Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) renatto válasza PATTA86 (#37393) üzenetére


renatto
őstag

Ha komoly akcióra vársz, akkor április/május, illetve október vége és november. Persze mindig várhatsz pár hónapot, mert az árak folyamatosan mennek lentebb és ha novemberben vásárolsz pár hónappal később a tévéd már tavalyi modell lesz. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37402) daneel_hu válasza renatto (#37398) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem vettem volna meg 800k-ért sem a 77C9-et, C8-at se.
Másként tekintek ezekre a termékekre... ezek mind szórakoztató elektronikai cikkek, nem termelsz velük pénzt. Van aki igen, de a 99% nem, ebben biztos vagyok.

Megveszed, elhozod... kb újkori értékének már x%-át éri. Tehát nem lehet rájuk vagyontárgyként gondolni mert elavulnak. Ez azért nem ingatlan.
Épp ezért szerintem nem lehet racionálisan szemlélni... vágysz rá, kell, stb... megmagyarázod magadnak, hogy nem lehet enélkül élni stb... :D
És megveszed.

Ha nagyon erős lenne a vágy egy 77-esre akkor már rég megvettem volna.
Az más kérdés, hogy valami mesét költenem kell asszonynak, hogy megmagyarázzam miért is kurva jó ez nekünk. :D

Nyilván mindenki másként gondolja...

(#37405) rothfb válasza Calogero (#37379) üzenetére


rothfb
veterán

Köszi a felvilágosítást!:R

(#37406) renatto válasza daneel_hu (#37402) üzenetére


renatto
őstag

Akkor én vettem volna meg :P , még akkor is ha 1 hónapja vettem 65". És annak ellenére vettem volna meg, hogy érdemben nincs rá szükségem és nem is vágyom rá. ;] Ezen a szinten impulzus vásárló vagyok. Bár a 65B8-at akkor sem vettem meg mert 9-es sorozatot akartam. Tényleg különbözőek vagyunk. :K

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37407) PATTA86 válasza daneel_hu (#37399) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Én azt mondom, hogy '19. 04. 13-án 1.1M volt az E9, ha most januárban/februárban mondjuk az 550k(-50%) lenne, akkor azt megvenném, de ha júliusban lesz annyi akkor is jó nekem. Én erre értettem a "best-buy-t" számomra már az 50% kedvezmény (vagy nagyobb) az lenne, ugyanígy, ha a C9 500k lenne 1 misiről :D értem azt is amit te mondasz ezzel a 370ft-os felárral, de igaza van renattonak is, hogy 400k egy B8-ért jó deal volna, szinte harmad árért :)

(#37408) daneel_hu válasza PATTA86 (#37407) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor lefordítom: 660e bruttóért megéri megvenni a 65E9-et azonnal.
Az nyárra vagy őszre legjobb esetben lesz 550-600e bruttó.
Ennyiért - nekem - nem érné meg várni, mert ez nem egy vagyontárgy.

65B8-ast hasonlítjuk egy 65E9-hez? Mert annakj nem sok értelme van... :)

(#37409) SzlobiG válasza renatto (#37398) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen kikapcsoltam azt is és nem jó. :( Mind1 marad az optikai és kapcsolgatás.

(#37410) daneel_hu válasza renatto (#37406) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mi az az impulzusvásárló? :R

(#37412) renatto válasza daneel_hu (#37410) üzenetére


renatto
őstag

A magyar BF vásárlók 99%! :DDD Ebben az esetben, a nagy akciók láttán megvesznek olyat, amire nincs is nagyon szükségük, de "akciós"...

"Az impulzusvásárlás erősen emocionális (érzelmi) tényezők hatására jön létre, az adott szituációtól függő, előre nem tervezett döntés."

De az is az ha pl sétálsz egy karácsonyi vásárban és megérzed a kürtőskalács illatát vagy forralt bort, megkívánod és meg is veszed...

