Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) NY_A válasza Joshi (#17449) üzenetére


NY_A
őstag

Na az olyanból szokott a legnagyobb vita lenni, ha odamegy egy az adott témában valóban illetékes személy. :D Megmagyaráznák neked, hogy te vagy a hülye és nem értesz hozzá sőt, nem is látsz, hogy mekkora sz*rt vettél milyen drágán mikor feleannyiért ötször jobbat lehet venni. :D Halál fölösleges.
Én autószervizben dolgozom, az autós hasonlatokon mosolyogtam jókat. :) De ha odaírnám, hogy mi az ami egyikük fejében sem fordul meg amikor ezekkel jönnek tuti én lennék az idióta. Mert a hozzászóló gipszkartonos meg a hentes jobban ért hozzá. (Ja, és ezzel nem a gipszkartonosokat meg a henteseket akarom megsérteni :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#17452) belan válasza PuMbA (#17445) üzenetére


belan
addikt

Ezt is jó tudni hogy nem edge LED-es . Igen ennyi pénzért jó választás .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#17453) Joshi válasza NY_A (#17451) üzenetére


Joshi
titán

Azzal nekem semmi gondom nincs, ha vannak olyan vélemények is amit egy kívülálló fogalmaz meg. Na de baromságokat összehordani úgy hogy el is hiszi az ember, na az már gáz. Múltkor belementem egy vitába a "IFA 2018: kipróbáltuk a Sony tévék mágikus hangrendszerének új verzióját" cikkes kommenteknél. Az első hozzászólás ez volt, na én erre reagáltam aztán gyűrűzött a dolog. A végén az lett, hogy kitiltottak a PH-ról 3 órára. :DDD Persze a mai napig azt gondolja ez az ember, hogy ha rezeg a panel, akkor a csatlakozók forrasztása elgyengül, vagy nem tudom hogy gondolja. Persze fogalma sincs a Sony A1 felépítéséről, hogy a csatlakozók közvetlenül nem is tartoznak a panelhez. De a végén már azt kaptam, hogy azért írtam be hogy A1-em van, mert menőzni akarok vele. Na mind1, szóval én voltam a idióta tudatlan és még kib@tak mint macskát. :DD

[ Szerkesztve ]

(#17454) NY_A válasza Joshi (#17453) üzenetére


NY_A
őstag

Na tessék. Most meg itt menőzöl az A1-el, és hajtod a hülyeséget a csatlakozóról. Ezek szerint nem sokat ért az a kitiltás. :DDD

(#17455) Joshi válasza NY_A (#17454) üzenetére


Joshi
titán

Ha akarnék akkor se lehet a Sonyval menőzni, sz@r/túlárazott és amúgy is az eldzsí sokkal jobban megéri. :DD

(#17456) krx21 válasza Joshi (#17455) üzenetére


krx21
nagyúr

Őszinte szó! :C :DDD

(#17457) Joshi válasza krx21 (#17456) üzenetére


Joshi
titán

Csak az OLED TV topic látogatóinak kedvében akarok járni, különben előbb-utóbb innen is ki... :DDD

(#17458) PuMbA válasza yodamastah (#17446) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, a színek homogenitása már nem annyira jó, de még csak TV adásnál volt észrevehető nálam, filmeknél nem, mert ott nem igazán vannak hasonló jelenetek. A filmeknél inkább jellemzőek a sötét jelenetek, ahol viszont nincs gondom.

(#17447) dgyuri0123: Igen, de az 1:5000 már nagyon jónak számít, hiszen csak akkor veszem észre a környezethez képest, ha szélesvásznú filmet nézek és odanézek :) Ha a filmre koncentrálok, akkor van annyira jó, hogy teljesen kizárja az agyam. Egyébként a sok hátrány mellett még egy előnye az olcsóbb LCD-nek, hogy a 24fps-es filmek folyamatosság érzésében is a Top 5-ben van az RTINGS szerint, ugyanis a panel elmosódása miatt ezen a TV-n csak ˇ~23ms-ig látsz egy képkockát 41ms helyett, a többiben pedig mindig köztes képet látsz.

