Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) alaves


alaves
addikt

Már írtam régebben (B7V): a tesztoldalakon írt OLED 65, kontraszt 85 egy jó kompromisszum. kb. 2800 üzemóránál járhatok, TV Nickelodeon, NickJr., JimJam logo orrba-szájba, nyáron nappal végig + háttértévézésnek + PC monitorként + film belső lejátszóról.

Semmi probléma, sőt ha lehet, akkor az alig látható banding még halványabb lett (min. heti 2 kézi komp. kell). Amúgy egyik ok éppen a fényerő volt amiért váltottam UH7507-ről (edge LED), 100 háttéren is kevés volt nekem. Szememnek a 65 OLED sokkal világosabbnak tűnik. Rendben a felső kategóriás LCD-k fényereje biztos nagyobb (pl. https://www.displayspecifications.com/en/model/fabc152d). :U

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#17752) Partizan182 válasza alaves (#17751) üzenetére


Partizan182
senior tag

Heti 2 kézi kompi mire is kell? Elvileg 2000 óránként kell csak lefutnia a nagykompenzációnak. Vagy csak simán jobbal alszol tôle ? ;)

Banding nálam jön/megy, auto-kompi ciklusokhoz lehet köze de tény, hogy általánosságban sokat javult mióta megvettem.

(#17753) alaves válasza Partizan182 (#17752) üzenetére


alaves
addikt

Saját tapasztalat a heti 2 kézi komp. Nálam napi 8-12 órát megy a panel. Nyáron egyszer úgy 5-6 hétig nem futtattam kézi kompot, eredmény: szemmel láthatóan szignifikánsan megnövekedett banding és inhom.
Ha kevesebbet használod nyilván arányosan kevesebb kell, de lehet hogy az idővel nem lineárisan kevesebb, ezt nem tudom.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#17754) daneel_hu válasza Partizan182 (#17750) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nehogy félrevezetôdj, csak itt magyarországon ilyen méltányos az LG, olvass külföldi fórumokat, US/UK-ben elhajt mindenkit a picsába aki beégeti a tévéjét."

Ott nincs prohardver fórum, ahol terjedhetnek a sz*r hírek. :C

[ Szerkesztve ]

(#17755) Partizan182 válasza alaves (#17753) üzenetére


Partizan182
senior tag

Kul, ezt jó tudni.

(#17756) tothl válasza Partizan182 (#17752) üzenetére


tothl
addikt

Én kézi kompit nem is használtam még konkrétan.

(#17757) KorLaci


KorLaci
tag

A kézi komp. Mindenképp kell ?
Én a TV-zés után nem áramtalanítom a masinát (B7V), csak reggel. Így is kell kézi komp. ?

(#17758) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem bőven elég a havi 1x lefuttatni a kézit... de persze ízlések és pofonok. "Elvileg" nem árt a gyakori futtatása... de ki tudja... szerintem érdemes ezt is mértékkel kezelni nem csak a használatot. :)
Ha már itt arról pampogunk ugye, hogy ne járassunk minden csúcson... szerintem ezt sem kell(ene).

De ha nincs panasz akkor meg nem kell futtatni sem. :N

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17759) Strezi válasza FollowTheORI (#17758) üzenetére


Strezi
őstag

Lassan két éves lesz a 65C6 majd megnézem mi a helyzet. De, ahogy írtad is, eddig nem éreztem szükségét csak élveztem a lassan rendszeresen megjelenő HDR anyagokat... Ha jól emlékszem soha nem futtattam direktben panel törlést, már ha van egyáltalán a C6-on...

Mostanában anyám használja, csak TV-re. Lehet hogy tönkre is ment az elmult két hónapban :U ;]

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#17760) Pro Koryak válasza daneel_hu (#17748) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"... az állókép is statikus tartalom, na ilyen pl. egy tv logó is csak éppen kisebb."

Ebben mi nem egyértelmű egy felnőtt, aggyal rendelkező ember számára?

Amúgy csak az LG foglalkozik itthon a beégéssel, javítással, a többi gyártó nem! Szóval nem annyira egyértelmű, hogy beég vagy nem, hiba vagy nem.

Amúgy normális képbeállításokkal nem ég be a Kacsa tv sem.

Aki pedig oled tévét vesz, tisztában lehet a tulajdonságaival, mivel már évek óta megy a vita a beégésről, hátrányairól...stb + valószínű nem analfabéta!

