Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) dh66e válasza Bazsi81 (#49650) üzenetére


dh66e
veterán

Ráadásul nem is kellett cserélni csak egy szerviztávos újraélesztésre volt szükség, vissza is vitte az alaplapot.
Mondjuk nem volt Covid sem anno,most azért egy picit bonyolultabb a helyzet.

(#49652) alaves válasza FollowTheORI (#49628) üzenetére


alaves
addikt

Ahogy mondod, a B7-el nem voltak ilyen gondok. Az OLED754 is tudja a DTS-t, DTS HD-t és a 2020-as Philips OLED-ek is (OLED805 használati útmutatójában).
Érthetetlen az LG koncepciója ezen a téren... :F

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49653) ΞΔGLΞ válasza Bazsi81 (#49650) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#49649) blakey
Kérdezte, hogy online vetted?

(#49654) Bazsi81 válasza ΞΔGLΞ (#49653) üzenetére


Bazsi81
tag

Igen. De nincs időm rá hogy elálljak, mert mire haza jutok pont letelik a 14 nap. Plusz megkaptam, hogy csak működő képes készüléket vesznek vissza.Plusz az Lg szervízbe már berendelték az új alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#49655) Clay válasza ΞΔGLΞ (#49653) üzenetére


Clay
senior tag

Jól írta a, 14napos elállás, az online vásárlásoknál, arra való, hogy megkapod, kipróbálod, nem tetszik, visszaküldöd. Ugyanez a bolti vásárlásoknál 3nap, mert a boltban meg tudod tapizni, látod, hogy néz ki, mekkora stb. Ha hibás a készülék, akkor más a pálya, a 3nap ott még játszik, kérhetsz cserét, javítást vagy elállhatsz. Online vásárlásnál 3napon túl, de 14napon belül meghibásodott készülékre a garanciális feltételek vonatkoznak, ugyanúgy, mint 14 napon túl.

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#49656) ΞΔGLΞ válasza Bazsi81 (#49654) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Semmit nem számít egyik "kifogás" sem.
Tökmindegy, hogy nem működik, tökmindegy, hogy berendelték az alaplapot, kaptál egy selejtet, kipróbáltad, elromlott. Felhívod az LG-t, és elmondod, hogy csalódtál ebben a tákolmányban, ezért a hibabejelentés napjától elállsz a vásárlástól, hacsak kijavítva és működőképesen veszik vissza. De az LG nem ilyen, hogy ezen tököljön és emiatt ellentmondjon.
Inkább nem írom le, mennyi hibás szart vittem vissza már, hogy ez, vagy az nem működik, köztük és a reakció a bocsánatkérés volt,nem pedig az, hogy nem működik, akkor nem állhatsz el.
-------------
(#49655) Clay
Sokan nem tudják, hogy működik az egész, még többen úgy vannak vele, hogy megerőltető számukra, hogy valamiért kiálljanak. Nos, az ilyen felhasználók megérdemlik, hogy szívjanak a vadiúj, sok százezresbe kerülő termékékekkel.
Nálam itt lenne már az új tévé, sőt belengettem volna akár egy kötbért is, mivel a 14 nap arra való, hogy kipróbáljam, nem arra, hogy elromlik és bámuljam a fekete képernyőt, de ilyen nem lenne, mert kicserélnék azonnal.
Ahelyett, hogy itt panaszkodik a topikban és a sarkára állna, ráadásul úgy, hogy minden adu a kezében van, ez már röhej.

(#49657) Celtis válasza Clay (#49655) üzenetére


Celtis
veterán

Webes vásárlás esetén a 14 napos határidő az elállás bejelentésére vonatkozik. Magát a terméket újabb 14 napon belül kell visszajuttatni a kereskedőhöz, akinek megint csak 14 napja van a vételár visszafizetésére. (Elvileg ebbe még a szállítási költség visszatérítése is beletartozik, habár az ilyen ritka mint a fehér holló. Nekem pl. az Auchan azt is visszaadta, és a visszaszállításért sem kért pénzt, amikor visszaküldtem az OLED-et.)

Bolti vásárlásnál tudtommal nincs kötelező elállási lehetőség, de a kereskedő ettől eltérhet. A 3 nap meghibásodás esetére vonatkozik.

(#49658) Fisha válasza Celtis (#49657) üzenetére


Fisha
őstag

És még tegyük hozzá: amit sokan benéznek, én is benéztem: céges számlával egyáltalán nincs sehogyse elállásod. Ami szerintem duplán is közröhej, mivel egyrészt pont ugyanolyan végfelhasználó, mint a magánszemély, másrészt el se lehet dönteni, hogy ki/mi cég és ki magánszemély egy egyéni vállalkozó esetében pl. De, ha meglátják, hogy kft vagy bt, akkor elhajtanak a fenébe rögtön. Vicc, de így van, érdemes rá figyelni. Ügyeskedős megoldást azért ehhez is tud találni az ember, ha kicsit agyal rajta, bár mindenkinek rosszabb tőle, de ha ezt akarják, akkor ez van.

