Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) BusinessGuy válasza ztfolder (#49314) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Van vergődés. Csak kevesebb. Lévén a vásárlója is jóval kevesebb. Ráadásul beégés ellen kvázi az LG az egyetlen aki garizik.

(#49352) Fisha válasza BusinessGuy (#49351) üzenetére


Fisha
őstag

Amúgy kb. holdciklusok van kötve ennek az LG vs Pana vitának az eljövetele? :)
És miért nincs LG vs Sony és Sony vs Pana és Philips vs... najó csinálok egy mátrixot, és pipálunk, hogy mi volt már.

(#49353) kisbalazs83 válasza Fisha (#49352) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

A Philips a legjobb, a Sony a legrosszabb, szóval ők kiesnek ;]
A második helyért pedig a Pana és az LG időnként megmérkőzik :D

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#49354) Pro Koryak válasza BusinessGuy (#49351) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Lehet kevesebb Pana fogy mint LG, viszont szinte az összes Pana GZ készlet elfogyott a boltokból. ;) Akkor azért ezt is veszik jónéhányan!

Szerintem csak itt a topikban nem mernek venni mást csak LG-t. :K

[ Szerkesztve ]

(#49355) daneel_hu válasza Pro Koryak (#49354) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szerintem csak itt a topikban nem mernek venni mást csak LG-t. :K"

Szívesen vennék Panasonicot (is).
Egyelőre a két kritériumból csak az egyik teljesült, a jó BFI. (nem láttam, így csak hallomásból tudom, hogy ez jó lett - higyjük el első körben)
Viszont nincs 77 colos készülékük, ami jelen pillanatban új oled vásárlása felé terelne.

A design már kurva jó lett ezzel a körtalpas cuccal. :D

(#49356) Pro Koryak válasza daneel_hu (#49355) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Vegyél LG-t, tegyél rá Pana logót, hiszen mint itt a topikban köztudott, nem számít ki gyártja. Ugyan olyan az összes oled ... ;]

(#49357) daneel_hu válasza Pro Koryak (#49356) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Vegyél LG-t, tegyél rá Pana logót, hiszen mint itt a topikban köztudott, nem számít ki gyártja. Ugyan olyan az összes oled ... ;]"

Nekem nem számít.
2020-ban faszságnak tartom a márkahűséget, mert minden gyártó betalálhat 1-1 modellel, de lehetséges, hogy vannak szériák amelyek kicsit rosszabbak lesznek.

Mondjuk sosem a legolcsóbb modellt veszem... :R
Azt veszem amelyik paramétereiben megfelel számomra, legyen az BFI, képátló, ergonómia stb...
Leszarom mi van ráírva... tőlem lehet az VORTEX is. :C

(#49358) Lacielvtárs válasza daneel_hu (#49357) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A VORTEX egy "jó" márka ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49359) Bazsi81 válasza ΞΔGLΞ (#49349) üzenetére


Bazsi81
tag

Hívtak a szervíztől. Alaplapot cserélnek csak meg kell rendelni az alaplapot. 4-5 munkanap mire megjön, utána jönnek és cserélik.

(#49360) daneel_hu válasza Lacielvtárs (#49358) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A VORTEX egy "jó" márka ;] :C"

Hát ez az! :)
Anyámnak van egy Vortex LCD-je.
Vicces, hogy az oledek között 1% differencián vitatkozunk a topikban, nevetséges baszki. :) :R
Azt fogom mindig venni ami az adott pillanatban számomra a legmegfelelőbb. :((( :DD

(#49361) Lacielvtárs válasza daneel_hu (#49360) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát igen, mondjuk ebben van némi igazságod ....
a márka hűség már számomra sem mérvadó, ezért is engedtem egy a Huawei "kezét" és változtam, mindig azt kell megvenni, ami a "legjobb", szerintem is :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49362) FollowTheORI válasza daneel_hu (#49360) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én meg nem, mert nekem az LG szoftvere és az elérhető streaming szolgáltatások és gaming funkciók támogatása tetszik... amit együtt egyik másik sem tud úgy. :P

