Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Elkezdtem nézni a gemini mant. Nekem tetszik eddig ez a 60 fps-es mód, egyáltalán nem zavaró, sőt olyan folyamatos a kép, kamera mozgásnál is olyan sima. Eddig bejön. :C

(#37952) Akhilles01


Akhilles01
junior tag

Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem, hogy feltűnt HDR anyagnál hogy csak úgy lejjebb vesz a fényerőből, nem is kicsit. De ha megmozgatom a távirányítót, visszaáll a fényerő. Belső lejátszóján nézek filmeket/sorozatokat, és minden energiatakarékos és képjavító kilőve, (B8). Mi okozhatja ezt, vagy mit jelenthet?

(#37953) Partz válasza djnice (#37905) üzenetére


Partz
senior tag

Most CES-en kérdezték LG-t erről. Bővebben itt olvashatsz róla vagy válasz ebben a videóban 6:10-nél.

Fisha
A panelnek semmi köze hozzá. Amelyik tv hdr képes és hdmi 2.0b-vel van szerelve képes a hdr10+ tartalmak megjelenítésére csak szoftveres frissítés kérdése.

(#37954) tutitibi válasza Jakesz (#37925) üzenetére


tutitibi
senior tag

" Mert kicsi a piac." francokat....sokkal kisebb országokban is van, nézz magadra , mit látsz ?

(#37955) Partizan182 válasza Akhilles01 (#37952) üzenetére


Partizan182
senior tag

ABSL hiba, sötét jeleneteket néha állóképnek érzékel és elkezdi levenni a fényerőt. B7 is ezt csinálja, Haunting on Hill house - nál pl gyakori volt. Nem tudom, hogy a 9es szérián javították-e már, ritkán jön elő, de nagyon zavaró.

(#37956) Fisha válasza Partizan182 (#37955) üzenetére


Fisha
őstag

B9-en én még nem tapasztaltam ilyen.

(#37957) Fisha válasza Partz (#37953) üzenetére


Fisha
őstag

Arra gondoltam, hogy ott a nagy só az hogy 12 bitig is elmegy. Ezt tudja a panel?

(#37958) renatto válasza EasyLife (#37951) üzenetére


renatto
őstag

Nekünk nem lesz nagy barátunk. :N

(#37955) Partizan182 Nekem B7-en sem csinálta, pedig láttam a Haunting on Hill house-t is, viszont 90%-ban külső lejátszóról filmez(t)ünk. És gondolom ez csak a belsőnél játszik..

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37959) Partizan182 válasza renatto (#37958) üzenetére


Partizan182
senior tag

Én ott találkoztam csak a problémával (belső Netflix DV), avforums alapján minden forrásból ez van (HDR esetén, SDRben nem láttam ilyesmit). Hozzáteszem a 2 év alatt csak ennél az egy sorozatnál jött elő úgy, hogy észre is vegyem.

(#37960) janos666 válasza renatto (#37881) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Erre ne tesztábrát használj, hanem mondjuk a kedvenc filmes jeleneteid, vagy valamit, amiből szerinted a legtöbbet látsz a képernyőn. Én inkább a TV-re, vagy a külső lejátszóra bíznám, mint az AVR-re, de próbáld őket végig.

(#37908) gu007 - LG esetén a DolbyVision "dinamikusságát" külön Dolby processzor intézi, de ettől függetlenül szerintem simán megkaphatnák a HDR10+ támogatást szoftverből, mert ránézésre jól lekezelik most is, ha piszkálom a HDR10 metaadatot (nem villan a kép, simán reagálja le).

(#37905) djnice - Jajj ne. :Y Mi lesz, ha "csak" sima HDR10-ben kell nézned? ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37961) djpundro válasza rothfb (#37948) üzenetére


djpundro
aktív tag

Ausztriaban 15 Megabit a max a netflixnel .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#37962) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van amúgy egy Netflix topic.

(#37957) Fisha - Az összes UHD OLED 10bit-es, úgyhogy az csak dither-el jön ki (de az amúgy is kell a színkezelés és hasonló feldolgozások miatt).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37963) rothfb válasza djpundro (#37961) üzenetére


rothfb
veterán

Itt is.

