Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) so_ha válasza alaves (#37049) üzenetére


so_ha
senior tag

Szerintem nem szokott a Samsung blöffölni piacra szánt termékkel, de azért elfogadom, hogy Te ezt nem hiszed el, csak ha látod. ;)

(#37052) chros válasza so_ha (#37051) üzenetére


chros
őstag

Szerintem is @alaves-nek van igaza, lesz abbol par ev amire a fizikai boltok polcain megjelenik.
Ha pl a 75"-os 30e euro lesz pl az ev vegen, azzal senki sem lesz elorebb. A 6e-s euros arat is sokalljuk egy TV-ert, legalabbis en igen :)

Szamomra innentol az a kerdes, mi lesz a Samu Oled-del, amirol Vincent nyatkozta augusztusban, hogy 2 ev mulva jonnek :)

(#37053) univerzita válasza alaves (#37049) üzenetére


univerzita
addikt

Ott lesz az, csak eggyenlőre csak a ,,legjobb magyar gázzserelőnek" lesz megfüzethető. :Y Nekünk 2-3 év múlva . ;]

(#37054) so_ha válasza chros (#37052) üzenetére


so_ha
senior tag

Az kevésbé érdekel, hogy kinek van igaza, számomra az árnál, és a fizikai megfoghatóságnál többet mond, hogy nem 5-6 év múlva jelenik meg a piacon a microLED megjelenítés, hanem már van kézzelfogható (proto)típus. Ami hamar kiderül, hogy rendelhetővé válik-e. A kezdő ára miatt kevésbé gondolom, hogy raktárkészletet halmoznának fel belőle a Magyar boltok. :U Szerintem a "Z" szériából se láttatok sokat a 30.000€-os ára miatt, pedig forgalmazzák tőlünk nyugatra.

(#37055) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Belenéztem ebbe a 4K/60 fps-es Gemini Man-be.
Ennyi is volt. (kb 5 percig bírtam a szappanoperát.) :((( :((( :(((

(#37056) torma1981 válasza daneel_hu (#37055) üzenetére


torma1981
veterán

Nem tudom mi a bajotok vele. Szerintem nézhető. Sima, egyenletes mozgás. Ha csak ezek lennének, nem sírna senki sem. Ami más, furcsa elsőre nem biztos, hogy rossz is. Nem mondom, hogy nem szokatlan, de nem rossz. Inkább furcsa. :D

(#37057) wolfman72


wolfman72
csendes tag

Üdv mindenkinek! Tavaly novemberben Extreme Digitalnál vettem egy 55c9pla-t. Mai nap kaptam egy e-mailt, hogy utólag vehetek hozzá extra garanciát. Érdemes a plusz pénzt kiadni érte, vagy gari lejárta előtt ha pixelgondok vagy beégés jelentkezik, igénybevenni a standard jótállást?

(#37058) krx21 válasza daneel_hu (#37055) üzenetére


krx21
nagyúr

Attól szappanopera, hogy 60fps???

(#37059) alaves válasza daneel_hu (#37055) üzenetére


alaves
addikt

Az élet k/fps. Valószínűleg ez egy furcsa beidegződés (mondjuk nálam is) hogy ha már folyamatos a kép akkor annak a tartalmi része csúzli.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#37060) sebgutkopf válasza Doller (#36946) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ebbol lett nekem az lg c9. Es ha hianyzik az ambilight bemegyek fiam szobajaba. :O
Viszont azt megerositem mukodesben, mukodesi sebessegben es kezelesre egy alom az lg a philipshez kepest.

(#37061) EasyLife válasza alaves (#37059) üzenetére


EasyLife
aktív tag

daneel_hu nem szokott kimenni az utcára, mert nem tudja kikapcsolni a TruMotiont :DD :DD :DD

(#37062) daneel_hu válasza krx21 (#37058) üzenetére


daneel_hu
addikt

Attól.

