Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) Tengri válasza McKalton (#17500) üzenetére


Tengri
senior tag

A Pana az idei tesztgyőztes, de az LG supportja fényévekkel jobb, illetve a jelenleg 6 db DV film 1-2 éven belül hatványozódni fog. BF-en illetve Karácsony táján szerintem jobb árban lesz már az LG is. (Hol láttad a Panát 799-ért? Én csak 999-ért találom)

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#17502) FollowTheORI válasza McKalton (#17500) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

OLED-ben kb mindegy, amelyik olcsóbb azt kell venni. :)

Kb mindegyik ugyanazt tudja a lényeges dolgokban.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17503) sakal83 válasza McKalton (#17500) üzenetére


sakal83
addikt

Az olcsobbat.

(#17504) McKalton válasza Tengri (#17501) üzenetére


McKalton
tag

edigitálon rendeltem 1 hete volt akció rá 2 hétig a 65FZ950-is igen jó áron volt asszem 999eftért.
De még átvételig módosíthatok egy LG 65C8-ra. Ezen agyalok hogy kell e nekem a DV támogatás. Ami talán évek múlva több mint 6 film lesz....

[ Szerkesztve ]

Hardwired!

(#17505) #72042496 válasza McKalton (#17504) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amíg MKV-ban médialejászóról nem mennek a DV anyagok, a belső lejátszóról pedig az ARC szűk sávszélessége miatt nem tudom kivinni a HD hangokat, addig számomra a DV nem egy szempont.

Netflixen egyébként van Dolby Vision tartalom, DD 5.1 hanggal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17506) Joshi válasza McKalton (#17504) üzenetére


Joshi
titán

Az Oppo 203 legújabb CFW-je nem tud DV-t, csak a gyári firmware de az meg állítólag bugos. De például azt se tudjuk hogy a HDR10+ mennyire fog elterjedni a DV-hez képest, mert a HDR10+-t meg csak a Pana támogatja az LG és Sony nem. Csak hogy méginkább megnehezítsem a döntésedet. Ja és amiket Balika911 írt. ;]

(#17507) Joshi válasza Kovacs_Peter (#17475) üzenetére


Joshi
titán

"Nálam szerintem azért kékes a háttér mert élénk színre van állítva ez az üzemmód"
Nincs olyan hogy élénk szín, a színbeállításnál választhatsz hideg, meleg, semleges, profi1 és profi2. Kalibrálás nélkül szerintem semleges jó lesz. A lényeg hogy a színek részletes beállításához ne nyúlj, mert ahhoz mérőműszer kell.
Én se tapasztaltam fényerőcsökkenést, ami ezen a videón van az nagyon durva ez azért biztosan feltűnne. De ugye én kalibráltam is a tévémet és a műszer se mutatott fényerőváltozást, legalábbis ekkora változásnál már elmenne minden. Konkrétan azt se lehet tudni hogy milyen esetekben fordul ez elő, mert PS4 Pro HDR-nél biztosan, na az nekem nincs. PC-vel játszottam de ott én nem tapasztaltam habár az nem HDR. Aztán ott van a tévécsatorna dolog is, na én ott se éreztem ilyet soha. Hozzá kell tenni hogy én már nagyon közel vagyok minden bemeneten a 120cd/m² fényerőhöz, egyedül a TV csatornánál van kicsit feljebb állítva.

(#17508) Joshi válasza Kovacs_Peter (#17476) üzenetére


Joshi
titán

A gyári beállítások profilok pont arra valók hogy nagyjából jó legyen a beállítása a tévének. A gond az, hogy te az Apple TV 4k Dolby Visionos profilt használtad ami nagyon rossz választás volt, az kizárólag Dolby Visionos forrásnál jók. Ez azért van, mert a DV profil ahogy a HDR10 profil is teljesen más színtérre és beállításokra alapoz mint a sima Blu-ray. A képeken láthatod hogy az egyik forrásanyag BT709 8bit a másik egy HDR10 BT2020 10bit-re épül. Mindegyik más beállítást követel meg. Nekem pl még le kellene kalibrálnom a tévémet HDR 10bit-en is, csak ahhoz még nincs meg a referencia anyagom és ismeretem.

(#17509) dgyuri0123 válasza McKalton (#17500) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Biztos a Panát választanám. Az elektronika szerintem jobban-alaposabban átgondolt és valamivel igényesebb-jobb minőségű, mint az LG-ben. Nem véletlen, hogy valamivel jobb is a képminősége... Support tekintetében jobb az LG, de ha a Pana nem adja fel garanciaidőn belül, akkor később sem fogja jó eséllyel jó sokáig. 5 év elteltével pedig egyiket sem éri majd meg javíttatni, eltekintve valami triviális, olcsón javítható hibától.

