Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) krx21 válasza Mosqu!to (#18042) üzenetére


krx21
nagyúr

Jöhet a 65"... De azért a 4K mozitól ne ess hasra, sokkal kevesebb a gyakorlatban, pláne mozgás közben az a többlet részlet, amit észre is veszel a fullhd-hoz képest... A nézési távolságokat megállapitó táplázatok, natív pixelhelyes állóképkre vonatkoznak. Ezt valahogy senki nem mondja rajtam kívül. Pedig a gyakorlatban a 4K mozi igencsak más...

[ Szerkesztve ]

(#18052) Joshi válasza krx21 (#18051) üzenetére


Joshi
titán

A 4K HDR-nél nem a felbontás a lényeg, hanem a 10bit-es színátmenet és a BT.2020 színtér. Persze egyelőre a BT.2020 színtér csak egy töredékét láthatjuk, de legalább vannak törekvések(irány).

(#18054) daneel_hu válasza Joshi (#18052) üzenetére


daneel_hu
addikt

De ezt akárhányszor leírjuk valahogy mindig elfelejtődik. :)
Ebben sajnos a marketing is ludas, mert a köznyelvbe a 4k épül bele. Holott pont nem az lesz a lényeg.

(#18055) alaves válasza Mosqu!to (#18042) üzenetére


alaves
addikt

Fajlagosan jelenleg ez a legjobb vétel: https://euronics.hu/termekek/lg-oled55b7v-4k-ultra-hd-smart-led-tv/p/211744

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#18056) Pro Koryak válasza alaves (#18055) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem biztos, MM-nél mától megint oled akciók!
Érdemes lehet megnézni.

(#18057) krx21 válasza Joshi (#18052) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ezt én is írtam már párszor, igen... :K Viszont itt a méret illetve a nézési távolság kapcsán volt említve...
Szerintem sokkal inkább a mozgó sorfelbontás növelésére lenne szükség, mint a 8K-ra. Vicces mikor minden 4K extra többlet részlet, egyszerűen eltűnik mihelyt egy kicsit gyorsabban megmozdul...

(#18058) daneel_hu válasza krx21 (#18057) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hogyan növeled a mozgó sorfelbontást amikor a panel ultragyors, ellenben sample and hold.
Tényleg érdekelne. :)

Annyit lehetne, hogy feltolod a fényerőt 1000 nitre, majd BFI-zel.
De ezt az irányt nem lépik meg.

(#18059) janos666 válasza daneel_hu (#18058) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Írsz egy rajongói fenyegető levelet Hallywoo-ba, hogy holnaptól 120fps-el forgassanak minden valóságshow-t, különben nem nézed meg a reklámokat. :DDD

Az 1000-ret és BFI-t már meglépték: idén gyakorlatilag minden komolyabb LG paneles OLED TV-n van BFI (az LG-ken is) és elég közel vannak az 1000-hez, hogy kerekítve mondhass annyit (a Panasonic-on és Sony-n tavaly is volt BFI, még ha a Sony-n nem igazán működött is jól).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18060) Mosqu!to válasza Pro Koryak (#18056) üzenetére


Mosqu!to
addikt

MM webshop akció:
55B8 - 499k
55C8 - 525k
65B8 - 705k

A boltban lehetnek jobb árak, vagy ezzel megegyező szokott lenni?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18061) Partz válasza Mosqu!to (#18060) üzenetére


Partz
senior tag

Videophile fórumtársakat ez is érintheti.

Pana 55FZ800 - 509K
Pana 65FZ800 - 849K

Közben megint pár infó a készülő QD-OLED techről.

(#18062) BITBOYS válasza Mosqu!to (#18060) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez az ajánlat miért nem megfelelő? [link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#18063) Pro Koryak válasza Mosqu!to (#18060) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Eltérőek a bolti árak, de most ezek az akciós árak nagyon lent vannak az eddigi árakhoz képest, nem hiszem, hogy találnál olcsóbban boltban.

