Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Gulyopapa válasza *Tata* (#1450) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Talán cseréld ki a távirányítóban az elemet :DD

(#1452) krx21


krx21
nagyúr

(#1453) #72042496


#72042496
törölt tag

Közben ahogy nézem, úgy mennek lefelé az árak, mint a fene.

A 43 colos tévé monitorként kicsi lett UHD felbontásra, aztán elgurult a gyógyszer és rendeltem egy 55C6V-t. Még egy hét mire kiszállítanák, de közben 68 ezer forintot esett az ára... az 55B6J meg akción kívül is 640 ezerért megvehető már.

Alighanem visszamondom a rendelésem és ülök még a valagamon - a végén a várnál jóval hamarabb és olcsóbban tudok majd brutál tévét venni. De már nagyon átbillentem arra, hogy nekem is kell egy OLED. :)

[ Szerkesztve ]

(#1454) Partz válasza #72042496 (#1453) üzenetére


Partz
senior tag

Jövőre igazi árverseny lehet így év végén oled fronton. Sony-nak állítólag 200.000 oled panelt szállít az Lg Display, és a mostani B6 széria árát célozzák meg. Az Lg Electronics-nak már most konfliktusa van ebből, kénytelenek lesznek árakat csökkenteni.

(#1455) antistati válasza Partz (#1454) üzenetére


antistati
tag

Bocsi ezek szerint az LG Display és az LG Electronics külön tulajjal rendelkezik, tehát nem egy cégcsoport?

Köfi,

(#1456) #72042496 válasza antistati (#1455) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindkettő az LG Corporation egy-egy önálló leányvállalata. Ezeknek saját vezetésük van, saját pénzügyi beszámolókat adnak közzé. (A tulajdonos más kérdés. Ezek részvénytársaságok, a részvényes egyben tulajdonos is. Nem tudom, melyik cégben kinek mekkora a részesedése.)

[ Szerkesztve ]

(#1457) #72042496 válasza Partz (#1454) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bevallom, nem számítottam ilyen hirtelen áresésre úgy február-márciusig. Logikus lenne várnom legalább tavaszig, de nem tudom végül, meglesz-e hozzá az önuralmam. Eredetileg később akartam meglépni az OLED-et, de az utolsó hetekben most eléggé átterveztem az évvégét. :)

[ Szerkesztve ]

(#1458) Partz válasza antistati (#1455) üzenetére


Partz
senior tag

Ahogy Balika911 mondta. Az Lg Electronicsnak legjobb tudomásom szerint, 30% részesedése van van az Lg Displayből. Abból van most az összetűzés, hogy míg az előbbinek az a célja uralkodó legyen ebben a szegmensben, az utóbbinak viszont az, hogy minél jobban felfuttassa a gyártást. Ehhez viszont nagy számú eladás kell.

(#1459) antistati válasza #72042496 (#1457) üzenetére


antistati
tag

Én igazából 65" gondolkodok otthonra...

Nekem is szívem csücske az új OLED, de elgondolkodtató, hogy egy 55B6J árban már tudnék venni 65KS7000...

Ez az örök kérdés "meddig várjon az ember", mondjuk nem gondolom, hogy a tavaszra 65B6J 700e alá beesne, pedig szívesebben vennék egy jó kis OLED -et... a másik kérdés, hogy ki tudom e várni, s érjem be esetleg egy jó kis 55B6J vel...

Lassan már nálunk is a méret számít:-)

[ Szerkesztve ]

(#1460) Gulyopapa válasza antistati (#1459) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ezt csak te tudod eldönteni. Egyedül te...

(#1461) krx21 válasza antistati (#1459) üzenetére


krx21
nagyúr

Örök kérdés, meddig kell várni. Abba gondolj bele, hogy műszaki eszköz vásárlása esetén mindig van racionális érv, hogy miért jó még negyed évet várni. Nos, ha ezt követed, soha nem veszel semmit. ;]

(#1462) Joshi válasza krx21 (#1461) üzenetére


Joshi
titán

Azért az Oled jelenleg irdatlan drága, szinte biztos hogy néhány éven belül drasztikusan csökkenni fog az ára. Ha valóban lesz egy versenyképes kínai gyártó az LG mellett, és a nyomtatható panelek gyártása is gazdaságos lesz, akkor az áresés biztosan be fog következni.

