Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) GalaHU válasza Calogero (#49750) üzenetére


GalaHU
őstag

+1!
Anno egy hétig kerestem 49-es TV-t ami befér a kislányom szobájában lévő szekrénysorba. :) Pár mm-en múlt, de bent van. Vacak Samu LCD, de minden app rajta van ami kell, az XBox-nak/ Minecraftnak meg mind1.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#49752) Bazsi81


Bazsi81
tag

Sziasztok! Cx55 - ön hol tudom megnézni, hogy mennyi időt ment a tv?

(#49753) alaves válasza Calogero (#49750) üzenetére


alaves
addikt

Persze mindenki maga tudja, csak viszonyításként írtam.
LG 2019 OLED kijelző bruttó szélessége (peremmel együtt): 122,7 cm

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49754) alaves válasza GalaHU (#49751) üzenetére


alaves
addikt

Pedig mennyivel szebb a Minecraft és a Star Stable Online egy OLED-en, pl. nálunk... ;)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49755) Fisha válasza Bazsi81 (#49752) üzenetére


Fisha
őstag

Csak szerviz távval vagy infrás mobillal tudod.

(#49756) XFishboneHUN válasza Lacika969 (#49694) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Pont ebben keresem én is a helyes és megfelelő utat. Nem tudok dönteni.

Nálam a Samsung QE55Q90T és LG OLED55B9 között a nagy döntés kérdése. Én holnap megyek megnézni őket, egy MM-be. A technológiai tényezőkkel tisztában vagyok, sokat olvastam utána az előnyökről és hátrányokról, de a fejemben még nem dőlt el teljesen.

Nálam is hasonlók a fénybeli adottságok a szobára vetítve, oké van redőny és tudok sötétíteni, de én jobb szeretem a természetes fénnyel teli szobát. Őszintén nekem is az LG OLED felé húz a szívem, de szeretem az élénk színeket is, amit pl a Samsung tud nyújtani.

Nálam pl úgy nézne ki a kihasználási arány, hogy 50% játék, 50% NETFLIX/HBO GO és Youtube.

Nehéz kérdés, nem akarok beleugrani egyből a vásárlásba, mert nem kevés pénzről van szó. :D Meglátjuk mi lesz belőle.

A Samsunghoz, meg lesz egy ajándék 32-es FHD úgy tudom. :D

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#49757) Bazsi81 válasza Fisha (#49755) üzenetére


Bazsi81
tag

A telómon van infra.

(#49758) Hejakut válasza alaves (#49753) üzenetére


Hejakut
csendes tag

Köszönöm a jótanácsot. Ehhez kapcsolódva: ha PONT 124 cm a hely, akkor érdemes? Így nem lehetne oldalról hozzáférni egyáltalán a csatlakozókhoz. :-(

(#49759) alaves válasza Hejakut (#49758) üzenetére


alaves
addikt

Ha kihúzod félig a TV-t a helyéről, akkor már hozzáférsz az oldalsó fő csatlakozókhoz (HDMI, USB). Egyébként nem is nagyon kell hozzáférni, ha már egyszer csatlakoztattad az eszközöket. Esetleg USB HDD-t ha sűrűn kell csatlakoztatni, de azt meg USB hosszabbítóval megoldod.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49760) alaves válasza XFishboneHUN (#49756) üzenetére


alaves
addikt

Mindenképpen és csakis a B9-et javaslom. Az MM-ben menj egy kicsit oldalra néhány fokkal a Q90 előtt, kritikán aluli a betekintési szög, nemcsak oldalra, hanem fel-le is, az OLED-hez képest meg olyan mintha pausz papír lenne a kijelzőn.
Rtings-nél is egy kicsit szerintem összemossák a QLED és OLED különbségeket, mert pl. a betekintési szögnél is jóval nagyobb különbség van mint Q90:6,9 - C9:8,8 (a C9 sokkal jobb ennél, a Q90 meg sokkal rosszabb).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49761) Fisha válasza XFishboneHUN (#49756) üzenetére


Fisha
őstag

Szerintem így aránylag könnyű a dolgod. Sok fény lesz a boltban is, otthon is, meg tudod nézni melyik tetszik jobban. De azért játssz kicsit a beállításokkal. (Nem kockáztatok nagyot, ha azt mondom, hogy a boltban a Samsung fog jobban tetszeni. És neked, akkor lehet hogy pont otthonra is az a jobb.)

