Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49601) FollowTheORI válasza Zjunior (#49582) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyilván nem lesz érdemi "egetverő" diffi... a maradék 5%-on a "videofil pöcsköszörülés" a részletekben meg "semmiség"... :)

Ahogy a B9 C9 között is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49602) bernina válasza flake (#49594) üzenetére


bernina
csendes tag

Szia!

Megnézetem. Elvileg ezek mp4 kiterjesztésű videók profile 5-ek voltak, amik nem indultak el. A ts kiterjesztésű profile 5-t meg lejátsza (csak ilyenből kevesebb van mint mp4).

(#49603) Tibor691 válasza blakey (#49600) üzenetére


Tibor691
tag

dvhe.05.09.ts > dvhe04.06.ts átalakítást mivel, hogyan lehet elvégezni?
Megerősítenél, amennyiben HDR10+.mkv - CoreELEC lejátszom és olyan TV (2016) akarom megjeleníteni, ami nem tudja a HDR10+, akkor értelemszerűen nem fog HDR10+-ban megjelenni.

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#49604) paolinho


paolinho
őstag

Meg tudná valaki esetleg mondani, hogy a Magic Remote képernyőn megjelenő ikonja megváltoztatható-e, és ha igen, akkor hogyan?

(#49605) Tibor691 válasza paolinho (#49604) üzenetére


Tibor691
tag

A piros csepp alakra gondolsz?
LG g6-on három lehetőség van (tegnap találtam meg ezt az lehetőséget):
az alapbeállítás
a csepp fele akkora
egy fekete madár alak.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#49606) blakey válasza Tibor691 (#49603) üzenetére


blakey
titán

dvhe.05.09.ts > dvhe04.06.ts átalakítást mivel, hogyan lehet elvégezni? - ennek nem néztem utána, mert valamilyen módon mindegyik profilt működésre tudom bírni, igaz, ehhez 3 DV képes eszközöm van.
Ha HDR10+ képes lejátszód van de a megjelenítőd erre nem képes akkor maximum HDR10 lesz vagy SDR. Semmiképp sem lesz fakó.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49607) renziNNN válasza flake (#49594) üzenetére


renziNNN
tag

>A freesyncet is elhozó update óta ugyanis nem működik a DL DV..
Ez melyik update/verzió volt pontosan? :F

(#49608) Fisha válasza Tibor691 (#49605) üzenetére


Fisha
őstag

Ezeket úgy tudom, hogy a 9-es szériából már kivették.

(#49609) Tibor691 válasza blakey (#49606) üzenetére


Tibor691
tag

Amennyiben dvhe.05.09.ts filmet egy külső médialejátszó lejátsza és DV-ben tudja továbbítani a TV felé és a TV nem tudja a saját médialejátszóján lejátszani a dvhe.05.09.ts filmet, akkor a TV meg tudja jeleníteni a filmet DV formátumban?

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#49610) Zjunior válasza sakal83 (#49598) üzenetére


Zjunior
veterán

Értem, akkor ha te Ököritófülpösön laksz, akkor csak ott tájékozódhatsz? :DDD :DDD
Vagy a kérdések feltètele régiokhoz van kötve???
ma is tanultam valamit :C
megfullás!😂😂😂
még megmondja hol
kérdezzek! :Y

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#49611) Zjunior válasza FollowTheORI (#49601) üzenetére


Zjunior
veterán

Viszont az árban olyan 250k a difi, ezert hezitalok :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#49612) flake válasza bernina (#49602) üzenetére


flake
csendes tag

Akkor viszont esélyes, hogy az egyik hangsáv DTS. Ugyanaz a hibaüzenet jelenik meg. A Cx nem támogatja a DTS-t egyáltalán.

renziNNN: 3.10.20

creating rivers in the desert

(#49613) TCr válasza Zjunior (#49610) üzenetére


TCr
veterán

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49614) Jorgi Kormi válasza Zjunior (#49587) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

A cx - nek jobb a procija ( alpha9...), ha jól tudom. Ez a különbség tavalyi c és b modellek között is megvolt.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#49615) bernina válasza flake (#49612) üzenetére


bernina
csendes tag

Szia!
Visszanéztem kettőt. Mindkettőben van dts-hd hansáv.
Földi halandónak esélytelen kivenni a dts hangsávot?