(#49659) Pro Koryak válasza Bazsi81 (#49654) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A lényeg, hogy 14 napon belül valamilyen formában bejelentsd az elállást: email = dátummal bizonyítható nyoma legyen! A visszajuttatás már kicsúszhat a 14 napból! A szállítási költséget is vissza kell téríteniük!
"Plusz megkaptam, hogy csak működő képes készüléket vesznek vissza."
Anyjuk pi....., pont emiatt állsz el a vásárlástól, mert egy szart küldtek!

[ Szerkesztve ]

(#49660) paolinho válasza Tibor691 (#49631) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen, sikerült! :)

(#49661) Fisha válasza paolinho (#49660) üzenetére


Fisha
őstag

Elég off kérdés, bocsi, de itt biztos tudja valaki a választ: amazon primevideon van UHD-HDR? Milyen bitrátával? Minden újabb release-ből jellemzően? The Boys? Carnival Row? Good Omens?
Egy szánalom az oldaluk, még csak címlistát se lehet nézni belépés nélkül. Így nehezen csinálnak kedvet a pénzköltésre. Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#49662) rothfb válasza Fisha (#49661) üzenetére


rothfb
veterán

Én annyit tudok mondani biztosan, hogy van 4k hdr, a bitrátát nem figyeltem, nem tudom. Csak a 7 napot ingyenesen használtam, mert kíváncsi voltam és mert az oleden olyan kényelmesen működik, mint a Netflix. A tartalom mennyiség is jó lenne, de nekem szükségem lenne a szinkronra, abból pedig nagyon kevés van. Én csak ennyit tudok mondani, majd valaki részletesebb lesz.
Szerintem regisztrálj, 7 nap ingyenes, próbáld ki. Az a legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#49663) paolinho válasza Fisha (#49661) üzenetére


paolinho
őstag

Húú, sajnos nem tudom erre a választ, mert én csa HBO GO-t, és YouTube - ot használok jellemzően, de azok bitrátájával sem vagyok tisztában. Bocsi

(#49664) Laca1212 válasza Clay (#49655) üzenetére


Laca1212
őstag

"Ugyanez a bolti vásárlásoknál 3nap"

Nagyon nem.

(#49665) Clay válasza ΞΔGLΞ (#49656) üzenetére


Clay
senior tag

Egyetértünk, én is balhéznék. Csak azt mondtam, hogy a bolt, sajnos, törvény szerint járt el, amikor azt válaszolta, hogy a hiba miatt, nem állhat el. Ez a boltot minősíti, mert ennél azért sokkal rugalmasabban kellene hozzáállniuk, a mai világban.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#49666) Kaba válasza Fisha (#49661) üzenetére


Kaba
veterán

Üdv.Kérdezz rá a másik topikban is.Hálózat,szolgáltatók-Amazon.

[ Szerkesztve ]

(#49667) bernina válasza flake (#49594) üzenetére


bernina
csendes tag

Szia!
Arra van mód, hogy egy frissítás előtti updet-re visszaállíni, amikor még működött DL DV, amennyiben tartósan nem rendeződik a javítás?

(#49668) alaves


alaves
addikt

Szolnok MM: Philips 55OLED754/12: 299 eFt (09.21-ig)
Előtte telefon, hogy van-e bontatlan.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49669) Citroware


Citroware
addikt

Telenor MyTV appot hogy tudnék rávinni az LG B9-re? Van telenor online stream előfizetésem egy csatornacsomagra.

Azt tudom, hogy androidon van, de ezen webOS van. Ott nem találtam, pedig olvastam egy régebbi cikket, hogy ez a MyTV elérhető LG TV-ken is, és azok még nem ezek az új OLEDek voltak. Csak emiatt nem akarnék külső médialejátszót venni. Más miatt lehet, hogy veszek majd (Nvidia Shieldet vagy lehet hogy a PS5 is megteszi).
A menü elég lassú, ráadásul net speedtestet nyomtam a TV-n és nem tud feldolgozni olyan gyors internetet ami amúgy elérhető lenne. Ez streamelésnél hátrányt is jelenthet, de majd meglátom még.

