Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) Tengri


Tengri
senior tag

TCL OLED:

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#37252) Zebu


Zebu
addikt

Telekom iptvt nem lehet valahogy felvarázsolni a TV adás részre egyébként? :) Kiváltani a set top boxot...

[ Szerkesztve ]

(#37253) rothfb válasza Zebu (#37252) üzenetére


rothfb
veterán

Nem lehet. Ilyen szinten a Digi a legjobb, mert dvb c-n ad, így nem kell box, de a Telekom iptv alapú, ami megköveteli a boxot.
Egy apró kiskapu lehetne, ha lenne TVGo applikáció a tv-re. De tudtommal olyan nincs és ha lenne sem nyújtana közel sem olyan élményt, mint a dvb c.

(#37254) rothfb válasza Tengri (#37251) üzenetére


rothfb
veterán

Az a 200 nit eléggé soványkának tűnik... Még oled szinten is.

(#37255) Tengri válasza rothfb (#37254) üzenetére


Tengri
senior tag

Még csak prototípus. Az is lehet, hogy ezen a szinten megrekednek és tömeggyártása még jódarabig nem lesz (ha lesz egyáltalán). Számomra ami a hírből fontos az a méret. :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#37256) krx21 válasza Kriszbmx (#37241) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen én is kaptam ilyet ajándékba, + grátisz még vagy legalább 4 pixelhibát... :DDD

(#37257) renatto válasza krx21 (#37256) üzenetére


renatto
őstag

Jaj de sokat fognak azok érni garancia lejárta előtt!!! ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37258) plus44 válasza Zebu (#37252) üzenetére


plus44
veterán

Neked a tv adasok idejen a hang menyire hangos? Nekem max 100as szinten a hangero es ugy elfogadhato epp hogy.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#37259) plus44 válasza plus44 (#37258) üzenetére


plus44
veterán

Targytalan, torolheto!

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#37260) Zebu válasza plus44 (#37258) üzenetére


Zebu
addikt

nálam ez nem releváns, mert erősítőből jön a hang ARC-on keresztül

Hiába tárgytalan :D

[ Szerkesztve ]

(#37261) krx21 válasza renatto (#37257) üzenetére


krx21
nagyúr

Elgondolkodtam rajta én is. De most egy hibátlan készülék birtoklása valahogy jobban mozgat…

(#37262) daneel_hu válasza krx21 (#37261) üzenetére


daneel_hu
addikt

Fél év múlva átvenném azt a 4 db hibás pixelt. :)
Jahogy nem lehet csak úgy. :O :DD

(#37263) alaves válasza krx21 (#37261) üzenetére


alaves
addikt

Ha nincs zavaró helyen a hibás pixel, akkor érdemes 2 évig használni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#37264) krx21 válasza alaves (#37263) üzenetére


krx21
nagyúr

Racionális dötés lenne.... Bár a szerelő srác említette, hogy változni fog az LG pixel hiba hozzáállása. De ki tudja...

(#37265) djpundro


djpundro
aktív tag

(#37188)allein

Ez a pixel eltolas annyira zavaro lehet ?Es lassan vagy gyorsan ?Hogyan megy le es felfele is?
Pont most gondolkodom egy 65oled754 sbe .Csak nem tudom mennyire zavaro ez ?

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#37266) krx21 válasza djpundro (#37265) üzenetére


krx21
nagyúr

Semennyire nem zavaró... Észre sem veszed.

(#37267) Celtis válasza alaves (#37263) üzenetére


Celtis
veterán

Tessék már végre felfogni, hogy amire buzdítasz az kisstílű csalás. Ha hibás a TV be kell jelenteni haladéktalanul. Ha meg nem zavar a pixelhiba, akkor tessék elfogadni. Milyen alapon képzeli bárki, hogy neki 2 év után jár egy új panel vagy TV?

