Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Partz válasza krx21 (#1700) üzenetére


Partz
senior tag

Közben pár hír a jövő évi Lg oled panelekről/tévékről.

-Az új panelek 1000 nit csúcsfényre képesek, vivid nem kalibrált módban. (tavaly ez az érték 800 nit volt)
-Színtér DCI-P3 99%-os lefedettségű. (tavaly állítólag ez 97% volt)
Ezeket az új paneleket használja majd a Sony, Panasonic páros az idei oled tévéiben.

-SDR módban 150 nitre vagy ez alatti értékre kalibrálva, nem használ már a tévé ABL-t!
-Az összes idei Lg oled tévé kap HDR játékmódot, ahol az input lag állításuk szerint 21 ms lett.
-3D támogatás sajnos megszűnik, beleértve a Sony, Panasonic oled tévéit.
-Az összes idei Lg oled tévé képminősége azonos lesz, különbség az egyes modellek között a külsőn és a hangrendszeren van.

*A tavalyi Lg B6 oled tévé kapott új firmware updatet a tengeren túl. Ahol az input lagot játékmódban mérések alapján 28 ms-re redukálták. Nem tudom itthon mi a helyzet.

(#1702) krx21 válasza Partz (#1701) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem 150nit alatt már most se nagyon van ABL.
Ezek jó hírek. Gyakorlatilag eddig úgy néz ki, hogy semmilyen más technológiával nem lehet még csak megközelíteni sem az OLED-et...Az árak már tavaly is a B6-nak abszolút verseny képesek voltak..
Hát ha még a mozgó sorfelbontását 1000sor felé tudnák valahogy tolni...

[ Szerkesztve ]

(#1703) Partz válasza krx21 (#1702) üzenetére


Partz
senior tag

Sajnos tavalyiakban még bekapcsolt, csak ugye az agresszivitás a fényerő növelésével felületarányosan nő, ezért nehezen észrevehető sdr kalibrált módban.
A mozgókép felbontásról nem esett szó, de ez mindig csak a tesztekből derült ki eddig is.

Panasonic azt nyilatkozta az ő tévéi 800 nit csúcsfényt tudnak majd, de megnyugtattak a legújabb panelt használják. Ezt azzal indokolták, hogy így sokkal pontosabb színbeállításokat érnek el. Ez értelemszerűen adódhat a wrgb pixelstruktúrából.
Az Lg már február-márciusban elkezdi a tévéit szállítani. A japán oled tévék megjelenésére a panel beszállítás miatt, feltételezhetően nyárig várni kell majd.

Akinek fontos a 3D az válasszon egy 2016-os Lg C6 vagy E6 modellt, mert az idei tévék már nem támogatják a formátumot. Egyébként panelokban sincs most akkora előrelépés, mint tavaly (2015-2016) volt.

(#1704) antistati


antistati
tag

Preorderben 2999 eur a Sony 65a1 es Oled... szerintetek melyik lenne a jobb az Lg 65b6 ossal összevetve vagy ha egyárban lenne Lg 65b7 el?

https://www.smarthomeonline.nl/sony-kd-65a1

(#1705) krx21 válasza antistati (#1704) üzenetére


krx21
nagyúr

Találgatni felesleges, mert a 3 megnevezett készülékből csak 1-ről van tapasztalat. De azért én megteszem, elvileg jobb kell, hogy már legyen a B7 és az A1 valamennyivel...

(#1706) daneel_hu válasza Partz (#1703) üzenetére


daneel_hu
addikt

+25% fényerő. (ez a növekedés a rosszmájúak szerint csak a 3d elhagyásának köszönhető)
Ennek azért ellentmond, hogy a B6-ban eddig se volt, akkor ezek szerint az a cucc most is 25%-al fényerősebb az E6-nál. :)
+ HLG (softvare update)

Nagy előrelépés nincs.