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49363) daneel_hu válasza FollowTheORI (#49362) üzenetére


daneel_hu
addikt

Magyarán azt vetted ami neked a legjobban tetszett/fontos volt stb...
Nem tudtak megtéveszteni egy japán logóval. :DD

(#49364) chros válasza daneel_hu (#49357) üzenetére


chros
őstag

"Mondjuk sosem a legolcsóbb modellt veszem... :R
Azt veszem amelyik paramétereiben megfelel számomra"

En is, de nalam ez az akkor kaphato legolcsobb lett, LG B8 :D

(#49365) rothfb válasza daneel_hu (#49363) üzenetére


rothfb
veterán

Van az a helyzet, amikor már én mondom azt, hogy ami unalmas, az unalmas.:O

(#49366) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok,

10 év LED után ugranék én OLED-re.
A tízes szériára nem szívesen szánnék rá 450-500k pénzt viszont a B9-es újabb verzió (SLA) 350 körül eléggé elgondolkodtató. :U
Olvasgatom a fórumot két-három hete és látok itt mindenféle dolgot (nem mindent értek) de ha azt kérdezem tőletek hogy mennyire kompromisszumos egy B9 akkor arra mi a válasz?
Nem vagyok se audió se videó mániás, szóval a nagyon apróságok valószínű soha nem derülnek ki számomra de persze azt se akarom hogy feleslegesen költsem el a pénzemet az újabb technológiára.

Köszi :R

(#49367) Fisha válasza BalaNce87 (#49366) üzenetére


Fisha
őstag

Ha nem vagy kekec, akkor hajrá. Le fog esni az állad.

(egy kekec B9 tulaj) :)

[ Szerkesztve ]

(#49368) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

OLED TV vásárlása előtt állok és két kiszemelt van:

1. [link] LG OLED55B9SLA
2. [link] SONY BRAVIA KD-55AG8BAEP

Ti melyiket vennétek?

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#49369) rothfb válasza XFishboneHUN (#49368) üzenetére


rothfb
veterán

Mindenképpen a B9-et. Az AG8-al volt itt rossz tapasztalat.

(#49370) daneel_hu válasza rothfb (#49365) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Van az a helyzet, amikor már én mondom azt, hogy ami unalmas, az unalmas.:O"

Pedig nem tudom mire számítasz amikor néha-néha jön egy Pana-tulaj majd bemondja a topikban, hogy sok-sok olvasás és évődés után azt a döntést hozta, hogy vesz egy Panasonic G(H)ZXXXX-et, csak mert... bla bla bla ... ezért és ezért...

Erre jön a nagyérdemű és benyögi, hogy "húúúú mi lesz itt...." :R

Őszintén, mire számítasz? :)
De most barátilag kérdezem... szerintem ennyi hülyülés belefér, de ha nem hát nem.
Egyébként miért, mi lesz itt? Semmi.
Szerintem egy nagyon jó vétel a Pana, de nem csak Panasonic lehet jó vétel van más is oled-fronton.
Érdekes is lenne ha mindenkinek ugyanaz tetszene... szerintem az lenne az uncsi. :)

(#49371) rothfb válasza daneel_hu (#49370) üzenetére


rothfb
veterán

Én mindkét oldal szempontjából értettem ezt az unalmas dolgot. Persze éjjel én is hülyültem, hogy mi lesz itt. De már mindegy honnan nézem az egészet, mindenképpen unalmas. A Panában LG panel van és ezért az oled Isten az LG és a Pana nem romlik el szempont is unalmas. Ez az állandó hadakozás. Már én sem kellek ide, hogy márkaharc folyjon itt. Elromlott egy CX? Na és? Murphy is megmondta, hogy ami elromolhat, el is romlik. Elégedett vagyok a Panákkal? Igen. Na és? Más meg a C9-ével elégedett.

