Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Pana tulajok help pls.
Gz1500 és LG BR lejátszó HDMIvel összekötve működik. BR lejatszon van az 5.1.
eArc segítségel ha bekapcsolom a tvt bekapcsol a lejátszó és szól az 5.1. Ha kikapcsolom a lejátszót akkor visszavalt a tvre a hang. Viszont ez igy zavaró hogy folyton ki kell kapcsolgatni a lejátszót vagy atvaltogatni a hang kimenetet ha nem akarunk 5.1et hallgatni. Hogy lehetne kikapcsolni azt a funkciot h ne kalcsolja be a tvre a lejátszót? Ha viera linket kilovom akkor nincs hang. Az LG. Lejatszon meg nem talaltam ilyen beállítási lehetőséget.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#49152) KTTech válasza chros (#49149) üzenetére


KTTech
veterán

A Panákban nem LG vezérlés van, hanem Pana. A kalibrálásukkal kapcsolatban nem hallottam még különösebb gondot.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#49153) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok! LG c9-en tv adast kizarolg f1-et nezunk. Mik azok a kepjavito dolgok, amiket az m4 hd-hez erdemes lenne bekapcsolni? :R

F1

(#49154) Clay válasza szabeska (#49153) üzenetére


Clay
senior tag

Leginkább, minden kép"javító" KI :)

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#49155) szabeska válasza Clay (#49154) üzenetére


szabeska
addikt

Filmeknel es jateknal igy van termeszetesen, csak gondoltam a kaki tv adason hatha javit valamit ez az :DDD

F1

(#49156) janos666 válasza KTTech (#49152) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem úgy rémlik, hogy még csak tavaly tette elérhetővé a vezérlő nélküli OLED paneleket az LG, de még az a hír sem szólt arról, hogy TV gyártók éltek-e már a lehetőséggel (inkább ipari felhasználást emlegettek, ha pl. "falakat" akar valaki építeni, stb).
Nem hiszem, hogy a Panasonic kidobná, és másikat építene. De ez szerintem triviális abból is, ahogy a "macro blocking" / "overshoot" probléma minden gyártónál megjelent.
Bár azt tudjuk, hogy az ABL biztos paraméterezhető (legalább a gyárban, de talán arra is be tudnának tenni egy kapcsolót a szervizmenübe, ahogy pár PDP-nél is volt), és el is tér gyártónként (ahogy akár évről-évre gyártón belül), a többi limiter "okosság" pedig szinte biztos, hogy inkább az alaplapi processzoron, mintsem a panelvezérlőben fut (de lehet, hogy már a sima ABL is). Bár ettől még átveheti / lemásolhatja a többi gyártó (mint a logo luminance-t).

(#49155) szabeska - Ez erősen szubjektív, de szerintem csak még rosszabb lesz.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#49157) dh66e válasza szabeska (#49155) üzenetére


dh66e
veterán

SD vagy HD -ban nézed a F1-et?
SD-n semmi nem javít inkább csak ront HD-hoz meg nem kell semmi hacsak nem valami iszonyat gyenge a bitráta,de ez szolgáltató függő a tv sokat nem tud ehhez hozzátenni.

[ Szerkesztve ]

(#49158) rothfb válasza KTTech (#49152) üzenetére


rothfb
veterán

Ezekkel a kijelentésekkel itt vigyázz, mert ebből a vezérlés dologból nagy viták szoktak kerekedni.:D

(#49159) chros válasza KTTech (#49152) üzenetére


chros
őstag

Ha az elso mondat az ABL algok hianyara akar vonatkozni Panan, akkor tevedsz, lasd Janos valaszat. Ha nem, akkor nem ertem :)
Az hogy rosszat nem hallottal errol, nem jelent semmit, mert az ABL algo-krol sem hallottal, es megis vannak :) De mint emlitettem ez nem a te hibad, mindenki melyen hallgat errol... :)

[ Szerkesztve ]

(#49160) KTTech válasza janos666 (#49156) üzenetére


KTTech
veterán

Az LGD megrendelésre gyárt panelt, és mint tudjuk a Panának vannak különleges verziói... Egyébként a Panának meg már az LG előtt is volt vezérlése OLED panelekhez (a saját fejlesztésükhöz, amit elkaszáltak gazdaságossági okokból). A BFI az idei verziókban is teljesen máshogy működik, mint az LG-ben, márpedig az low-level vezérlés.

