Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) daneel_hu válasza Ijk (#5140) üzenetére


daneel_hu
addikt

Változnak a szokások.
Aki egyszer is hosszabb időre közelebb ül, az valószínűleg ott is marad.

Régebben 3 méterről néztem a 42 colost, most 2 méterről nézem az 55-öst. És nem tenném hátrébb a kanapét. :)

(#5152) salapp


salapp
addikt

55B7D 1.430,- EUR áron házhozszállítva német amazonról (Dispatched from and sold by Amazon) mennyire jó áron van? Ez elvileg most egy akció.
Nekem elég jónak tűnik, bár nem tudom, hogy telekomnál pl. mi van 24 havi részletre a méretben oledből.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5153) Ijk válasza salapp (#5152) üzenetére


Ijk
nagyúr

1,699-ért látom, és még számold rá az áfakülönbözetet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5154) silentkiller válasza salapp (#5152) üzenetére


silentkiller
senior tag

LG 55B7V 23.000 Ft/hó (összesen 22 hó) A legjobb ajánlat ha van bármilyen Telekomos előfizud.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#5155) OPiiPO válasza TA68 (#5142) üzenetére


OPiiPO
addikt

:DD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5156) salapp válasza Ijk (#5153) üzenetére


salapp
addikt

Részletkérdés, de business-ben, áfamentesen jön ki az 1.430,-

Mondjuk akkor a T-nél is se rossz az ajánlat, mert ott meg - bár drágább - de elnyújtva lehet fizetni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5157) salapp


salapp
addikt

Mondjuk gyorsan átfutottam az amazonon a tévét már megvásárló német felhasználók negatív véleményeit.
Egyik ki van akadva, hogy a 65-öséből mindkét példány durván bandingel, mások írják, hogy az ARC használhatatlan, illetve megint mások, hogy ultra gagyi a kivitele a tévének.
Bátyám direct ledes három éves csodája is elég gyatra utóbbi szempontból (is).
Szóval azért nekem még eléggé kérdéses, hogy érdemes-e LG-re váltani, de olvasom, hogy sokan igen nagy megelégedéssel vagytok itt és ez reménykeltő.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5158) Madwe válasza Ijk (#5153) üzenetére


Madwe
nagyúr

Eun belül nem kell fizetni áfakülönbözetet? Inkább a gariztatás az ami tvnél külföldről problémás lehet :D

(#5157) salapp Rossz példányt nyilván ki lehet fogni, ezért van a gari. Normál hibátlan panel nem igazán bandingel. Mint ahogy arcvel sincs semmi probléma. A kivitelt meg te magad is meg tudod lesni egy boltban.
Fórumra az esetek 99% csak panaszt írnak be, ritka az, amikor vki felmegy s beírja h helo, minden rendben a megvett tévémmel, elégedett vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#5159) salapp válasza Madwe (#5158) üzenetére


salapp
addikt

Ha áfásan veszed EU-n belül, akkor az eladó köteles a fogadó fél országában érvényes áfát rászámolni a nettó árra. Vagyis ebben az esetben pl. a 19%-os német helyett 27%-ra felqrni, csak, hogy mindenki örüljön.

Persze, tisztában vagyok vele, hogy a rossz tapasztalat előbb és nagyobb számban kerül megosztásra, elolvastam a jó véleményeket is (abból több volt).

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5160) Ijk válasza Madwe (#5158) üzenetére


Ijk
nagyúr

Rendelj egy 1 millás tv-t, és majd amikor a fizetéshez érsz meglepődsz hogy lett drágább 80 ezerrel.
Rendeltem pár hónapja objektívet német amazonon, egész jó ár volt amíg nem értem a fizetéshez.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5161) gertitorpe válasza Ijk (#5160) üzenetére


gertitorpe
tag

Becsben erdemes meg korulnezni szerintem ha a szallotast meg tudod oldani. 2017-es 65 colosat lattam 2800 euroert is valamelyik osztrak arosszehasonlito oldalon.

