Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) antistati válasza Faresz29 (#1593) üzenetére


antistati
tag

Csak szólok, hogy ez Bruttó ár és újracsomagolt...nem gyári LG gari 1 év.

(#1602) Faresz29 válasza antistati (#1601) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Szia!

Igen, tényleg 1év gar van rá!!!
Valószínűleg újracsomagolt!
Várok még egy picit, hogy kijöjjenek az új modellek, hátha a régi ára esni fog...
De mindenképpen az Oled felé megyek, mivel imádom a filmeket, és a gyönyörű képminőséget!!!
A PS4 pro-ról nem is beszélve, amivel szintén nagyon sokat játszom.

(#1603) antistati válasza Faresz29 (#1602) üzenetére


antistati
tag

Igen, én is egyre jobban az Oledre vagyok rágyógyulva, én 65" -ra hajazok...

(#1604) daneel_hu válasza Faresz29 (#1602) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kérdés, hogy MI MIATT van újracsomagolva. :)
EMAG-ban is volt hirdetve egy 55C6V, de azon állítólag csak apróbb karcok voltak, ráadásul nem a kijelzőn.
Az mintha 652e bruttóért lett volna hirdetve, az átlagár pedig 760e felett volt brutto a többi üzletben.
Tehát ott engedtek egy százast, viszont arra járt a 2 év LG-s gari. És teljeskörű tájékoztatűs volt már a weboldalon is a termék állapotát tekintve!

Szerintem nem az újracsomizás a probléma ennél az E6V-nél,
- hanem az LG-s gyári gari hiánya
- ki tudja milyen cég/webshop árulja (Jófogáson? ??:D )

Vigyázni kell ezekkel a boltokkal.
Nemrég akartam venni (vettem is) egy EF 70-200 F.8 IS USM II-es Canon üveget.
Volt ahol 150e brutóval olcsóbb volt. Sima webshopban árulták, számomra ismeretlen cég.
Több éve léteznek, a webshop szerint nagy a forgalom. :)
Felmentem a Nemzeti Cégtárra és bepötyögtem a nevüket, kiderült, hogy a tavalyi mérlegükben 2,6 milliós nettó bevételük volt egész évben. A webshop szerint viszont többszáz százezres termékük el volt adva... :)

Szóval nagyon kell vigyázni mire adunk ki 600e nettót.
Jobb kiadni 900e bruttót, mint beszopni 600e nettóval.

Senkiben és semmiben nem szabad bízni, ha ilyen drága cucc lesz megvéve.
Részemről kicsomagoltattam az E6V-t az MM-ben is. Ugyanis láttam már téglákat csomagolva, de még faxpapírt is. Természetesen nem a Hülye vagyok boltban, de ettől még bárhol előfordulhat.
Kibontattam a cuccost, megnéztem benne van-e a TV és egyéb kütyűk, majd visszapántolták és vittem.
Kicsit furcsállották a srácok, de megértették. :)

(#1605) krx21 válasza daneel_hu (#1604) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is kerülném az ilyet. Nem az a filling amit elvár az ember egy több százezres vásárlásnál...
És tényleg, miért újra csomagolt? Azt valaki valamiért már vissza küldte...

[ Szerkesztve ]

(#1606) #72042496 válasza Faresz29 (#1602) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálam az újracsomagolt tévé rendben volt (eMag). A csomagolás retkes volt és sérült, a távirányító hiányzott belőle, valamint a nyelv románra volt állítva, de a lényeg 100%-os állapotú, abszolút megérte volna. (Más kérdés, hogy én monitornak használnám, amire az ABL és IR miatt nem vált be.)

A gari miatt nem kell aggódni, elvileg be lehet regisztrálni az LG-nél a készüléket, és akkor jár a két év.

Simán lehet, hogy azért küldték vissza, mert az asszony megtudta mennyibe került és kiverte a balhét, vagy az illető a kiszállítás után jött rá, hogy a hó végén már nem jut rántott húsra, és kéne vissza a pénz. Vagy túl kicsi, túl nagy volt, esetleg látta az illető, hogy a tévéadás ugyanolyan retek ezen a készüléken is, vagy ott az én példám; egyáltalán nem biztos, hogy a készülékkel van a baj.