(#1463) Gulyopapa válasza Joshi (#1462) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Igen, drága, mint minden top termék. Lásd Oppo :DD
Minden relatív.
Számomra tök fölösleges lenne kiadni 250000 Ft-ot egy ilyen lejátszóért. Neked meg nem...

[ Szerkesztve ]

(#1464) krx21 válasza Joshi (#1462) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze... Ez egy véget nem érő tendencia. Mindig van miért várni, ha nem feltétlenül az ár, akkor az újabb modellért... Ok az mindig van és lesz is. :DDD

Gulyopapa: Olcsóbb lett választva a lejátszóból... :K

[ Szerkesztve ]

(#1465) Joshi válasza Gulyopapa (#1463) üzenetére


Joshi
titán

Jó én 65"-os méretről beszélek ami tény és való hogy soha nem volt olcsó, de azért egy TV-ért 2 milla az egy kicsit erős. Pont azért írtam azt, hogy jót tenne ha jönne egy kínai oled gyártó. Addig amíg az olyan gyártók jelentik a konkurenciát akik az LG-től veszik a panelt nem lesznek normális árcédulák.

ui.: azért többen ki tudnak fizetni 200-250k összeget valamiért, mint 2 millát. Nem azonos árkategóriáról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#1466) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

920V-ről kérdezném hogy hogy tud ez DVR( recording, time shift, watch and record ) funkciót?
Hozzá kell kötni egy vinyót és kész ?

Joshi: a 65"-os TV-k is közelednek az 1 millás árhoz.
Nem kell eldobni a sulykot...nem beszéltem 2 millás TV-ről

[ Szerkesztve ]

(#1467) Joshi válasza Gulyopapa (#1466) üzenetére


Joshi
titán

A legolcsóbb 65B6J is 1,3millió, de ugye olyan webshopokban ahol nem ajánlatos vásárolni. A 65E6 és G6 már jóval drágábbak. De igazság szerint a B6J is messze drágább mint a megfizethető kategória. A lényeg, hogy nagyon kellene az a kínai gyártó a piacnak.

[ Szerkesztve ]

(#1468) Pro Koryak válasza Gulyopapa (#1463) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az Oppo sem top termék, csak nálunk, mert min. másfélszer annyiba került, mint kint, főleg az usa árakhoz képest. Az új uhdbd lejátszójuk is kint 150e-ből megvan, itthon meg 250e felett lesz, de csakis azért, mert sokkal jobban keresünk. :C :W

(#1469) Joshi válasza Pro Koryak (#1468) üzenetére


Joshi
titán

Az EU semmi másra nem jó, mint az európaiakat jól lehúzni. Gyakorlatilag mindent EU-n kívül gyártanak, szóval nem is értem mire jó ez az európaiaknak. :O

[ Szerkesztve ]

(#1470) Piera23 válasza Piera23 (#1406) üzenetére


Piera23
tag

Sziasztok. Bár választ nem kaptam, ma felraktam a 04.05.45 firmware-t a TV-re (55EG910V) amin eredetileg 04.05.20 volt. Leírás nincs a legújabb változathoz, de eddig nem működött a Miracast a laptop és a TV között, barátom lapotja se tudott csatlakozni, pedig ő tud a saját TV-jéhez. A telepítés után viszont tudok csatlakozni, szóval ha bárkinek eddig volt ilyen problémája, erre biztosan megoldás az új verzió. Egyelőre mást nem vettem észre.