(#5162) Partizan182 válasza Madwe (#5158) üzenetére


Partizan182
senior tag

65-ös panelek uniformitása gyengébb az 55-ösnél, nincs olyan ami nem bandingelne legalább kicsit. Azért azt érdemes tudni hogy aki emiatt nyafog tipikusan a 10x visszacserélem típusú nehéz ügyfél akik 5% fulscreen teszt patternekkel keresik direkt a hibákat.

Normál használattal félévente egyszer jelenik meg a gond 20 másodpercre és ez egy 2015 decemberi 910-es panel ahol a probléma sokkal erősebb volt.

(#5163) dgyuri0123 válasza salapp (#5157) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem ugye "csóróoled" van, de egyáltalán nem mondanám gagyinak az összeszerelési minőségét. Tény hogy műanyag és ha mozgatom ide-oda, picit nyikorog, de kinek szempont az ilyesmi ? Amúgy az illesztések pontosak, a felületek szépek, egyenletesek, a csatlakozók stabilak, a lábazat erős és szintén stabil. Kell ennél több? ;)

A banding és a near black minden oled "sajátossága" (egyelőre) többé-kevésbé és aki azt mondja, hogy egyáltalán semmi ilyesmivel nem találkozott, annak rossz a szeme, :) vagy nem tudja, mit keressen. De az is tény, hogy ritkán és alig észlelhető az esetek nagy részében. Egy-egy filmen belül esetleg néhány mp-ig észleled és kb. ennyi. Van, akit ez is nagyon zavar, van aki együtt tud vele élni, mert különben az általános képminőség piszok jó. Viszont az lcd és a plazma is tud hasonló vagy más "érdekességeket felmutatni", egészen eltérő mennyiségben és láthatóságban, úgyhogy egy-egy az állás a hibákat illetően, bár az lcd azért rengeteg bajjal küszködik még fél-egy millás árszinten is és kivédhetetlen hibái vannak, amik sokkal zavaróbbak, mint az oled hibái. Szóval nincs tökéletes megjelenítő... :N

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5164) Huha81 válasza Ijk (#5153) üzenetére


Huha81
tag

Olyankor vajon mi a helyzet, ha nalunk kevesebb az afa, mint nemet felebaratainknal?

(#5165) Madwe válasza Huha81 (#5164) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nálunk a legmagasabb az áfa az egész világon kb, uh eléggé hipotetikus a kérdés :D De (mint rosszul tudtam) áfakülömbözet van, akkor az azt jelenti, h csak az adott célország áfájával számolsz, azaz azesetben kevesebb lenne a végbruttó

(#5166) Huha81 válasza Madwe (#5165) üzenetére


Huha81
tag

Koszi szepen a valaszt. Oszinten szolva meg sosem figyeltem, pedig mar rendeltem ezt-azt az amazonrol. A "nalunk" jelen esetben Luxemburgot jelenti, ugy hogy a kerdes reszemrol nem volt annyira hipotetikus :). En is a B7D-vel szemezek mar egy ideje, de meg meg kell gyoznom magam rola, hogy ez a tokeletes ajandek karacsonyra :D

(#5167) daneel_hu válasza daneel_hu (#5101) üzenetére


daneel_hu
addikt

E6V tiszta üveg és szálcsiszolt aluminíum.
Csak a távirányító műanyag és hátul az elektronikát borító doboz.