[ Szerkesztve ]

(#1607) krx21 válasza #72042496 (#1606) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze lehet. De a lényeg, hogy semmi nem biztos. Nekem ez már elég, hogy kerüljem a dolgot. Még új, átnézett tv-kel is szívtam eleget. (Lehet egy újra csomagoltal nem lett volna baj :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#1608) TRobi86


TRobi86
csendes tag

Sziasztok!
3D TV-t szeretnék venni, és elolvastam már egy csomó tesztet, és eddig az LG-55EG960V tűnik a legjobbnak (ezért ebbe a topicba írok). Ti mit gondoltok róla? Van esetleg jobb vétel, ha nekem a legfontosabb szempont a 3D minősége?
Egyébként amikkel még szemeztem: 55EC930V, 55UH950V, esetleg az olcsóbb kategóriából a Samsung UE55H6400. Ezeknél tényleg egyértelműen jobb az 55EG960V?

(#1609) Joshi válasza TRobi86 (#1608) üzenetére


Joshi
titán

Az idei OLED modellek C6, B6, E6 és G6 néven futnak, nem hinném hogy találsz az általad említett modellből eladót. De egyébként is kevered az OLED és LCD tévé típusokat, egyáltalán tisztában vagy azzal hogy mennyibe kerül egy 55"-os OLED tévé?
Ha a 3D az elsődleges cél, akkor neked nem feltétlenül az OLED lesz a barátod, ugyanis az LG a passzív 3D technológiát preferálja ahol nem lesz 1080p képed 3D alatt. Inkább az Aktív 3D készülékeket keresd más gyártóktól. ;) Habár 4K passzív 3D szerintem jobb mint a passzív FHD 3D.

[ Szerkesztve ]

(#1610) Gulyopapa válasza Joshi (#1609) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Az én 920V-mnek elképesztő a 3D képe...persze jó forrás anyag esetén

(#1611) Joshi válasza Gulyopapa (#1610) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is 4K passzív 3D van (Sony) és pont ezért írtam hogy valószínűleg a felskálázás miatt jobb mint a passzív FHD 3D.

(#1612) TRobi86 válasza Joshi (#1609) üzenetére


TRobi86
csendes tag

Igen, tudom hogy LCD-t is írtam, azokat is nézegettem. Amit én írtam, az nem idei, de legalább olcsóbb, azért néztem azt ki :) Egy oldalon úgy láttam hogy van eladó, bár hogy mennyire megbízható a bolt, azt nem igazán tudom. De ha sikerülne vennem ilyet, akkor az jó vétel lenne? Néztem az 55E6V-t is, de az már nagyon drága.
Aktív és passzív közül nem tudom melyik lehet a jobb, mert valaki ezt mondja, valaki azt. 4k-ban már van olyan jó a passzív is mint az aktív?

(#1613) Joshi válasza TRobi86 (#1612) üzenetére


Joshi
titán

Ha 4K passzív 3D-t veszel akkor semmilyen hátrányod nem származik sőt, szerintem sokkal kényelmesebb a passzív 3D.
Egyébként most találtam a "A passzív szemüveges a jobb a 3D TV technológiák közül" a cikket és itt egyértelműen a passzív 3D-t hozták ki jobbra. De a cikk is írja hogy a 3D képet gyakorlatilag az agy rakja össze, ezért nehéz mérésekkel megállapítani hogy mi a helyzet. Érdekes cikk mindenkinek a figyelmébe ajánlom. A cikk nevét kell beírni a keresőbe.

[ Szerkesztve ]

(#1614) krx21 válasza TRobi86 (#1612) üzenetére


krx21
nagyúr

Nézd meg a C6-ot... Az olcsóbb, de enyhén ívelt...

(#1615) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Van valakinek SAT TV Telekomos műholdas? Az a gondom hogy nem tudom hogy miért van az hogy ha pl: nézem az M4 sportot bal sarokban lehet látni kicsiben is.De ha ugyan itt tovább lapozok egy másikra M5-re ott már azt írja ki hogy nincs erőforrás. Ez mitől lehet valamit be kéne állítanom?

(#1616) antistati


antistati
tag

Currys ben 2799 GBP az LG OLED65B6V Smart 4K Ultra HD HDR 65" OLED TV
, ami 363 Ft/GBP bankközi árfolyammal számolva megközelíti felülről az 1 Millát!

http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/lg-oled65b6v-smart-4k-ultra-hd-hdr-65-oled-tv-10146906-pdt.html#srcid=11026

Ja és már 5 év garival:-)

Alakul az ára....

