Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Joshi válasza belan (#18596) üzenetére


Joshi
titán

Pont esti filmezésnél nem kell a magas fényerő, a tévéadásnál meg gondolom azért veszed vissza 17-re hogy kíméld a panelt az esetleges képvisszamaradás miatt.

(#18602) Joshi válasza sakal83 (#18597) üzenetére


Joshi
titán

Érdemes alacsonyabb fényerőnél filmezni, mondjuk azt nem tudom hogy LG-nél a 120cd/m² fényerő milyen értéken van. Igazából nem fontos hogy pont ennyi legyen lehet magasabb is, de ne térjen el nagyon.

Érdekesség képpen PH-s tesztekből ollóztam ki egy LG B7/ LG C8/ Pana FZ950/ Sony A1 gyári profil mérés táblázatokat. Látható hogy az LG B7-nél még milyen magas értékek voltak alap beállításban, szerencsére C8 már sokkal jobb.

LG B7

LG C8

Panasonic FZ950

Sony A1

(#18603) dgyuri0123 válasza Joshi (#18602) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pana True Cinema 101 cd. :)

"csak a zene van"

(#18604) Joshi válasza dgyuri0123 (#18603) üzenetére


Joshi
titán

Igen, tök sötét szobában jó lehet ez az érték is. De nézd meg az LG B7 Technicolor 229,5 cd értékét, nem is értem hogy lehetséges ez. :Y

(#18605) belan válasza Joshi (#18601) üzenetére


belan
addikt

Igen kímélni kell a panelt ,játék yutube meg film arra mehet a 55 60 közötti oled fény .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18606) krx21 válasza Joshi (#18604) üzenetére


krx21
nagyúr

Úgy hogy gyárilag, ha jól emlékszem az oled fény 80-on van Technicolor sémában. De lehet, hogy tévedek és akkor a többiek kijavítanak.
Szóval a B7 a legfényesebb... Helyes... :DDD
A Sony meg sötét mint az éjszaka és az oled fénnyel is csak 3 lépcsőben tudsz játszani... ;]

[ Szerkesztve ]

(#18607) junior19 válasza krx21 (#18606) üzenetére


junior19
senior tag

"A Sony meg sötét mint az éjszaka és az oled fénnyel is csak 3 lépcsőben tudsz játszani..."
Miért is? Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy van ez a 3 lépcsős állítás.

codec project

(#18608) dgyuri0123 válasza Joshi (#18604) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

LG-nél "nem normálisak" a gyári értékek. :N Rtings ugye 17-es oled fényt javasol hozzá, a usrek többsége mégis ennek a többszörösével hajtja. Nincs etalonjuk, így fogalmuk nincs némelyeknek, mi a jó megvilágítás.

Most szemét leszek... évtizedes LCD-s "tévelygés" után mit is várhat az ember tőlük. ?? ;]

"csak a zene van"

(#18609) torma1981 válasza dgyuri0123 (#18608) üzenetére


torma1981
veterán

Én 35-40-en használom. Nekem pl a mozi nagyon sötét. Mindenkinek más a szeme. Oled-nel meg fontos a jó beállítás mert elvesznek a fekete részek.

(#18610) dgyuri0123 válasza torma1981 (#18609) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az a lényeg, hogy a feketének nincs saját fénye, ettől fekete. Ha eddig láttál fényt, akkor te is lcd-t használtál és megszoktad, hogy állandóan szürkén derengett valami a "sötétben". Éjszakai erdő mélyén lesznek bizony bebukott szürke árnyalatok, de ez így van a valóságban is.

Amúgy, nem láttad a YT bemutatót, mikor az oled rommá veri a Qledet a "Harry Potter jelenetnél" ? A Qled annyi sötét részt elbukott, hogy gyakorlatilag nem látszott semmi a képernyőjén, az oled pedig a legapróbb részletet is megmutatta.

Az meg fals, hogy mindenkinek más a szeme (kivéve ha beteg). Ha elmész moziba, szerinted nem mindenki ugyanazt "kapja"? Dehogynem. Érdekes módon senki sem panaszkodik hogy mennyi bebukott sötét árnyalat volt a film alatt, pedig moziban aztán igazán nincs fényerő (és a nézők is igen vegyes korúak és a szemük is mind különböző). Még 60 cd sincs, nemhogy 2-300. ;) Csúcsfényekről ne is beszéljünk...
De nem akarok ezen vitázni folyton. Tettem egy megállapítást és tartom magam ehhez.. pont. Nem kell meggyőzni az ellenkezőjéről, hiszen mindenki úgy használja az eszközeit, ahogyan szeretné. Mondjuk lehet távirányítóval is szöget beverni. Semmi közöm hozzá... :D

"csak a zene van"

(#18611) McKalton válasza dgyuri0123 (#18603) üzenetére


McKalton
tag

én ebben használom a tv-m true cinema. Nagyon kiváló képet ad így és nem sötét. Sőt ez az optimális. A legtöbb kiégeti a szemem.

