Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) Laca1212 válasza Remiel (#49296) üzenetére


Laca1212
őstag

408e-ért 65C9 volt, nem 55-ös.

(#49302) Archttila válasza tollasahatam (#49300) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Amit az árgrafikonon látsz, azok sem kiállított darabok (voltak):

55C9 [link] | 65C9 [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49303) tollasahatam válasza Archttila (#49302) üzenetére


tollasahatam
kezdő

az electrovision amit belinkelt, biztos nem original...

(#49304) Archttila válasza tollasahatam (#49303) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem ott egyik sem :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49305) Remiel válasza Laca1212 (#49301) üzenetére


Remiel
őstag

hát 408 - ért meg is venném :U

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#49306) Remiel válasza tollasahatam (#49303) üzenetére


Remiel
őstag

Én is gondoltam, hogy nem egy bontatlan orig darab, egyébként csak most néztem az aprón is hirdet a cég, csak nem tűnt fel azonnal, mert tv outlet néven vannak

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#49307) tollasahatam válasza Remiel (#49306) üzenetére


tollasahatam
kezdő

tegnap volt, kora délelött...sürübben fórumozz...hamar el is keltek... :)

(#49308) Bazsi81


Bazsi81
tag

Na a cx megadta magát. Először a hdmi 2-es port(arc) utána hdmi 3,most este már be sem lehet kapcsolni :(( :((( :o :O :W! Írtam az Lg-nek, várom hogy minél előbb jelentkezzenek, és persze a megoldást.

(#49309) ztfolder válasza Bazsi81 (#49308) üzenetére


ztfolder
csendes tag

Ha visszakapod a zsetont, ne kísérletezgess, vegyél panát. Arról egyet sem hallottam, h gyárilag szar. Erről meg szinte csak azt. Árban sincs túl nagy difi. Igaz, origi már nincs gz sorozatban, de négy kiló alatt kapsz 55 öst és sima távirányítóval megnézheted, hogy nem e azzal fűtöttek már télen a boltban. Az még használtan is odaver annak a koreai cuccnak. Ezek a vágott szeműek csak kívülről hasonlítanak. Nem mindegy, hogy japán vagy koreai.

[ Szerkesztve ]

(#49310) kokobe válasza ztfolder (#49309) üzenetére


kokobe
senior tag

Biza Pana még hozzánk se jött vissza gyárilag szarul!Lg-ből b9 és c9 is egyből panel csíkkal.
Lassan a hz980 is jó árban lesz best buy aki mozira a legjobbat akarja olcsón. :R

<---AMD___ATi--->

(#49311) rothfb válasza ztfolder (#49309) üzenetére


rothfb
veterán

+ kokobe

Mi lesz itt...:DDD:D

Kokobe: "Hozzánk se"? Ez mit jelent? Ti egy bolt vagytok?

[ Szerkesztve ]

(#49312) BusinessGuy válasza Laca1212 (#49301) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Bocs mellé.

Remiel: az a 389 pénzes electrovision-ös szerintem felejtős, eleve gyanús hogy 1 év a gar....

[ Szerkesztve ]

(#49313) alaves válasza rothfb (#49311) üzenetére


alaves
addikt

Ezt már kitárgyaltuk, de csak találgatások vannak:
1.Az LG gyártja magasan a legtöbb OLED TV-t, ezért nyilván több a hibás példány is.
2.Az LGD-től veszik a kijelzőt a "külsős" gyártók is és valószínűleg megengedhetik maguknak a válogatást és/vagy ismételt (szigorúbb) minőség-ellenőrzést.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49314) ztfolder válasza alaves (#49313) üzenetére


ztfolder
csendes tag

De ha arány párról van csak szó, akkor a panáknál is kéne lenni némi vergődésnek. Ezzel szemben ott semmi sincs, ez viszont beszédes.

(#49315) AL válasza Bazsi81 (#49308) üzenetére


AL
addikt

Szia. Arra vigyázni kell, hogy mindig feszmentes legyen minden érintett készülék a HDMI dugiszálása során. Ha esetleg eddig nem így csináltad, akkor a következőnél már figyelj rá. Üdv.

(#49316) chros válasza ztfolder (#49314) üzenetére


chros
őstag

Miert ne lenne? Itt a forumon is volt legalabb 1, amire senki nem akar emlekezni :D

(#49317) rothfb válasza chros (#49316) üzenetére


rothfb
veterán

Al EZ950-e. Az egy 2017-es modell volt.