(#1471) Strezi


Strezi
őstag

Ez egy eléggé jó demó film OLED-re (csak pár logón kell túljutni az elején), sötét szoba kötelező!:
https://www.youtube.com/watch?v=1NCZ9hgjIzI

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1472) Strezi válasza Piera23 (#1470) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem megjelentek új szinhőmérsékleti opciók (.00 - hoz képest). Már nem csak Warm1 stb van, hanem sok fokozat meleg és hidegfehér között.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1473) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Valaki tudja hogy milyen újításokat tartalmaz a LG OLED55B6J jött frissítés? Version 04.30.65

(#1474) krx21 válasza nokia123 (#1473) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha minden igaz, akkor a hdr input-lag-on javítottak...

(#1475) Joshi válasza krx21 (#1474) üzenetére


Joshi
titán

Na mi a helyzet a pana lejátszóval? Hogy mutat egy film a B6-on? :D

u.i.: úgy néz ki hogy dec 19.-én kapom meg én is a pana lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#1476) krx21 válasza Joshi (#1475) üzenetére


krx21
nagyúr

A Panasonic dmp-ub900 iszonyat jónak tűnik, nagy, nehéz, nagyon szép, stb. És remek képe van a B6-on.
Megvettem életem első 4K uhd Bluray-t filmjét, mely hdr is egyben. A helyzet az, hogy a 4K vs fullhd között nem sok különbséget láttam, mert a film eleve tartalmaz kevés képzajt a rendező által. A hdr azért már látható, a szinek szebbek voltak.
Amúgy ez a Panasonic iszonyat jól skáláz fel 4K-ra Bluray filmeket, engem teljesen meggyőzőtt. Nem éreztem a valós 4K hiányát...
Kíváncsi vagyok, hogy a most érkező oppo 203 vajon jobb lesz e?

[ Szerkesztve ]

(#1477) Joshi válasza krx21 (#1476) üzenetére


Joshi
titán

Csak nem a Nagymenőket vetted meg?
Szerintem engedd el az Oppot, inkább a 205-ös lesz jó de az horror áron lesz.

(#1478) krx21 válasza Joshi (#1477) üzenetére


krx21
nagyúr

Legenda vagyok.-ot vettem meg.
Amúgy én elégedett vagyok a Panával, nem hiszem, hogy az oppo sokat tudna ráverni... De kíváncsi vagyok..

(#1479) Joshi válasza krx21 (#1478) üzenetére


Joshi
titán

Az I am Legend fake 4K, kérdezhettél volna mielőtt filmet veszel. :B

(#1480) krx21 válasza Joshi (#1479) üzenetére


krx21
nagyúr

:W
Basszus! Szerinted vissza vihetem? Ma vettem MM-ban...

[ Szerkesztve ]

(#1481) Joshi válasza krx21 (#1480) üzenetére


Joshi
titán

3 napon belül igen, inkább hozd el a Nagymenőket. Egyelőre más magyar vonatkozású 4K film nincs. Persze semmi garancia nincs rá, hogy a Nagymenőkkel ez másként lenne, lejátszó hiányában sajnos én még nem tudtam kipróbálni a 4K verziós lemezt. :B

(#1482) krx21 válasza Joshi (#1481) üzenetére


krx21
nagyúr

Viszem vissza nem kérdés... :R Kösz a linket, most már csekkolom a filmeket...

(#1483) Joshi válasza krx21 (#1482) üzenetére


Joshi
titán

Itthon ezek a filmek elérhetőek, de az is kérdés hogy neked melyik tetszik.

(#1484) krx21 válasza Joshi (#1483) üzenetére


krx21
nagyúr

Itt csak az argo és a nagymenők "real 4K"...

[ Szerkesztve ]

(#1485) Joshi válasza krx21 (#1484) üzenetére


Joshi
titán

Ha nem fontos a magyar nyelv és felirat, akkor esetleg innen nézelődj.

(#1486) Partz válasza krx21 (#1476) üzenetére


Partz
senior tag

Az a baj rengeteg filmet digitális 2K kamerával vettek, ezek felskálázott filmek és nincs valódi többlet részlet.
Amit érdemes összehasonlítani uhd-bd, bd viszonylatban az a Revenant (Visszatérő). Sajnos nálunk még nem jelent meg uhd-ban, de ott megfigyelhető az új videó formátum nyújtotta, felbontástól kezdve minden előny.

