Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) junior11


junior11
veterán

Megint kezdődik, hozom a popcornt...:D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18402) janos666 válasza OPiiPO (#18387) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, #18254 folyománya volt, csak elfelejtettem arra válaszként írni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18403) belan válasza Joshi (#18399) üzenetére


belan
addikt

Komolyan mondom van még olyan márka hogy Panasonic azt hittem már réges régen csődbe ment 😂 hala lg !!!!!

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18404) junior11 válasza belan (#18403) üzenetére


junior11
veterán

Persze hogy van, idén múlott 100 éves a cég.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18405) belan válasza junior11 (#18404) üzenetére


belan
addikt

Hmm nem is tudtam ez most japán vagy Tajvan cég ? Elég fura a neve is .🤨🤓

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18406) junior11 válasza belan (#18405) üzenetére


junior11
veterán

Természetesen japán.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18407) belan válasza junior11 (#18406) üzenetére


belan
addikt

Köszi a infót most okosabb lettem 😊☺️ hala lg!!!!

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18408) dgyuri0123 válasza belan (#18405) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez komoly? :P

"csak a zene van"

(#18409) belan válasza dgyuri0123 (#18408) üzenetére


belan
addikt

Igazából én azon se csodálkoztam volna ha azt mondják kínai márka 😂

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18410) Drakk válasza dgyuri0123 (#18393) üzenetére


Drakk
tag

A régi WebOS-n nekem is működött, de ennél a verziónál hiányzik a rendezés ikon (nálam)

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#18411) Pro Koryak válasza dgyuri0123 (#18398) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az 55fz800 480e ft volt most akciósan mm-ben = olcsóbb volt, mint az lg 55b8-as!
Képre ugyan az, mint az fz950!

(#18412) janos666 válasza belan (#18409) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nyugi, vannak kínai beszállítóik. Bár ha már csak kameralencséket gyártanak, akkor nem egészen tudom pontosan milyen alkatrészeket importálnak és mit tesznek hozzá otthonról. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18413) belan válasza janos666 (#18412) üzenetére


belan
addikt

Jó márka egyáltalán ?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18414) janos666 válasza belan (#18413) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom. Nekem a 80$-os alibaba-ról keszegelt térfigyelő kameráimban is Sony szenzor van. Attól nem adom alább.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18415) AL válasza belan (#18413) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ezeket csak viccből írod, vagy így is gondolod ? Szerintem ha valaki jártas a hiradástechnikában az lehetetlen, hogy ilyeneket ne tudna. Remélem, hogy csak vicc volt, de nem nevettünk rajta. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#18416) junior11 válasza belan (#18413) üzenetére


junior11
veterán

Nálunk otthon van jópár termék tőlük, évek óta gond nélkül működnek, ahogy az ismerőseim körében is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18417) Joshi válasza belan (#18403) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk tévé fronton mindig is a japánok számítottak igazán. A korai CRT majd az LCD korszakban a Sony volt az elit, de említhetném még a Toshiba, Sharp és Hitachi márkákat is. Igaz utóbbiak már becsődöltek és átalakultak. A plazma korszakban a Pioneer amit aztán átadtak a Panasonicnak, szóval nagy név szinte csak japán volt. A koreaiak törekednek minden téren, legyen az TV vagy autóipar. Én mindenképpen emelem süvegem előttük, még ha sokan azt gondolják hogy utálom pl az LG-t. Egyáltalán nem utálom sőt, jó ha van konkurencia. Csak ez az LG-féle WOLED egyeduralom az ami kicsit befolyásolja a piacot. De hát ez van.

