Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) Joshi válasza tutitibi (#17050) üzenetére


Joshi
titán

Valahol biztosan van, de idehaza nincs. Vagyis Győrben nincs.

ui.: az a tévé nem 4K az is biztos. :U

[ Szerkesztve ]

(#17052) krx21 válasza Benoe77 (#17044) üzenetére


krx21
nagyúr

Valószínűleg game sémában maradtál, ott tiltva van a mozgás javítás. Azt majd egyedire kell tenni és azon belül állítani...

[ Szerkesztve ]

(#17053) Mentolka válasza chris0000 (#17035) üzenetére


Mentolka
senior tag

Valamelyik tékából "vetted ki"?
Én amit tegnap leszedtem, annak a szinkron hangsávja rendkívül halk volt (legalábbis a beszédek) - másnál nem kellett felhangosítani a TV-t? (LG B7 + HDD-ról ment a film a TV saját lejátszója segítségével)

(#17054) PuMbA válasza Joshi (#17049) üzenetére


PuMbA
titán

"Az meg hogy hangyás a kép egy 4K HDR filmen az több mint gáz, legyen az akár a rendező akarata"

Ez annak is az eredménye, hogy ilyen nagy a felbontás :) Régen, amikor CRT TV-ken néztük az adást az olyan felbontást adott, amivel semmilyen zajt nem láttál. Aztán most pedig oda jutottunk, hogy a zaj egyre jobban látszódik a nagy felbontás miatt. Jelenleg semmilyen eszköz nem képes teljesen zajmenetesen képet rögzíteni mindenféle fényviszony között, nézhetsz akár 1 milliós fényképezőnek a képét teljes méretben, tehát vagy utólag tüntetik el a zajt, de azzal a részletesség is csökken vagy a felbontást csökkentik 2K-ra vagy pedig hagyják, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#17055) Tengri válasza ImACeltic (#17034) üzenetére


Tengri
senior tag

Pont erre várok én is :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#17056) zohan echte válasza RockHaRD (#17043) üzenetére


zohan echte
tag

Nálam működik.

(#17057) Pro Koryak válasza PuMbA (#17054) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azért megnézném egy stúdióban a monitorok/kijelzők képét, mennyire zajos a nyersanyag! ;)

[ Szerkesztve ]

(#17058) PuMbA válasza Pro Koryak (#17057) üzenetére


PuMbA
titán

Megnézheted. Az ARRI-k a legnépszerűbb digitális kamerák és vannak minták: [link]. Lent rákattintasz a ALEXA 65 (ARRIRAW) linkre és leszeded az A006C021_150902_R0D0.mov-ot például :)

(#17059) qpakcovboy: 4K HDR és 10bit csak HDMI2.0 kimenettel rendelkező kártyáknál van :) Régebbi kártyákon HDMI 1.3 vagy 1.4 van.

[ Szerkesztve ]

(#17059) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Abban tudnátok segíteni hogy pc-n hogyan tudom beállítani a 10 bites színmélységet?
A hdmi ikont kicseréltem pc-re, de ennek ellenére az nvidia vezérlő pultban csak a 8 bites lehetőséget kínálja fel. A kártya nem mai darab ( gt740).

(#17060) Strezi válasza qpakcovboy (#17059) üzenetére


Strezi
őstag

A TV-n engedélyezni kell az adott HDMI bemenetre a HDM Deep Colour opciót. Onnantól fogad (ill. jelzi a forásnak hogy tud fogadni) tévé 8 bit feleti jelet.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#17061) PuMbA válasza Strezi (#17060) üzenetére


PuMbA
titán

Az csak 4K 50 vagy 60Hz-nél kell, az alatt nem kell engedélyezni a HDMI Deep Colourt, legalábbis a TV-k leírása alapján :) Én a régi Samsung FullHD TV-re is tudok küldeni 10bitet.

[ Szerkesztve ]

(#17062) PuMbA válasza PuMbA (#17058) üzenetére


PuMbA
titán

Szóval ezen is látszik kicsit a zaj és ezt a kamerát ritkán használják, mert nem rég jött ki, nagy, drága hiszen 65mm-es és nem 35mm-es, ami a sztenderd és ugye 35mm-rel több a zaj ennél :) Ehhez még hozzájön, hogy vannak szép számmal filmjelenetek, ahol ennél kevesebb a rendelkezésre álló fény.

[ Szerkesztve ]

(#17063) chris0000 válasza Mentolka (#17053) üzenetére


chris0000
őstag

tékából... :U onnan ahonnan Te is... :D én fülessel hallgatom,ott még a 2.0hun se volt vészes.
valszeg széthúzta a stereo jelet nekem 7.1-re...beszédek,mélyek,magasak nem volt rossz...mpc-hc-val próbáltad?üdv.

