Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) Segal válasza FollowTheORI (#49450) üzenetére


Segal
veterán

Én is inkább ilyen 1,2-re számítok és max a kiállított darabok lesznek millió alatt.
Idén szerintem csak a hanyatlóbb kereslet miatt hamarabb kezdődött a leárazás.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#49452) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Azt se felejtsétek el, hogy idén a cx77 jóval kedvezőbb nyitóáron startolt (amcsiban, 5000 dollár), amit az EU csak egy kis késéssel vett át. Jelenleg az USA-ban simán elhozol alku nélkül 3800-ért egy új cx77-est. [link]
Én olyan tekintetben is bizakodó vagyok, hogy a magyar kereskedők most gyorsan követik a német piacot, persze az EUR HUF SZÉGYENéről nem ők tehetnek), német ár 4700 eur [link]

(#49453) chros válasza Archttila (#49445) üzenetére


chros
őstag

:D Nem, az en vagyok :D
Asszem csinalok egy uj Oled topikot, es innen tavozom, eljott az ideje... :)

[ Szerkesztve ]

(#49454) Fisha válasza ΞΔGLΞ (#49447) üzenetére


Fisha
őstag

DD+ felett semmi se megy át a 2019-es modelleken. Pl. DTS-HD, Dolby TrueHD. Mondjuk az előbbivel biztos nincs gond az 2020-asnál mert le se játssza :) . De a többi érdekes lehet. Ha letesztelnéd, légyszi ne csak azt nézd, hogy megszólal-e valami, hanem azt is, hogy mit mond az AVR az infóra, hogy valóban az ment-e át, ami a forrás volt.

(#49455) FollowTheORI válasza Fisha (#49454) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

DTS nem megy át a 2020-as LG-ken, de nem technika miatt, hanem licenc hiánya miatt.

A TrueHD és Atmos 2019-es modellek óta átmegy eARC-on (pl C9 és CX-en is):
https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/5-1-surround-audio-passthrough

A 2019-es modelleken átmegy a DTS:X/DTS-HD is.

A lejátszás és az átengedés nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49456) Fisha válasza FollowTheORI (#49455) üzenetére


Fisha
őstag

Értem én, hogy más a kettő, de ha nem megy ki az eARC-on, akkor már édesmindegy, mert egyik se fog menni. Se lejátszás, de átengedés (de azügyben valóban jogos, hogy a 2020- még átengedhetne DTS-t, bár nekem nem tűnik életszerűnek az a bekötés). De majd letesztelem én is itthon most, hogy van már egy "mindenképes" AVR-em, hogy a B9-cel mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#49457) daneel_hu válasza chros (#49453) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Asszem csinalok egy uj Oled topikot, es innen tavozom, eljott az ideje... :)"

Kemény. :DD
Lakberendezési tippek mehetnek oled mellé? :R
(van akinek függönye sincs)

[ Szerkesztve ]

(#49458) Tengo


Tengo
aktív tag

Sziasztok! Médiában vettem egy 55B9 tv-t és rákérdeztem a TV szigetes eladónál, hogy beégésre érvényes-e a plusz garancia és egyértelműen azt mondta, hogy igen. Vettem is rá egy 3év goldot. Véletlenül kezembe akadt a garancia tájékoztatója amiben egyértelműen le van írva hogy beégésre nem érvényes. Így azért úgy érzem erősen félre lettem vezetve. Vannak tapasztalatok erről?

(#49459) FollowTheORI válasza Fisha (#49456) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

De épp ezaz hogy kimegy... :D

Lejátszani nem tudja, de átengedni igen.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49460) daneel_hu válasza Tengo (#49458) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Így azért úgy érzem erősen félre lettem vezetve. Vannak tapasztalatok erről?"

Nincsen.
Van akinek a gyári garancián kivül, tehát 2 éven túl beégett, de neki nem volt kiterjesztett biztosítós garanciája.
Így nem tudjuk volt-e valakinek ezzel már tapasztalata, a topikban alighanem még nem...

Ha nagyon kétkedéssel viseltetsz az állítás iránt, kérj a Biztosítótól hivatalos állásfoglalást az esetleges meghibásodásra.

[ Szerkesztve ]

(#49461) FollowTheORI válasza Tengo (#49458) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valószínűleg igen, félretájékoztattak.

