Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49851) McNamara


McNamara
Ármester

Sok nézelődés után ma beruháztam egy 55-ös B9-re. Kb 7 éves LG TV váltottam vele. Nálam megvan a hűhaaaa :Y

Kép beállításban szeretnék kérni egy kis segítséget. :R

(#49852) Deck


Deck
titán

Szóval utána járna a témának nem akarok mást venni oleden kívül. Szóval a csak Netflix és 4k filmekkel semmi gond nem lenne. Na már most mire kéne odafigyelnem ha majd PS5-el szeretném használni a játékok miatt (hud) egész napos játék esetén mondjuk vagy ha 1 játékkal játszok pár száz órát. Pihentessen a kijelzőt akkor xx óráig? Tehát megszeretném oldani a dolgot. Minek kisebb esély legyen a beégésre a gari ideje alatt 2 év :R

PS5

(#49853) Archttila válasza Fisha (#49849) üzenetére


Archttila
veterán

Mino veletlen, ebben a pillanatban fejeztem be az elso reszt :DDD es valoban ahogy irod, kivetelesen latvanyosra sikeredett ez a sorozat!:K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49854) GalaHU válasza torma1981 (#49847) üzenetére


GalaHU
őstag

Ja, általános probléma. De majd megoldják, nem izgulok...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#49855) AL válasza Kleroo (#49840) üzenetére


AL
addikt

Szia. Fura, amit írsz, mert Nekem van több biztosítás ott és az azokhoz adott információs füzetben kiemelik, hogy érvényes villámcsapásra és azok másodlagos következményeire. Üdv.

(#49856) ginola válasza Citroware (#49820) üzenetére


ginola
addikt

Ez milyen videóból van?

(#49857) Kleroo válasza AL (#49855) üzenetére


Kleroo
veterán

Mikori? Nekem 2016. Lehet másik társaság csinálta nekik. Funból betehetem a képez, kínos módon vicces, hogy minden kivételt képez. Rápróbáltam azért, de már a telefonban is monsták, hogy ha villámkár, akkor nem fognak semmit csinálni... Blöfföltem, hogy fene se tudja...de aztán végül visszamondtam a kárfelméfőt, mert elég könnyű megmondani h túlfesz jellegű baja van.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#49858) MarceeKa


MarceeKa
tag

Köszönöm az eddigi tippeket, tanácsokat a vásárlással kapcsolatosan, főleg filmezés, illetve játékra használnám, pc-n keresztül, télre szeretnék kártyát frissíteni (rtx 3080) 65b9 szintén gsync képes?! Játékra mennyire alkalmas?! 4k 120 hz ezen is működne? Papíron?! Vagy ez azt nem tudja?! Köszönöm előre is, ( Voltam euronics-ba megnézni élőben az 55 - 65 közötti különbséget, és egyből beleszerettem a 65-be :D utána már nem nagyon érdekelt, hogy mit tud a másik tv :D

(#49859) TRobi86 válasza bernina (#49816) üzenetére


TRobi86
csendes tag

"Tudunk olya LG-s e-mail címről, amire írni lehetnen (és kapnék is rá érdemi választ) a frissítés óta elrontott DV DL lejátszásról, meg, hogy számítani lehet-e a javításra a későbbiekben (az is lehet hogy szándékosan vették ki)."

Ez engem is nagyon érdekelne. Tudja valaki, hogy ezt direkt csinálták, és így is marad, vagy csak egy hiba, és javítani fogják?

(#49860) rothfb válasza Deck (#49852) üzenetére


rothfb
veterán

Egész napos játékra (netán több napon keresztül, fix hud-al), több száz órás menetek ugyanazzal a játékkal... Háát, én reere nem vennék oledet. De majd a játékosok megmondják a tutit...

(#49861) AL válasza Kleroo (#49857) üzenetére


AL
addikt

Sajnálom, hogy ilyen rosszul sikerült. Érdemes ilyenkor egy kicsit jobban utánajárni, mert sok ügyintéző alapból lerázza az embert. Talán megsem hallotta, hogy melyik biztosításod van. Kevés a lelkiismeretes, ügyfélbarát Eladó és Ügyfélszolgálatos. Persze az is lehet, hogy azóta vették bele a villámkárt. Üdv.

