Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) blakey válasza ΞΔGLΞ (#49199) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nem kellett volna 4 óránként kikapcsolni, úgyis végigmegy a ciklus. A lényeg az, hogy ne áramtalanítsd, készenléti állapotba kell helyezni (mások miatt írom). Az OLED már csak ilyen, szerencsére képes javulni. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49202) ΞΔGLΞ válasza blakey (#49201) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mármint bekapcsolva is? :U

(#49203) ΞΔGLΞ válasza Archttila (#49200) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azért például ott van a lányomnak vett 65-ös GX, az nem volt "piszkos".
Mindegy, a lényeg, hogy már nem látni, a mozgás is frankó lett, végre faxa minden. :)

[ Szerkesztve ]

(#49204) blakey válasza ΞΔGLΞ (#49202) üzenetére


blakey
titán

Nem, de ha pl. 5 órát megy és kikapcsolod akkor is lefut, ha 6-ot akkor is, nyilván 8 óránál már csak 1x, 4x1 óra használat után is lefut, összeadódnak az órák, mindig készenléti állapotban történik a kompenzáció.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49205) FollowTheORI válasza TCr (#49198) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezt már évekkel ezelőtt is tudni lehetett, minden oled javul(-hat) picit, ahogy használod. :)
Persze nem arra a bejáratós hülységre kell gondolni, amit sokan terjesztettek, hanem szép lasssan ahogy használod. Használni kell rendesen, ennnyi. :D

Szerintem itt is volt téma párszor korábban is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49206) ΞΔGLΞ válasza blakey (#49204) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ja ez oké, akkor félreérttetem...de én direkt úgy csináltam, hogy minél gyakrabban fusson le a karbantartás. Ezért lett kikapcsolva 4, 4.5 óránként. Volt amikor nem is néztük a tévét, mentünk boltba, meg erre -arra, csak az volt a lényeg, hogy a tv közben ment. Mint írtam mostanában meg időm sem volt tévézni, most sincs nagyon. Netflix-en néztem az AWAY-t, az elég frankón mutatott Dolby vision-ban és atmos hanggal, de úgy egyébként bődületes baromság sci-fi létére. Jah és a tököm kivan ezekkel az egyre több zs kategóriás sorozatokkal. Amikor végre érdekes lenne, vége. :DDD

(#49207) #72630400


#72630400
törölt tag

:Y Akcióóó.
Még jó hogy lehet kapni :DD

(#49208) Archttila válasza ΞΔGLΞ (#49206) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ha mar sci-fi: Raised by Wolves
Ridley Scott rendezte, jofeleee:K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49209) Clay válasza Archttila (#49208) üzenetére


Clay
senior tag

Csak az HBOGo-n van, ott meg se HDR se DV :W

Egyébként egész jó lett, ha eltekintünk az időnkénti gagyi díszlettöl (pl: plexi pajzs az androidnál :DDD )

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#49210) Archttila válasza Clay (#49209) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Csak az HBOGo-n van, ott meg se HDR se DV

Meg Panan amugy sincs...;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49211) kebab90


kebab90
kezdő

Tud valaki kontaktot oled tv kalibralasra sdr, hdr, dv minden?
Egy lg cx lenne az aldozat.

(#49212) rothfb válasza kebab90 (#49211) üzenetére


rothfb
veterán

János, ennek a topicnak a topicgazdája foglalkozik (-zott) elvileg ilyesmivel. Írj neki privátot...

(#49213) ΞΔGLΞ válasza Clay (#49209) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt olvastam, hogy a Disney-é a jogok, a hbo meg Disney tulajdona (ezt eddig nem is tudtam), ezért ez a sorozat, soha a büdös életben nem jelenik meg máshol. Netflix, amazon, hulu etc...

(#49214) chros válasza ΞΔGLΞ (#49213) üzenetére


chros
őstag

Ezt en sem tudtam, regota?

(#49215) rothfb válasza chros (#49214) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem az HBO fő tulajdonosa az AT&T. Ennek a telekommunikációs cégnek a tulajdonában van a Warner Media és ennek a leányvállalata a Home Box Office, ami maga az HBO.
Szóval szerintem nem tulajdonosa az HBO-nak a Disney. Ha csak nem egy olyan felvásárlásról van szó, amiről én nem találtam semmilyen utalást. Ettől még lehet kapcsolat köztük, csak nem tulajdonos-alárendelt.
De ha valakinek van linkje a Disney-HBO tulajdonosi kapcsolathoz, ne tartsa magában...