Hivatalosan leírva sehol sem fogod megtalálni azt, hogy vonatkozik erre, sőt pontosan ahogy látod az ellenkezője van mindenhol írva (a normál garanciánál is).
Ez sosem volt garanciális probléma, csak eddig főleg az LG nagyvonalú volt.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49462) Tengo válasza FollowTheORI (#49461) üzenetére


Tengo
aktív tag

Alapvetően az én hibám, hogy nem néztem meg saját szememmel a feltételeket, de mikor a promóter egyértelműen azt mondja, hogy vonatkozik rá, akkor az ember nem csapja fel a 30 oldalas tájékoztatót. Nem tudom, hogy érdemes lenne emiatt visszamenni a médiába vitatkozni, júliusban vettem, de direkt emiatt fizettem +pénzt érte, enélkül nem sok értelme volt, kb csak lehúztak vele.

(#49463) daneel_hu válasza Tengo (#49462) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hívd fel a Biztosítót (Aegon?) és kérjél állásfoglalást.
Meséld el a történetet.
Szerintem itt jópárunkat érdekelne.

A médiás csóka ebben nem fog tudni segíteni.

(#49464) FollowTheORI válasza Fisha (#49456) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

+ még annyi hogy "értelmet" adjak miért nem értelmetlen az eARC pass trough.

Vannak soundbar-ok (esetleg AVR-ek is, vagy egyéb hangcuccok), amiken csak 1 max 2 bemenet van, de tudják a HD audiót is (DTS és DD is)... ha neked van BR/DVD lejátszód, média playered és mondjuk 1-2 konzolod (+1 maga a TV ügye, mint forrás), akkor ezt nem tudod direktbe rákötni egyszerre.
Ellenben a TV-n keresztül, meg simán. :)

Persze ha van nagytudású AVR, amin van 4-6 HDMI input, akkor nyilván arra köt az ember mindent és onnan tovább a tévére. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49465) ΞΔGLΞ válasza Fisha (#49456) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah értem. Dolby Atmos/ 7. akármi átmegy Netflix lejátszáskor. A többi lófütty...
-----------
Én pontosan emiatt vettem Shield-et, ott nincs olyan, hogy valami hangformátumot nem is mer. De egyébként azt is sikerült elcseszni az utolsó update után -épp tegnap futottam bele, mert nem nagyon volt időm tévézni- szóval a Dolby Vision tartalmú filmeket az MrMC nem játssza le. Eddig simán vitte, most sikerült eb...ni ezt is. Egyszerűen újraindul a kütyü, ha rányomok. A store-ból letölthető kodi meg még mindig nagyon hülye, hogy ismerje a DV-t.
Mókólgatásokkal rá lehet bírni, de nekem épp ebből van és lett elegem. Működjön és kész, ahogy eddig is, remélem hamar javítják...

(#49466) Celtis válasza Tengo (#49462) üzenetére


Celtis
veterán

Téged egyértelműen becsaptak. Mindenképpen érdemes visszamenni és jelezni.

(#49467) rothfb válasza Tengo (#49458) üzenetére


rothfb
veterán

Ez pontosan melyik Media Markt volt?

(#49468) ztfolder válasza Tengo (#49458) üzenetére


ztfolder
csendes tag

A budaőrsi MM ben eladótól akkor se kérdezz, ha az életed függ tőle. Akkor is hazudik ha ô kérdez.

(#49469) ztfolder válasza Tengo (#49458) üzenetére


ztfolder
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#49470) Northlorien válasza Fisha (#49456) üzenetére


Northlorien
tag

Az atengedes fontos, mert az erositom pl tudja kezelni az összeset, ha valaki befektet egy komoly hangrendszerbe akkor megtudja érni:) a soundbarokat, meg az abból megszólaló atmost felejtsük el mert viccnek is rossz. Viszont ha kijön az új Xbox valószínűleg azt fogom használni netflixre, amazonra.

(#49471) Tengo válasza rothfb (#49467) üzenetére


Tengo
aktív tag

Árkád, örs vezér.

(#49472) rothfb válasza Tengo (#49471) üzenetére


rothfb
veterán

Csak, hogy oda biztosan ne menjek soha... Egyébként szerintem is komolyan átvertek. Értem én, hogy el kell adni, de ilyen áron?:W:(((

(#49473) Fisha válasza Tengo (#49471) üzenetére


Fisha
őstag

De volt már korábban téma, és még belsős ismerőssel is ezt mondták valakinek. Otromba hazugság ez így, mert 4 év múlva nyilván körberöhögnek, ha azt mondod, hogy de az köpcös, kopasz eladó azt mondta, hogy....

