Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) belan válasza Joshi (#18300) üzenetére


belan
addikt

Hat igen Sony meg pana űrtechnológiával dolgozik 😂😂

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18302) Joshi válasza belan (#18301) üzenetére


Joshi
titán

Attól hogy valami jobb a másiknál nem feltétlenül űrtechnológia, ember és ember között is van különbség. Ennyi erővel C. Ronaldo egy Isten a magyar focistáinkhoz képest(Gre-Hun 1:0). :B ;]

[ Szerkesztve ]

(#18303) Laci13


Laci13
tag

Sziasztok!
Én is fent említett tv között gondolkodok 65C8 és a 65AF8.
Elég vegyes tapasztalatok.
Most olvasom itt Sony a jobb azt írjatok de Avforums-on LG mondták jobbnak 65C8 Vs 55AF8.
Ez miért van?
Tesztek LG-is nagyon dicsérik nagyon egyforma pontot kapnak.
Nem tudom én se melyik lehet jobb választás?

Mibe jobb Sony szerintetek mint a LG és fordítva?

Ha játékra is szeretném használni PC,PS4Pro akkor nem jobb LG pl: HDR,miatt?
Ha jól értettem LG jobb ebbe.

Panel egyenlőtlenség sávosodás DSE egyformán lehet mind2-nél vagy valamelyik jobb ebbe?
Sajnos olvastam szürkés hátérnél,kamera svenknél ez zavaró előfordult.
Pedig azt hittem Olded-nél ilyen drága tvnél már nincs ilyen mint sima LCD-nél.

[ Szerkesztve ]

(#18304) Joshi válasza Laci13 (#18303) üzenetére


Joshi
titán

Ahhoz hogy nyugodt és kiegyensúlyozott legyen a topik hangulata, mindenképpen LG-t kellene venned. ;]

(#18305) sakal83 válasza Laci13 (#18303) üzenetére


sakal83
addikt

Amelyik olcsobb

(#18306) b.kov válasza Joshi (#18304) üzenetére


b.kov
senior tag

Enyhe márkahűséget vélek felfedezni a mondanivalódban. :))
Én még nem láttam egyébként csúnya OLED megjelenítős TV-t. Biztosan vannak hangyafasznyi különbségek, de szerintem kár ennyi energiát belefektetni az egyik fikázásába. Valószínűleg ezeket a különbségeket egy nem profi felhasználó észre sem veszi.

És egyébként egyetértek azzal, hogy ha a Sony/Pana páros adna el annyi TV-t, mint az LG, biztosan megszaporodnának a garanciális ügyintézések náluk is (illetve az itteni fórumhozzászólások). Ettől függetlenül én is felgyújtanék valamit, ha kibontás után nem stimmelne valami a félmilliós TV-men, legyen az akármilyen gyártó remekműve.

Ha már az ár/érték arányról esik szó, jusson eszetekbe azért a Sony TV-ken futó csoda (Android) is. Személy szerint nekem nincs Androidos TV-m (nem véletlenül), de ha már a tesztekre hivatkozunk, kb mindenben jobban teljesít a webOS. És szintén a hajamat tépném, ha egy 800k-s TV-n darabos lenne a rendszer, vagy űjra kellene indítgatnom, mert lefagyott. És nem, a TV nem csak egy megjelenítőből áll. :N

[ Szerkesztve ]

(#18307) torma1981


torma1981
veterán

Már megint ez a Sony, Pana, Lg téma. Látta valaki is otthoni körülmények között este, egymás mellett ugyan azt a filmet nézve a tv-ket? Nem. Akkor honnan ez a jobb az egyik kicsit mint a másik? Tesztekbol? Ott is szubjektív az egész nem? Mindenki számára más.
Ne a mérőműszerekkel mért eredményeket nézzük. Szemed a lényeg nem?

(#18308) lezuvius válasza Joshi (#18294) üzenetére


lezuvius
őstag

Azt valahogy lehagytad, hogy összesítésben a Pana mögött a C8 végzett ezen a teszten és nem az AF8...

Illetve a legjobb 65"-os TV-k listáját az Rtings szerint a C8 vezeti és még a lesajnált B8 is előrébb szerepel az AF8-nál...

Haverom nagyon szépen köszöni a segítséget, tegnap sikeresen megvette a 65B8-t :R

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#18309) b.kov válasza lezuvius (#18308) üzenetére


b.kov
senior tag

Nem fogja megbánni. :)
Én tegnap 1 órán keresztül youtube-os 4K HDR OLED demókat néztem, annyira behúzott. :D
(én is a héten kaptam készhez a készüléket)

[ Szerkesztve ]

(#18310) Mentolka


Mentolka
senior tag

Az LG jobb, mint az összes többi! Mert nekem az van. Ennyike!