(#1707) krx21 válasza daneel_hu (#1706) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért van köze a 3D elhagyásának a fényerőhöz, pláne, hogy az 2D-ben mérik...
Egyébként itt 25% többlet fényerő nem rossz, hisz itt a fekete, ehhez mérten is a helyén marad, nem úgy mint az LCD-nél...
Mi az a HLG?

[ Szerkesztve ]

(#1708) Nemir Ombe válasza krx21 (#1707) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Mi az a HLG?"

A 3. HDR "szabvány" .... a 4. és 5. előtt .... :D

Hmm ....

(#1709) Joshi válasza krx21 (#1707) üzenetére


Joshi
titán

"Mi az a HLG?"
HLG (Hybrid Log Gamma)

(#1706) daneel_hu "Nagy előrelépés nincs."
Nincs is rá szükség, a konkurencia kínlódik hogy csak megközelítse az OLED technológiát.

[ Szerkesztve ]

(#1710) Madwe válasza krx21 (#1707) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert a 3dhez szükséges egy plusz réteget felvinni a panelre, nade ez nehezen okoz 25%os fényvesztést :D

(#1706) daneel_hu A HLG-t akkor az eddigi modellek is megkapják update formájában ha jól értem?

Amúgy a webos 4ről van már vmi info? gondolom 7es szériában már az lesz, nem?

[ Szerkesztve ]

(#1711) Dniel válasza Madwe (#1710) üzenetére


Dniel
tag

Most kivételesen nem "4" hanem 3.5 lesz az új verzió.

(#1712) Madwe válasza Dniel (#1711) üzenetére


Madwe
nagyúr

Köszi, így már meg is találtam:D Hát részemről várom a 6os széria leárazását, bőven jó lesz az nekem. Persze ha nyernék a lottón, akkor a w széria lenne a választottam :D

(#1713) daneel_hu válasza Madwe (#1710) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azt rebesgetik, hogy lesz firmware update a HLG miatt a 2016-os modelleknél.
De erre eddig nem érkezett gyártói megerősítés.
Részemről nem érdekel, mert nem nagyon van ilyen anyag hozzá, vagy legalábbis mint a fehér holló...

Szerintem a fényerő is elég jó.
A nappalinkba most bever a nap szép rendesen, 90 fokkal az ablakokhoz képest el van forgatva a tévé, de erősen keresgélnem kell a tükörképet a tévén ha be van kapcsolva rajta valami.
Nehogymár ne legyen elég. :)

(#1714) antistati válasza Madwe (#1712) üzenetére


antistati
tag

Ahoy Madwe!

Te melyik 6-os szériára hajazol?

Én egyenlőre a 65B6-ra várom a hatalmas kifutó akciókat, szerencsére a Plazmán sem nézünk otthon túl sok 3D-s filmet, ezért a 3D-t tudnám nélkülözni :D

Amúgy ,mennyire bajnok látványra az Oled-en a 3D?

Köfi

(#1715) krx21 válasza antistati (#1714) üzenetére


krx21
nagyúr

4K felbontáson tuti a passzív 3D, mert nincs belbontás felezés...

(#1716) antistati válasza krx21 (#1715) üzenetére


antistati
tag

A 3D az nem csak FHD felbontással fut?

(#1717) krx21 válasza antistati (#1716) üzenetére


krx21
nagyúr

De, viszont 4K panel esetén nem feleződik a jobb és a bal kép felbontása, mint fullhd panel esetén.
Ez volt a legnagyobb hibája a passzív 3D-nek fullhd TV esetén...

[ Szerkesztve ]

(#1718) Madwe válasza antistati (#1714) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miután a b6 és c6 között alig van árbeli különbség, s azért kb minden 20. filmet megnézném 3dben (anno még lm szériából volt egy tvm amin néztem, aztán benq w1070 projektoromon aktív volt, ott kevésbé, de passzívban szívesen előveszem megint néha) s az ívelés sem zavar (mondjuk kifejezetten akarni nem akarom :D) ezért én a c6ra hajazok.