Jövőre, ha miden igaz jönnek a Dolby Vision formátumú uhd bd-k. (szerintem egyébként a Disney erre vár, mert az új filmjeik ebben formátumban készülnek) Ezért tartom az Oppot (203) jobb vételnek, mint a Pana-t, nem azért mert jobb lenne.

(#1487) krx21 válasza Partz (#1486) üzenetére


krx21
nagyúr

Gondolod, hogy a Pana nem fogja tudni Dolby-t?

(#1488) Partz válasza krx21 (#1487) üzenetére


Partz
senior tag

DV-hez beépített licenc díjas rendszer chip szükséges, ami nincs a Panákban. Az eddig megjelent uhd bd lejátszók közül, csak az Oppo 203 támogatja a formátumot. Mint ahogy tévékből is csak az egyes Lg modellek (köztük van az összes idei oled), a Vizio, és pár kínai gyártó, talán a TCL.

(#1489) krx21 válasza Partz (#1488) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát remélem ezért nem a Dolby lesz a befutó... :B
Attól függetlenül nem tartom kízártnak, hogy esetleges firmware-el mégis megoldható.
Meg ha mégsem, melyik kiadónak érné meg egy sokkal kevésbé elterjedt license rendszer???
Amúgy az Oppo-hoz is utólagos firmware kell a támogatáshoz...(persze lehet, már a vas is olyan, de akkor miért utólag???)

[ Szerkesztve ]

(#1490) Partz válasza krx21 (#1489) üzenetére


Partz
senior tag

Én meg azt hogy a DV lesz. Egy készülék ha nem támogatja a formátumot, annyit jelent, hogy hdr10 szabványnak megfelelően fog megjelenni a tartalom. Viszont akié támogatja, jobb minőségben élvezheti a filmet, a készülék tudásának megfelelően. Erre szolgál a Dolby golden reference minősítés.

Az egész mostani rendszer alapjai, új PQ görbék stb, amúgy Dolby fejlesztés. Ebből csináltak egy félkész nyílt szabványt, ezt használja a hdr10. Ha hasonló minőséget elszeretnénk érni, ami kezeli a dinamikus metaadatokat nyílt szabvánnyal, ahhoz megint új hdmi kéne. Úgy hogy a napokban lett csak hivatalos a hdmi 2.0b. A baj igazából, hogy nagyon elkapkodták ezt a jelenlegi szabványt, ezért van újabban a folyamatos hdmi foltozgatás.

Ahogy írod, az Oppo DV támogatású SoC-et használ. Azért kell hozzá firmware, mert gondolom még nem véglegesítették a DV pontos uhd bd-re vonatkozó szabványait. Ezen a téren január elején várható bejelentés.

(#1491) Pro Koryak válasza krx21 (#1476) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Miért lesz/lenne jobb az oppo?
A pana 900 a felsőbb kategória a palettán, míg az oppo a belépő szint lesz, már az amcsi 500$-os árat figyelembe véve.(még szerencse, hogy nálunk 100e ft-al többe kerül, biztosan megéri)

(#1492) krx21 válasza Pro Koryak (#1491) üzenetére


krx21
nagyúr

Mert közel azonos árkategória, valamint az oppo eleve a felső kategóriába gyárt csak. Az hogy lesz egy 205 még drágább, attól még a 203 is eleve a felső kategóriába készült.

Partz: A dolby vision 12bit színeit jelenleg melyik megjelenítő tudja? Én már nem igen szeretnék cserélgetni semmit, egy jó darabig...

[ Szerkesztve ]

(#1493) Partz válasza krx21 (#1492) üzenetére


Partz
senior tag

Amelyik tévé támogatja a DV formátumot az tudja, szóval az összes idei Lg oled, köztük a B6. A tavalyiak (EG920, stb) viszont nem és bajban is vannak, ha 12 bites jelet kapnak. Mert mondjuk a lejátszó olyat küld, de ez DV-től független.