Ez rám nagyon nem jellemző, de ha valamire tényleges 40-50-60% akció előkerül, erősen el tudok gondolkodni, egy olyan műszaki cikk esetében, amiből 2-3-4 éven belül úgyis célszerű újat venni. Mondjuk ultrahangos medvecsapdát akkor sem fogok venni. :N

(#37411) rothfb Még1et?! Biztos nem! :DDD Mondjuk az az igazi impulzus vásárlás... ha nincs is rá szükség.
Emlékszem régebben volt a híradóban, BF alkalmával, hogy egy nő előző évben BF-kor vett 4 db (!!!) azonos LED tévét, mert "meg kellett vennie"... de egy év alatt sem bontotta ki őket, ott álltak a dobozban, egymás mellett. :C

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37413) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

En egyetlen dolog miatt vettem meg most gyorsba ezt a 65E9et... ez pont az a keret volt amit mar kiadtam mult ev majusaban, de jopar szivas utan decemberben megse tv volt a nappaliban hanem az kp a kezemben... most ez a tv beugrott egy limitbe, teszek egy utolso probat immaron az E sorozattal. Ha ez sem akkor vissza megy es iden egy darabig ( vagy amig egy masik marka 75 os merete nem esik lejjebb joval ) nem veszek tvt... :)

(#37416) rothfb válasza renatto (#37412) üzenetére


rothfb
veterán

"de egy év alatt sem bontotta ki őket, ott álltak a dobozban, egymás mellett. :C"

Mondjuk ennek aztán nincs sok értelme. Ha megveszi, de nem használja, ki sem csomagolja, azoknak a tv-knek akkor is amortizálódik, csökken az ára, mivel a fejlődés folyamatos.

(#37417) krx21


krx21
nagyúr

Tudjátok, hogy lehet a leginkább stressz mentesen logókkal tarkított TV adás Nézni? Anélkül, hogy nem félsz a beégéstől?

Ha tudod, hogy a jövőhéten viszik el cserére... ;]

[ Szerkesztve ]

(#37418) PATTA86 válasza daneel_hu (#37408) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Okés, szerintem ezt túlveséztük, nagyjából már tisztába vagyok a dolgokkal... köszi srácok ;)
Viszont lenne még egy kérdésem...:DD nem éppen ide illő oled téma, de hátha ebben is segítőkészek vagytok. :) na szóval, ha veszek egy "használt" oled tv-t aminek a számlája egy cégnévre szól, nem saját névre, akkor a garancia nekem hogy érvényes, hogy tudom érvényesíteni én, ha bármi problémám akadna a tv-vel? Vagy ennek nincs jelentősége, ha még garanciális és kérek még hozzá plusz garanciát is?!

[ Szerkesztve ]

(#37419) renatto válasza PATTA86 (#37418) üzenetére


renatto
őstag

A + garanciát nem tudom, de a gyári 2 év az ugyanúgy megy. Nálam a B7 céges vásárlás volt és nem foglalkoztak vele, simán cserélték a panelt, majd csereutalvány... szóba sem került a "cég". Sőt, még a gyári LG 5 év gondoskodás garanciát is tudtam regisztrálni...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37420) daneel_hu válasza PATTA86 (#37418) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem ha be van regisztrálva a tévé, vagy érvényes még a gyári garancia rá, akkor a tévé átruházása után is érvényes kell legyen.
Az eredeti számla megvan?
Ha igen akkor tök mindegy, az LG nem fogja ellenőizni azt, hogy jogosult vagy-e eljárni a cég ügyében...

(#37421) daneel_hu válasza renatto (#37419) üzenetére


daneel_hu
addikt

Céges vásárlás esetén az EU sokszor lekorlátoz 1 évre, de ha valaki gyári garit ad 2 évre akkor az utóbbi "felülbírálja" az EU törvény által előírt 1 vagy 2 év garanciáját - magyarán az eladó gyári 2 éves garanciája lesz a mérvadó annak minden vállalásával együtt.

A gyári garancia az egy szerződés a vásárló és az eladó között - mindegy, hogy magánszemély vagy jogi személy-e.
Viszont kiterjesztett garanciát általában nem lehet cégnévre vásárolni. (MM-es Aegont tuti nem, bár azt mondják, hogy amennyiben próbléma van = nem gond ha cégnévre lett véve a tévé. Kérdés, hogy ezt betartják-e...)