[ Szerkesztve ]

(#49670) flake válasza bernina (#49667) üzenetére


flake
csendes tag

Legjobb tudomásom szerint csak a régebbi modellek esetében lehetett megoldani szervíz távirányítóval. De erre a kérdésre relevánsabb választ tudna adni egy hozzáértő.

creating rivers in the desert

(#49671) GalaHU


GalaHU
őstag

Talált már valaki tesztet az új 3080-as kártya és a LG-k HDMI2.1 tekintetében? Nekem sajnos bukó a kártya a héten... :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#49672) Strezi válasza GalaHU (#49671) üzenetére


Strezi
őstag

Már írta valaki a másik topicban, hogy talált többet is, de linkek nélkül :U

Itt van egy (response time, és input lag 1000Hz kamerával): [link]

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#49673) GalaHU válasza Strezi (#49672) üzenetére


GalaHU
őstag

Köszi a linket!

Ezek alapján mindent tud amit a C9-3080 kombótól vártam. De nehéz lesz ez a hét, amíg megjön a kártya... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#49674) Calogero


Calogero
addikt

(#49675) Fisha válasza Calogero (#49674) üzenetére


Fisha
őstag

Vannak olyanok, akiknek az a lényeg, hogy drága legyen. Nekik ideális. :)

[ Szerkesztve ]

(#49676) GTVili


GTVili
tag

Sziasztok! Próbálom megadni a színhelyes beállításokat egy LG OLED-en.... de nem találom a menüben a speciális beállításokat.....
Van esetleg valami tippetek, hogy mit bénázok el....?

(#49677) rothfb


rothfb
veterán

Egy kis érdekesség:
PROHARDVER!: Jönnek a Panasonic Android TV-k - PROHARDVER! TV & Audió hír.

Nem egyértelműen oled hír, de befolyásolhatja az oled piacot később a Pana szempontjából. Nem vagyok benne biztos, hogy ez egy jó döntés. Persze a hardveren múlik sok minden.

[ Szerkesztve ]

(#49678) Northlorien válasza GTVili (#49676) üzenetére


Northlorien
tag

Jobban jársz, ha megkeresed a topikgazdat janos666ot, O szokott kalibralni. Sokkal jobb eredmény lesz, mintha a netről megprobalnad lemásolni a settingeket.

(#49679) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Nem tudom, hogy itt olvastam-e, illetve jól emlékszem-e, ezért megkérdezném, hogy Panasonic termék esetén ha garanciális probléma van, akkor azt csak az első, "eredeti" vásárló érvényesítheti, vagy a következő tulaj is?

Köszönöm! :R

(#49680) Menotti válasza Gtaati (#49679) üzenetére


Menotti
aktív tag

Garidő alatt tökmindegy hanyadik tulajdonos vagy...

(#49681) daneel_hu válasza rothfb (#49677) üzenetére


daneel_hu
addikt

"...Persze a hardveren múlik sok minden."

A logón. ;] ;) :DD

(#49682) so_ha


so_ha
senior tag

TCL: jövőre piacon lehet az első QD-OLED TV

Samsung Display to Sell QD Panels to Chinese Companies First

Ehhez képest: "But SDC is facing a problem it probably did not anticipate - Samsung Electronics is hesitant about the adoption of QD-OLED panels, and may not ship QD-OLEDs in 2021 - or maybe even at all." :F

(#49683) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Nagy Oled tévén való játékosoktól kérdem, van már pontosabb infó arról, hogy érdemesebb HDR-ben játszani? HGIG,Off vagy On? Most az új Cod-ban is próbálkoztam, sima On beállításnál egyenletesen fényes mindenhol HGIG-nél csak az erősebb fények él világosabb... melyik lehet a jobb döntés?

(#49684) rothfb válasza daneel_hu (#49681) üzenetére


rothfb
veterán

A Sonynál bebizonyosodott, hogy a logón vajmi kevés múlik. Az android csak akkor működik, ha van alatta normális hardver. Persze értem amúgy az iróniát.:)

(#49685) Citroware


Citroware
addikt

LG webOS-en lehet állítani a felirat átlátszóságán?

A beépített lejátszót használom film lejátszására, kb 5 színt ki lehet választani, de mindegyik túl világos, egyrészt zavar is, másrészt az élettartamnak sem tesz jót.
Még akkor is virít, ha a szürkét választom ki fehér helyett.
Az lenne jó, ha 50%-os transparency-t be lehetne állítani.

(#49686) Fisha válasza Citroware (#49685) üzenetére


Fisha
őstag

Kézzel meg tudod bindzsizni a felirat file-t, de más lehetőség tudtommal nincs. HDR-ben horror a felirat a beépített lejátszón.

(#49687) Citroware válasza Fisha (#49686) üzenetére


Citroware
addikt

Igen, 4K HDR-ről van szó.
Ha viszont veszek egy Shield TV Pro-t, azon több beállítási lehetőségem lesz, ugye?

