Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) Madwe válasza torma1981 (#5499) üzenetére


Madwe
nagyúr

Amúgy valószínű 4k hdrnél azért nem engedte neked a feliratot, mert transzkódolni akarta, s túl nagy a bitrátája a filmnek, amit a szervered procija nem bírt volna el.

(#5502) torma1981 válasza Madwe (#5501) üzenetére


torma1981
veterán

Igen ott volt a gond. Nem is kapcsolt HDR modba. Ha kikapcsoltam a feliratot ment.

Subzerot nem teszi fel. Hiába telepíti nem jelenik meg. Megint oda megyek ahol telepíteni kell és nincs mellete pipa. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#5503) torma1981 válasza torma1981 (#5502) üzenetére


torma1981
veterán

Na sikerült. Viszont hogy lehet kiválasztani a külső fájlos feliratot? Mert csak a beépítettetet engedi.

(#5504) janos666 válasza Nemir Ombe (#5470) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként HDMI 2.0-nál már igen, kijöhet 1:1 a szabványosan dekódolt YCC 4:2:0, nem kell már konvertálni 4:2:2-be vagy 4:4:4-be, esetleg RGB-be. A dekóder rész pedig abszolút szabványos, mindig ugyan azt kapod vissza ugyan abból a tömörített anyagból minden dekóderrel. Innentől kezdve csak akkor lesz eltérés, ha van valami bug, vagy szándékosan fut felhasználó által kikapcsolhatatlan "képjavító" (képrontó) a háttérben (vagy persze ha hardware-esen hibás valami, esetleg annyira ramaty minőségű az egész, hogy "bitflip" is van, avagy áttáncolnak az 1-esek és nullák a dobozban, de az "szikrákat" és hasonlókat produkál, nem általánosan életlenebb vagy színesebb/fakóbb képet és mittudoménkimitvizionál).
A gond ott lesz, mikor valami lassú, lefagy/újraindul, nem nyit meg mindent, néha elkezd akadozni, stb.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5505) silentkiller válasza petya2012 (#5464) üzenetére


silentkiller
senior tag

Nekem is B7-em lett Sony W8-as LED széria után. Én az itt leírtakat beállítottam, szerintem, ennél többre nem lesz szükséged.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#5506) salapp válasza silentkiller (#5505) üzenetére


salapp
addikt

Ó, minden bekapcsolás után hálát adsz, gondolom, hogy a W8 0-10 fok közötti látószöge után kényelmesen elhelyezkedhetsz bárhol, mindig tuti a látvány.
A Sony BFI-s mozgásmegjelenítése után hogy látod, milyen az LG?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5507) silentkiller válasza salapp (#5506) üzenetére


silentkiller
senior tag

Tudod mi a legelső, ami szembetűnő? Hogy az LG rendszere nem "gondolkodik"... A Sony standby bekapcsolás után nagyjából 1 perc alatt töltötte be a smart részt és ugyanennyi idő kellett ahhoz, hogy bármilyen interakciót véghezvigyen, pl.: csatorna váltás. A mozgásmegjelenítés nekem még nagyon furcsa, szoknom kell a szememmel, hogy ugyanaz a tartalom "gyorsabban", életszerűbben mozog.

Nem bánom, hogy nem a Sony 55XE9005-öt vettem, pedig több héten át filóztam arról, hogy kell-e nekem: 1. más márka, mint a Sony? 2. kell-e OLED?

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#5508) Pro Koryak válasza Madwe (#5476) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha neked egy 4k tv-n a felkonvertált 720p a lényeg, akkor mindegy is.
Én dedikált 4k/uhd lejátszó tesztre értettem, natív 4k forrással, mi lenne a különbség, lehetne-e látni egyáltalán???

(#5509) Gtaati válasza silentkiller (#5507) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Ha jól értem, akkor jobbnak találod az LG mozgásmegjelenítését, mint a Sony-nal, csak még szokatlan? Csak azért kérdeztem, mert kíváncsi vagyok, hogy melyik gyártó "elektronikája" valósítja ezt meg a legjobban:)

Köszi!