Hű, de most nézem, hogy németeknél már 1 milla alatt van!
3219 EUR *309 Ft/EUR

http://www.myalpistore.com/detail/index/sArticle/137545

[ Szerkesztve ]

(#1617) Joshi válasza antistati (#1616) üzenetére


Joshi
titán

Azért még így is nagyon sokba kerül, kell még ide legalább 1-2 év.

(#1618) Gulyopapa válasza Joshi (#1617) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Joshi barát az ár figyelő :DD :DD

(#1619) Joshi válasza Gulyopapa (#1618) üzenetére


Joshi
titán

Inkább antistati az árfigyelő nem gondolod? Én még jövőre biztosan nem veszek, talán 2018-ban.

(#1620) daneel_hu válasza antistati (#1616) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nagyjából az indulási árnak az 45-50%-ra tud leesni az ár.
Legalábbis ez eddig a trend. :o)
2 évvel ezelőtti FHD-s panelekkel szerelt modellek is 400k ár felett vannak még mindíg.

Konkurencia hijján egyelőre nincs is miért alul árazni ezeket a tévéket az LG-nek. :S

Nem bántam meg, hogy 3d-s tévét vettem az 55 colos kínálatból.
Szép 3d képe van, erősen anyagfüggő persze.
Azért rohadt sz***t ez a tévé... onnantól kezdve, hogy megvetted nem fogsz más tévét nézni. :D

Érdemes VXP-s média lejátszót venni hozzá, vagy ne érdekeljen?

(#1621) antistati válasza daneel_hu (#1620) üzenetére


antistati
tag

65B6J nek úgy látom nyáron 1 600 000 HUF volt a bevezető ára, ha 45%-ra leesne az azt jelentené, hogy 720 000 Ft az már emészthető lenne....

(#1622) krx21 válasza antistati (#1621) üzenetére


krx21
nagyúr

Mi az hogy... Amúgy én azt mondom, hogy a mostani árak sem nevezhetőek már nagyon magasnak az lcd-hez képest... Gyakorlatilag a csúcs lcd árában vannak már és azt megeszi reggelire. :DDD

(#1623) Joshi válasza krx21 (#1622) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond, hogy a HDR is folyamatosan változik (előírások, követelmények), de ott van még az egyéb hiányosság mint a mozgásfelbontás stb. Az OLED-nek is van hova fejlődnie. :B

[ Szerkesztve ]

(#1624) daneel_hu válasza Joshi (#1623) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tűnik rosszabbnak egy 24p-s anyag mint a többi LED-TV-n.
Számomra egyik sem túl jó, de "plazmáról jövök" - szerintem fizikailag képtelenség hasonló moziképet varázsolni az OLED-re és a LED TV-re.

Idővel meg lehet szokni, ha kikapcsolom a Trumotiont, akkor nem vészes a kép.
Főleg külső lejátszó esetén.
Sosem lesz ez olyan mint a régi crt-ken vagy plazmákon.
Azok az idők már elmúltak.

BFI-vel amúgy mennyit veszít fényerőben egy LED-TV, ha mozit nézel rajta?

(#1625) Gulyopapa válasza Joshi (#1623) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem értem miről beszélsz.
Van itthon plazma és csúcs led is az oled mellett (nem adtam el őket)
Semmi baj nincs a mozgás megjelenítéssel. Nekem hibátlan.

(#1626) krx21 válasza Joshi (#1623) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez így van. Mindig is így lesz...

(#1627) Joshi válasza daneel_hu (#1624) üzenetére


Joshi
titán

OLED-en eddig csak demo anyagokat láttam mozifilmet nem, de a mozis guruk azt mondják hogy szappanoperás a mozgásmegjelenítés. Mondjuk az tény hogy minden szokás kérdése, én az 50-60 fps-t is simán megszoknám, habár egy klasszikus westernfilmnek lehet nem tenne jót.
Mivel az LCD-nek magas a fényereje ezért belefér a BFI, gondolom az OLED-nél azért hagyták ki mert ezen a téren vannak gondok pedig a HDR-hez is magas fényerőre van szükség.