(#49688) HunCucu


HunCucu
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy az Aréna 4 online adását tudom nézni valahogy külső eszköz beiktatása nélkül egy lg b7v-n? Mert ha a böngészőből akarom indítani, az istenért sem indul el a videó! (sem a live sem a visszanézhető adások) :W

(#49689) renziNNN válasza Citroware (#49687) üzenetére


renziNNN
tag

Netflixen a sárga az ami többünknek bevált ilyen esetben, egyéb lokális tartalmak feliratát pedig pár kattintással custom színre tudod varázsolni pl. a Subtitle Edit programmal.

[ Szerkesztve ]

(#49690) Northlorien válasza Citroware (#49687) üzenetére


Northlorien
tag

Inkább vásárolj egy zidoo-t, azon be lehet állítani, és tökéletesen lejátszik mindent - DV kivétel a z9s-en, azt konvertálja, ha jól tudom HDR10-be, én nem próbáltam, de fórumtársak irták, hogy működik. Az új lejátszójuknak a z9x támogatja a DV-t is. A shieldTV-n ha jól tudom, Kodi-t használnak legtöbben, de arról számoljon be bővebben az aki azt használja.

(#49691) blakey válasza Citroware (#49687) üzenetére


blakey
titán

Bár jó eszköz a Shield, de nem biztos, hogy megéri annyit költeni rá. Egy olcsóbb lejátszó is tud mindent amire szükséged van, képminőségben sem marad el, Amlogic box esetében a felskálázás gyengébb a Shieldhez képest, ha meg a TV-re bízod akkor még kisebb a különbség. Másik topikban írtam, hogy mik a lehetőségek, kb. a végtelen kategória.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49692) Citroware válasza blakey (#49691) üzenetére


Citroware
addikt

Nem csak ezek miatt lenne szükség rá. Egyrészt az AI felskálázását is nagyon dicsérik és tényleg javít a képminőségen, másrészt pedig, talán a legfontosabb, hogy én a TV-m előtt ülve szeretnék PC videojátékokat játszani úgy, hogy PC-m csak másik szobában van.
Erre több megoldás is lehet. Vagy beüzemelem a Shielden az nvidia gamestreaming funkciót, mivel a PC-mben is nvidia kártya van. Vagy befizetek a Geforce Now szolgáltatásra (ezt a plusz költséget inkább megpróbálom mellőzni). Vagy másféle megoldással megpróbálom a másik szobában lévő PC-mről a képet áthozni... akár valamilyen 15 méteres HDMI kábellel, akár valamilyen streaming szolgáltatással, amiknek viszont van input lagja, ami gyors játékoknál érezhető és zavaró lehet. Nem tudom melyik megoldás lenne technikailag a legjobb - lehet hogy olyan, ami nem Shield-specifikus, de ha nem próbálom ki, nem is fogom megtudni.

(#49693) Northlorien válasza Citroware (#49692) üzenetére


Northlorien
tag

Nálam erre a célra egy steamlink van. A hangot is athozza így 5.1ben. Kicsi lag van de pl simán tudtam ori and the blind forestet jatszani es ott elég fontos a reakció idő. Használtan tudod beszerezni 6-10 ezer forint között.

(#49694) Lacika969


Lacika969
újonc

Sziasztok! A tv-s topicban volt mar egy kerdesem,de meg mindig nem tudok donteni. Mindig az adott konzolgeneraciohoz veszek tevet,de most bizonytalan vagyok. A kovetkezok lennenek a kiszemeltek lg b9/samsung q80t
Lg cx/samsung q90t
Az oled fele huzna a szivem,de felek a beegestol sose volt meg oledem. Vilagos nappaliba menne a tv. 40%konzol 20-20-20% tv,pc,film.
Mennyire gyakori manapsag az oled beegese? Ki tudna vinni legalabb 5-6evet?

(#49695) daneel_hu válasza Lacika969 (#49694) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem neked qled a jó választás.

(#49696) rothfb válasza Lacika969 (#49694) üzenetére


rothfb
veterán

A sok játék és a világos nappali miatt qled a jobb választás.

(#49697) golfvariant


golfvariant
aktív tag

B9et még megéri megvenni, vagy már idejétmúlt és újabb szériák felé kell kacsingatni?

(#49698) rothfb válasza golfvariant (#49697) üzenetére


rothfb
veterán

Mire használnád pontosan?

(#49699) golfvariant válasza rothfb (#49698) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Filmenezes, tv, vagy neha jatek...

(#49700) halinorbi


halinorbi
csendes tag

Hallottatok már olyan okostévéről, ami több Bluetooth-os fejhallgatót is kezel egyszerre? Az enyém csak egyet tud. Társasházban vagyok, és ha a nőmmel nézek valamit, akkor sem akarunk hangoskodni, és jó ötletnek tűnt, hogy mindketten fejhallgatóval nézzük.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.