Az biztos, hogy a tényleges ABL a panel saját vezérlésében fut, hogy ne szálljon el, a többi inkább a normál FW- szerintem is.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#49161) Monngoose válasza kicsi kecske (#49151) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Elvileg a lejátszón is kellene lennie valamilyen CEC megoldásnak. Az LG ezt (ha jól emlékszem) SIMPLINK-nek hívja.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#49162) kicsi kecske válasza Monngoose (#49161) üzenetére


kicsi kecske
tag

Ilyesmi rémlik a setupbol. Megnezem köszi!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#49163) daneel_hu válasza KTTech (#49160) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az LGD megrendelésre gyárt panelt, és mint tudjuk a Panának vannak különleges verziói... Egyébként a Panának meg már az LG előtt is volt vezérlése OLED panelekhez"...

Tanulnak is a japán konkurenciától. :)

(#49164) ktchris válasza nitro16 (#49135) üzenetére


ktchris
csendes tag

És Te megértetted a kérdést?

Hogy lenne már mindegy, hogy a képet az LG beépitett lejátszója játssza le, vagy mondjuk egy Oppo lejátszó ami HDMIn kiküldi a képet a tévére???

(#49165) Calogero válasza ktchris (#49164) üzenetére


Calogero
addikt

Teljesen mindegy, mert a mozgásmegjelenési "hibákat" nem a lejátszó okozza, hanem az OLED velejárója

(#49166) ktchris válasza Calogero (#49165) üzenetére


ktchris
csendes tag

Köszi szépen. :R

Azt hittem ez a processzoron múlik, és olyasvalami, mint hogy egy adott file VLC-vel lejátszva szaggat, MediaPlayerrel meg nem.

(#49167) Fisha válasza ktchris (#49166) üzenetére


Fisha
őstag

Azért nem teljesen mindegy szerintem. Ha más nem is, de egy külső lejátszóval tudsz plusz szopókat okozni a képnek. :)
De nyilván a helyszínen a belsőt reális kipróbálni, és az igaz, hogy a fő probléma vizsgálatára elég. OLED-es mozgás magában vagy interpolációval.

Amúgy én szaroztam a dologgal, mert bíztam benne, hogy esetleg jobb lesz a B9 interpolációja külső lejátszóval. Azt a forgatókönyvet kreáltam mérnöki fejjel köré, hogy több ideje maradhat a procinak erre, és esetleg okosan, skálázva írták meg. De nem, nem lett tőle jobb. Ha minden pöpecül be van állítva akkor ugyanolyan a külső lejátszóról, mint a belsőről. Ha nincs, akkor csak plusz szopó körök vannak, de ezek nem a TV problémái, szóval felesleges tesztelni a helyszínen.

Szóval mégis mindegy. :)

(#49168) ktchris válasza Fisha (#49167) üzenetére


ktchris
csendes tag

Köszi a részletes választ :)

Akkor ez egyben azt is jelenti értelmezésemben, hogy a B9-CX-GX-stb. eszközöknek más a panelje is. No majd meglássuk a Westendben :)

(#49169) Fisha válasza ktchris (#49168) üzenetére


Fisha
őstag

Egy évjáraton belül tuti nincs különbség, sőt még a panelvezérlő TCON is ugyanaz. Tudtommal a 9-X között se lett új panel, de majd a nálam tájékozottabbak megerősítenek (vagy cáfolnak) ebben.
Ami más az az alaplap, és vele a proci is.

