Hirdetés

2020. február 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-02-17 17:15:39

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#17501) Korbel78 válasza McKalton (#17500) üzenetére

Korbel78
(aktív tag)

A Pana az idei tesztgyőztes, de az LG supportja fényévekkel jobb, illetve a jelenleg 6 db DV film 1-2 éven belül hatványozódni fog. BF-en illetve Karácsony táján szerintem jobb árban lesz már az LG is. (Hol láttad a Panát 799-ért? Én csak 999-ért találom)

[ Szerkesztve ]

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#17502) FollowTheORI válasza McKalton (#17500) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

OLED-ben kb mindegy, amelyik olcsóbb azt kell venni. :)

Kb mindegyik ugyanazt tudja a lényeges dolgokban.

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17503) sakal83 válasza McKalton (#17500) üzenetére

sakal83
(addikt)

Az olcsobbat.

(#17504) McKalton válasza Korbel78 (#17501) üzenetére

McKalton
(tag)

edigitálon rendeltem 1 hete volt akció rá 2 hétig a 65FZ950-is igen jó áron volt asszem 999eftért.
De még átvételig módosíthatok egy LG 65C8-ra. Ezen agyalok hogy kell e nekem a DV támogatás. Ami talán évek múlva több mint 6 film lesz....

[ Szerkesztve ]

Hardwired!

(#17505) Balika911 válasza McKalton (#17504) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Amíg MKV-ban médialejászóról nem mennek a DV anyagok, a belső lejátszóról pedig az ARC szűk sávszélessége miatt nem tudom kivinni a HD hangokat, addig számomra a DV nem egy szempont.

Netflixen egyébként van Dolby Vision tartalom, DD 5.1 hanggal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17506) Joshi válasza McKalton (#17504) üzenetére

Joshi
(félisten)

Az Oppo 203 legújabb CFW-je nem tud DV-t, csak a gyári firmware de az meg állítólag bugos. De például azt se tudjuk hogy a HDR10+ mennyire fog elterjedni a DV-hez képest, mert a HDR10+-t meg csak a Pana támogatja az LG és Sony nem. Csak hogy méginkább megnehezítsem a döntésedet. Ja és amiket Balika911 írt. ;]

(#17507) Joshi válasza Kovacs_Peter (#17475) üzenetére

Joshi
(félisten)

"Nálam szerintem azért kékes a háttér mert élénk színre van állítva ez az üzemmód"
Nincs olyan hogy élénk szín, a színbeállításnál választhatsz hideg, meleg, semleges, profi1 és profi2. Kalibrálás nélkül szerintem semleges jó lesz. A lényeg hogy a színek részletes beállításához ne nyúlj, mert ahhoz mérőműszer kell.
Én se tapasztaltam fényerőcsökkenést, ami ezen a videón van az nagyon durva ez azért biztosan feltűnne. De ugye én kalibráltam is a tévémet és a műszer se mutatott fényerőváltozást, legalábbis ekkora változásnál már elmenne minden. Konkrétan azt se lehet tudni hogy milyen esetekben fordul ez elő, mert PS4 Pro HDR-nél biztosan, na az nekem nincs. PC-vel játszottam de ott én nem tapasztaltam habár az nem HDR. Aztán ott van a tévécsatorna dolog is, na én ott se éreztem ilyet soha. Hozzá kell tenni hogy én már nagyon közel vagyok minden bemeneten a 120cd/m² fényerőhöz, egyedül a TV csatornánál van kicsit feljebb állítva.

(#17508) Joshi válasza Kovacs_Peter (#17476) üzenetére

Joshi
(félisten)

A gyári beállítások profilok pont arra valók hogy nagyjából jó legyen a beállítása a tévének. A gond az, hogy te az Apple TV 4k Dolby Visionos profilt használtad ami nagyon rossz választás volt, az kizárólag Dolby Visionos forrásnál jók. Ez azért van, mert a DV profil ahogy a HDR10 profil is teljesen más színtérre és beállításokra alapoz mint a sima Blu-ray. A képeken láthatod hogy az egyik forrásanyag BT709 8bit a másik egy HDR10 BT2020 10bit-re épül. Mindegyik más beállítást követel meg. Nekem pl még le kellene kalibrálnom a tévémet HDR 10bit-en is, csak ahhoz még nincs meg a referencia anyagom és ismeretem.