Azt sokan elfelejtik, hogy közel egy éve mikor a Pana UB900 kijött, az első ilyen lejátszó volt részben azért a magas ár, ami azóta folyamatosan csökken. Oppo 203-at szerintem a kis tesó Pana UB700 kategóriájába pozicionálták, de közel azonos árkategória a kettő. Ahogy néztem az Oppo 205-öt feljebb lövik, de ez se feltétlen a képminőségben fog jelentkezni. Gondolok itt az analóg több csatornás audió csatlakozókra és az egyéb lejátszó funkciókra.

(#1494) Gulyopapa válasza Partz (#1493) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Mikor kapnak 12 bites jelet a TV-k?

(#1495) Joshi válasza Partz (#1490) üzenetére


Joshi
titán

Most őszintén, mennyi esély van arra hogy 1-2 éven belül elárasztanak bennünket a Dolby Vision tartalmak? Arról nem is beszélve hogy egy HDR10 és egy DV közötti különbséget meg is kell tudni jelenítenie a TV-nek, ja és észre is kellene venni azt a különbséget. A házimozi topikban még a 4K-ból eredő felbontás különbséget is megkérdőjelezik a "szakik", nemhogy HDR10 vs DV. :DD Én se azért vettem Pana 900-at mert nem tudom nélkülözni a HDR tartalmat (nincs is megjelenítőm hozzá :B ), egyszerűen csak akartam egy kiváló képminőségű BD lejátszót.

(#1493) Partz annyira fellőtték a 203 árát, hogy a Pana zászlóshajójánál is 100k-val drágább lett. :D Én azért kíváncsi leszek a 203 képminőségére mondjuk a Pana 900-al összevetve. Ja és a Pana mindkét lejátszóján van analóg 7.1 kimenetek plusz külön HDMI Audio is.

[ Szerkesztve ]

(#1496) Pro Koryak válasza krx21 (#1492) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A 150e ft mióta felső kategória?
Csak nálunk vannak azonos áron, az oppo háza táján eleve drágább a pana ~200$-al.
(ha megvetted a :U hájend :U oppo-t, átveszem a gagyi pana-t féláron)

(#1497) Partz válasza Gulyopapa (#1494) üzenetére


Partz
senior tag

Például az újabb felső kategóriás lejátszóktól, a szóban forgó Pana UB900 is 12 bites jelet küld, ez sok korábbi uhd tévének gondot okoz.

Joshi
Én úgy tudtam csak a Pana UB900-on vannak analóg csatlakozók. Oppo 203-on 7.1-ig, de például az Atmost már nem támogatja analóg módon, 205 fogja.

[ Szerkesztve ]

(#1498) Joshi válasza Partz (#1497) üzenetére


Joshi
titán

"Én úgy tudtam csak a Pana UB900-on vannak analóg csatlakozók."
Jogos. :K

(#1499) krx21 válasza Partz (#1497) üzenetére


krx21
nagyúr

Amúgy nem felesleges ezeknek az analóg csatlakozóknak a léte? Ki és miért kötné így? Akinek kell a jó hang annak van olyan hangú és árú erősítője ami digitálisan megteszi ezt. Ha nem elég akkor sem fogja senki kikábelezni a jobb dac miatt, inkább vennék egy jobb erősítőt...

(#1500) Joshi válasza krx21 (#1499) üzenetére


Joshi
titán

Tulajdonképpen de. :D Mosolygok amikor BBéci előadja a nagy dumáját, hogy mennyire fölöslegesek az új ficsörök, mert ez miatt a méregdrága erősítőket úgy kell cserélni mint az alsógatyát. :DDD Persze aki millás cuccokkal villog annak talán nem annyira megterhelő néhány évenkénti esetleges erősítő vagy TV csere. Arra viszont mérget vennék, hogy ~10 év múlva azt fogja kürtölni, hogy 4K HDR nélkül nem Mozi a Mozi.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.