Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37751) stilo18 válasza snpetit (#37749) üzenetére


stilo18
addikt

Az én szememben kritikán aluli cég sajnos, nem lepődtem meg, hogy nálam van csak ez a szitu.... :W

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37752) salapp válasza stilo18 (#37744) üzenetére


salapp
addikt

Egy doboz gyufát nem vennék tőlük.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#37753) Costage válasza stilo18 (#37744) üzenetére


Costage
csendes tag

Nekem is ugyanez a státusz.

(#37754) Locutus válasza H1N1 (#37750) üzenetére


Locutus
veterán

HDR esetében az a csúcsfényt jelenti, tehát hogy a legfényesebb ponton mennyi lehet max.
Én SDR-nél 20-on használom (janos kalibrálta, kb plazmához szokott fényerőt jelent), HDR pedig 100-on van.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#37755) junior19 válasza H1N1 (#37750) üzenetére


junior19
senior tag

Ha csak a keresőbe beírtad volna az Oledfény szót, szerintem kaptál volna választ a kérdésedre.
[link] De megtettem én, remélem ha elolvasod, akkor tiszta lesz.
Egyébként emlékeim szerint 15-ös Oledfény értéket nem javasolt senki, inkább 20-30 között sötét helyiségben. Attól mert esetleg páran használják 20 alatt, az még nem ajánlás.
A 30-as Oledfény érték ad olyan 120 nits fénysűrűség értéket, ezt csak viszonyítás képen írtam.
Elnézést ha rosszul emlékeztem valamire.

codec project

(#37756) gertitorpe


gertitorpe
tag

Nem lehetne összegyűjteni a válaszokat ezekre a mindennap 3x feltett kérdésekre és betenni a topic összefoglalóba?
Milyen fényerőn
Beég-e
Cserélik-e
Ki gyártja

csak hogy az elmúlt néhány napot idézzem

(#37757) snpetit válasza stilo18 (#37751) üzenetére


snpetit
aktív tag

Hét második fele várhatóan.

(#37758) adamssss válasza gertitorpe (#37756) üzenetére


adamssss
veterán

Betehetsz oda Te bármit hidd el ugyanúgy jönnének a hülyébbnél hülyébb kérdések amiknek az ég egy adta világon semmi értelmük nincs de legalább gyűlik a hsz. meg olvashatatlan lesz a topik.

Én inkább azt raknám a be az összefoglalóba, hogy aki olyan hszt ír amiben benne van a:
beégés
QLED
ki gyártja
10 centirőlnézemazállóképetésnemjóalátvány
stb.

szó, mondat azt egy életre bannoljuk a topikból.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37759) stilo18 válasza snpetit (#37757) üzenetére


stilo18
addikt

Sikerült beszélni valakivel? :))

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37760) Mizurichi


Mizurichi
tag

Sikerrel be lett kalibrálva a Pana Fz950-es oled tv-m.
Ahhoz képest, hogy amikor János rá kötötte a laptopot, azt mondta hogy már be is van kalibrálva mert annyira jó a gyári kalibrálás, bizony a szoftver elég rendesen bele nyúlt a tv beállításaiba.
De most tökéletes szín hű képet produkál a tv, a tökéletes fekete mellett. :))

(#37761) rothfb válasza Mizurichi (#37760) üzenetére


rothfb
veterán

Megmutatod a beállításaidat? Esetleg fényképpel vagy le is írhatod. Tudom, hogy minden tv más, de mégis érdekelne...

(#37762) stilo18


stilo18
addikt

Visszaigazolták a C9-et :DD

2-3 munkanapon belül érkezik.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37763) Mizurichi válasza rothfb (#37761) üzenetére


Mizurichi
tag

Persze, szívesen, majd úgy is le kell jegyzetelnem a biztonság kedvéért :)
Amint kész van, megírom.

(#37764) AL válasza adamssss (#37758) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Aki már mindent tud, annak hülyének tűnnek a kezdők kérdései, de Ő is volt egyszer kezdő. Ezt nem szabad elfelejteni. Aki kérdez, az meg azt hiszi, hogy az Ő kérdése, problémája egyedi. Ezzel szerintem mindenki így van, mert ugye nincs olyan ember aki mindenhez ért, ezért türelmesnek kell lenni. Valami másban talán majd Ők adnak hasznos tanácsot Neked, Nekünk. Üdv.

