Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) lugomon válasza nokia123 (#1200) üzenetére


lugomon
tag

De kár.. :N

Omega Testamentum

(#1202) nokia123 válasza lugomon (#1201) üzenetére


nokia123
aktív tag

Nekem mondod tűkön ülök eddig egy 37 colos tv néztünk. Elég nagy ugrás szerintem utána egy 55 colos tv pláne hogy OLED. Alig várom hogy ezt betudjam üzemelni de az asszonypajtás az nem ideges ráérünk nyugi van azt mondja, de én annál inkább :W hidegen hagyja. Meg őrit, én nagyon szeretem a technikai újdonságokat tv,számítógép,órák,telefon stb de ö nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#1204) Madwe válasza lugomon (#1203) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nana, legalább kevesebbszer foglalja be talán így az eszközöket, hogy főzőműsorokat nézzen rajta :D Persze ha esti filmet se szeret az emberrel nézni, az már szomorúbb helyzet :D

(#1205) PrinceHerceg válasza nokia123 (#1202) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sajna a nők 99,87%-a ilyen!

Itthon én már nem is próbálkozok highlight-olni semmit sem, mert vagy érdekli vagy nem! PERSZE ha Dr. House-t kell nézni, ahogy épp lupusra gyanakszik, már más a helyzet... :D

[ Szerkesztve ]

(#1207) Gulyopapa válasza nokia123 (#1202) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nekem aztán mondhatná hogy ne üzemeljem be
Az enyém 15 perccel a futár érkezése után már a helyén volt :C

[ Szerkesztve ]

(#1208) lugomon válasza Gulyopapa (#1207) üzenetére


lugomon
tag

Melyik típus is a Tied?

Omega Testamentum

(#1209) nokia123 válasza Gulyopapa (#1207) üzenetére


nokia123
aktív tag

Nincs hova tenni egyenlőre a tv ahol lesz a tv csak szekrény sor van. Minden ki lett paterolva a szobából. Holnap jön a fali konzol a fúró kalapács szerda mivel panelban lakom(beton) szekrények is holnap lesznek elrendezve. Teljesen át lesz alakítva a szoba a tv miatt de nekem megéri a fáradságot és a türelmet,igaz már nem sok van belőle :(

[ Szerkesztve ]

(#1210) #72042496 válasza nokia123 (#1209) üzenetére


#72042496
törölt tag

Haha, nekem is alakítani kell majd rajta, de én inkább vettem egy kis 4K LCD-t a következő 1-2 évre. Így legalább olcsóbban jöhet a bitang OLED ha már a helyiség is kényelmesen fel lesz rá készítve. :)

(#1211) Strezi válasza nokia123 (#1209) üzenetére


Strezi
őstag

Első lakásomban előbb volt moziszoba mint a szerkó hozzá. Matt, sötétkék falak, fekete szerelvények + egy kanapé. .... azóta lett feleségem meg gyerekeim és megy a Bogyó ás Babóca az OLED-en :W

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1213) Strezi válasza lugomon (#1212) üzenetére


Strezi
őstag

Szerinted 42 évesen világlátott mérnökként még az első lakásomban lakom :F :N

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1214) lugomon


lugomon
tag

Igen. :C Milyen típusú OLED tévéd van?

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#1215) Strezi válasza lugomon (#1214) üzenetére


Strezi
őstag

Ezzel kezdtem, most pedig egy 55EG910V van.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1216) lugomon válasza Strezi (#1215) üzenetére


lugomon
tag

Miért léptél vissza méretben, és felbontásban is??

Omega Testamentum

(#1217) Gulyopapa válasza lugomon (#1216) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Mert gondolom világlátott mérnökként rájött, hogy nem kell neki másfél millás TV :DDD

(#1218) lugomon válasza Gulyopapa (#1217) üzenetére


lugomon
tag

De miért nem??? :DD

Omega Testamentum

(#1219) krx21 válasza lugomon (#1218) üzenetére


krx21
nagyúr

Vissza küldte, mert hdmi hiba jelentkezett nála, aztán már nem tudták cserélni, mert nem volt belőle...
Valami ilyesmi a story, de majd gondolom elmesélni...

(#1220) lugomon válasza krx21 (#1219) üzenetére


lugomon
tag

Remek..2 millás TV...

Omega Testamentum

(#1221) Strezi válasza lugomon (#1220) üzenetére


Strezi
őstag

És, nem te vetted, nem ;]

Emag szó nélkül visszavette, mert azt mondtam hogy nem kérem. Ennyit a garijukról ;)
De leírtam már, azért nem tépem a szám megint :P

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1222) Strezi válasza Gulyopapa (#1217) üzenetére


Strezi
őstag

OK, neked mennyi a fizetés/TV arány, ha már ironizálunk? Hadd röhögjek én is ;] :DDD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1223) lugomon válasza Strezi (#1221) üzenetére


lugomon
tag

A 2 milla alatt azt értettem, hogy azért nem szabadna HDMI problémának előfordulnia...