(#37063) Doller válasza sebgutkopf (#37060) üzenetére


Doller
tag

Francba. 😁😁
Nem lesz itt Philips úgy érzem...

(#37064) daneel_hu válasza alaves (#37059) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem a 60 fps-el van bajom hanem azzal, hogy ettől még a film megvalósítása ugyanolyan mint a 24p esetében. :D
Ha ezen megpróbálnak változtatni, és valami mást kapok végeredményben, akkor valószínűleg tetszeni fog.

Mondok egy példát: azzal, hogy a kamerák sokkal jobbak lettek, főleg digitális szinten, megváltoztatták a filmek fényelését. Ilyesmikre gondolok.
Ez a film semmiben nem másabb mint egy 24p, sőt tökugyanolyan.

(#37065) sebgutkopf válasza wolfman72 (#37057) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Amikor vettem ugyanezt a modellt nekem is ajanlgatott az elado MM-ben akar +3 es +5 ev garit. Elsore jol hangzott, de kerdesemre kiderult, hogy a beegesre nem vonatkozik az extra gari. Igy nem kertem.

(#37066) cichlid1


cichlid1
tag

Srácok Panasonic 55GZ950E -ről van bárkinek közelebbi infója? a teszteken jókat írnak róla. Bármi negatívum a 2.1 hdmi hiányán kívül?
Előre is köszi

(#37067) rothfb válasza cichlid1 (#37066) üzenetére


rothfb
veterán

LG-hez képest fapadosabb távirányító és fapadosabb oprendszer. Az oprendszernél úgy kell érteni, hogy nem olyan csillivilli, de nagyon sok beállítási lehetőség van. Talán több, mint az LG-knél. Pont most merültem el benne, mert Chros adott tippet, hogy milyen képbeállításokat próbáljak ki és olyan menükbe tévedtem, amiről eddig fogalmam sem volt és amikről nem tudom mit jelentenek pontosan.
Visszatérve a hátrányokra, az appok hiányát, mennyiségét rónám fel neki. Van netflix és amazon prime. Tökéletesen működnek is. Viszont nincs HBO GO és nem is lesz. Kevés app van.
Viszont képügyileg, mozgásügyileg és még hang szempontjából is kapsz egy minőségi, megbízható tv-t a minimális banding és tinting lehetőségével. Nekem az elődjei vannak, 55FZ800 és 65FZ950 soundbarral, mindkettő minden fillérjét megérte. A GZ sorozatban már ott a DV is.

[ Szerkesztve ]

(#37068) rothfb válasza chros (#37023) üzenetére


rothfb
veterán

Na kipróbáltam a linkkelt beállításokat és maradnak. Érdekes, mert ez a beállítás világosabb annál, mint amit én használtam, a képélesség 30, ami végülis jónak bizonyul az én 75-ös beállításomhoz képest. Amit viszont változtattam az az IFC. Szerinte offon legyen, én visszaraktam maxra. Nekem így jó. Kikapcsolva vibrál. A köztes állapotok sem jók.
Hdr-re is jó lenne valami beállítás akkor már, olyat nem tudsz linkkelni?
Hátha ott is lenne jobb...

(#37069) krx21 válasza rothfb (#37067) üzenetére


krx21
nagyúr

“kapsz egy minőségi, megbízható tv-t a minimális banding és tinting lehetőségével.”
Ezt soha ne ígérd, mert darabja válogatja...
”Hátha ott is lenne jobb...”
A Te beállításaidnál biztos lesz jobb... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37070) Celtis válasza rothfb (#37067) üzenetére


Celtis
veterán

minimális banding és tinting lehetőségével.
A hiteden kívül van ennek az állításnak bármi konkrét alapja?