"csak a zene van"

(#17510) junior11 válasza dgyuri0123 (#17509) üzenetére


junior11
veterán

Itt csak az LG :D Amúgy én is a Panát választanám.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17511) dgyuri0123 válasza junior11 (#17510) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha egyszer eljut oda a Panasonic, hogy azonos méret esetén nem lesz drágább az LG-nél, akkor megvan a következő oledem márkája. :) Habár a szerviz egy kalap sz@rt nem ér, de eddig sem volt igazán gondom egyik Panasonic plazmámmal sem.. pedig volt 4db kb. 13 év alatt.

65"-nál úgy látszik volt olyan eset, mikor olcsóbb volt a Pana, ha csak rövid időre is...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#17512) krx21 válasza dgyuri0123 (#17511) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem meg akkor játszik csak, ha megközelíti a LG kezelhetőségét. És itt nem csak a menüre gondolok. A lg remote magic után nem szívesen lépkednék egy kellően lassú, fapados menüben... :K

[ Szerkesztve ]

(#17513) Tündike25


Tündike25
tag

Sziasztok!
Ha már bejáratott, jó pár hónapos a kicsike, akkor szabad már használni a nagyobb OLED értékeket, vagy 100ig ekkor se menjen fel azért tartósan? :) A HDR 100/100 mitől másabb? Annál miért nem baj ha végig így megy?

(#17514) krx21 válasza Tündike25 (#17513) üzenetére


krx21
nagyúr

"HDR 100/100 mitől másabb? "
Semmiben. Ha kímélni akarod, akkor ott is kisebb értéket kell használni. Valamint a fényerő igény nem SDR és HDR kérdése, hanem szubjektív. Nálam SDR és HDR ugyan az a oled fény...

(#17515) Partizan182 válasza krx21 (#17514) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ha hdrben leveszed az oled lightot akkor pápá specular, nem tudom az APLt ilyenkor az Active hdr korrigálja-e, ha nem akkor pápá fényerő is.

(#17516) krx21 válasza Partizan182 (#17515) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem be van kapcsolva az aktiv HDR.. És még ugyan azon az értéken (oled fény) is kicsit világosabb általánosan a HDR...
Szerintem mindenkinek van egy fényerő igénye. Ez ez az igény szerintem nem változik a HDR vagy az SDR miatt..

[ Szerkesztve ]

(#17517) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Nemtudom volt e már : Euronics LG OLED65B7V 649.999Ft

(#17518) Partizan182 válasza krx21 (#17516) üzenetére


Partizan182
senior tag

Meglestem, Active hdr ide vagy oda, lecsapja az egész fényerőt. Alul trackeled a standard EOTF görbét, ami ugye kapásból sötét szobára van masterelve. Nem baj persze, HDR elég intenzív tud lenni, elhiszem hogy neked itt ott sok, én is raktam háttérfényt a tv mögé pont emiatt.

(#17519) dgyuri0123 válasza krx21 (#17512) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pana menüje nem rossz ám. Ráadásul vannak egygombos elérhetőségek, míg LG-nél mindent kizárólag menüből tudsz állítani. Szóval, nem egyértelmű az LG fölénye ilyen szempontból.

"csak a zene van"

(#17520) krx21 válasza Partizan182 (#17518) üzenetére


krx21
nagyúr

Én nem tapasztaltam, hogy az oledfény máshogy lenne hatással sdr és hdr esetén. Nagyságrendileg hasonlóan változik az általános fényerő... (dinamikus kontraszt alacsony, Technicolor séma)

[ Szerkesztve ]

(#17521) Partizan182 válasza krx21 (#17520) üzenetére


Partizan182
senior tag

Valóban, a különbség a forrás masterelésében van. Mindegy, ha neked nem kell a HDR fényerő lelked rajta. ;)

(#17522) krx21 válasza Partizan182 (#17521) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha HDR-hek hívják, akkor több fényerő kelljen, mint ami kellemes? :N
Az én szemem ugyan azon fényerőre, pont úgy viselkedik hdr esetén mint sdr-ben...
Én mind a két esetben a szemem igényeihez állítottam és láss csodát, a csúszka mindkét esetben ugyanott állt meg.