[ Szerkesztve ]

(#17459) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
LG B7V-hez szeretnék kb 10 méteres HDMI kábelt vásárolni.
Lenne esetleg valami ajánlott kábel, amit nem csillagászati áron mérnek? :)
A MacBook Pro gépemhez, illetve PS4-hez használnám.

Ugyanitt szeretném megkérdezni, hogy esetleg van valami ajánlott hangszóró az említett TV-hez?
Nincsenek túl nagy igényeim ilyen téren, géphez is egy 10 ezer forintos Genius hangfalat használok teljes megelégedéssel. Jelenleg ezen gondolkodom: Microlab Solo 6C

Köszönöm szépen. :R

(#17460) Joshi válasza b.kov (#17459) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem ilyen kérdéseket inkább valamelyik házimozi topikban tedd fel, mert ez nem tévé függő. Magyarul teljesen független az OLED, Macbook Pro és PS4-től. Venni kell egy nem túl drága High Speed 18Mbps-es kábelt és viszont látásra. A hangfal meg aztán full off itt.

(#17458) PuMbA már ne is haragudj, de még mindig nem tudom hogy te mit keresel itt az OLED topikban. Azt értem ha valamilyen HD/4K filmlejátszás témában szólsz hozzá, mert ahhoz értesz, de hogy miért fényezed a belépős lcd tévédet az inkább gáz és mellette már nagyon uncsi is. :B

[ Szerkesztve ]

(#17461) yodamastah válasza b.kov (#17459) üzenetére


yodamastah
őstag

4K 60 fps-t akarsz átvinni ps4-ről az nehéz lesz. 10 méterhez optikai HDMI kellhet ami nem olcsó (100eur felett). Vagy valami jelerősítős megoldás a sima kébelekhez. Lehet próbálgatni az "olcsó" high speed kábeleket de nem 100% az eredmény. Én is ezel szenvedek épp (PS4-B7V 10méter), majd beszámolok hogy alakul. Épp egy HDMI transmittert várok amazonról, hátha az jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17462) Joshi válasza yodamastah (#17461) üzenetére


Joshi
titán

Most nézem hogy ráadásul 10m-es kell neki? :Y Az nagyon zsebbenyúlós lesz. ;]

Ajánlott topik: Házimozi haladó szinten

[ Szerkesztve ]

(#17463) yodamastah válasza Joshi (#17462) üzenetére


yodamastah
őstag

Nekem is 10m kell... dolgozom rajta :D A legolcsóbb 10m optikai kábel amit találtam és vannak visszajelzések hogy át is megy a 4k60fps az ez [link]

Egyébként nem kizárt hogy egy sima 10m is menni fog. Vannak jó kábelek. Csak nem garantált. Próbálgatni kell. Ami eddig nálam járt azzal szemetelt a kép sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#17464) Joshi válasza yodamastah (#17463) üzenetére


Joshi
titán

4K@60Hz + HDR10 + Dolby Vision + tökömtudja mihez 5m felett már aktív kábel kell, magyarul jelerősítés szükséges. ;)

(#17465) Kovacs_Peter

Nos , úgy gondolom itt kijött a oled igazi erőssége

Apple Events főleg sötét háter alatt ment.

[ Szerkesztve ]

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17466) Partizan182 válasza PuMbA (#17458) üzenetére


Partizan182
senior tag

Hát nekem volt szerencsém mostanában egy jókis MU6102hoz, elég gyér ez az 5000:1 még szemből is, inkább sötétkék mint fekete. A DSE meg vicc kategória volt (direkt led 75ös modell).