Amúgy, nem ismerem a Panasonic és a Sony OLED TV-it, de engem az LG megvett kilóra:
- szuper kép
- hiper távirányító
- kafa OS
Mi kell még?

(#18311) McKalton válasza Mentolka (#18310) üzenetére


McKalton
tag

Pana Oled is nagyon jó, itt ülök egy Vt60 és egy Fz800 előtt :)

Hardwired!

(#18312) b.kov válasza McKalton (#18311) üzenetére


b.kov
senior tag

Panasonicnak milyen az OS-e egyébként? Nem hallottam még róla szinte semmit, de érdekelne. :)

[ Szerkesztve ]

(#18313) sakal83 válasza McKalton (#18311) üzenetére


sakal83
addikt

Mindegyik jo. A pana az lg es a sony oledje is. Csak az ar lehet a donto es a kinezet ha vkit erdekel. Esetleg a hang. Egyedul a philips oledje meggondolando az androidja miatt.

(#18314) sakal83 válasza b.kov (#18312) üzenetére


sakal83
addikt

Faek egyszeru gyors es praktikus sallangoktol mentes. Mas szerint fapados:)szerintem oedig az osszeset veri mert nalam a fo szempont a gyorsasag.

(#18315) b.kov válasza sakal83 (#18314) üzenetére


b.kov
senior tag

A lényeg, hogy van valami normális megoldásuk akkor, ami nem fossa össze magát.. :DD

(#18316) McKalton válasza b.kov (#18312) üzenetére


McKalton
tag

nekem a Pana kezelőfelülete jön be a legjobban, próbáltam már sony-t, Samsungot, lg-t is.

mondjuk olyan csúnya szürke foltos kép nem fogadott, mint amit valaki linkelt korábban.

[ Szerkesztve ]

Hardwired!

(#18317) KERiii válasza Drakk (#18251) üzenetére


KERiii
tag

Rtings-en itt van leiras + video a B8/C8 kalibralashoz, en ezt hasznaltam es elso ranezesre jo (tegnap jott meg a B8 sokat meg nem volt idom tesztelni :D )

[ Szerkesztve ]

(#18318) krx21 válasza b.kov (#18306) üzenetére


krx21
nagyúr

+1
Én is inkább az javaslom az Oled TV vásárlóknak, hogy legyen saját benyomása a TV-vel kapcsolatban. Nézze meg élőben, nyomkodja meg. Aztán döntsön. Mert hogy képminőség különbséget nem nagyon fog észre venni az biztos.
Én speciel 3 Sony TV után, (LG oled már kettő volt), oled-nél megint LG-t választanám... (szubjektív)

(#18319) OPiiPO


OPiiPO
addikt

vazze, milyen jókis cicaharcról maradtam le tegnap este ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18320) Laci13 válasza lezuvius (#18308) üzenetére


Laci13
tag

Itt a linknél Rting miért 65B8-t írja legjobb 65" tv-nek és nem C8-t ezt nem értem?
Nem éri meg felárat C8, nincs igazán látható különbség C8 és B8 között?

(#18321) junior11 válasza OPiiPO (#18319) üzenetére


junior11
veterán

Ez már itt megszokott. ;]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18322) torma1981


torma1981
veterán

Amúgy én most philips 803-at vennék most. Nagyon jókat írtak róla.

(#18323) Pro Koryak válasza McKalton (#18316) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"mondjuk olyan csúnya szürke foltos kép nem fogadott, mint amit valaki linkelt korábban."

Akkor az fz800 is szar. Lehet olyannak kellene lennie, mint a linkelt foltos b8-nak. ;]

Más:
a rtings elég érdekes teszteket közöl, köszönő viszonyban sincsenek pl. flatpanels vagy hdtv tesztekkel. :F

Az avforums is elég érdekes illetve marketing szagú + nem sok hozzáértés.

(#18324) KERiii


KERiii
tag

LG B8 kikapcsolas utan neha kattano hangot ad ki parszor. Ilyenkor fut a beeges ellen a frissites vagy ez mas lenne?

(#18325) Partizan182 válasza Pro Koryak (#18323) üzenetére


Partizan182
senior tag

Rtings/flatpanels/hdtvtest eltérésre tudsz példát lôni? Évek óta követem mindet, kb ugyanazok a következtetések mindig. Avforums néha gyanús, AVSforum meg Samu marketinggép.