[ Szerkesztve ]

(#17523) tutitibi válasza krx21 (#17516) üzenetére


tutitibi
senior tag

Így van értelme a HDR-nek ?

(#17524) krx21 válasza tutitibi (#17523) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze, hogy van... Mint ahogy a minőségi zene hallgatás sem a hangerőről, úgy a HDR sem a fényerőről szól... A félreértés az LCD marketing miatt van. A HDR lényege kijelző vonatkozásában, sokkal inkább a kontraszt és a 10 bit. Ha valakinek kellemetlenül sok a fényerő egy sötét szobában sdr esetén, annak ugyanez a fényerő sok HDR esetében is... Ennyi...

(#17525) tothl


tothl
addikt

Mashogy adja ki a hdr a fenyerot. En alapbol 50-60on hasznalom de hdr siman mehet 90-100on. Nekem.
Lassan egy eve meglesz karacsonykor minden nap meg szerintem 4 orat siman es hibatlan a keszulek.

(#17526) tutitibi válasza krx21 (#17524) üzenetére


tutitibi
senior tag

Személy szerint nem preferálom a nagy fényerőt a plazmámnál sem.
Jobban szeretem a nyugodt, természetes és színhelyes képet. A villódzó effektektről meg a pulzáló reflektoroktól irtózok a Tv-n.

(#17527) junior19 válasza tothl (#17525) üzenetére


junior19
senior tag

Nem igazán neked szánom a választ, sok hozzászólás összegyűlt a kérdésben.
Kicsit összekeveredtek a fogalmak, de szerintem egyről beszéltek azért. Mindenkinek igaza is van egy kicsit, meg nem is. HDR-nél a fénysűrűség a lényeg, nem a fényerő.
krx21 fórumtársnak abban van igaza, hogy nem feltétlenül kell a 100-as Oledfény HDR esetén. A gyártók azért állítják be ezt gyárilag, mert nagyobb kontraszt kell(ami a fénysűrűség növelésével érhető el) a hdr-hez, felmérések szerint 20000:1-hez kontraszt aránynál volt a legkellemesebb a legtöbb embernek. Ami már 200 nits maximális fénysűrűségnél és 0,01-es feketeszintnél teljesül is. Lehet persze magasabb értéken is nézni, ha nem zavaró. Ez Olednél simán teljesíthető is.
Viszont ha a fénysűrűség értéke közeli az sdr fénysűrűség értékével, akkor azért veszít a hatásából a HDR.
Aki mondjuk a 100-as Oledfényt használja, érdemes megnézni a feliratot fehér színben. Ha nem is használja a feliratot, egy teszt erejéig érdemes. Ha 100-as értéknél természetellenes a felirat egy sdr anyag feliratához képest, akkor bizony kicsit túl van tolva, s ez a képen is látszani fog.
S igaz ez arra is, hogyha valaki 70-es Oledfény értéken nézi az sdr-t, akkor a számára a 100-as Oledfény nem lesz akkora ugrás, mintha nagyobb érték van az sdr és hdr Oledfénye között. De nem feltétlenül kell a maximális.
A HDR-nél ugyanis nem csak a színtér növekedés és a 10-bites feldolgozás hozza a látványos megjelenítést, hanem bizony a luminancia megjelenítése is, mert teljesen más, mint sdr esetén.

codec project

(#17528) Partizan182 válasza junior19 (#17527) üzenetére


Partizan182
senior tag

Netflix DV anyagnál rémálom a felirat vakító fehérsége, nem is tudsz vele mit kezdeni mert ott a oled light a tone curve-öt állítja nem a fényerőt/sűrűséget. Belső lejátszójával HDR10-nél nem vészes. Ha valaki szeretne alacsonyabb APLt HDR10-nél én elsőre kikapcsolnám az active hdrt, nélküle alul-lövi a standard EOTF görbét és sötétebb lesz a kép (de nem csapod le a speculart teljesen).

(#17529) dgyuri0123 válasza krx21 (#17524) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"A félreértés az LCD marketing miatt van."

Úgy-úgy. Pár éve még a 100-120 nit volt a "mozifényerő". Mára már 1000 nit kell, mert különben sötét, élvezhetetlen a film és különben is 120 niten a napfény sem égeti ki a retinámat, mint a valóságban. Szerintem a fejekben nagy a baj... Gondolom már "mindenki" tudja (és senkit nem érdekel :) ), hogy én 20-as oled fényt használok és nem sötét. Én is "kipróbáltam" a 35-ös oled fényt pár hétig hogy megtudjam, valamit nagyon rosszul csinálok-e és eddig néztem-e túl "sötéten" mozit. Mondanom nem kell, jó ideje visszaálltam 20-ra, mert a 35 szétba@ta a szememet. Villogó, irritáló, zavaró, természetellenes, fárasztó volt.