(#5168) #94529552 válasza Ijk (#5148) üzenetére


#94529552
törölt tag

Amit észre fogsz venni az az hogy teljesen mindegy hány méterről nézed az OLed képe odabasz legyen full Hd vagy 4k.
Olvasol is tapasztalati véleményeket, vagy csak úgy írsz mindig valamit, mert miért ne? :P :DDD

(#5169) Ijk válasza #94529552 (#5168) üzenetére


Ijk
nagyúr

Funkcionális analfabéta vagy? Azt írta részben a 4k miatt vesz új tv-t és 2,5m-ről akarja nézni. Erre írtam hogy nem lesz meg a 4k előnye ilyen távolságból 55"-on, amit tapasztal majd a nagy kontrasztja az oled.-nek.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5170) salapp válasza dgyuri0123 (#5163) üzenetére


salapp
addikt

Azért ne hívd csóróolednek, szimplán a legjobb ár/érték arányú oled jelenleg.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5171) #94529552 válasza Ijk (#5169) üzenetére


#94529552
törölt tag

He :C :O Talán magadra, vagy a hozzád közeliekre mondhatod ezt inkább, ez egy fórum, ennek nincs helye. A dogmáidat fújod már 100x ugyanazt, hogy nincs értelme ennek meg annak. De van!
Tedd már oda hogy szerinted, mert mások nem úgy látják. :(( Te vagy itt a külső erő, aki szeretne mindenkit lebeszélni, mert neked csak a 65-75" lesz majd az elfogadható 1 méterről nézve. Meg 3D-vel és 300k alatt. :W
Tapasztalatból mondom, hogy megvan az előnye a 4k tévének 2.5 méterről, de mint látod mások is. Érted.

[ Szerkesztve ]

(#5172) Dadan01 válasza salapp (#5170) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nem a legjobb ár-érték arányú, hanem a legolcsóbb. Ár értékben a b7 szerintem a nyerő, 4k, hdr, yt/stream hdr.
Panát, Sonyt is beleértve.

[ Szerkesztve ]

(#5173) daneel_hu válasza Dadan01 (#5172) üzenetére


daneel_hu
addikt

Magasan a B6 és B7 ver mindent ár/érték arányban.
Ha lenne benne 3d símán azt veszem.

(#5174) Nemir Ombe válasza Madwe (#5165) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ne hagyd magad, jól tudtad korábban .... :D .... magánszemély esetén az eladás szerinti ország áfá-ját számolják (cégnél meg nettóban kapod és "old meg", bár az Amazon próbálja a vásárlás szerinti ország áfá-ját "eröltetni", de ha nem közvetlen tőlük veszed, akkor ez nem működik).... ;)

.... TV esetén (mint írták is) a gari lehet problémás külföldi vásárlásnál, mert vissza kell juttatni .... (futárral macerás, sk. meg cca. 10 óra egy németország + "járulékos költségek")

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5175) Ijk válasza #94529552 (#5171) üzenetére


Ijk
nagyúr

Neked nincs ilyen tapasztalatod szerintem, mert minden létező forrásanyag bizonyítja hogy zéró előnye van a felbontástöbbletnek megadott távolságon. Továbbá a THX szabvány például 40 fokos látószöget határoz meg ami 50"-nál pontosan az 1,6m-es nézési távolságom, szóval itt nem az én "dogmáimat" terjesztem. Attól hogy teljesen laikus vagy házimozi témában, kicsit utána lehetne nézni alapvető dolgoknak, aztán akkor talán abbahagynád ezeket a gúnyos, ostoba megjegyzéseket is. Bár ahhoz fel kellene inkább nőni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5176) daneel_hu válasza Ijk (#5175) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Továbbá a THX szabvány például 40 fokos látószöget határoz meg ami 50"-nál pontosan az 1,6m-es nézési távolságom, szóval itt nem az én "dogmáimat" terjesztem. "

Ez mit jelent pontosan?
Azt, hogy 50 col esetében, amennyiben 40 fokos betekintési szöggel büntetem magam, tulajdonképpen 1,6 méterre vagyok a képernyő szélétől? :)

(#5177) Madwe válasza daneel_hu (#5176) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt, h a thx szabvány 40fokos betekintési szöget ajánl, ami 50" tv esetén 1.6m-re van a tévétől.