(#37964) rothfb


rothfb
veterán

Akinek Panája van, vett már fel usb hdd-re? Vagy ha bárki tud válaszolni egy banális kérdésre, azt megköszönném.
Időzített felvétel esetében vajon a felvétel közben bekapcsol a tv és úgy marad, vagy készenléti állapotban is fel tud venni? Még sosem vettem fel tv-vel, így akár láma kérdésnek is tűnhet...:DDD

(#37965) Partz válasza Fisha (#37957) üzenetére


Partz
senior tag

Akkor nem teljesen értelek, a hdr10+ mint neve is jelzi egy 10 bites szabvány. A "+" a dinamikusan változó metaadatokra utal, ami az alap hdr10 szabványból kimaradt.

Az összes ma kapható hdr képes tv natív 10 bites panelt használ, oled, qled, lcd tv-k egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#37966) rothfb válasza rothfb (#37964) üzenetére


rothfb
veterán

Na inkább kipróbáltam. Nem kapcsol be, hanem készenlétben van és úgy vesz fel. Még sosem próbáltam és nem tudtam, ez hogyan műkődik. Mondjuk logikus, hogy nem kapcsol be, fura is lett volna.

(#37967) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Estét urak!

Most frissítettem az B755-ön az Amazon Prime Video appot, és elkezdtem nézni az új star trek Picard sorozatot, de nem 4K-ban megy, csak 1080P-ben. Másnál is ilyen ? :F Netflix szépen megy 4K/HDR / Dolby Vision stb..

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#37968) Fisha válasza Partz (#37965) üzenetére


Fisha
őstag

"...and supports up to 12bit colour depth."
Kb. amúgy mindegy is. Ahonnan indult a dolog: nem nagyon hiszem, hogy a hdr10 és a hdr10+ között nagyon látni a különbséget egy mai oleden. De érdekelne egy teszt. :)
Ha valami, akkor talán a jelenetenkénti dinamikus meta látszódhat, de ehhez persze olyan forrás kell, ami érzékeny volt ennek a hiányára.

(#37969) lionshamlet válasza Bris (#37897) üzenetére


lionshamlet
senior tag

A Riddick - 2013 - filmben is patent a keverés.

(#37970) powerup2 válasza I.T.E.M (#37967) üzenetére


powerup2
addikt

Elvileg 1080p-be van az a sorozat mert torrenten is csak 1080p van fent :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#37971) janos666 válasza I.T.E.M (#37967) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sem a Netflix, sem a PrimeVideo katalógusban nem UHD és/vagy HDR minden, még az sem, ami valahol máshol elérhető olyan formában is (azt pedig már kár is lenne emmellé boncolgatni, hogy az a másik anyag valódi 4k, vagy felnagyított 2k-e, sőt igazából SDR anyagot is bele lehetne rakni a HDR formátumba...). Ha megnézed, a mozifilmek, amik kijöttek már rég UHD BD lemezen, szinte mind FHD SDR-ban vannak mindkét szolgáltatásnál. Leginkább a saját gyártású sorozataik vannak technikailag eleresztve (a csak megvásárolt sorozatok is inkább FHD-sak). Ami HDR, az Netflix-nél mind DV, Amazon-nál mind HDR10(+).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37972) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Köszi, a válaszokat! :R Ez akkor csak nekem volt fura a netflix után, amiket én néztem, azok mindegyike 4k/hdr vagy DV volt és tetszett. Nem minha rosszul nézne ki ez az új sorozat is a B7-en szóval az elektronika így is a panel natív felbontására skálázza, bár az nem ugyan az, mintha eleve meglenne a nagyobb felbontás/több információ.. Mindegy, ez az amazonos egyelőre tesztelésen van, nem biztos, hogy megtartom az előfizum.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#37973) chros válasza Akhilles01 (#37952) üzenetére


chros
őstag

Itt is B8, legalabb 3 db ABL van LG-knel, ebbol csak az ASBL-t lehet kikapcsolni In-Start service menuben (nalam ki van), a masik 2-t nem. En HDR tartalomnal csak parszor tapasztaltam, hogy az ABL lejjebb vette a fenyerot: hosszan tarto vilagos allokepeknel.
Itt van linkekkel a 3-rol, a IV. szakasz ABL pontjaban: [link]

(#37974) Gigi01 válasza chros (#37973) üzenetére


Gigi01
őstag

Én csak fórumozás közben észleltem,hogy "világosodik",sötétedés még nem volt.

(#37975) Tengri


Tengri
senior tag

Volt már?
LG CX 2020 OLED TV Gets 120Hz BFI + 4K@120p Gaming with G-Sync/ VRR

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#37976) adamssss válasza Tengri (#37975) üzenetére


adamssss
veterán

Ismetles a tudas anyja :P
de koszi ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37977) Partz válasza Fisha (#37968) üzenetére


Partz
senior tag

"...and supports up to 12bit colour depth."