(#17509) dgyuri0123 válasza McKalton (#17500) üzenetére

dgyuri0123
(veterán)

Biztos a Panát választanám. Az elektronika szerintem jobban-alaposabban átgondolt és valamivel igényesebb-jobb minőségű, mint az LG-ben. Nem véletlen, hogy valamivel jobb is a képminősége... Support tekintetében jobb az LG, de ha a Pana nem adja fel garanciaidőn belül, akkor később sem fogja jó eséllyel jó sokáig. 5 év elteltével pedig egyiket sem éri majd meg javíttatni, eltekintve valami triviális, olcsón javítható hibától.

"csak a zene van" AQ Topaz és Sommer Stratos IC-k eladók

(#17510) junior11 válasza dgyuri0123 (#17509) üzenetére

junior11
(veterán)

Itt csak az LG :D Amúgy én is a Panát választanám.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17511) dgyuri0123 válasza junior11 (#17510) üzenetére

dgyuri0123
(veterán)

Ha egyszer eljut oda a Panasonic, hogy azonos méret esetén nem lesz drágább az LG-nél, akkor megvan a következő oledem márkája. :) Habár a szerviz egy kalap sz@rt nem ér, de eddig sem volt igazán gondom egyik Panasonic plazmámmal sem.. pedig volt 4db kb. 13 év alatt.

65"-nál úgy látszik volt olyan eset, mikor olcsóbb volt a Pana, ha csak rövid időre is...

[ Szerkesztve ]

(#17512) krx21 válasza dgyuri0123 (#17511) üzenetére

krx21
(veterán)

Nekem meg akkor játszik csak, ha megközelíti a LG kezelhetőségét. És itt nem csak a menüre gondolok. A lg remote magic után nem szívesen lépkednék egy kellően lassú, fapados menüben... :K

[ Szerkesztve ]

(#17513) Tündike25

Tündike25
(tag)

Sziasztok!
Ha már bejáratott, jó pár hónapos a kicsike, akkor szabad már használni a nagyobb OLED értékeket, vagy 100ig ekkor se menjen fel azért tartósan? :) A HDR 100/100 mitől másabb? Annál miért nem baj ha végig így megy?

(#17514) krx21 válasza Tündike25 (#17513) üzenetére

krx21
(veterán)

"HDR 100/100 mitől másabb? "
Semmiben. Ha kímélni akarod, akkor ott is kisebb értéket kell használni. Valamint a fényerő igény nem SDR és HDR kérdése, hanem szubjektív. Nálam SDR és HDR ugyan az a oled fény...

(#17515) Partizan182 válasza krx21 (#17514) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Ha hdrben leveszed az oled lightot akkor pápá specular, nem tudom az APLt ilyenkor az Active hdr korrigálja-e, ha nem akkor pápá fényerő is.

(#17516) krx21 válasza Partizan182 (#17515) üzenetére

krx21
(veterán)

Nekem be van kapcsolva az aktiv HDR.. És még ugyan azon az értéken (oled fény) is kicsit világosabb általánosan a HDR...
Szerintem mindenkinek van egy fényerő igénye. Ez ez az igény szerintem nem változik a HDR vagy az SDR miatt..

[ Szerkesztve ]

(#17517) RobexX10

RobexX10
(tag)

Nemtudom volt e már : Euronics LG OLED65B7V 649.999Ft

(#17518) Partizan182 válasza krx21 (#17516) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Meglestem, Active hdr ide vagy oda, lecsapja az egész fényerőt. Alul trackeled a standard EOTF görbét, ami ugye kapásból sötét szobára van masterelve. Nem baj persze, HDR elég intenzív tud lenni, elhiszem hogy neked itt ott sok, én is raktam háttérfényt a tv mögé pont emiatt.

(#17519) dgyuri0123 válasza krx21 (#17512) üzenetére

dgyuri0123
(veterán)

Pana menüje nem rossz ám. Ráadásul vannak egygombos elérhetőségek, míg LG-nél mindent kizárólag menüből tudsz állítani. Szóval, nem egyértelmű az LG fölénye ilyen szempontból.

(#17520) krx21 válasza Partizan182 (#17518) üzenetére

krx21
(veterán)

Én nem tapasztaltam, hogy az oledfény máshogy lenne hatással sdr és hdr esetén. Nagyságrendileg hasonlóan változik az általános fényerő... (dinamikus kontraszt alacsony, Technicolor séma)

[ Szerkesztve ]

(#17521) Partizan182 válasza krx21 (#17520) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Valóban, a különbség a forrás masterelésében van. Mindegy, ha neked nem kell a HDR fényerő lelked rajta. ;)

(#17522) krx21 válasza Partizan182 (#17521) üzenetére

krx21
(veterán)

Ha HDR-hek hívják, akkor több fényerő kelljen, mint ami kellemes? :N
Az én szemem ugyan azon fényerőre, pont úgy viselkedik hdr esetén mint sdr-ben...
Én mind a két esetben a szemem igényeihez állítottam és láss csodát, a csúszka mindkét esetben ugyanott állt meg.