(#49470) Northlorien:
Nem teljesen értem a logikádat. Pont, ha van "normális" hangrendszer, akkor tökmindegy ez az átengedés. De ahogy FollowTheORI írja, ha valakinek csak valami soundbarja van, akkor lehet létjogosultsága.

(#49474) Tengo válasza rothfb (#49472) üzenetére


Tengo
aktív tag

Nem tudom, hogy mennyire volt szándékos vagy sem. Egy jó negyedórát elbeszélgettem ott az ürgével az Oledről és biztos vagyok benne, hogy mondtam neki hogy a beégés miatt akarom a kiterjesztett garanciát, még viccelődtünk is azon, hogyha nem cserélik ki, vagy javítják meg. ha esetleg beégne, akkor "véletlenül" összetörhet. Így visszamenőleg az a baj, hogy már minden mind1. Mondhatott amit akart, a tájékoztató prospektust odaadta, egy papírt aláírtam, hogy tájékoztatott a biztosításról, nekem ez már elég veszett ügynek tűnik. +3 év Gold-ról van szó (49.990, baleseti kárra és kiterjesztett garancia címszóval).

(#49475) sakal83 válasza Tengo (#49474) üzenetére


sakal83
addikt

Nekem tobb MMben is ezt mondtak. Tudom nem vigasztal, de általános jelenség.

Biztositot felesleges megkerdezni. Kerekperec le van írva.

A baleseti csak apro az avultatas miatt.

[ Szerkesztve ]

(#49476) nrb263


nrb263
tag

Üdv! 350ezer környékén keresek tv-t. Mit ajánlotok? Brand mindegy, nemvagyok sem nagy gamer sem nagy mozis. De az oled képminősége levett a lábamról. Köszi!

(#49477) rothfb válasza nrb263 (#49476) üzenetére


rothfb
veterán

Méret? Mondjuk ugyan túl sok "igényed" nincsen, de az ár nagyjából belövi, hogy max 55 colos jöhet szóba.
LG 55B9, Philips 55oled754, Panasonic 55GZ950. Ezek tavalyi modellek, még kapni őket. De mindegyik több, mint 350. Talán egyedül a Philips kapható az Alzában olcsóbban, de én nem vagyok egy nagy Alza rajongó.

(#49478) Tengo válasza sakal83 (#49475) üzenetére


Tengo
aktív tag

Bemegyek akkor majd a médiába, remélem felismerem az embert. Rákérdezek újra, ha azt mondja, igen persze (beégést állja a garancia plusz), akkor majd rámutatok a dologra és meglátjuk, lehet-e rendezni valahogy. Eredetileg mikor bementem megvenni a TV-t azthittem simán lehet venni kiterjesztett gyári LG garanciát, nem tudtam, hogy csak ilyen biztosítós "garanciák" vannak. Viszont a tájékoztatóban "kiterjesztett garancia" szerepel, akkor ez mit is jelent egyáltalán? Ez már lehet nem tartozik ebbe a topicba.

[ Szerkesztve ]

(#49479) daneel_hu válasza Tengo (#49462) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Alapvetően az én hibám, hogy nem néztem meg saját szememmel a feltételeket, de mikor a promóter egyértelműen azt mondja, hogy vonatkozik rá, akkor az ember nem csapja fel a 30 oldalas tájékoztatót. Nem tudom, hogy érdemes lenne emiatt visszamenni a médiába vitatkozni..."

Irreális, hogy végigolvass egy 70 oldalas apróbetűs szart egy műszaki termék vásárlása közben Ráadásul azért is bonyolult a szitu mert egy MM-es terméket adtak el neked, egy MM-es promóter ajánlásával és részletezésével. A biztosítási piacon már igen komolyan veszik, hogy egy termék eladása előtt IGÉNYFELMÉRŐT írj alá amely tisztázza, hogy pontosan mit is szeretnél. Itt is baromira ez kéne.
Tökmindegy, hogy a termék mögött valójában (azt hiszem) az Aegon áll és, hogy ez tulajdonképpen egy Biztosítás(!)