(#49616) Fisha válasza bernina (#49615) üzenetére


Fisha
őstag

Nem igazán. Egy MKVToolNix GUI megoldja hamar pl.
Amúgy szánalmas az LG-nek ez a megvalósítása, hogy ha ott van 2-3 hangsáv, amiből az egyik nem tetszik neki, akkor baszik még a videót is elindítani.

Ezeket látva mindig belémhasít, hogy elég naivak vagyunk, hogy várjuk itt a mozgásmegjelenítés javítását a frissítésekkel. :( Szerintem a TATÁtól bérelt 100 indiai fejleszti ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#49617) hsrasus válasza Celtis (#49573) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Neki pont az a lényeg, h ne így lássa a filmeket, hanem borítóval leírással. Ilyen kezelési módhoz sztm nem kell venni semmit, viszi a TV belső lejátszója.

(#49618) flake válasza bernina (#49615) üzenetére


flake
csendes tag

Ahogy előttem is írták, nem egy bonyolult dolog kiszedni. Esetleg használhatsz Plexet, ott elindul és manuálisan tudsz váltani a hangsávok között. Bár ezen én már végigmentem és a vége jó eséllyel az lesz nálad is - ha rendelkezel házimozival - hogy beszerzel egy médialejátszót. :)

creating rivers in the desert

(#49619) paolinho válasza Tibor691 (#49605) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, ezt a madarat szeretném visszavarázsolni csepp formává OLED55B8 alatt.

(#49620) TCr válasza flake (#49618) üzenetére


TCr
veterán

Nálam a Plex nem tudta kiszedni a core hangot a DTS-HD-ból, ez volt az egyik fő oka annak, hogy maradtam az Amlogic + CE vonalon.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49621) sakal83 válasza Zjunior (#49610) üzenetére


sakal83
addikt

Hat választ nem kaptál, nem is kaphattál, mert itthon meg nincs - ami ta nem tudtl-de legalabb megtudtuk hogy UK forever :DDD közben megmondtam hogy hol lehetne infohoz jutnod es miert, erre kioktatsz hogy attol meg hogy eme sivarpusztaorszagban sinylodok, tajekozodhatnek ott ahol Te elsz arrol ami Te akarsz. Huh... Ingyencumi utan fizethetek valamit mester? :DDD

Viszont ha 250kval dragabb a CX a nagy UKban akkor rendelj innen olcsóbban mint kinnt a BX. Netan felétek nem jar a postas? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49622) flake válasza TCr (#49620) üzenetére


flake
csendes tag

A DTS-HD nálam néma, de legalább maga a video elindul. Ezután ki tudok választani másik hangsávot. De nem vagyok benne biztos, hogy ez pár hete/hónapja is így lett volna.

creating rivers in the desert

(#49623) Tibor691 válasza paolinho (#49619) üzenetére


Tibor691
tag

Azt most nem tudom megmondani, hogy melyik menüben volt, de megnézem este és megírom. Annyira emlékszem, hogy az egyik menü első sorában volt.

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#49624) paolinho válasza Tibor691 (#49623) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, én is este leszek TV-közelben.

(#49625) TCr válasza flake (#49622) üzenetére


TCr
veterán

Na igen, de ha ilyen rilizt szedsz, akkor azt gondolom nem azért teszed, hogy a tömörített (és... hagyjuk is :) ) magyar hangsávval nézd a filmet.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49626) paolinho válasza Tibor691 (#49623) üzenetére


paolinho
őstag

YouTube - on találtam egy erre vonatkozó bemutatót, ott a Settings-Accessibility-Pointer options-ben mutat módosításra lehetőséget.
Már csak ezt a Accessibility-t kell megtalálnom magyarul is. :N

(#49627) flake válasza TCr (#49625) üzenetére


flake
csendes tag

Igen, ezért is kellett egy médialejátszó. :)

creating rivers in the desert

(#49628) FollowTheORI válasza Fisha (#49616) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez érdekes, mert nekem a B7 ezt nem csinálja... simán mennek az UHD remux-ok, ahol van DTS HD is meg DD is... stb...
Csak amit nem támogat sáv az nem válaszható, meg se jelenik... :)

Mondjuk azt hozzáteszem én csakis DLNA-n keresztül használom a belső player-t (Serviio).
De elvileg ezis csak egy sima fájl share DLNA protokollon.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49629) Fisha válasza FollowTheORI (#49628) üzenetére


