Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) belan válasza krx21 (#18199) üzenetére


belan
addikt

Ez oda szúros volt 😂😂)))

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18202) krx21 válasza Joshi (#18200) üzenetére


krx21
nagyúr

:DDD

(#18203) janos666 válasza #72042496 (#18142) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 7-esen tuti kell a PC, a 8-ast még nem nézegettem, de valószínűleg ugyan az.
Sőt, igazából a PC mód se teljesen kerek, van néha valami picike zizi néhány színes kontúr körül, bár ez lehet bármi (pl. negatív 1 lenne az igazi nulla sharpness, vagy nincs is kint a menüben a kapcsoló valami dinamikusjavító-csodaizébizéhez, vagy akár csak a sub-pixel struktúra az SDR módban fekete W alpixellel...), de nagyon ritkán látom és nem igazán zavaró.

Hmm. 24 vagy 60Hz-el nézted a BFI-t?
Ha előbbi, akkor lehet hogy ugyan az a probléma, mint a Sony-nál (48+92, nem 60+60 váltott sorrendben), de a 60Hz-el jónak kéne lennie, az a vibrálás teljesen szokható, ha semmi más nem vibrál a szobában más frekvencián/fázisban, a plazmák is hasonlóan villogtak 60Hz-hez.
Ezt betanulja az agy. Pár perc után elkezded kevésbé látni, pár hét után alig tudod megmondani hosszabb használat után, ha pedig évekig voltak plazmáid, akár meg se tudod mondani vakteszten, hogy két egymás mellé rakott kijelzőből melyik villog, ha már nézed őket pár perce.

Szerintem inkább az az elfogadhatatlan, hogy lassan 8k jön, de ha nem állok meg a játékos karakterrel, akkor nem bírom elolvasni a képernyőn mozgó feliratokat, miközben az okádék "gamer" LCD-ken is van vagy használható BFI, vagy 120+ Hz plafon VRR-al natív felbontásban is (manapság már lassan 4k-ban is).

(#18143) FollowTheORI
PC módban használhatod az ISF módot is, ha csak a késés érdekel.
Bár ha régi játékkonzol, akkor tényleg jobb lehet a Game, mert az ISF módok valamiért látványosan lágyabban skálázzák fel a 2160-tól kisebb felbontásokat (nem csak PC módban), mint az összes többi (még a Technicolor is élesebb képet ad, csak az ISF a lágy), de natív felbontásban mindegy.

(#18145) Mosqu!to
Teljesen normális a 8-bit HDR10. Ha jobb féle VGA, akkor ditherel és alig látni a banding-et. DolbyVision-el pedig így kapsz végül 12-bitet, "kapszulázva" van az YCC 4:2:0 az RGB-be (legalább is ez az egyik lehetséges megoldás, de PC-n még csak ezt láttam működni).

Ha nVidia kártya és DP 1.3/1.4 monitor, akkor GOP-ot (VBIO modul) kell frissítened a VGA-n. Van hozzá külön hivatalos progi, keresd meg a prohardveren a hírt. A régebbi GOP-al új monitoron gondok vannak az EFI boot képernyőkkel.

(#18148) tutitibi
NVCP (nVidia Control Panel), máshol nem is nagyon lehet (esetleg visszaolvasva vagy talán pár játék felül tudja írni az NVAPI-n át, de nem láttam még ilyet).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18204) KERiii


KERiii
tag

Sziasztok!

4K blu ray tartalmat mennyire kezelik jol a tv-k ugy altalaban pendrive-rol? Honapban vasarolok LG B8-at es jelenleg a pendrive illetve Plex jutott eszembe mint opcio media lejatszashoz. Ti mit hasznaltok?

(#18205) Drakk válasza KERiii (#18204) üzenetére


Drakk
tag

NAS tárolón és Nvidia Shielden nézem a filmeket.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#18206) daneel_hu válasza KERiii (#18204) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem NTFS-t nem kezel legalábbis rémlik, hogy már próbáltam.
Így nagy file-okat nem fogsz tudni rátenni.
De most megnéztem az LG oldalán, és azt írják tudja a win által formázott NTFS-t. :)
Szóval próbáld ki, amennyiben látja a formátumot, nem lesz gond a 4K/HDR-el.