Lehet-e ízlésre hivatkozni, ha valaki túlzóan erős oled fényt használ? Lehet, persze, de ez pont olyan, mint amikor valaki bekapcsolja a Loudness-t az erősítőjén, mert úgy szokta meg... csakhogy az a hangzás úgy szar ahogy van, de ezt nem fogom tudni megmagyarázni neki, mert szerinte akkor szól jól valami, ha rezeg a vitrinben az összes pohár.. Nos, az oled fényerő is valami hasonló okból olyan, amilyen a felhasználóknál.

"csak a zene van"

(#17530) Joshi válasza Partizan182 (#17528) üzenetére


Joshi
titán

"Netflix DV anyagnál rémálom a felirat vakító fehérsége..."
Nem csak annál, a sima HDR10-nél is egy sötét jelenetnél széthasítja az ember szemét. Szerencsére a jobb lejátszókon lehet változtatni a felirat színét ahogy az Oppo 203-nál is, különben nagyon vakító lenne a felirat. Egyelőre én nem vettem visszább a fényerőt HDR-nél, mert nem tudom mi lenne a jó. Majd ha azt is lekalibrálom csak az alapján lövöm be a jó értéket.

Elvileg van már HDR anyagom csak még nem jutottam el odáig hogy kipróbáljam.
HDR10 calibration patterns 2018-06-26.7z
Mehanik HDR10 test patterns.zip

(#17531) yodamastah válasza Partizan182 (#17528) üzenetére


yodamastah
őstag

Ezen a netflix feliraton leraktam a hajam én is. Belenéztem egy DV filmbe, megy a sötét jelenet, a felirat megjelent és beleégett a retinámba.... ott is lett vége a netflix próbaidőmnek :D

(#17532) NY_A válasza dgyuri0123 (#17529) üzenetére


NY_A
őstag

Ez a fényerő dolog elég egyéni probléma. Én először 30ra állítottam, úgy használtam hetekig. De aztán szép lassan ötös lépésekkel csak felkuszott 45re. :) Most így használjuk, és így szeretjük. Ha jó, ha nem, a mi szemünk ezt szereti.

(#17533) dgyuri0123 válasza NY_A (#17532) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szeretheted, de attól még nem lesz jó.. ;)

Rtings 100 nitre kalibrált, 17-es oled fényerővel, 100-as kontraszttal.
Gondolom, lcd-n "szocializálódtál", hogy a 120-150 nit is kevés volt, amit a 30-as oled fényerő nyújtott.. és innen kezdve igaz az hogy amit megszoktál, ahhoz ragaszkodsz, de lehet hogy ez csak rossz beidegződés..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#17534) Partizan182 válasza yodamastah (#17531) üzenetére


Partizan182
senior tag

Végül került egy melegfényű lámpa a tv mögé, így viselhető a felirat. Persze ha tehetem kilapcsolom, de ahhoz meg hangosra kell venni hogy halljak mindent rendesen, este a picurok miatt nem megoldgató.

De a speculart nem adnám fel, most tolom az új Spidermant, hát valami lenyűgöző. Néha visszaklikkantom sdrre csak próbaképp, még mindig döglött hal :)

(#17535) yodamastah válasza Partizan182 (#17534) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem szeretnék lámpa mellett mozizni. Az az LCD szekciónak való tuning :D

Spidermant én is HDRbe nyomom :) De az más fényviszonyok közt megy általában.

(#17536) Partizan182 válasza yodamastah (#17535) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nekem film/game este-este, nappal munka vanik. Mindenesetre a felirat dolog nonszensz, pláne hogy a webes felületen full jól lehet vezérelni a formázást: szín, occupancy minden szar van. Webos-en meg max átállíthatom sárgára. Mindegy, kontent megéri, most indult az American Vandal S2, dolby vision, beszarok rajta a röhögéstől.