A problémám az, h 55ösben már most is lecsaphatnék rájuk, de 65ös jobban tetszene, főleg h eddig 100" projektoroztam :D Csak azért ahoz millió alatti ár kéne, h beleférjen idén, remélem befigyel ez alá...

(#1717) krx21 Jól sejtem h ez esetben ugye elég neki egy natív fhd 3d, s ő a panelen szépen lerendezi, nem szükséges 4k 3d ahoz h ne felezze, ugye? hiszen elméletben a fhd 3dben megvan hozzá minden adat, csak eddig a panel fhd felbontása s a technika sajátossága miatt kellett feleznie?

[ Szerkesztve ]

(#1719) krx21 válasza Madwe (#1718) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, persze. Hogy ne legyen felezés:4K panel és fullhd 3D film... 3D 4K film szerintem nincsen...

(#1720) daneel_hu válasza antistati (#1714) üzenetére


daneel_hu
addikt

Bajnok.

Nyilván nem olyan mint egy IMAX, de otthoni körülmények között én még nem láttam jobbat.
Szerintem nem is a 4k vagy az FHD végett érezzük jobbnak, hanem a kontraszt miatt.
És itt a kontrasztban nem egy elcsépelt 1:XXXXX-hez értékre gondolok, hanem a FEKETÉRE.

Ugyanis egy nyomorult 4 szín colorral kinyomott újságban is a fekete a meghatározó.
Amennyiben jó a fekete, nő a térérzet.
Mondok egy másik példát - dekorációval foglalkozunk -, a nagyformátumú nyomtatóknál is régebben használtak dye tintáket (olyat mint a legprimitívebb tintasugarasokban), ezeknek tökéletes a feketéjük, mert beépülnek a hordozóba. Nem úgy mint a "modernebb" pigment tintásoknak.
Viszont cserébe a dye-os nyomatok fakulnak, de ez már másik sztori. :)

A lényeg a fenti példánál is, amint "üt" a fekete, azonnal megjelenik a térérzet egy jól elkészített kép kinyomtatása után. Természetesebb, realisztikusabb lesz.

A másik.
65 colban szerintem nem lesz rövid időn belül 1 milla alatti ár, 3d-snél pedig végképp nem.
Legfeljebb a 65EG960V, ez még egy százassal van milla felett, de viszont cserébe 2015-ös modell.

Két gyártó fog még az LG-n kívül megjelenni OLED-del, de amennyire követtem az eseményeket mindkettő LG panellel. :) Ez esetben nem valószínű, hogy be fognak tartani az LG-nek, főleg árban nem fognak támadni. Valószínűleg az ő kínálatukat kiegészíti egy-egy OLED modell a felső kategóriában. (magas ár) A Panánál szinte biztosan így lesz.

Amíg a paneleket nem tudják sokkal olcsóbban előállítani, és nem lesz az LG-nek valódi konkurenciája, - és vagy legalábbis konkurens technológia, addig itt sajna maradnak a magas árak.

[ Szerkesztve ]

(#1721) Madwe válasza daneel_hu (#1720) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezért lenne jó ha a valódi qled vagy cled elkezdene terjedni, mert az nyomná max le az árakat, a samsung féle lcds qled nem fogja. Sebaj, akkor elkezdek barátkozni az 55col gondolatával :D

(#1722) antistati válasza daneel_hu (#1720) üzenetére


antistati
tag

A manóba!

CES alatt 2999 EUR volt preorderben a SONY 65" A1 OLEDje, most pedig felugrott 4999 EUR ra már

az említett www.smarthomeonline -nál...

Azért én reménykedem hátha nyárra mire kijön a Panasonics EZ1000 és a Sony A1-es modellje is hátha 1 milla alá húzódik a 65" 2016-os vagy 2017-es modell árak....

(#1723) Partizan182 válasza daneel_hu (#1720) üzenetére


Partizan182
senior tag

A valódi fekete fontosságát a lenti rövidke videó mutatja be legjobban:

[link]

(#1724) Joshi válasza antistati (#1722) üzenetére


Joshi
titán

Az a furcsa hogy a kínai OLED panel nem volt a CES-en. Gyanítom hogy még nincs működő példányuk ami azt sejteti, hogy idén még nem lesz árháború.