Hálózatnál pedig gondolom az újabbakba is 100-as kártyát tesznek. :)
A topikban már körbejártuk a dolgot párszor, valamifére nagyteljesítményű wifi a megoldás.
Vagy a harmadik út, veszel egy 4K/HDR képes médialejátszó készüléket és HDMI-n eteted a tévéd.
(ekkor viszont figyelj arra, hogy a készüléknek valóban legalább HDMI 2.0b-s csatija legyen)

(#18207) Mentolka válasza KERiii (#18204) üzenetére


Mentolka
senior tag

A pendrive-ról lejátszást még nem próbáltam (nincs akkora pendrive-om), viszont HDD-t már kötöttem rá a B7-re. Tökéletesen megy róla az UHD-HDR anyag. Aztán kellett máshová a diszk, ezért - itt a topicban (köszönet érte) - megvilágosodtam, és ma már LAN-on keresztül videózok: az anyag a PC-n van, egy megosztott könyvtárban, amit a B7 lát, és a saját lejátszója jelenít meg. Tehát, nem kell médiaplayert használnom.

Ja: a LAN annyit jelent, hogy a TV-be dugtam egy UTP kábelt. (100Mbps - eddig semmi gond nem volt a filmekkel)

[ Szerkesztve ]

(#18208) lezuvius


lezuvius
őstag

Hölgyek/Urak!

Az egyik barátom már régóta nézegeti az OLED tv-ket, gondolta vár egy glamour vagy joy-ig. Most ahogy látjuk az 55B8 469.999Ft míg a 65B8 679.999Ft az Euronicsnél. Mindenképpen LG-t akar a Magic Remote és DV miatt. Kb. 4m nézési távolságra maradjon az 55" vagy lehet nyugodtan 65" is?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#18209) tothl válasza lezuvius (#18208) üzenetére


tothl
addikt

Mehet a 65 nyugodtan.

(#18210) FollowTheORI válasza lezuvius (#18208) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Még a 65 is kevés oda, szóval nem kérdés... ha van rá pénz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18211) Pro Koryak válasza lezuvius (#18208) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Árukeresőn 680e a 65b8, de az euronics honlapján viszont a nem akciós ára szerepel.
Akkor most erre is van akció vagy nincs?

(#18212) lezuvius válasza Pro Koryak (#18211) üzenetére


lezuvius
őstag

20% kedvezménnyel kijön az az ár. Ma bemegyünk boltba, szerintem nem küldenek el tv nélkül :)

65"-os lesz :R

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#18213) solidgold


solidgold
csendes tag

Sziasztok! Kezdek kicsit elveszni a sok akció és kupon között.
LG OLED 55B8-at tudok kapni a T-nél ~448 ezerért 22 havi kamatmentes részletre 2 év hűségért.
Van olyan máshol , ami evvel versenyképes abszolút értékben vagy ár/érték arányban?
Köszi.

(#18214) b.kov válasza solidgold (#18213) üzenetére


b.kov
senior tag

Esetleg Telekomnál nézhetsz még utána, ha érdekel.
Én 22 hónapos Magenta1-es csomaggal (tv+net+mobil = 12k/hó) 410-ért hoztam a B8-at.

(#18215) solidgold válasza b.kov (#18214) üzenetére


solidgold
csendes tag

Online felületen keresztül kaptam a 448-as árat, viszont nekem nincsenek az otthoni szolgáltatások (tv+net+telefon) magenta 1-be összevonva. Ezek szerint még faragható. Az 55B8 410-nél olcsóbb tavasz előtt sehol sem lesz, szerintem.
Köszi.

(#18216) b.kov válasza solidgold (#18215) üzenetére


b.kov
senior tag

Ezeket online szerintem nem érdemes intézni.. Én is mindent úgy szeretek, de be kellett látnom, hogy Telekomnál személyesen sokkal jobban jár az ember (feltéve, ha valami értelmes figurát fog ki). Ott sikerült lefaragni 410-re a B8-at így 22 havi kamatmentes részletre.