(#49862) AL


AL
addikt

Sziasztok. Ha valakit érdekel Panasonic 65GZ1500, akkor a ma kezdődő MM akcióban 550 ezerért kapható. Üdv.

(#49863) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

Tegnap elmentem megnézni az MM-be a két kinézett TV-met, ami a QLED-es Samu Q90T és az LG B9 volt.

Szerencsémre pont egymás mellett volt kiállítva a két készülék, így jól meg tudtam nézni a különbséget. Alapvetően mindkettőnek számomra szép képe volt, de valahogy talán az LG jobban bejött.

Viszont beszélgettem a TV osztályos emberrel és kicsit elbizonytalanított. Azt mondta, hogy ha játékra venném a TV-t lehet nem az OLED legjobb választás, mert egyhuzamban elmondása alapján ne nagyon használjam 3-4 órán keresztül. Néha hétvégén én lecsapódom akár 6-8-ra is a konzollal a TV elé. Plusz a beégés ellen a QLED talán a tartósabb megoldás.

Általánosságban napi használatban, kinek mi a tapasztalata az OLED-el?
Tartósságban, évek tekintetében mennyit bír egy OLED kb?
Ki mennyit játszik egy OLED-en?

Annyira meg vagyok már zavarodva fejben, hogy lehet hagyom inkább a 7 éves FHD Sony-m, mert nem tudom melyiket kellene választanom. :D

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#49864) blakey válasza XFishboneHUN (#49863) üzenetére


blakey
titán

egyhuzamban elmondása alapján ne nagyon használjam 3-4 órán keresztül. - van aki 10-12 órát használja és nincs semmi gondja. Ha kikapcsolod majd másnap megint be akoor a kettő között megtörténik a panel-kompenzáció, így azért csökken a beégés veszélye. 30-as körüli OLED fény mellett nem lehet gond, persze a veszély mindig ott lebeg, de van akinek az LCD-je "égett be".

Általánosságban napi használatban, kinek mi a tapasztalata az OLED-el? - ez a topik másról sem szól, olvass bele. Az OLED tulajdonosok használják, persze van aki nagyítja, hogy a logók ne hagyjanak nyomot, stb, de a mostani OLED-ek elég jól bírják a strapát. Használni kell és kész. Ha meg "görcsös típus" vagy akkor maradj LCD vonalon.

Jellemzően azok akik nem vettek OLED-et vagy épp vennének azoknál mindig a "beégés lebeg a szemük előtt", de ha normálisan be van állítva, maximum 30%-os OLED-fénnyel akkor 2 óra intenzív meccs-nézés után sem marad nyoma semmilyen logónak, feliratnak, stb. Ha pl. játék közben kimész 5-10 percre akkor bekapcsolod a képernyővédőt, a legtöbb eszköz rendelkezik ilyen lehetőséggel, tehát másris megtörted a statikus képet. Apró dolgok amik fel sem tűnnek de mégis segítenek, hogy elkerüld azt amitől annyira tartasz.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49865) koxx válasza XFishboneHUN (#49863) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én is aggódtam a beégés miatt ill amiket olvastam a fórumokon. De ha változatosan használod a tv-t akkor ez aligha lesz probléma. Persze ha valaki 0-24-ben rtl klubot néz akkor már lehetnek bajok, de arra meg nem kell oled. Nálunk kb egész nap megy a tv, netflix, ps4, filmek. De amikor üresjárat van akkor 5 perc után bekapcsol a képernyőkímélő. Qlednél biztos, hogy jobb képet ad, főleg ha pl ps4-nél hdr támogatott a játék.