[ Szerkesztve ]

(#49762) Batawanga


Batawanga
tag

Sziasztok, egy LG E8-at szeretnék úgy használni, hogy a tévé saját hangszórói+optikai kimenet. A problémám az, hogy ebben a leosztásban nem lesz 5.1 hang az optikán. Lehet ezen segíteni valami beállítással? (ha csak az optikai kimenet van megadva, akkor megy az 5.1)

(#49763) Tibor691 válasza Batawanga (#49762) üzenetére


Tibor691
tag

Nálam is ez volt a G6 TV-n. Úgy emlékszem, hogy a hang beállításnál PCM-re vagy a PCM helyett egy másik formátumot választottam ki.

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#49764) Batawanga válasza Tibor691 (#49763) üzenetére


Batawanga
tag

PCM-re csak akkor tudok váltani, ha az optika az egyetlen kimenet. Ha a belső hangszórók + optika van beállítva, akkor kizárólag a Digitális TV hangbeállításai alatt tudok választani MPEG, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, HE-AAC és Automatikus között, de egyikre sem ad 5.1-et. Neked sikerült? Gyanítom, hogy ha a belső hangszórók 5.1-ben mennek, akkor az optikán már csak sztereót tud adni.

(#49765) nagyzsolt23


nagyzsolt23
csendes tag

Milyen HDMI 2.1-es OLED tévék kaphatók jelenleg a piacon 400k környékén?

(#49766) rothfb


rothfb
veterán

Már jövőre jöhet a quantumpontos oled a TCL révén: link

Persze hiszem ha látom. Meg mennyibe fog kerülni... Az egyéb tulajdonságairól, mint élettartam, képminőség, stb, már nem is beszélek. Ezekről semmit sem tudni.

(#49767) Calogero válasza nagyzsolt23 (#49765) üzenetére


Calogero
addikt

LG55B9 [link]
Panasonic 55GZ1500E [link]

[ Szerkesztve ]

(#49768) Tibor691 válasza Batawanga (#49764) üzenetére


Tibor691
tag

Nálam van DD és DTS 5.1 hang az erősítőn optikán keresztül és a TV hangszórója is szól, amit általában 0-ra állítom.

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#49769) rothfb válasza Calogero (#49767) üzenetére


rothfb
veterán

A Panán nincs hdmi 2.1. Mint ahogy egyik Panán sincs. Azt elírták.
link
link

[ Szerkesztve ]

(#49770) Calogero válasza rothfb (#49769) üzenetére


Calogero
addikt

Köszi az információt, akkor marad az LG

(#49771) nagyzsolt23 válasza Calogero (#49770) üzenetére


nagyzsolt23
csendes tag

Köszi szépen! Kár, mert a Panákról nagyon jókat olvastam. PS5-höz viszont gondolom mindenképp kellene a HDMI 2.1.

(#49772) rothfb válasza nagyzsolt23 (#49771) üzenetére


rothfb
veterán

Jól gondolod. Pana sajnos kihagyta még az idei modelljeiből is a hdmi 2.1-et. Kár érte, mert jobbak lehetnének az eladásai. Az LG előnye ilyen téren egy csapásra megszünne.

(#49773) daneel_hu válasza XFishboneHUN (#49756) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Őszintén nekem is az LG OLED felé húz a szívem, de szeretem az élénk színeket is, amit pl a Samsung tud nyújtani."

A sötét színtartományokban nem látsz majd olyan élénk színeket qled-en mint amit az oled tud. Szerintem fényerőre gondoltál.
A filmek többségében maximum 10-15%-ban világosak, kevés kivétel van.

De úgyis látod majd a különbséget, ordítani fog.

(#49774) Bazsi81


Bazsi81
tag

Sziasztok! Cx55 - ön hol tudom megnézni, hogy mennyi időt ment a tv?Kell valami külön program? Mert már vagy 100* néztem a menüt, de nem találom. Az is lehet hogy én vagyok a vak.

(#49775) Templomegere


Templomegere
senior tag

Sziasztok ! Itt helyben Euronics-ban láttam 55B9PLA -t 330e ft-ért . Igazából Digi adásait nézném rajta és letöltött filmeket. Még nem döntöttem el vegyem vagy sem sokat segítene ha kiderülne hogy kjó tv kjó ár :D

(#49776) rothfb válasza Bazsi81 (#49774) üzenetére


rothfb
veterán

Már mondták, hogy szervíz távirányító, vagy infrás telefon kell. Ha van infrás telefonod, arra kell egy távirányítós app az áruházból. Nagyon sok van, most nem tudok neked konkrét progit mondani, próbálgasd őket, töltsd le, telepítsd, nézd meg. Majd valaki mond egy konkrét appot, akinek nagyobb a tapasztalata ebben. Meg talán le is írja, hol találod az üzemidőt.

(#49777) rothfb válasza Templomegere (#49775) üzenetére


rothfb
veterán

Annyiért nagyon jó az ár. Mondhatnám kva jó.:D Vedd amíg lehet. De arra figyelj, hogy nehogy kiállított db legyen.