Hardwired!

(#18612) dgyuri0123 válasza McKalton (#18611) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ennyi.. :C

Pana plazmát én is így használtam és be@arás volt a képe. Oled ennél csak jobb lehet. Következő oledem valószínűleg Panasonic lesz.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18613) belan válasza krx21 (#18606) üzenetére


belan
addikt

Ezert nem nagyon égbe a Sony mert sötét mint a éjszaka 😂)))

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18614) Joshi válasza junior19 (#18607) üzenetére


Joshi
titán

Hagyd butaságokat beszélnek, mindegy is. :DDD Egyébként Sonynál a Csúcsfény az LG Oled fény akar lenni, és Sony Csúcsfénye csak 3 fokozatban állítható (alacsony, közepes és magas). Erre gondolt krx21. Persze LG-nél is fölösleges 0-100-as skála, mert ott is valahol a 20-50 közötti érték a jó, de LG-sek elmondhatják hogy ők 1-es léptékben állíthatják. :D

(#18613) belan "...mert sötét mint a éjszaka"
Erre most tudnék mondani valamit, de inkább nem teszem. ;]

(#18615) Pro Koryak válasza dgyuri0123 (#18612) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Következő oledem valószínűleg Panasonic lesz."

Miért?

(#18616) Joshi


Joshi
titán

Ha igazán szépet akartok látni nézzétek meg a Nature Relaxation Films csatornát youtubon.

(#18615) Pro Koryak ha ma vennék OLED-et biztosan a legolcsóbbat venném, és igen lehet hogy LG lenne az. :DD

[ Szerkesztve ]

(#18617) dgyuri0123 válasza Pro Koryak (#18615) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mert Panasonic fun vagyok. :) Tévében.

Viszont 1 millióért nem kell semmilyen 55"-os oled és a Panasonic még ennél is többe került, mikor vettem az LG-t.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18618) Joshi válasza dgyuri0123 (#18617) üzenetére


Joshi
titán

"Viszont 1 millióért nem kell semmilyen 55"-os oled..."
1 milláért már a 65"-os OLED sem kell. :D

(#18619) torma1981 válasza dgyuri0123 (#18617) üzenetére


torma1981
veterán

Mint többen írták semmi különbség szinte az Oledek között. 1-2%.
Ha falra rakod a tv-t akkor meg szinte csak az ár /garancia a legfontosabb. De mindenki azt választ amit akar. Talán majd jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#18620) Pro Koryak válasza Joshi (#18616) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Annyira "relaxált" leszel, hogy majd beégeted a Sanyikát... :DDD

Én is még :F milyet vegyek. Csóró oled b8 ;] vagy af8 vagy fz800???

Pár hét és kiderül.

(#18621) Joshi válasza Pro Koryak (#18620) üzenetére


Joshi
titán

"...Pár hét és kiderül."
Nagyon rossz időszakot választottál vásárlás szempontjából. Én inkább megvárnám a következő évet, mert ~fél év múlva a 2018-as modellek sokkal olcsóbbak lehetnek. Nem tudom mekkora méretben gondolkozol, de én rábeszélnélek a 65"-os méretre.

(#18622) McKalton válasza dgyuri0123 (#18617) üzenetére


McKalton
tag

másfél hete vettem edigital-ból 799eftért. Mert volt rá szeptemberben akció, mondjuk 1 hónapot kellett rá várni. Ezen áron még mindig a legolcsóbb 65-ös 2018-as modellek között még a 65C8 is drágább.

Hardwired!

(#18623) krx21 válasza junior19 (#18607) üzenetére


krx21
nagyúr

Joshi kolléga már meg is válaszolta: #18614
Szóval ez azért nekem kevésnek tűnik. Legalább egy 1-10-es skálán mozogna...,

(#18624) Pro Koryak válasza Joshi (#18621) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Na igen de köv. év elején meg majd: nemsokára jönnek az újak, akkor meg azért várnék.
Idén mindenképpen veszek 55"-ost.
Van projim is, ez mellett vagy épp kiváltani nekem kevés a 65" mozizni ... :O és plusz ~300e-et nem ér.

Pár hét és ismét lesznek jelentős akciók, majd akkor.
Pl. az 55fz800 is volt már 480e(most is 500e akciósan) és a teljes ára is már csak 560-ra megy vissza, nem 700-ra, mint pl. az lg c8 vagy a sony af8-é.