(#18326) Partizan182 válasza KERiii (#18324) üzenetére


Partizan182
senior tag

Egyszer kattan, ha azonnal akkor semmi sincs, ha pár perc után akkor futott a 4 órás normál kompenzáció.

(#18327) Partizan182 válasza torma1981 (#18322) üzenetére


Partizan182
senior tag

Annyira nincsenek elájulva tôle:

[link]

Dadogó android, bugos ISF mód, fura HDR tone mapping.

(#18328) KERiii válasza Partizan182 (#18326) üzenetére


KERiii
tag

Akkor megnyugodtam, koszi! :D

(#18329) KERiii


KERiii
tag

LG 55B8 -hoz ezt a ket fali konzolt neztem ki, esetleg hasznalja valaki az egyiket, melyik lenne jobb valasztas?

SHO 2051
SHO 3610

(#18330) torma1981 válasza KERiii (#18329) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem az első van. Nagyon masszív kemény cucc. Bőven elég oda.

(#18331) Joshi válasza b.kov (#18306) üzenetére


Joshi
titán

Csak azért kezdtem el bevédeni a japán márkákat, mert megint elkezdi valaki a hülyeséget hinteni, miszerint az LG olcsóbb és hogy az Android sz@r és lefagy. Ezek mind nem igazak, csak ennyi. Az hogy kálvária lett belőle az megszokott. :D

(#18329) KERiii fali konzolnál elsősorban a teherbírás a fontos, a képátló teljesen mindegy. Természetesen olyan szabvány legyen amilyen a tévé felfogatása (pl VESA). Ja és célszerű kicsit túlméretezni a konzolt hogy még véletlenül se legyen gond. Egy 55"-os OLED-hez bőven elég a 2051-es is a 40kg teherbírásával.

[ Szerkesztve ]

(#18332) janos666 válasza Joshi (#18331) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A szubjektív véleményem így márkaorientáltság kérdésben, hogy én is ~10 éven át kitartóan fikáztam az LG-t a ~0 kontrasztarányú és inhomogén IPS LCD-ik, a mezőny hátán kullogó PDP-ik, és az ezek alá pakolt elnagyolt processzorok + fapados szoftverek (nem SMART, hanem pl. színkezelés/kalibrálhatóság) miatt, amit megkoronáz az idióta menürendszer (ami inkább egy akadálypálya, mintsem ergonomikus, amit még a szintén nem elég intuitív "varázspálcájukkal" is nehezebb kezelni, mint másokét hagyományos távirányítóval), míg ez időben mindig azt mondtam, hogy ha "muszáj" PDP helyett LCD-t vennie valakinek, akkor az legyen Sony, de legyen inkább Panasonic PDP. Mindig csak közepes minőségű alkatrészgyártónak és pocsék késztermék gyártónak hívtam őket. Kezdetben az OILED-jek felé is hatalmas fenntartásaim voltak (a B6 se kellett volna nekem itthonra, csak a 7-esnél enyhültem meg, hogy az már határeset).
... de ... 2017-ben el kellett ismernem, hogy elkezdett mindent megtenni az LG azért, hogy valódi csúcskategóriát kezdjenek képviselni az oda árazott termékeik (nem mint ha OLED előtt LCD-kből nem adtak volna el drága modelleket) és szerintem ezt rohamléptekben le is tudták így 2018-ra, beérték a konkurenciát az idei OLED-jeik. Csak tavaly tudtak érdemben többet adni a "japánok" és akkor is arányosan magasabb áron.
Szóval jelenleg szerintem ilyen szempontból ideális a helyzet, beállt egy egészséges kis "verseny" a nem-triviális funkcionalitás tekintetében, mint a BFI és a 3DLUT (mert mást nem nagyon lehetett hozzátenni, főleg hogy bedugult a HDMI szabvány is) és picit normalizálódtak az árak is.
Tavaly is az LG volt szerintem a legjobb vétel az árak miatt jelen társaság (magyar halandó -> még hobbi/szenvedély és csúcskategória környékén is többnyire még mindig árérzékeny) számára. Idén pedig még a funkcionalitás is az LG-nél a legtágabb (ha most vennék, vagy egy év után cserélnék, akkor is LG-t választanék -- kivéve, ha olcsón adna el valaki 2017-es használt Panasonic-ot --- bár HDMI 2.1-ig nem tervezem még elméletben sem a cserét).
De ahogy már lentebb is írták, idén egyik nagy márkával se lőhet mellé senki.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18333) krx21 válasza Joshi (#18331) üzenetére


krx21
nagyúr

Én egyszer nyomkodtam meg egy A1-et a MM-ban, de 2 percen belül megfagyott... Aztán mondtam az eladó srácnak hogy most mi van? “ Ja ezt néha csinálja, majd javítják” kaptam a választ. :B
Persze ez lehet csak véletlen és egyszeri eset... ;)

