Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) Joshi válasza ravasz21 (#18647) üzenetére


Joshi
titán

Vagy a CEC vagy az ARC kever be az tuti biztos, mindegyiket kapcsold ki a tévén, erősítőben és a lejátszón is.

(#18652) krx21 válasza Joshi (#18649) üzenetére


krx21
nagyúr

Tényleg nincs YouTube HDR? Mondjuk a B6-on szintén nem volt, állítólag a videó chip miatt...

(#18653) ravasz21 válasza Joshi (#18651) üzenetére


ravasz21
csendes tag

köszönöm a tippet, majd leülök és megkeresem a három készüléken ezeket a funkciókat!

üdv. ravasz

(#18654) janos666 válasza ravasz21 (#18653) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt gondolom próbáltad már billegtetni?

Esetleg még egy nagyon kis esélyű ötlet: kösd össze az AVR kimenetét a TV egy másik bemenetével (nem kell semmi mást csinálni ezzel kapcsolatban, csak dugd össze valami olcsó kábellel).
Az AVR-ek általában "klónozzák" a kimenetükre kötött megjelenítő EDID-jének egy részét (legalább is passthough módban), így ilyenkor némileg mást lát a lejátszó az AVR adataiból.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18655) daneel_hu


daneel_hu
addikt

4 napig IPS-panelen "szenvedtünk". :) - nyilván nem tévéztünk sokat, csak esténként egy kicsit a gyerekekkel...
Megállapítottam, hogy akinek OLED tévéje van = az ne sírjon. :DD

(#18656) i.attila


i.attila
tag

Sziasztok,
Erősen gondolkodom egy LG oled tv vásárlásán. Most egy 40”-os lcd-m van. Kb. 3 méterről nézem. A kérdés, ha esetleg 65”-ost vennék azon mennyire gáz a sima tv adás (sd) 3 méterről? Lesz uhd hdr tartalom is, de ha nagyritkán TV-t néznék akkor ne kegyen nézhetetlen.
Van valahol valami teszt a felskálázásról? Tapasztalat?
A.

(#18657) Joshi válasza krx21 (#18652) üzenetére


Joshi
titán

Az Androidos youtube app nem tudja, de állítólag rajta vannak a témán.

(#18658) Joshi válasza i.attila (#18656) üzenetére


Joshi
titán

Attól függ milyen minőségű a kábelszolgáltatásod. Nekem vezetékes digi van ami elég jónak számít és 65"-on is egész jó a kép, persze az SD adás nem annyira de attól nem is várom el hogy hibátlan legyen.

(#18659) blaca83 válasza UberMutant (#18598) üzenetére


blaca83
őstag

Sajnálom...!
Pedig bíztam benne, hogy van program illetve használ valaki a topikból.

Akkor ez a lehetőség csak az androidos modellek esetében működik. :(((

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#18660) belan válasza Joshi (#18641) üzenetére


belan
addikt

Ja durva de ezt már láttam ,ez még a telefonomon is jól néz ki . Még jó hogy a b7-be van yutube HDR videó 😂)))) nem úgy mint a sanyikán )))

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18661) AL válasza ravasz21 (#18647) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az is lényeges lenne, hogy a másik Blu Ray lejátszónak is 2 db HDMI kimenete legyen ( mint a Tiednek ), hogy ugyanúgy kitudják próbálni a funkciókat. Üdv.

(#18662) PuMbA válasza daneel_hu (#18655) üzenetére


PuMbA
titán

Ráirányítasz egy lámpát és máris semmi baj sincs a feketékkel :D

[ Szerkesztve ]

(#18663) atka76 válasza Joshi (#18636) üzenetére


atka76
tag

Szia!

Ez nem indul el a tv-n!

https://tv2.hu/alegbatrabbparos/272616_a-legbatrabb-paros---2.-adas.html

Köszönöm

Bendegúz

(#18664) PuMbA válasza atka76 (#18663) üzenetére


PuMbA
titán

A TV böngészője nem alkalmas ilyen dolgokra, semelyik SMART TV-é :)

[ Szerkesztve ]

(#18665) sakal83 válasza daneel_hu (#18655) üzenetére


sakal83
addikt

Igen. Kicsit vicces is a sony vs pana vs lg vs csoro oled vita:) enn valtottam vissza felsokategorias ledre illetve volt mellette qled is. A visszavaltas orome kihagyhatatlan:) ami a legdurvabb a kontraszt illetve barmennyire furcsa a betekintesi szog. A kanapen 30 cmert arebb ulve is torzul a va panel szine. Halal idegesito oled utan:)