Csodálom, hogy sokkal lejjebb adtad...pedig az egykulcsosadó maximális nyertese vagy, mint világlátott mérnök... :K :K :K

Omega Testamentum

(#1224) Strezi válasza lugomon (#1223) üzenetére


Strezi
őstag

Nem volt vele gond elsőre, valószinüleg csak elállítiottam valamit, mert nekik a szervízben már megint nem jelentkezett a probléma. Ezért felajánlották hogy visszahozzák, vagy visszautalják az árát. Csere sajnos nem volt, hiszen nekik volt kettő (eladva) magyarországon meg egysem akkor még ...

Az a helyzet, hogy nem éreztem úgy hogy sokkal lejjebb adtam volna ;) Akkora előrelépés az OLED maga, hogy így is bőven jó ;) Ahonnan nézem nem jön ki a 4K, talán egyedül a 3D volt jöbb akkora képen és 4K-ban...

Inkább vettem bringá(ka)t kicsivel többért, az is jó hobbi, pláne egészségesebb :DDD

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1226) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok. Az Oled tévékkel mi a tapasztalat? Megéri bennük gondolkozni? Korábban a mozgásmegjelenítéssel voltak problémák. Ezek javultak már? Megéri a kb 1,5x felárat pl egy KS 7000-hez képest? A fekete színen kívül mi az amiben kiemelkedőek? Gondolok egy B6 vagy C6 modellre.

(#1227) krx21 válasza RedCat (#1226) üzenetére


krx21
nagyúr

Amiben sokkal jobbak: fekete, kontraszt, panel homogenitás, mélyebb sőtét színek, betekintési szög.. Szinte mindenben.
Amiben esetleg valakinek rosszabb, az az, hogy nem tud vibráltatni, csak interpollálni. Bár megjegyzem, hogy a mozgófelbontása nem rosszabb az lcd-nél. Valamint statikus tartalmakra érzékeny, de nem kell kritikusra gondolni.
Nekem volt már pár lcd-m, de ilyen jó tv-m még soha. (B6). Elegem lett a tipikus lcd hibákból...

[ Szerkesztve ]

(#1228) claire78


claire78
senior tag

A EG910 és EG9109 között van bármi különbség azon kívül, hogy utóbbit német piacra gyártották (ha jól tudom)?

(#1229) junior11 válasza krx21 (#1227) üzenetére


junior11
veterán

Na akkor eddig öröm és bódottá :D :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1230) kola99


kola99
tag

Amazon uk-n LG OLED55B6V = 1.200 font , kb 430k ft .
Lehet hogy , Refurbished ? [link]

(#1231) #72042496 válasza kola99 (#1230) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én azt látom, hogy egyszerűen csak használt. :)

(#1232) krx21 válasza junior11 (#1229) üzenetére


krx21
nagyúr

Alapvetően igen! :K Bár már találtam egy pixel hibát. Pedig megfogadtam, hogy nem keresgélek, mert felesleges. Mondjuk hála az égnek, jó indulatu. Sarokban van, a szélen és leginkább csak piros, vagy piroshoz közeli színnél látszik, de akkor is, csak akkor, ha 1m-nél közelebb megyek... Úgyhogy nem foglalkozok vele...

Most azon vagyok, hogy lehet megveszem hozzá a +2 év garit...

(#1233) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Mai napon csatlakoztam egy lg 55eg910v tévével.
Fentebb már írtam, egy Samsung 55ES7000 készüléket váltott le.
Azt hittem 4 év alatt fejlődött a böngésző, de ugyanolyan lassú mint a 2012-ben. :)
Nem mintha használnám...
Én kis naiv azt hittem, hogy a hangvezérlés, olyan mint a samuban, csak ez még tud magyarul is.
Mint kiderült, nem. :B
Böngésző, és youtube-ra van.
Távirányítója nagyon szokatlan. Hogy oldjátok meg a bemenet választást gyorsan?
Tv boxot is irányítom vele, hiányzik a play, pause gomb. :(
Színek nagyon szépek, a fekete végre fekete. :)
Az ívelt kijelzőt észre sem veszem.
Összességében megvagyok vele elégedve.
Hirtelen vásárlás volt, 65" alá nem akartam menni, viszont árban nem akartam többet költeni.

Szerk: Samsung S7 képernyő tükrözés sehogy nem jön össze. Erre van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1234) krx21 válasza Silent77 (#1233) üzenetére


krx21
nagyúr

Bemenetekre külön gomb van a távirányítón...

(#1235) Silent77 válasza krx21 (#1234) üzenetére


Silent77
veterán

Igaz, köszi!

