Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Strezi válasza Joshi (#1500) üzenetére


Strezi
őstag

Parasztvakítás minden két csatorna felett :DDD

Ötödik költözés és házátalakítás után kivágtam az 5.1 rendszert is. A mostani két jobb hangszóróval meg egy tisztességesen megépített sztereó erősítővel nem vágyom többre!

Ja, azóta nem is költöztem :DD

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1502) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Tegnap előfizettem az Amazon Prime Videora ( Netflixre már korábban). Szóval csak azt akartam mondani hogy a The Grand Tour, az Amazon saját sorozata 4k Hdr! Aki szereti az autókat, annak ez egy képorgia :))

(#1503) AVhelper válasza Gulyopapa (#1502) üzenetére


AVhelper
senior tag

Kár hogy CSAK a The Grand Tour.

(#1504) Gulyopapa válasza AVhelper (#1503) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hát ja, de gondolom lesz több is.
Netflixen van több is.

(#1505) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm vett egy c6-ot. A filmek gyönyörűek, de mintha szaggatnának. Hogy tudom megnézni a tévén, hogy hány hzen megy? Nekem otthon a samsung kiítja a felbontást és a hzet is. De itt nem találom ezt a funkciót.
Másik kérdésem, hogy a valósághű mozi mit jelent? Ki vagy be érdemes kapcsolni? Sőt most be van kapcsolva és inaktív. De a film dadog.
Truemotion sima vagy élénk? De mindkettőn akadozik a film. 24p avatar 1080p

(#1506) Joshi válasza RedCat (#1505) üzenetére


Joshi
titán

A TV saját lejátszóján nézitek vagy külső médialejátszoról?

(#1507) RedCat


RedCat
senior tag

Külső lejátszóról. Egy s905 + Libreelec. Nálam a samsung tévével ez tökéletes, ezért mertem elhozni kipróbálni.
A valósághű mozit miért nem tudom kikapcsolni? Akárhogy állítom a truemotiont, a kép ugyanúgy szaggat, mintha semmi sem változna. Miért van ez?

(#1508) Strezi válasza RedCat (#1505) üzenetére


Strezi
őstag

Pointert felviszed a képernyő tetejére. Akkor megjelenik egy információs sáv.

Ha nem 24p(Hz) lesz ott forrásnak, akkor az lesz a gond. Akkor gondolom a lejátszón kell módot váltani...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1509) Strezi válasza RedCat (#1507) üzenetére


Strezi
őstag

Az, hogy nem aktív az az opció is arra utal, hogy a forrás nem 24-ben adja a jelet.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1510) RedCat válasza Strezi (#1508) üzenetére


RedCat
senior tag

Én hiába viszem fel a pointert, csak annyi jelenik meg, hogy hdmi3, mellette kisebb betűvel hogy hdmi3. Ennyi. Valamit be kell kapcsolni a menüben?

(#1511) KosztaS válasza RedCat (#1510) üzenetére


KosztaS
csendes tag

Kattints is.

(#1512) RedCat válasza KosztaS (#1511) üzenetére


RedCat
senior tag

Ekkor ennyi jön még hozzá: 16:9 2160p pcm
Sehol a hz...

(#1513) claire78 válasza RedCat (#1512) üzenetére


claire78
senior tag

INFO gomb?

(#1514) RedCat válasza claire78 (#1513) üzenetére


RedCat
senior tag

Itt melyik az info gomb? [link]

(#1515) claire78 válasza RedCat (#1514) üzenetére


claire78
senior tag

Jó kérdés, de én Harmony-t használok. :D
Nálam a 910-nél van Info gomb az eredetin is. [link]
Akkor nem tudom. :(

[ Szerkesztve ]

(#1516) #72042496 válasza RedCat (#1514) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az a komoly, hogy itt van egy konkrét info gomb a "0" gombtól jobbra, de a te linkeden kicsit más a távirányító. Esetleg a "GUIDE" feliratú? Kézikönyvből nem derül ki?

A jobb alsó gombot ezen frankón úgy olvastam, hogy "FOOLS". :D

[ Szerkesztve ]

(#1517) RedCat válasza #72042496 (#1516) üzenetére


RedCat
senior tag

Nekem olyan van amilyet linkeltem. Sajnos a guide gombra a műsorújság jön be.