[ Szerkesztve ]

(#17761) bagaba1


bagaba1
tag

Sziasztok,

Szeretnék tv-t vásárolni a közeljövőben, jó lenne egy OLEd típust kifogni, csak picit sokallom a jelenlegi listaárakat. Euronicsnál az LGOLED55B7 típus jelenleg 450e helyett 400e Ft. Mit gondoltok, eshet még az ára a közeljövőben? Glamour napok 20% leárazás vajon érvényes lehet erre is, vagy csak felemelik az árakat előtte?

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#17762) yodamastah válasza bagaba1 (#17761) üzenetére


yodamastah
őstag

Volt idén ez 360e is. Szóval lehet bármi. Kérdés meddig lesz még belőle....

(#17763) FollowTheORI válasza bagaba1 (#17761) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem örülni kell hogy lehet még kapni... nem hogy még olcsóbb lesz. :)

Ennél nem hiszem sokkal olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17764) bagaba1 válasza FollowTheORI (#17763) üzenetére


bagaba1
tag

Viszont hamarosan akkor már a B8 lehet hasonló áron. :D Nem tudom imtévő legyek. Sokat nézegettem LG IPS-eseket, és arra kellett jutnom hogy egy 280 ezres SK8500-nak persze jobb képe van mint egy 170ezres UK6950-nek, de nem ennyivel.. Kérdés hogy megvegyek egy olcsóbb IPS-t 1-2 évre amég elérhetőbb áron lesznek OLED-ek, vagy nem valószínű hogy leszivárog a technológia a 300e alatti kategóriákba, hanem inkább repüljek rá most egy akciósra?

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#17765) FollowTheORI válasza bagaba1 (#17764) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Majd tavasszal kb...

Te tudod mennyire sürgős... ha most kell, akkor ne várj. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17766) daneel_hu válasza Pro Koryak (#17760) üzenetére


daneel_hu
addikt

"... az állókép is statikus tartalom, na ilyen pl. egy tv logó is csak éppen kisebb."
Ebben mi nem egyértelmű egy felnőtt, aggyal rendelkező ember számára?"

Számomra és valószínűleg itt a tagok 99%-nak egyértelmű. :)

De abban ne legyél biztos, hogy az MM-ba betéri figuráknak is az.
Nem az a bajom, hogy mi van leírva az user manualban.
Hanem az, ahogy, mekkorában és az, hogy nem figyelmeztetnek az eladók sem erre a problémára - vásárláskor.

Ha szerinted a beégésről a tájékoztatás EGYÉRTELMŰ és ELÉGSÉGES akkor én kérek elnézést!

(#17767) OPiiPO válasza OPiiPO (#17666) üzenetére


OPiiPO
addikt

Telekomnál a B7 kifutott, már nincs a listában, B8 lecsökkent 447 920 Ft-ra.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17768) FollowTheORI válasza daneel_hu (#17766) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezzel egyetértek, egy "mezei" ember semmit nem tud erről a problémáról, kb csak annyit lát milyen fasza a kép (bár az is igaz hogy picit arrébb megy és a samsung qled tévéiről is ezt látja)... erre az eladóknak kéne felhívni a figyelmet és szakszerű tájékoztatást adni mikor eladják. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17769) OPiiPO válasza FollowTheORI (#17768) üzenetére


OPiiPO
addikt

Egy neonfénnyel jól bevilágított kiállítóteremben nem lehet észrevenni a különbséget OLED és a QLED közt, legalábbis nekem nem sikerült most szombaton az MM-ben, pedig rászántam egy félórát.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17770) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék, hozzáértőktől.
Bekerült a nappaliba egy Philips Oled 55" POS tv. Eddig egy Samsung LCD volt itthon, aminek egyszerűen imádtam a képét, most itt ez a csilli villi nagy jószág és egyszerűen nem tudok napirendre térni a képminőség felett.

Ez kb túl jó, vagy nem is tudom. Olyan a képe, mintha dokumentumfilmet néznék egy filmforgatásról. Mintha verőfényes napsütésben ülnék egy filmstúdióban, és minden olyan valótlanul éles és szines.

Soha nem hangoltam képminőséget, de ennek most talán eljött az ideje. A baj csak az, hogy nem tudom hogyan álljak neki.
Ami piszok jól néz ki egy szélben lengedező bokor képén, az olyan egy Avengers, vagy Solo filmben, mintha a komlpett stáb ott ülne a diszletek mellett. Szinte a mozgás sem élethű...

Ötletet szeretnék klérni, hogy merre induljak el...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#17771) Partizan182 válasza littlerock (#17770) üzenetére


Partizan182
senior tag

Avforums tesztből:

" 9002 includes a number of different picture styles but the ISF modes proved the most accurate out of the box. However we were disappointed to find that even the ISF modes default to HDR Upscaler on, which means that you'll need to turn it off if you want content to be displayed as the content creators"

Hdr upscalert kapcsold ki, esetleg az interpolációs (perfect natural motion) beállításokat lehet még állítgatni ízlés szerint.

