Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Joshi válasza jilian (#1800) üzenetére


Joshi
titán

OLED-et gyárt a Panasonic és idén már lesz Sony is, de mindegyikben LG panel van csak az elektronikát és a dizájnt adja az említett két gyártó. A 2016-os LG OLED-nél az input lag ~35ms környékén van ami már bőven megfelelő, viszont FPS-hez szerintem magas.

(#1802) jilian válasza Joshi (#1801) üzenetére


jilian
addikt

Mikor jönnek a '17- modellek, és kb. mennyi lesz a várható '16-os modellek ár csökkenese szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#1803) Joshi válasza jilian (#1802) üzenetére


Joshi
titán

Nem vagyok én jós, ha az lennék akkor megélnék belőle. ;]

(#1804) #94529552 válasza Joshi (#1801) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mennyi? 35? [link]

(#1805) krx21 válasza jilian (#1798) üzenetére


krx21
nagyúr

Van az oled tv-ken egy átlagos fényerő limiter...
Mondjuk ablakok méret változtatásánál idegesítő lehet, hogy változik a fényerő. Ennyi. Input lag renben van...
Ez a funkció ilyenkor kedvezőtlen, egyéb méria tartalomnál még jó is szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#1806) Madwe válasza krx21 (#1805) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt azért még hozzátenném a pc-s játékhoz, hogy az image retention és burn in ott sokkal inkább elő tud jönni, hiszen van h valaki fél napot egy játékkal játszik, ahol a hud ugyanott van végig. Persze a retention nem nagy kaland, de ha esetleg burnin lesz belőle, az azért már kínosabb...

Nemm mellesleg ha valaki komolyan veszi az fps játékot online, az úgyis 24 colos (az a sweetspot erre) gsync/freesync monitort vesz 120 vagy 144hzes, még csak nem is ips hanem tn panellel, hiszen ott nem az a lényeg. Aki tvben gondolkozik, nyilván ezek annyira nem fontosak neki s nem veszi komolyan, így az inputlag se fogja érdekelni.

(#1807) krx21 válasza Madwe (#1806) üzenetére


krx21
nagyúr

Én még nem tudok olyanról, hogy véglegesen beégett volna... Pláne nem úgy, hogy az éjszakai kép-homogenizálós program lefut, ha kell...
PS4-et én is tolok rajta...

[ Szerkesztve ]

(#1808) daneel_hu válasza Madwe (#1806) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez a beégés-dolog túl van lihegve kicsit.
Van, hogy egész nap megy egy sportcsatorna a logójával, és ha átkapcsolok még csak nem is látszik.
Kizárt, hogy játék esetén más legyen a szitu.

(#1809) jilian


jilian
addikt

A Samu 65KS 8000 miért "annyival" olcsóbb mint a 65"-ös LG?

(#1810) Madwe válasza jilian (#1809) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert az egy "szaros" lcd:D?

(#1811) jilian válasza Madwe (#1810) üzenetére


jilian
addikt

:B

Huups, benéztem, hisz csak egy "szaros betű" az eltérés.... ;)

(#1812) Pro Koryak válasza atka76 (#1789) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Na igen, ennyit nem ér. Próbáld meg usa-ból, kb. egy százassal olcsóbb, persze jön még rá vám+áfa.

(#1813) atka76 válasza Pro Koryak (#1812) üzenetére


atka76
tag

USA-ból de honnan,van esetleg oldal neki?
Illetve nekem adztali külső médialejátszó kellene majd oled tv-hez!

Bendegúz

(#1814) Csabifater


Csabifater
tag

Sziasztok!
Műholdas csatonalistát szeretnék szerkeszteni (UPC direct). Lekerestem a csatornákat, de lehozott egy rakás külföldit is , ami nem kell.
Kérdésem, ki tudom valahogy menteni pendrive-ra a listát és megtudom szerkeszteni a Chansort-tal?
Ha igen, hogy tudom kimenteni a listát?

Köszi

LG 55EG910 a típus.

[ Szerkesztve ]

(#1815) Joshi válasza #94529552 (#1804) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom krx21 honnan szedte az értékeket, de PC módban(játék) ~35ms körül van az input lag.