És igen, tök jogos a kérdésed, mert van itt egy "kis" kérdőjel. Az interpolációt a biztosan az alaplap/proci végzi. De minden másnál igencsak felmerül, hogy nem a TCON felel-e érte: alap mozgásmegjelenítés, fényességvezérlés stb. Ezért én is nehezen hiszem (vagy értem) azokat a mondásokat, hogy a C9 fényesebb, jobb a feketéje, alapból jobb a mozgása, mint a B9-nek. Hiszen a TCON ugyanaz.

Jó lenne, ha egyszer egy guru tiszta vizet öntene ebbe a pohárba. :)

[ Szerkesztve ]

(#49170) djpundro


djpundro
aktív tag

Na tegnap este 30 as Kontrast bealitassal neztem .Ha jol emlekszem a sima Kontrast a hattervilagitas ,ugye?Philips 65oled754.
A menüben minden kepjavitot kikapcsoltam .Volt aki ugy ajanlotta .
Most igy kevesebb lehetöseg lesz a beegesre?Vagy fakulasra?

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#49171) adamssss válasza Calogero (#49165) üzenetére


adamssss
veterán

Ez nagyon nagy tevedes. A mozgasmegjelenitesben a vezerlesnek legalabb akkora a szerepe mint a panelnek. Ha nem nagyobb.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#49172) cichlid1 válasza kicsi kecske (#49151) üzenetére


cichlid1
tag

A TV-t kösd az audió rendszerre közvetlenül. Mondjuk nem világos most hogy van.
Optikai kábellel kösd az audio rendszerre és akkor jelforrástól függetlenül mindíg az audió rendszert fogja használni. A BR-t kösd rá sima HDMI-vel az viszi a hangot is.

(#49173) alaves válasza djpundro (#49170) üzenetére


alaves
addikt

Így már várhatóan hosszabb élettartamú lesz a TV-d. +színhőmérséklet: meleg, élesség:0, filmstílus: film vagy ki.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49174) janos666 válasza adamssss (#49171) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csoda, ha állandóan elbeszél mindenki egymás mellett, ha teljesen összemsódnak ezek:
panel vezérlő (T-CON) <-> képfeldolgozó processzor (mainboard SoC [CPU+GPU])
mozgáskezelés (nyers/valós/közvetlen visszaadás) <-> mozgás interpoláció (manipuláció)
Persze valahol valamennyire átlapol, mert a SoC/OS is váltogathat a TCON üzemmódok közt (pl. mikor SDR és HDR, vagy újabban már FRR/VRR módok közt kapcsolgatja a kijelzőpanelt), illetve ha be van kapcsolva az interpoláció, olyankor is egymásra lapol, hogy mit csinál a kijelző a processzor által küldött képkockákkal, stb....

(#49160) KTTech - Nem tudom, hogy idén már van-e bárkinél low-level BFI, de 2019-ig bezáróan mindenki a SoC-on szórt be szó szerint fekete képkockákat, nem a TCON-al oldották meg. Ezért is volt limitálva 2019-ig 100/120, azóta 200/240Hz-re, amin a panel jár (kivéve persze, mikor VRR módban üzemel, de az is még csak LG-nél volt eddig).
A Panasonic-nál is csak a csúcsmodell működik másképp 2019 óta, de ott sem biztos, hogy hardware szinten más lenne a T-CON, és nem csak a firmware-ét paraméterezték át.

Amúgy is, a Panasonic-nak szerintem RGB OLED-hez volt valamije, nem WRGB-hez. Azt azért át kellett volna alakítani, és szerintem nem erőlködtek azon sem, hogy az öregedés kompenzációt license-eljék az LG-től, vagy újrakreálják maguk, ami biztos sok munka (nem csak pénz, de idő is laborban égetni a paneleket és felállítani az empirikus öregedés modellt, tesztelni a kompenzálást, stb).
Ja, és tippre a Panasonic talán "plazmásan" tervezte volna hajtani az OLED-jeit (csak hogy még egy vak tipp legyen ott, hogy miért nem hiszem, hogy rá akarták szabni a saját prototipusukat az LG-é helyett).