(#5178) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#5173) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

600 ezerért a legjobb vétel? :P Kétlem hogy közel 2x annyit ér, mint egy 910V, de ha Te mondod. Biztos nem pénz az a plusz 240e FT, amennyivel többe kerül. Hifi topikban kisebb horderejű dolog miatt is lesznobozzák az embert...de ez itt az oled topik. Itt nem számít párszázezer... ;)

"csak a zene van"

(#5179) Batyops válasza dgyuri0123 (#5178) üzenetére


Batyops
aktív tag

Szerintem a 4k-s tévékre gondolt, bár ezt nem tette hozzá.Mert ott Oled fronton tényleg a legjobb vétel .

[ Szerkesztve ]

(#5180) dgyuri0123 válasza salapp (#5170) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Na, ezért "csóróoled"... olvasd el a hszeket és látni fogod, nem ér semmit a 910V és az is hülye, aki ilyet vesz. :D Beleértve magamat is elsősorban... Számításon kívül kell hagyni, még akkor is, ha szinte féláron kapható a többi (4K-s) modellhez képest, hiszen anélkül nem ér semmit egy mai modern megjelenítő.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5181) salapp válasza dgyuri0123 (#5180) üzenetére


salapp
addikt

Jó, azoknak, akik most (még?) letojják a 4K-t, HDR-t, a legjobb ár/érték arányú most. Annyi pluszért sokunknak nem ér meg az említett kettő. Lesz plusz tudás, ami sokunknak többet nyom majd a latban, ha az oledekbe kerul. De azt valószínűleg nem az LG hozza el.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5182) Gaben360 válasza dgyuri0123 (#5180) üzenetére


Gaben360
senior tag

Sok lcd tulaj örülne egy 910-nek is,hidd el.
Amennyiért én vettem,nem volt jobb alternatíva,és nem bántam meg hogy ezt választottam.
Nyílván jobb egy b6-b7-e6 stb...de hát az áruk nem nekem való. :D

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#5183) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#5178) üzenetére


daneel_hu
addikt

620e a B7, 450e a 910v... csak a gyári garanciásokat nézem. 170e bruttó a diffi...

Ezért kapsz 4K-t, nagyobb fényerőt, új WebOS-t (nem lassút), HDR-t és mindenekelőtt sík panelt. :P
(3d viszont bukó)

[ Szerkesztve ]

(#5184) Madwe válasza Gaben360 (#5182) üzenetére


Madwe
nagyúr

attól még az a csóroled, ahogy a legolcsóbb ferrari is a csóró ferrari lesz... ;]

(#5185) Partizan182


Partizan182
senior tag

A csóróoled az én agyszüleményem, tekintettel hogy nekem is ilyen van nem volt rosszindulat mögötte ;)

(#5186) #94529552 válasza Ijk (#5175) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor nőj fel, és arról írj, amit használsz :C , ne csak a fóbiáidról. Ha se OLED, se 4K tv nincs, úgy nehéz okosnak lenni csak a guglival. Csak félrevezeted a kérdezőket. Meg hogy ez se jó, az se jó, semmi nem jó. Vagy hogy miért akarsz cserélni, mi bajod a régivel, stb.
A szabványaidat meg olvasgasd majd a 8k és 16k tévékhez majd, és nézd 10 cm-ről a pixeleket, nehogy egyet is ne láss meg közülük. :P :D
Egy 4k forrásanyag semmit nem bizonyít egy 50" FHD tévén, de más se, érted-e? Leírtuk hogy nem úgy van, ahogy beképzeled magadnak, nehogy már jobban tudd, mint én aki nézi a 4k-t, vagy Batyops és mások. Mert megakadt a lemez nálad. :)

[ Szerkesztve ]

(#5187) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#5183) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

360e volt 2év gyári garanciával. ;) De ha MM árat szeretnél, ott a B7 710e Ft. Miről beszélünk akkor?