(#49778) Templomegere válasza rothfb (#49777) üzenetére


Templomegere
senior tag

pedig lehet hogy az .....

[ Szerkesztve ]

(#49779) Bazsi81 válasza rothfb (#49776) üzenetére


Bazsi81
tag

Köszönöm szépen. Akkor várok türelemmel hátha tényleg jártas ez ügyben valaki.

(#49780) rothfb válasza Templomegere (#49778) üzenetére


rothfb
veterán

Ha az, ne vedd meg. Max nézzétek meg mennyit ment, mennyi az üzemidő benne. De az a baj, hogy valószínüleg ugyanaz a demo ment rajta hosszú ideig, plusz áramtalaníthatták is minden nap, így kompenzálni sem tudott. Én nem venném meg, ha kiállított db. Csak dobozost.
Van 370-380 között dobozos is. Igaz nem az Euronics-ban. Viszont van 14 nap elállásod online rendelésnél.

[ Szerkesztve ]

(#49781) KTTech válasza rothfb (#49772) üzenetére


KTTech
veterán

Nem igazán hagyta ki, csak nem engedélyezett két funkciót: a VRR-t és a 4K/120fps-t. A többi funkciója a HDMI 2.1-nek megvan. Az előbbiek pedig a jobb képmegjelenítés (BFI) miatt nem kerülhettek bele. Ha lesz 240Hz-es panelje az LG-nek, akkor engedélyezni fogja a Pana is az összes funkciót.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#49782) rothfb válasza KTTech (#49781) üzenetére


rothfb
veterán

A lényeget kihagyta, arra, amire kellene a fórumtársnak, arra nem való. PS5 konzolhoz. Arra marad az LG.

(#49783) KTTech válasza rothfb (#49782) üzenetére


KTTech
veterán

A konzollal tökéletesen működne ezek nélkül is, csak nem 120Hz-en, hanem 60-on. A VRR a konzoloknál annyira nem játszik, mert 99%-ban lockolt framerate-el dolgoznak. PC-nál némileg gond, bár ott szinte semmi nem támogatja a VRR-t csak az AMD/nVidia saját megoldásait.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#49784) icemad válasza KTTech (#49783) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Már a one x is támogatja a vrr-t egy ideje. Az új konzolok is biztos tudni fogják.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#49785) KTTech válasza icemad (#49784) üzenetére


KTTech
veterán

Akkor választani kell: kb. fullHD szintű mozgásfelbontás vagy VRR, kisebb mozgásfelbontással.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#49786) Monngoose válasza Bazsi81 (#49774) üzenetére


Monngoose
aktív tag

[link]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#49787) icemad válasza KTTech (#49785) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a franc az a mozgásfelbontás? :F

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#49788) Bazsi81 válasza Monngoose (#49786) üzenetére


Bazsi81
tag

Köszi! Rálesek ha lesz időm.

(#49789) Citroware


Citroware
addikt

LG 65B9 véleményem, egy hét használat után:

+ Képminőség csodaszép, színek nagyon jók
+ Alacsonyabb felbontásról felskálázás remek
+ A menüben sok beállítási lehetőség van
+ Magic Remote távirányító elég jó
+ Lejátssza a DTS-t is, nincs gond a lejátszásokkal
+ Hozzá tudom csatlakoztatni a Sony WH-1000XM3 bluetooth fejhallgatómat gond nélkül
+ Meglepően jó a hangszórója is, viszonylag, én legalábbis régi TV-khez voltam hozzászokva
+ A TruMotion sokat tud javítani az élményen az idő nagyobbik részében, nincs szappanopera hatás, ami zavarna, tehát kell ez, jó ez
+ Tök jól működik a DLNA, az összekapcsolódás a PC-mmel

- A menü bűnlassú, frusztráló navigálni benne
- A Magic Remote alapötlet jó, de nehéz vele célozni. könnyű mellékattintani
- Sokat segített volna a távirányítón a gombvilágítás, mert sötétségben használom
- Az alacsony képkockasebességű tartalmak akadozósak, ez kicsit zavaró
- Előbbi miatt muszáj vagyok bekapcsolni a TruMotiont, de a mozgásinterpoláció sajnos nagyon sok hibát vét, hülyeségek történnek időnként
- Vennem kell egy androidos lejátszót, mert webOS-re nem elérhető néhány olyan program, ami nekem kell (pl Telenor MyTV - telenoros stream előfizetésem van)
- A DLNA kapcsolódás a PC-mmel nem bír akkora sávszélességgel, hogy egy 4K film bitrátáját akadozás nélkül átvigye, ezért azt USB-s külső háttértárral kell átvinnem, de így talán kényelmesebb is

(#49790) norbi2010 válasza Citroware (#49789) üzenetére


norbi2010
őstag

Alacsony képkocka sebesség alatt normál film FPS-re gondolsz? Én tegnap üzemeltem be egy 55-ös B9-et, de filmet még nem néztem rajta.