(#1725) daneel_hu válasza Joshi (#1724) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha nincs működő példányuk, akkor jövőre sem lesz ebből árverseny.

(#1726) Joshi válasza daneel_hu (#1725) üzenetére


Joshi
titán

Vagy csak azért nem voltak kint a CES-en, mert csak Kínában lesz forgalmazva.

(#1727) retekbacsi


retekbacsi
csendes tag

Esetleg egy LG-s kolléga nem tudna segíteni, hogy a most futó Samsung kampányához hasonlóan lesz-e a közeljövőben LG-s kampány a MMarkt-ban? Kivárnám ha csak pár hét. :D

(#1728) daneel_hu válasza retekbacsi (#1727) üzenetére


daneel_hu
addikt

MIre gondolsz?
A "hülye vagyok" boltban azért időről időre leviszik az OLED modellek árát.
Legalább annyira mint a legolcsóbb ár ami elérhető az országban.
A kispesti boltban pl szokott lenni LG-s eladó, és mintha Panás is lenne. :)

Viszont tapasztalat, hogy a boltban kirakott árcédula nem szokott egyezni az online árral.
Erre muszáj hivatkozni, mert pl az 55E6V-nél 80e Ft eltérés volt. (ezt vettem meg)
Azért az már majdnem 10% különbség.
Értem én, hogy vadásznak a balekokra is, de aki közel 1 millióért vesz tévét, az talán tájékozódik előtte.

(#1729) retekbacsi


retekbacsi
csendes tag

Nem erre gondoltam. A hülyevagyokbolt online webshopjában ~450K a 910V. Most fut egy kampány a Samu tévékre, hogy 5-10-15% kedvezményt még fognak a webshop áron.
A kérdés, hogy valakinek van-e infója, hogy esetleg az LG-re is csinálnak ilyen akciót.
420K alatt rögtön rácsapnék.

(#1730) Joshi


Joshi
titán

Újra átgondoltam a CES-en látott Samsung QLED promóját ami ugye egy OLED tévé mellett volt. Ha én az LG helyében lennék biztosan beperelném a Samsungot hogy ez egy lejárató kampány része az OLED ellen. Nem tudom biztosan, de szerintem a Samu QLED mellett egy olyan OLED tévé volt, amin nem látszott a márka és típus jelzés. Viszont hivatalosan egyelőre csak LG OLED panel létezik. Lehet hogy a kínai OLED panellel vetették össze a Samu QLED panelt? :Y És akkor végül is ott volt a CES-en a kínai OLED. ;] :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#1731) Partz válasza Joshi (#1730) üzenetére


Partz
senior tag

Pedig ebben semmi meglepő nincs, ez egy Lg w-oled panel volt. Magas fényen egyszerűen jobbak az lcd-k, de nem a technológia miatt, hanem az rgb pixelstruktúra az előny. Mivel az oled tévék wrgb pixelstruktúrát használnak, a fényerő növelésével nő a fehér rásegítés. Ezzel együtt csökken a színtér, ez ilyen egyszerű. Amit demóztak annyi történt, hogy egy oled panelt olyan magas fényerőn használtak, ahol normál esetben már bekapcsolna az ABL. Ez egy teljesen normális demonstráció volt a két paneltechnológia között. Fordított esetben, ha ugyanezt sötét környezetben csinálják feketék mellett, az oled hülyére veri az lcd-t. Ezt meg az Lg szokta mutogatni.

Igazából azért becsapós ez, mert olyan magas fényerő mellett amit demóztak nem használod a tévét, főleg ha kalibrálod, beleértve a hdr kalibrálást. Egyedül ebben a módban van előnye az ilyen típusú lcd-knek, de ott is inkább a kép kis felületű csúcsfények színpontos megjelenítésénél. Meg persze azt is látni kell, hogy a mai filmes tartalmak mekkora része használja ki ezt a fajta előnyt.