Akárhogyan nézem, kb. 250e Ft az árelőnye a 910V-nek. Tudom...görbepaneles... :D

(#5185) Partizan182: De milyen találó lett ez a kifejezés... és bocs, hogy plagizáltam. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5188) Ijk válasza #94529552 (#5186) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nyilván te okosabb vagy a THX szabvány megalkotóinál, meg akik kiszámolták különböző felbontásokhoz, különböző képátlókhoz a nézési távokat. Az hogy 2,5m-ről majd virítani fog 55"-on a 4k előnye az egy szimpla hazugság, a laikusok megvezetése pedig nem szép dolog magukat szakértőként beállító dilettánsoktól. Elhiszem hogy sokmindenhez értesz a tv-k terén, a nézési távolságokhoz viszont semmit, van egy meggyőződésed a saját igényeid alapján és minden más ami azon túl (közelebb) van az hülyeség, teljesen mindegy hány szakoldal állítja azt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5189) OPiiPO válasza Ijk (#5175) üzenetére


OPiiPO
addikt

"ami 50"-nál pontosan az 1,6m-es nézési távolságom"
- te most komolyan másfél méterről nézel egy 50"-es panelt? :U És közben jár a fejed jobbról balra, épp ahol történik valami? :DDD Egy videót feltöltenél légyszi, ahogy nézel egy filmet, szerintem sokan kíváncsiak lennénk rá :P

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5190) Ijk válasza OPiiPO (#5189) üzenetére


Ijk
nagyúr

Komolyan, és képzeld ha bemész a moziba középtájon pontosan ugyanabban a szögben látod a képet. Húúhha. [link]
Kicsit utána kéne olvasni dolgoknak mielőtt baromságokat állítasz hogy forgatni kell a fejet.

IMAX-ban meg ha jól tudom 53°-os a betekintési szög.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5191) Madwe válasza OPiiPO (#5189) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én másfél méterről nézek 55"et. Az az ideális házimozira. Moziban is ezt a szöget lövik be. 4knak is ez az ideális. De jobbat mondok, eddig 100" projektor képet néztem 2mről. Nabumm :D Nem mindenki szereti az egérmozit :D

(#5192) dgyuri0123 válasza salapp (#5181) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem tudni mit hoz a jövő, de nem alakul túl fényesen szerintem... Volt már 350e-ért oled, és nem idén volt ennyi az ára. Ha meg csak UHD-t lehet majd kapni, azt leszek kénytelen megvenni, de addig...

(#5182) Gaben360 : 8 évig plazma tulaj voltam, nem lcd, de így is nagyon elégedett vagyok a 910 tudásával. Akkor fogom cserélni, ha teljesen megszűnik majd a near black és banding az újabb modelleken. Ergo, tökéletesen homogén képe lesz, minden színárnyalatnál. Hogy ez hány év, nem tudom, de lehet, hogy gyorsan el fog jönni.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5193) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#5183) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... ha neked a "4K nagyobb fényerő, új WebOS (nem lassú) és a HDR" jelenleg(!) megér(t) +170e-et, akkor az FHD OLED kategória nem is neked való .... a sik/görbe panelt direkt hagytam ki, mert a sík FHD is most annyi, mint a görbe, a max. fényerő különbséget meg eddig szerintem még ember nem vette észre, de azt adjuk meg .... ;)

.... mindenesetre a jelenlegi "tarzalomfelhozatal" és "formátumháború" mellett én még személy szerint feleslegesnek tartom a 4K OLED "beruházást", de viszont örömmel tölt el, hogy mennyi boldog "secondhand" vásárló lesz az aprókon, mikor a jelenlegi 4K OLED-ek majd felkerülnek "óccsón", az "1000 nit", "HDMI 2.1", "új technológiás panelek", (4K3DHDR??), s
"stb" miatt .... ami (az igéretek szerint) jövőre már várható .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5194) OPiiPO válasza Madwe (#5191) üzenetére


OPiiPO
addikt

Direkt a kedvedért kipróbáltam, nekem ez túl közel van - de ízlés dolga, mindenki nézze onnan ahonnan a legkényelmesebb neki :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5195) index31


index31
tag

Azért lehet egy 55’-on is érzékelni a 4K-t . Amikor nekem még 48’-os tv-m volt már azon is kijött a 4K előnye de igaz, hogy bántóan közel kellett menni hozzá.