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1236) Silent77


Silent77
veterán

Dual play szemüveget hol lehetne venni?
Gyerekek most kitalálták kell, de bárhol nézem már nem kapható.
Egy helyen van talán F310DP, de arra azt írja 2012-es tévékhez.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1237) qqzs válasza Silent77 (#1236) üzenetére


qqzs
őstag

dual playt lehet csinalni ket normalbol

magyarul meg tud, csak at kell allitani a menuben, szerintem jobban ert mint az android telefon bedig az se kismiska. egy hujeseg van vele hogy a hangtalaltokak csak bingben jeleniti meg nem lehet googlera allitani. alapbol youtubon meg bingen keres. Igazan kereshetne musorujsagban is.

Eladó: GTS450

(#1238) Silent77 válasza qqzs (#1237) üzenetére


Silent77
veterán

Milyen igaz, lencse csere, lehet az lesz akkor. Veszek 2 alap szemcsit.
Mondjuk most próbáltam, és csak az egyik oldal volt jó, a másik összemosódott.

Azt tudom, de azt hittem, hogy kikapcs, bekapcs, csatorna váltás, hangerő, bemenet állítás stb is tudja. :)
Samuval használtam.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1239) qqzs válasza Silent77 (#1238) üzenetére


qqzs
őstag

mert nem kell forgatni, azaz a ballba valot kell a jobba de ugy min ahogy balban all, erdemes egy nagyobb lenon szemuvegkeretbe csinalni inkabb

Eladó: GTS450

(#1240) #94529552 válasza Silent77 (#1233) üzenetére


#94529552
törölt tag

Smart menüből is lehet váltani, az előzőleg használt alkalmazásokból, vagy HDMI, My Channels, stb. Általános használatra meg lehet venni a korábbi lcd-s évjáratok könnyű kis távirányítóját is[link]. Az MR-t mi alig használjuk, de ott van a képernyő távirányító. Itt a teljes használati, de ezt már biztos ismered.

[ Szerkesztve ]

(#1241) RedCat


RedCat
senior tag

Az LG Oled B6 és C5 között csak a ívelt kijelző és a 3D a különbség? Megéri a c6 a kb + 50k felárat? Ezekben a modellekben a youtube 4k-n megy?

(#1242) krx21 válasza RedCat (#1241) üzenetére


krx21
nagyúr

És a B6 realtek videó chip-el dolgozik, míg a C6 a LG saját chip-jével. Megy a YouTube 4K-n, csak jó tudni, hogy a YouTube videók tömörítettek...

(#1243) RedCat válasza krx21 (#1242) üzenetére


RedCat
senior tag

Köszi és ez mit jelent a gyakorlatban. Melyik a jobb? Vagy hol van ennek jelentősége? Ettől jobb az egyik képe? Vagy milyen csippről van szó?

(#1244) krx21 válasza RedCat (#1243) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem nincs jelentősége. Legalábbis nem észre vehető. Input-lag-ban egy nagyon kicsit jobb a C6, bár interpollációs input-lagja meg sokkal rosszabb... Szerintem azt döntsd el, hogy kell e a 3D és hogy kell e az íveltség?

[ Szerkesztve ]

(#1245) RedCat válasza krx21 (#1244) üzenetére


RedCat
senior tag

Ennek csak akkor van jelentősége ha játszom is vele? Egyáltalán játékra mennyire alkalmasak ezek a tévék?

A 24p kezelése jók ezeknek a modelleknek? Bedugtak egy pendrive-ot egy c6-ba a MM-ban, elindítottak egy 24p tesztet ( 4 oszlopban ment felfelé a a szöveg hogy 24p teszt), de valami borzalmas volt. Szaggatott az egész. A srác hiába kapcsolgatta a true motiont (itt nem tudom így hívják e, Samsungról jönnék át) mindenféle állásba, a helyzet nem változott. Ő volt a béna, vagy ez itt tényleg ilyen?
Utána berakattam egy ks7000-be, ott akadás mentesen, gyönyörű volt a kép.

(#1246) krx21 válasza RedCat (#1245) üzenetére


krx21
nagyúr

Jó játékra is, de csak közepes az input lag....
A 24p-t a trumotion-al tudja csak szaggatás mentesen, én próbáltam. (mondjuk rendes asztali lejátszóról...) Szeretem ha folyamatos a kép.
Viszont interpoláció nélkül szaggat... De az szerintem mindenhol, legalábbis nekem..

(#1247) Ijk válasza RedCat (#1245) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tud egyetlen beépített lejátszó sem 24p-t kezelni. Külső médialejátszóval tudod csak normálisan lejátszani.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1248) claire78


claire78
senior tag

Holnap valószínű megnézek/megveszek egy 910-est. Van valmiféle tesztvideó csomag, amivel érdemes tesztelnem, illetve ami kimutatja az OLED előnyét hátrányát?
Köszi.

(#1249) PrinceHerceg válasza claire78 (#1248) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Vigyél 4k-s, nagybitrtájú, főleg gyors mozgású vidiket! :K

(#1250) claire78 válasza PrinceHerceg (#1249) üzenetére


claire78
senior tag

Nem a lejátszóját szeretném tesztelni, hanem magát a képernyőt. Külső lejátszóval lesz majdan etetve.
És nem elborzadni szeretnék. :P :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.