(#1518) #72042496 válasza RedCat (#1517) üzenetére


#72042496
törölt tag

Közben letöltöttem a C6 kézikönyvét és megnéztem, de basszus, tényleg nem találtam ilyen gombot benne. Azért egy ilyen tévénél gáz ezt a tippet adni, de hátha - telefonról a magic remote alkalmazással nem lehet előhozni a dolgot?

Mondjuk a Samsung KS7500 szintén csoda távirányítójával meg a hangerőt nem bírtam szabályozni. Pedig nem tartom magam retardáltnak, sőt, még különösebben nehéz felfogásúnak sem. (Erősítőre volt kötve úgyhogy sokat nem is próbálkoztam vele, de azért na.)

[ Szerkesztve ]

(#1519) claire78 válasza #72042496 (#1518) üzenetére


claire78
senior tag

Közben kipróbáltam, csak simán a fel, vagy MR feltolva mutatja a felbontást és mellette a képfrissítés.
Nem kell hozzá Info gomb. Hangsúlyozom 910 esetében.

(#1520) RedCat


RedCat
senior tag

Van egy Harmony univerzális távirányítóm. Ráprogramoztam a tévét. Itt van info gomb. De ugyanazt mutatja, mintha felviszem a pointert a tv képernyő tetejére és kattintok egyet: 16:9 2160p PCM
Ennyit.
Nektek, akinek B6 vagy C6 van, kiírja a Hz-et is? Hogyan?

(#1521) KosztaS válasza RedCat (#1520) üzenetére


KosztaS
csendes tag

Nekem B6, nem írja ki a Hz-et.

(#1522) antistati válasza KosztaS (#1521) üzenetére


antistati
tag

55EG910 és az 55B6J között mi a főbb különbség?

Amit tudok:

FHD vs UHD felbontás
30e vs 100e óra fényerő

Az újabb miben lenne még jobb? Esetleg mozgásmegjelenítésben?

Köszi,
LAci

(#1523) Joshi válasza antistati (#1522) üzenetére


Joshi
titán

Azért ezek se kis különbségek. ;]

(#1524) claire78 válasza antistati (#1522) üzenetére


claire78
senior tag

Alapvetően a panel minőségében, úgy tudom. B6J HDR képes is pl.

Mindekihez: ki milyen Trumotion beállítást használ? Melyik lehet a legjobb? Nekem ez még mindig kísérletezés alatt van és nemigazán találom a legjobb beállítást.

(#1525) Partz válasza antistati (#1522) üzenetére


Partz
senior tag

Korábban már volt szó erről, itt van röviden összeszedve.

(#1526) RedCat


RedCat
senior tag

SZiasztok!

Van egy teszt file : [link]
Ez a Samsung ju7000-en tökéletesen síma. Bevittem egy MM-be, egy c6-on néztem, szintén szépen ment. Erre a haverom vásárolt c6-ján dadog az egész. Megnéznétek, hogy nálatok milyen?

A valósághű mozi miért szűrke és be állásban van? Ez mitől függ?
A truemotiont, hiába állítgatom, a fájl ugyanannyira és ugyanúgy dadog. Mintha nem csinálna semmi ez az opció. Próbáltuk már küldő média boxról (s905 + Libreelec) és htpc-vel is.
Valahol ennél a két opciónál lehet a hiba szerintem. De mitől függ ezek állíthatósága?

(#1527) Silent77 válasza RedCat (#1526) üzenetére


Silent77
veterán

Délután megnézem, igaz nekem 910 van.
Nálam a valósághű mozi be van kapcsolva, truemotion 10/3.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1528) Gulyopapa válasza RedCat (#1526) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Jó ez a tesztfájl :D

(#1529) RedCat válasza Gulyopapa (#1528) üzenetére


RedCat
senior tag

Szerintem is. De a boltban miért volt sima, itt meg miért szaggat? Nálad milyen?

