, feliratokat kezeli?"
Nem is fogok, van egy Himedia Q5 Pro és egy Oppo 203 lejátszóm. A tévében 100-as ethernet van, szerintem az néhány anyaghoz kevés lenne. Nem értem hogy egy ilyen drága eszközben miért nincs gigabit ethernet. :F

(#6983) janos666 válasza dgyuri0123 (#6981) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

SDR-hoz bőven sok a 18, nekem is annyi van most. :K
Nekem is kellemetlen is volt napig plazma után a 16-18 :D
De kísérletképp fix 100nit-re húztam OFF-olt ABL-el a PDP-n megszokott 90+ABL helyett. Részben sikerült megszokni, viszont most szinte mindig világít a lámpa a szobában, amit plazmával csak ritkán kapcsoltam fel (ahhoz egy kis beszűrődő napfény is elég volt a falakra).

Mondjuk HDR játékhoz (fény/kontraszt 100/100) mindenképp le kell nyomni a lámpát, az már zavaróan sötét dinamikus kontraszt nélkül sok jelenetben, mert olyankor 10000nit a metradata , amivel túl agresszív az LG-nél a roll-off.
A dinamikus kontraszt első ránézésre megoldja, viszont a színhelyességet hazavágja, főleg High-on, pedig addig kéne tolni, hogy normális legyen fényerő szempontból. -> Nem tudom, hogy ezt miként éli meg az, aki 20 feletti OLED Fénnyel tolja az SDR-t, mert max 10-es OLED fényű SDR-nak felel meg a 100-as HDR-ben az SDR tartomány.
Fogalmam sincs mit akart ezzel az LG, mert úgysem a sötét jelenetektől fog beégni HDR módban, a csúcsfény pedig most is elérhető a világos foltoknak, amik IR-t tudnak okozni. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6984) Ren Hoek válasza janos666 (#6983) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Köszi, ez hasznos infó volt.
Egyébként kezded már megszeretni? Vagy eladós lesz :)

(#6985) Joshi válasza janos666 (#6983) üzenetére


Joshi
titán

Milyen formátum az ENCM?

A Sony A1-ben szerintem nincs Oled fény vagy mi a fene, én kontrasztot és fényerőt látok. Vagy rossz helyen nézem?

(#6986) janos666 válasza Ren Hoek (#6984) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Volt több jelentkező, aki gondolkodott rajta, hogy elviszi mondjuk ~10% árengedménnyel így beállítgatva, én pedig gondolkodtam, hogy ha tényleg eljönnének érte, akkor kipróbálnám inkább a Sony A1-et (annak most csökkent az ára, szóval végül ugyan oda jönnék ki, mint ha eredetileg is a Sony-t rendelem be és nem fukarkodom az áron, vagy a 20-40ms közti lag különbségen), de aztán mindenki passzolta (vagy ő is rögtön inkább Sony A1-ért ment [lehet, hogy azért, mert mondtam neki, hogy azt próbálnám ki, ha ezt elviszi :D], vagy inkább beérte egy olcsóbb LCD-vel, vagy nem mesélt tovább / vett inkább boltból valamit). Most meg lassan túl öreg lesz, hogy újszerűnek hívjam és közel bolti árat kérjek érte, olcsón pedig nem éri meg eladni (tudom, hogy a Sony-val sem lennék összességében, az árát is figyelembe véve sokkal elégedettebb + újra át kéne esni a pixelhiba-lottón...).

Majd egyszer még kipróbálom, hogy ha megszoktam ezt, milyen utána visszamenni a Kuro-hoz. Akár már aktuális is lehetne, csak bonyolult mozgatni (főleg a plazmát).

(#6985) Joshi

Azt a demót én sem tudtam soha lejátszani semmivel, de azóta már "kölcsönözhető" a teljes film is barátságosabb formátumban (persze csak tesztelési célra ;]).

Ja, neked olyan nincs. Te a Kontraszt-al és valami "range expander" nevű kapcsolóval tudsz játszani fényerő ügyben (nem ugrik be pontosan, magyar menüben teljesen passzolom).

A BFI-vel játszottál már? Mennyire tűnik vele sötétnek / vibrálónak a kép, illetve mennyire tetszik úgy a mozgás?
Nekem emiatt kókad le máig a szám játék közben, ha forgolódok a kamerával, hogy maszatol az LG a BFI hiánya miatt. :U
Ugyanakkor tetszik, hogy alacsony a lag (a Sony-n duplája lenne, ami a TV-t illeti [persze máshonnan is adódik hozzá]) és BFI nélkül sokkal tolerálhatóbb a FastSync (ami egyenetlenebb mozgást ad, mint a hagyományos Vsync, de kevesebb lagot ad hozzá), szóval van itt mindennek előnye/hátránya...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6987) Joshi válasza janos666 (#6986) üzenetére


Joshi
titán

Most el kell mennem, de jövök és kérdezek hogy mit hogyan aztán kipróbálom.

(#6988) #72042496 válasza Joshi (#6982) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm, azt gondoltam, hogy alap a gigabit, de nézem, a tévék (de az erősítők is) 100 megabitessel jön még. Ideje lenne pedig váltani, mert már telefonnal is lehet olyan videót csinálni, amihez kevés lesz a 100 megabit.