[ Szerkesztve ]

(#18334) belan válasza krx21 (#18333) üzenetére


belan
addikt

Én vettem volna egy 55A1 mert nagyon tetszik a készülék , de a b7 verhetetlen áron volt és a1 300 ezer forinttal volt drágább ennyiért meg majdnem még egy b7 tudtam volna venni , ha 100 ropival lenne drágább a Sony még be is neveztem volna rá durván túl árazza a Sony meg pana a tv-it , c8 b8 karácsony előtt vagy januárban olyan jó áron lehet majd meg venni hogy hülye lesz az aki a Sony vagy panát veszi meg mert kb 2x annyiba fognak kerülni akcióba is .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18335) Joshi válasza janos666 (#18332) üzenetére


Joshi
titán

Tehát nem az LG-t fikáztam, inkább a többség fikázza a Sony/Pana párost plusz az Androidot. Én csak bebizonyítottam hogy 65"-os méretben sokszor a japán márkák már olcsóbbak. Ennyi.

(#18336) Laci13


Laci13
tag

Hát igen ez verseny mindig megvan LG és Sony-nak is megvannak előnyei hátrányai.
De árba se rossz Sony sőt most 65AF 783e míg Lg 65C8 813e érdekes most Sony olcsóbb nagyobb kedvezmény van rá, ezért is nehezebb a választás.

Mondjuk ha lenne november-decemberbe 5 Év garancia LG-re akkor azt érdemes venni ha jól gondolom.
Szerintetek lesz ilyen akció?

Én november végén Fekete Péntek tervezek venni gondolom akkor talán lehet jót akciósan kifogni vagy esetleg érdemes januárig várni akkor annál jobb áron lesz?

[ Szerkesztve ]

(#18337) Joshi válasza krx21 (#18333) üzenetére


Joshi
titán

Ha rendszeresen olvasnád a topikot, akkor olvashattad tőlem hogy közel egy év alatt sokat javult az Android. Volt is erről egy PH hír, a tévé gyártók felszólították a Google-t hogy valamit tegyenek ez ügyben. Persze ez nem megy egyik napról a másikra, de mindenképpen stabilabb lett az Android TV rendszer. Összefoglalva nem fagy le állandóan az Android sőt, utóbbi fél évben semmi probléma nem volt vele. Lehet hogy nem villámgyors, de a tévé tévénézésre való arra tökéletes. Valaki írta hogy a Panának a menüje is kiváló csak fapados, megmondom őszintén hogy jobban örültem volna ha a Sony is készít egy saját fapados menürendszert.

(#18338) Joshi válasza Joshi (#18335) üzenetére


Joshi
titán

Még annyit hozzáfűznék, hogy én kimondottan filmnézésre vettem a tévét. Eszembe se jutna mondjuk monitornak használni, de játszani is ritkán játszok a tévén. Tudatosan a Sonyra pályáztam pont azért, mert filmre jobb még ha abban az időben drágább is volt.

(#18339) belan válasza Laci13 (#18336) üzenetére


belan
addikt

Hát biztos lesz 5 év garanciával én szerintem január februárban még jobb akciók is lehetnek, de ha november vagy decemberbe nagyon jó akció lesz ne haboz vedd meg !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18340) torma1981 válasza Joshi (#18338) üzenetére


torma1981
veterán

És miben jobb? Láttad akár a B7/B8/C8 páros mellet este ugyan azt nézve? Mi a lapján tudod hogy jobb?
A netán kamu tesztek alapján? És mennyivel jobb? Nagyon, kicsit? Nem offence hanem csak érdeklődök.
Mindenki monda itt, hogy mennyivel jobb mint a másik pedig a tesztek semmi kimagaslót nem mondanak egyikre sem. A legfontosabb a képminőség minimális különbség csak. A garancia az fontos tuti viszont.
Ott meg szerintem mindegyik jó talán kivéve a Panát mert azt nem ismerem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#18341) belan válasza Joshi (#18337) üzenetére


belan
addikt

Hát nem biztos örültél volna ha Sony készít saját menüt , ps4 is néha elég bugos a menü és akad is néha . Torma ott a pont 👍+1 .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18342) Joshi válasza torma1981 (#18340) üzenetére


Joshi
titán

Anno elvoltam egy LG plazmával is, szóval ha most hirtelen LG OLED lenne a Sony helyett idővel azt is megszoknám. A nagyobb nevű tesztcsapatoknak hiszek, de mindegy is hogy mennyivel jobb. A Sony tévében azért ott van a szeren, én nem 2-3 évre vettem.