(#18217) Drakk


Drakk
tag

Ahogy nézem az 55C8 nem kapta meg az előző heti 524K árat. Most a "legolcsóbb" az ALZA-nál van.
Elméletileg az ott kapott számlát elfogadja az LG.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#18218) b.kov


b.kov
senior tag

Egyébként lehet hülye kérdés, de csak TV talpat nem lehet vásárolni valahol?
Gondolok itt arra, hogy a C8 talpa sokkal szélesebb, mint a B8-é (tehát gondolom, hogy stabilabb).

(#18219) #72042496 válasza b.kov (#18218) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak nem hiszem, hogy kompatibilis. A C8 talpát középen fogja négy csavar, és a két szélén is egy-egy. Lehet, hogy ettől még felszerelhető lenne a B8-ra, de elég barkács módszer.

Külön nem is hiszem, hogy kapható gyári talp (esetleg az LG szerviznél, vagy elég durva áron az eBay-en), de 3rd party talpról se tudok, ha arra gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#18220) b.kov válasza #72042496 (#18219) üzenetére


b.kov
senior tag

Gyárira gondoltam, de ha a felfogatása különbözik, akkor felejtős. Azt hiszem marad a kétoldalú ragasztó (a macska ellen :D).

Köszi a gyors választ. :R

(#18221) #72042496 válasza janos666 (#18203) üzenetére


#72042496
törölt tag

A C8-on csak 24 Hz-cel próbáltam a BFI-t. 60 Hz-es anyagot a Samsungomon néztem BFI-vel, de attól is majdnem kifolyt 10 perc után a szemem. Már a CRT-ket is gyűlöltem a vibrálás miatt, de ez a két BFI még azoknál is sokkal rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#18222) #72042496 válasza b.kov (#18220) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy ilyesmi bútor nem lenne jó neked? Emlékszem olcsóbban egy látszólag jobbra is, de most nem találom. Házimozi topikban talán tudnak mutogatni hasonlókat.

Vagy egy ilyen állvány? Itthon nem láttam hasonlót, és nem biztos, hogy beljebb lennél vele, de hátha.

[ Szerkesztve ]

(#18223) Pro Koryak válasza lezuvius (#18212) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Most már az akciós ár szerepel az euroniksznál.

(#18224) b.kov válasza #72042496 (#18222) üzenetére


b.kov
senior tag

Ez a bútor nagyon király. Csak sajnos albérletben lakom, és nem igazán van hely újakat venni. :(
Mondjuk az ára is elég borsos, de saját lakásba simán venném. Jó tudni h létezik ilyen, köszi!

(#18225) akela91


akela91
addikt

Megjött az Lg b8 - am, minden tök szép és jó, mindaddig míg egy szürke háttér nem lesz a képben. Ehhez mit szóltok? Javulhat, vagy instant gari? Csak ilyen szürke statik háttérnél venni észre, minden hdmi bemeneten. Ennyi pénzért....

[ Szerkesztve ]

(#18226) krx21 válasza akela91 (#18225) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez videó.? Tegyél be egy rendes szürke képet. Az alja érdekes.... Az alját eltekintve nem mondanám kritikusnak, úgy hogy 0 perces a készülék. Néznek egy üzem időt is, mert alul lehet ghosting van...

[ Szerkesztve ]

(#18227) Joshi válasza akela91 (#18225) üzenetére


Joshi
titán

Sonyt köllött vóna venni. ;]

(#18228) akela91


akela91
addikt

Ez egy statik szürke hátterű galéria. 10percre bekapcsoltam a pixel refresht, és megjavult. Akkora kő esett le a szívemről.

Hogyan tudok a szervíz menübe lépni és megnézni az üzemidőt?

[ Szerkesztve ]

(#18229) krx21 válasza akela91 (#18228) üzenetére


krx21
nagyúr

10 percre? Azt hogy csináltad???