Esetleg beajánlasz személyesen egy árat, aztán vagy megvernek vagy nem. :DDD

Pl. 55B8 - 499k - helyett 470-ért elhoznád kp-ra, lehet belemennek. T-köm-nél most pl. ennyi listaáron.

Naja, én sem szívesen venném a tavalyit, ha itt az idei modell nem sokkal többért + van amiben még jobb lett.

[ Szerkesztve ]

(#18064) Mosqu!to válasza BITBOYS (#18062) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Mert nem hagyna nyugodni, ha nem a legjobbat veszem :D

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18065) BITBOYS válasza Mosqu!to (#18064) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jaaa, akkor már értem a vívódásodat :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#18066) DamianB válasza krx21 (#18057) üzenetére


DamianB
őstag

Abban egyet értek hogy mozgás közben nem nagyon veszed észre a különbséget de játék közben kicsit statikus képnél már észre veszed vagyis én észre veszem egyből mikor a 4 k próbálgatom. Ha van rá kereted 65 vegyél sztem is .

Partz: Viszont plusz 350 k biztos nem adnék érte akkor be érném 55 tel.

C8 525 ért sztem best buy :Y

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#18067) BITBOYS válasza Mosqu!to (#18064) üzenetére


BITBOYS
addikt

Pillants rá erre: [link]

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#18068) BITBOYS válasza BITBOYS (#18067) üzenetére


BITBOYS
addikt

Most látom már írtad :) Ha van zsé és igény megvenném

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#18069) Partz válasza DamianB (#18066) üzenetére


Partz
senior tag

Azt kicsit én is sokallom. A 65"-os Panán nincs most akció, de pl a Sony 65AF8 most 783K.

Reálisan egy 500K körüli 55"-os tévé, arányaiban olyan 700K-t ér 65"-os méretben. Gyártók is hasonlóan árazzák be a készülékeiket ha megnézed. Felület arányban kell gondolkodni, ahogy már írták korábban. Az hogy +10" magában semmit nem mond.

*Inkább egy Pana 55FZ800 a bestbuy 510K-ért, ha már tényleg a legjobb az elvárás. ;)

(#18070) DamianB válasza Partz (#18069) üzenetére


DamianB
őstag

Lehet hülyeséget mondok de az LG nem jobb mozgás megjelenítés input lag tekintetében ? Játékra nézem főleg ezeket a tvket . Tudom írtátok játékra LCD kell de én meg szeretem az oledet a telefonomon. Fábol vaskarika esete :U

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#18071) Partz válasza DamianB (#18070) üzenetére


Partz
senior tag

Főként játékra én se vennék oled-et, a statikus képelemek miatt. Aki ezt a kategóriát keresi, annak a képminőség az első, abban meg jelenleg Pana a legjobb.

Röviden összefoglalva

Képminőség/kalibrálhatóság: Pana
Op rendszer/kezelhetőség: LG
Játék input lag: LG/Pana 21-22ms

Játék módban minden mozgást segítő interpoláció kivan kapcsolva, így ez nem szempont. Egyébként van amiben az LG jobb, van amiben a Pana, ez egyén függő.
Eddig a kedvezőbb ár miatt vette mindenki az Lg-t, ti döntésetek.

[ Szerkesztve ]

(#18072) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Rembrandt low cost verzsön :D

[link]

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#18073) krx21 válasza daneel_hu (#18058) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha tudnám, valószínűleg az LG vezető mérnöke lennék... ;)

(#18074) Joshi válasza krx21 (#18057) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy daneel_hu is írja OLED-en nem lehet sorfelbontást növelni, max úgy ha BFI-zel.

(#18075) Joshi válasza Partz (#18071) üzenetére


Joshi
titán

"Képminőség/kalibrálhatóság: Pana"
Hát nem tudom, azért ebben talán már jobb a Sony AF9, meg ugye a Pana nem tudja a Dolby Visiont.