Lehet, hogy kezdek felnőni...:D
Mondjuk a Samu fórumban egyszerű a helyzet, ott csak Samu van.:)

[ Szerkesztve ]

(#49372) daneel_hu válasza rothfb (#49371) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nagyjából ennyi. :R

Részemről lesz Pana-vétel amint van 77 colosuk és tényleg olyan jó a BFI amilyennek mondják.
Akkor azt mondom, hajrá...
Persze símán lehet, hogy az LG-nek is lesz jó BFI-je (ha már most nem az, ezt nem tudjuk), vagy a Phillipsnek. Vagy a SONY-nak. :K

(#49373) Final12 válasza rothfb (#49369) üzenetére


Final12
csendes újonc

Szia Sony A8H vagy SonyAG9 ezekben nem fogsz csalodni!

(#49374) chros válasza XFishboneHUN (#49368) üzenetére


chros
őstag

Abbol a 2-bol a Sony kuka, nezz ra meg a Panakra is.

(#49375) sakal83 válasza BalaNce87 (#49366) üzenetére


sakal83
addikt

Semennyire mem kompromisszumos. De nezd meg a gz950et is. 380k. De a b9 is korrekt.

(#49376) chros válasza Final12 (#49373) üzenetére


chros
őstag

De fog, DV kuka rajtuk, s mas sem szazas.

(#49377) TRobi86


TRobi86
csendes tag

Én is most először hallok róla, hogy nem jó a HDMI-t dugdosni miközben be vannak kapcsolva a készülékek. Én kb 5 éve dugdosom össze a PC-t a TV-vel amikor éppen TV-n akarok filmezni/játszani, és semmi gond nem volt még belőle. Persze elhiszem, hogy okozhat hibát, akkor ezután én is jobban figyelek rá, de nagyon félni nem hiszem hogy kell tőle.

(#49378) rothfb válasza Final12 (#49373) üzenetére


rothfb
veterán

Persze, én csak a kérdésre válaszoltam, abban meg AG8 szerepelt. De gondolom ezt amúgy sem nekem akartad írni.

(#49379) ztfolder


ztfolder
csendes tag

daneel_hu miért nem veszel a legolcsóbb modellekből? Ez is fajta rossz beidegződés az olvasatod szerint, hiszen oda is betalálhatnak egy- egy jó modellt. Itt páran elkezdtek rugózni a japán favorizálásomon. Pedig ez nem sznobság a részemről, egyszerűen így jött ki. Igaz, hogy az első kamerám még a 80 as évek végén egy vhs-c panasonic volt és azóta minden elektronikám pana és sony, de minden vasárlásnál megadtam az esélyt minden más márkának, csak valamiért ők maradtak fenn a válogatásnál. Most hogy elegem lett a sok szürke fátyolos szar ledekből (nekem pana plazmám volt az nem volt szar) szóval körbejártam a kérdést alaposan. Itt a fórumon is érdeklődtem, mert c9-x ben gondolkodtam alapjáraton (az került oledként először a látókörömbe) De a szervizhátteret leszámítva és hogy nem vagyok egy játék fan megint csak a pana jött ki befutónak. Nekem az nem opció hogy szervizbe szaladgálok. Fontosabb dolgaim is vannak. Hozzáteszem nem bántam meg bármennyire is az elején vagyok, de csak szuper lativuszokban tudok róla beszélni. Egyébként minden más márkához kívánok minden jót mindenkinek.

(#49380) rothfb válasza ztfolder (#49379) üzenetére


rothfb
veterán

Pontosan melyik modell is lett a Panák közül?
Amúgy a szervizbe szaladgálás nem opció dologgal 100%-ban egyetértek. Bármennyire jó egy márka szervizháttere, én maximálisan azon vagyok, hogy olyan terméket válasszak, aminél remélhetőleg a legkevesebb az esély szervizelésre. Én úgy láttam, a Panánál van a legjobb esélyem a szerviz elkerülésére. Aztán ha majd tévedek, beismerem.
Ahogy korábban írtam, autót is úgy választottam 4 éve, hogy lehetőleg ne kelljen javíttatni, mert nincs annál rosszabb és idegesítőbb, ha nem tudod arra használni a drága pénzen megvett tárgyadat, amire való, hanem helyette a szerelőt kell hívogatni. Persze a kopókat nem ide értem.