(#1816) krx21 válasza Joshi (#1815) üzenetére


krx21
nagyúr

Az új amcsi firmware-el, amit EU-s darabok is meg kell, hogy kapjanak majd...
http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b6

(#1817) #94529552 válasza Joshi (#1815) üzenetére


#94529552
törölt tag

Partz is írta, nem olvastad?
Csabifater Talán így: webOS 3.0 - Csatornalista másolása USB-re , vagy még itt a Téma összefoglalóban is megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#1818) Csabifater válasza #94529552 (#1817) üzenetére


Csabifater
tag

Köszönöm!
Sikerült. Még egy kérdés. Mit lehet csinálni, hogy az EPG-be ne legyenek ilyen hülye karakterek?

(#1819) ottofon


ottofon
csendes tag

Létezik hogy 55"-os új számlás garanciális OLED LG TV-t árulnak már 300 ezer Ft körül? Egész pontosan 318000 Ft és LG 55EG910V a tipusszáma. Van ebben valami bibi vagy meg szabad venni?

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#1820) claire78 válasza ottofon (#1819) üzenetére


claire78
senior tag

Valószínűleg az első sorodban van a bibi. :)
Szerintem újracsomagolt, azt szokták 1év bolti garival árulni?
Hol van ennyiért? Nekem is ilyen van, de én még 360E-ért vettem.

(#1821) Strezi válasza claire78 (#1820) üzenetére


Strezi
őstag

Na, írjárok gyorsan hol kerül ennyibe! Kellene még három nekem :DDD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1822) claire78 válasza Strezi (#1821) üzenetére


claire78
senior tag

360E-ért most is tudok, de sztem odadják 350-be is. ;)
De újracsomagolt, 1 év boltigaris készülék!
Amiket jófogáson találsz 90%-a ilyen.

Szerk.: az előzőleg említett is ott van. 100% újracsomagolt, ahogy írtam. Nagyon jó ár!

[ Szerkesztve ]

(#1823) ottofon válasza claire78 (#1822) üzenetére


ottofon
csendes tag

Valóban jofogáson van. Itt:
http://www.jofogas.hu/budapest/LG_55EG910V_OLED_TV_55__uj_60914676.htm?first=1
Aztán meg ne vedd előlem. :) Én majd nyáron akarok venni, akkor már biztos lesz 300 körül is remélem. Nagyobbat nem lehet találni kicsit dágábban? 60-65"-os kellene. Akkor tényleg felesleges lenne a projektor mozizáshoz.... :) :C

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#1824) Dniel válasza ottofon (#1823) üzenetére


Dniel
tag

Kispesti MediaMarkt 1 nap után visszahozott 2 év gyári garival 420 most ajándék szemüveggel és kibővithető a gari 5 évig is akár de az persze valamennyire plusz költség. :)

(#1825) retekbacsi


retekbacsi
csendes tag

Tegnap került hozzám egy 55eg910v és egyelőre csalódottnak érzem magam, leírom miért:

1. A képernyő - bárhonnan nézve - lilásan tükröződik, gyakorlatilag minden előtte lévő fényt visszaver. Kikapcsolva marha idegesítő, mivel olyan, mintha a szobába bekerült egy tükör. Miért nem lehet ez matt?
Működés közben bármilyen fény vagy lámpa mellett csak kompromisszumokkal használható.
Gyönyörű a kép minősége és a fekete is, de végeredményben élvezhetetlen, mert minden fény becsillog ami előtte keletkezik.

2. Az LG online specifikációja szerint a hátoldalon egy fejhallgató kimenet szerepel (nem oldalt, hanem hátul) 1(V) megjelöléssel. A talált kimenet nem fejhallgató, hanem egy services kiement.
Ennek most így utána néztem, és a terméken tényleg nincs fejhallgató kimenet, csak akkor miért nem írja a magyar oldal, hogy "Nincs b@meg".
http://www.lg.com/hu/televiziok/lg-55EG910V-oled-tv

3. Semmilyen bluetooth fejhallgatóval vagy receiverrel nem hajlandó kapcsolatot létesíteni. Sőt, meg sem találja. Szintén alaposan utána olvasva kiderült, hogy csak bizonyos LG BT fejhallgatókkal hajlandó a tévé kapcsolatot létrehozni. Az sem derül ki, hogy képes-e multipont BT szórásra, ezek után tartok tőle, hogy nem. (azaz, hogy egyszerre két BT eszközzel legyen párosítva.) Ez kb. akkora szemétség, mint hogy az iPhone sem hajnandó, csak Apple BT eszközökkel "párosodni". Pfffffff....