Az LG helyében elhajtanám a fenébe, aki a gari lejárata előtt jelentkezik be pixelhibával. És az ügyeskedésnek ez lesz a vége és akkor majd azok fogják megszívni, akiknek tényleg 2év környékén hibásodik meg a TV-jük, úgyhogy csak hajrá, csináljátok okosba'!

(#37268) MrBazsi válasza Celtis (#37267) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Bocs de ez bullshit. Vásárlás előtt direkt rákérdeztem az LG ügyfélszolgálattól, plussz az euronicsben dolgozó eladók is mrgerősítették. Van gari oleden már 1db pixelhibára is! Nézz utána! Egy fél-1millas készüléken azért rohadtul nem mindegy....

[ Szerkesztve ]

(#37269) Celtis válasza MrBazsi (#37268) üzenetére


Celtis
veterán

Értelmezd légy szíves amit írtam. A pixelhiba garanciális és ez tök jó. A gond azzal van, ha valaki megvesz egy TV-t talál rajta pár pixelhibát, de vígan elvan vele, majd kivárja a garanciaidő végét és akkor jelenti be, hogy kapjon egy friss panelt vagy ha az nincs, akkor a készülék eredeti vételárát. Ez visszaélés a garanciális felételekkel, és jogtalan előnyszerzés.

Itt a fórumon meg szinte reklámozva van ez a módszer. Elszomorító. :F

(#37270) I.T.E.M válasza Celtis (#37269) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Azért nem kell ám félteni a gyártót, ezt is bizony belekalkulálta mikor kitalálta a termék árát és a garanciális feltételeket. Gondolod, hogy Ők erre nem gondoltak ? Az LG sem szeretetszolgálat és az Oled szériás készülékek bizony prémium kategóriás termékek, így az ilyen jellegű csere is bele lett kalkulálva, hogy ha a kedves ügyfél bejelenti, akkor ne okozzon nekik ez problémát. Amennyiben nem így lenne, akkor nem is cserélnék, hanem simán elhajtana az ügyfélszolgálat, meg megmagyaráznák a magyarázhatatlant is, hogy ne kelljen veled foglalkozniuk. Ez a fajta lerázási technika sok gyártónál, márkánál bevett szokás. Ettől függetlenül én magam sem néznék pixelhibás készüléket, hanem egyszerre kérném a hibátlanra a cserét.

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#37271) rothfb válasza MrBazsi (#37268) üzenetére


rothfb
veterán

Nem arról beszélt, hogy nincs gari pixelhibára, hanem arról, hogy egyesek visszaélnek a 2 évvel.
Én mondjuk ezt az egészet nem tudom értelmezni, mert én a legkisebb hibára, legyen az egy! pixelhiba, vagy bármilyen más kicsi képi anomália, azonnal gariztatnék. Nem azért fizettem egy rakás pénzt, hogy aztán évekig képhibát nézzek. Ezért nem értem a várakozó (majd két évig jóleszaznézzükképhibávalaztánmajdjólkicseréljükújra) embereket. Engem idegesít, ha valami nem olyan, amilyennek lennie kell.

(#37272) renatto válasza Celtis (#37267) üzenetére


renatto
őstag

Nem igazán értem miért lenne jobb LG-nek, ha ma kezdené el cserélgetni a panelt és nem 1 év múlva? Ha 17 "panelfordultával" tudja megoldani a szitut, most is annyi lesz, meg 1 év múlva is annyi. Ha most kap egy csereutalványt, 1 év alatt ezt eljátszhatja 5x, azaz addigra lehet 5 csereutalványt (75+ panellal) lő el... ez jobb lenne így?

1-2-5-10 magányos pixelt ha nem homogén képet nézel szerintem sosem veszel észre 8.3 millióból. Tehát mert nem igazán érdekel van-e, majd ha egyszer ránézek és találok én leszek a tróger mer bejelentettem?!