(#37765) rothfb válasza Mizurichi (#37763) üzenetére


rothfb
veterán

Köszönöm előre is.:R

(#37766) rothfb válasza AL (#37764) üzenetére


rothfb
veterán

Hogy szuperál az új Pana?

(#37767) EasyLife válasza stilo18 (#37762) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Még jó, hogy nem vagy türelmetlen :U :U :U

(#37768) Bec


Bec
tag

Visszaolvastam jó pár oldalt,a Philips-eket nem témázzátok,azzal mi a szitu? Abban is LG Oled panel van? Vélemény,tapasztalat? (van topikja de jó ideje nem aktív)

(#37769) krx21 válasza Bec (#37768) üzenetére


krx21
nagyúr

Abban is LG Oled panel van...

(#37770) Fisha válasza Bec (#37768) üzenetére


Fisha
őstag

Nem sok embernek van, mert mindenki fél az androidos rendszerétől. Az újabbakban már néhol nem android van, na attól még jobban félünk. De jó lenne már pár vélemény első kézből. :)

(#37771) AL válasza rothfb (#37766) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Lassan másfél hónapos lesz a gz950. Eddig minden nagyon jó. A kép és a hang is sokkal jobb, mint a elődjénél . Sokkal élethűbbek, természetesek a színek. Szinte gyári beállítással megy, csak a fényerőt vettem lejjebb. A hangja is tiszta, érthető. Ilyen jó hangzású tévével még nem találkoztam. A HDR is sokkal jobb, valósághűbb a kép. Korábbinál néhány HDR filmnél a zöld mesterkéltnek tünt. A belső lejátszót nem használom, ezért arról nem tudok nyilatkozni. Remélem mások is ilyen jó véleményen vannak és sokáig hibamentes lesz. A biztonság kedvéért vettem hozzá + garanciát és biztosítást is. Már több Panasonic tévém volt és mindig tetszett a képe, más készülékekhez viszonyítva mindig jobbnak láttam és mélysége is van a képnek, kissé 3D szerü. Üdv.

(#37772) junior11 válasza Fisha (#37770) üzenetére


junior11
veterán

Mit használnak az újabbaknak android helyett?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37773) Fisha válasza junior11 (#37772) üzenetére


Fisha
őstag

Linux alapú, saját fejlesztésű Saphit kezdtek el használni, legalábbis ott, ahol kevés volt a proci. Mintha az lett volna a cél, hogy mindenhol átállnak, de nem tudom, hogy ez jelenleg hogy áll.

[ Szerkesztve ]

(#37774) salapp válasza AL (#37771) üzenetére


salapp
addikt

Szia, lehet, korábban már írtad, de használod gyengébb felbontású/kisebb adatmennyiségből felépülő mozgókép megjelenítésére is? (pl. iptv beltéri egység SD és HD adások, felkonvertált eredeti DVD, 720p-1080p youtube videók, max full hd felbontásra képes minőségi médialejátszó, ha van neked, mint pl. Dune ). Ha igen, milyennek írnád le a korábbi Pana plazmád után az élményt két méterről? Köszi

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#37775) junior11 válasza Fisha (#37773) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, gondolom ez ugyanaz a rendszer, ami a olcsóbb LCD tévéikben van.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37776) rothfb válasza AL (#37771) üzenetére


rothfb
veterán

Oké, köszi, jó ezt hallani, illetve akarom mondani, olvasni.;)

(#37777) dh66e válasza Bec (#37768) üzenetére


dh66e
veterán

(#37778) rothfb válasza salapp (#37774) üzenetére


rothfb
veterán

Bár nem engem kérdeztél (biztos Al is fog válaszolni), de 55FZ800-on és 65FZ950-en a Youtube videók és egyéb max fullHD, esetleg 720p, SD anyagok, tv csatornák is szuperek, élvezhetők. Akár 2 méterről is. A GZ sorozatot nem tudom, de mivel újabb, rosszabb nem lehet. Szerintem.