(#18076) Partizan182 válasza Joshi (#18075) üzenetére


Partizan182
senior tag

A DV a sonykon sem az igazi, legalább is Vincent AF9 review-ja alapján. Konkrétan azt ajánlja hogy inkább HDR10-el etessék mert jobb eredményt ad.

(#18077) Joshi válasza Partizan182 (#18076) üzenetére


Joshi
titán

Tudtommal a Dolby Vision folyamatosan változik, a Sony csoda hogy egyáltalán támogatja a szabványt. Nem véletlenül kell elődekódolni a Sony tévékhez a DV jelet. A lényeg hogy támogatva van, idővel jön frissítés a tévére is és mondjuk az Oppo lejátszókra is.

(#18078) Laci13


Laci13
tag

Sziasztok.
Hamarosan szeretnék venni 65" Oled tv-t.
Jelenleg melyik legjobb vétel szerintetek max kb800-830e-ig jó akció kifogva?
Tv-zni,Pc-ről filmezés,PS4 Pro-ra használnám.

Eddig 65C8 gondoltam,de lehetséges elég B8-is,nem tudom megéri-e C8 felárat(jelenleg 140e)?
C8 jobb képminőségű lehet TV,adás ás FullHD tartalmak mint B8-nál?
Mert jó tudom Alpha9-nek jobb képjavító funkció,de ez gyakorlatba látszik-e nem tudom.

Most elkezdték akciózni 65AF8 és Panasonic 65FZ802.
Ezek jobbak lehetnek mint a említett LG-k?

Eddig jobban LG oled tvket figyeltem mivel ő kezdte OLED-tvt úgy gondolom náluk legjobb Oled,de lehetséges tévedek.
Smart része is talán LG legjobb,utána Sony Android és Panának leggyengébb szerinem.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#18079) Partizan182 válasza Joshi (#18077) üzenetére


Partizan182
senior tag

DV változik? Nekem ez új, mibôl mi lesz? Linket köszönök elôre is ;)

Vagy csak arra gondolsz hogy elméletben elmehetne 10k nitig / 12 bites színekkel?

(#18080) janos666 válasza Partizan182 (#18079) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A HDR10 teteje is 10k, és az is működhetne 12 bit precizitással (ugyan nincs ilyen anyag, de nem lenne semmi akadálya).

Szerintem arra gondol, hogy mostanában pakolják be a TV-k szoftverébe azt a Dolby Vision szoftver verziót, amitől majd elvileg megszűnnek a korábban tapasztalt képhibák (leginkább arra szoktak panaszkodni, hogy felszalad szürkébe a fekete), de ez elvileg csak HDMI-n gond (ha pl. a TV-n futó Netflix progit használod, akkor nem jön elő --- legalább is nem panaszkodnak rá és nekem se tűnt fel, bár egyáltalán nem lehet elájulni a 'fliksz minőségétől úgy általában, DV ide vagy oda, szóval nehezebb megítélni).
Nekem most a C7-en pl. 1.4.4_08.01 van (05.80.02-es LG firmware-ben), de nincs mivel kipróbálnom HDMI-n (nincs asztali lejátszóm, PC pedig nem viszi a DV filmeket és az egyetlen DV-s PC játékból, amit ismerek kivették az utolsó patch-el a DV-t).

A másik, hogy gyakorlatilag van egy tucat DV formátum, amiket másképp kell/lehet dekódolni/muxolni/stb, egymásra rétegezni, bla, bla...
Szerintem is egy förmedvény a DolbyVision. Igazából semmi lényegeset nem tud, amit a nyílt szabvány ne tudna (vagy tudhatna, ha akkora igény lenne rá), de legalább sokkal komplexebb, hogy többet kelljen vele foglalkozni, és így közvetve vagy közvetlenül a lehető legtöbbet tudja lesarcolni magának a Dolby (nem csak egyszeri díjakból, hanem a kiszolgáló eszközökből, "támogatásból", stb). Elvben a dinoszauruszokig visszafelé kompatibilis (mert biztos fontos hogy átmenjen HDMI 1.x-en), csak aztán annyira feleslegesen komplex, hogy a legújabb high-end kütyün is évekig találgatják, hogy bírják működésre normálisan.