(#18666) PuMbA válasza sakal83 (#18665) üzenetére


PuMbA
titán

"A kanapen 30 cmert arebb ulve is torzul a va panel szine. Halal idegesito oled utan:)"

Manapság mintha beáldoznák a nézési szöget a képminőségért. RTINGS mérések és videók alapján jól látszik, hogy az ez évi és tavalyi LG IPS TV-k színe és világossága is már 23 foktól változik :) Szüleim régi Samsung VA TV-jének is sokkal jobb betekintési szöge van, mint az én újabbamnak. Tegnap néztünk szüleimnél éppen filmet 25m2-en kanapé + mellette 2 fotelről és tök jó volt a betekintési szög. Nem igazán láttam sok különbséget ~35 fokról az IPS monitoromhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#18667) McKalton válasza belan (#18660) üzenetére


McKalton
tag

a Panasonicon is megy a youtube hdr videókkal.

Hardwired!

(#18668) belan válasza sakal83 (#18665) üzenetére


belan
addikt

Milyen LCD vettél ?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18669) krx21 válasza McKalton (#18667) üzenetére


krx21
nagyúr

És nem lassú a kezelése? Nekem van egy Panasonic DMP-UB900 UHD Blu-ray lejátszóm és ha azon kellene YouTube-ozni akkor inkább hanyagolám...

(#18670) sakal83 válasza belan (#18668) üzenetére


sakal83
addikt

Pana Ex780 volt. Jo tv volt de a kontraszt es betekintesi szog hianyzott. Egyebkent lcd eseten nagyon ajanlom mert qva korrekt tv. A qled meg eleinte fura volt de minosegi anyag eseten azert odatette magat. Meg lehet szokni:) de nem oledek roviden tomoren. Az xe9005 mar nagyon hatereset volt. Vilagos kornyezetben bizony szembol ossze lehet teveszteni oleddel. Sot veri vilagosban de eljon az este es a kanape amelyet tobben hasznalva mar bizony korlatos. Ezert is mondom hogy 300k alatt 55osben egy xe vagy xf90 egy ex780 es a qled valos alternativa az oleddel szemben. Felette nem. Es meg az oledre mondjak hogy tularazott😁

377kert most a philips olednek azonnal el kellett volna fogynia mert az xf90 400k felett van. Egyszeruen ertelmezhetetlen arban volt a philipshez kepest.

[ Szerkesztve ]

(#18671) Pro Koryak válasza sakal83 (#18670) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"377kert most a philips olednek azonnal el kellett volna fogynia"
Na ja, de ezen az android valóban lassú és lefagy. Pl csatornaváltáskor is van, hogy 10mp-et kell várni.
Talán nem akarod magad évekig szívatni.

(#18672) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!

B8PLA-nál futott már bele valaki olyan problémába, hogy felvételkor nem lehet csatornát váltani? Vagy amikor elindul az ütemezett felvétel, akkor átvált arra a csatornára amiről a felvétel készülne! Ez így tök hülyeség, minek venném fel azt a műsort amit épp nézek!?
A segédletben azt írják, hogy lehet közben mást is nézni, kivéve a kódolt csatornákat. A kódoltnál felvételénél nem lehet csatornát váltani, de nekem nincs kódolt adásom! Legalább is ha jól tudom a digitv nem az!
:F

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#18673) UberMutant válasza laca500 (#18672) üzenetére


UberMutant
őstag

1 tuner van, azt veszi , amit nézel, vagy nézel más anyagot, pl plex, youtube, stb

(#18674) Joshi válasza Pro Koryak (#18671) üzenetére


Joshi
titán

"Na ja, de ezen az android valóban lassú és lefagy. Pl csatornaváltáskor is van, hogy 10mp-et kell várni."
Sokan ilyenek miatt fikázzák az Androidot, de A1-en ilyen nincs. :( Akkor már forrna az agyvizem.

(#18675) belan válasza Pro Koryak (#18671) üzenetére


belan
addikt

Akkor is ide vagy oda android nagyon megéri 377 ezerért !