(#37779) rothfb


rothfb
veterán

Tech2-es videó a Panasonic GZ2000-ről:
link

(#37780) salapp válasza rothfb (#37778) üzenetére


salapp
addikt

Köszi, nagyon örülök, mert pl. sok hegymászós-túrázós YT-videót nézek, amiknek egy jelentős része még nem Hero 6 vagy újabb készülékkel készült, (nem 4K vagy a képstabilizátor használata miatt csak 1080p-s) és az 50W809C-n fantasztikusan néznek ki két méterről is, mindegy, ez a tévé biztos marad, ahogy az egyik plazmát sem volt szívem eladni.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#37781) junior11 válasza salapp (#37780) üzenetére


junior11
veterán

GZ950 lesz mellé végül? :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37782) salapp válasza junior11 (#37781) üzenetére


salapp
addikt

Igen, ha már ennyire kicsi a különbség az FZ-hez képest. Sajnos úgy néz ki, márkab.zi lettem, ha tévéről van szó, Pana vagy Sony (Tudom, mondják, az LG felskálázása szuper lett az A9 chippel), A Sony-nál az android erősen elriaszt, illetve az ára is.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#37783) blader81 válasza AL (#37771) üzenetére


blader81
csendes tag

Szia! Ugyanez a tv nálam random módra,hetente 1-2 alkalommal internet kapcsolat hibával indul.90% netflix megy,wifi kapcsolattal.valahol olvastam erről a hibáról,megkeresem.ilyenkor tv oldalán kikapcs gomb majd visza és jó minden.Nalad jelentkezik ez a hiba?
Meg is van
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37784) daneel_hu válasza salapp (#37774) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ha igen, milyennek írnád le a korábbi Pana plazmád után az élményt két méterről? Köszi"

Mozgásmegjelenítésben közel sem fogod a plazma-élményt kapni, akármelyik oledet veszed. Egyszerűen szívás a sample and hold, nincs komoly trükk arra vonatkozólag, hogy közeledjen a mozgás az impulzusos feelinghez. Talán egy 120-as BFI majd jobb lesz, de addig is...
A felskálázása mindegyiknek jó már... szerintem.
Interpoláció esetében pedig minél jobb a forrásanyag, annál jobb lesz nyílván... de ez csak az artifactokra vonatkozik, nyilván impulzusos mozgást ettől még nem fogsz kapni. :)

[ Szerkesztve ]

(#37785) Squirrel


Squirrel
őstag

Basszus, a 77-est miért nem akciózzák???

[link]

(#37786) djpundro válasza Squirrel (#37785) üzenetére


djpundro
aktív tag

[link]

Az Amazon.de n a Philips 65oled754 1417€ .Jo ara van ,ingyen Posta söt mind tag ,nalam 285€ 5 Honap lefizetesre.

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#37787) Squirrel válasza djpundro (#37786) üzenetére


Squirrel
őstag

Ebben melyik lg panel van? Vagy a panelek azonosak a B-W szériáig csak a körítés más?
65 colos vt60-as plazmát cserélnék valamikor, de jó lenne 77-esre, csak azoknak brutális felára van.

(#37788) LógaGéza válasza djpundro (#37786) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez a részletes megoldás gondolom csak német címekre vonatkozik, semmit nem találtam róla, ha magyar címre rendelném.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#37789) djpundro


djpundro
aktív tag

Elfogyott ,en vettem meg az utolsot?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#37790) salapp válasza daneel_hu (#37784) üzenetére


salapp
addikt

Szerencsére nem a plazma van napi használatban, hanem a W80C. Azért gondolom, annak a minimálisra állított motionflow rásegítésénél (Egyenletesség: min, Tisztaság: 1) nem rosszabb egy friss Pana oled által nyújtott mozgásmegjelenítés.
Cserébe pedig nincs folyamatos vibrálás az olednél, ami a plazmáknál volt, sajnos, az utolsó évek neoPDP kijelzőinél erre érzékeny vagyok, és ami ennél a nagyon szeretett Sony-nál sincs. És még az androidról is "lemondhatok", nagy örömmel. Nekem az általános képminőségen túl csak a YT-cast és a saját műholdas tuner fontos egy tévénél, minden másra ott a médialejátszó.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#37791) LógaGéza válasza djpundro (#37789) üzenetére


LógaGéza
addikt

Amikor én néztem még volt 11.
Mondjuk érdekes, mert frissen nyitott bolt 0 értékeléssel.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#37792) renziNNN válasza Squirrel (#37787) üzenetére


renziNNN
tag

És mi lesz a vt60al? :D

(#37793) Fisha válasza salapp (#37790) üzenetére


Fisha
őstag

Mondjuk a túrázós yt videókra nyugodt szívvel lehet tolni a true motiont egészen addig, amíg nem artifactol zavaróan. Ott nem lesz baj a szappanopera hatással.