(#18418) Gtaati válasza Joshi (#18417) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Ez igy van es egyet ertek veled, lg tulajkent. Velemenyem szerint egy mezei atlag felhasznalonak otthoni korulmenyek kozott nincsenek hatalmas kulonbsegek.... En lg tulajkent mondom h a sonynak jobb a kepmozgas megjelenitese. Mindenki vegye azt ami szamara szimpatikus es pillanatnyi arazas szerint jobb vetelnek szamit. Egyet ertek azokkal akik azt mondjak ha mar a sony vagy a pana hasonlo arban mozog akcioban mint az lg akkor ne fogjak vissza magukat es vegyek a japanokat! ;)

(#18419) krx21 válasza Gtaati (#18418) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért előtte nézzék is meg, hátha nem tetszik jobban... :K

(#18420) Gtaati válasza krx21 (#18419) üzenetére


Gtaati
őstag

Persze ez reszemrol termeszetes. Ha van lehetoseg akkor nezze meg mindenki eloben... En annak idejen eloben neztem a B7, C7, A1-t es itt latszodott h a sonynak jobb volt egy lehelettel a kepe es a mozgasok, viszont arban sokkal dragabb volt ezert maradt a B7:) Persze ezt en egy tvnel ugy nezem h a kepminoseg es az ar minden felett es utanna jon a tobbi menu hangzas taviranyito stb. Azt hozza teszem hogy nekem az lg webos es taviranyito nagyon bejon, de ez is olyan h kinek mi...

(#18421) Joshi válasza krx21 (#18419) üzenetére


Joshi
titán

Most nem keresem vissza, de volt olyan hozzászóló, aki kerek-perec azt mondta, hogy neki jobbnak tűnt még áruházi körülmények között is a Sony mozgásmegjelenítése mint az LG-é. Egyébként a mostani Pana FZ950 vs Sony AF9 tesztnél is látszik, hogy a Sony jobb ebből a szempontból. Abban viszont igazat adok sokaknak, hogy ezt otthon egy tévénél nem lehet észre venni. Én is csak azért vettem Sonyt mert hiszek a teszteknek, illetve arra volt 0% THM. Kb ennyi. LG élettartam szempontjából nem hinném hogy rosszabb lenne az átlagnál. Van egy micróm ami ~15 éves biztosan van, de még a mai napig kiszolgál. Az hogy én LG márkánál maradok a micrónál és a klímánál az az én dolgom, ti nyugodtan vegyetek tévét is, nincs ezzel gond. ;]

(#18422) Gtaati válasza Joshi (#18421) üzenetére


Gtaati
őstag

Persze, ezek a dolgok valoban csak akkor latszodnak ha szo szerint egymas mellett vannak a keszulekek, egyebkent egyesevel hasznalva atlag tv nezeo nem igazan venne belole semmit eszre.....

(#18423) belan válasza Gtaati (#18420) üzenetére


belan
addikt

Persze ez így van, én személy szerint jobban szeretem a Sony mint a panát de az tény műszakilag magas a színvonal mindkét márkánál pana nekem annyira nem jön be ,a képi világa Sonynak jobban tetszik , lg viszont jó képminőséget nyújt szép külsővel és nagyon jó áron is tudja adni a oled tv. Pana plazmák jók voltak az biztos .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18424) sakal83


sakal83
addikt

Nezve az elmult honap nemet akcioit lesz itt nalunk is tuzijatek arak teren jovore a modellvaltas miatti kiarusitaskor.

1000eur c7 es b8 1300 eur c8 65os grundig 1100eur philips 870 eur

[ Szerkesztve ]

(#18425) Joshi válasza sakal83 (#18424) üzenetére


Joshi
titán

Legyen is, pont ez lenne a cél. :K

(#18426) Joshi


Joshi
titán

Nektek melyik tűnik fehérebbnek? Már ha az OLED fehérjét fehérnek lehet nevezni. A monitorom kalibrált IPS szóval én látom a különbséget. :U

[ Szerkesztve ]

(#18427) belan válasza Joshi (#18426) üzenetére


belan
addikt

Nekem talán a Sony fehérebb kicsivel .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18428) Joshi válasza belan (#18427) üzenetére


Joshi
titán

Mert fehérebb is, de az A1-em is olyan mint a Pana FZ950. Na ebből a szempontból fejlődött a Sony.

(#18429) Laci13 válasza dgyuri0123 (#18393) üzenetére


Laci13
tag

Köszi a választ.
Akkor akkor jó nem lesz rosszabb mint ST60.