(#37071) cichlid1 válasza rothfb (#37067) üzenetére


cichlid1
tag

Köszi szépen a hasznos infókat, akkor fókuszban tartom ezt is, elmegyek azt megnézem :)

[ Szerkesztve ]

(#37072) rothfb válasza cichlid1 (#37071) üzenetére


rothfb
veterán

A legegyszerűbb, ha elmész és élőben megnézed. Esetleg nézhetsz bandingot, tintinget is. Bár egy új tv-nél más a helyzet, ezek, főleg a banding a használattal javulnak majd.

(#37073) rothfb válasza krx21 (#37069) üzenetére


rothfb
veterán

HDR-nél semmit sem állítottam, ahogy már n+1-szer leírtam. Csak olvasni kellene tudni és értelmezni.

(#37074) rothfb válasza Celtis (#37070) üzenetére


rothfb
veterán

Az itt lévő kb öt db tv esetében senki sem panaszkodott sem bandingra, sem tintingre. LG-ből van mondjuk 20 (itt a fórumban), abból azért volt baj bőven többszöri panelcseréknél is. A dead pixeleket már nem is említem a 9-es szériánál.

(#37075) Pro Koryak válasza Celtis (#37070) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez nem csak hit = nálam sincs semmi probléma! Pana 55FZ800. :R

(#37076) rothfb válasza Pro Koryak (#37075) üzenetére


rothfb
veterán

Igen rád is gondoltam. Meg Arn77, Mizurichi, Al, meg ugye nekem van kettő. Az már 6. Al-nak volt még az EZ szériával garis téglalapos problémája, de most GZ-je van és nem írt sem bandingról, sem zavaró tintingről. Mert ugye konkrétan erről a két jelenségről beszéltem.
És még kitudja hány olyan Panás van, aki csak olvassa a fórumot. Senkire sem emlékszem, aki panaszkodott volna bandingra vagy tintingre.
Hangsúlyozom nem, tehát NEM arról beszélek, hogy nincsenek ezek az anomáliák a Panáknál, csak azt, hogy ezek szerint bőven tűrésen belül vannak... Más fórumokon van egy-két kiemelt eset, tehát létezik, ezt tudjuk.

(#37077) Celtis válasza rothfb (#37074) üzenetére


Celtis
veterán

Főleg igaz lesz, ha ki is hagyod a panelhibás panákat a számításból. Ugye nem statisztikát oktatsz? :C

(#37078) rothfb válasza Celtis (#37077) üzenetére


rothfb
veterán

Panelhibás Panák? Lemaradtam valamiről? Ahogy írtam, Al-nak volt még a 2017-es szériából egy. De ezt írtam is. Viszont a GZ szériával nincs semmi gondja. Ráadásul az eredeti hozzászólásom tintingről és bandingról szólt! Mégegyszer hangsúlyoznám, hogy nem azt állítom, hogy nincsenek panelhibás, tintinges, bandingos Panák, csak úgy néz ki arányaiban kevesebb.
De jó lenne, ha már pár LG tv-s tulajnak nem lenne kisebbségi komplexusa és nem ugrana azonnal bizonyos hozzászólásokra.

(#37079) krx21 válasza rothfb (#37073) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor viszont. nem találkoztam olyannal, aki más színhőmérsékletet használna SDR és HDR esetén... :F

(#37080) krx21 válasza rothfb (#37074) üzenetére


krx21
nagyúr

"Az itt lévő kb öt db tv esetében senki sem panaszkodott "
Micsoda adatok... :DDD

(#37081) rothfb válasza krx21 (#37080) üzenetére


rothfb
veterán

Melyik a jobb? 6-ból 0 tinting, banding (láthatóan zavaró természetesen), vagy 20-25-ből 10 panelcsere ezmiatt.