[ Szerkesztve ]

(#17523) tutitibi válasza krx21 (#17516) üzenetére

tutitibi
(aktív tag)

Így van értelme a HDR-nek ?

(#17524) krx21 válasza tutitibi (#17523) üzenetére

krx21
(veterán)

Persze, hogy van... Mint ahogy a minőségi zene hallgatás sem a hangerőről, úgy a HDR sem a fényerőről szól... A félreértés az LCD marketing miatt van. A HDR lényege kijelző vonatkozásában, sokkal inkább a kontraszt és a 10 bit. Ha valakinek kellemetlenül sok a fényerő egy sötét szobában sdr esetén, annak ugyanez a fényerő sok HDR esetében is... Ennyi...

(#17525) tothl

tothl
(addikt)

Mashogy adja ki a hdr a fenyerot. En alapbol 50-60on hasznalom de hdr siman mehet 90-100on. Nekem.
Lassan egy eve meglesz karacsonykor minden nap meg szerintem 4 orat siman es hibatlan a keszulek.

(#17526) tutitibi válasza krx21 (#17524) üzenetére

tutitibi
(aktív tag)

Személy szerint nem preferálom a nagy fényerőt a plazmámnál sem.
Jobban szeretem a nyugodt, természetes és színhelyes képet. A villódzó effektektről meg a pulzáló reflektoroktól irtózok a Tv-n.

(#17527) junior19 válasza tothl (#17525) üzenetére

junior19
(aktív tag)

Nem igazán neked szánom a választ, sok hozzászólás összegyűlt a kérdésben.
Kicsit összekeveredtek a fogalmak, de szerintem egyről beszéltek azért. Mindenkinek igaza is van egy kicsit, meg nem is. HDR-nél a fénysűrűség a lényeg, nem a fényerő.
krx21 fórumtársnak abban van igaza, hogy nem feltétlenül kell a 100-as Oledfény HDR esetén. A gyártók azért állítják be ezt gyárilag, mert nagyobb kontraszt kell(ami a fénysűrűség növelésével érhető el) a hdr-hez, felmérések szerint 20000:1-hez kontraszt aránynál volt a legkellemesebb a legtöbb embernek. Ami már 200 nits maximális fénysűrűségnél és 0,01-es feketeszintnél teljesül is. Lehet persze magasabb értéken is nézni, ha nem zavaró. Ez Olednél simán teljesíthető is.
Viszont ha a fénysűrűség értéke közeli az sdr fénysűrűség értékével, akkor azért veszít a hatásából a HDR.
Aki mondjuk a 100-as Oledfényt használja, érdemes megnézni a feliratot fehér színben. Ha nem is használja a feliratot, egy teszt erejéig érdemes. Ha 100-as értéknél természetellenes a felirat egy sdr anyag feliratához képest, akkor bizony kicsit túl van tolva, s ez a képen is látszani fog.
S igaz ez arra is, hogyha valaki 70-es Oledfény értéken nézi az sdr-t, akkor a számára a 100-as Oledfény nem lesz akkora ugrás, mintha nagyobb érték van az sdr és hdr Oledfénye között. De nem feltétlenül kell a maximális.
A HDR-nél ugyanis nem csak a színtér növekedés és a 10-bites feldolgozás hozza a látványos megjelenítést, hanem bizony a luminancia megjelenítése is, mert teljesen más, mint sdr esetén.

codec project

(#17528) Partizan182 válasza junior19 (#17527) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Netflix DV anyagnál rémálom a felirat vakító fehérsége, nem is tudsz vele mit kezdeni mert ott a oled light a tone curve-öt állítja nem a fényerőt/sűrűséget. Belső lejátszójával HDR10-nél nem vészes. Ha valaki szeretne alacsonyabb APLt HDR10-nél én elsőre kikapcsolnám az active hdrt, nélküle alul-lövi a standard EOTF görbét és sötétebb lesz a kép (de nem csapod le a speculart teljesen).

(#17529) dgyuri0123 válasza krx21 (#17524) üzenetére

dgyuri0123
(veterán)

"A félreértés az LCD marketing miatt van."

Úgy-úgy. Pár éve még a 100-120 nit volt a "mozifényerő". Mára már 1000 nit kell, mert különben sötét, élvezhetetlen a film és különben is 120 niten a napfény sem égeti ki a retinámat, mint a valóságban. Szerintem a fejekben nagy a baj... Gondolom már "mindenki" tudja (és senkit nem érdekel :) ), hogy én 20-as oled fényt használok és nem sötét. Én is "kipróbáltam" a 35-ös oled fényt pár hétig hogy megtudjam, valamit nagyon rosszul csinálok-e és eddig néztem-e túl "sötéten" mozit. Mondanom nem kell, jó ideje visszaálltam 20-ra, mert a 35 szétba@ta a szememet. Villogó, irritáló, zavaró, természetellenes, fárasztó volt.