(#1625) Gulyopapa én mozgásfelbontást írtam de az az összes 4K készüléket érinti nem csak az OLED-et.

(#1628) Strezi válasza Joshi (#1627) üzenetére


Strezi
őstag

Magának az OLED-nek nulla vesztesége lenne BFI vezérléssel, hiszen a ledeknél igen széles tartományban lehet vezérelni a pillanatnyi áramor amíg azonos marad az időszeleten belül (pl. 24Hz) az åtlag teljesítmény.

Azaz, semmi gondot nem okoz az oled pixelnek fele annyi időre de kétszer akkora fényerővel felvillanni. Itt "csak" a meghajtó elektronika a korlát, amit viszon tuti az LG ad a panellal együtt. Itt a konkrét pixel meghajtóra gondolok, nem a képfeldolgozásra.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1629) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Az a gondom hogy eddig filmeket úgy néztem hogy letöltöttem a gépre és onnét a pendrivra és azt bedugva a tv be vagy a bluray lejátszóba.Tudnátok valami jobb megoldást mert a 4K UHD filmek elég nagy terjedelműek és hát egy 64 vagy 128 GB pendrive jó de mégsem olyan gyorsak mint egy ssd. A lényeg hogy több gigás filmeket gyorsan tudjam a gépről rámenteni valamire és onnét a tv be vagy a lejátszóba dugni. Néztem ezt is [link] vagy a [link]

[ Szerkesztve ]

(#1630) claire78 válasza nokia123 (#1629) üzenetére


claire78
senior tag

Lehet érdemesebb lenne akkor már egy dedikált médialejátszóban gondolkoznod: [link]
A400, vagy felfelé érdemes nézelődnöd. Kiváló kép, hangminőség, kandenciahelyes lejátszás, jukebox, és torrentezni is lehet vele. Fogyasztása <20W vinyóval.
Szerintem minden gondod megoldódna. ;)

Szerk.: milyen 4K filmeket nézel?? Tudomásom szerint nem igazán vannak válós 4K rippek még...
Egyébként ha 4K, akkor pedig VTEN lejátszó. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1631) nokia123 válasza claire78 (#1630) üzenetére


nokia123
aktív tag

Köszi a segítséget. Igen tudom hogy még nincs valós 4K ripp, de amit le lelehet tölteni a torrentröl pl: The.Revenant.2015.2160p.4K.UHD.BluRay.DTS-HD.MA.7.1.HuN és hát az is 43.35 GB.

(#1632) nokia123 válasza claire78 (#1630) üzenetére


nokia123
aktív tag

De ettől a VTEN lejátszótól már jobb választás lenne a HiMedia Q10 Pro nem? [link]

(#1633) Silent77 válasza nokia123 (#1632) üzenetére


Silent77
veterán

Ha olcsón akarsz jót, nézz be ide:
https://m.prohardver.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/hsz_1-50.html
Libreelecet rárakod és kész.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1634) krx21 válasza Strezi (#1628) üzenetére


krx21
nagyúr

Ebben Te biztos vagy? Csak mert ha nem lenne gondja a dupla teljesítményel való vezérléssel, akkor szerintem már rég lenne BFI... Én pont fordítva gondolom, hisz az elektronikus vezérlés ami probléma mentes. Az oled panel, viszont élettartam problémával küszködött az elején, ami egyenesen arányos a vezérlés teljesítményével.

(#1635) nokia123 válasza claire78 (#1630) üzenetére


nokia123
aktív tag

Szia! Az az igazság hogy nekem az volna a lényeg hogy letöltöm a filmet ráteszem pl: Pendrive kicsi könnyen mozgatható és már használhatom is a tv vagy a lejátszóba. És a VTEN lejátszó és a HiMedia Q10 Pro azt ugye rádugom a tv re és mindig ki kéne húzogatni és átvinnem a másik szobába bedugni a gépbe. Ezért gondoltam vagy egy gyors pendrive vagy a ADATA SE730 250GB External USB 3.1. Vagy valami hasonlóra amit pikpak lehet ide oda mozgatni és nem mellesleg gyors is (Írás-Olvasás).

(#1636) claire78 válasza nokia123 (#1632) üzenetére


claire78
senior tag

Ebben nem tudok nyilatkozni, a VTEN-nel maximálisan elégedett vagyok. VXP képfeldolgozása eléggé elismert.