[ Szerkesztve ]

(#37422) PATTA86 válasza daneel_hu (#37420) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Céges vásárlás lenne, de más nevén van a cég és ezért kérdeztem, hogy nekem utána abból lenne e bajom, ha garancia időn belül baj lenne a tv-vel, meg persze plusz garit is kérhetek e majd hozzá a 2 év lejárta előtt. Meg azt se tudom, hogy egyből az én nevemre regisztráljuk be, nem úgy célszerű és aztán úgy én tudnék hozzá kiterjesztett garit venni, nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#37424) daneel_hu válasza PATTA86 (#37422) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem lesz bajod belőle.

(#37425) Pro Koryak válasza renatto (#37385) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Félreérted!
"megemlíthető" = ez az egyetlen komoly dolog képtechnikában és semmi más tőlük az elmúlt 20-30évben.
Te tudsz másról is, ami hasonlóan magas minőséget képvisel?
Én nem.

(#37426) renatto válasza Pro Koryak (#37425) üzenetére


renatto
őstag

Akkor rosszul fogalmaztál. :O

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37427) Celtis válasza PATTA86 (#37418) üzenetére


Celtis
veterán

Garancia van, de az egyéb fogyasztókat megillető jogok cég esetén nincsenek, mint pl. a 14 napos elállás.

(#37428) allein


allein
addikt

Sziasztok. Mi az oka annak, hogy a képen látható fehér pixelek csak egy csatornán jelennek meg, Film+ HD, C8-on fotóztam. E9-en nem látható.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#37429) blakey válasza allein (#37428) üzenetére


blakey
titán

A "filmszalag" széle, nem minden csatornán és nem minden anyagnál jelenik meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37430) Robi BALBOA válasza allein (#37428) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nem lehet, hogy az E9-en a pixel eltolás miatt nem(mindig) látni?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#37431) allein válasza Robi BALBOA (#37430) üzenetére


allein
addikt

Most már az E9-en is látni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#37432) Strezi válasza allein (#37431) üzenetére


Strezi
őstag

Probléma megoldva ;]
Vagy nem, nézőpont kérdése ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#37433) FollowTheORI válasza allein (#37428) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egy lehetséges ok: C8-on nem tudom hogy van neve, de alapvetően lehet a "just scan" be van kapcsolva nálad a TV adásra is, ott viszont célszerű ezt kikapcsolni.

Ez amit látsz amúgy a digitális adók mellett küldött információk vizuális megjelenése.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#37434) rothfb válasza allein (#37431) üzenetére


rothfb
veterán

Kapcsold be a 16:9 túlpásztázást. Picit nagyít a képen, de a kép szélén lévő képzajt eltünteti. Én is ezért kapcsoltam be Panákon, mert kikapcsolva pl Film+ HD-n a kép szélén fehér képzaj látható.

(#37435) janos666 válasza chros (#37125) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én azt hittem, nincs is olyan, hogy DolbyVision PC mód. :DDD ;]
A DV egyrészt kapásból 4:2:0, a PC címke pedig, ahogy én néztem korábban (nem tudom, hogy a C8-on is próbáltam-e vagy csak a C7-en), a késést sem redukálja ilyenkor (csak a DV Game mód alkalmas DV játékra).
Azt még nem néztem, hogy a C9-en az ALLM mit csinál DV-vel, mert nem nagyon van mivel tesztelni (alig van DV-s játék, és a legtöbb hibásan működik a friss nV driver-ekkel, nem volt kedvem feltelepíteni egyet és lefagyasztani vele a gépet, csak hogy kipróbáljam :P).