(#17537) NY_A válasza dgyuri0123 (#17533) üzenetére


NY_A
őstag

Biztosan a megszokás miatt van. Pedig erősen próbálkoztam a kisebb fényerővel, de valahogy nem tetszett. De most megpróbálom ugyan így lassan vissza levenni, hátha jó lesz. Ha nem, akkor nézem a szart. :D

(#17538) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

LG 55EF950V -hez hol találok konzolt? Jó lenne, ha kihajtható lenne.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#17539) bandi0000


bandi0000
nagyúr

nektek a B7V hogy bírja a wifit? nekem szimpla 20 megás netem van, de 720P be is akadozik a tv youtubon, holott telefon simán 2K-t is megállás nélkül végig tol, vagy kábellal kellene össze kötni inkább?

Xbox One: bandymnc

(#17540) PuMbA válasza bandi0000 (#17539) üzenetére


PuMbA
titán

20 megás nettel 1440p-nek mindenképp mennie kell, de még a 30fps-es 4K-nak is, mert az 18Mbps a YouTube-on :)

[ Szerkesztve ]

(#17541) Partizan182 válasza bandi0000 (#17539) üzenetére


Partizan182
senior tag

4k hdr (YT, Netflix) nekem tökéletes, mondjuk a tv alatt van a router, lehet ez segít.

Szerk: ja, mondjuk nekünk digi, ezerszáz gigabit (nem kovetem, mindig emelik).

[ Szerkesztve ]

(#17542) tothl válasza bandi0000 (#17539) üzenetére


tothl
addikt

Jo router elengedhetetlen de en meg igy is vezetekkel hasznalok mindent amit tudok.

(#17543) tothl


tothl
addikt

En szeretem, ha fenyes. Tenyleg izlesek es pofonok. 50 alatt szerintem sotet. :)

(#17544) blau24


blau24
tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy 4K OLED vagy 4K LED LCD tv-t vásároljak, film és játék menne rajta (tv összekötve a pc-vel) illetve sima tv adás, sokszor napi 12 órában (otthonról dolgozom sokszor és kell, hogy menjen a háttérben) de a napi 6-7 óra mindíg megvan. OLED tv-t szeretnék persze, de ehhez a felhasználáshoz ha nem ajánlott akkor maradok 4K LED LCD tv-nél. Előre is köszönöm! :R

(#17545) krx21 válasza blau24 (#17544) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát én megvenném az Oled TV és egy olcsó kisebb Lcd-t a munka melletti háttér TV-zézhez. Nekem is így van.

(#17546) UberMutant válasza blau24 (#17544) üzenetére


UberMutant
őstag

nálunk nexus 9 tabletek vannak háttértvzéshez (telenor tv vel)

(#17547) fifth81


fifth81
tag

Sziasztok,

LG OLEF 55C8 TVhez melyik fali konzolt ajanljatok?
Illetve meg az a kerdesem, hogy a labazat a C8-nal kulcs fontossagu mert a hangot a nezo arcaba tereli. Namost ha falra szereled nincs alabazat ergo a hang nem feled jon... megoldas van erre?
vegyek melle egy kulso hangprojectort az LG-tol?

koszi
fifth

(#17548) #72042496 válasza fifth81 (#17547) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem is falon van, és a teszthangot lejátszva tévéhez képest meglepően szépen szól. De úgyis te fogod tudni, hogy mennyire igényled a külső hangrendszert, viszont azt utólag is vehetsz hozzá.

Ezeket a konzolos kérdéseket totál nem értem. Ugyanolyan konzol kell hozzájuk, mint a többi lapostévéhez, ezeken is éppúgy a VESA szabvány szerint vannak a csavarhelyek. (Én egy faék egyszerű, Hama 11759 konzolt használok. Teljesen jó, ez talán a harmadik tévém rajta. De ez egy fix tartó. Akinek dönthető vagy kihajtható kell, annak nyilván nem lesz megfelelő.)

[ Szerkesztve ]

(#17549) fifth81 válasza #72042496 (#17548) üzenetére


fifth81
tag

es milyen fali konzolt vettel hozza?

(#17550) #72042496 válasza fifth81 (#17549) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hama 11759, beleszerkesztettem. Ami még eszembe jutott, hogy az LG OLED-eknek eléggé az aljára kerültek a rögzítési pontok. A tévé felső rögzítési pontjai nálam most a tartó legalsó furatainál fognak, és a tartó sínjei így pár centire kilógnak alul. (Nekem 65C8 van.)

Festéskor átszereljük hogy mindegyik csavar a hosszan kivágott részeken fogjon, még ha nem is az az optimális. Egy picit úgyis magasra került most a tévé. Új tartónál lehet, érdemesebb egy hosszabban lyuggatott típust nézni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.