Ja és persze az egyik nagy hülyeség: nem igazán PC barát, mert úgy tűnik valamennyire expliciten definiál felbontásokat, ezért míg PC játékot lehet HDR10-el gyakorlatilag bármilyen felbontásban játszani (ami csak átfér a HDMI-n és van értelme), DV-vel csak 1080p60 vagy 2160p30 mehet (tippre azért, mert a bonyolult és csökönyös DV formátum mellett nem konvertálhat a GPU YCC 4:2:2-be, hogy beférjen 2160p60 is, hanem RGB-n kell hagyni a GPU kimenetet és a szoftver oldal [a Dolby-tól kapott zárt kóddal zsonglőrködve] pakolja bele abba amit akar [akkor is ha az 4:2:2 vagy akármi igazából, de a GPU azt nem érti, nem nyúlhat bele...]).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18081) Partizan182 válasza janos666 (#18080) üzenetére


Partizan182
senior tag

Köszi, ezek megvoltak (pcs része érdekes), jah, elevated blacks probléma rém kínos volt. Ne érts félre, nem vagyok szerelmes a DVbe (bár B7-en a Netflix nagyon nagyon adja), de a sony utólag belemókolt szoftveres megoldása nem a legtutibb (Vincent szerint).

(#18082) nokia123 válasza dgyuri0123 (#18039) üzenetére


nokia123
aktív tag

Nekem az volt a furcsa amit a szervizes mondót és nem is nagyon értetem hogy mire gondolt. Megrendelte a panelt de azt mondta nagyon rizikós a panel csere mert elég egy rossz mozdulat és vége. Most én ezzel mit kezdjek ö a szaki nem? Olyan mintha már most mentegetőzne.

(#18083) front3r válasza nokia123 (#18082) üzenetére


front3r
őstag

Hát akkor majd rendel újat... ez kit érdekel? A lényeg az hogy neked egy működő, hibamentes tv-d legyen.
Ha 10 panel megy miatta kukába, akkor annyi megy.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#18084) dgyuri0123 válasza nokia123 (#18082) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"elég egy rossz mozdulat és vége."

Ez hülyeség. ;) A panelcserét én is meg tudnám csinálni, mert pofonegyszerű. Elvinni - szállítani a tévét sokkal rizikósabb, mint lehúzni azt a néhány gyors csatlakozót és felcsavarozni az új panel hátuljára az alaplapot, hangszórókat, tápot és kb ennyi. Tényleg pofonegyszerű.

A panelt olyan szállítódobozban hozzák, amiben benne van egy olyan habszivacs garnitúra, amire "pofával lefelé" rá lehet fektetni a panelt. Erre rácsavarozzák hátulról az elektronikát és jó napot. Nem értem, mi ez a para az ottani szerviz részéről.

Egy fontos dolog van... a táp és az alaplap két külön nyákon ül. Az őket összekötő szalagkábelt nem szabad széthúzni, mert széthúzáskor hazavághatja a táp az alaplapot. Tehát, lecsavarozzák mindkét panelt és együtt leemelik a tévé hátuljáról és félreteszik. Ennyi a "trükk". De úgy gondolom, ezt egy szervizesnek tudni illene. Én csak egyszer láttam, de mivel figyeltem, megjegyeztem. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18085) nokia123 válasza dgyuri0123 (#18084) üzenetére


nokia123
aktív tag

Remélem minden oké lesz majd beszámolok róla, várom a telefont hogy mikor jönnek.

(#18086) krx21 válasza nokia123 (#18085) üzenetére


krx21
nagyúr

Drukkolok... De utána a beállítási és a nézési szokásaidat változtasd meg jó írányba... ;)

(#18087) #72042496


#72042496
törölt tag

Semmi, koffein nélkül hülyeséget kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#18088) Batyops válasza #72042496 (#18087) üzenetére


Batyops
aktív tag

Ps4-en legyen automatikus. Sdr-ben igy a fekete szint magas. Hdr- ben pedig a fekete szint alacsony legyen a tv-n.