(#17772) sakal83 válasza bagaba1 (#17764) üzenetére


sakal83
addikt

Szerintem 300k-s ár alá nem fog leszivárogni soha újan. Mostanában a TECH cuccok inkább felfeleszivárognak árban (Iphone, PC stb.). Sajnos a pénznek már más az értéke, mint 3-4 éve. Csak még nem szoktunk hozzá az új árazáshoz.

(#17773) AL válasza littlerock (#17770) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A Philipset nem ismerem, Nekem Panasonic van, de talán indulásképpen ki kellene minden képjavítót kapcsolni és a képbeállításnál Normál, vagy Mozi módban állítgatni egyenként minden beállítási funkciót és esetleg ha tetszik egyenként bekapcsolgatni, vagy fokozatain állítgatni a képjavítóknál.
Az a legjobb, ha valami HD stúdióadásnál, Blu Ray filmnél és Yuotube 4K filmnél próbálgatod. Nekem 3 - 4 hónap múlva újra állítgatnom kellett, mert teljesen megváltozott a kép ( bejáródott ) . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#17774) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Nya, szóval végre beszereztem egy b7d típust (bár tudnám miért volt szükség a b7v helyett a németeknek más verzióra).
PH!-s kollégátol vásároltam bontatlanul, 2 év garanciával. Eizo monitor tesztet lefuttattam rajta, kívállóan szerepelt. Én monitornak szeretném használni, így visszavettem a fényerőből, kontrasztból.
Kicsit azért lagol, de nem vészes.
Első benyomásom ennyi az oledről :)
Egy jó dp/hdmi kábelt kellene még beszereznem, hátha többet tudok kihozni a képminőségből de még így se rossz.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#17775) front3r válasza OPiiPO (#17767) üzenetére


front3r
őstag

Na ez jó hír! Kb a B7V árszintjén van. Aki most akar venni, és ennyit ki tud adni, az jól fog járni! :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#17776) littlerock


littlerock
aktív tag

köszönöm a válaszokat! Kicsit még körbenéztem, és most mártudom, mi az a szappanopera efektus...

Szerintem piszkosul hülye képet ad... már dolgozok a beállitásokon...

:)

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#17777) daneel_hu válasza littlerock (#17776) üzenetére


daneel_hu
addikt

Van aki szerint ez az überalles. :C

(#17778) Lacielvtárs válasza daneel_hu (#17777) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát akinek az tetszik, szerintem háttal ül a tevenek :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#17779) Pro Koryak válasza OPiiPO (#17767) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ezt hol látod? A weboldalon csak b7 van, b8 nincs is.

(#17780) kalimist


kalimist
aktív tag

Hétvégén volt az amerikai TV Shootout. Résztvevők: LG E8, Sony A9F, Sony Z9F, Samsung Q9FN. A két oled között minimális a különbség de a Sony nyert. :)

hdr
e8/a9f 333p
z9f 331p
q9fn 304p

home theater (dark room)
a9f 263p
e8 262p
z9f 258p
q9fn 185p

living room (bright room)
a9f 254p
e8 250p
z9f 243p
q9fn 226p

king of tv
a9f 850p
e8 845p
z9f 832p
q9fn 715p

(#17781) adamssss válasza kalimist (#17780) üzenetére


adamssss
veterán

Ebben nekem az a meglepo hogy a sony lcd-je ilyen jol szerepelt... mit tudhat az a keszulek? Valaki latta mar eloben?

Esetleg egy linket tudsz mellekelni? Koszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17782) Partizan182 válasza adamssss (#17781) üzenetére


Partizan182
senior tag

Egész jó videó az eseményről:

[link]

ZF9 (mint az elődje) fényerőben erős + jó volt a shadow detail nagyon. Cserébe a videón is látszik hogy néha ocsmányul bloomol (szélesvásznú fekete csíkon pl). Samsung el-eltűnő sötét jelenetei egyenesen rémisztőek.

[ Szerkesztve ]

(#17783) OPiiPO válasza Pro Koryak (#17779) üzenetére


OPiiPO
addikt

megint változtak az árak, tegnap kellett volna megrendelnem :D

nekem ez az aktuális Telekom lista, megint találtak néhány B7-et a sufniban:

[kép]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17784) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Állítólag jövőhét csütörtökön érkezik meg az LG 55B8PLA készülékem, már nagyon izgatott vagyok. Első saját TV-m lesz.