(#5510) Madwe válasza torma1981 (#5503) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt folytassuk továbbra is privátban, hacsak nem valakit szintén érdekel innen a beállítása, bár ő is keressen nyugodtan ott, itt ez eléggé offtopik már :)

(#5508) Pro Koryak Ilyet hol írtam? Sőt, késöbbi hszemben konkrétan azt írtam, h ez nem lehet szempont :)
Amúgy azóta írták, h ők látják rendes anyagnál is a külömbséget, én spec nem vettem észre, de direkt összehasonlítást még nem csináltam (ami még ott szerepelt azt viszont igen, nyilván egy bd25/50 és egy tömörített vacak között szembetűnő a külömbség)

(#5511) madgie válasza Madwe (#5510) üzenetére


madgie
titán

Keresni is foglak, asszem :D

(#5512) silentkiller válasza Gtaati (#5509) üzenetére


silentkiller
senior tag

Sokkal jobbnak találom az LG-t de még szoknom kell. Hozzá kell tennem, hogy nagyon Sony-fan vagyok, minden multimédiánk Sony (hangprojektor/házimozi, wireless hangsugárzó rendszer a házban minden szobában, még az óránk is Sony, stb.) ezért is volt nekem paradigmaváltás LG-t venni de nem bánom. A Sony-t menüjét végigkapcsolgattam egy MM-ban és az jött le, hogy akármennyire Android és csodás a képe (persze, nem egy OLED-del hasonlítottam össze mert tényleg más kávéház), patetikus a tv smart része és menü lassúsága 2017-ben!

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#5513) Gtaati válasza silentkiller (#5512) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszönöm! Ez hasznos infó volt számomra,mert én meg LG fan vagyok:) hűtő, mosógép, tv-k, porszívó, mikró stb stb, de kíváncsi vagyok más gyártó cuccaira és hogy azok viszonyítás képen milyenek az LG-hez képest... Én mostanában szeretném majd lecserélni az lcd 55UB850-t egy 55B7V-re és hát próbálom összeszedni a véleményeket:)

Köszi!

(#5514) Ijk válasza silentkiller (#5512) üzenetére


Ijk
nagyúr

Őszintén szólva nekem a smart-tv lenne az egyik utolsó szempont vásárlásnál, ami háromszor gyorsabban elavul mint maga a tv. Úgyis előbb-utóbb egy rendes külső eszközről kell etetni.
Nekem Sony-k mindig tetszettek, talán a minimalista dizájn és hogy a kiállított modellek képi beállításai sokkal természetesebbnek tűnnek mint az LG és Samsungok demóin.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5515) madgie válasza Ijk (#5514) üzenetére


madgie
titán

Mi avulna el a mostani smart tévékben? HEVC pipa, HDR pipa, 24p pipa, max a BD korongot nem pörgeti.

Mire ezek elavulnak, tévét is cserélsz. Nekem már jó öreg a Popi A-210, megjelenéskor vettem, de most avult el, hogy tévét cseréltem. Egy Full HD plazmához a mai napig elég, akkoriban nem volt még ugye a BD-chip hiszti sem, ez komplett BD ISO-kat is lazán lejátszik.

(#5516) Madwe válasza Ijk (#5514) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ebben továbbra se értünk egyet :) A webos3 már van olyan fejlett, h megállja a helyét - netflix, youtube, plex, spotify majd ha visszajön stb - szóval ezen appok futtatására igencsak sokat használja az ember, s ebben sok fejlődés ami miatt kevés lenne, nem hiszem h jönne a következő 4-5 évben... Funkcióban meg mint fentebb is írták, amit a tv panelja kezel, azt a smartrendszer is lekezeli. HFR tartalmat pl nem fog kezelni valóban, de arra a panel sem képes :)

[ Szerkesztve ]

(#5517) Ijk válasza madgie (#5515) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom, régieken már a youtube sem működik. :DDD

Madwe: Majd meglátjuk 5 év múlva...