Minek kellene a gépre kötnöd a lejátszót?? Rádugod az erősítőre/tévére, adsz neki netet, rádugsz egy külső winchester és ennyi. Leszedi a torrenteket berakja jukeboxba és már lehet is nézni.
Olvass utána, nézegess videókat róla. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1637) nokia123 válasza claire78 (#1636) üzenetére


nokia123
aktív tag

Ok,köszönöm.

(#1639) Strezi válasza krx21 (#1634) üzenetére


Strezi
őstag

Szinte biztos vagyok benne ;) A pillanatnyi teljesítmény nem azonos a nit számmal! Jelenleg a teljes frissítési idő alatt áram folyik az OLED-en, ha csak fele annyi időben folyik dupla áram, a többi időben pedig nulla (fekete), akkor az eredő teljesítmény és a fényerő változatlan marad.
Nem egy LED vezérlést terveztem ill építettem.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1640) Partz válasza AVhelper (#1638) üzenetére


Partz
senior tag

Múlt hónapban láttam ezt a videót, ez az LG business class tévéinek egyik bemutatója.
De lesz ilyen tévéjük a W7 széria, ez az első hivatalos promó.

Ami várható jövőre panel téren. Elég pontatlan a cikk színtereket illetően, de ami biztosnak látszik, az oled tévék is végre hozni fogják az 1000 nites csúcsfényességet.

Közben a Sony oled tévéjét is megerősítették japán források.

(#1641) Joshi válasza Partz (#1640) üzenetére


Joshi
titán

A HDR követelménynek az 1000 nits az az érték ami alatt nem lehet a kijelző max fénysűrűsége, de inkább 1500 lenne a megfelelő sőt, a Dolby Vision sokkal többet akart maximumnak 4000-10000. :Y És nem véletlenül hiszen a magas dinamikatartomány feltétele a min és a max fénysűrűség közötti lehető legnagyobb különbség. Az OLED teljesíti a minimumot (0nits) amit meg az LCD nem tud. :D

(#1642) krx21 válasza Partz (#1640) üzenetére


krx21
nagyúr

Azok a csillagos égboltok, hogy elvéreztetik a Samsung csoda TV-it... :DD

Szólval fejlődik minden tovább. Bár hozzá teszem a B6 kb. 750nit csúcs fénye nekem igen impozáns, kifejezetten elégedett vagyok. Ha ezt tudná egy nagyon komoly BFI kombóval, az lenne a mégjobb.
Igen most a BFI a legszűkebb keresztmetszet az OLED-en. Mi lesz még itt??? :Y

[ Szerkesztve ]

(#1643) Partz válasza Joshi (#1641) üzenetére


Partz
senior tag

Azért ez nem teljesen így van. A Uhd Prémium szabvány szerint a hdr követelmény jelenleg min 90%-os DCI-P3 színtér. Oled kijelzőknél 0,0005-540 nit, lcd kijelzők esetén 0,05-1000 nit.

Az 1000 nit azért jó hír, mert a uhd blu-rayek hdr10 tartalmát ezen a max értéken masterelik, DCI-P3 színtér mellett. Amennyiben kalibrált kijelzőt használsz, ez az érték elég. A legjobb ilyen hdr stúdió monitor, a Sony BVM-X300 rgb oled is 1000 nit körüli csúcs fényességet tud a tökéletes fekete mellett (év elején nézegettem erről méréseket és egész pontosan 1068 nit rémlik), teljes képen ez olyan 170 nitre redukálódott.

4000 nitet a Dolby Pulsar stúdió monitora hozza. DV tartalmakat ezen kijelzőn masterelik, innen jön ez az érték. Ez egy több mint ezer zónás folyadékhűtéses lcd monitor. Egyes jövőre megjelenő uhd bd-k már fogják támogatni a formátumot, de ehhez kijelzőnek és lejátszónak is támogatnia kell azt.

10.000 nit megint egy következő lépés, ezt az egész hdr dolgot a Dolby fejlesztgette és ez lenne a végcél. A jelenlegi PQ görbét ehhez az értékhez tervezték. De ez egy későbbi uhd szabvány része lesz, valószínű ezzel együtt fog jönni a 8K mint felbontás és a színenkénti 12 bites felbontás, Rec.2020 színtér. Ilyen tartalom/kijelzők viszont még nincsenek.