Már csak majd dönteni kell Sony vagy Lg.
Képminőség nagyon egyforma,otthon biztos nem veszem észre különbséget,

Tv rendszer kérdés melyiket jobb használni.
Sony-nál a androiddal az gondom,de sajna be lassul olykor lefagy az én Sony W807 Android 7,legfrissebb verzió. Amúgy annyiból jó,Kodi és egyéb videólejátszó progit rá lehet tenni. PC-ről Chrome böngészőt könnyen ki lehet rakni tv-re.

LG Webos még nem használtam csak jókat olvastam.Gondolom ott is kilehet tenni böngésző és pc képét hálózaton keresztül stb..

(#18430) krx21 válasza Joshi (#18421) üzenetére


krx21
nagyúr

A világ változhat és változik is. Az autós példádnál maradva, ma már lehet, hogy adott pénzből jobb autót adnak a koreaiak mint a japánok. :U

[ Szerkesztve ]

(#18431) krx21 válasza Joshi (#18426) üzenetére


krx21
nagyúr

És a Neo arca is élesebb... ;]

(#18432) junior11 válasza Joshi (#18426) üzenetére


junior11
veterán

A videó alatt nekem is többször feltűnt, hogy jobb a Sony fehérje.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18433) Pro Koryak válasza Joshi (#18426) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az af9-en nem annyira agresszív az abl + min. fél év difi van a sony javára = újabb.
Pana szintén "megpiszkálná" az fz950-est, valószínű sony megint csak :U .

(#18434) Gtaati válasza Joshi (#18426) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Én is a Sony-t mondanám:)

(#18435) dgyuri0123 válasza Joshi (#18428) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Fehérebb a Sony, de be tudom úgy állítani a fehéregyensúlyt és "egyebeket", hogy a fehér soha nem lesz fehér. Láttad a Panasonic menüjében a beállításokat? Még akár szándékosan, (vagy bénázásból) is el lehet cseszni, ha az a cél, hogy a Sony legyen jobb "fehérben". ;)
Ez meg az én meglátásom és ezért mondom, hogy majd én megmondom otthon, nem ilyen tesztekből ítélkezem. Természetesen lehet hogy valóban jobb a Sony, de vannak kételyek, ha elfogadod, ha nem. És semmit nem bizonyít ez a videó sem... ugyanúgy, mint ahogyan a többi sem igazán.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18436) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#18435) üzenetére


daneel_hu
addikt

Számomra ugyanolyan a két tévé, mindkettő nagyon jó. :)

Röhejes, hogy 1%-nyi eltéréseken megy a vita, közben pedig azon kellene vitázni, hogy a kúled/LEDTV vagy az oled a jobb. (mert ott tényleg van különbség)
Az 1 milliós oled tévé jobb mint a 400 rugóért árult oled. :) jéééé tényleg jobb. :)

Oled tévé teszteket csinálnak a jutubra, miközben azt gyenge minőségű (oledhez képest!) led-monitorokon nézzük vissza.

(#18437) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#18436) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Oled tévé teszteket csinálnak a jutubra, miközben azt gyenge minőségű (oledhez képest!) led-monitorokon nézzük vissza."

Meg High-End audio teszteket, "jobb esetben" 320kbps mp3 hanggal, telefonnal rögzítve. Na, annak alapján mondd meg, melyik hangsugárzó a jobb?? :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18438) sakal83 válasza dgyuri0123 (#18437) üzenetére


sakal83
addikt

a drágább a jobb vagy a Sony :DDD

(#18439) junior11


junior11
veterán

LG 55B8 OLED TV review

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18440) sakal83 válasza junior11 (#18439) üzenetére


sakal83
addikt

Az elmúlt napok vitáira egy csattanós válasz a cikkből:

" We really don’t envy anyone trying to make the decision between all the available OLED models at this moment in time and we should rejoice that consumers really do have an excellent choice of high-quality TVs to choose from."

[ Szerkesztve ]

(#18441) Tulku válasza dgyuri0123 (#18437) üzenetére


Tulku
veterán

És hájend són a 18 milliós Sennheiser Orpheus mini laptopról ment, amin Tidal szólt...az agyam megállt, áradásul meg is ideologizálták a brand dolgozói...