Ja, és Gemini: Még csak beletekertem, és elsőre nekem is nagyon fura a 60fps "mozi". Már készültem volna töredelmesen bevallani, hogy nekem is fontosabb a megszokás, mint a minőség. Viszont mikor odatévedtem egy részhez, ahol elsütnek pár automata fegyvert, akkor azonnal "megvettek" azzal, hogy rendesen látszott a fegyver visszarúgása, a kirepülő hüvely és füst mozgása (igen, szeretem, néha szoktam lőni valódi félautomata fegyverrel lőtéren), a visszapattanó repeszek (ami valószínűleg hamis, de akkor is) repkedése, vagy később a lángok nyalakodása. Ezek tipikusan olyan dolgok, amik 24fps-ben szétkenődött diavetítések, de 60fps-ben már részletes mozgások. A közelharc is sokkal élvezhetőbbnek tűnik így (nem csak pár képkocka egy-egy karmozdulat, hanem látszik az ütés). Így mehet a kép közepén az "akció", nem csak a perifériára, vagy a képernyőn kívülre csalva az állandó kameraváltásokkal (ahogy pl. a Transformers-ben és Avengers-ben szokás). Egyszer biztos végignézem majd a teljesen filmet és szívesen megnéznék egy 120fps kiadást (hátha felkerül így Netflix/AmazonPrime-ra). :K Bár azzal is egyetértek, hogy így sokkal szembeötlőbb az irracionális filmes trükközés is (pl. mikor a motorral zsonglőrködik). De szerintem kevésbé baj, mert ez csak motiváció, hogy csinálják ezeket szebben/hihetőbben, míg a valódi gyors dolgoknak (pl. elsülő fegyver) egyértelműen csak jót tesz.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37436) Partz


Partz
senior tag

Nem tudom volt-e téma, de úgy néz az idei oled-ekbe végre bekerül a 120Hz BFI, nem csak az LG-től.

LG X szériában "OLED Motion Pro: Low, Medium, High" beállítások lesznek.
Panasonic HZ széria "Black Frame Insertion: Min, Mid, Max, Auto".
Sony AH8, nincs pontos infó, de beszámolók szerint az "X-Motion Clarity"-n is fejlesztettek.

(#37437) Partz válasza allein (#37428) üzenetére


Partz
senior tag

Csatorna hiba, Film+ és társain ez rendszeres. Valószínűnek tartom az E9-en (ha ugyan annál a tartalomnál nem jelentkezik) más a képarány beállítás.

(#37438) AL válasza allein (#37431) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ez miatt ne idegeskedj, ez nem a TV hibája. Ha pixel hiba lenne minden csatornánál látnád. A LED tévénél is láttam már ilyen csíkot és ha jól megnézed ugrál is. Üdv.

(#37439) krx21 válasza Partz (#37436) üzenetére


krx21
nagyúr

Volt már szó. Reméljük használható is lesz...

(#37440) chros válasza janos666 (#37435) üzenetére


chros
őstag

Valoban nem muxik a PC mod DV-vel, tegnap teszteltem. Ami meg erdekes, az oppo DV colorspace-t ir DV tartalom eseten, a tobbi megszokott helyett. Azaz sok LG processing egyaltalan nem mukodik DV modban. A DV egy hatalmas black box, fogalmunk sincs hogyan muxik, s igy azt sem lehet tudni, jol muxik e. :)
Egyebkent rohadt jol nez ki az egesz, mint emlitettem nincs az a cian / magenta hiba sotet jeleneteknel, es a sotet jelenetek nem annyira sotetek, mint hdr10-nel (bar ezt nem teszteltem meg tuzetesen).
A DV konvertalas is kuka mas tartalmakbol, rosszabb lesz a minoseg. Igy ezt beszoptam. :) (majd mindjart csinalok a lejatszonak egy topikot.)

Gemini man: nagyon jol nez ki az egesz :) Es a film is erdekes volt szamomra.
Ja, es Manni homalyositott fel masik forumon, hogy ez a Billy Lynn-es rendezo ujabb munkaja, ezert 60fps ez is :)

(#37441) goccer


goccer
aktív tag

Sziasztok, a PC HDMI-n rá van kötve a B9-re (PC címke kiválasztva), mint másodlagos kijelző és az a gondom, hogy ha Windows10-ben a képernyő beállításoknál bekapcsolom a "Play HDR games and apps" opciót akkor már az asztalon átvált HDR módba a TV, ami rohadt zavaró. Ha az opciót kikapcsolom akkor meg se az elindított filmek se a játékok nem váltanak HDR módba. Nincs erre valami köztes megoldás hogy tényleg csak a HDR tartalom váltson át HDR módba? Lelki szemeim előtt látom minden bekapcsolásnál, ahogy a HDR égeti be a tálcát/hátteret a tévébe :W