(#18343) torma1981 válasza Joshi (#18342) üzenetére


torma1981
veterán

Ha olcsóbb a Sony azt venném én is. De csak mert olcsóbb, Sajnos a Sony sokszor csak a nevéből él és nem ad semmi extrát. A garancia gondolom ott is jó. De nem hiszem, hogy annyival jobb mint amennyivel drágábban adják. Én sem 2 évre vettem a B7-et. Majd, ha lesz HDMI 2.1 stb akkor talán csere. De az ki tudja mikor lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18344) belan válasza Joshi (#18342) üzenetére


belan
addikt

Miért a lg 2,3 év múlva szar lesz már ? Ezt úgy mondtad hogy lg oled tv meg tudnád szokni miért olyan szar a Sony-hoz 😂 azt hittem hogy lg plazmat akarod lg Oledhez hasonlítani . Kezd ez nekem nagyon Sony fanboj duma lenni 😂😂😂 Torma kolléga jól ki fejtette sokszor a Sony csak nevéből el meg nem jobb annyival a Sony amennyivel drágább !!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18345) b.kov válasza Joshi (#18331) üzenetére


b.kov
senior tag

Az Android lefagy, és szar példát pont nem egy teszt említi meg, ha már te is tesztekre hivatkoztál az összehasonlításokban. :)

Más: TV kijelzőjét ti mivel tisztítjátok? Sima vizes rongy, vagy valami speckó spray?

(#18346) torma1981 válasza b.kov (#18345) üzenetére


torma1981
veterán

Csak sima puha rongy. Semmi extra.

(#18347) Joshi válasza belan (#18344) üzenetére


Joshi
titán

Ha tényleg Sony Fan lennék akkor azt egyedül képviselem, ellenben a többséggel akik nem azért vettek azt amit mert jobb, hanem mert olcsóbb. Erről ennyit. Azt nem tudom megmondani hogy 55"-os méretben miért tartja magas áron az OLED tévéit a Sony és Pana. Gyanítom ezt a méretű panelt magasabb áron adja tovább a partnereinek az LG, csak hogy megmaradjon a legolcsóbbnak az LG.

(#18348) belan válasza Joshi (#18347) üzenetére


belan
addikt

Lehet most 65 Sony lg nagyon hasonló áron van de az is tény idővel sokkal jobb ára lesz a 65 lg-tévének .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18349) dgyuri0123 válasza Joshi (#18347) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Ha tényleg Sony Fan lennék akkor azt egyedül képviselem, ellenben a többséggel akik nem azért vettek azt amit mert jobb, hanem mert olcsóbb."

Így beszél az, aki elfogult.. ;) Te miért vagy annyira biztos abban, hogy az A1 jobb az összes LG modellnél? Talán hazavitted az összeset és letesztelted? Csak azért, mert egyesek szerint jobb, még nem biztos hogy úgy van. Amíg nincs személyes tapasztalatod, addig csak más igéjét hirdeted.

A másik dolog pedig az, hogy egy termék ára közvetlenül nem utal a minőségére. Sokszor a dizájn, vagy az egyediség határozza meg az árat és gyakran a "tudás" nem elsődleges szempont. Lásd B&O, Bose stb.
Ez nem azt jelenti hogy a Sony csak a külsőségre adott és nincs mögötte kiváló műszaki tartalom, de az árából megítélni valamit, nagy butaság.

Hallottam olyan 1.2 millió Forintos dacot szólni, aminek a hangjától kifutnék a világból, de Istenítették az eladók.. és még számos esetben jártam hasonlóan hangsugárzókkal, erősítőkkel, kábelekkel .. Elsősorban a saját tapasztalat számít, nem a másoké. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18350) krx21 válasza Joshi (#18347) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont most jöttem a MM-ból és megnéztem a Sony AF8-at, ami már nem dől és nem is foglal túl sok helyet hátul.
Viszont szerintem kifejezetten hülyén néz ki, hogy nem emelkedik ki az állványról... Tehát ezek az egyéni preferenciák a fontosak szerintem, ami a kezelésben is mindenkinél megvan. Ezért mondom, hogy mindenki nézze, tapasztalja meg élőben és vegye azt amelyik neki tetszik... :K

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.