[ Szerkesztve ]

(#17064) stellaz válasza Pro Koryak (#17038) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem 21:9 monitorom van, marha jó. Sokkal kisebb helyet foglal, mint ugyanekkora képet adó 16:9 (21:9 film esetében). Nem is értem csúcskategóriás tévéknel ez miért nem elérhető opció.

[ Szerkesztve ]

(#17065) chris0000 válasza stellaz (#17064) üzenetére


chris0000
őstag

mert kb.csak a kirakatban néznénk a filmeket... :DDD

(#17066) Joshi válasza stellaz (#17064) üzenetére


Joshi
titán

Philipsnek volt 21:9-es tévéje, mondanom se kell hogy nem lett népszerű. Ugye az AVATAR 1.78:1 (16:9) képarányú, annál meg két oldalt lennének fekete sávok. A sima tévécsatornáknál meg mindig lennének két oldalt fekete sávok, most akkor melyik a jobb? Aki komolyan gondolja a mozizást az még ma is vászonra vetít.

(#17067) Joshi válasza PuMbA (#17062) üzenetére


Joshi
titán

Abszolút OFF és ezt nem itt kellene megbeszélni, de ezek a "ref" anyagok kivétel nélkül 24fps-ek. :B Nagyjából itt látom a problémát, habár csak gyorsba belenéztem az anyagokba (mindegyiket letöltöttem) és semmi messzemenő következtetést nem vontam le. Egyébként meg a zaj nem feltétlenül az érzékelőn múlik, sokkal inkább az optikán. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17068) krx21 válasza Joshi (#17067) üzenetére


krx21
nagyúr

Az optika és a zaj, hogy jön össze? Maximum csak úgy, hogy az optikán is múlik a kamera fényérzékenysége.
Mikor ez kevés, elkezdődik az elektromos kompenzáció, melynek mellékteréke a zaj...

[ Szerkesztve ]

(#17069) PuMbA válasza Joshi (#17067) üzenetére


PuMbA
titán

"de ezek a "ref" anyagok kivétel nélkül 24fps-ek"

Mert az ARRI-t inkább filmkészítők használják és nem TV-hez vagy sportközvetítésekhez :) Ezekhez a kamerákhoz csúcs optikák vannak, szóval nem tényező a zaj, de ha az is lenne, akkor is minimum 95-5% arányban a szenzoré a zaj, ahogy krx21 írja.

[ Szerkesztve ]

(#17070) petya2012 válasza RockHaRD (#17043) üzenetére


petya2012
őstag

hali

nekem a B7-hez megy igen :)

(#17071) RockHaRD válasza zohan echte (#17056) üzenetére


RockHaRD
addikt

Milyen beltéri egységed van?

(#17070) petya2012: Milyen távirányító van kiválasztva a Tv-n? (Nekem is B7V van)

[ Szerkesztve ]

(#17072) Pro Koryak válasza PuMbA (#17058) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Igaz csak full hd monitoron néztem, de meglehetősen zajos, pl. a fullhd felbontású sample is. Nem hiszem, hogy ennyit tudnának.
100" vásznon pl. Transformers 15-20GB mkv-ban is eléggé odab.sz képminőségileg. Arra azt mondanám, kb. 95%-os képzaj szempontjából vagyis alig észrevehetően van jelen. Ott nem az volt a rendező álma, hogy zizit lássunk.

(#17073) PuMbA válasza Pro Koryak (#17072) üzenetére


PuMbA
titán

Az újabb Transformersek látványvilága igen kisimult, modern. A legjobb digitális kamerákkal készült. Tök jó zajcsökkentést és élénk színeket kapott utófeldolgozásban :) Viszont a Transformers 1-ben, ami filmszalagra készült, ha megnézed akár FullHD-ban is, akkor mindenhol ott a zaj, a sötét jelenetekben meg még a vak is látja :)

[ Szerkesztve ]

(#17074) petya2012 válasza RockHaRD (#17071) üzenetére


petya2012
őstag

üdv

most nem vagyok otthon nem emlékszem,de holnap este megírom priviben :)

(#17075) qpakcovboy válasza Strezi (#17060) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Engedélyeztem, de sajna ugyan az a szitu. :(

[ Szerkesztve ]

(#17076) stellaz


stellaz
addikt

Valakinek van ötlete, hogy melyik pc lejátszó programban van volume limiter? VLC, BS playerben nem találok ilyet.