Nem tudom honnan vetted ezt az idézetet, de ez a Dolby Vision. Még pár aprósággal kiegészítve, mint a ICtCp szín mintavételezés. Ez megint más, de tényleg hagyjuk.

Rengeteg összehasonlító videó, elemezés van fent neten a különböző hdr formátumokról. Itt fórumon is téma volt korábban, ami specifikációk alapján általánosságban elmondható Dolby Vision > HDR10+ > HDR10.

(#37978) rothfb válasza Fisha (#37968) üzenetére


rothfb
veterán

A Dolby Vision és a HDR10 között sem fogsz látni különbséget szabad szemmel. Persze létezik placebo hatás.:U

(#37979) Pro Koryak válasza rothfb (#37978) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Egymás mellett igen, még yt videókon is látszik.

(#37980) rothfb válasza Pro Koryak (#37979) üzenetére


rothfb
veterán

A DV sötétebb, erre célzol?
Amúgy szerintem ott is max akkor, ha egymás mellett van a két verzió. Külön külön, ha nem tudod előre melyiket látod, befizetek, ha valaki megállapítja, hogy melyik fut.

(#37981) Pro Koryak válasza rothfb (#37980) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ezért írtam, egymás mellett van látható difi, a DV valamivel több részletet hoz elő.

(#37982) rothfb válasza Pro Koryak (#37981) üzenetére


rothfb
veterán

Hát. Vincentnek van egy összehasonlító videója és megoszlanak a vélemények alatta a kommentekben. Van akinek az a véleménye, mint neked. De van akinek meg az, hogy a DV sötét. Egyszerű. Ha HDR esetében állítom a gammát, DV-t kapok. Sötétebb lesz és így a sötét jeleneteknél több részlet fog látszódni.

(#37983) janos666 válasza rothfb (#37982) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az biztos szubjektív, hogy melyik jobb. Én pl. saját magamnak hard-clip módot állítottam be HDR10-hez a gyári roll-off helyett. Ez azt is jelenti, hogy ha támogatná a TV szoftver a HDR10+ formátumot, az is pontosan ugyan úgy nézne ki, mint a HDR10. Gyakorlatilag úgy üzemel a TV, mint ha mindig 700 nit lenne a peak metadata. DV módhoz is meg lehetne ezt oldani, de sokkal macerásabban (és nem hivatalos módon), és akkor az is pontosan ugyan úgy nézne ki mindig. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37984) djpundro válasza rothfb (#37980) üzenetére


djpundro
aktív tag

Mondjuk most rendeltem egy Philips65OLED754 et (Kedden kapom meg)
es a teszten kihangsulyozza hogy a Dolby Vision sötetebb HDR10 tol es hozzatette ,hogy lehetseges hogy a mernökök igy alitottak be a ennel a tevenel hogy kontrasztosabban latszodjon a kep . .
Mindesetre a lenyeg ,hogy a DV sötetebb a Philipsnel mind a HDR10 es szebbnek is tartja a tesztben a tesztelö . Mondjuk itten nem a + os HDR ert mondta .

[link]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#37985) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ez a Gemini tényleg érdekes a 60fps-el elsőre nagyon fura, de kis idő után szokható, ha az összes film ilyen lenne hozzá lehetne azért szokni.

(#37986) Lakeidon


Lakeidon
friss újonc

Szeretnék javaslatot kérni. Körbejárva a kérdést 55 ös oledre szeretnék váltani. A szóba kerülhető verziók: LG C9, Pana GZ950, Sony AG8. Ki melyiket javasolja és mi okból? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#37987) nicky211


nicky211
csendes tag

Lg c9 röl nekem is jöhetne pár infó mielött bevásárolnánk vele !!

(#37988) nitro16 válasza nicky211 (#37987) üzenetére


nitro16
senior tag

csak a keresőt kell használni

(#37989) rothfb válasza nitro16 (#37988) üzenetére


rothfb
veterán

Pont azt akartam mondani, hogy az előző két kérdés n+1-szer elhangzott már és kapott választ. Tehát vissza is lehetne olvasni. De én pl e fórum nélkül választottam. Van egy rakat teszt a youtube-on, neten. Összehasonlító is. Itt a fórumon amúgy is a tagok azt tudják, fogják ajánlani, ami éppen van nekik és jól működik. Nálam ugye a Panák és én így a Panát ajánlanám. De nem biztos, hogy amit én ajánlok, másnak is jó, de ez így lehet bárki ajánlásával.