Silent: köszi

[ Szerkesztve ]

(#1530) nobeige válasza RedCat (#1526) üzenetére


nobeige
tag

A real cinema akkor szürke ha progresszív jelet kap a tv. Azért van BE állásban, hogy a 24 kocka felismerés működjön.
A havernal meg kellene próbálni a tv USB pontjáról is a lejátszást. Hátha ott jobb.
Amikor hdmi bemeneten van a lejátszás, akkor véletlenül nem game módban van a tv? Vagy nincs átnevezve Pc-re a bemenet?

Amúgy mi a frame rate-ne annak a videónak? 60p?

Csak vasárnap este tudom megnézni a tévémen.

(#1531) Strezi válasza RedCat (#1529) üzenetére


Strezi
őstag

Azért mert mindkettő lejátszótok rossz frekiven, nem kadenciahelyesen hajtja a tvt.

Htpc n asztal képfrissítés első körben. Második körben pedig a hasznålt lejátszóban be kell állítani hogy frekit váltson a .ejåtszott fájnak megfelelően.

Másold át azt a filet egy usb-re és játszd le a tvvel, csak hogy megnyugodjatok. Aztán mély levegő és csinå.ld meg amit fentebb leírtam.

Addig nem jó, amig a videólejátszás előtt nincs elsötétülés a tvn! Akkor vált frissítési frekvenciát.

Amint ez eikerül 23.974Hz re sima lesz a lejátszás és megjelenik a True Cinema opciô is.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1532) antistati válasza RedCat (#1526) üzenetére


antistati
tag

RedCat király vagy!

Egész nyáron ezt kerestem!

Nincs meg véletlenül az a teszt amikor vízszintesen megy....

KÖfi

(#1533) RedCat válasza Strezi (#1531) üzenetére


RedCat
senior tag

Mindkét lejátszó kadenciahelyesen játszik le, úgy van beállítva. Van elsötétülés lejátszás előtt. De a tévé miért nem tudja kiírni, hogy hány hz-en megy?
Felmásoltam pendrive-ra, onnan lejátszva is szaggat. Akkor sincs true cinema opció.

Nálad hogy megy a lejátszás? Szép folyamatos?

Én eredeti kép profilt használok és azt álligatom. Lehet ott nem elérhető ez az opció? Vagy ez nem befolyásolja? UHD colort bekapcsoltuk minden bemenetre. Mi lehet még?

Az a bosszantó, hogy a MM-ben tökéletesen ment ennek a fájlnak a lejátszása, ezért is vette meg a tévét. Egyébként a true cinema on vagy off a jó beállítás?

nobeige: HDMI-n a kép mód eredeti, és ezt álligatjuk. Nincs átnevezve a bemenet. A game módot hogy tudom ellenőrizni? A kép profiloknál? Mert ott eredeti (felhasználói) van írva.

antistati: Köszi :) Sajnos az a fájl nincs meg...

[ Szerkesztve ]

(#1534) #72042496 válasza RedCat (#1533) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, a többiek mit gondolnak róla, de én ezen a ponton már nyomnék rá egy factory resetet, hátha úgy helyrejön.
(A linket kiszedtem, az csak a beállításokat állítja vissza ahogy néztem.)

[ Szerkesztve ]

(#1535) #72042496


#72042496
törölt tag

Na, már tényleg nagyon közel vagyok hozzá, hogy én is belépjek a klubba. :)

Konkrétan a közlekedőben figyel egy 55B6J, csak ki kell bontani, és beállítani a helyére. Illetve várni kora estig, hogy átmelegedjen, mert nem akarom rögtön bekapcsolni úgy, hogy előtte napokat töltött a mínuszokban odakinn egy raktárban.

Remélem, minden rendben lesz vele, majd még jövök úgyis. :)

(#1536) Gulyopapa válasza #72042496 (#1535) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Gratula :C

(#1537) Silent77 válasza RedCat (#1533) üzenetére


Silent77
veterán

910V, Libreelec alatt folyamatos.
Írja is, hogy 24hz.
Truemotion 10/3, itt nálam sem aktív a valósághű mozi. Amúgy azt bekapcsolva kell hagyni ahogy olvastam.

Balika911: Grat!

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1538) krx21 válasza #72042496 (#1535) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok! A lehető legjobb tv-t vetted...