(#49318) ΞΔGLΞ válasza Bazsi81 (#49308) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Alaplapot fognak cserélni.
Viszont, ugye nem bekapcsolt állapotban húzogattad ki - be orrbaszájba a hdmi kábeleket, mert attól simán elszállhat az alaplap, bármilyen alaplap, nem csak tv.

(#49319) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Vizio 65-H1 panel uniformity

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49320) ΞΔGLΞ válasza alaves (#49313) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ettől függetlenül, mint lg tulaj írom, brutálisan nagy a szórás és elég tré tákolmányokat ad ki a kezei közül az lg. Viszont azonnal (még az, vagy másnap) megjelenik egy szerelő, ami nem mondható el a többi "leszarom" gyártóról.

(#49321) szabiii07 válasza Bazsi81 (#49308) üzenetére


szabiii07
csendes tag

Szia
Mikori vásárlás volt?

(#49322) AL válasza chros (#49316) üzenetére


AL
addikt

Szia. Nekem volt egy garanciális cserém. Az EZ950 es lett panelpibás. Az első 80 perces karbantartás után egy téglalap jelent meg a középen. Ez az LG kijelző gyártási hibája miatt volt. Csak néhány színnél volt látható. Másfél évesen Decemberben cserélték. GZ950 et kaktam helyette. Már az első bekapcsoláskor nagy kép és hang minőségbeli javulás volt látható, mindenféle állítgatás nélkül. Nagyon eltaláltak rajta minden beállítást. Üdv.

(#49323) TCr válasza ΞΔGLΞ (#49318) üzenetére


TCr
veterán

Ha csak így "elszállogatnak" a HDMI aljzatok, pénzt is tennék rá, hogy menet közbeni dugdosásról volt szó.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49324) daneel_hu válasza chros (#49316) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha van is hiba az biztos az LGD sara, ha pedig nincs akkor az a Panasonic érdeme. :)
Viccet félretéve szerintem a magyar közösség statisztikáiból messzemenő következtetést levonni felesleges.
Nagyon kevés oled kel el itthon még...

(#49325) Bazsi81 válasza ΞΔGLΞ (#49318) üzenetére


Bazsi81
tag

Nem bekapcsolt állapotban ment a dugaszolás. Először a hdmi 2-es port ment el filmnézés közben.

(#49326) Bazsi81 válasza TCr (#49323) üzenetére


Bazsi81
tag

Nem volt ilyen.

(#49327) Bazsi81 válasza ΞΔGLΞ (#49318) üzenetére


Bazsi81
tag

A helyszínen cserélnek alaplapot?

(#49328) chros válasza AL (#49322) üzenetére


chros
őstag

En nem erre, hanem masik ember Pana-jara gondolok.

(#49329) hsrasus válasza AL (#49315) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Szia,

Ezt most hallom először és bevallom nem értem miért kellene, h feszmentes legyen. Esetleg le tudnád írni mi ennek az oka, h megértsem a hátterét? Biztos nem csak nekem lenne hasznos.

(#49330) sakal83 válasza hsrasus (#49329) üzenetére


sakal83
addikt

Mert a sok kis feszültség egymásnak ugrik es kisulhetnek a kis biszbaszok :DDD
En is tettem mar taccsra igy erősítőt.

(#49331) Fisha válasza Bazsi81 (#49327) üzenetére


Fisha
őstag

Igen. Kb 10 perc. 8-10 csavar. Bárki meg tudja csinálni, de a szerelő fogja. :)

(#49332) tollasahatam


tollasahatam
kezdő

remélhetőleg nem egy hibás darab lesz... :))

(#49333) tollasahatam


tollasahatam
kezdő

(#49334) Fisha válasza tollasahatam (#49333) üzenetére


Fisha
őstag

Ide látszik, hogy hibás. Miért nem panát vettél? Az japán.

(#49335) Archttila válasza tollasahatam (#49333) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Grat, használd egészséggel! :D :K :))

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49336) Lacielvtárs válasza tollasahatam (#49333) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

gratulálok a kiváló döntéshez :C :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49337) hsrasus válasza sakal83 (#49330) üzenetére


hsrasus
aktív tag

öööö, izé :DDD
Nem mondanám túl részletesnek, de mindenesetre köszi!
Csak azért mert HDMI-n tudtommal nem mehetnek túl nagy feszültségek (hisz akkor HDMI-ről is működhetnének dolgok és nem kellene nekik külön tápcsatlakozás), ezért is kérdeztem, mert nem tudom pontosan mennyi mehet át, illetve függ-e valamitől, h megy át. Én soha nem kapcsoltam ki semmilyen készüléket, miközben HDMI-t dugdostam és nem volt soha semmi gond. (bár én jellemzően kép továbbításra használom...)