(#17467) Joshi válasza Kovacs_Peter (#17465) üzenetére


Joshi
titán

Ezt tudja minden OLED tulaj, csak a sóvárgók és nyavalygók fikáznak. ;]

Amúgy vetted a Dolby Vision profilos válaszomat? :U :B

(#17466) Partizan182 soha ne húzz fel egy elcédést. Egész idáig azon voltam, hogy soha többet ne hozza fel az lcd témát ebbe a topikba. Nem ide illő kérdésekkel ne rombold le azt a várat, amit éppen felépíteni kívánok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17468) Kovacs_Peter válasza Joshi (#17467) üzenetére

igen igen sorry , igen apple tv 4k is be van állítva a dolby vision mod

elég eltérőek a színek így ebben a módban de tényleg nem volt még idom hosszabban foglalkozni vele majd mostanában .

és ezt kiprobálom amint tudom

Van egy xrite display pro kalibráló eszközöm, és végignéztem az első 5 gyári profilt, és a Cinema Pro volt a legközelebb az AVS HD 709 Calibration Disk referencia anyaghoz. Az összes többi nagyon túltolt valami. Ha Blu-ray vagy 4K Blu-ray(HDR10) filmeket nézel, akkor mindenképpen a Cinema Pro profilt ajánlom, de ott is visszább kell venni a fényerőt ~17-20-ra, a Csúcsfényt meg közepesre. Nyilván mozizni sötétben szokás, nem koromsötétben, de azért legyen kellően sötét. A sötét részek fényerőszintje meg ~50-54 körüli értéken legyen. Színekhez nem nyúlni nem piszkálni. A kontraszt lehet ~90 körüli értéken.

kérdésem , hogy ilyen esetben apple tv -n lévő dolby vison módot hdr módra , vagy mire kapcsoljam?

[ Szerkesztve ]

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17469) Joshi válasza Kovacs_Peter (#17468) üzenetére


Joshi
titán

Az a lényege a Dolby Vision mondandómnak, hogy a Dolby Vision profil csak Dolby Vision forrásanyagnál jó, egyébként nem azt kapod amit az adott film rendezője megálmodott. Ez hülye duma, mert amúgy se azt kapod, mert otthon senkinek nincs stúdió minőségű rendszere. Na mind1. A Cinema Pro profilt használd ha nem akarsz bohóckodni a beállításokkal. A szemedet pedig szoktasd az alacsonyabb fényerőhöz lehetőleg fokozatosan. A Sony A1 beállítását már leírtam, próbáld fokozatosan alkalmazni. ;)

"kérdésem , hogy ilyen esetben apple tv -n lévő dolby vison módot hdr módra, vagy mire kapcsoljam?"
Van külön Apple TV topik kérdezd meg ott, hogy mi az általános beállítás Blu-ray-hez.

[ Szerkesztve ]

(#17470) Kovacs_Peter válasza Joshi (#17448) üzenetére

Világszerte dühöngenek a Sony A1 OLED tévét használók a fényerőproblémák miatt

Megnéztem nálam autó van a frissítés gyárilag..

elvileg legfrissebb szoftver fut és rendesen működik a frissítés emiatt úgy gondolom , de én nem tapasztalom ezt a hibát vagy csak nem tűnik fel mert még új a cucc nincs mihez viszonyítanom.

[ Szerkesztve ]

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17471) belan válasza Kovacs_Peter (#17470) üzenetére


belan
addikt

Szerintem nem olyan sötét a képe én nekem nem tűnt fel b7 talán kicsit világosabb első ránézésre .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#17472) Joshi válasza Kovacs_Peter (#17470) üzenetére


Joshi
titán

Home->lemész legalulra->Súgó és ezen belül a Rendszerinformáció. Na ez a legújabb szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#17473) Kovacs_Peter válasza Joshi (#17472) üzenetére

na ezt ennél jobban el sem dughaták volna.... tényleg nem értem ezt az infót miért nem lehetett volna kinyerni a frissítés menüben.

de ezt nézve nekem sosem volt még frissítve? vagyis nálam sem működik az automata frissítés annak ellenére hogy azt írja hogy naprakész vagyok?

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17474) Joshi válasza Kovacs_Peter (#17473) üzenetére


Joshi
titán

Persze hogy nem. Keresd fel a hivatalos magyar Sony oldalt és töltsd le a frissítést, majd csomagold ki a zip fájlt és másold egy pendrivera majd telepítsd.