(#17077) qpakcovboy válasza Strezi (#17060) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Lehet kevés neki a gt740 ? Másik topicban azt tanácsolták, hogy vegyek új vga-t ami ismeri a mostani szabbványokat pl. Gtx1050-et

(#17078) #72042496 válasza qpakcovboy (#17077) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért akarsz 10 bitet beállítani? 2160p@60 mellett a HDMI 2.0 sávszélessége csak 4:2:2 vagy 4:2:0 chromával elég hozzá, de a desktopon az elég ramatyul néz ki. Plusz úgy látom/tudom, a konzumer GeForce illetve Radeon kártyák dithereléssel állítják elő a 10 bitet, már ha a driver engedi beállítani: [link]

Ez alól a DirectX full screen mód (HDR játék) a kivétel, az működik velük 10 biten. Egyébként Quadro illetve FirePro szükséges ahhoz, hogy 10 biten menjen a render.

[ Szerkesztve ]

(#17079) PuMbA válasza #72042496 (#17078) üzenetére


PuMbA
titán

Mert 10biten van teljes HDR :) A TV-be épített lejátszóról csak akkor érdemes PC-re váltani, ha rendesen be tudod állítani. A filmek amúgy is 4:2:0-ba vannak, de konzol játéknál is muszáj így használnod, ha 60 fps-sel akarsz HDR-t.

[ Szerkesztve ]

(#17080) #72042496 válasza PuMbA (#17079) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt én is tudom, csak a 10 bit mögé egy általánosabb célt gondoltam, ami valamennyire talán ide is tartozhat. A HDR film PC-ről teljesen offtopic. Ha erre kell, akkor itt érdemes utánakérdezni.

szerk: Ezesetben új VGA helyett biztos, hogy médalejátszóban gondolkodnék inkább. (Sőt, a GTX 1060 mellé is azt vettem. Én ezt az MPC + MadVR dolgot egy bohóckodásnak tartom, már bocsánat a szóhasználatért. Ha jól tudom, még mindig ez kell hozzá.)

[ Szerkesztve ]

(#17081) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

A gyártás dátuma a dobozon is fel van tüntetve?

kössz

(#17082) FollowTheORI válasza Pro Koryak (#17081) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nincs... de a forgalmazóhoz/kereskedőhöz szállítás ideje rajta lehet egy "szállítási matricán", ha nem tépik le... az elég közel szokott lenni.
Legalábbis az enyémen rajta van mikor kapta meg/szállították le/ az Euronics.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17083) G_P


G_P
tag

https://www.sony.hu/electronics/master-sorozatok?cpint=SG_OUT_OF_FLOW_PRI-TOUT-OOFM-IFA2018-EN_GL-2018-07-M04-REALITYMASTERED

Sony AF9 hivatalos tájékoztató a Sony oldalán.
Amit mondjuk itt nem ír, de lesz lehetőség előrendelésre is. :K

(#17084) Joshi válasza G_P (#17083) üzenetére


Joshi
titán

Ezek marketing dumák, egyedül a CalMan kalibrálás támogatása kiemelkedő. Na jó még az eARC is, mert eddig nem sok gyártó támogatja. Az a gond hogy minden gyártó azt állítja hogy az ő terméke a legjobb. Ezzel nincs semmi gond, csak hát hiszem ha látom. Ráadásul ha az AF9 is Androidos lesz, akkor meg nincs is miről beszélni úgy is az fogja meghatározni a tévé karakterét. Persze ettől még lehet hogy nagyon jó tévé lesz.

ui.: az X1 Ultimate proci meg nem tudom mit fog hozni, egyáltalán mit hozhat amitől sokkal jobb lehet mint a régebbi X1 Extreme. Szerintem semmi különöset, de majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#17085) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Az 55B7V-hez milyen fali konzolt érdemes venni?
Milyen típusút érdemes venni és milyen árban, hol lehet hozzájutni?

Köszi :)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#17086) torma1981 válasza blaca83 (#17085) üzenetére


torma1981
veterán

Na Laci én is pont azt akarok venni. Most gondolkozok rajta. :D Én dönthetőn,kihajthatón gondolkozok.

[link]

Én ezt néztem amúgy. Nem tűnik annyira gagyinak. És fel is szerelhető rá.

[ Szerkesztve ]

(#17087) torma1981 válasza torma1981 (#17086) üzenetére


torma1981
veterán

Ti a kábelek elvezetését hogy oldanátok meg utólag? Vésés,rombolás nélkül? Milyen olcsóbb, de szép megoldás van erre?

(#17088) qpakcovboy válasza torma1981 (#17087) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nálam bútorlapra lett felralva. Szerintem ez egy olcsó és jó megoldás.