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5518) madgie válasza Ijk (#5517) üzenetére


madgie
titán

Na látod, ez igaz :)

(#5519) Madwe válasza Ijk (#5517) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, youtube frissítést nem követték le régebbi tévékben, ez valós probléma, ez igaz :(

5 év múlva szerintem már nincs mit megnézni, mert akkor már lassan csereérett lesz a tévé :)

[ Szerkesztve ]

(#5520) Ijk válasza Madwe (#5519) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem mindenki cserél 5 évente tv-t.
Megkövetlek ha nemhogy 5, de 2 év múlva is beépített lejátszót használod majd. ;)

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5521) Madwe válasza Ijk (#5520) üzenetére


Madwe
nagyúr

naptáramba 2019.10.16 és 2022.10.16ra felvettem emlékeztetőt, majd visszatérünk rá :D

Egyébként miután tényleg ezerszer kényelmesebb ezt használni, mint dedikált lejátszót, ezért meglepődnék ha igazad lenne, vagy jönne olyan igény amire nem elég... Ja és nem beépített lejátszót használom, hanem a plex xplay appját, de lényegében hívhatjuk így továbbra is felőlem :) Plexet pedig már ezer éve használok, s arról kb lehetetlen leszoknom:P
Azért a magic remote-al irányítani mindent egy ilyen gyors rendszeren baromi kényelmes ám :)

[ Szerkesztve ]

(#5522) Ijk válasza Madwe (#5521) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem Harmony-m van beprogramozva, sajnos az erősítőt még beépített lejátszóval is külön lehetne kezelni. 1 távirányítónál nem lesz több soha többet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5523) Madwe válasza Ijk (#5522) üzenetére


Madwe
nagyúr

Harmony hubom nekem is volt, de az pedig nem mozgásérzékelős, mint a magic remote, s az az egyik fő plusz ami miatt szeretem, mert sokkal kényelmesebb s gyorsabb szvsz így.
Erősítőt pedig arc-vel tudod a tv távjával is kezelni - legalábbis be/kikapcs meg hangerőt.

[ Szerkesztve ]

(#5524) madgie válasza Ijk (#5522) üzenetére


madgie
titán

A Harmonym nyugdíjba ment, a hangcucchoz a HDMI ARC miatt tökre elég az LG távja is :) A Popcorn Hourt be sem kapcsoltam azóta, az Apple TV-m még talán néha, de azt meg akár a telefonnal is könnyen elvezérlem.

Szerettem a Logi Harmony-t, de nálam az is elavult a tévéváltással.

[ Szerkesztve ]

(#5525) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A legelső benyomásom egyelőre itthon is ugyan olyan vegyes, mint mikor vendégségben láttam ezeket az LG OLED-eket.

A csomagolás és talpszerelés kiborító logikájú (remélem sohasem kell visszadobozolnom), a távirányító és képernyőmenü számomra agyrém (de mivel monitor lesz, így csak ki/be kapcsra és alkalmankénti konfigurálgatásra kell, szóval tudok vele élni). Hihetetlen, hogy nem IEC tápcsatija, hanem egy rövid fehér fix madzagja van (az esztétika nálam sokadrangú, de ez határeset, hogy funkcionalitási kérdés is legyen).

Szándékosan nézegettem kicsit az out-of-box szoftverrel is, és érezhetően jobban tetszik frissítés után (picit gyorsabb a menü is, illetve nézhetőbb a gyári képmód, bár nyilván jobb a Cinema, csak nem olyan riasztó most az ECO sem).