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18676) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Egy idei LG OLED-et tervezek venni (B8 vagy C8) és érdekelne hogy ezek közül mit visz a WebOS4.0:
- Horizon Go
- SMB-s hálózatról médiatár (Valami Kodi vagy PLEX szerű programra gondolnék itt elsősorban)
- Úgy tudom rányomható pl telóról zene BT-n keresztül. A képernyő kikapcsolható esetleg közben?
- ExFat partíciót kezeli-e a TV? (Erre van formázva minden külső meghajtóm PC és Androidbox közötti zökkenőmentes átváltások miatt).
- Csak megerősítés végett: a készülékbe integrálva van a legújabb google féle beszédfelismerő és ért is magyarul igaz? (jelenleg 8.0-ás Android TV-t használok és ennek a hiánya lenne a legfájóbb mert azóta gyakorlatilag nem kell pötyögnöm).

Köszönöm!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18677) dgyuri0123 válasza a2d2 (#18676) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Webos Nem Android. Pl Kodi nincs, SMB nincs, csak DLNA, de a Plex szerintem nyögvenyelős, lassú és nem kezeli az ISO fájlokat többek között és a kezelése is erősen kompromisszumos. LAN 10/100-as, úgyhogy a 4k sem fog menni csak diavetítéssel, kockánként. Ami meg megy, az nem 4k... inkább csak valami agyonbutított konzerv.

Zenét miért tévén szeretnél hallgatni? Nagyon gagyi a hangszórója, szóval nem igazán értékelhető, ami onnan kijön... nekem biztos nem. :)

Horizon Go-t sem találtam még, de lehet hogy csak nem figyeltem eddig..

"csak a zene van"

(#18678) Strezi válasza a2d2 (#18676) üzenetére


Strezi
őstag

Próbáld ki élőben, mivel nem android TV ezért nem lehet feltételezni, hogy google ökoszisztéma működik!

Plex app van, amit a TV le tud játszani, az evvel is megy. De, XPlay appal (Plex szerverről megy ez is) a 4K és 4K HDR anyag is tökéletesen mennek.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#18679) dgyuri0123 válasza Strezi (#18678) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"4K és 4K HDR anyag is tökéletesen mennek."

100-as lanon ? Biztos hogy nem megy az "eredeti" 4k, csak valami butított "stream" verzió. 4k HDR HD hangokkal bőven többet igényel.

"csak a zene van"

(#18680) PuMbA válasza dgyuri0123 (#18679) üzenetére


PuMbA
titán

Lemeztől is függ. 50GB-oson 82Mbit/s a maximális adatsebesség. 66GB-oson pedig maximum 106Mbit/s, de ha úgy kódolják a filmet vagy nagyon hosszú a film, akkor ennek ellenére például 95Mbit/s-nél is megállhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#18681) dgyuri0123 válasza PuMbA (#18680) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja persze, ha meg mégsem megy, akkor megy kukába a film. "Kölcsönző" tele van 60-80 GB méretű 4k anyagokkal. Vagy inkább valami agyontömörített verza legyen? Ha már 4khdr képes a tévé, nehogy már gyagyi anyaggal etessük. Szerinted én miért nem kaparok 4k után? Pont ezért... :)

Nem beszélve arról, hogy a tévében lesznek háttérben futó alkalmazások, amik fogják a hálózatot. 100-as lannál meg lehet akasztani a lejátszást, még akár 1080p + HD hangok mellett is, nemhogy 4k esetén.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18682) PuMbA válasza dgyuri0123 (#18681) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ennek sok értelme nincs egyébként. Ha azt akarjuk, hogy minden film jól menjen, nem elég a 100Mbit :)

[ Szerkesztve ]

(#18683) Joshi válasza dgyuri0123 (#18681) üzenetére


Joshi
titán

Nekem van egy USB3.0 Gigabit ethernetem, de hiába dugtam rá az A1-re nem történik semmi. Pedig Androidon működhetne.

(#18684) dgyuri0123 válasza Joshi (#18683) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pedig jó lenne, mert úgy tudom valós 3-400 megát tud egy ilyen adapter, ami aztán tényleg elég lenne bármihez. Dokumentációjában említik az androidot, vagy csak linuxot? Vagy még azt sem?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18685) a2d2 válasza dgyuri0123 (#18677) üzenetére


a2d2
addikt

Na ezt nem hiszem el hogy emiatt kellene kiegészítő kütyü. Ezt akartam megúszni.
Hihetelten hogy mindenre figyeltek hogy mindenből a legújabb szabvány legyen benne, erre egy fél milliós gépnél ilyen kis 100-as LAN-okon spórolgatnak kb 1000Ft-ot.. A 15e Ft-os android boxomban is 1000-es van már. :(((
Mondjuk elég közel van az AC-s router a TV-hez, kérdés WIFI téren mit tud a TV.