(#49866) zozika84 válasza Deck (#49852) üzenetére


zozika84
őstag

Nekem C9 Oled van. Napi 2-3 órát játszom rajta(hétvégén többet), de eddig nem vettem észre semmit.
Annyi, hogy ahol lehet kikapcsolom a HUD-ot, és a hétvégi maraton játék közben 4,5 után hagyom lefutni a pixelfrissítőt :R

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#49867) Deck válasza zozika84 (#49866) üzenetére


Deck
titán

Tehát ezt a pixel frissítőt érdemes 5 óránként lefuttatni? :R

PS5

(#49868) zozika84 válasza Deck (#49867) üzenetére


zozika84
őstag

Igen, nagyon hasznos kis funkció :K
Plusz a logo védelmet is kapcsold be a pixeleltolással együtt :R
Igen az fontos, hogy a pixelfrissítés automatikusan végbemegy kikapcsolásnál :R

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#49869) blakey válasza Deck (#49867) üzenetére


blakey
titán

Lefut magától, nem kötelező manuálisan végrehajtani, elég okos a TV. :D

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49870) Deck válasza zozika84 (#49868) üzenetére


Deck
titán

Na hát akkor nem is kell aggódnom ha egész nap játszanék vagy ha egy játékkal sokat. :C :R
Pár játéknál azért kell hud és szeretem is ( Diablo 3, Nioh2, COD stb)

PS5

(#49871) zozika84 válasza Deck (#49870) üzenetére


zozika84
őstag

Azért nem árt egy kis elővigyázatosság, de túlreagálni sem érdemes :R

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#49872) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Én már 2 éve játszom legalább rajta és nem szoktam a hudokat kikapcsolni és B7-el sincs gond... szerintem ezzel nem kell foglalkozni... meg a 4 órás szünetekkel se.

Volt hogy napokig 10-12 órákat játszottam egyhuzamban és kibírta. :D

A legtöbb játékkal nem játszol annyit, hogy számítson.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49873) zozika84 válasza FollowTheORI (#49872) üzenetére


zozika84
őstag

Kivéve COD, abba rengeteg benne van és lesz is :DDD
De ez azért megnyugtató infó. :R

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#49874) Deck válasza zozika84 (#49873) üzenetére


Deck
titán

Nioh 2 is. Jelenleg 700 óra körül vagyok benne pedig egy ideje nem játszottam de most jön az új dlc így megint. :R De a többi játékot max végigviszem és minden trófeát összegyüjtök és ennyi. Szóval 50-100 óra.

De megnyugtató amiket írtok! Köszi!

[ Szerkesztve ]

PS5

(#49875) Kleroo


Kleroo
veterán

Keresem a köztes megoldást...

[lg_oled65e8] 480k
maku használt [lg_oled65c8] maku használt 450k

Ti mennyire mernétek bevállalni 1-2 éves használtat? azért nem mindegy hogy 650 v 450k :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#49876) kisbalazs83 válasza zozika84 (#49866) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

1évet elmennek tünetmentesen, még intenzív használat mellett is, a kompenzáció miatt. Úgy kell elképzelni, hogy egyszerűen elhasználódik, és ennek a mértéke a használattól függ. Egy idő után már nem fog tudni kompenzálni és akkor lesz látható a jobban igénybe vett részeken szín, vagy fényerő eltérés. Ha sokáig szeretné valaki használni, mondjuk 5év, akkor kíméli kicsit. ha csak pár évig, akkor használja ahogy akarja. :) Amúgy az elektronika lehet előbb hal meg, mint a kijelző elhasználódna zavaró mértékig.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#49877) FollowTheORI válasza zozika84 (#49873) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát, ha közben nem nézel filmet/sorozatot, meg nem játszol mással, akkor igen. :D

De az már nagyon extrém felhasználás lenne, ha csak az menne egyfolytában, semmi más ami "kiegyenlítené" átlagban.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49878) Deck válasza FollowTheORI (#49877) üzenetére


Deck
titán

Köszi mindenkinek, hasznos infók ezek! :R

PS5

(#49879) zozika84 válasza FollowTheORI (#49877) üzenetére


zozika84
őstag

Azt észrevette már valaki, hogy a logo fényesség bekapcsolásánál a játék töltőképernyőjén a HUD elemek helye sötétebb?
Nem konkrét hud sziluettekre kell gondolni, hanem egy sötétebb pacára azon a helyen es még túl is lóg a HUD korábbi helyén :F
Csak szürkénél jelentkezik az anomália