(#1539) RedCat válasza Silent77 (#1537) üzenetére


RedCat
senior tag

Teljesen folyamatos? Mit nem állítunk jól be? Miről játszod le? Itt htpc, s905 mediabox Libreelec, és a tv saját lejátszója is ugyanúgy szaggatva játsza le...

(#1540) Silent77 válasza RedCat (#1539) üzenetére


Silent77
veterán

Beelink M18, LE. Teljesen, a samuval is az.
Pendriveal nem néztem, arra már nem volt időm.
Nem tudom mi lehet gond, főleg ha LE alatt bevan állítva a kadenciahelyes lejátszás.
Állítsd be manuálisan a képet. Minden képjavító legyen off.
Más ötletem nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1541) polberto


polberto
tag

Sziasztok!
HD-ról 4K-ra konvertálás működik valamilyen formában?

(#1542) krx21 válasza polberto (#1541) üzenetére


krx21
nagyúr

Mire gondolsz? Persze, hogy működik...

(#1543) polberto válasza krx21 (#1542) üzenetére


polberto
tag

Arra gondolok hogy látszik-e minőségbeli javulás?

(#1544) krx21 válasza polberto (#1543) üzenetére


krx21
nagyúr

A helyzet az, hogy 4K-n a fullhd megjelenítése, ha már nem rosszabb mint nativ panelen is jó eredmény...
Viszont idei jó TV-n és jó lejátszóval már lehet fölé menni. (szerintem) De ezt összehasonlítva egymás mellett nem volt még lehetőségem megtekinteni. Azért jó tudni, hogy való plusz részletesség nem lehetséges ugye...
Az biztos, hogy az első generációs 4K-Tv-n rosszabb volt a fullhd mint az újakon.

(#1545) #72042496 válasza krx21 (#1538) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi mindenkinek. :)

Időközben egyébként be is üzemeltük. Kezdem azzal, hogy ez egy újracsomagolt készülék az eMagtól, de bevállaltam, mert 560 ezer forintért kihozták két év garanciával, és ha bármi van vele, éppúgy el lehet állni a vásárlástól, mint normál esetben.

Írták, hogy a doboz sérült, és fel is tűnt, hogy foltokban kapott egy adagot valami undorító ragadós-dzsuvás-kankós-olajos melaszból; később a járólapról és a parkettáról is alig bírtam levakarni azt a retket. :)

A dobozt kinyitva látszott, hogy a visszacsomagolás sem épp a gyári alpossággal történt, kezdtem nagyon izgulni. Emiatt nem kellett volna, mert a tévé külsőre tip-top, nem karcos, nem ujjlenyomatos, abszolút rendben van, kapcsoljuk be. Hát a román mindenit, de szó szerint, ugyanis ilyen nyelven jelentkezett be a menü. :DDD

Sebaj, van ebben angol, sőt, magyar nyelv is, és azért nem kell nagy zseninek lenni hogy az ember átállítsa, hol a távirányító? Hát, az nincs hozzá… nem, átnéztünk mindent háromszor, a tartozékos dobozt alulról-felülről-oldalról, de táv az nincs. Nem probléma (majd lelevelezem velük), van egy Harmony-m, amelyikre már előre rászinkronizáltam a tévé profilját. Készülék kiválaszt, és nyelv átállít. Oké, kössük rá a gépre.

Hát a kép az szééép, de… nem, ez nem jó így. A szélén az utolsó pár oszlopnyi pixelt levágta, ráadásul vakító, hideg kép ez, a betűk is szellemképesek. Megtettem a szükséges beállításokat ami a PC módhoz kell, de a szöveg még mindig szörnyű rajta. Az UHD deep color opciót ráadásul be sem tudom kapcsolni, mert akkor nem ad képet a gép, ezzel párhuzamosan az nVidia control panelen a full RGB output inaktív.

Jött az ötlet, mi lenne, ha visszavenném a képfrissítést 30 Hz-re? Na, kapásból beállíthattam a full RGB-t, és ezután már az UHD deep color-t is bekapcsolhattam a TV-n, lett kép. A képfrissítést visszaállítva 60 Hz-re jött a döbbenet, hogy micsoda tűéles, részletes, kontrasztos, természetes kép ez!