4. A magic remote poén, de csak 10 percig. Utána sötétben használhatatlan, mivel nincs világítás rajta, mint a régi LW5500 kapott oldschool távirányítón. Hangerő gomb nevetséges de semmiképpen sem ergonomikus. Az ember csak totózik, hogy mit fog megnyomni.

Ez nem egy olcsó készülék, miért kell ilyen kompromisszumokat kötni? (gondolok itt az 1. és 3. pontra.)
Még adok egy kis időt magamnak, de vélhetőleg megy vissza.

(#1826) claire78 válasza retekbacsi (#1825) üzenetére


claire78
senior tag

Ez kb. akkora szemétség, mint hogy az iPhone sem hajnandó, csak Apple BT eszközökkel "párosodni". Pfffffff....
Ezt honnan vetted? Saját tapasztalat? Mert nekem soha nem volt gondom BT párosítással, használattal egyik Apple eszközön sem.

(#1827) claire78 válasza retekbacsi (#1825) üzenetére


claire78
senior tag

A tükröződést én is észrevettem, leginkább onnan, hogy hajlított és ahogy az ember mozog előtte úgytorzít a tükrözött kép. Ez csdak egy érdekes dolog volt számomra, kikapcsolt állapotban. Használat közben semmi ilyesmit nem vettem észre. Mégegyszer hangsúlyozom, saját vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#1828) retekbacsi válasza claire78 (#1826) üzenetére


retekbacsi
csendes tag

Samsung BT headset-et nem volt hajlandó az iPhone6 kapcsolni. Innen vettem.

(#1829) retekbacsi válasza claire78 (#1827) üzenetére


retekbacsi
csendes tag

Igen, erre gondolok. Engem borzasztóan zavar, egy matt LCD után.
Olyan, mint egy elvarázsolt kastély. :)

(#1830) Nemir Ombe válasza retekbacsi (#1825) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Kikapcsolva marha idegesítő, mivel olyan, mintha a szobába bekerült egy tükör"

Szerencsére a legtöbb ember bekapcsolva használja .... ugy azért jobb képe van .... ;]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#1831) Partizan182 válasza retekbacsi (#1829) üzenetére


Partizan182
senior tag

RTINGS-ről:

"Glossy screen finishes reflect less light overall than do other screen finishes. Because there is less light reflected back, the blacks in the picture remain darker than they do on TVs with a semi-gloss screen. Contrast is one of the most important elements of picture quality, and so it is safe to say that, overall, glossy screen finishes offer the best picture quality of any screen finish.

This is also why matte screens are no longer around. The perceivable depth of blacks isn't as great with matte, and so in that regard, picture looked worse than it does with semi-gloss or glossy screens."

Nincs matt képernyő már nagyon forgalomban. Semi-glossy akad, de a legtöbb sima glossy.

Igen 910-esen a visszaverődés lilás árnyalatú. Érdemes elpakolni a lámpát/fordítani a tévén, mivel curved ez relatíve egyszerű (nem kell nagyot forgatni ahhoz hogy eltűnjön a visszaverődés).

De ha piszok sok (közvetlen) fény éri a készüléket akkor LCD-vel jobban jártok, ilyenkor feketét úgyis csak a képzeletében lát az ember.

(#1832) daneel_hu válasza retekbacsi (#1825) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam 55E6V van a nappaliban, de erősen nézegetnem kell a képernyőt bekapcsolt állapotban ha a szobában lévő tárgyak tükörképét akarom vizslatni. :)
Ha nagyon bever a napfény és el vannak húzva a függönyök, akkor azért könnyebb a tükröződéseket felfedezni rajta, de még így sem zavaró.
Igaz, ez nem ívelt.

Nem tudom a 2015-ös és a 2016-os modellek között mekkora a fényerő különbség.