Lehet-e ízlésre hivatkozni, ha valaki túlzóan erős oled fényt használ? Lehet, persze, de ez pont olyan, mint amikor valaki bekapcsolja a Loudness-t az erősítőjén, mert úgy szokta meg... csakhogy az a hangzás úgy szar ahogy van, de ezt nem fogom tudni megmagyarázni neki, mert szerinte akkor szól jól valami, ha rezeg a vitrinben az összes pohár.. Nos, az oled fényerő is valami hasonló okból olyan, amilyen a felhasználóknál.

(#17530) Joshi válasza Partizan182 (#17528) üzenetére

Joshi
(félisten)

"Netflix DV anyagnál rémálom a felirat vakító fehérsége..."
Nem csak annál, a sima HDR10-nél is egy sötét jelenetnél széthasítja az ember szemét. Szerencsére a jobb lejátszókon lehet változtatni a felirat színét ahogy az Oppo 203-nál is, különben nagyon vakító lenne a felirat. Egyelőre én nem vettem visszább a fényerőt HDR-nél, mert nem tudom mi lenne a jó. Majd ha azt is lekalibrálom csak az alapján lövöm be a jó értéket.

Elvileg van már HDR anyagom csak még nem jutottam el odáig hogy kipróbáljam.
HDR10 calibration patterns 2018-06-26.7z
Mehanik HDR10 test patterns.zip

(#17531) yodamastah válasza Partizan182 (#17528) üzenetére

yodamastah
(őstag)

Ezen a netflix feliraton leraktam a hajam én is. Belenéztem egy DV filmbe, megy a sötét jelenet, a felirat megjelent és beleégett a retinámba.... ott is lett vége a netflix próbaidőmnek :D

projektor.hu

(#17532) k3z3w válasza dgyuri0123 (#17529) üzenetére

k3z3w
(senior tag)

Ez a fényerő dolog elég egyéni probléma. Én először 30ra állítottam, úgy használtam hetekig. De aztán szép lassan ötös lépésekkel csak felkuszott 45re. :) Most így használjuk, és így szeretjük. Ha jó, ha nem, a mi szemünk ezt szereti.

(#17533) dgyuri0123 válasza k3z3w (#17532) üzenetére

dgyuri0123
(veterán)

Szeretheted, de attól még nem lesz jó.. ;)

Rtings 100 nitre kalibrált, 17-es oled fényerővel, 100-as kontraszttal.
Gondolom, lcd-n "szocializálódtál", hogy a 120-150 nit is kevés volt, amit a 30-as oled fényerő nyújtott.. és innen kezdve igaz az hogy amit megszoktál, ahhoz ragaszkodsz, de lehet hogy ez csak rossz beidegződés..

[ Szerkesztve ]

(#17534) Partizan182 válasza yodamastah (#17531) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Végül került egy melegfényű lámpa a tv mögé, így viselhető a felirat. Persze ha tehetem kilapcsolom, de ahhoz meg hangosra kell venni hogy halljak mindent rendesen, este a picurok miatt nem megoldgató.

De a speculart nem adnám fel, most tolom az új Spidermant, hát valami lenyűgöző. Néha visszaklikkantom sdrre csak próbaképp, még mindig döglött hal :)

(#17535) yodamastah válasza Partizan182 (#17534) üzenetére

yodamastah
(őstag)

Nem szeretnék lámpa mellett mozizni. Az az LCD szekciónak való tuning :D

Spidermant én is HDRbe nyomom :) De az más fényviszonyok közt megy általában.

projektor.hu

(#17536) Partizan182 válasza yodamastah (#17535) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Nekem film/game este-este, nappal munka vanik. Mindenesetre a felirat dolog nonszensz, pláne hogy a webes felületen full jól lehet vezérelni a formázást: szín, occupancy minden szar van. Webos-en meg max átállíthatom sárgára. Mindegy, kontent megéri, most indult az American Vandal S2, dolby vision, beszarok rajta a röhögéstől.