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#49880) MultiDoodad válasza Deck (#49870) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Szia, nekem 11 hónapja van 55 B9... kegyetlen amit kap tőlem jelenleg... átlagban napi 5-8 órát megy hétvégén napi 12 órát is egyhuzamban. Körülbelül 4 hónapig csak warframe ment 80-as Oled fényerőnél SDR-ben (ugye hdr-ben nem nyúlunk a fényerőhöz ha nem muszály marad 100-on), nekem eddig semmi nyoma a beégésnek, ráadásul én pc-hez is használom igaz fekete hátérrel. Szóval nálam már nincs annyira ott az a be égés para, ha még 2 évet kibír nekem megérte. Van 144 hz ips monitorom is és egy 55-ös régebbi samsung tévé de ezt a Oledet semmire nem cserélném le max másik oledre.

(#49881) Deck válasza MultiDoodad (#49880) üzenetére


Deck
titán

Köszi a beszámolót :R :C

PS5

(#49882) McNamara


McNamara
Ármester

Egy kis segítségre lenne szükségem :)

LG B9-ben ugye van több előre beállított profil (film, játék stb.). Amikor csináltok egy kalibrációt akkor melyik profilra teszitek rá? Netflixnél, PC-ről filmezésnél, Konzolnál is ugye váltogatja a beállításokat ha átkapcsolok egyikről a másikra.

(#49883) alaves válasza McNamara (#49882) üzenetére


alaves
addikt

[link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49884) FollowTheORI válasza zozika84 (#49879) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

B7 úgy tudom nem rendelkezik ezzel a funkcióval, így nem tudom megmondani... de ha lenne akkoris kikapcsolnám... mert nincs rá szükség és nem is okoz ez gondot, mint írtam. :)

A játék nem probléma, ezt már rég igazolta a rtings teszt. Se a CoD se a FIFA nem okozott gondot... még 4000 óra után se... annyit meg nem fogsz játszani semmivel. :D
Ha jól emlékszem kb azután kezdtek megjelenni nagyon halványan a "beégett" HUD jelek... és még azután is bőven csak tesztábrákon láthatóak csak igazán.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49885) alaves válasza XFishboneHUN (#49863) üzenetére


alaves
addikt

Biztosan a többéves OLED-ezés teszi, de én jelentős különbséget látok még nappali fénynél is. Tényleg sok képrészlet elveszik még a Q90-95-ön is, mintha pausz papír lenne a kijelzőn. A színek sem természetesek az LCD-n (QLED-en), pedig sokáig szemléltem az MM-ban.
Az OLED egy szinttel magasabb kategória, még a Grundig is (ha forgalmaznák szervizháttérrel).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49886) McNamara válasza alaves (#49883) üzenetére


McNamara
Ármester

Tehát ha jól értem minden módba bele kell kicsit piszkálni.

Ez a kikapcsolás utáni 1 óra kép frissítést ti szoktátok alkalmazni?

(#49887) daneel_hu válasza McNamara (#49886) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ez a kikapcsolás utáni 1 óra kép frissítést ti szoktátok alkalmazni?"

Ne foglalkozz vele, normál esetben az csak 1000 üzemóránként fut le, de még így sem minden esetben.
Nincs különösebb dolgod a pixelfrissítéssel, 4 üzemóránként lefut standby esetén. (6-7 percig tart és ennyivel később kattan a relé)

(#49888) zozika84 válasza FollowTheORI (#49884) üzenetére


zozika84
őstag

:R

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#49889) AL válasza Kleroo (#49857) üzenetére


AL
addikt

Szia. Megnéztem a biztosításaimat. A legrégebbi 2017 novemberi, ott a piros füzetecskében már benne van a Goldnál a villámcsapás.
Korábban az MM nél volt biztosítóváltás, de nem emlékszek rá, hogy mikor. Üdv.