A problémát még súlyosbítja a filmek által használt 21:9-es képarány ami jelentős részt levág alúl, felűl a képből a 16:9 miatt ezért még kisebb a kép , tehát szerintem egy igazi filmnézésre való képméret a 65’ és annál feletti.

Egy 55’-os OLED az szerintem kicsi, persze lehet használni de aki megtapasztalja a 65’-ös méretet kivétel nélkül fogja mondani, hogy kissebbet soha :)

(#5196) Madwe válasza Nemir Ombe (#5193) üzenetére


Madwe
nagyúr

kérdés kinek kell 1000nit, hdmi 2.1 hfres szappanoperával, meg 4k3d? nekem nem, ezért én bevállaltam a jelenlegi csúcsot. bt2020 nem zaklat jobban, max majd az új színtér jobb lefedettsége, de az se annyira :D

(#5197) Ijk válasza OPiiPO (#5194) üzenetére


Ijk
nagyúr

Így van mindenki nézze onnan aholnnan kényelmes. De nem kell rácsodálkozni ha mozival megegyező betekintési szögeket használ valaki az otthoni házimozijánál, meg szemorvoshoz küldeni. Neked nem kényelmes a mozi sem, vagy a leghátsó sorba ülsz az a te magánügyed. Senki nem szól bele honnan nézd a tv-t.

index31: 55"-on 2,5m-ről nényleg csak érezni fogod a 4k-t, a tudat miatt hogy az 4k-s tv, 4-k-s anyaggal. Amúgy meg kvázi mindenkit át lehetne verni hogy szimplán beraknak egy 1080p-s BD-t, de megkockáztatom hogy még 2m-ről sem szúrná ki a többség.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5198) madgie válasza Ijk (#5188) üzenetére


madgie
titán

Ez a nézési szabvány dolog olyan, mintha annak alapján döntenénk el, milyen cipő kényelmes, hogy szabvány 42-es méretekben adják ide nekünk, függetlenül attól, mekkora lábunk van.

Ugorjak át a szemvizsgálóba, hány páciensnek van kerek 1.0 visus mindkét szemén (amin ez a THX is alapszik)? Nem soknak. Nyilván kell valami kiindulópont, de szent igazságnak beállítani ilyen táblázatokat - főleg egy kockafórumon -nem biztos, hogy teljesen jó dolog. Van, aki látja a 4K-FHD különbséget onnan, ahonnan a másik semmit se. Ettől nem lesz placebonégyká, vagy bértroll, csak élesebben lát.

(#5199) Nemir Ombe válasza Madwe (#5196) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Itt nem a "kinek kell" a lényeg .... a tartalmak majd ehhez lesznek "belőve" (mivel szabvány, te meg az (akkor majd már "elavult") csúcs TV-den nem tudod (maximálisan) kihasználni a lehetőségeket .... de nem akarok vitát generálni ebből, csak sokan kardoskodnak, hogy "jelenleg is annyival jobb a 4K, mint az FHD" és "csak a legújabbat", de fentiek mellett mindez (jelenleg) elég feleslegesnek tűnik.... de mindenki szive joga azt venni, amit csak akar/tud .... és azt is tudom, hogy minden évente "fejlődik" és ez igy is lesz, de egy "félkész" szabvány idején nem a legjobb vásárolni .... ;)

#5191 "Moziban is ezt a szöget lövik be"

Ezzel kapcsolatban csak halkan kérdezném, hogy melyik sorhoz.... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5200) index31 válasza Ijk (#5197) üzenetére


index31
tag

Én a 65’- nézem kb 2 méterről és néha ki is húzom a képet egy picit alúl-felűl, mert pazarlásnak érzem, hogy elveszlik a képméret jelentős része filmnézés közben.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.