Az egyik fő ok, amiért gondolkodtam a Pio 9G Kuro cseréjén, az az alacsonyabb lag és natív 120Hz potenciális előnyei. És hát, nos... A legelső gyors-tesztekből ez is vegyes:

1: Nem igazán veszem észre a lag különbséget. Sőt, Cinema/Expert módban talán egy hajszállal gyorsabb is a szintén ISF módba rakott Kuro. Ha átrakom az LG-t Game módba, akkor ha nagyon koncentrálok, olyan mint ha kicsit előbb reagálna az LG (bár ehhez így talán illene a Kuro-n is módot váltani, mert ott is van Game és PC mód is, csak ott az a baj, hogy a PC módban LCD-s a fekete, Game módban pedig nem lehet kikapcsolni az alapértelmezett túlélesítést, így sohasem használtam ezeket a módokat). Persze az LG-n elneveztem a HDMI2-t PC-nek és bekapcsoltam rá az UHD Color opciót...

2: Sajnos a natív 120Hz-en is jóval feltűnőbb az eye-tracking motion blur, mint a plazmán 60Hz-en (ez mondjuk nem csoda, ha jól tudom közelebb van a Kuro a ~35%, mint ~50% BFI-hez, szóval 144-170 Hz kéne, hogy egyértelműen utolérjük/lenyomjuk sample-and-hold módban a plazmák királyát blur ügyben), bár nyilván határozottan javul a helyzet az OLED-en, ha 60-ról 120Hz-re váltok (és a PDP sem "tökéletes").

3: Abból a szempontból viszont hihetetlenül tetszik a natív 120Hz, ahogy az egérkurzort követi a mozgás. Sokkal közvetlenebbnek érzem az egér és kép közti kapcsolatot, azonnal érezni, hogy precízebben követi a kép az egeret. Bár ezt egyelőre még csak a Windows asztalon próbálgattam, játékra még nem volt idő.

Szóval az van, ami sejtettem előre is: nem rossz, de nem is lenyűgözően jó (legalább is a Kuro után), ha megkaptam volna ~350k-ért használtan, akkor boldog is lennék, hogy jó üzlet volt, de még nem vagyok meggyőzve, hogy megért-e ~580-et. Bár persze a HDR-t még kis sem próbáltam és a 120Hz-nek a videójáték teszt lesz az igazi próbája, nem a Windows ablakráncigálás.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5526) torma1981 válasza janos666 (#5525) üzenetére


torma1981
veterán

Lehet neked elég lett volna egy jobb LCD is. Én is monitornak használom és 4k-ra eszméletlen. Nem használok FHD-ra. Mivel nem ez a natív felbontás bem az igazi a kép.

(#5527) #28752640


#28752640
törölt tag

Nálam is nagy dilemma a media box mivel xboxonex et is tervezek venni az meg szintén kezeli a külső hdd-t. Szerintem aki ilyen árban (150ezer) gondolkodik, érdemesebb lehet mert egyúttal 4k hdr es blu ray lejátszót is kap. Illetve van saját ms zene illetve youtube támogatása. Hang megy usb-n az erősítőbe, kép megy hdmi-n. Tv meg arc-al megy erősítőbe. Remélem így kikerülhetem a plusz mediaplayert.

(#5528) Madwe válasza #28752640 (#5527) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hang usbvel :Y ;] ?

(#5529) #94529552 válasza janos666 (#5525) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kíváncsi vagyok a kalibrációs adatok mennyire lesznek hasonlók egy ilyenhez:[C7].

(#5530) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt olvastam, hogy a nyáron jött ki egy firmware frissítés, ami megoldotta az 1080p120@HDR mód gamma hibáját, de nekem most ez a 03.60.15 firmware, amire frissíteni tudtam (pendrive-ról tettem fel az LG oldaláról letöltött file-t és utána kértem egy reset-et is, de most adtam a TV-nek is hálózatot, és azt mondta nem talál újabbat ő sem), pont azt a hibát produkálja, mint ha az SDR gamma lenne ráhúzva a HDR módra (átváltott HDR módba, nem ez a gond, hogy nem át a metadata).