Ennyi erővel az LG elhajthatná első hónapban az összes pixelhibát, mert ugye akkor a kedves vevő egyből a kereséssel kezdte.... És jó lenne ha a tinting/bandig cserélgetésről is mindenki leállna! Meg kell szokni! ;]

Tudom, hogy 3 napon belül be kell jelenteni az észlelt hibát, de a fenti ettől független. És ez leginkább arra hivatott, hogy a készülékben ne keletkezzen nagyobb/további kár (pl darálónak letörik az egyik pengéje, de mivel így használják tovább le ég a motorja..) ez itt nem igazán áll fent.

ui: szerintem ez a "panel elfogyott" móka már a 6-7 sorozattal kifutott, mára már annyi panelt gyártanak, hogy szerintem erre felesleges alapozni. Pláne hogy a 2017-es B7-ből még mindig van, és akkor nem ennyi OLED-et vettek és gyártottak le mint ma.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37273) MrBazsi válasza Celtis (#37269) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Oke, félreértettelek. De minek várni vele ha garanciás? Én is rothfbvel értek egyet ha kijönne egy pixelhibám, nem várnék semmire azonnal kérném a garis javítást. nem is ertem mire jó várni az ügyintezessel ha adott a gari....

(#37274) Celtis válasza renatto (#37272) üzenetére


Celtis
veterán

Tényleg nem érted mi ezzel a baj?

Ha hibás a panel, azt cseréltetni kell. Ha az is hibás, akkor addig és addig amíg jó nem lesz. Igen, ez jobb. Nemcsak jobb, hanem ez a helyes.

Az, hogy egy apró hibát ürügyként felhasználva időzítve cseréltet valaki panelt, az nem korrekt. Ez visszaélés és teljesen mindegy, hogy az LG-nek ez mennyibe kerül és hogy neki mekkora amúgy a haszna.
Engem sem érdekelnek a pixelhibák. Ha találsz és nem jelented be, akkor sem vagy tróger. Akkor vagy tróger, ha találsz, de kivárod a két évet, hogy ingyen új panelhez, új jótálláshoz juss olyan hibára hivatkozva, ami a számodra nem is volt hiba.

(#37275) Celtis válasza MrBazsi (#37273) üzenetére


Celtis
veterán

Pontosan ezt mondom én is.

(#37276) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Netflix+hdmi arc használoktól kérdezném.

Witcher alatt, ha a hangot 5.1-el választom ki, akkor nem szól az erősítő, de ha átrakom simára, akkor szól. Az infó szerint dolby D, és 5.1, de sztem csak felkeveri mivel nem az 5.1-es hangot választom ki.

Nálatok hogyan megy?

[ Szerkesztve ]

(#37277) alaves válasza Celtis (#37267) üzenetére


alaves
addikt

A csalást az LG követi el azzal, hogy nem kiforrott terméket dobott a piacra (2016-2017-es OLED TV-k). Gyártási hibák tömkelegével rakták az üzletek polcaira a terméket (téglalap hiba, gyári képüzemmódban /60-80-100 OLED fény/ 1000-2000 üzemóra alatti red subpixel kifakulása, red subpixelek láncreakció szerű bedöglése). Több mint valószínű, hogy a Sony és Panasonic által nem elfogadott kijelzőket simán beleteszik az LG OLED-ekbe, ezért cserélik könnyedén. Tizedszázaléknyi profitcsökkenés sincs elhiheted, ha lenne akkor utólag pótolták volna a 3-3,5 webOS-okban a logóvédelemet, de nem, sz.rtak rá, pedig még kérés is ment több száz tulaj aláírásával.
Nálam már mind a 3 hiba előjött, nem így állnál hozzá ha ennyi gondod lett volna a TV-del. :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#37278) plus44


plus44
veterán

Nullas Oled Light beallitast probalta mar valaki Tv musorok eseten? Nem sokat hasznalom erre, de most belottem zerora az esti 20as helyett es szinte alig van kulonbseg. Legalabb a logok mogotti pixelek nem halnak annyira.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#37279) renatto válasza Celtis (#37274) üzenetére


renatto
őstag

Az időzítéssel egyetértek. De ezzel azért nem fogsz tudni mit kezdeni mert az az "egy apró hibát ürügyként felhasználva" végül is csak garanciás probléma és az megillet mindenkit a 30. napon is, de a 730-on is. És hogy a hiba mióta áll fenn azt sajnos bizonyítani kellene.