[ Szerkesztve ]

(#49381) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igaz Chros már leírta párszor, de az esetleges új vásárlóknak fontos lehet, hogy:

Before we round off HDR I want to address motion reproduction, specifically in relation to Dolby Vision. 24Hz Dolby Vision playback on Panasonic TVs still suffers from sporadic stutter. We have in the past raised this issue in our reviews of Panasonic TVs. It shows as sporadic single-frame micro-stutter but is there is no recognizable pattern. Sometimes we see several occurrences in very short order and sometimes it happens only occasionally. It is perhaps one of those things that you either see immediately or not at all. It is a shame that Panasonic has yet to get rid of this issue because even with the IFC system (motion interpolation) engaged, we were not able to eliminate the micro-stutter.

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49382) ztfolder válasza rothfb (#49380) üzenetére


ztfolder
csendes tag

Egy 55gz950 lett nálam. A legfontosabb érv a jobb kép (a gyengébb tartalmakat is jobbnak konvertálja fel mint az Lg) és az üzembiztonság. Ez vicc kategória hogy félmillánál drágább tv-ket tömegével adják el úgy, hogy napokon belül letérdelnek. Nekem ne gördülékeny szervíz hátteret biztosítson egy gyártó, hanem egy olyan terméket amit a korszerűtlenné válása miatti lecseréléséig ne kelljen javítgattatnom. Ezen a fórumon is csak egy 2017-és modell 2018 as vásárlása sült el balul, amit korrigáltak is egy jóval korszerűbb tv cserével. Szemben ezzel attól zeng a fórum, hogy ki hogy szívta meg az Lg-vel. Nekem már azt is nehezen nyomják le a torkomon, hogy itthon nekem kéne kalibrálni a tv-t. A panát bedugod a konnektorba és azt kapod amiért fizettél. De ezek az én szempontjaim. Ha tényleg jobb a játékhoz az Lg (nem tudom, csak ezt hallom egyfolytában) akkor ott lehet hogy indokolt más megközelítés. De akkor kurva nagyot kell ott dobnia. Ehhez nem értek.

(#49383) daneel_hu válasza ztfolder (#49379) üzenetére


daneel_hu
addikt

"daneel_hu miért nem veszel a legolcsóbb modellekből? Ez is fajta rossz beidegződés az olvasatod szerint, hiszen oda is betalálhatnak egy- egy jó modellt. Itt páran elkezdtek rugózni a japán favorizálásomon. Pedig ez nem sznobság a részemről, egyszerűen így jött ki. Igaz, hogy az első kamerám még a 80 as évek végén egy vhs-c panasonic volt és azóta minden elektronikám pana és sony, de minden vasárlásnál megadtam az esélyt minden más márkának, csak valamiért ők maradtak fenn a válogatásnál. Most hogy elegem lett a sok szürke fátyolos szar ledekből (nekem pana plazmám volt az nem volt szar) szóval körbejártam a kérdést alaposan. Itt a fórumon is érdeklődtem, mert c9-x ben gondolkodtam alapjáraton (az került oledként először a látókörömbe) De a szervizhátteret leszámítva és hogy nem vagyok egy játék fan megint csak a pana jött ki befutónak. Nekem az nem opció hogy szervizbe szaladgálok. Fontosabb dolgaim is vannak. Hozzáteszem nem bántam meg bármennyire is az elején vagyok, de csak szuper lativuszokban tudok róla beszélni. Egyébként minden más márkához kívánok minden jót mindenkinek."