(#18625) Joshi válasza krx21 (#18623) üzenetére


Joshi
titán

"Szóval ez azért nekem kevésnek tűnik. Legalább egy 1-10-es skálán mozogna...,"
Ezt mire alapozod hogy kevés? A Csúcsfény vagy nevezzük OLED fénynek, egy elnagyolt valami, fölösleges olyan léptékkel állítani mint a sima fényerőt, a finomabb beállításra pont a fényerő való.
Mondok egy példát. Mikor kalibráltam az A1-et felraktam a Csúcsfényt maxra, de ilyenkor a 120 cd értéket a sima fényerővel már el se tudtam érni annyira le kellett venni a fényerőt. Semmi értelme nincs Maxra tenni a Csúcsfényt, max akkor ha áruházi fényviszonyokra kalibrálnám a tévét, mert ott nem a 120 cd a mérvadó. Remélem érthető amit írtam.

(#18624) Pro Koryak ha mozira projit használsz, akkor minek egy 55"-os egérmozi fél milláért? Bocs, csak hangosan gondolkodtam. :B

[ Szerkesztve ]

(#18626) janos666 válasza Joshi (#18625) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ő itt szerintem arra célzott, hogy nem tartja elég precíznek a kapcsolót, több lépcsőt szeretne.

Nem azonos az egyes gyártók képbeállítás menüjeinek a felépítése. Ugyan ez volt régen a PDP-knél is: van amikor az LCD-s "héttérvilágítás erősség" csúszkára hajazó opciót is kapsz (OLED Fény, PDP Celafény, Csúcsfény, stb néven, mikor épp hogy hívják) és van, amikor egyetlen Kontraszt csúszka vezérli csak (érdemben) a 100% fehér fényességét (persze a konkrét név itt sem feltétlenül a Kontraszt szó, hanem amit épp megálmodtak). Aztán ezen felül más és más az egyes csúszkák/léptetők finomsága (pl. 3, vagy 10, akár 100 lépés min-max közt).

Jelen esetben a mostani OLED-eknél szerintem semmi más nem indokolja azt, hogy ne csak egy Kontraszt vezérelje a ketté választott mókát, hogy a két külön kapcsolóval lehessen más-más ABL intenzitást hozzárendelni egy-egy 100% fényerőhöz, aminek semmi más jelentősége, csak a "sötétzöldség: AAA+++ energiasztály, mennyit fógyászt az a TV, megöli a jégsapkákat, nekem olyan kell ami 10W-al kevesebbet eszik.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18627) NY_A válasza Joshi (#18625) üzenetére


NY_A
őstag

"Egérmozi"
Ez tetszik. :DDD Amikor megvettem a 42-es után az 55-öst kissé nagynak hatott. Most már a 65-öst sem bánnám.

(#18628) PuMbA válasza dgyuri0123 (#18610) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha eddig láttál fényt, akkor te is lcd-t használtál és megszoktad, hogy állandóan szürkén derengett valami a "sötétben"."

Kivéve, ha VA LCD panelt nézett, mert annak nem szürke, hanem nagyon sötét kék az "ismertető színe". A szürkeség és a fátyol az csak IPS-nél van.

[ Szerkesztve ]

(#18629) Joshi válasza janos666 (#18626) üzenetére


Joshi
titán

"Ő itt szerintem arra célzott, hogy nem tartja elég precíznek a kapcsolót, több lépcsőt szeretne."
Mindenki azzal érvel, hogy OLED és OLED között nincs szinte semmi különbség. Most meg azzal jössz hogy minden gyártó beállítása más és más így az eredmény is más adott esetben. Én leírtam egy konkrét példát, akkor cáfold meg te is egy konkrét példával az ellenkezőjét. Tudom hogy LG B7-ed van és azt is tudom hogy profi kalibráló is vagy. ;)

(#18630) Joshi válasza PuMbA (#18628) üzenetére


Joshi
titán

Ne gyere megint az LCD-vel, ezt már számtalanszor kértük tőled. :( A VA panelnek meg másban vannak gyengéi, nem is akármilyenek.

(#18631) belan válasza Joshi (#18630) üzenetére


belan
addikt

Most miért vagy ilyen biztos uncsizik ,legalább segít valakinek valamiben .)) de amúgy 1000x egy VA panel mit egy ips !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18632) Joshi válasza belan (#18631) üzenetére


Joshi
titán

Mozira egyik LCD panel se igazán jó, arra találták ki az OLED-et. Ha meg nem mozi de mondjuk legyen LCD, akkor én az IPS-t választanám. Mindent meg lehet beszélni, de a VA vs IPS LCD témát inkább ne az OLED topikban ha lehet. :(

[ Szerkesztve ]

(#18633) dgyuri0123 válasza PuMbA (#18628) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem a plazma is kevés volt, ezért vettem oledet, szóval a VA panel sincs sehol, IPS meg különösen...
A sötétkék kijelző számomra ugyanolyan kiábrándító és elfogadhatatlan.