(#1833) krx21 válasza retekbacsi (#1825) üzenetére


krx21
nagyúr

1. Ne a karácsonyfa mellől nézd... Viccet félre téve: alap, hogy TV nézés közben csak a készülék mellett helyezünk el fényforrást...Ez legyen a legnagyobb bajod...
2. Erősítő használata egy ilyen árkategóriában... A TV hangja köszönő viszonyban sincs a képminőségével.
Tudom nem vigasztal.
3. Nekem ilyenre soha nem volt igényem... Lásd 2-es pont..
4. A magic remote messze a legjobb, amit eddig valaha kitaláltak TV kezelést illetően. Mondom ezt úgy, hogy volt pár rendszer itthon. Én is csak mosolyogtam az LG megoldásán, míg kipróbálva, már őszintén tudtam mosolyogni... Az hogy nem világít a távirányító, sok TV esetében így van, de ennek pont az a lényege, hogy alig használod a gombokat, csak a joy-t...
Szerintem Te nem a lényegénél fogtad meg ezt a készüléket, az pedig a képminőség... A többi másodlagos és azonnal szokható.
Kicserélnéd egy világító távirányítós LCD-re amint van fejhallgató kimenet? :(

(#1832) daneel_hu 25-30%

[ Szerkesztve ]

(#1834) retekbacsi válasza Partizan182 (#1831) üzenetére


retekbacsi
csendes tag

Köszi, ez sok mindent képbe helyez, szó szerint.

De azért az LG support minőségét jellemzi, hogy a válaszuk erre a kérdésre az volt, hogy a lila árnyalat a "3D polarizációs fólia" miatt lehet, amit nem lehet eltávolítani.
WTF?

A problémám amúgy az, hogy nem mindig totál korom sötétben tévéznék és ha már 4m-re ég egy kis asztali lámpa, az ott virít a képernyőn. A plafonról lelógó lámpa meg a bal felső sarokban. Azért ne az legyen már a megoldás, hogy dobáljam ki az összes fényforrást a lakásból. :)

(#1835) krx21 válasza retekbacsi (#1834) üzenetére


krx21
nagyúr

A helyzet az, hogy teljesen tükröződés mentes képernyő nincsen. Pláne olyan esetben, mikor közvetlen fényforrásról beszélünk.
LCD-nél ez nem zavart?

(#1836) retekbacsi válasza krx21 (#1833) üzenetére


retekbacsi
csendes tag

Én csak azt nem értem, hogy ha csinálnak egy prémium tévét, akkor miért kell apróságokkal kellemetlenséget okozni. pl: mi a mámoros túróért kell levenni azt a szerencsétlen analóg hang kimenetet. Kinek fájt?
(Mellesleg a supportnak jeleztem, hogy szar a honlap és állítólag javítani fogják)

A BT dolog is olyan, hogy értem én az üzletet, hogy rá kell verni még a jóemberekre egy drága fülest is, de ha van itthon kettő, akkor most hajingáljam ki az ablakon, mert az LG rigid? Ne már.
Ofkorsz megoldom, optikaival rádugom az erősítőre azon meg van füles.
Csak az elv...

Pont a képernyőnél fogtam meg a dolgot: engem zavar, hogy beletükröződik a fény. Azt aláírom, hogy sötétben nagyon fasza a kép és biztos sokat ront a dolgon az ívelt design.
(ez utóbbit egyelőre indokolatlannak tartom, de lehet én vagyok a megint a kivétel)

https://youtu.be/SPLFzEHvqd4?t=6m22s
Ne mondd, hogy nem látod a kép tetején a lámpákat. Pedig nem világít rá.

[ Szerkesztve ]

(#1837) krx21 válasza retekbacsi (#1836) üzenetére


krx21
nagyúr

Mondjuk, az tény, hogy az ívelt képernyőről sokkal nagyobb tér tükröződik... Lehet a síkkal már nem lenne problémád.

(#1838) retekbacsi válasza krx21 (#1837) üzenetére


retekbacsi
csendes tag

Simán lehet, de a B6J már 6.5KHUF és nekem már a 4K feletti árral is a fogam tépték.