ON: Igen nekem is úgy tűnik, hogy olyan 1-3 % képi eltérésen feszülnek egymásnak a fórumlakók...én is úgy tapasztaltam MM-es kirándulásaim során, hogy még pár másodpercnyi eltéréssel is vállalható bármelyik OLED, ellenben a többi technológia nem hozza számomra azt az értéket...de ez szigorúan szubjektív...

(#18442) dgyuri0123 válasza Laci13 (#18429) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Webos nagyon jó. Légegeres távirányító szintén jó móka. Könnyű, gyors a navigálás, néha picit akad de nem sűrűn és csak pár mp-re. Fagyás nincs. Webos kötöttebb az androidnál, de ha nem az a lényeg, hogy mindenféle felesleges sz@rt telepíts a tévére, akkor nem fog hiányozni az android "szabadsága". :)

Kodi android alatt nem kadenciahelyes és közel nem olyan stabil, mint egy külső boxon, önállóan futtatva. Én erre nem alapoznék. Amúgy DLNA-n ugyanazt tudja, mint bármelyik gyártó.

(#18441) Tulku: Pontosan. Végül is tök mindegy, melyiket viszem haza. Elsősorban az ára számít, mert a minőségi mutatók, minden (közismert) oled gyártónál igen magasan állnak és nem gondolom, hogy egyik-másik oled 2x annyit ér, mint egy olcsóbb modell. Ha a pénz nem számít, az más kérdés, de ott is inkább ízlésről beszélhetünk, nem elsöprő minőségi fölényről.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18443) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#18442) üzenetére


daneel_hu
addikt

Eddig lehetett rugózni azon, hogy van-e benne 3d, és/vagy ívelt-e a kijelző.
De ma már ez a kettő sincs, mindegyik FLAT és 3D MENTES modell.

Tehát nagyjából ami számít az az ergonómia és a méret.
Minden más csak felesleges szájtépés szerintem.

(#18444) Drakk


Drakk
tag

A C8-nál a RTINGS oldalon lévő beállításokat használom.
HDR UHD filmeknél javasolt Technicolor Exper mód nálam egy leheletnyit zöldesebb árnyalatú, mint az Eredeti mód.
Más is észleli ezt, vagy csak az én szemem tolódott el zöld irányba? :)
Milyen módot használtok HDR filmeknél?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#18445) max004 válasza junior11 (#18439) üzenetére


max004
tag

LG 55B8S- csak a talpa mas mint a B8V-nek

(#18446) Batyops válasza Drakk (#18444) üzenetére


Batyops
aktív tag

A technicolor az van talan legkozelebb a jo beallitasokhoz. Ott a szinhomerseklet aszem warm 2 on van. Egyebkent ez a helyes ha kalibralva lenne a tv-d valszeg meg azon is emelni kene. Valoszinu ezert latod zoldesebb vagy sargasabb arnyalatunak eloszor szokni kell. Egyebkent az teljesen jo Hdr filmezesre vagy meg aszem a szinhaz se rossz persze ezeken meg lehet finomhangolni

[ Szerkesztve ]

(#18447) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, mivel sok itt az LG tulaj, hogy adott egy B8.
Tud olyat, hogy hbo go appból streamelem az adást a tv-re? Ugyanez a helyzet a Telenor my-vel is. A Philipsen működött(7503), ez lehet az android kiváltsága?
Az lg-n eddig nem sikerült sajnos.

(#18448) Batyops válasza Drakk (#18444) üzenetére


Batyops
aktív tag

Ja es meg annyi lemaradt hogy irtad az Rtings oldalarol nezted le a beallitasokat az nagyabol jo is de a feheregyensulyt ne piszkald kalibralo muszer nelkul mert az minden tv-n mas beallitasokat igenyel

(#18449) Bornie127 válasza Bornie127 (#18447) üzenetére


Bornie127
senior tag

Az lemaradt, hogy nem szolgáltatói előfizetés az hbo go app, hanem közvetlenül náluk van az előfizetés, és androidos mobilról ment a stream.

(#18450) bandi0000 válasza Bornie127 (#18447) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem fog menni mert saját appja van, ahol valamiért még nem működik a közvetlenül HBO s elő fizetés

Van böngédző, onnan megy, vagy ha nagyon steamelni akarod akkor meg kitolod a teló képét a tv re

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.