(#17089) FollowTheORI válasza torma1981 (#17087) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nincs nagyon rá... max azt tudod csinálni hogy veszel valami "szép" stukkót és/vagy kábelcsatornát és amögé rakod...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17090) torma1981 válasza qpakcovboy (#17088) üzenetére


torma1981
veterán

Ohh ez tényleg nagyon jó és egyszerű. :D Bár nekem most lett tapétázva hátul a fal frankó tégla,kő hatású tapétával és azt nem takarnám el azért.:D Szerintem marad a felszerelhető jól kinéző kábelcsatorna.

(#17091) yodamastah válasza blaca83 (#17085) üzenetére


yodamastah
őstag

Kérdés mennyire szeretnéd állítgatni, forgatni, kihúzni mondjuk napi szinten. Ha mindez kell akkor ez pl egy jó stabil konzolt szerintem érdemes venni pl: [link]

De ha csak fel akarod rakni a falra és semim extra igényed nincs, akkor egy fix konzol is tökletesen megfelel pár ezer forintért. Az 55b7v nem nehéz 17kg állvány nélkül. Ha jól felszereled a akkor leesni soha nem fog még egy olcsó konzolról sem :)

[ Szerkesztve ]

(#17092) blaca83 válasza torma1981 (#17086) üzenetére


blaca83
őstag

Szia!

Több verzión gondolkodtam mert nem akarom,hogy a gyerkőcöknek elérhető távolságban illetve magasságban legyen.
Fali tartó esetén lehet, hogy asztalossal tüntetném el a kábeleket, de körbenézek a KIKA-ban is, hogy a mostani bútorcsaládunkhoz van-e színben olyan kiegészítő ami mögé elrejthető a kábel.

@yodamastah:
Köszi, megnézem ezt is! ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#17093) DamianB válasza Joshi (#17017) üzenetére


DamianB
őstag

Nem tudom nézitek e de gondoltam szólok MM c8 550 k kicsit beteg az árazás. Kar hogy pont most nincs rá se keret se szükség.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#17094) Joshi válasza DamianB (#17093) üzenetére


Joshi
titán

Mi 65"-os méretről beszélünk nem 55"-ról, a 65C8 800k. :U

(#17095) DamianB válasza Joshi (#17094) üzenetére


DamianB
őstag

Félig meddig ment neked válaszként inkább figyelem felhívás volt hogy akinek van cash itt a lehetőség. Nekem nagyon adja .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#17096) DamianB


DamianB
őstag

Bocs a duplaért de olvasom vissza a topikot és nagyon érdekes hogy milyen zuhanásban van a LG oled TVK pár hónapja a c8 740 k ért volt most 550 . Nagyon kíváncsi vagyok jövőre mit hoznak ki milyen árakon.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#17097) Joshi válasza DamianB (#17095) üzenetére


Joshi
titán

Szerinted jó ár egy 55"-os tévéért 550k úgy, hogy az 55B7 volt 400k alatt is? Mert szerintem nem. :( Ok hogy idei modell, de én inkább megvárnám az év végét de méginkább a jövőév elejét. Mindig a kifutó modellek a legolcsóbbak.

(#17096) DamianB sokszor leírtam erről a véleményemet és ma sincs ez másként. Egyszerűen az elmúlt években volt pofátlanul magasak a nyitóárak. Nyilván azért mert az OLED újdonság volt, de ma már aki venni akart az vett is, akinek meg nem volt rá zsé az ma is csak nézegeti az árakat. Persze évről-évre olcsóbb lesz ez nem kérdés, de azért egy 55"-os tévé 800-1milla az viccnek is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#17098) belan


belan
addikt

Hali règen jártam erre hogy ityeg a bikini )))))) b8 c8 ára durvan le van akciózva , 6 hónapja meg van a b7 de semmi beèges peddig játszom is !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#17099) Joshi válasza belan (#17098) üzenetére


Joshi
titán

De azért benne van a naciban a sportszelet, hogy mi van ha mégis? ;]

(#17100) NY_A válasza Joshi (#17097) üzenetére


NY_A
őstag

Én ezt olvastam az imént az lg oled árakkal kapcsolatban.
" A trend hátterében az áll, hogy a nyári oroszországi labdarúgó-világbajnokság ideje alatt közel sem fogyott annyi készülék, mint amennyire a kereskedők számítottak volna, így a boltok megpróbálnak megszabadulni a készletüktől. Ráadásul a berlini Nemzetközi Híradástechnikai Kiállításon (IFA) mindenki új modelleket mutatott be"
Ebből kiindulva ez a rohamos áresés akár hamarosan megtorpanhat.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.