4K Blu-ray-hez is kevés lehet, de a gyakorlatban ezt nem tudom, mert nem nézek ilyen filmeket:
"The specification allows for three disc capacities, each with their own data rate: 50 GB with 82 Mbit/s, 66 GB with 108 Mbit/s, and 100 GB with 128 Mbit/s."
[link]

:(

[ Szerkesztve ]

(#6989) Ren Hoek válasza janos666 (#6986) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Úgyértve, hogy 60FPS-en maszatol? (Gondolom plazmás szemmel belevési a retinádba a képet)

(#6990) Madwe válasza #72042496 (#6988) üzenetére


Madwe
nagyúr

Van benne ac-s wifi, az jó környezetben (5ghzen) ugye elméleti 7gbpsre képes, gyakorlati 1-3gbps-re, persze ott meg packett loss előfordulhat, valamint függ attól is h mennyire szórt az 5ghzes tartomány (miután kb a szomszéd szobában már nem érhető el, ezért ez nem probléma) valamint milyen a környezet, mennyire messze van a router, s az milyen erős.
Egyébként gyakorlatban a legtöbb hdr uhd is bőven elvan 100ason, eddig egybe se futottam ami ne bírta volna.

Ugye amit linkeltél, pl 100gbos 128 Mbps az az elméleti maximum amit elérhet, ami alatt szokott lenni bőven, igaz ez ingadozik film közben jelentenként. De ebben benne van a hang is, s ez a legerősebb dolby atmos kódolásnál lenne így - pl ha nem olyan hangsávokat használsz, már garantáltan 100Mbps alatt leszel kb.

[ Szerkesztve ]

(#6991) dgyuri0123 válasza janos666 (#6983) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz a választ!

Akkor jól éreztem, hogy még ez is sok kicsit. :) Lámpát nekem is kapcsolnom kell, mert különben "nem érzem jól magam", "dinamikus képtartalom közben". Mondjuk 10-es oled fényre nem gondoltam, de hazaérve az lesz az első dolgom, hogy kipróbáljam. :)

Ja, 100-as kontraszt attól még mehet? Már ami az IR-t illeti? Kösz, előre is... :B

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6992) #72042496 válasza Madwe (#6990) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, köszi, azt nem tudtam, hogy a gyakorlatban mennyi kell ezeknek a filmeknek. Akkor itt nem lesz szűk keresztmetszet a 100 Mbps, szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#6993) Joshi válasza Madwe (#6990) üzenetére


Joshi
titán

Bőven van olyan demo anyag amire kevés a megabites lan. Ha van ilyen akkor kell a gigabit. Szerintem nem kerülne sokkal többe.

[ Szerkesztve ]

(#6994) Bubukain


Bubukain
senior tag

sziasztok
nagy az én dilemmám
oled tv vásárlás előtt állok, a kinézett tv az lg 55c7v
ez holnapig akciós a mediamarktban, 590-ért adják.
nem tudom érdemes lenne rácsapni, vagy inkább megvárni a pénteki black friday árakat.
nem számítok nagy csodára a BF alatt, de azért a kisördög csak ott van, na..... :)

(#6995) Gtaati válasza Bubukain (#6994) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Meg szeretnem kerdezni, hogy miert a C7-t a kiszemelt? Gyakorlatilag ugyanaz a B7 es altalaban mindenutt olcsobb es akcio kereteben remeljuk megolcsobb lesz:)

(#6996) #72042496 válasza Bubukain (#6994) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az 55B7V akció nélkül is 550 ezer, több helyen is, az nem tetszik? Technikailag úgy tudom, ugyanaz mint a C7, csak a dizájn másabb. Én megvárnám a Black Friday-t és inkább a B7-et figyelném, hátha akciózzák 500 ezer körülre.

Az árukereső szerint 580 ezernél olcsóbb nem volt még a C7. A tévedés jogát fenntartom, de sokkal ez alá szerintem pénteken se megy, már ha megy egyáltalán.

Ha fixen C7 kell, akkor én elhoznám most, pénteken meg inkább filmeket néznék, nem a leárazásokat. :)

(#6997) Bubukain: Nekem meg épp a kis ezüst keret tetszik a B7-ben. :B

[ Szerkesztve ]

(#6997) Bubukain válasza Gtaati (#6995) üzenetére


Bubukain
senior tag

tudom hogy a b7 olcsóbb lenne, de van egy apró különbség.
nevezetesen, hogy a c7 panel vékony kerete fekete színű, míg a b7 kerete ezüst.
élőben néztem mindkettőt, és még a felár ellenére sem tudtam magam rábeszélni b7-re

(#6998) Bubukain válasza #72042496 (#6996) üzenetére


Bubukain
senior tag

látod, nem vagyunk egyformák :)

(#6999) Ren Hoek válasza #72042496 (#6996) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én észre se vettem a boltban a keretet :D Pedig volt B7 C7 is.
Na majd ha megjön megsasolom...

(#7000) #72042496 válasza Bubukain (#6998) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagy rendeld meg a C7-et, és ha lesz olcsóbban pénteken, akkor rendelsz egyet megint, a korábbit pedig visszaküldöd 14 napos elállással (de lehet, ki se szállítják péntekig). Csak így lehet, két tévét kellene átmenetileg kifizetned, illetve ez jogilag működik, etikailag nekem nem, talán csak ha nem bontanám ki péntekig az első tévét. Lehet, túl lelkiismeretes vagyok. :)

(#6999) Ren Hoek: Pedig ott van. :) Ilyen kis vékony, feldobja szerintem. A Samsung KS800-ben is ez tetszett, itthon a helyére téve is pofás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.