A kérdésem az lenne, hogy van-e esetleg még valakinek ilyen TV-je?
Rövid véleményeket szívesen olvasnék róla.

Illetve mivel érdemes szerintetek bekalibrálni? Rtings kalibrációja mennyire megfelelő?

Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#17785) energomatt válasza b.kov (#17784) üzenetére


energomatt
senior tag

Rövid véleményeket szívesen olvasnék róla.
Jó.

(#17786) tothl válasza b.kov (#17784) üzenetére


tothl
addikt

Szerintem rettenetes. Vettel volna inkabb QLED-et... :D

(#17787) Partizan182 válasza b.kov (#17784) üzenetére


Partizan182
senior tag

(B7 tulaj, de nem sok különbség van) Rtings kalibráció nagyon közel van a referenciához (nálam volt profi kalibrátor és nem kellett sokat piszkálni). Trumotion-t használjuk itt páran 24hz filmekhez mert anélkül nagyon rángatós (0.1ms válaszidő hatása), nekem Custom módban 2/10 jött be.

Legjobb presetek:

SDR: bármelyik ISF mód

HDR10-nél: Technicolor

Dolby Vision: Home Cinema

Ha game módban használod a színhőt vedd W45-re, az adja a D65 sztenderdet. HDR game mód alapból elég tré, én a Technicolor beállításokat másoltam oda, úgy jó lett.

Have fun!

(#17788) FollowTheORI válasza b.kov (#17784) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kalibrálni sehogy... a ratings beállításai jók (kivéve a színek állítgatása stb, ami adott készülék függő, és ők is írják hogy ne alkalmazd)...

Én inkább azt mondanám hogy eleinte futtass rajta mindenféle tartalmat vegyesen, lehetőleg teljes képernyőn pár napig... ha lehet jó pár órát naponta (ha meg tudod oldani, meg váltogatni a tartalmakat).
Aztán ha bejáratódott, utána már mehet bármi... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17789) b.kov


b.kov
senior tag

Köszi mindenkinek. :D

(#17790) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Mondjuk a rtings legutóbbi burn-in Q&A-ben mondták hogy a kalibráció amúgyis mászkál picit a pixel refresh meg egyebek miatt az oled tévéken, így állandóan kalibrálgatni kéne azoknak akik erre fetisiszták. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17791) yodamastah válasza FollowTheORI (#17790) üzenetére


yodamastah
őstag

Projektorokat is pár száz óránként újra kell kalibrálni ahogy a lámpa öregszik ... Ez ilyen móka :)

(#17792) alaves


alaves
addikt

Saját összehasonlítás szemmel: a B7V-m még az analóg SD TV adásoknál is jobb az LCDk-nél, sajnálom én mindíg látom a háttérvilágítást.
Minden esetre visszaküldeném az OLED TVmet a gyerek önmagamnak a 70-es évekbe oszt azon nézném a Keménykalap és krumpliorr-t, a Zsebtévét, meg az Alfa holdbázist... :K

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#17793) alaves válasza b.kov (#17784) üzenetére


alaves
addikt

Én ezeket a beállításokat ajánlom: https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1525423234

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#17794) Strezi válasza alaves (#17792) üzenetére


Strezi
őstag

Hehe, az jó lenne ;)

Én valamelyik 90-es évekbeli demó kompó-ra lőném vissza magamnak, ahol pl. a Beyond the Minds Eye-t, néztük projektoron, vagy csak úgy beízzítani Amigán a LightWave-et 4K WB-n...

Nem árt néha emlékeztetni magam, hogy ami most a nappalimban meg a munkaasztalomon van, az valaha az álmokban(se) létezett :DDD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#17795) sakal83 válasza alaves (#17792) üzenetére


sakal83
addikt

Azert egy jo crt az sd adasnal verhetetlen.

(#17796) Joshi válasza sakal83 (#17795) üzenetére


Joshi
titán

Vagy egy HD Ready Plazma. De ha már itt tartunk, akkor a gyerekkorból visszamaradt diafilmre is egy diavetítő dukálna. :DD

Nekünk ilyen volt. :DDD Majdnem 4K projektor. :))

[ Szerkesztve ]

(#17797) sakal83 válasza Joshi (#17796) üzenetére


sakal83
addikt

Huh ilyen nekem is remlik az ovodabol:)

[ Szerkesztve ]

(#17798) Lacielvtárs válasza Joshi (#17796) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát az nagyon majdnem 4k :C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#17799) tothl válasza Joshi (#17796) üzenetére


tothl
addikt

Winnetou-t tudta jol.:)

(#17800) FollowTheORI válasza sakal83 (#17795) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Miért is?

Joshi: az az igazi végtelen felbontás... ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.