Nálad a fekete kék? ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#17475) Kovacs_Peter válasza Joshi (#17474) üzenetére

Nálam szerintem azért kékes a hátér mert élénk színre van állítva ez az üzemmód

elvileg nálam pont a hibás soft fut.

(PKG6.2858.0082) amelynek telepítése után egyes felhasználók azt figyelték meg, hogy az elektronika elkezdi radikálisan csökkenteni a fénysűrűséget.

létezik hogy nálam nincs hiba?

közben beátitatottam az általad mondott cinema pro és egyéb dolgokat.

csinálom is a frissítést most az jön :-)

te tapasztaltad a fény csökkenést?

[ Szerkesztve ]

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17476) Kovacs_Peter válasza Kovacs_Peter (#17475) üzenetére

Köszönőm a segítséged megy is a frissítés
,de közben az a gondolat fogalmazódott be nem meg hogy komolyan amíg nem voltam ebben a fórumban nem is tudtam hogy menyi dolog miatt fájhat a fejem amióta itt vagyok csak ezzel a Sony a1 beállítással foglalkozok.

na de lassan remélem végére érek :-) thx

[ Szerkesztve ]

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17477) krx21 válasza Joshi (#17474) üzenetére


krx21
nagyúr

"Persze, hogy nem..." Azért a Sony eljuthatna odáig, hogy 2018 vége felé ne legyen kihívás egy online firmware frissítés... Nekem az erősítőm Sony Dn1070 és ott sem működik csak manuálisan. :N

(#17478) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok. Szerintetek egy eg910vt erdemes lecserelni egy nagyobb sony z9dre?

[ Szerkesztve ]

(#17479) krx21 válasza sakal83 (#17478) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy nagyobb oled-re, nem lcd-re... (Native Contrast : 4322 : 1)

[ Szerkesztve ]

(#17480) jugeen válasza Joshi (#17469) üzenetére


jugeen
addikt

@Kovacs_Peter (#17468) Nem kell kikapcsolni a ATV4K-n a Dolby Vision formátumot, hanem be kell kapcsolni a dinamikatartomány egyeztetését.

(#17481) yodamastah válasza sakal83 (#17478) üzenetére


yodamastah
őstag

Egy az egyben igen :D

Viccet félretéve ha LCD-t akarsz, a ZD9 jó választás lenne szerintem ...

[ Szerkesztve ]

(#17482) b.kov válasza yodamastah (#17461) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia!
SIma PS4 Slimem van, és tudtommal annak 1080p a kimeneti jele. :)

A MacBookom szintén 1080p-t tud 60Hz-en, illetve 4K 30Hz-et, tehát nem fontos nekem a 4K 60Hz. :D
Lehettem volna egy kicsit pontosabb is, elnézést.

(#17483) yodamastah válasza b.kov (#17482) üzenetére


yodamastah
őstag

Jah 1080p-re egy normálisabb kábel elég lesz. Persze valami olyat keress ami high speed-nek hirdeti magát. Esetleg ha már oda van írva hogy 10,2 gigabit/sec-es, akkor elég valószínű hogy át fog menni a 1080p. Eddig 2 ilyen "high speed" kábelt hoztam haza tesztelni, mindkettő vitte ps4pro-ról a 1080at, de 4K dobálta el és szemetelt.

[ Szerkesztve ]

(#17484) b.kov válasza yodamastah (#17483) üzenetére


b.kov
senior tag

Szuper, köszönöm. :R

(#17485) belan válasza sakal83 (#17478) üzenetére


belan
addikt

Hat fekete nem lesz olyan jó az biztos ha minden képen LCD gondolkozol érdemes le cserélni de gondolom nem olcsón vennéd meg , azért a pénzért már egy 55 A1 oled tv is kapsz szerintem . Visszont ha nagyobb méret ennyire fontos és jó áron tudsz hozzá jutni érdemes le cserélni .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#17486) PuMbA válasza Joshi (#17460) üzenetére


PuMbA
titán

Csak egy kis tév információt javítottam ki, hogy az LCD-nél nagy a bevilágítási és homogenitási probléma :) Nem fényezem, a mérések azok mérések, RTINGS-en is megnézheted, ahogy egy OLED-ét is.