Leírom mit tud most az Android TV hangfelismerés terén hogy legyen összehasonlítási alap:
Bemondtam a mikrofonba hogy Sia Chandellier. Mivel magyarra van állítva a készülék az első szót felsimerte és kiírta "Szia"-nak de az input végén a teljes bevitelt elemezve átjavította "Sia"-ra és így keresett már.
Szóval tele van ilyen kis finomságokkal és eddig gyakorlatilag mindenre rátaláltam amit kerestem gépelés nélkül. Úgy olvastam hogy a LG rendszerbe is a Google felismerőjét implementálták, erre lennék kínáncsi.

Zenét meg csak kiegészítő funkcióként hallgatnánk róla. Jelenleg egy ilyen van itthon és tök szimpatikus a zene ráküldése bluetooth-on keresztül + képernyő kikapcsolhatóság:
[link]

@Joshi: ezt nem mondod komolyan hogy a Sony A1-be is bepakolták a 100-as LAN-t. 2018-ban.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18686) sakal83 válasza a2d2 (#18685) üzenetére


sakal83
addikt

nekem régebbi webos van, illetve az újabbat is próbáltam, ahogy a Sony tv-ét is. Kijelenthetem, hogy a Sonyé szerintem jó és használható, a webos-e két emelettel lentebb van. Működik, de nem használható úgy, mint a Sonyé, inkább fénykardozok a Magic Remote-tal:) Párszor rápróbáltam, de hibázott. A negyedik sikertelen után már nem próbálkoztam, mert szerintem az a lényge, hogy kb 10ből 1X hibázhat, ahogy a Sony. Ez az arány a webos-nél rosszabb=használhatatlan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18687) Gtaati válasza sakal83 (#18686) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Én ezt a B7-nél cáfolnám, igaz nem használom sokat, de amikor kell akkor kb. ahogy Te mondod 10-ből 9szer nálam normálisan működött. Nem tudom min múlik ez, kiejtés vagy a rákeresett tartalomtól, passz.

(#18688) sakal83 válasza Gtaati (#18687) üzenetére


sakal83
addikt

Lehet, hogy kiejtés és háttérzaj is befolyásolja, nem tudom. Én és a párom is a Sony LCD-nél használtuk a hangkeresési funkciót. Az LG-nél nem, mert nem olyan okos, vagy rosszabb a mikrofon, lassabb passz:) A Sony egyetlen előnye ez volt :DDD ott feltűnően jól működött - meg is lepődtünk - még youtube alatt is, amikor szólt a zene közben. Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, és volt összehasonlítási alapom, így egyértelműen tudom állítani, hogy a Sonyé jó volt, és hozzá képest az LG-ét fapadosnak éreztem.

De TV-t nem választanék a hangkeresési funkció illetve appok és stb alapján, Legyen jó a képe, és gyors és bugmentes az OS-e. Ennyike:) De kinek a pap, kinek a ... szubjektív dolog.

Számomra az LG WEBOS-e megfelel (a b7-é korrekt volt), de nem szórnám tele appal. Az andridra rámegy minden, de szerintem belassítja. Ha valaki mindeféle kütyüt szeretne vegyen mellé egy INTEL NUC-t oszt minden megoldva. Hülyék lennének a gyártók mindent impelemntálni a TV-be, még a végén bezárhatnának. nagyobb LAN is azért nincs bennük, meg DTS meg analóg (azért kimondottan ideges vagyok, mert kellet vennem egy otpikai bizbasz átalakítót a 2.1-hez:) vagy cserélhettem volna erősítőt...)

[ Szerkesztve ]

(#18689) a2d2 válasza sakal83 (#18688) üzenetére


a2d2
addikt

Na várj DTS támogatás sincs a C8-ban?
A régi LG 42LM620s-ben nem volt, zavart is a hiánya.
Ez a kínai TV az androiddal meg mindent lejátszik csak oltári bugos sajnos ezért küldöm vissza.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18690) KERiii válasza dgyuri0123 (#18681) üzenetére


KERiii
tag

Kolcsonzos filmeket milyen megoldassal jatszatok le? Pendrive jo lehet?