"csak a zene van"

(#18634) belan válasza Joshi (#18632) üzenetére


belan
addikt

Jó hat igen az más tészta a VA vs ips ,itt max azt lehet meg kérdezni miben jobb a oled mint a va vagy ips panel .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18635) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Van egy LG oled 65E6V és az a problémám vele,hogy a párom a netről vissza akat nézni valamilyen kereskedelmi csatorna által leadott műsort és nem indítja el a videót,sőtt még az indítási gombot sem teszi oda!
Ellenben számítógépről vagy telóról ugyanazt az oldalt megnyitom ott megy gond nélkül!
Mi lehet a gondja vagy mi az orvosság rá?
Youtube frissítve van rajta!
Köszönöm

Bendegúz

(#18636) Joshi válasza atka76 (#18635) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk ha konkrét linket írnál ami nem megy a tévén, akkor érdemben is lehetne segíteni. ;)

(#18637) Joshi válasza Pro Koryak (#18620) üzenetére


Joshi
titán

"Annyira "relaxált" leszel, hogy majd beégeted a Sanyikát... :DDD"
Ez a video elég mozgalmas ahhoz, hogy ne égjen be a technika. :D Amúgy is csak az LG ég be. ;]

2160@60p HDR, nagyon dujva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18638) belan válasza Joshi (#18637) üzenetére


belan
addikt

Hat sanyika nem fog beégni mert sötét szegény )))))

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18639) Joshi válasza belan (#18638) üzenetére


Joshi
titán

LG viszi ezt a videjót? ;]

(#18640) belan válasza Joshi (#18639) üzenetére


belan
addikt

Nem néztem meg a videjót meló van ))

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18641) Joshi válasza belan (#18640) üzenetére


Joshi
titán

(#18642) PuMbA válasza Joshi (#18630) üzenetére


PuMbA
titán

Nem én kezdtem az LCD-t :) Csak kiegészítettem az információt, hogy szürkeség nem minden LCD-nél van.

"A VA panelnek meg másban vannak gyengéi, nem is akármilyenek."

Igen, vannak, de ezért találták ki az AMVA3 panelt, amiben már javítottak ezeken a gyengéken is. Sok Iiyama ProLite profi monitorban van már IPS mellett AMVA3 panel.

[ Szerkesztve ]

(#18643) krx21 válasza Joshi (#18641) üzenetére


krx21
nagyúr

A Sony-n van YouTube? :Y ;]

(#18644) PuMbA válasza dgyuri0123 (#18633) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, a plazmán is látszik valami :)

(#18632) Joshi: IPS-nek a reakcióideje és a nézési szöge mindig jobb lesz, mint bármelyik VA-nak és ez nem igazán fog változni :)

OFF VÉGE.

[ Szerkesztve ]

(#18645) Pro Koryak válasza Joshi (#18625) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mert lg plazmám van és már unom a zoomolgatást a ghost/burn in miatt.
Az lcd felhős, foltos paneljeiből viszont nem kérek + az 1000:1 vagy max 5000:1 kontrasztból sem.
Pl egy sony xf9005 is 4-500 lenne a zf9005 meg még több, qled szutyok meg nem kell!

Sok filmet, sorozatot, amik nem érik meg a projektort, tévén nézem + sok ismeretterjesztő csatornát és sportot, amik elég jó minőségűek itt 1080i-ben is. :R

[ Szerkesztve ]

(#18646) bayarena


bayarena
aktív tag

Új oled vásárlóknak van vhol összeszedve infó az oledekről és a használatukról? Pl az nekem semmit se mond h oled fényerő:)
thx

(#18647) ravasz21 válasza AL (#18554) üzenetére


ravasz21
csendes tag

Helló!

Mindent megpróbáltam, de a hiba csak nem szűnik meg. Remélem az LG szerelői tudnak rá megoldást. De kötve hiszem, ugyan is az egyik mérnökével beszéltem és Ő is értetlenül állt az egész dolog előtt! Én azt javasoltam nekik, hogy ha van lehetőségük akkor hozzon a szerelőjük egy LG ultra HD bluray lejátszót próbára.

ha esetleg ezzel sem kompatibilis az új oled készülék akkor cseréljék ki.!

üdv. ravasz!

(#18648) Pro Koryak válasza ravasz21 (#18647) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Úgy sincs hd hang, ha csak egy hdmi kábellel az erősítőbe megy a jel és onnan a tévébe tovább a kép?
A lejátszó 2. hdmi kimenete teljes értékű? Ezek elvileg csak a hangot tudják kiküldeni, bár azt kellene mindegyiket.

(#18649) Joshi válasza krx21 (#18643) üzenetére


Joshi
titán

Van, de nincs HDR. :DDD A PC volt rákötve a tévére mert kalibráltam a Játék HDMI bemenetet.

(#18650) Joshi válasza ravasz21 (#18647) üzenetére


Joshi
titán

Kapcsold ki a CEC funkciót minden eszközön.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.