Neked az volt az igényed, hogy beégésre is vonatkozzon a termék, illetve rákérdeztél. A vá-lasz pozitív volt ha jól értem.

(#49480) Northlorien válasza Fisha (#49473) üzenetére


Northlorien
tag

Nem értem, mit nem értesz ezen. Ha van egy normális hangrendszered akkor szeretnél nagy bontasu hangsavot hallgatni, ne adj isten atmost. Erre jó az earc, mit gondolsz hogy jut el az erősítobe a hang? A tv hogy nem tudja dekodolni a hangot az nem gond ha továbbadja, és az erősítő megoldja. Szerintem ez vilagos eddig, ezért jó az earc. A soundbarok nem tudnak dolby atmost lejátszani, mert nincs hogy nekik, az atmos másról szól, soundbar max 3.0at tud, de annál mar jobb egy király sztereó ne adj isten normális 2.1. Véleményem szerint persze.

(#49481) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Srácok MM-es plussz garival van valakinek tapasztalata? lehet h holnap besétálok egy 65B9ért, jó lenne tudni h ott milyen díjszabás és feltételek vannak.

(#49482) Fisha válasza Northlorien (#49480) üzenetére


Fisha
őstag

De egy normális hangrendszerrel eleve mindent a AVR-be dugsz (mivel feltételezhetően van mellé valami lejátszód is). Ezért nem értem, amit írsz. igazából még most se.

MrBazsi: most mondjuk pont 5 kommentet kell kb. visszaolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#49483) univerzita válasza Northlorien (#49480) üzenetére


univerzita
addikt

Több gyártónak van sounbar ami 5:1.2 és Dolby Atmos. Pl. Samsung Q - 950T.

(#49484) KTTech válasza SzR (#49406) üzenetére


KTTech
veterán

A HZ980 kb. ugyanolyan mint az LG CX mozgásmegjelenítés tekintetében. Felette kezdődik a jobb féle BFI alkalmazása a Panánál.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#49485) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

A Phillips 754-nek van szerintetek olyan fényereje, hogy nappal is lehessen világos nappaliban tv-t nézni? Öt éves Pana LCD-t váltana, megoszlanak erről a vélemények. Olvastam olyat, hogy vilagos nappaliba csak qled, meg olyat is aki szerint meg tökéletesen jó.
Feleslegesen nem hoznám el. Köszi

(#49486) Northlorien válasza Fisha (#49482) üzenetére


Northlorien
tag

... Netflixet, Amazont, Hbo-t a tv appja játszik le - azaz nekem nem mert Panam van és nincs HBO, bár amilyen szutyok kép meg hangminőségben streamelnek, azt max telefonon néznék. Ha valaki ne adj isten a TV lejátszóját használja - amit szintén nem preferálok, van egy ziddo z9s-em a célra - akkor is hasznos az earc. Meg mindig nem ertem mit nem ertesz.

Univerzita, igen ezt ismerem meg láttam, de ez sem normális atmos, mert a plafonról visszaverődött hangot nevezi annak - működhet de soha nem fog annyira jól és úgy szólni mint egy dedikált hangfal a neki megfelelő helyen, vannak ilyen megoldások, és ismerem, többet hallottam, de nem olyan mint amilyen kellene legyen. A másik, a soundbarok egyik limitje az, hogy kicsik, és sokszor kicsi doboz = kompromisszum, ahogy annál a kis doboznál is van amit melynyomónak neveznek mellette. A melynyomók kb az SVS sb/pb-1000-es szériánál kezdődnek, ezeknél már kezd textúrája lenni a mélyeknek, és nem csak puffognak. Hangfalak esetében pont annyiba kerül egy jó 2.1 mint ez az egész Samsung soundbar package.

pl. Emotiva b1 x 4 + Center + egy SB1000-s svs, vagy mondjuk ez a szett: https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?t=129419 A Bowers & Wilkins DM601 S3 már 60 ezerért kapható ez a hangfalpár ennyiért konkrétan rablás. kb 200 ezer az 5,0 belole + még 200 a melylada, és az rendesen szól.

Egy ilyen szett után átülsz a soundbar elé, és folyni fognak a könnyeid, és könyörögsz, hogy szabadítsanak meg a szenvedéseidtől.