De ott a Sony. Idén már náluk is lesz a kínálatban oled tévé, így is a csúcs készülékük a Z9D marad. Ebben a videóban, teljesen normálisan indokolja ezt Phil Jones.

CES-en látottak alapján, én 1-2 évet adok és az Lg is átfog állni rgb pixelstruktúrára az oled tévéinél. Valószínűnek azt tartom, hogy a passzív színszűrőket fogják váltani quantum-dotosra.

(#1732) krx21 válasza Partz (#1731) üzenetére


krx21
nagyúr

Viszont a sőtét árnyalatú színek előnye meg az OLED-nél van... És ha már piorizálni kell, hogy melyik a fontosabb, akkor én a sőtét színek pontsságát preferálom..

(#1733) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Sziasztok,
Iden tv csere varhato, es nagyon hajlok az oled fele.
Legtobbet filmezni es konzolozni hasznalnank.
A kerdes itt jonne: a sima fullhd tv-k joval olcsobbak, mint a 4k.
A gyakorlatban szerintetekverdemes a fullhd-st megvenni, vagy mar csak a 4K erdemes foglalkozni?
Koszi

(#1734) Joshi válasza dom1n0 (#1733) üzenetére


Joshi
titán

OLED-ből már csak egy típus van ami FHD felbontású az pedig az 55EC930V, az összes többi már 4K. Előfordulhat hogy még valahol lehet kapni régebbi modelleket, de egyre ritkábban.

(#1731) Partz értem, és szerinted a beharangozott kínai OLED miért nem volt jelen a CES-en? Vagy kamu hír volt?

[ Szerkesztve ]

(#1735) dom1n0 válasza Joshi (#1734) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Koszi, pont erre gondoltam.
Erdemes ezt megvenni, vagy mar csak a 4k-ra erdemes kolteni?

(#1736) nobeige válasza Joshi (#1734) üzenetére


nobeige
tag

Az 55eg910v az mi? Egy evvel fiatalabb modell, Fhd. Az ec930 kifutott tipust, ezt valtoztta le ah eg910.

[ Szerkesztve ]

(#1737) krx21 válasza Partz (#1731) üzenetére


krx21
nagyúr

"így is a csúcs készülékük a Z9D marad."
És te hogy gondolod, nem véletlenül a nem saját panel miatt vélekedik így?

(#1738) Nemir Ombe válasza dom1n0 (#1735) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha hosszabb távra tervezel 4K-val, akkor érdemes várnod még, amig minden "újdonság" belekerül (nagy fényerő, összes HDR változat, stb) + lesz megfelelő mennyiségű nativ 4K anyag, ha csak "jó képet" akarsz, akkor elég egy FHD is jelenleg, a különbözetet (ami most van egy FHD és UHD oled között) meg félreteszed és 1-2 év múlva cserélsz egy akkori aktuális UHD modellre .... szerintem .... ;)

Hmm ....

(#1739) Silent77 válasza dom1n0 (#1735) üzenetére


Silent77
veterán

Ezt neked kell tudni.
Részemről feleslegesnek éreztem többet kiadni a 4k miatt.
A legtöbb amit nézek fhd, vagy 720p.
Számomra tökéletes választás volt a 910V.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1740) Partz válasza krx21 (#1737) üzenetére


Partz
senior tag

Egy japán gyártó sem használ már saját paneleket, beleértve az lcd tévéket. Z9D-nél az új háttérvilágítás rendszer, ami saját fejlesztés. Sony évekig hallani sem akart wrgb panelekről, szerintem vásárlói nyomásra született a döntés.

(#1741) krx21 válasza Partz (#1740) üzenetére


krx21
nagyúr

Az okés, de szerintem a ZD9 a fényerő kivételével, mindenben elmarad az OLED-től. Talán még ha a BFI-t bekapcsoljuk, jobb lehet mozgás megjelenítésben, viszont akkor meg már nem is olyan nagy a fényereje...