Tényleg gyönyörű, de:

Amint megtapasztaltam, a tévé a képernyő fényességének az átlagát nézi, így adott háttér mellett ha van egy kis fehér ablak, akkor az nagyon fényes. Viszont ha kiteszem az ablakot nagyba, visszaveszi a fényerőt. Ha kiteszek mellé még egy ablakot, még visszább veszi a fényerőt… és ez baromi zavaró, mert nálam a gépre kötve, monitorként, ez párpercenként előfordul.

Szóval próbálom megszokni, de úgy, hogy ez néhány óra után egyre idegesítőbb, ráadásul egy távirányítót még ki kéne verni az eMag-ból, elég nagy esély van rá, hogy csak napokig lesz nálam a készülék. Nem örülök neki, de egyre inkabb egy Samsung tévét látok a jövőmben. :(

TLDR: Tévének hihetetlen jó, monitornak maradj az LCD-nél. Lehet pár nap után megszokom, sőt, megszeretem a fényerővel variálást (legalább sötétben sem vakít), de most azt mondom, hogy ha valaki ad érte 560 ezret távirányító nélkül, minden további nélkül odaadom neki, és persze az eMagból igyekszem kipréselni a távirányítót.

[ Szerkesztve ]

(#1546) krx21 válasza #72042496 (#1545) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen ez a átlagos fényerő limiter alapból benne van. Viszont ha minden igaz, akkor a szerviz menüben valahogy talán ki lehet kapcsolni... (szerviz távirányító kell)
Amúgy én ennél a tv-nél biztos nyomnék egy fatory reset-et....

(#1547) #72042496 válasza krx21 (#1546) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az óriási segítség lenne ha ki lehetne kapcsolni, és a FR is jó ötlet. Pár hozzászólással feljebb ezt még éppen én javasoltam itt a topikban. :) Nem is néztem hogyan kell, de alighanem kéne hozzá a gyári táv.

Van tipped, kit kereshetek meg az előbbivel kapcsolatban? Garanciát nem teszi semmissé, ha ezt kikapcsolják, illetve nem árt a tévének? Mert amúgy szenzációs képe van, tényleg, nagyon szeretném megtartani. Csak az előbb például görgettem a fórumon, megjelent egy kép, és már emiatt váltotta a fényerőt. :(

[ Szerkesztve ]

(#1548) krx21 válasza #72042496 (#1547) üzenetére


krx21
nagyúr

AZ ABL kikapcsolásában nem tudok segíteni, de engem is érdekel, hogy mennyire lehet kikapcsolni...
Neten vannak infók...
Kérdés, hogy max teli fehér képnél mit tud a tápegység a Tv-ben...

(#1549) #72042496 válasza krx21 (#1548) üzenetére


#72042496
törölt tag

Közben elindultam a szervizmenüs tippeden, és az AVS-en vannak témák róla, most épp ezt olvasom.

Azt írják, hogy az OLED light-ot feltolva, és a kontrasztot visszavéve sokkal kevésbé agresszív a jelenség. És tényleg, 60/85-ről 100/55-re állítva ugyanolyannak tűnik a kép, de az ABL mintha nem is létezne.

Képernyő egyik felén a fehér hátterű Outlook 2016, másik felén PH!. Az Outlookot minimalizálva alig változik a PH! ablaka, pedig a jórészt fekete hátterem jelenik meg a fehér Outlook helyén. Még tesztelem/szokom én ezt, de kifejezetten biztatónak látszik így.

És igen, egyértelműen azt írják, hogy a szervizmenüben kikapcsolható az ABL. Ez egy kicsit azért radikális, és úgy néz ki, szükség se lesz rá végül, és még a tévé is marad? :)

[ Szerkesztve ]

(#1550) #72042496 válasza #72042496 (#1549) üzenetére


#72042496
törölt tag

Update: azt írják, az ABL-t nem lehet kikapcsolni, csak az ASBL-t, ami akkor veszi le a fényerőt, ha sokáig statikus kép látszik a képernyőn.

Azért fura, hogy az ABL eddig nemigen került elő. Nekem fél perc alatt szemet szúrt a dolog, 60 körüli OLED light-nál bazira zavaró.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.