(#17537) k3z3w válasza dgyuri0123 (#17533) üzenetére

k3z3w
(senior tag)

Biztosan a megszokás miatt van. Pedig erősen próbálkoztam a kisebb fényerővel, de valahogy nem tetszett. De most megpróbálom ugyan így lassan vissza levenni, hátha jó lesz. Ha nem, akkor nézem a szart. :D

(#17538) h1ght3chzor

h1ght3chzor
(őstag)

LG 55EF950V -hez hol találok konzolt? Jó lenne, ha kihajtható lenne.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#17539) bandi0000

bandi0000
(nagyúr)

nektek a B7V hogy bírja a wifit? nekem szimpla 20 megás netem van, de 720P be is akadozik a tv youtubon, holott telefon simán 2K-t is megállás nélkül végig tol, vagy kábellal kellene össze kötni inkább?

PS4: bandimnc && Xbox One: bandymnc

(#17540) PuMbA válasza bandi0000 (#17539) üzenetére

PuMbA
(félisten)

20 megás nettel 1440p-nek mindenképp mennie kell, de még a 30fps-es 4K-nak is, mert az 18Mbps a YouTube-on :)

[ Szerkesztve ]

(#17541) Partizan182 válasza bandi0000 (#17539) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

4k hdr (YT, Netflix) nekem tökéletes, mondjuk a tv alatt van a router, lehet ez segít.

Szerk: ja, mondjuk nekünk digi, ezerszáz gigabit (nem kovetem, mindig emelik).

[ Szerkesztve ]

(#17542) tothl válasza bandi0000 (#17539) üzenetére

tothl
(addikt)

Jo router elengedhetetlen de en meg igy is vezetekkel hasznalok mindent amit tudok.

(#17543) tothl

tothl
(addikt)

En szeretem, ha fenyes. Tenyleg izlesek es pofonok. 50 alatt szerintem sotet. :)

(#17544) blau24

blau24
(tag)

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy 4K OLED vagy 4K LED LCD tv-t vásároljak, film és játék menne rajta (tv összekötve a pc-vel) illetve sima tv adás, sokszor napi 12 órában (otthonról dolgozom sokszor és kell, hogy menjen a háttérben) de a napi 6-7 óra mindíg megvan. OLED tv-t szeretnék persze, de ehhez a felhasználáshoz ha nem ajánlott akkor maradok 4K LED LCD tv-nél. Előre is köszönöm! :R

(#17545) krx21 válasza blau24 (#17544) üzenetére

krx21
(veterán)

Hát én megvenném az Oled TV és egy olcsó kisebb Lcd-t a munka melletti háttér TV-zézhez. Nekem is így van.

(#17546) UberMutant válasza blau24 (#17544) üzenetére

UberMutant
(senior tag)

nálunk nexus 9 tabletek vannak háttértvzéshez (telenor tv vel)

(#17547) fifth81

fifth81
(tag)

Sziasztok,

LG OLEF 55C8 TVhez melyik fali konzolt ajanljatok?
Illetve meg az a kerdesem, hogy a labazat a C8-nal kulcs fontossagu mert a hangot a nezo arcaba tereli. Namost ha falra szereled nincs alabazat ergo a hang nem feled jon... megoldas van erre?
vegyek melle egy kulso hangprojectort az LG-tol?

koszi
fifth

(#17548) Balika911 válasza fifth81 (#17547) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Nekem is falon van, és a teszthangot lejátszva tévéhez képest meglepően szépen szól. De úgyis te fogod tudni, hogy mennyire igényled a külső hangrendszert, viszont azt utólag is vehetsz hozzá.

Ezeket a konzolos kérdéseket totál nem értem. Ugyanolyan konzol kell hozzájuk, mint a többi lapostévéhez, ezeken is éppúgy a VESA szabvány szerint vannak a csavarhelyek. (Én egy faék egyszerű, Hama 11759 konzolt használok. Teljesen jó, ez talán a harmadik tévém rajta. De ez egy fix tartó. Akinek dönthető vagy kihajtható kell, annak nyilván nem lesz megfelelő.)

[ Szerkesztve ]

(#17549) fifth81 válasza Balika911 (#17548) üzenetére

fifth81
(tag)

es milyen fali konzolt vettel hozza?

(#17550) Balika911 válasza fifth81 (#17549) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Hama 11759, beleszerkesztettem. Ami még eszembe jutott, hogy az LG OLED-eknek eléggé az aljára kerültek a rögzítési pontok. A tévé felső rögzítési pontjai nálam most a tartó legalsó furatainál fognak, és a tartó sínjei így pár centire kilógnak alul. (Nekem 65C8 van.)

Festéskor átszereljük hogy mindegyik csavar a hosszan kivágott részeken fogjon, még ha nem is az az optimális. Egy picit úgyis magasra került most a tévé. Új tartónál lehet, érdemesebb egy hosszabban lyuggatott típust nézni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.