Engem inkább zavar, hogy mennyire elnéző LG. Értem, hogy egy ilyen drága termék legyen hibátlan, de én a saját kijelzőmet is sajnáltam, mert amúgy bőven lehetne használni azzal az 5-8 pixelhibával, de ugye a garancia az garancia (tudom bele is van kalkulálva). Az a kijelző meg így ment a veszélyes hulladékba. És ugye láttunk itt cserét sokkal kevesebbel, illetve olyan tinting/banding cserét is már amit tényleg csak adott tesztábrán lehetett látni (nem a legdurvábbakról beszélek, mert többnyire jogosak voltak).

Nem vitaindítónak szántam, így offba is raktam.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37280) alaves válasza plus44 (#37278) üzenetére


alaves
addikt

Igen, nálam az egyik képüzemmód 0 OLED fényre van állítva: PC szövegszerkesztés, fórumozás, háttér TV-zés, stb esetére.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#37281) plus44 válasza alaves (#37280) üzenetére


plus44
veterán

:R

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#37282) Strezi válasza alaves (#37277) üzenetére


Strezi
őstag

Hagyjuk már azt az álltalánosítást! :N Neked nem jött be a tévé, ugyanakkor én és sokan mások meg nagy megelégedéssel, sokadik éve használjuk az LG OLED-eket (C6, 910) :)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#37283) alaves válasza Strezi (#37282) üzenetére


alaves
addikt

Igazad van, ennyi. Az első két hibánál én is jelentettem rögtön mikor észrevettem. A sok halott vörös subpixelt a 3. kijelzőn meg mostanában vettem észre, garancia lejárta előtt, és nem én kérek elnézést hogy bejelentettem.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#37284) Celtis válasza alaves (#37283) üzenetére


Celtis
veterán

Miért kéne elnézést kérned? Észrevetted, bejelented. Ez a normális.
Nem is ezt kifogásoltam.

(#37285) daneel_hu válasza alaves (#37277) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valószínűleg azért elég sokat tettek azért, hogy javuljon a technológia, de vannak olyan területek ahol teljesen kézenfekvő lenne a változtatás, mégsem történik semmi.

Pl. YouTube app színes pöckei, beállítások menü színes karikái, volume csík full magenta stb.
A WebOS nagy menüjét nem említem mert az tényleg ritkán jön elő.
A digitális adásnál amikor csatornát váltasz akkor is előjön valami elképesztő színes vacak, az is nagyjából mindig ugyanott van. :)
A fotó/video app-nál is mintha a file-menüben 100% magenta keretek lennének. :D

A WebOS nagymenüje kivételével fogalmam sincs a fentiek miért nem szürkék mondjuk.
Szerintem a kutya nem szólna értük ha szürkék lennének.

(#37286) djpundro válasza krx21 (#37266) üzenetére


djpundro
aktív tag

Most ez tenyleg ? neked van ? vagy csak ugy mondtad?Ha van neked egy Philips 754 vagy804 hogy vagy megelegedve vele?
Köszi .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#37287) gu007 válasza SzlobiG (#37276) üzenetére


gu007
aktív tag

Eredeti hanggal néztem ami ha jól emlékszem atmos volt. Jól működött.

[ Szerkesztve ]

(#37288) Fisha válasza SzlobiG (#37276) üzenetére


Fisha
őstag

Nem DD+ a hang? Azzal többünknek baja van ARC-on keresztül. Szerintem az okozza, hogy elvileg átmehetne, és ezért a TV küldi is, de sok esetben az erősítő (még ha alapból ismeri is), nem tudja ARC-on keresztük ezt már fogadni. Toslinken butítja az LG sima DD-re, így én ilyenkor átváltok arra.