Mert a legolcsóbbak általában ócskább anyagokból vannak összerakva, számomra fontos, hogy egy tárgy normálisan nézzen ki ha már ekkora helyet (kikapcsolva) elfoglal a nappaliban. Ezért törekszem arra, hogy ne ócska, fröccsöntött, kopogós kinézetű műanyagból legyen. A Panasonicnál is a drágább modellek tetszenek, ebben nincs differencia az LG és a japcsi gyártó között. Ettől még bőven jó lehet az alapmodell mindkét gyártó esetében, de többnyire még műszaki cikkekből sem az olcsóbbat veszem ha van választék. (de a legdrágábbat se) :D

Amikor E8-ra cseréltem a korábbi E6-ost, akkor végignéztem a választékot. A SONY AF9 nagyon tetszett, majdnem azt vettem. Baromi jól néz ki az a cucc. Az AF8 szörnyű volt, a Pana alapmodellje sem tetszett. Lehet egy 77C8 kellett volna. :)
Azóta a SONY mintha elfelejtette volna mi a jó design, a Pana viszont ebben is előrelépett.
Viszont nekik nagyon kéne a 77 colos méret, mert az nincs.

Nekem fontos a szervízháttér, az esetleges meghibásodás esetén a cég hozzáállása.
Minden tönkre tud menni, bár megjegyzem nálunk tv még az életben nem ment tönkre, pedig már volt vagy 10 készülékünk. Volt 2 Panasonic plazmám is, mindegyik tökéletesen működött majd 10 évig. (illetve az előző E6V kicsit beégett, de az egy 2016-os példány volt, szinte semmilyen beégés elleni védelemmel. De sok 2016-os azóta is megy, minden gond nélkül.)

(#49384) Northlorien válasza ztfolder (#49382) üzenetére


Northlorien
tag

Játékra tényleg jó/jobb lehet mint a Pana, bar ha választani lehet akkor játékra valószínűleg nem oledet vasarolnek első körben. LG is Pana is jo döntés szerintem attól függően hogy melyik olcsóbb, és tudásban mire van szükséged. A szervizzel kapcsolatban két dolgot mondanék, a Pana is cserel beegesre panelt ha a kompenzációs ciklusok lefutottak, és két éven belül vagy. Másodsorban, 4 ismerősöm vett c9-et, abból hárman az első két hónapban gariztattak, hárman vásároltunk gz950-et, és lekopogom egyikünknek se volt baja még vele, és remélem nem is lesz. Szerintem engedjük el ezt a pana Lg vitat, teljesen felesleges.

(#49385) chros válasza Archttila (#49381) üzenetére


chros
őstag

Csak hogy pontositsunk: ez a problema az osszes HDR-nel jelen van, nem csak DV-nel, igy HDR10(+) - nal is (SDR-nel nincs).
Ennyit a Pana kepminosegerol :) (A kalibraciost mitoszt mar nem is emlitem.)

@rothfb: miert, ugy gondolod, aki LG-t vesz, az a szervizbe akar koltozni? :D
Ertem en, hogy lehet, hogy a Pana minosegibb alkatraszeket pakol az alaplapra es azok jobban birjak hosszutavon, es a tap jobb, de ezekben a TV-kben nincs is mas :)
Az viszont igaz, hogy LG-nel a minosegellenorzes vacak, akar csak a firmware-eirol beszelunk, ott aztan tesztelo csapat sincs :D
Ez ugyben a Panarol nem tudok nyilatkozni, itt nektek kene kepben lenni, mint tulajoknak.
Ezek ellenere, nagyos sok elegedett LG tulaj van, koztuk en is egy B8-al...

[ Szerkesztve ]

(#49386) daneel_hu válasza ztfolder (#49382) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ezen a fórumon is csak egy 2017-és modell 2018 as vásárlása sült el balul, amit korrigáltak is egy jóval korszerűbb tv cserével. Szemben ezzel attól zeng a fórum, hogy ki hogy szívta meg az Lg-vel. "

Nem tudom mióta olvasod ezt a topikot, de az LG-nél gálánsabb javításokra és cserékre másutt nincs példa oled esetében. Valamit nagyon benézhettél. Még a legpitibb tinting és banding problémákra is panelt cserélnek, ha valakinek ez a mániája. Javíthatatlanul meghibásodott készülék (vagy ha nem javítható gazdaságosan) esetén pedig az eredeti vételárnak megfelelően! kérhetsz bármit helyette. (akár más márkát is).
És semmi szívózás nincs.