(#37442) libus


libus
őstag

1,5 hónap eltelte után egy kis beszámoló az Lg OLED55C9-ről. :)
Egy Lg 102cm-es LCD-t váltott (nem Smart-os).
Amitől nagyon tartottam a vásárlás előtt, hogy az addigi TV szokások 90% ban tv adás nézését takarták a párom és a gyerek részéről.
Részemről ez fordítva volt, mert én 90% ban filmet néztem hálózatról.
Az aggodalmam a TV beüzemelése után megszűnt, ugyanis 90% ban YouTube és Netflix megy a Tv-n. :D
Rácuppantak az online/Smart tartalomra. :D
A képe gyönyörű! :Y :K
Mondtam is az asszonynak, hogy óvatosan járjon a szobában, mert még rálép az államra. :D :D
Akármilyen szögből is nézve..
Bár a legjobb beállítást nem tudom hol lehet hozzá megtalálni?
Az elején (3 hétig) 30-as oled fénnyel volt bejáratva. Most 55-re állítottam.
A hangja is elfogadható, de ha filmet nézek, kapcsolom is be a házimozit. :)
Amit nem értek, hogy a hang továbbítást miért kellett korlátozni? :U
Üzletpolitikailag értem, ezért is kénytelen voltam beszerezni egy 4K média playert (Amazon Fire Stick 4K).
Média player ment az erősítőbe (Denon 3500H) így se a hanggal nincs gondom, se a képpel. :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#37443) KRoy19


KRoy19
őstag

Üdv

Használ itt valaki Philips oled754-et?
Támogatja a tv az 1080p 120hz-et és az 1440p 120hz-et?
Vrr van benne?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#37444) chros válasza chros (#37440) üzenetére


chros
őstag

Itt a m9702 lejatszo topikja.

(#37445) Robi BALBOA válasza goccer (#37441) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szerintem a Tv-t kellene elsődleges kijelzőnek beállítani.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#37446) athomi válasza janos666 (#37435) üzenetére


athomi
veterán

Én is próbálkoztam már 60 fps mozifilmmel és már rájöttem, hogy nem az a gondom hogy szokatlan, hanem hogy realisztikus érzetet kelt, és ezt negatívan értem. Olyan mintha ott lennél a forgatáson. Ez a 60 fps egy hogyan készültnek marha jó lenne, ahogy a természetfilmeknél is nagyon jó, csak úgy mint egy sport közvetítésnél, de a mozifilmeknek számomra nem. Szóval nem az van hogy szokatlan, mert tetszik, csak nem mozifilmeknél.

[ Szerkesztve ]

(#37447) szente80


szente80
aktív tag

Sziasztok!Légyszíves segítsetek mert a bőgés kerülget már hogy kidobtam 600 ezret ezért.Csak olvasom a hsz-okat hogy állam a földön olyan gyönyörű a kép én meg minden tv bekapcsolásnál 20 percet szórakozok mert sehogy sem tetszik.Értem hogy tv HD adás olyan minőségű amilyen de hogy a 2160p HDR filmtől sem esik le az állam az már fáj a lelkemnek.1000 féle állítási lehetőség képmódokon belül,állítok mindent ide-oda de engem nem gyűgöz le a kép:U .Rthing beállítási tanácsai sem tetszenek.
B9 tulajokat kérdeznék,ki milyen beállításon használja a tv-t?köszi

(#37448) szente80 válasza szente80 (#37447) üzenetére


szente80
aktív tag

Egy középkategoriás 58-as LCD-t váltottam és vártam a csodát,de nem akaródzik jönni :(((

[ Szerkesztve ]

(#37449) blakey válasza szente80 (#37447) üzenetére


blakey
titán

Állítsd alaphelyzetbe,válaszd ki a Színház módot, az oled fény 30 körüli legyen, kapcsolj ki minden képjavító funkciót és használd, később finomíthatsz a beallításokon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37450) szente80 válasza blakey (#37449) üzenetére


szente80
aktív tag

Köszi,próbálom :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.