[ Szerkesztve ]

(#37289) krx21 válasza djpundro (#37286) üzenetére


krx21
nagyúr

Bocsi, nincs Philips-em. Azt hittem, hogy általában a pixel eltolás mint védekezés a beégés ellen kérdezed... (LG-n valahogy így hívjáka menüben...)

[ Szerkesztve ]

(#37290) athomi


athomi
veterán

Oké hogy most cserélnek akár 1-2 pixelhibával is kijelzőt, de mi van ha a jövőben változtatnak és áttérnek egy szabványra? Akkor akár nézheted örökké a 15 pixelhibát is, mert nem lesz panelcsere. :)

Amúgy az szerintem kicsit erős, hogy egy 4k-s kijelzőt 1 pixelhiba esetén is cserélnek. Nem kövezném meg őket ha valamennyit szigorítanának és csak néhány pixelhiba esetén lennének hajlandóak cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#37291) allein válasza djpundro (#37265) üzenetére


allein
addikt

Szia. Engem zavart :K de ezzel lehet élni, előfordulhat, hogy más személyt nem fog zavarni. Audio sync nagyobb gond szerintem.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#37292) dh66e válasza athomi (#37290) üzenetére


dh66e
veterán

Autónál sem reklamálnál ha "csak" egy pötty hiba lenne a fényezésben amikor átadják a szalonban?
Én igen.
Nálam az egy pixel hiba is hiba,nem tudom elfogadni.

(#37293) Pro Koryak válasza dh66e (#37292) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pixelhibára van elfogadott szabvány.
Ezért hajt el 1-2 hibával pl. a Pana/Sony ... stb.
Olednél kizárólag az LG jóindulata miatt cserél. Még egy darabig ...
Próbálj meg egy LG lcd-t 1 pixelhibával cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

(#37298) PuMbA válasza krx21 (#37295) üzenetére


PuMbA
titán

"A pixelhibák meghatározására a gyártók az ISO 13406 Class II nemzetközi szabványt veszik alapul. A szabvány négy különböző hibát definiál:

1. Típus: Maximális fényerő beállításról minimális fényerőre állítás alkalmával az átlagos pixel válaszreakció 75%-osnál nagyobb (a képernyő világos marad).

2. Típus: Minimális fényerő beállításról maximális fényerőre állítás alkalmával az átlagos pixel válaszreakció 25%-osnál kisebb (a képernyő sötét marad).

3. Típus: Az első két típuson kívüli egyéb hibák. Leggyakrabban előforduló hiba, hogy a színtartományhoz tartozó cellák vezérlését végző tranzisztor meghibásodik és az adott képpont mindig vörösen, zölden vagy kéken világít (beragadt alpixel).

4. Típus: Csoporthiba, mely során kettő vagy több hibás pixel található meg egy 5X5 képpontos területen. Csoporthiba szabály: nem megengedett kettőnél több világos vagy kettőnél több sötét, illetve 2 vagy több vörös, zöld vagy kék pixelhiba egy 5X5 pixeles területen.

Az ISO 13406 Class II szabvány szerint az elfogadott pixelhibák száma 1 millió pixelre vonatkoztatva:
1. típus esetén: 2db
2. típus esetén: 2db
3. típus esetén: 5db"

[ Szerkesztve ]

(#37299) renatto válasza krx21 (#37297) üzenetére


renatto
őstag

Te kezdted. :DD És amúgy is csak a tiéd volt az. :K

A szabványok arra vannak, hogy bizonyos minőségi szintet tartsanak, előírjanak...ami alá nem lehet menni. És ez nem becsületkasszás dolog....

ui: de látom valaki - (#37298) PuMbA :R - már be is ollózta az idevágó passzusát. :C

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#37300) rothfb válasza krx21 (#37289) üzenetére


rothfb
veterán

Panán is így hívják és észrevehetetlen.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.