Elképzelhető, hogy csak az USA-ban érhető még el a kérdéses firmware? (Most nem találtam meg a konkrét verziót, csak annyit írtak, hogy webos 3.6 és nekem is az van...)

Persze lehet Win10 (fall creators, ami már "végleges", de hivatalosan még nem elérhető), vagy VGA driver hiba is (főleg hogy az új Win10 funkciókhoz új driver kell), de 4k-ban kisebb frekin működik a HDR (vagyis még fura vele a Windows asztal színe, szerintem összekeveri a színtereket, de a gamma nagyjából rendben van).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5531) Madwe válasza janos666 (#5530) üzenetére


Madwe
nagyúr

a chroma 4:4:4 samplinget engedélyezte az az update 1080p@120hzen. A grafikus kártya outputja biztos jól van beállítva, 4:4:4re és 10bitre? a kábeled biztos megfelelő ehez? deep colour gondolom engedélyezve van a bemeneten?

[ Szerkesztve ]

(#5532) Janek2599


Janek2599
csendes újonc

Szép napot! Van lehetőségem a Telekom-tól vásárolni. Ezek közül melyik éri meg a legjobban:
LG 55EG9A7V 399e
LG 55EG910V 416e
LG OLED55B7V 498e Normál használatra kellene, egy kis xbox, egy kis film..Előre is köszönöm.

(#5533) salapp válasza Janek2599 (#5532) üzenetére


salapp
addikt

Törölve

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5534) janos666 válasza Madwe (#5531) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a Win10-ben átbillentem a "HDR and advanced color" kapcsolót, akkor az nVidia driver letiltja ezeket a beállításokat (YCC 4:4:4 vagy 4:2:2 / RGB, 8/10/12bit, Limited/Full Range az RGB-hez), a driver-el pedig nem lehet HDR módba váltani a Windows asztalt (ott most is fixen 32-bit a desktop color, nem lehet mást legörgetni).

Én olvastam konkrétan pont erről a hibáról, amit most tapasztalok (hibás tone response 1080p120@HDR módban), de az lehet, hogy összekevertem valamivel, hogy nem ez lett javítva.

2160p30-ban működik a HDR a Windows asztallal. Kicsit furák a színek, de nem katasztrófa, a tone response (~gamma) pedig teljesen korrekt így ránézésre. Csak 1080p120-ban van baj (az viszont egyértelműen használhatatlanul rossz).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5535) Nnobi


Nnobi
tag

Sziasztok! Holnaptól én is büszke tulajdonosa leszek egy LG oled55B7V típusú Tv-nek. Sokat olvasgattam a fórumot bízom benne nem fog csalódást okozni. A lentebb írt beállításokat majd én is elvégzem a jobb képminőség miatt. Ha valami nem lesz világos fordulnék hozzátok kérdésekkel.

üdv: Norbi

(#5536) DuracL válasza silentkiller (#5507) üzenetére


DuracL
tag

Ez a gyorsabb, életszerűbb mozgás kikapcsolt trumotionnal van? Volt nekem is olyan sony-m, nehezen barátkoztam a mozgással azon is, pedig direkt az volt a fő szempont a vásárlásnál. (erősebb bfi-hoz kevés volt a fényerő, interpolációt meg képtelen vagyok megszokni bármelyik márkánál)

[ Szerkesztve ]

(#5537) Madwe válasza Janek2599 (#5532) üzenetére


Madwe
nagyúr

B7v megéri a felárat a 4ks HDR kijelző s a gyorsabb proci (gyorsabb webos) miatt szvsz.

(#5538) Ijk válasza DuracL (#5536) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az biztos hogy kikapcsolt interpolációval a mozgás nem lesz sem gyorsabb, sem életszerűbb.
Legjobb esélyed jelenleg BFI-s LCD inteproláció, BFI keverékkel, esetleg a Panasonic újabb OLED-jeinek van valami kezdetleges BFI-je ami jelenleg a legjobb OLED téren, de a jótól még az is messze van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5539) #28752640 válasza Madwe (#5528) üzenetére


#28752640
törölt tag

Erősítőkön van usb hang. Akkor valamit benéztem? Marad az optikai?