(#37990) daneel_hu válasza Lakeidon (#37986) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha játszol is rajta akkor C9, ellenben ha nem, akkor vedd azt amelyik a legjobban tetszik.
Sok különbséget nem fogsz észrevenni.

(#37991) AL válasza nicky211 (#37987) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Bármelyiket veszitek szerintem vegyetek hozzá + garanciát és ne keressétek a hibákat a különböző tesztekkel, mert valamit mindig lehet találni és akkor csak idegeskedtek. Tökéletes TV nincs, ha valami hiba van az úgyis előjön. A többségnek itt LG van. Nekem Panasonic 55GZ950. Eddig csak jót tudok mondani róla. A kép és a hang is sokkal jobb, mint a korábbi oledeknél. Ha asztalra rakjátók, akkor nagyon stabilan áll, nagy középső talpa van, nem inog mint néhány tüskelábú készülék. Könnyű kicsomagolni és összerakni is. Ha visszaolvastok itt topicban, akkor inkább csak problémákat találtok, de azért van néhány dicsérő szó is. Az biztos, bármelyiket veszitek a korábbi tévétekhez képest hatalmas előrelépés lesz. Csodásak a 4K és 4K HDR filmek. Youtuben sok van, ami csak 4K nak és HDR nek van írva, de nem az. Ez nem a TV hibája. Jó vásárlást ! Üdv.

(#37992) rothfb


rothfb
veterán

Megnéztem a Gemini Man-t és csak ámulok és bámulok. Ez a 60 fps a 80 mbites bitrátával és a teli képernyővel vegyítve valami brutálisan szép képet eredményez. Nekem ez a folyamatosság is bejön. Jöhetne minden ilyen formában. Annak külön örültem, hogy nem szélesvásznú a film.

(#37993) stilo18 válasza rothfb (#37992) üzenetére


stilo18
addikt

+1

Nagyon tetszett nekem is. Néha kicsit fura volt a fluid mozgás, de összeségében adta nagyon....

Maga a film viszont, hát... :(

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37994) rothfb válasza stilo18 (#37993) üzenetére


rothfb
veterán

Ja hát a film nem egy matyó hímzés, az biztos.:DDD
Ma még megnézem az Az 2-t. De sajnos az már szélesvásznú lesz. Na mindegy, legalább 4k HDR.

(#37995) SzlobiG válasza rothfb (#37992) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen a minőség így teljes képernyőn, nagyon baba volt. :K
A 60fps-t viszont szokni kell nagyon...

(#37996) Fisha válasza SzlobiG (#37995) üzenetére


Fisha
őstag

Számomra nézhetetlen volt. Tényleg olyan, mintha felvettem volna a hátsó kertben grillezés közben Will Smith-t. Egyáltalán nem filmszerű, már-már nevetséges inkább. Mintha az iskolai színjátszókör játszaná el a filmet.

[ Szerkesztve ]

(#37997) daneel_hu válasza Fisha (#37996) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem is nevetséges. Nézhetetlen.

(#37998) krx21 válasza rothfb (#37992) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem is bejön a 60fps. Nagyon sokan megszokták már a 24p-t... Szerintem itt nehezebb lépni, mint fekete-fehéről anno színes filmre.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37999) chros válasza janos666 (#37983) üzenetére


chros
őstag

Naaaa, Janos, Te is... Brutus? :D
- DV FEL teljesen mas teszta, mint a tobbi
- DV az LG-ken megint mas teszta, mint a tobbi
- HDR10 hardclip: ezzel sem ertek egyet, nezd mag a Meg-et, s meg van jopar hasonloan "vilagos" tartalom, ezeknel nem 100 nit-ig megy az SDR sav

Gemini man: mint emlitettem mar, nekem a film is es a 60fps is nagyon tettszett (DV FEL), igazi demo anyag!

djpundro: te leszel az elso Philips 754 tulaj itt, varjuk majd a tapasztalataidat rola.

Lakeidon:
- ha jatek is, akkor hdmi 2.1 miatt csak LG
- sony AG8 biztos nem, tularazott a tobbihez kepest, azok tobbet tudnak, plusz a Sony DV kezelese rosszabb, mint a tobbie
- egyebkent pedig meg a Pana lehet, de pl. van a GZ950-en 3dlut kalibracios lehetoseg, mint az LG-ken?

(#38000) rothfb válasza daneel_hu (#37997) üzenetére


rothfb
veterán

Pedig a valóságban is ilyennek látod a környezeted... olyan, mintha élőben nézném a filmet... Szerintem fantasztikus.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.