(#37794) djpundro válasza LógaGéza (#37791) üzenetére


djpundro
aktív tag

Ne ne ,nem a frissen nyitott boltot nezd ,en meg direkt az Amazonbol vettem .ezek a többi eladok sok resze csalo ,sajnos .de sok van .Es nem is retem hogyan nem tudjak szürni?

Közben nezem megint 2100€ körül az ara ,en 1418€ ert meg rendeltem .Jo szerencsem volt .
A csalot kilöttek
[link]

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#37795) LógaGéza válasza djpundro (#37794) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor viszont lehet, hogy te vitted el az utolsót, mert ennyiért én csak innen láttam.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#37796) AL válasza salapp (#37774) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Plazmám nem volt ( csak sok LCD és Led ), azzal nem tudom összehasonlítani.
A plazma korszak idején több készüléket megnéztem és csak a Pioneer tetszett, de nagyon drágák voltak. Emlékeim szerint 1 milla körül. A többinél Én mattnak találtam a képet, nem tetszett. Nem állítgattam őket ( üzletben ), így maradtam az LCD és LED vonalon.
2018 - ban vettem 55EZ950 - es az lett most, Decemberben garanciális csereként leadva és GZ950 - et kaptam helyette. A kijelző közepén egy téglalap jelent meg, így használtam elég sokáig. Csak néhány színnél látszott ( sárga, magenta, piros, stb. ). Itt többen leírták, hogy az LG kijelző gyártási hibás volt.
Telekom optikai kábeles tévéműsort nézek. A HD adások kicsivel jobbak, mint a Mindig TV adása. Szerintem megfelelő. A gyengébb adások változó minőségűek, de nem rosszabbak azok sem a Mindig TV SD adásaitól.
DVD - t és Blu Rayt filmeket Panasonic 4 K asztali lejátszóról nézek. Sajnos a lemezek minősége itt is nagyon változatos és ez jól látszik. A jó minőségű DVD filmek tökéletesek. Tudtommal a kódvédelemmel rontják el a DVD filmek minőségét. Vettem már olyan filmet, hogy rosszabb volt, mint a VHS, pedig nem régi film volt. Médialejátszót és külső HDD - t nem használok. A Sony 49XF8505 - ös ( 100 Hz, AV kijelző, valós 10 bit ) képe is tetszik, de ez sokkal jobb.
Előző levélben elfelejtettem írni, hogy szerintem a mozgásmegjelenítése is jobb, mint az EZ950 - é volt. Kevésbé akadozik. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#37797) AL válasza blader81 (#37783) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Másfél hónap alatt kétszer volt, de a laptopom is többször kiírja mostanában, hogy nincs kapcsolat, így a Router, vagy a hálózat hibájára gondoltam. Üdv.

(#37798) djpundro válasza LógaGéza (#37795) üzenetére


djpundro
aktív tag

Na nezd most mennyibe kerül megint?! 2050€ megint

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#37799) PATTA86


PATTA86
csendes tag

krx21 & Kriszbmx!
Srácok, mi a helyzet a rendelt E9-cel??? ;)

(#37800) salapp válasza AL (#37796) üzenetére


salapp
addikt

Ja, mondjuk műszaki áruházban, sokezer lux mellett fakó volt a legjobb plazma képe is. Az újabb lcd meg az oled meg baromira tükröződik, lényeg, hogy otthoni fényviszonyok között milyen.
Amíg még normális, exkluzív szaküzletként működött a Ferenc körúti Panasonic bolt, és volt bődületes választék a tévéikből, addig kellemesen visszafogott fényviszonyok között lehetett nézegetni a készülékeket.
Sajnos ma már mindenképpen haza kell vinni a tévét, hogy eldöntse az ember, jó lesz-e az a konkrét típus neki.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.