[ Szerkesztve ]

(#17487) dgyuri0123 válasza sakal83 (#17478) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha sokat filmezel este, vagy sötét szobában, akkor Isten ments LCD, de Te tudod. :)

A feketék, így a kontraszt hiánya, a mozgásmegjelenítés (lcd-n eleve más mint oleden), a homogenitás, a színkezelés, a "tökéletesen zajmentes" kép, a mozi élmény, mind jobb 910-en. Eszembe nem jutna semmilyen lcd-re cserélni, még akkor sem, ha 8k-s lenne. De, ha nagyon kicsinek érzed az 55"-t és nagyon szeretnéd a 4khdr-t, talán megértenélek. :) Én személy szerint akkor sem váltanék... inkább kibekkelném míg olcsóbb lesz az oled.

"csak a zene van"

(#17488) Tengri válasza b.kov (#17459) üzenetére


Tengri
senior tag

Ha egy "kicsit" tudsz még hozzátenni akkor én ezt venném (de szerintem Bodz is :))

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#17489) Tengri válasza Joshi (#17455) üzenetére


Tengri
senior tag

A1 használók figyelmébe ;)

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#17490) Tengri válasza Tengri (#17489) üzenetére


Tengri
senior tag

Bocsánat!
A cikk :B

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#17491) ImACeltic válasza Tengri (#17488) üzenetére


ImACeltic
őstag

Ezek az aktív hangfalak mit tudnak, amit pl egy ilyen Logitech nem? [link]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#17492) #72042496 válasza ImACeltic (#17491) üzenetére


#72042496
törölt tag

Olvasd át a multimédiás szettek összefoglalóját: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17493) FollowTheORI válasza yodamastah (#17483) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Fogalmam sincs milyen kábelek ezek, de akkor ott más bibi is lehet... nekem a hozzá adottal simán megy a 4K HDR... LG OLED + PS4 Pro meg One X-ről is. :)

Ráadásul a fullos 10bites RGB PC formátummal is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17494) yodamastah válasza FollowTheORI (#17493) üzenetére


yodamastah
őstag

10 méteres kábelekről beszélünk. A gyári kábellel megy minden maxon :)

[ Szerkesztve ]

(#17495) FollowTheORI válasza yodamastah (#17494) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah. Azt hittem az már le lett tárgyalva hogy esélytelen és ez másra volt válasz... akkor oké. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17496) Kovacs_Peter válasza Tengri (#17490) üzenetére

köszönjük sajnos már értesültünk róla..

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17497) Tengri válasza Kovacs_Peter (#17496) üzenetére


Tengri
senior tag

Én azért bízom benne, hogy az összefogás meghozza a várva várt áttörést...pontosabban a jó frissítést. :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#17498) Joshi válasza krx21 (#17477) üzenetére


Joshi
titán

Amikor megvettem még működött, idén már nem. Valószínű hogy a szerver nem jó, majd lehet írok nekik.

(#17499) junior11


junior11
veterán

Sony AF9 & ZF9 youtube video test

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17500) McKalton


McKalton
tag

Ki mit választana, segítsetek jelenleg tanácstalan vagyok.

Panasonic 65FZ800 799eftért vagy Lg 65C8 907eftért?

ncore, bithun összesen 6db Dolby Vision film érhető el. Van értelme a jobb képminőségű (tesztek szerint) Pana helyett egy LG-t venni plusz 107eftért, hogy ezt a 6db, nem is olyan jó filmet tudjam kipróbálni rajta? nem érdekel Netflix, itunes, youtube.

Egy Pana 50VT60-at cserélnék le.

Lejátszó oppo udp-203 lenne CFW-vel.

Köszi a tippeket, tanácsokat előre is.

Hardwired!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.