Fisha
őstag

Az a fura, hogy valahogy nálam se teljesen determinisztikus. Egyik nap elindítottam és ment ugyanígy, ahogy mondod, másnap meg nem. Még nyomozom, hogy ilyenkor mi lehet a nyűgje pontosan. Mintha valamiből ki akarná találni, hogy melyik sáv induljon el, és ha rosszra gondol, akkor behal. De csak tipp, és fogalmam sincs mi alapján gondol bármelyikre is. :)

(#49630) FollowTheORI válasza Zjunior (#49611) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hol, milyen árakon? Szerintem annyi diffi biztos nem lesz... ott valamelyik akciós, a másik meg nem, vagy túlárazott vagy túl olcsó. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49631) Tibor691 válasza paolinho (#49626) üzenetére


Tibor691
tag

A userguide-ben megtaláltam:
A Magic Remote kurzorának beállítása
Beállíthatja a képernyőn megjelenő kurzor sebességét és formáját.
A távirányítón nyomja meg a HOME gombot, és jelölje ki a jobb felső sarokban található Setting icon ikont.Válassza ki az All Settings icon Kis. leh. Kurzor beállítások menüpontot.
Sebesség követése
A kurzor sebességének beállítása.

Stílus/Pointer mérete
Kiválaszthatja a kurzor típusát és méretét.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#49632) Fisha válasza FollowTheORI (#49628) üzenetére


Fisha
őstag

Kicsit próbálgattam, nagyon furán tud viselkedni. Ahogy mondtam volt egy film, amit eddig el tudtam indítani, de most nem engedte, ismeretlen formátumra hivatkozva, holott csak az egyik hangsáv nem tetszett neki. Próbáltam mindent újraindítani, újra felnyalatni, nyelvet állítani itt-ott, de semmi se segített. Ellentesztnek gondoltam, hogy akkor kiszedem belőle a "rossz" sávot. Hogy látszódjon az új file, a nason is nyomtam egy reindexet. Az új file el is indult szépen. Node ami a meglepetés: most a rossz sávos is elindult. Pont ahogy mondod, csak nem volt kiválasztható az adott sáv. Jó lenne rájönni, hogy alapján hülyül meg, és pláne arra, hogy mitől jön rendbe. :) (minden belső lejátszóval természetesen, B9)

[ Szerkesztve ]

(#49633) FollowTheORI válasza Fisha (#49632) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor lehet a szervered rossz... :) Vagy nem elég "kompatibilis" és stabil.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49634) hsrasus válasza Fisha (#49632) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Erre gyanakodtam korábban is, de sztm most be is igazoltad. Szerintem az van a dolog mögött, h mindig a legutóbb használt hang csatornával indítja el a lejátszást. Lehet azért, mert azt hiszi ez a preferált, de ez egyáltalán nem biztos.

(#49635) Fisha válasza FollowTheORI (#49633) üzenetére


Fisha
őstag

Hát lehet ez is egy gyanú, nem mondom, hogy bennem nem merült fel, hogy ilyenkor valami a server felé történő kommunikációban bajos. Ha megint elromlik, megint tesztelem, addig nem tudom. :)
Amúgy ez egy synology, szóval nem valami lengyelpiacos gagyi. Illetve ilyenkor a többi film vígan működik. Ezek azért jelentősen csökkentik a fenti feltételezés valószínűségét, de teljesen nem zárják ki.

Marha jó lenne ezért is egy rohadt samba vagy nfs elérés ezekbe a TV-kbe... :(

[ Szerkesztve ]

(#49636) FollowTheORI válasza Fisha (#49635) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Sajnos a DLNA egy eléggé instabil protokoll... és a gyártók sem épp a legjobbat adják.

A Samsung tévémen is épp mikor hogy működik... meg az se véletlen a seviio-ba pl gyártónként és tévé típusonként is van profil... mert mindegyiknek más a nyűgje. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49637) blakey válasza Fisha (#49635) üzenetére


blakey
titán

Vannak lehetőségeid, hogy kipróbáld, ha DLNA akkor elsősorban Serviio, de használható a Plex és az Emby is DLNA szerverként, esetkeg a Syno beépített DLNA szervere. Ha nem kell a DLNA akkor érdemes kipróbálni a Plex/Emby lejátszókat.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49638) Fisha válasza blakey (#49637) üzenetére


Fisha
őstag

Most a Syno beépített dlna kiajanlásával megy. Máshogy szerintem nem is mehetne, vagy te tudsz még valamit? :)
Plexet és embyt is próbáltam anno, egyikkel se lettünk öribarik. Most, hogy van CE player szinte minden onnan megy Kodival. Inkább csak tesztelésre, meg DV anyagokra van meg ez a vonal.