(#5540) Madwe válasza #28752640 (#5539) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az max pendrivehoz van mp3al... Marad az optikai, vagy hdmivel erősítőbe s onnan hdmivel a tvbe (akkor már a tv arc portjába)

(#5541) janos666 válasza Madwe (#5531) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha SDR módban van a Windows asztalkezelő, akkor hibátlannak tűnik az 1080p120@12bit mód (YCC 4:2:2-vel, YCC 4:4:4-el és még Full Range RGB-vel is).

Viszont ha átállítom a Windows asztalkezelőt HDR módba (és elvileg marad minden más), akkor használhatatlanul rossz a TRC (~gamma). Minden szénné van világosítva/fakytva, mint ha az egekbe (túl a felhasználói menüs skála végén) lenne tolva a Brightness/Fényerő csúszka a TV-n (ez a forumoldal is alig olvasható, kiszürkül a fekete betű).

De a Windows asztalkezelő is áttehető HDR módba, ha például 2160p30-ban van, és HDMI sávszélben ugyan az a 2k120 mint a 4k30, mert 2*2=4 a pixelszám és 120/30=4

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5542) Madwe válasza janos666 (#5541) üzenetére


Madwe
nagyúr

miért 12biten hajtod, 10bites csak a panel:)

a tévén a black level beállításaival játszol közben?

nem tudom amúgy, pct soha nem kötöttem még rá s nem is tervezem :D

(#5543) majorbe válasza torma1981 (#5358) üzenetére


majorbe
csendes tag

Hát nem tudom, én midíg bekapcsolom. Lehet egyszer elég és utána megcsinálja és többet nem írja. El kell olvasnom a leírást végre. Sokat segítene nekem is biztos. :)Te olvastad? :)

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#5544) majorbe válasza Sz.Miki (#5487) üzenetére


majorbe
csendes tag

Nekem B7 van, szép az ívelt talp. Viszont ami kicsit zavar, hogy az ívek végei tök sötétben is fénylenek a TV fényétől. Szoktam rá ezt azt tenni. :D

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#5545) janos666 válasza Madwe (#5542) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

1: Az nVidia CP csak 8 és 12 bitet kínál fel ebben a módban.
2: Ha jobb nem is, de rosszabb sem lesz (kivéve, ha esetleg ez előcsal egy bugot)
3: Attól, hogy a kijelzőpanel névlegesen milyen precizitást tud, a processzor előtte gondolom sokkal precízebben dolgozik (12+ biten), így akár még minimális haszna is lehetne (mondjuk ha használnék VGA LUT-ot a szürke-skála kalibráláshoz).

Nem, mert ahogy már próbáltam rá utalni HATALMAS a hiba abban az egy módban. Ezt nem lehet az OSD-s beállításokkal kompenzálni, egyszerűen sz@r, nincs mit finomítgatni rajta.

De a nagyobb baj, hogy a szemre nem rossz módokat is kár volt elkezdenem nézegetni ismert film és játék-jelenetekkel, majd műszerrel méricskélni, mert ugyan olyan ramaty a színkezelés, mint a B6-on is volt megjelenéskor (és minden LG TV-n szokott lenni sok éve). Azóta folyton győzködtek, hogy az új firmware így, a TV sajátosságait kiismerve a beállítások finomhangolás úgy, meg izé meg bizé, így-amúgy, és nem olyan rossz az a B6, a B7 pedig még jobb... Pedig de... Közel sem nézhetetlen, én elhiszem, hogy sokaknak teljesen megfelel (sőt, megváltás egy gagyi LCD után), de az objektív értelemben vett színhelyességgel köszönőviszonyban sincs. Ez nálam nem egy igazi monitor kategória, csak egy kommersz-konszumer "tíví". Pont. :(