A jóval korszerűbb Pana-csere :C pedig úgy zajlott le, hogy a meghibásodott, eredetileg drágább készülék helyett kapott az user egy újabb de olcsóbb tv-t. Még így is jól járt, de az LG-nél ez nem így megy, ott a törvény utolsó betüjét is betartják, olyan készüléket kapsz amilyen akarsz, vagy még a pénzt is visszakérheted.

(#49387) daneel_hu válasza chros (#49385) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Csak hogy pontositsunk: ez a problema az osszes HDR-nel jelen van, nem csak DV-nel, igy HDR10(+) - nal is (SDR-nel nincs).
Ennyit a Pana kepminosegerol :) (A kalibraciost mitoszt mar nem is emlitem.)"

Ti ezt sokkal jobban vágjátok, rtings-en elvileg régebben volt pre-calibration érték. Elég nagy volt a szórás LG-modellek esetében. Volt amelyik 4.9-est kapott, vagy 6.8-ast, pl E8-as 8.8-ast, de arról mondták máshol is, hogy szépen be van állítva gyárilag. 8.8-nál pl elég sok Sony modell rosszabb volt 2018-ban.
Nyilván ez mázli, mert nem olvastam el ezt a cikket vásárlás előtt.
A kalibrált érték mindegyiknél 9.6 lett. (utólagos kalibráció) SONY is!
Nyilván hozzányúltam, de az egy másik sztori, nálunk a Pana plazma is át lett állítva anno. :D

Azért nem egy nagy ördöngősség beállítani egy ilyen tv-t megfelelőre. Vagy ha mégis, akkor lehet kalibráltatni.

(#49388) chros válasza Northlorien (#49384) üzenetére


chros
őstag

Ez nem marka vita: az itteni Pana tulajok tokeletesnek akarjak bemutatani a markat, pedig nem az! Lasd pl @sati hozzaszolasat.
Ilyet LG tulajtol nem latsz: ekkor kap hideg-meleget az LG a sajat user-etol :) Ez a nagy kulonbseg!

Irtam mar parszar, ha lenne tokeletes Oled TV a piacon (nem is jatekrol beszelek), akkor azt vennem/vettem volna, de nincs!!!
Igy, amit a Pana tulajok csinalnak nem mas, mint vakon biznak a markaban.
Ezzel nem is lenne gond addig, amig ujak nem jonnek vasarlo szandekkal, s csak az ajnarozast halljak, a hibakat nem, mert a meglevo tulajok meg csak hallani sem akarnak roluk, nem hogy elismerni, s majd "kiteregetni" oket :)

[ Szerkesztve ]

(#49389) daneel_hu válasza Archttila (#49381) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Igaz Chros már leírta párszor, de az esetleges új vásárlóknak fontos lehet, hogy:

Before we round off HDR I want to address motion reproduction, specifically in relation to Dolby Vision. 24Hz Dolby Vision playback on Panasonic TVs still suffers from sporadic stutter. We have in the past raised this issue in our reviews of Panasonic TVs. It shows as sporadic single-frame micro-stutter but is there is no recognizable pattern. Sometimes we see several occurrences in very short order and sometimes it happens only occasionally. It is perhaps one of those things that you either see immediately or not at all. It is a shame that Panasonic has yet to get rid of this issue because even with the IFC system (motion interpolation) engaged, we were not able to eliminate the micro-stutter."

Ez mi ez?
HDR-anyag esetében vannak mikroakadások?
Ez nem tűnik fel mindenkinek?

(#49390) Multibit válasza daneel_hu (#49389) üzenetére


Multibit
veterán

Jól értem, ez 24.000 fps filmeknél jön elő? Legtöbben halivud termékeit fogyasztják (23.976 fps), ezért nem érintettek. Ha így van, ahogy sejtem, számomra ez gáz, viszonylag sok 24.000 fps európai filmem van. Szerencsére még üzemel a Pana plazmám, de ha beadja a kulcsot és a Panna OLED-eknél ezt a problémát nem orvosolják, biztos nem Pana OLED lesz a plazmám utódja. Nem vagyok márka fan.