(#1839) Partizan182 válasza retekbacsi (#1836) üzenetére


Partizan182
senior tag

Azért a "prémium tévé" -vel óvatosan, ez egy 2014-es (!!) modell újracsomagolása hogy legyen egy "budget" OLED is a termékpalettán 2015/16-ban .

Nézd össze a (gyakorlatilag megegyező) 2014-es EC930-assal: 910-en kevesebb HDMI, gyengébb anyagminőség stb. Spórolós tévé, persze saját kategóriájában.

Belógó lámpák problémáját másik készülék sem oldja meg, minden úgy tükröződik mint az állat. Sőt, itt látod hogy a 910 még az egyik legvagányabb ilyen szempontból:

[link]

Minőségi házimozihoz (gondolom ez lenne az igény, különben elég lett volna a középszar edge-lit samu feleennyiért) a szobát is figyelembe kell venni/alakítani.

(#1840) Partizan182 válasza krx21 (#1837) üzenetére


Partizan182
senior tag

A tükröződő tér kisebb curved esetén, de ha valami tükröződik az nagyobb (szélesebb) "pacát" mutat.

Ie. könyebb a curved tévét úgy forgatni hogy semmi se tükröződjön, viszont ha valami tükröződik az jobban fáj.

(#1841) retekbacsi válasza Partizan182 (#1839) üzenetére


retekbacsi
csendes tag

A lista meggyőző, az érvelést is értem.
Lehet, hogy a lilás szín és az ívelt forma miatt borzasztó szokatlan a dolog.

(#1842) krx21 válasza Partizan182 (#1840) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez igaz.. :K

(#1843) daneel_hu válasza retekbacsi (#1836) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezen a videón alulról nézik a képernyőt.
Nem túl jó szög. :)

(#1844) Partizan182 válasza retekbacsi (#1841) üzenetére


Partizan182
senior tag

Elsore nekem is az volt. Lila meg mindig fura, de vagany.

Csak hogy valami hasznosat is mondjak: tukrozodesnel huzd maxra az oled light-ot. Kulon beallitas nappali/ejjeli kornyezetre szinten javasolt. Halado 1-2 kepprofil erre valo, nalunk kell nagyon (ablakok miatt).

(#1845) jilian


jilian
addikt

Hát volt szerencsém a MM- ban 65" b6j-t szemügyre venni.
Hát odab@sz. :(((
Bár hogy őszinte legyek 3m-re kihúzattam a colostokot...és ez a 65" is...hát a nagyobb mindig jobb. ;]
De maradok ennél, már így is sokallom a 3500 € -ot.
Azt mondta a zsíros hajú osztrák huszár, hogy 3200- be oda tudja adni a kiállított darabot.....
Kíváncsi lennék, hogy ha az ember kp.- val menne oda, vajon hol mennyiért vágnák itthon hozzám, mert az itthoni 1,2 millàt hát inkább Ausztria...

Tud itt valaki valami okossàgot? ;]

(#1846) krx21 válasza jilian (#1845) üzenetére


krx21
nagyúr

Én biztos itthon venném 1.2M-ért...

(#1847) ottofon válasza daneel_hu (#1843) üzenetére


ottofon
csendes tag

Én nem rég jöttem rá mennyivel hasznosabb a TV-t úgy dönteni hogy pont merőlegesen lássam. A belinket youtube videon is jobban jártak volna ha csak pár fokot döntenek előre és máris eltünik a mennyezeti lámpák fénye. Amúgy ez az ívelt képernyő baromság totál felesleges. Csak hátránya van. Szerintem. De cáfoljatok.

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#1848) Gulyopapa válasza ottofon (#1847) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nincs semmi baj az ívelt kijelzővel. Észre sem veszem...

(#1849) antistati válasza krx21 (#1846) üzenetére


antistati
tag

Miért itthon? Mi a baj a kintivel?

(#1850) Dniel válasza antistati (#1849) üzenetére


Dniel
tag

Garancia. Mivel rendesen van LG Magyarország ezért csak az itthoni partnercégektől vásárolt tv-hez van a hivatalos LG garancia. Hiába MM az is nem az LG Magyarországtól van így csak pénzért szervízelnek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.