(#49890) alaves válasza McNamara (#49886) üzenetére


alaves
addikt

Alapvetően SDR-re, HDR-re és DV-re is egy-egy képprofilt használok, a referenciához a legközelebbit. Minden szűrő és izé ki (HDR-nél din.kont: min). Warm2, trumotion: DJ:2-DB:10, OLED fény SDR: 17-33 (100-120nit) - HDR: nekem elég a 60, de 100-nál jön ki a max dinamika. Kézi pixelfrissítés: ha nem extrém használod (napi 12+ üzemóra), akkor úgy ahogy daneel_hu írta.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#49891) Bazsi81 válasza alaves (#49890) üzenetére


Bazsi81
tag

És az normális, hogy majdnem mindig újra be kell állítani a pixelfrissítést. Csomószor jártam úgy, hogy bekapcsoltam a tv-t és újara be kellett állítani, hogy kikapcsolás után lefusson a program.

(#49892) daneel_hu válasza Bazsi81 (#49891) üzenetére


daneel_hu
addikt

A manuálist sosem kell beállítani, hacsak nem extrém a használat avagy valami visszamaradt IR-ed van. (bár szerintem még akkor sem)
A 7 perces automatikusan lefut minden eltelt minimum 4 üzemóra után. Azt kikapcsolni sem tudod.

(#49893) icemad válasza Bazsi81 (#49891) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Minek kellene minden kikapcsolás után lefutnia? Ezzel elég hamar kilehetne nyírni egy oledet.

(#49894) Bazsi81 válasza daneel_hu (#49892) üzenetére


Bazsi81
tag

Igen a 7 percesről beszélek. Ott lehet beállítási, hogy az lefusson a tv kikapcsolása után. De nekem azt elég sűrűn be kell állítani valamiért. Eltelik valamennyi idő ránézek a beállításra és újra be kell állítani hogy kikapcsolás után lefusson.

(#49895) daneel_hu válasza Bazsi81 (#49894) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azt nem tudod manuálisan befolyásolni.
Maximum abban, hogy mikor és hány folytatólagos üzemóra után teszed standby-ba a készüléket.

Példa:
1. Bekapcsolod a tévét 3 órát megy majd standby, (nem fut le a rutin), legközelebb bekapcsolod és megy még 1,5 órát, kikapcsolod. Összesen 4,5 üzemóra, a második standby után lefut a rutin tehát pixelfrissít a készülék.

2. Bekapcsolod a tévét, és nézed 8 órát. standby-ba teszed és lefut a pixelfrissítő rutin.

A két példa nem ugyanaz teljesen, de mindkettő esetében lefutott a pixelfrissítés.

(#49896) Bazsi81 válasza daneel_hu (#49895) üzenetére


Bazsi81
tag

Nem értjük egymást úgy látom.

(#49897) daneel_hu válasza Bazsi81 (#49896) üzenetére


daneel_hu
addikt

"...nem tudod manuálisan befolyásolni a 7 percest."
Ezt írtam fentebb.

Akkor nem értem mi a gondod.
A szervizmenüben esetleg ki tudod kapcsolni (ezt nem tudom), de az nem javallott.

Szerintem amennyiben rendeltetésszerűen működik a masina, NEM KELL foglalkoznod a beállítással. Mert úgyis lefut magától.

[ Szerkesztve ]

(#49898) kisbalazs83 válasza Bazsi81 (#49896) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Segíts, hogy melyik beállításról van szó. Csinálj egy képet róla.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#49899) lala666 válasza Bazsi81 (#49896) üzenetére


lala666
senior tag

Nagyon nem érted, lényeg nem kell neked babrálnod semmit sem. Használatit elolvastad?

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#49900) blakey válasza Bazsi81 (#49896) üzenetére


blakey
titán

Szerintem te nem érted, hogy miért nincs szükség a manuális beavatkozásra. Nagyon extrém eset kell ahhoz, hogy manuálisan indítsd valamint ha nem tévedek akkor erre a TV fel is hívja a figyelmet, hogy hajtsd végre a manuális frissítést.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.