(#49791) dh66e válasza Citroware (#49789) üzenetére


dh66e
veterán

- A menü bűnlassú, frusztráló navigálni benne

:F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#49792) Citroware válasza norbi2010 (#49790) üzenetére


Citroware
addikt

Igen, film framerate-tel elégedetlen a szemem kicsit, de más megjelenítőkön is az volt.

@dh66e: Bizony, ez a legelső, legfőbb, leggyakoribb zavaró tulajdonsága. Ezek az 1-2 másodperces reakcióidők, töltési idők, minden egyes lépésnél...

[ Szerkesztve ]

(#49793) GTVili válasza rothfb (#49777) üzenetére


GTVili
tag

Akkor inkább el sem mondom,hogy mennyiért lett C9.... :)

(#49794) rothfb válasza Citroware (#49792) üzenetére


rothfb
veterán

Korábban volt LG tv-m (amíg működött), bár nem oled és a webos sebessége komoly kívánnivalókat hagyott maga után. Bűn lassú volt. Arra gondoltam, hogy az oledeknél azért javítottak ezen, illetve komolyabb hardver van a tv-kben. Mondjuk eddig erről a lassú menüről senki nem írt. Nem lehet, hogy te vagy érzékeny erre?

(#49795) KTTech válasza icemad (#49787) üzenetére


KTTech
veterán

Állóképfelbontás az, amikor pl. egy fényképet nézel a kijelzőn. Ez esetben nem változik a tartalom, a kép felbontása 4K. A gondok ott kezdődnek a megjelenítőknél, amikor a kép tartalma változik, pl. ha filmet nézel. Egy OLED (akárcsak az LCD-k) trükközés nélkül kb 3-400 soros mozgásfelbontásra képesek, köszönhetően a működési elvüknek (sample-and-hold), ami elmosódott képet eredményez. Ilyenkor jönnek a különböző trükkök: BFI, interpoláció, scanning backlight és ezek keverékei/imitációi, hogy emeljék a mozgóképfelbontást. Természetesen a legkárosabb megoldás az interpoláció: a tartalmakat teleszórja hibákkal, művivé teszi az élményt - szappanopera effektus -, tehát kerülendő, ha lehetőség van rá.

A sokat hivatkozott plazmák működési elvükből adódóan magas mozgóképfelbontást tudtak, interpoláció nélkül is, de azok impulzusüzemben működtek, ami a szemnek jobban fekszik (a hirtelen felvillanó, nagy fényerejű képkockák kis lecsengési idővel sokkal élesebb képet eredményeznek).

Az idei TV-knél sikerült interpoláció nélkül elérni a fHD felbontást mérések szerint (BFI-vel, szóval némi vibrálás/fényerőcsökkenés árán) a Panasonic HZ1000-es szériánál (és felette, a 980 olyan mint a CX). Az LG CX kicsit lemaradva követi, de nagyságrendekkel jobb, mint a tavalyi szériák bármelyike.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#49796) icemad válasza KTTech (#49795) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a részletes választ, így már kezdek képben lenni. Nem hallottam még ezt a kifejezést.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#49797) daneel_hu válasza rothfb (#49794) üzenetére


daneel_hu
addikt

WebOS már 4 éve gyors volt, azóta még jobb.

(#49798) krx21 válasza Citroware (#49789) üzenetére


krx21
nagyúr

“A menü bűnlassú, frusztráló navigálni benne
- A Magic Remote alapötlet jó, de nehéz vele célozni. könnyű mellékattintani”
Na én ezekkel abszolút nem értek egyet... :F

(#49799) Celtis válasza icemad (#49796) üzenetére


Celtis
veterán

Tudni kell, hogy valójában nem a TV-n csökken a megjelenített kép felbontása (tehát nem valami számítási kapacitás korlát az oka) hanem az emberi szemben alakul ki az elmosódott kép a kijelző említett sample-and-hold működési elve miatt.

(#49800) Fisha válasza krx21 (#49798) üzenetére


Fisha
őstag

Nálam is B9 van. A menü azért tényleg nem gyors. Bűnlassúnak azért nem mondanám, mert tudom, hogy sajnos ma már a teljesen közvetlen reakció nem elvárható, még a csúcskategóriában sem. Mobilokon is vicc, hogy azt kell csodálni, hogy ha egyből megnyílik a telefonkönyv ha rányomok. :)
Valóban kicsit türelmesen kell nyomkodni. És elő-elő fordul akár 1-1 másodperc várakozás is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.