[ Szerkesztve ]

(#49487) Fisha válasza Northlorien (#49486) üzenetére


Fisha
őstag

De a TV lejátszója meg nem passthrough. Ki az aki bedugja a mediaplayert a TV-be, majd kivezeti a hangot earcon egy AVR-be? Szerintem ez nem életszerű, max soundbarral az AVR helyett. Erről beszélek én.

Vagy esetleg van arra valami megoldás, hogy ha a TV lejátszójával játszok le, akkor is kimenjen mondjuk CX esetén a DTS az AVR-re earcon mintegy passthrough-zva azt, és majd az AVR dekódolja? (deszép mondat)

[ Szerkesztve ]

(#49488) univerzita válasza Northlorien (#49486) üzenetére


univerzita
addikt

Természetesen nem arra gondoltam hogy van olyan jó mint egy rendes hangfal szett, hanem hogy létezik. :)

(#49489) blakey válasza Gigicuci (#49485) üzenetére


blakey
titán

A Phillips 754-nek van szerintetek olyan fényereje, hogy nappal is lehessen világos nappaliban tv-t nézni?
Miért ne lenne? Simán nézhető, nem tudom, hogy világosban ki akar kalibrációs képeket elemezeni, nyilván olyan is van, de általános szórakoztatásra bőven megfelel nappali körülmények között egy OLED is. Rásüt a nap és tökéletesen működik a szűrő, nem látsz zavaró napsugarat. Nem hittben kell élni hanem ki kell próbálni. Bemész egy boltba, "100000 lumen" mellett is látod, hogy mi megy az OLED-en, nem? Akkor otthon is látni fogod.
Aki azt állítja, hogy nappali körülmények között nem lehet az OLED-et nézni annak két oka lehet, sz@r OLED-el volt dolga (esetleg brutálisan sz@rul volt beállítva) vagy soha nem használt OLED-et.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49490) #72042496 válasza Fisha (#49487) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én például így szeretném, mert ha bemenetet váltok a tévén, rögtön az eszközhöz beálltott képmód lesz aktív. Az új konzolokat és PC-t a 2160p@120 miatt eleve a tévébe fogom dugni - egyelőre a Yamahákon van/lesz csak egynél több HDMI 2.1, illetve a HDCP handshake és CEC problémák miatt szeretnék megszabadulni a HUB-ként használt AVR-től.

DTS-re nincs megoldás a CX-en. A legegyszerűbb kerülőút szerintem, ha a médialejátszó LPCM-be dekódol.

Én személy szerint halasztom tovább a vételt, és remélem majd olyan tévét választhatok akár jövőre, amelyik kezel DTS-t, négy HDMI 2.1 van benne, és támogat DSC-t.

[ Szerkesztve ]

(#49491) Gigicuci válasza blakey (#49489) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Köszönöm a választ, logikus amit írsz, igen. Az áruházban is tökéletesen látható, valóban. Akkor teszek egy próbát! :)

(#49492) Northlorien válasza Fisha (#49487) üzenetére


Northlorien
tag

Senki :) de ismétlem netflix/amazon/HBO. Illetve lehet én értelmezem félre, mert kicsit fáradt vagyok de a tv belső playeren is atmegy hdmin az avrbe: https://www.lg.com/ca_en/support/product-help/CT20098005-1437136302910
Természetesen a külső lejátszó egyenesen az avrbe megy, felesleges kör a tv.

Update. Közben olvasgatom a témáról a fórumokat és elég összevissza vélemények tesztek vannak a dologról mind pana mind LG esetében. Még keresgelek, ha találok valami értelmeset megírom.

Univerzita :) persze ez így rendben is van, és valóban van, csak nem az igazi. De mindenki más, más igényekkel, ezt is meg kell tudni érteni, max nem ért egyet vele az ember, ezt is tanulni(om) kell azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#49493) ΞΔGLΞ válasza Fisha (#49487) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Már leírtam, hogy működik. De ezt már annyira kevered, kavarod, hogy én sem értettem igazán.
Tv (e)arc in, AVR arc out és, pl a netflix megy simán 7.2 csatornás atmos-szal a cx applikációjával és a beépített lejátszóval is mennek az atmos filmek.
De a dts nem fog működni a beépített lejátszóról, mert sóherek. Meg más sem, csak dd+ 5.1 és atmos.
Ezért vettem a Shield pro-t. Az arc hdmi marad úgy, csak az erősítőn kell választani egy bemenetet a shield-nek, vagy külső lejátszónak.