(#1644) daneel_hu válasza krx21 (#1642) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudom mennyi az a 750 nit valójában, de ez az 55-ös OLED idehaza nemegyszer már vakít a kontraszttal. Látszik, hogy a fehér nem olyan fényes mint egy csúcs LED-nél, de bőven elég.
Felesleges szerintem 10000 nitekről álmodozni, biztos vagyok benne, hogy nagyon nagyon sok esetben már maga a szemed kompenzál, kinyit vagy csuk attól függően, hogy mekkora fénymennyiség éri.

Az biztos, hogy ezzel a feketével, amennyiben jelentős fehér vegyül a képbe a forrásanyag végett, már kompenzál a szemem. És itt hiába az elméleti magas kontraszt küszöb ha a szem miatt a sötéteket bukod, a fehéreket "kiégeted".
Ahol lenne értelme a még nagyobb kontrasztnak, az a világos szoba. Viszont ahhoz ezt a tükrös felületet el kéne felejteniük mert ez nem jó hozzá.

Amikor majd a tévé automatice állítja a kontrasztot a külső fény mennyiségének függvényében. :)

BFI nem tudom minek kell ide.
Tegnap megnéztem 2db 1080p (24-es) filmet külső médialejátszóról.
Teljesen jó - talán egy hangya****nyit nyugodtabb a kép mint a plazmámon. De semmiképpen nincs SOE amennyiben a Trumotion ki van kapcsolva.
És ez egy sima legbutább Asus OPlay lejátszó. Butuska mint a föld.

(#1645) daneel_hu válasza krx21 (#1642) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez az 55E6V szanaszéjjel veri az Apple Cinema Display-emet amin melózok. :))))
Felbontásban, kontrasztban, színekben, méretben. :D

(#1646) krx21 válasza daneel_hu (#1644) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha viszont kikapcsolod a trumotiont-t, az oled mozgó sorfelbontása is 3-400 sor lesz... :(
Akkor inkább tedd egyedire és ott állítsd be, olyanra ami tetszik...
Amúgy szerintem a csúcs fehér vissza fogása teli képnél, még jó is... Ergonomikus a szemnek...

[ Szerkesztve ]

(#1647) daneel_hu válasza krx21 (#1646) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mennyinek kellene lennie? :)
Tényleg nem értek hozzá, de számomra nem tűnik rosszabbnak a mozgókép mint a HD-ready (1024x768 pixel) plazmámon. Pana VIERA, 2007-es modell.
Természetesen mozifilmre vonatkoztatva.

Sport vagy egyéb közvetítéseknél sokkal jobb az OLED, ott nem baj ha bekapcsolva hagyom a trumotiont.

Sokkal problémásabbnak érzem a minőségi anyagot hozzá.
A filmek még OK, mert minden beszerezhető innen-onnan 1080p-ben, és azért az már nem gáz.

Szerintem nem szabad azt nézni, hogy mennyire üres a pohár, mert akkor mindig elégedetlenek leszünk.
Össze kell hasonlítani az előző tévénkkel. Számomra annál minden szempontból sokkal de sokkal jobb.

Az sem biztos, hogy működik ha várjuk a 200 ezres fogyasztói árakat. :)
Jön 2017, tavasszal megjelennek az új modellek és akkor már nem a 2016-os vagy korábbi modellekre fogunk ácsingózni. Az újak pedig nem fognak egyhamar 200 ezres brutto áron keringeni a rendszerben.

(#1648) krx21 válasza daneel_hu (#1647) üzenetére


krx21
nagyúr

Az én teszt videóm szerint trumotion bekapcsolva olyan 700-800 sor közeli... Nélküle kb. 3-400 max...

(#1649) nobeige válasza krx21 (#1648) üzenetére


nobeige
tag

A testufo.com helyen a moving photo test szerintem sokkal értelmesebb teszt és közelebb áll a tényleges felhasználáshoz, mint a vékonyodó függőleges vonalak egy adott sebességgel mozgatva.

Számítógépet rá kell kötni a tévére, a beépített böngészővel nem megy jól.

(#1650) claire78 válasza nobeige (#1649) üzenetére


claire78
senior tag

Köszi! :)
Ilyet kerestem kb. egy hónapja itt a fórumon. ;)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.