(#18089) nokia123 válasza krx21 (#18086) üzenetére


nokia123
aktív tag

Köszi. Megpróbálom de az asszony pajtás az RTL Barátok közt stb tv2 azt folyamatosan nézi ezen sajnos nem nagyon tudok változtatni. De viszont azt nagyon megköszönném hogy milyen beállításokkal használjam ha kicserélik a panelt. Oled fény 35/ kontraszt 80/ fényerő 50 ha így használom majd megúszhatóm a beégést? Persze panelzaj törlés havonta legalább egyszer elég? És a képernyőváltást be állásba tenni.

(#18090) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!
A a Philips OLED-ekkel mi a helyzet? Azokban is LG panel van? Mennyire ajánlottak?
Köszönöm az infókat!

Csak egy maradhat!!

(#18091) Joshi válasza janos666 (#18080) üzenetére


Joshi
titán

A Dolby Vision előnye a HDR10-el szemben a dinamikus metaadatban van és úgy általában magasabbra van téve a "léc". A dinamikus metaadatot a HDR10+ támogatja, azt hiszem ebbe tud többet a sima HDR10-nél. Persze azt nem tudom hogy mennyi előny származik ebből, van-e látható különbség.

(#18079) Partizan182 én csak annyit tudok, hogy sokkal problémásabb a DV mint amennyivel jobb. Nem csoda hogy alig támogatott.

(#18092) krx21 válasza nokia123 (#18089) üzenetére


krx21
nagyúr

Új TV illetve panel esetén a legfontosabb, hogy az első 2-300 óra tényleg logó és karika mentes legyen. Tehát nagyíts!. Sőt az lenne a legjobb, ha az asszony mindig erre lenne szoktatva. Beállítás a fórumban ajánlottak alapján.

(#18093) nokia123 válasza krx21 (#18092) üzenetére


nokia123
aktív tag

Oké köszönöm.

(#18094) energomatt válasza Laci13 (#18078) üzenetére


energomatt
senior tag

Egyéni szempontok szerint kell mérlegelni, neked. Amit tudni érdemes ezekről az a korábbi hozzászólásokban a beidézett, vagy önállóan megkeresett tesztekben le van írva. Ha nem használsz külső erősítőt és hangdobozokat, akkor a jobb hangzás megérhet X-nek + összeget (Y-nak meg nem), ha meg használsz, akkor meg adott esetben nem. Az semmiképpen sem igaz, hogy az LG lenne a legjobb, csak azért mert Ő gyártja a panelt. Én pl. a Sonyt venném, de ez nem jelent semmit, mert mások meg mást választanának.

[ Szerkesztve ]

(#18095) janos666 válasza Joshi (#18091) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hardware szempontból gyakorlatilag a HDR10 is képes dinamikus metaadat kezelésre. Ha kézzel kattintgatom PC-n manuális felülírással a nit értéket, akkor ránézésre gyorsan és simán reagál a C7V is (nem villódzik a kép, csak átskálázza a kontrasztot valahogy úgy, mint ha a TV menüjében kapcsolgatnám a Dinamikus Kontraszt kapcsolót).
Persze lehet hogy nem minden kijelzőn működik így (talán csak azért tudja a C7 hardware, mert a DolbyVision miatt felkészültek ilyesmire és megörökölte a HDR10 mód is, passz).

Ez a statikusság inkább arról szól, hogy a forrásanyagban, tehát a HDR10-es BD lemezeken a videó anyagnál nem X képkockánként van definiálva ez a szám, hanem csak a teljes stream-re egyszer. De tippre egyáltalán nem tűnik lehetetlennek visszafelé kompatibilitás megtartásával megoldani, hogy sűrűn (jelenetenként) lehessen váltogatni (gondolom amúgy pont ez a Samsung féle HDR10+, csak szabványosítani kéne).