(#18691) dgyuri0123 válasza a2d2 (#18685) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Semmilyen tévében nincs Gb-s Lan. Ez stratégia. Wifi kiszámíthatatlan. Néha hasít, néha meg belassul. Nálam 400 és 60 mega között ingázik, tehát folyamatos átvitelhez nem annyira jó szerintem.

Hangfelismerőt ritkán használom, de ma alaposan kivesézem, ha hazaértem.

BT zenét nem tartom sokra az átviteli és hangminőségi korlátai okán, így nem is foglalkoztam vele alaposabban. Erre talán másik fórumtárs válaszol neked. Amúgy a képernyő kikapcsolás LG-nél is adva van.

(#18689) a2d2 : Android úgy szar ahogy van, mármint lejátszónak. Viszont CoreElec telepíthető micro SD-re a legtöbb Amlogic soc-os boxra, ami viszont királyság. Ha érdekel a téma menj át IDE.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18692) PuMbA válasza KERiii (#18690) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel nincs más megoldás, ezért igen, vagy HDD / SSD.

[ Szerkesztve ]

(#18693) dgyuri0123 válasza KERiii (#18690) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lehet DLNA hálózaton is, de ennek beállításához kell némi alapismeret.

"csak a zene van"

(#18694) Strezi válasza dgyuri0123 (#18679) üzenetére


Strezi
őstag

Jajj ne tegyél úgy, mintha nem tárgyaltuk volna ezt ki itt :F Ráadásul, személyes tapasztalatod nélkül (vagy vettél már 4K OLED-et?) :U

Pont én linkeltem azt a kb. egyetlen filmet aminek nem volt elég a 100Mbps net, illetve mutattam be a megoldást is az AC WiFI-vel...

Ugyanakkor, ez az elérhető filmek 0,5%-kát érinti.

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#18695) Strezi válasza KERiii (#18690) üzenetére


Strezi
őstag

Plex szerver + XPlay app.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#18696) sakal83 válasza a2d2 (#18689) üzenetére


sakal83
addikt

C8-ról nem tudok nyilatkozni, de a Samsung és Pana már kivette a teljes termékpalettájából.

(#18697) dgyuri0123 válasza Strezi (#18694) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ehhez semmi köze a 4k-nak. 100-as lanon még a 1080p BD50 is megáll mint a szög, ha mellette ott van még egy HD hangcsatorna is és az szól, nem pedig a DD van kiválasztva. Kipróbáltam nem egyszer, sőt nagyon sokszor, hogy ez a kettő együtt már biztosan kiakasztja a 100-as lant. Meg ne magyarázd, hogy a 4khdr kevesebb bitrátát hordoz, mint egy 1080p-s BD. ;]

FHD ~20 Mbps, 4k ~ 35-45 Mbps. Egy YT 4k video kb. 17 Mbps, hát persze, hogy akadás mentesen fog futni, mert agyon van tömörítve és persze 2 csatornás mp3 hang van mellérakva.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18698) a2d2 válasza dgyuri0123 (#18697) üzenetére


a2d2
addikt

Tényleg ha már a tömörítéseknél tartunk. Mi a helyzet H265-os téren?
Viszi az alfa 7-es meg 9-es proci ezeket szépen? Kipróbálta már valaki?
Mert ez megoldhatja ezeket a problémákat és jövőállóbb lenne az a 100-as LAN.
Most letöltöttem egy 20GB-os 4k-s HDR filmet H265-ben kódolva és az Androidos TV zökkenőmentesen lejátszotta. Ha a jövőben jobban elterjed majd ez a kódolás az megoldaná a 100-as LAN problémáját is.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18699) Mentolka


Mentolka
senior tag

Mi ez a "100-as LAN" probléma már megint?
LG B7 PC-vel LAN-on összekötve simán lejátssza a 4kHDR filmeket a TV saját lejátszójával. Semmi DLNA, meg plex, meg HDD. (azokról a kölcsönzőből kivehető anyagokról beszélek, amiknek az NFO-ja szerint a felbontás 2160p HDR)
Mondjuk, most rákerestem, és ezt látom, nem tudom, kinek higgyek: 4k méret: 4096×3072 (esetenként 3840 x 2160)

(#18700) dgyuri0123 válasza a2d2 (#18698) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen, megoldhatja..

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.