(#18230) akela91 válasza krx21 (#18229) üzenetére


akela91
addikt

Pixel refresh - Start Now

(#18231) janos666 válasza #72042496 (#18221) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megszokás kérdése. Miután eltűntek a CRT-k és bámultam évekig a BFI nélküli "nemvibáááá" LCD-ket, utána mikor jött a PDP-k aranykora (mikor a 2008-as helyzet után a Samsung árversenybe hajszolta a Panasonic-ot és aztán megfizethetők lettek a használt Pioneer-ok is) első próbára engem is a szobából ki lehetett volna kergetni a plazma szivárványszínes vibrálásával, de mire lejárt a próbaidő (netes vásárlás elállás) már egyáltalán nem zavart (igazából végignéztem egy Doctor Who részt és azonnal rájöttem, hogy mozgóképen nem olyan rossz, aztán mire vége lett már az állókép se vibrált annyira).
Azt ezt követő pár évben annyira megszoktam, hogy esküszöm egyáltalán nem látom többé, még akkor se, ha neonokkal vagy PWM LED-ekkel van világítva a szoba este és viszonylag statikus kép van egy plazmán. Konkrétan természetesebb nekem a képük, mint akármelyik "nemvirááá" LCD-é. Már nem tudom látni a PDP vibrálást akkor se, ha direkt akarom, pedig az utóbbi évben alig látok már plazmákat (most BFI nélküli OLED-et vagy szintén BFI és alcsony frekis PWM nélküli LCD-t bámulok legtöbbet).

Sőt, mikor már hatalmas plazma mániás voltam és elkezdett a Sony agresszív BFI-t tenni az LCD-ibe, azt is újra meg kellett szoknom. Bekapcsoltam és el kellett rántani a szemem előle. Na, ma már a Samsung LCD-k BFI-jét se tudom meglátni akkor se, ha akarom. Mondjuk pár kicsit elvadult Sony-n azért egyértelmű (volt jobb és rosszabb is a helyzet az évjáratok és modellek közt).

A DLP projektorok valahogy sohasem zavartak, a forgókerekesek se, pedig nem néztem őket sokat (van akit az is megőrjít).

A tavalyi Sony OLED-ek (az ideit még nem láttam) is borzalmasak 48+72 módban (24Hz bemenet), azt is elismerem. Kár, hogy az ide LG-t se néztem még meg (lehet az is 48+72 ???), de átfutottam az Rthing (vagy hasonló nevű?) oldal tesztjét és nem úgy tűnt. A tavalyi 60+60 módú Panasonic viszont szerintem teljesen jó. Ugyan úgy szokni kell, mint plazmákat vagy az agresszív BFI-s LCD-ket, de teljesen szokható (volt sokkal elborultabb Sony LCD, mint ezek a 60+60 OLED-ek).

A villódzás nem jó, de szükséges rossz, mert ha megszokod már nem igazán fáj, de a maszatolás mindig ott van, ha nincs natív 100+ fps anyagod és kijelződ.

Ez kicsit olyan, mint ha soha többé nem ülnél vonatra (*), mert mikor legelőször beleültél, akkor kicsit szédültél. "Egy modern jármű ne szédítsen meg." Bla, bla...
* Kis plusz infó a példához: a vonatkocsi tengelyének egy pontja haladás közben folyamatosan szinuszhullámokat rajzol a sín tengelye körül, libeg picit jobbra-balra.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18232) janos666 válasza akela91 (#18225) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem normális, de használd legalább 1-2 napig, azon belül is több órán át (minél többet), mielőtt reklamálsz, ha ez belefér az elállási időbe. Úgy emlékszem az első pár napban láttam csak IR-t a C7-en (nem ennyit, de lehet hogy csak nem kerestem eléggé :P), aztán leszokott róla (nem keresem és így gyakorlatilag sohasem veszem észre).

Ha félbeszakítod a Pixel Refresh-t, akkor nem csinál semmit.
A Star Now azonnal indítja és bekapcsol a TV magától, ha végzet.
A Star after... pedig kikapcs után indítja és nem kapcsol vissza magától, de ha te bekapcsolod akkor kiírja hogy sikeres volt vagy sem.

Szerintem a szimpla ki/be-kapcsolás és/vagy "pihentetés" is okozhat változást, nem csak a Refresh (csak feltéve, hogy le sem futott esetleg, de lehet hogy a 8-as szérián kevesebb idő, a 7-esen egy óra).