[ Szerkesztve ]

(#37082) rothfb válasza krx21 (#37079) üzenetére


rothfb
veterán

Nézd, nem véletlenül írtam Chrosnak, hogy HDR esetén is linkkeljen valami tippet. A cikkben, amit mutatott, ott kihangsúlyozzák, hogy SDR-re vonatkoznak a beállítások. Nekem ebből az jött le, hogy HDR-re nem ezek a helyes beállítások. Ráadásul HDR esetében eltűnnek és más beállítások meg előjönnek. Hab a tortán, hogy egy csomó beállítási lehetőség esetében különböző rövidítések vannak, amiket nem tudok, hogy mik. Mozaikszavak lehetnek, talán szabványok elnevezései. Ezért kértem segítséget. Főleg, hogy SDR esetében bevált az amit linkkelt. Irónikus egyébként, hogy az új beállítások fényesebb képet eredményeznek némileg kevésbé kékes árnyalatú színekkel. Közel állt az amit én beállítottam ahhoz, amire változtattam. Képélesség más teljesen, de majd megszokom. IFC-t meg visszaállítottam, mert nekem így jön be.

(#37083) daneel_hu válasza rothfb (#37081) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Melyik a jobb? 6-ból 0 tinting, banding, vagy 20-25-ből 10 panelcsere ezmiatt."

A tieden is van, maximum nem zavar vagy nem látod.
Nálam is van, de csak tesztábrán fellelhető, esetleg homogén világosszürke tartalom esetén.
Nincs 65 colban tök homogén oled, ez biztos. A 2018-as szériából biztos nincs.

Egyébként ha jól rémlik kifejezetten a fenti problémák miatt 1 vagy két tag cserélgetett paneleket, de nekik sosem lett jó, egyszerűen ilyen a szemük. Mostanában dead-pixeles gondok miatt ment a panellottó :DD , noha azt mondom amiatt menjen is! :)

[ Szerkesztve ]

(#37084) plus44


plus44
veterán

Udv a klubban! :)

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#37085) rothfb válasza daneel_hu (#37083) üzenetére


rothfb
veterán

Én kihangsúlyoztam, hogy láthatóan zavaró (nem tettem hozzá, hogy normál tartalomnál is látható, azt hittem egyértelmű) tinting, banding.

(#37086) Pro Koryak válasza daneel_hu (#37083) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Egyébként ha jól rémlik kifejezetten a fenti problémák miatt 1 vagy két tag cserélgetett paneleket"

Szerintem voltak többen is + ők normál tartalomnál is látták bőven, nem csak tesztábrán tök sötétben, mint a Panákon. :B
Amúgy, ha nem tetszik itt többeknek, hogy van hibátlan(normál tartalomnál nem látható)oled, ami nem LG, miért nem vesznek olyat???
Akkor átmehetne a topik kizárólag szakmai/beállításbeli eszmecserékbe ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37087) Celtis válasza rothfb (#37078) üzenetére


Celtis
veterán

De jó lenne, ha már pár LG tv-s tulajnak nem lenne kisebbségi komplexusa és nem ugrana azonnal bizonyos hozzászólásokra.

Megint sugallsz valamit, konkrétumok nélkül. Tessék, nevezd meg, hogy kikre gondolsz! Egyáltalán hogy jött képbe az LG? Csak annyit kérdeztem, hogy van-e és mi az alapja annak az állításnak, hogy a Pana OLED-eken minimális a banding és tinting esélye. Erre jössz a gondolomforma statisztikáiddal meg kisebbségi komplexusokkal.

Hogy mennyit ér az ilyen exhas 5-ből nulla statisztika, azt mi sem jelzi jobban, hogy nagyvonalúan kimaradt Johhny23 tintinges Pana TV-je. Ráadásul 55-ös, amiken kevésbé jellemző ez a hiba.(2019 szept #30103, #30077, #30110) Annyi vér nem volt a pucájában, hogy bejelentse, inkább 3 hét után eladta, a posztjai meg "törlődtek". Ha a posztok nincsenek is meg, a válaszaimból kiderül miről szólhattak.#30097, #30104, #30117
(Rémlett, hogy volt tintinges Pana, miért ne lett volna, és vettem a fáradságot - veled ellentétben - és visszakerestem.)