[ Szerkesztve ]

(#49391) Archttila válasza daneel_hu (#49387) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Gondolom az LG időközben fw frissítéssel rendbe rakta az Rtings-nél is mért kaka pre-calibrációt, csak ŐK elfelejtették? ;] frissíteni, mert valójában az igazság az valahol itt van:

Out of the Box

post

Szóval a hiedelmekkel ellentétben teljesen rendben van az LG gyári kalibrációja :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49392) daneel_hu válasza Archttila (#49391) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szóval a hiedelmekkel ellentétben teljesen rendben van az LG gyári kalibrációja :)"

Profilt kell váltani, és gondolom ez a kb 3 kattintás a magic remote-tal többeknél kiveri a biztosítékot akkora munka. :D

(#49393) daneel_hu válasza Multibit (#49390) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Jól értem, ez 24.000 fps filmeknél jön elő? Legtöbben halivud termékeit fogyasztják (23.976 fps), ezért nem érintettek. Ha így van, ahogy sejtem, számomra ez gáz, viszonylag sok 24.000 fps európai filmem van. Szerencsére még üzemel a Pana plazmám, de ha beadja a kulcsot és a Panna OLED-eknél ezt a problémát nem orvosolják, biztos nem Pana OLED lesz a plazmám utódja. Nem vagyok márka fan."

Nem értek hozzá, most hallottam először erről a problémáról, bár sosem bújtam a Pana-topikokat. :) Majd itt a pana-userek megszakértik...

(#49394) ztfolder válasza Northlorien (#49384) üzenetére


ztfolder
csendes tag

Én elengedtem a vitát, nincs is már hozzáfűzni valóm. Amit szerettem volna azt elmondtam.

(#49395) Archttila válasza daneel_hu (#49392) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

ISF (Expert Dark Room) volt beállítva mindkét review-ban.
De úgy látom Rtings-en frissítették a pre-calib szekciót... íme a javaslatuk: :D

If out-of-the-box color accuracy is important to you, check out the LG BX OLED.

:D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49396) ΞΔGLΞ válasza daneel_hu (#49389) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:-D!
Most komolyan, nem erről "pofáztam" a múltkor, hogy a Pana 950 és gz2000 kb nálam azonnal kuka, olyan szépen megbuktak mozgásban?
Ehhez most be kellett linkelni valahonnét egy szöveget, hogy hihető is legyen? :)
A Hz2000-et még nem tudtam kipróbálni, de előre tudom, hogy az is bukó lesz, most nincs kedvem a 14 napos szarságot sem előtérbe helyezni. Mármint, ha nem lesz jó, akkor elállok, mert már elegem van az elállási procedúrákból....is, meg ebből a sok tákolmány oled tévékből, amiket sorban dobálnak piacra. Jah ebben benne van az LG is.

[ Szerkesztve ]

(#49397) Fisha válasza ΞΔGLΞ (#49396) üzenetére


Fisha
őstag

"Ehhez most be kellett linkelni valahonnét egy szöveget, hogy hihető is legyen? :)"

Azért a "szar a mozgás" és a fenti szöveg szakmaisága - és így hitelessége - között van egy zongorázható különbség. :)

(#49398) ΞΔGLΞ válasza Fisha (#49397) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pl mi? :)

(#49399) Pro Koryak válasza ΞΔGLΞ (#49396) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A linkelt szöveg szerint ez csak a 24Hz DV tartalmat érinti! Nem minden formátumot!
Szóval neked mindenhol szar volt a mozgás.

daneel_hu:
Sony 77AG9 nem jön számításba? Akciósan olcsóbb, mint az LG 77C9/CX9.

(#49400) rothfb válasza chros (#49388) üzenetére


rothfb
veterán

Azért ott van valami, hogy ha 4-ből 3-at gariztatni kellett szűk ismeretségi körön belül. Ez azért nagyon nagyon rossz arány. A másik részről pedig 3-ból 0 az arány. Szóval ez azért durva. Ezt már nem lehet azzal elkenni, hogy többet adnak el valamiből.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.