(#49338) blakey válasza hsrasus (#49337) üzenetére


blakey
titán

Minden addig tökéletes amíg el nem romlik.
Csak nyugodtan cserélgesd a kábeleket működés közben és akkor sűrűn fogod látogatni a szervizeket, többszörr, szinte minden topikban ahol a "HDMI jelen van", szó volt erről és sok a meghibásodás ebből kifolyólag, tehát lehet próbálkozni de legyen egy kis tartalékod is a szervizköltségekre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49339) tollasahatam válasza Fisha (#49334) üzenetére


tollasahatam
kezdő

ha sz@r lesz....pana lesz... :DD

(#49340) Fisha válasza blakey (#49338) üzenetére


Fisha
őstag

Azért látom sokan szeretitek itt az ökölszabályokat, és nem értitek, ha valaki meg szeretné érteni a miértjét (knowledge vs understanding). Én sem értem, hogy miért ne lehetne HDMI-t menet közben dugdosni, pláne, hogy a 19-es pin direkt erre (is) való: Hot Plug Detection, ami a szabvány része.
Elhiszem, hogy az a tapasztalat, hogy gond lehet belőle, de papíron szerintem se kéne így lennie. Így mondjuk garanciális elutasítástól se kell tartani emiatt.

edit:
Amúgy jellemzően földhurok ás/vagy statikus feltöltődési problémákat írnak, mint lehetséges ok, az esetleges elektronikai károsodásra.

[ Szerkesztve ]

(#49341) hsrasus válasza blakey (#49338) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Köszi a választ neked is, de továbbra sem tudtam meg a miértjét. Nem vitatkozni akarok, egyszerűen csak segítséget kérek, h aki ezzel tisztában volt (én ugye ma tudtam meg) az le tudja-e írni ennek a fizikáját, h megértsem, vagy esetleg egy linket tudna-e adni, ahol leírják miért káros is ez és pontosan mi történik ilyenkor. Szimplán csak szeretném megérteni.

&Fisha:
szerk: hamarabb elkezdtem válaszolni, csak közben meló van, mire elküldtem, már írtál
Köszi szépen! Sajnos egyre kevesebben gondolkoznak is, vagy tudnak szolgálni érdemi válasszal, a toleranciáról már nem is beszélve. Érdekes egyébként, mert pont a kíváncsiság juttatta el erre a fejlettségre az embert, de úgy látom egyre kevesebb olyan ember van, aki érteni is akarja a dolgokat...

[ Szerkesztve ]

(#49342) tollasahatam


tollasahatam
kezdő

de miért is kell üzem közben fizikai kontaktus???

(#49343) hsrasus válasza tollasahatam (#49342) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Egyszerű példa: Valamit nézni akarunk TV-n, de nem megy, (vagy eleve gépről akarok mutatni valamit) ezért bekapcsolom a PC-t, ami nincs állandóra összekötve a TV-vel, de ilyenkor bedugom a HDMI-t. Mind2 bekapcsolt állapotban van.

(#49344) sakal83 válasza hsrasus (#49337) üzenetére


sakal83
addikt

A legjobb elektronikai tudásom szerint igyekeztem elmagyarázni a műszaki hátteret :DDD

Egyszer kifejtették nekem egy hazimozis topikban es ennyi jött le. :DDD

Egyébként az érzékenységet elektronikaja valogatja. Ha jol emlekszem az Onkyok különösen haklisak voltak erre. A pioneer hazimozim csak elnemult par órára.

(#49345) TCr válasza sakal83 (#49344) üzenetére


TCr
veterán

A Denon AVR-ek is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49346) Pro Koryak válasza hsrasus (#49343) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Még standby állapotban is vezeti az áramot, próbáld ki milyen szépen szikrázik, ha a hdmi csatit pl. az erősítő fém hátlapjához érinted. Ráadásul sokan így látatlanban dugdosnak = ezért is vannak olyan szép karcok a hátlapokon a hdmi környékén. :Y

(#49347) chros válasza Fisha (#49334) üzenetére


chros
őstag

Nem japán, hanem jappán, 2 p-vel :D

(#49348) ΞΔGLΞ válasza Pro Koryak (#49346) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

pontosan, olyan frankó kis mikroszikrákat (nevezzük így) látni, hogy öröm nézni.

(#49349) ΞΔGLΞ válasza Bazsi81 (#49327) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Általában igen, nem nagy eresztés a csere.

(#49350) daneel_hu válasza Fisha (#49334) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ide látszik, hogy hibás. Miért nem panát vettél? Az japán."

Pffffff... :DD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.