Az OK, hogy rendelésre gyárt, de ha egyszerűen nem vállaltak 2019 előtt olyan rendelést, hogy T-CON nélkül szállítanak WOLED panelt, akkor szerintem a Panasonic sem volt kivétel.
Nem látom, hogy hol térült volna meg nekik lcserélni a TCON-t, és miért. Azt sem látom, hogy miben mutatkozna meg. Annak viszont több jele volt, hogy ugyan azt használja mindenki (lásd "macro blocking").

Hogy idén pontosan mi van a 2020-as Panasnic-al, az már jó kérdés. De 2019-ig minden kívülről látható jel oda mutat, hogy most is ugyan azt a panelvezérlőt használták, mint minden más TV gyártó: amit az LGD rászerelt nekik.

De ha ettől valaki nyugodtabb, felőlem higgye azt, hogy Pio+Pana Kuro 20G vezérlő van a Panasonic WOLED-ekben. ;] (De közben még a VT60-juké is butább volt, mint a Kuro 9G-é.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#49175) kicsi kecske válasza cichlid1 (#49172) üzenetére


kicsi kecske
tag

Most igy nez ki h a TVre van dugva optikaival a BR lejátszó ami egyben az erősítő is. Arra megy rá az 5.1.
Igy jó a hang csak ha bekapcsoljuk a lejátszót szól az 5.1is meg a tv is. Ezért azt le kell külön nemitani. Megnezem majd hogy mit mutat simplelink kikapcsolas után

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#49176) chros válasza janos666 (#49174) üzenetére


chros
őstag

En veled ertek egyet, ha ez jelent valamit :D

(#49177) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ha jelenleg akcio nelkul 680e a 65CX, akkor akcioban siman elcsiphetem 600-ert igy van? Jol matekolok vagy inkabb ne igyak mar tobb sört??:D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49178) Segal válasza Archttila (#49177) üzenetére


Segal
veterán

Alapesetben igen, de csak jövőre.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#49179) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

2db 65C9 510ért outlet MM-be. 14napos elállás ennél is él, ha valaki gondolkodna rajta.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#49180) Archttila válasza Segal (#49178) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Esetleg BF-re is becsuszhat, bar en ugy emlekszem a C9 es a C8 is volt 599 meg abban az evben, amikor megjelentek.

350-et szantam TV-re, most 600-nal jarok.:DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49181) Segal válasza Archttila (#49180) üzenetére


Segal
veterán

Várjál még egy kicsit és jöhet a 88 colos is ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#49182) máyköl


máyköl
veterán

Enis amit rendeltem Emag akcioban 65B9 520k-ert, mar 660k. :) [link]. (termeszetesen annyit nem er, ha a cx 680k)

Valamiert a PLA ennyire draga, SLA mar 550k -ert van. 520k -ert szerintem nem volt rossz ar.

[ Szerkesztve ]

(#49183) tollasahatam válasza Archttila (#49177) üzenetére


tollasahatam
kezdő

nem biztos, máshol 700 felett van...résen vagyok én is...várom a nagy pillanatot :DD

(#49184) evilskati válasza máyköl (#49182) üzenetére


evilskati
aktív tag

Most, hogy kiderült, hogy az SLA is tudja a DTS-t, van még valami különbség a PLA és a SLA között?

[ Szerkesztve ]

(#49185) Fisha válasza evilskati (#49184) üzenetére


Fisha
őstag

AVforums alapján csak két minimális dolog:

1. Football preset
2.Két hátsó bluetooth hangszoró csatlakoztatásának lehetősége

https://www.avforums.com/threads/lg-b9-pla-vs-sla-vertical-digital-frequency.2295187/

[ Szerkesztve ]

(#49186) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, adott egy LG OLED65CX3LA UHD OLED TV tv készülék, valamit megnyomok a távirányítón (magam sem tudom melyik gombot) és kérdezi a tv hogy a setup boxot akarom a távirányítóval irányítani...
tuti félre nyomok valamit, de ha rányomok hogy igen, akkor bejön valami vezérlő felület, ahogy be kellene állítani HDMI kimenetek "valamiét".
tudom hülyeség a kérdés ;] , de a lényeg hogy tudnám elvileg az IP TV boxot irányítani a tv távirányítójával?
van erre valakinek tapasztalat? :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49187) ΞΔGLΞ válasza Lacielvtárs (#49186) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Úgy, hogy végigviszed azt a menüt, ott rákérdez mindenre, te meg szépen megadod a válaszokat és akkor működni fog, egyébként a jobb felső gombot nyomod meg ekkor.