(#49216) chros válasza rothfb (#49215) üzenetére


chros
őstag

Koszi, valoban, Disney-nek nincs koze hozza.
Egyik baratom az AT&T-nel dolgozik, es internetes reklameladassal foglalkoznak brutal-nagyuzemben! :) Soha nem gondoltam volna...

[ Szerkesztve ]

(#49217) rothfb válasza chros (#49216) üzenetére


rothfb
veterán

Volt köze a Disneynek az HBO-hoz, de már nincs. Találtam utalást a kapcsolatra, ugyanis a Time Warnert korábban felvásárolta a Disney és így az HBO is volt a tulajdonában. De már nem.
Amúgy se nagyon értettem volna, hogy ha van a Disneynek HBO-ja, minek a Disney +... Elég lenne fejlesztenie az HBO-t és kész egy bevezetett streaming platform. De így már világos minden.

(#49218) so_ha válasza #72630400 (#49207) üzenetére


so_ha
senior tag

"Még jó hogy lehet kapni"
2017-ben 3,2 milkó volt a 65W7 induló ára. A linkelt 65W9-es modell nyitóára 7.000€ volt, így ennyire olcsó (850e) még sosem volt a "W" széria. Sokan "65C"-t, illetve "65E"-t is drágábban vettek ennél itt a fórumon. ;)

(#49219) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Tulajokat kérdezném, hogy a HDMI-CEC funcióval, hogy boldogulnak?
Vagyis, külön-külön kötném az erősítőt, PS-t, Zidoo-t a TV-hez,
akkor a nagyfelbontású hangok TrueHD, Atmos simán átmennek az eősítőn?
Azért is lenne fontos, mert a Netflix-et a TV-ről indítom, és nem akarok lemondani a HD hangokról...

(#49220) ΞΔGLΞ válasza chros (#49214) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Itt írják...

[link]

(#49221) FollowTheORI válasza ΞΔGLΞ (#49220) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hülyeség, benézte a csávó. :)

HBO sose volt a Disney-é, csak van rengeteg licenszelt Disney tartalom is rajta.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49222) kets520


kets520
tag

Sziasztok
Egy hálózaton van a tv és a média server néha nagyon nehezen találja meg a tv a serverre le töltöt új filmeket miért lehet ez? Más eszköz mindíg látja azonnal

(#49223) FollowTheORI válasza kets520 (#49222) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Smart rendszer cache-t használ... általában érdemes a smart rendszer gyorsindítását, vagy standby módját kikapcsolni. Az szokott segíteni, pl LG OLED tévéknél ezen.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49224) rothfb válasza FollowTheORI (#49221) üzenetére


rothfb
veterán

Ja, hát ez sem arra utal, hogy a Disney-é lenne az HBO.
link

(#49225) kets520 válasza FollowTheORI (#49223) üzenetére


kets520
tag

Köszönöm a tippet ki próbálom

(#49226) Bazsi81


Bazsi81
tag

Sziasztok! Adott egy cx55. Eddig hdmi arc-on volt összekötve a tv az erősítővel. Működött is szépen. Egyszer fogta magát és átváltott film közben belső hangszóróra. Azóta nem szólal meg arc-on. Próbáltam kábelt cserélni, de semmi. Valakinek ötlete? :F :O :W

(#49227) ΞΔGLΞ válasza Bazsi81 (#49226) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Áramtalanítsd mind a kettőt. Amúgy a cx kikúrt háklis az arc-ra, ha, pl régebbi erősítő van használva rajta.

(#49228) ΞΔGLΞ válasza FollowTheORI (#49221) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tökmindegy, ezért írtam, hogy ezt eddig én sem tudtam, talán akkor a cikke is egy bődületes baromság és netflix-re kerül(het) majd a sorozat. Az ilyen firkászoknak, amikből rengeteg van és lesz egyre több, szívesen rúgnék az állkapcsába, hogy az agyában álljon meg a fogsora.

(#49229) tollasahatam


tollasahatam
kezdő

optikain összekötve tapasztalat esetleg??

(#49230) daneel_hu válasza rothfb (#49224) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mert a Warner-é.