Aztán ott van a félmegoldás, amit az LG hazudik, hogy Active HDR néven csinálnak a TV-ik. Ha tényleg csak azt csinálná a Dinamikus Kontraszt Alacsony állása, amit az LG mond róla, akkor legtöbb esetben ugyan az lenne az eredmény (persze jobb előre bevésni a forrásba ahelyett, hogy a TV találgat + amúgy hazudik erről az LG, de az már más téma).

A DolbyVision pedig úgy van kitalálva, hogy a Dolby-nak legyen a legjobb.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18096) Partz válasza Joshi (#18075) üzenetére


Partz
senior tag

Ha visszaolvasod a beszélgetést, két 500K körüli tévéről volt szó, ami jelenleg a Pana FZ800 és az LG B/C8. Az AF9 nem ez az árkategória.

Mindegyik tévének megvan a maga erőssége. Sony mozgás megjelenítésben felskálázásban a legerősebb. LG hdr tartalmak dinamika tartományában. Viszont összességében meglátásom szerint a Panasonic legszínhelyesebb, nekik áll a legközelebb a képük a mozis normákhoz.

Pana nem támogatja a DV-t, viszont a hdr10+t igen. Jövőre ez változhat, a legutóbbi Pana interjúban már azt nyilatkozták nem zárkóznak el teljesen a DV-től, idei jobb blu-ray lejátszóik már támogatja a formátumot. Az eddig megjelent tévéik sajnos hardveresen nem képesek rá.

Laci13

Ha már ilyen konkrétumokat kell írni, képminőség meglátásom szerint: Panasonic > Sony > LG

Képminőségben a japánok mindig jobbak voltak. Az kétségtelen, Op rendszerben, termék támogatás terén, LG-vel jár legjobban az ember.

(#18097) Joshi válasza Partz (#18096) üzenetére


Joshi
titán

Most még nem ez az árkategória, de pl jelenleg az MM-ben a 65AF8 780k. Jövő ilyenkorra az 65AF9 is lesz ennyi. Már nincsenek meg azok az óriási árkülönbségek mint régen, legalább is Sony vs LG között. Egyedül a Pana FZ950 és FZ1000 drágák.

Igaz hogy csak ezen a hétvégén ennyi, de lesz még akció, ha nem itt akkor más áruházban.

[ Szerkesztve ]

(#18098) Joshi válasza Joshi (#18097) üzenetére


Joshi
titán

Én 65"-os méretben gondolkozok, az 55"-os méret nem ér még 500k-t se nem hogy többet.

(#18099) Pro Koryak válasza Joshi (#18098) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem tudom mit vagy úgy oda. HDTV teszten a Panát hozták ki győztesnek. Igaz itt még nem volt af9.
Viszont ahol az af9 nyert, ott nem volt Pana! Az af9 sem lett nagy eresztés, nézd meg a tesztet. Nem tud annyival többet, mint amennyivel többe kerül. Sőt...

"az 55"-os méret nem ér még 500k-t se nem hogy többet" - A 65" 40%-al nagyobb felület, mint az 55", tehát az 500e ft-nak az 1,4x az 700e ft. Tehát ebből kiindulva pl a most akciós sony 65af8 sem éri meg 780e-ért. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18100) Joshi válasza Pro Koryak (#18099) üzenetére


Joshi
titán

Miért lennék oda? Ha a Sony a legjobb mozgás megjelenítésben és felskálázásban, akkor nekem az kellene, de az AF9 már teljes CalMan támogatással bír, szóval a színek is a helyükre kerülnek egy kalibrálás után. Szóval akkor hol van a Pana előnye? Persze mindenki azt vesz amit akar, felőlem veheti mindenki az LG-t is nem az én dolgom. Biztosan nagyon jó tévé a Pana FZ800 is, de akkor miért annyival drágább az FZ950 és az FZ1000? :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.