Szóval, gyakorlatilag már kezdem is megbánni a vásárlást, mert Rec709 SDR-ra egyértelműen rosszabb, mint a régi plazmám, a "hőn áhított" sweet-spot 1080p120@HDR játékmód pedig kuka, így szinte semmit nem ad, amire tényleg vágytam is (amiért újítani próbáltam).
A HDR-re csak annyira vágytam, hogy ha már lesz, akkor persze megnézek pár filmet. és majd eldöntöm mit gondolok róla, de nem voltam "beszarva érte".
A 120fps jobban izgatta a fantáziám. Bár az igaz, hogy 1080p120 SDR módban most is játszhatok vele.

Visszaküldeni/eladni még bőven ráérek pár napig, addig majd próbálok belőle kihozni valamit, illetve nézegetem szabad szemmel is a "referenciához", hogy mennyire látszik a ramaty színkeverés (bár igazából nem kell, most is látom a Ph hasáb háttérszínén, hogy nagyon más, mint kéne).

A kellemes csalódás az inkább az UHD filmek részletgazdagsága / képélessége (legalább is lassú jelenetek mellett, míg nincs motion blur). Kicsit túl van lihegve, hogy csak nagy képátló vagy kis táv mellett jön elő. Abszolút észlelhető a javulás úgy is, hogy csak 5"-al nagyobb a kép és ugyan olyan közelről nézem.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5546) Partizan182 válasza janos666 (#5545) üzenetére


Partizan182
senior tag

Pár évet várnék a helyedben, jön a HDMI2.1, rendesen támogatott HFR meg egyszer a Win is kijön a HDR bétából. Pc HDR gaming szerencsétlenkedés egyenlőre, ez tudott.

[ Szerkesztve ]

(#5547) #94529552 válasza janos666 (#5545) üzenetére


#94529552
törölt tag

Két kérdés:
1. A tv hibája, hogy az Az nVidia CP csak 8 és 12 bitet kínál fel ebben a módban., és ha 10 bitet is felkínálná, akkor nem lenne HATALMAS gond?
2. A tesztoldal nem korrekt, hogy a C7, E7, A1-et hozza fel legjobbnak 55" méretben ( B7 tesztjük nincs, de azt mondják, hogy szinte ua. képileg az is)?

[ Szerkesztve ]

(#5548) torma1981 válasza #94529552 (#5547) üzenetére


torma1981
veterán

Én monitornak használom de állat szerintem. Semmi ilyen gondom nincs.

(#5549) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Most voltam Mm-ban, rommá nyomkodtam az Lg 55B7V-t hát meggyőző nagyon, a szomorú, hogy maximum nézési távolság amit a hely enged, alig 1 méter és az is úgy, hogy szemből csak guggolva.. ha hátrébb lépek, akkor a konkurencia tv-be taposok.. Full hd anyagra voltam kíváncsi, igyekeztem magas minőségű mkv-t vinni, az Avatar pl ilyen, közelről nézve az arcokon némi viaszosodást véltem felfedezni, de ha a lehetőségeknek megfelelően hátrébb álltam, nem volt észrevehető, gondolom ez a felskálázás miatt volt ilyen. A színekkel elégedett voltam, élénkről egyből természetesre váltottam. A hangja is kellemes van benne basszus és magas is... Barátok Közt jó lesz vele :D
A sötét részeknél az árnyékok közti különbség részletesebb, mint a korábban nezett 55EG910V - nél kevesebb részlet veszett oda a feketében, az éjszakai megvilágításban arcra vetülő árnyék is egész részletes volt. Tetszik amit láttam.

[ Szerkesztve ]

(#5550) torma1981 válasza Sz.Miki (#5549) üzenetére


torma1981
veterán

És majd otthon a sötétben. :D Ott beszarsz majd. :P

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.