Szervizmenü: programozható távirányító nélkül kb. sehogy, de pl AnyMote szoftver IR-es androidos telefonra (+ egy tucat hasonló), vagy Harmony-k...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18233) krx21 válasza akela91 (#18230) üzenetére


krx21
nagyúr

C7 /B7 esetében ez kb. 1 óra. Nem lehet megszakítani.

(#18234) FollowTheORI válasza akela91 (#18230) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Annyi idő alatt le se fut... :D

Na de ez van, hogy használni kell jó sokat... aztán majd beáll.
Meg az első pár óra/párszáz óra kritikus hogy szép egyenletes terhelés kapjon... olyan mint az új autó, majd bejáratódik meg beállnak a kompenzáló algoritmusok ahogy használod idővel.

Egyébként near black/szürke sávosodás a tech jellemzőe... nagyon pici mindig lesz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18235) Mentolka


Mentolka
senior tag

Abszolút saját vélemény.
BFI, villogás - én soha nem vettem észre ilyesmit (evolúcióm: CRT, plazma, OLED). Úgy látszik, azok közé tartozom, akiknek nincs ilyen sasszeme, cserébe nyugodt a TVzéssel töltött időm. :-D
Inhomogenitás - most őszintén, azok a hibák láthatók normál körülmények közt? Én szerintem még soha nem néztem TV-n egyenszürke hátteret 0,1 mp-nél tovább.

(#18236) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Az mért van, hogy a Euronics-ban nincs C8? Tudom, ez magában hülye kérdés. Szeretnék megbízható, LG partner üzlettől venni C8-at, az Euronics-ban pedig adnak 2 év gyári garit + azt mondta az egyik ott dolgozó ismerős, hogy ha regisztrálom a terméket az LG weboldalán, akkor kapok 5 év garit az LG-től. Viszont azt Ő sem és az LG-sem tudta megmondani, hogy C8 mikor lesz az üzletben. B8 van, de én inkább a C8-at szeretném az új proci és a vele járó valamivel jobb képminőség/feature-ök miatt.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#18237) AL válasza ImACeltic (#18236) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ezt az 5 év garanciát sehol nem láttam Karácsony óta. Érdemes utánnajárni, hogy igaz e. Megbízható az MM és az Extremedigital is. Most az MM ben a Panasonic is jó áron van. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#18238) akela91 válasza FollowTheORI (#18234) üzenetére


akela91
addikt

Nem a sávosodás mértéke zavart, hanem alul azok a fekete négyzetek. De eltűnt teljesen szerencsére.

T-homenál vettem a készüléket, van lehetőség külön LG-nél vásárolni/értékesíteni extra garit (LG B8)?

Más: HDR-es mozizás esetén ti is 100-as OLED fényerőt használtok? Nekem kiég a szemem sötét szobában, de az RTINGS szerint érdemes 100-on hagyni. A felirat meg ilyenkor olyan világos sötét jelenetnél mintha hegesztenék :D Erre megoldást jelenthet ha KODI-ban szürkére rakom a felirat színét, de ez meg ugye nem működik a beépített feliratoknál, csak az srt -knél.

[ Szerkesztve ]

(#18239) Partizan182 válasza akela91 (#18238) üzenetére


Partizan182
senior tag

HDR-hez 100/100 kell, a felirat engem is éget, jó megoldást még nem találtam rá (Netflix + belső lejátszó). Arra figyelj hogy rendes képmódban használd (ne ilyen Vivid meg Standrad).

(#18240) tothl válasza Partizan182 (#18239) üzenetére


tothl
addikt

Asszem a felirat színét lehet állítani netflixen is.....mintha...

(#18241) Partizan182 válasza tothl (#18240) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ja, kékre sárgára pirosra, de szürke pont nincs, se occupancy se semmi. Pedig webes appon mindent lehet állítani, csak a Webos app ilyen csirke.

(#18242) akela91 válasza Partizan182 (#18239) üzenetére


akela91
addikt

Mindenhol az ajánlottat használom KODI filmeztéshez: Expert Dark room, játékohoz game mód, IPTV-hez meg egy módosított Expert Dark Room-ot, egy pár extrával.