(#49231) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#49206) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Jah és a tököm kivan ezekkel az egyre több zs kategóriás sorozatokkal. Amikor végre érdekes lenne, vége. :DDD"

Sokkal jobb sorozatok vannak az elmúlt 10 évben mint egészestés mozifilmek.
(szerintem)
Nyilván itt is válogatni kell mit néz meg az ember, viszont filmeknél már nagyon-nagyon nehéz a helyzet. :)

(#49232) Fisha válasza Archttila (#49208) üzenetére


Fisha
őstag

Hát én ezt gondoltam, hogy berakom, mint anti OLED élmény. Eleve HBO minőség, nomeg az a fényelés... A legfeketébb is kb. #777777-es szürkére van húzva. :)
Aztán maga a tartalom már ízlés kérdése, de emiatt tényleg senki ne vegyen oledet. :)

[ Szerkesztve ]

(#49233) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

65CX 637e (MM)

Fisha
Egyetértek!:K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49234) tollasahatam válasza Archttila (#49233) üzenetére


tollasahatam
kezdő

rendelve, fizetve :DD

(#49235) Bazsi81 válasza ΞΔGLΞ (#49227) üzenetére


Bazsi81
tag

Nem olyan régi. 2018-as. :)

(#49236) Bazsi81 válasza ΞΔGLΞ (#49227) üzenetére


Bazsi81
tag

Áramtalanítás meg volt. De semmi változás.

(#49237) rainman72


rainman72
nagyúr

Esetleg ha vkit érdekel MM Outlet 408e 65C9 [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49238) TCr válasza FollowTheORI (#49205) üzenetére


TCr
veterán

Csak nemrég csatlakoztam be. :B

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49239) Archttila válasza tollasahatam (#49234) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

En még várok:D tudom x@rhamizonak tunok de tenyleg csak 600-at szanok ra. Na jo meg nincs is tobb, szoval...:D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49240) sakal83 válasza rainman72 (#49237) üzenetére


sakal83
addikt

2db volt. Nem sokáig :DDD

(#49241) tollasahatam válasza Archttila (#49239) üzenetére


tollasahatam
kezdő

C9 408ér? az nem? az sem rossz bolt.. :)

(#49242) rainman72 válasza sakal83 (#49240) üzenetére


rainman72
nagyúr

Igen mert tegnap még egy százassal hosszabb volt!
Viszont most is csak az egyik volt 408e a másik 509e,de elkeltek igy is úgy látom :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49243) Laca1212 válasza Archttila (#49233) üzenetére


Laca1212
őstag

Ez jó ár?

(#49244) goldb válasza rainman72 (#49242) üzenetére


goldb
tag

Úgy láttam mindkettőnek 408 volt az ára.
Az egyikre én csaptam le, majd meglátjuk milyen lesz. Már másfél éve követem a topikot, így mostanra kellően kíváncsivá váltam, hogy milyen is lehet az este egy oleddel a korom sötét szobában. Egy 75Q9FN mellé / helyére ;] érkezik.
Köszönömöt még nem merek mondani, majd a kipróbálás után! :B

(#49245) rainman72 válasza goldb (#49244) üzenetére


rainman72
nagyúr

Mind1
Ha sikerült 408ba akkor jó :DD
Olcsobb tvket vettem már igy nem volt vele gond!
Ha lett volna rá keret, gondolkodás nélkül elvittem vna én is!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49246) Archttila válasza tollasahatam (#49241) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem bizony, csak en nem szeretnek most hasznaltan vasarolni.
Ettol fuggetlenul ez tenlyeg egy jo deal!:K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49247) rainman72 válasza Archttila (#49246) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem biztos hogy használt,amiket vettem azok se voltak, csak csom. sérültek,amit kibontanak hogy leellenörizzék a müködésüket!
Ugyanaz volt a leírás ,mint most az olednél!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49248) sakal83 válasza rainman72 (#49247) üzenetére


sakal83
addikt

Egyedul a 18 honapnyi sajatgari riaszto. Bar nem hiszem hogy az lg nezne ezt.

(#49249) kisbalazs83 válasza sakal83 (#49248) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Kellékszavatosság:
MSE ÁSZF 20.7
A szerződés teljesítésétől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha a Vásárló igazolja, hogy a terméket az MMSH -tól vásárolta (számla vagy a számla másolatának bemutatásával). Ilyen esetben MMSH csak akkor mentesül a szavatosság alól, ha ezt a vélelmet megdönti, vagyis bizonyítja, hogy a termék hibájaa Vásárló részére történő átadást követően keletkezett. Amennyiben MMSH bizonyítani tudja, hogy a hiba oka a Vásárlónak felróható okból keletkezett, nem köteles a Vásárló által támasztott szavatosságiigénynek helyt adni. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már a Vásárló köteles bizonyítani, hogy az általa felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#49250) ΞΔGLΞ válasza tollasahatam (#49234) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem rosszból írom, de...
Hogy már ki is fizetted, az nagyon rossz döntés volt.
Előtte a csomagolást durván csekkolni, hogy minden gyári-e, nincs-e sérülés etc...
Egy oled-et előre kifizetni, ráadásul úgy, hogy 10-ből 9, kb mind barom futár szállítja, akik letojnak mindent, csak előbb végezzenek, hát bakker, csak nem a nicked gyakoroltad?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.