[ Szerkesztve ]

(#37088) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Sziasztok!

Lenne lehetőségem egy Sony 55” AG9 beszerzésére. Érdemes annyival többet kiadni érte, mint ha vennék egy C9-es LG-t ? Az előforduló artifactokat ha lehet, akkor a minimálisra csökkenteném, illetve ez a Sony esetében a Master kategória, elvileg ebben minden okosságuk benne van, főleg az X1 Ultimate processzor és más hasonló dolog. Van valakinek ilyen megjelenítője ? Úgy nézem nincs értelme a 2020-as modellekre várni, mert kisebbet nem szeretnék a meglévő 55B7 után, szóval a belső és a panel nem hiszem, hogy sokat változott volna. (Lehet tévedek, akkor jelezzétek) köszi! :R

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#37089) renatto válasza chros (#36921) üzenetére


renatto
őstag

Na megnéztem, bár le kellett töltenem a HDR10-est, mert a sima SDR 4K-t néztem/nézem. És itt megjegyezném (bár többnyire nem nézek magyarul semmit, de itt a 2-3. résznél "átváltotunk" ;] , fáradtság okán) a korábban említett "t" a "tt" helyett tényleg elég zavaró és érthetetlen. :O
Egyiken sem láttam semmit. :N

(#37088) I.T.E.M Hacsak nem fogod szétjavítózni, mosni a képet, akkor nem hiszem. Azt a plusz pénzt inkább told bele egy 65"-ba... Én is így tettem 55B7 után. :B

(#37087) Celtis :R :C Új év, új szokások, már nem foglalkozok ezekkel... :U

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37090) rothfb


rothfb
veterán

Egy kis Pana érdekesség:
link

Pana HZ2000 még mindig hdmi 2.1 nélkül...:DDD
Vajon milyen indíttatásból hagyják még mindig le...? Meg mi az a Dolby Vision IQ? A Filmmaker módot már tudom mi az, bár értelmét nem látom.

(#37091) Celtis válasza Pro Koryak (#37086) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, tök jó lenne a kizárólag szakmai topik, de sajnos időnként fel-felbukkan ez a megalapozatlan márkaajnározás. Neked is: #37087

(#37093) adamssss válasza plus44 (#37084) üzenetére


adamssss
veterán

Welcome. :)

Csak 55"... :P

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37095) Fisha válasza renatto (#37089) üzenetére


Fisha
őstag

Azért az LG-ben már 2-3 körül is hibázgat a dejudder. Nem annyit, mint maxra tolva, de hibázik. Főleg nagy dinamikájú kontúrok mentén. Fogalmam nincs, milyen a sonyn, de az LG-ben max közepesnek mondanám ezt a feature-t. Persze ahogy nézem a sony árakat, én csak akkor gondolkodnék el rajta, ha ott 100%-os, hogy tökéletes. (ami persze nincs, de mondjuk annyira az, hogy sose vegyem észre a hibát)

(#37098) plus44 válasza adamssss (#37093) üzenetére


plus44
veterán

Egy nagyjából 40”-os helyre kellene beférnie, szóval jó lesz ez egy darabig. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#37099) I.T.E.M válasza renatto (#37089) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Igazából lenne használva, emiatt gondolkodom egy ilyen Master kategóriás Sony-ban. A HDMI 2.1 nem nagyon érdekel, tv-n nem játszom, viszont filmek, sorozatok, egyéb műsor esetén szeretném, ha minél kevesebb hiba jelenne meg a kijelzőn. 65” nem érdekes számomra.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#37100) alaves válasza I.T.E.M (#37088) üzenetére


alaves
addikt

Ha artifact ügyben biztosra akarsz menni akkor Sony, bár a C9 alpha9-e is elvileg sokkal jobb artifact mentességet eredményez, mint a B7.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.