(#49494) ztfolder


ztfolder
csendes tag

Tanácsot szeretnék kérni. Elhangzott, hogy több órára nem ajánlatos leválasztani a feszültségről az oledet. Nálunk a házban kiírták, hogy vezetékkorszerűsítés miatt pénteken 9-13 közt nem lesz áram. Mi a szerencsésebb, ha elköltöztetem a tv-t egy másik helyre ez csak fél óra áram kimaradással jár (igaz kétszer) vagy maradjon a helyén és egyszeri 4 órás áramszünetben részesül. Köszönöm.,

[ Szerkesztve ]

(#49495) blakey válasza ztfolder (#49494) üzenetére


blakey
titán

Maradhat ahol van, nem lesu semmi baja. A leírtakat meg sajnos sokan rosszul értelmezik, ez is annak az eredménye. Ha neha nem lehetne áramtalanítani akkor hogyan tudnád megvenni egy dobozban? Néha1-1 áramszünet nem okoz gondot, a rendszeres, szándékos áramtalanítás már igen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49496) Fisha válasza ΞΔGLΞ (#49493) üzenetére


Fisha
őstag

A netflix az DD+-ban küldi az atmost, szerintem minden esetben, így nem nem mérvadó.

Dolby TrueHD-val kéne kipróbálni. Én nem várt eredményre jutottam: a B9 be se tölti a TrueHD hangot. Kiírja, hogy unsupported audio channel, és nincs ott a választhatók között. Ez normális, másnál is így van?

DTS-HD-MA-t amúgy betölti, de ki már sima DTS ment az erősítőre. Mivel nem sikerült még sehol megtalálnom, hogy az erősítőm tud-e Earc-ot így ez akár lehet normális is. A Doly TrueHD viszont fura.

(#49497) rothfb válasza ztfolder (#49494) üzenetére


rothfb
veterán

Az áramtalanítás akkor okoz gondot, ha használtad a tv-t és a használat ideje az utolsó lefutott ciklus óta több, mint 4 óra (Panánál, LG-nél nem tudom) és szeretne kompenzálni, de a kikapcsolás után nem tud lefutni a pixelkompenzációs ciklus. Ha már lefutott (ami nagyjából 5 perc), vagy nem telt el összesen 4 óra használat, nyugodtan áramtalaníthatod, nem lesz semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#49498) Pro Koryak válasza ztfolder (#49494) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Kikapcsolás után közvetlenül nem ajánlott áramtalanítani => nem tud lefutni a panelkarbantartó folyamat. Ha már 10-15 perce ki lett kapcsolva, akkor nyugodtan húzd ki.
Pl. nagyobb vihar(villámlás) esetén is ajánlott kihúzni a konnektorból. ;)

(#49499) alaves válasza Gigicuci (#49485) üzenetére


alaves
addikt

Minimális különbség van az OLED TV-k fényereje között. Azért én továbbra is javaslom, hogy OLED-et nappaliban is (árnyékolás mellett: sötétítő függöny vagy redőnnyel közepes világosság) referencia beállításokkal használjuk, főként a 100 nit (17-33 OLED fény) körüli fényerőre gondolok.
Az OLED754 smart adatait vizsgáld meg (pl. egyelőre HBO Go nincs) a Saphi OS rendszer miatt.
A Philips OLED-ek képe szemre a legszebb (a P5 proci maxra húzza a kijelzőt), azonban ennek ára van, zajosodás, near black flashing, gradient (color banding) megjelenhetnek főként jobban tömörített forrásoknál (pl. Netflix-nél és TV adásoknál is), remux anyagoknál rendben van. Élsimítás, pixeleltolás nem kapcsolható ki. Mozgásmegjelenítéshez viszont van egy nagyon jó opció: Filmstílus: Film (pl. annyi de-juddert és de-blurt használ hogy artifact-ot nem lehet látni).

Tech. info: a Philips OLED754, amikor szükséges használja a BT.601-es színteret is. (Nem tudom, hogy a többi gyártó TV-je használja-e még, és hogy van-e jelentősége.)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49500) blakey válasza alaves (#49499) üzenetére


blakey
titán

Pixeleltolás játék módban nincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.