(#1742) Joshi válasza nobeige (#1736) üzenetére


Joshi
titán

Jogos, de a lényegen nem változtat mert ez is 4-500k között mozog és nincs más FHD OLED modell.

(#1743) krx21


krx21
nagyúr

Az új firmware-el a B6 input lag-jai: rtings.com
1080p @ 60Hz Show Help : 27.6 ms
1080p With Interpolation Show Help : 53.3 ms
1080p @ 60Hz Outside Game Mode Show Help : 54.3 ms
1080p @ 60Hz @ 4:4:4 Show Help : 62.9 ms
4k @ 60Hz Show Help : 27.8 ms
4k @ 60Hz @ 4:4:4 Show Help : 70.9 ms
4k @ 60Hz + HDR Show Help : 28.5 ms
4k @ 60Hz @ 4:4:4 + HDR Show Help : N/A

Szerintem több mint jó.. :C

(#1744) Madwe válasza krx21 (#1743) üzenetére


Madwe
nagyúr

széép, ezt a c6 is megkapta, vagy annál teljesen más a helyzet?

Amúgy webos-esekhez kérdés: még a régi lm szériánál a netflix appban nem lehetett profilt váltani, ami esetemben problémás, ezt webosnél frissítették már h lehessen (5en vagyunk egy account alatt, s a réginél mindig a főprofilba lépett be, ami nem szerencsés...)

(#1745) RedCat válasza krx21 (#1743) üzenetére


RedCat
senior tag

Erről jut eszembe, B6 ill C6 esetén még mindig nem tudni, hogyan lehet előhozni, hány Hz-en megy a TV? Pointer felső szél, kattintás, akkor csak a felbontást írja ki...

(#1746) antistati


antistati
tag

Árcsökkenés első szele lassan látható itthon is látható a nagyobb 2016-os OLED-eknél:C

Először 1 199 901 Ft az 65B6J már itthon is, míg akcióban a britteknél ki lehet fogni 2474 GBP ért curka 880e alatt is...

Üdv,
Az Árfigyelő :)

(#1747) krx21 válasza Madwe (#1744) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem mind megkapják...

(#1748) Nemir Ombe válasza antistati (#1746) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor itt az ideje, hogy vegyél egyet és ne csak "árfigyelj" .... ;]

Hmm ....

(#1749) daneel_hu válasza krx21 (#1741) üzenetére


daneel_hu
addikt

Elhiszem, hogy ezeknek a csúcs LED tévéknek jobb a fényereje, de ennek ellenére sokszor az az érzésem, hogy az OLED után mégis rossz ezekre ránézni.

Fogalmam sincs, hogy mennyi lenne az ideális fényerő, de az biztos, hogy egy sötét jelenet után amennyiben világos következik nálam még az OLED is "vakít".
Hova kellene mégis ezt feltornászni? :)
Vagy csak egy esetleges BFI-lehetőség végett?

(#1750) krx21 válasza daneel_hu (#1749) üzenetére


krx21
nagyúr

Pontosan. A minőségi lépcsőket jobban lehet észlelni, ha vissza felé lép az ember.
Fényerő maximum? Jó kérdés. Ma szerintem messze nem az a szűk keresztmetszet a megjelenítőknél.
Most azt mondom, hogy nekem, otthoni körülmények között 2000nit fölé menni nagyon feleslegnek hat.
Gyanítom most azért űznek sportot a fényerőből, mert az LCD-n jelenleg ez az egy dolog amit lehet tuningolni...Hz háború után kell, most is valami...
Nálam is a B6 tud olyan csúcs fényt a maga (750nit)-el, hogy szemet hunyorgató...
Aztán persze lehet tévedek és majd sokan azt mondják a 2000nit kijelzőkre: "de jó ezt vártam, mikor lesz még világosabb..."
Amúgy igen BFI, OLED-re jól jönne, akkor jobb lenne a mozgófelbontása a plazmánál is (szerintem)...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.