Szóval annyira nem zavar, csak fura hiba, és ezek mindig izgatnak. :)

Ellenetesztnek kipróbálom még, hogy usbről tudom-e ezt a hibát produkálni, mert nekem rémlik, hogy onnan is volt ilyen, csak ritkábban.

[ Szerkesztve ]

(#49639) blakey válasza Fisha (#49638) üzenetére


blakey
titán

Mint írtam, Serviio, de a Plex, Emby is tud DLNA-n, azokat is kipróbálhatod. Én nem használom a TV-k lejátszóit, mindent külső lejátszóval oldok meg és egy közös pont van bennük, a központi szerver a Plex.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49640) Fisha válasza blakey (#49639) üzenetére


Fisha
őstag

A "ha dlna..." részre értettem a kérdést, hogy van-e bármi más megoldás. Tudtommal sajnos nincs... Egyébként anno, mikor fent volt még az emby, akkor is volt ilyen probléma, és emlékeim szerint emby alól ilyenkor elindult. Onnan máskor, másért nem ment. :)

(#49641) FollowTheORI válasza Fisha (#49638) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Énis használtam egy ideig a sajátját, de utána inkább rátettem a serviio-t, szerintem az kompatibilisebb és jobban muzsikál... legalábbis én így tapasztalom. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49642) Celtis válasza hsrasus (#49617) üzenetére


Celtis
veterán

Tudom. Az a videó is a különbséget mutatja. Az első fele a DLNA, a második a Kodi. a DLNA csak a kontraszt miatt van.
Most inkább azért raktam be, hogy mutassam mennyire használható a TV távval egy külső box, mert sokan a plusz távirányítótól paráznak.

(#49643) Cypresss válasza daneel_hu (#49581) üzenetére


Cypresss
senior tag

Félreértettél, csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy a mai - igénytelen tömegtermelés LVL 1000 - világban igenis érdemes márkahűnek maradni - feltéve, ha ez egy kiváló minőségű, az iparági sztenderdeket magasan verő márka. És itt tulajdonképpen tök mindegy, hogy tévéről, autóról, ruháról, vagy éppen fogpiszkálóról beszélünk.

De tényleg ne szemeteljük tovább a topikot, részemről lezártam a témát, és természetesen elfogadom a te nézőpontodat is, csak ez a mondat nagyon megragadt bennem és fontosnak éreztem rá reagálni. Ennyi.

#49586: :R

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#49644) daneel_hu válasza Cypresss (#49643) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jogos az érv, de oled-fronton messze nem vagyunk eleresztve túl nagy kínálattal.
Van 4-5 gyártó, és egyetlen panelgyártó (LGD) összesen.
Ez nagyon kevés, szerintem minden márkánál találsz olcsóbb és drágább modellt is (minőségibbet), sőt a legdrágábbak éppen az LG-től rendelhetők. (WX, ZX és RX)

(#49645) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Akit érdekel már vannak fent youtube-n HDMI 2.1-es RTX 3080-as kártyákkal, B9,BX,C9,CX 4K 120hz-es tesztek.

(#49646) blakey válasza Fisha (#49640) üzenetére


blakey
titán

A Plex/Emby nem DLNA-n kommunikál app-okon keresztül. Más megoldás LG-re nincs.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49647) Bazsi81


Bazsi81
tag

Lassan 1 hete várom az alaplap cserét. Elég szomorú, hogy még 1 hetet sem használtuk, és így elszállt. :W :F :((( :((

[ Szerkesztve ]

(#49648) dh66e válasza Bazsi81 (#49647) üzenetére


dh66e
veterán

Tudom nem vigasztal,de én vasárnap bejelentettem Pesten hogy valami gebasz van és szerdán jött a szervizes egy alaplappal.

(#49649) blakey válasza Bazsi81 (#49647) üzenetére


blakey
titán

Online vetted? Nem is értem, a helyedben biztos cserét kértem volna. Ha meg online vásárlás akkor azonnali elállás.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49650) Bazsi81 válasza dh66e (#49648) üzenetére


Bazsi81
tag

Neked legalább kész van. És csak "3"nap.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.