(#49188) Lacielvtárs válasza ΞΔGLΞ (#49187) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ooooo nagyon köszönöm, jó ezt tudni :R
no majd otthonról lefotózom és megmutatom mi jön be, mert már első képernyő kérdésein elhajlok :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49189) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

5%, de hát ezt is csak a pro max látja. Én már lófüttyött nem látok.
Nem gondoltam volna pár hónapja, hogy amilyen volt, így eltűnik.

(#49190) chros válasza ΞΔGLΞ (#49189) üzenetére


chros
őstag

Ez nagyon szep!

(#49191) sakal83 válasza ΞΔGLΞ (#49189) üzenetére


sakal83
addikt

Latod. Azonnal vissza kellett volna vinned :DDD

(#49192) Strezi válasza sakal83 (#49191) üzenetére


Strezi
őstag

Hónap kommentje ;] Ó, az irónia :C

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#49193) TCr válasza ΞΔGLΞ (#49189) üzenetére


TCr
veterán

Mi a sztori háttere? :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49194) máyköl


máyköl
veterán

Megjott a B9.
Hat nem tudom ki tudja ezt egyedul osszerakni (65” meret), a baratommal is megszenvedtunk.

Marha vekony a teve (elso oledem, azert ilyen szokatlan). Hajlekony is rendesen, mikor emeltuk lattuk hogy siman tud a kijelzo hajlani ha minimalisan is nem szintben van a ket oldala megfogva (remelem azert kart nem okoztam benne.) :)

Csak par percre tudtam tesztelni, rohannom kellett vissza meloba, ami a kepen kivul azonnal feltunt, hogy egesz szepen szol, a Samsungomra legalabbis koroket raver.

Este folytatom a tapasztalatszerzest. :)

(#49195) FollowTheORI válasza máyköl (#49194) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Volt már régebben téma, HDTVTest Vincent videóiból kiderül hogy kell összerakni biztonságosan a csomagolását használva. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49196) ΞΔGLΞ válasza TCr (#49193) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

[Ez...] És mondanom sem kell mennyire pipa voltam, mikor olyan volt a fényerő, vagy szürkésebb hatásnál a film közben, hogy ezeket a szarokat simán láttam. Ki akartam cseréltetni a panelt, aztán a szerelő azt mondta várjak az év végéig. Ha meg úgy döntök, hogy kicseréltetem, a garancia úgyis onnét indul. De jó 2 hónap alatt eltűnt.

(#49197) ΞΔGLΞ válasza sakal83 (#49191) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Vissza is vittem volna, ha lett volna segítségem, nyugi. De egy 77-es dögöt nem tudok csak úgy a vállamra kapni. :-D, mindegy, az a lényeg, hogy eltűnt ez a hülye banding.

(#49198) TCr válasza ΞΔGLΞ (#49196) üzenetére


TCr
veterán

Uhh, komoly. Magától kimosódott?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49199) ΞΔGLΞ válasza TCr (#49198) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, de ehhez kellett használni rendesen, aztán 4 óránként kikapcsolni, hogy a 6-7 perces karbantartás lefusson, aztán újra visszakapcsolni, majd 4 óra múlva megint ki, aztán megint be és így tovább heteken át.
Az utolsó két hétben én nem értem rá, autóztam szinte egész nap, a párom nézte és csinálta tovább ezt azt egész hóbelevancot.

[ Szerkesztve ]

(#49200) Archttila válasza ΞΔGLΞ (#49196) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az a baj, h (veled ellentetben) sokan azonnal visszakuldik, holott idovel (mint ahogy a te peldad is mutatja), szinte teljesen megszunik.:)

Szep joszag:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.