40-50-es fényerőn használom a TV-t non HDR-ben, a 100/100 HDR-ben kiégeti a retinám. Szó szerint hunyorgok. Ha kikapcsolom a HDR-t akkor egy alapból 2160p -s HDR- es film egy HDR nélküli változattal lesz egyenértékű?

[ Szerkesztve ]

(#18243) torma1981 válasza AL (#18237) üzenetére


torma1981
veterán

Tuti hogy most nincs 5 év garancia akció. Lg most nem ad hozzá.

(#18244) tothl válasza Partizan182 (#18241) üzenetére


tothl
addikt

Mondjuk én sokat nézem a sima fehérrel és nem égett még be.

(#18245) FollowTheORI válasza akela91 (#18238) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

OK. Csak később se lepődj meg ha lesz egy pici... főleg azért írtam. :)

Amúgyis használni kell és nem tesztelgetni... az nem okoz semmi örömöt. :D ;)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18246) janos666 válasza Mentolka (#18235) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A fényképe első ránézésre viszonylag vadul nézett ki (fekete ablakok a szürke háttéren), bár kicsit tovább nézegetve valószínűleg kiemelte a dolgot a fényképező autotuning-ja (vélhetően a háttér világosabbnak, az ablakok sötétebbnek tűnnek, jobban elüt mint élőben az auto-exposure és black-crush miatt).

Ha általában úgy nézne ki szabad szemmel, engem az szerintem már zavarna néha PC-s használat közben, de időnként feltűnhetne sötét film/játék-jelent alatt is.

+ rémlik, hogy láttam már látványos IR-t fiatal OLED-eken (főleg egy ~0 órás B6-on), de olyan agresszívet még nem, mint amit a kép mutatott, de az is igaz, hogy sohasem úgy álltam hozzá, "keressük úgy és addig, amíg találunk és ha elsőre nem találunk akkor meg próbáljunk csinálni, hogy legyen mit találnunk").

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18247) janos666 válasza akela91 (#18242) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem valamit elnézel HDR ügyben.

Ha HDR / Cinema vagy Technicolor módban nézed 100/100-on a HDR tartalmat, az kb. annyira világos egy átlagos jelenetben, mint ha SDR-ban 20/85-ön néznéd (vagy ha HDR-hez Low-on hagyod a Dinamikus Kontraszt-ot, akkor 30/85 vagy 25/100 környéke). Ez szerintem pont jó lazán világított vagy sötét szobába, de sokan erre azt mondják, hogy túl sötét (már a sötét jelenetek és leszámítva a pontszerű fehér pacákat, amik leégnek a képről).

Nem SDR anyagot néztél te a kamu HDR módban (amikor a TV konvertál HDR-be)?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18248) akela91 válasza janos666 (#18247) üzenetére


akela91
addikt

Nem, rendes HDR-es anyagot néztem technicolor módban. A felirat önmagában annyira fényes volt alul, hogy az vakított(szélesvásznú film ergo a felirat a sötét sávban volt, így 0 vs 100% kontrasztú és fenyerősségű különbség lépett fel HDR módban ugye).. A szoba full sötét, a tv mögött van halvány narancssárga led szalag, ami pici fényt ad (ambilight like).

Megnéztem:
HDR adatok a filmnek amit néztem:

Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : SMPTE ST 2084
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
Mastering display color primaries : R: x=0.680000 y=0.320000, G: x=0.265000 y=0.690000, B: x=0.150000 y=0.060000, White point: x=0.312700 y=0.329000
Mastering display luminance : min: 0.0050 cd/m2, max: 4000.0000 cd/m2
Maximum Content Light Level : 500 cd/m2
Maximum Frame-Average Light Level : 200 cd/m2

[ Szerkesztve ]

(#18249) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Xbox kapott DV támogatást... LG tulajok örülhetnek... kíváncsi leszek hogy muzsikál majd a játékokkal. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18250) Partizan182 válasza tothl (#18244) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem a TV ég be hanem a szemem ki :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.