Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) belan válasza krx21 (#18350) üzenetére


belan
addikt

De kép minőségben milyen volt nem égete ki a szemed a nagy fényerő 😂vagy a brutális képe mert a lg az elég fapados kép minőségbe hozzá 😂

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18352) Joshi válasza dgyuri0123 (#18349) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy írtam már korábban, a tévé elsősorban a képről szól. Engem hidegen hagy pl egy hangprojektor mert van külön hangrendszerem. Akinek fontos a tévé hangja az nézzen utána hogy mit tud az adott készülék ezen a téren is. Egyébként a Sony hangja kifejezetten jó az Acoustic Surface-nek köszönhetően, én csak utólag tudtam meg hogy van benne mélynyomó is. Persze nem szól úgy mint egy hangprojektor, de nem is foglal akkora helyet. Egyébként a hangzás sokkal inkább megfoghatatlanabb valami mint a kép.

(#18350) krx21 ez szubjektív, mindenkinek más tetszik ezzel nem kell foglalkozni. Amúgy nekem a falon van a tévé, szóval a lábat én soha nem nézem nem mérvadó. Legalább nyomkodtad a menüjét?

(#18353) belan válasza Joshi (#18352) üzenetére


belan
addikt

Én A1 biztos nem tenném fel a falra az úgy a szép ahogy van !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18354) sakal83 válasza Joshi (#18347) üzenetére


sakal83
addikt

Mert te neked futtttya ra a tobbinek meg jar a csorolgoled:)

Meg mielott morci lennel:

"ellenben a többséggel akik nem azért vettek azt amit mert jobb, hanem mert olcsóbb."

Ertem hogy lassan egy eve onigazolod magad az 1.2m 65os oleddel de szerintem kicsit vicces mar ez. Elhisszuk jo a sony minel dragabb annal jobb. Bar most mar azt irod hogy olcsobb. Lehet hogy azert mert szar? Aki most vesz a sonybol azert veszi mert olcsobb? Illetve ha olcsobb akkor gyengebb a minosegellenorzese? Csak szabadon Toled:)

[ Szerkesztve ]

(#18355) Joshi válasza belan (#18353) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is tetszik az A1 lábon, de a szekrényen ott van a batár centersugárzó.

(#18354) sakal83 ez a napnál is világosabb hogy így van. Van aki azért mert még az 55"-os LG-re is alig futotta, van aki azért mert sajnál vagy nem akar több pénzt tévére költeni. Ez ugyan olyan mint egy lejátszó, van aki Aliexpresses Amlogicos lejátszóval tolja, van aki kifizeti az Oppo 203-ért a 300k-t is. Ennyi.

ui.-ra: nem 1,2milla volt hanem csak 1milla. Látom folyamatosan félre akarjátok érteni amit írok. Tegnap pont veled harcútam, mert azt állítottátok hogy a Sony drágább és fagy az Android. Ne kezdjük megint. Egyszerűen csak hülyeségeket hordtok össze ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#18356) belan válasza sakal83 (#18354) üzenetére


belan
addikt

Pana jobb mint a Sony és drágább is általában szóval a ő oled tv-je is csóró A-tól függ milyen szemszögből nézzük 😂😂 joshi nekem a A1 tetszik talán legjobban külsőre kár azt a tv falra tenni . De azt is meg értem nem tudod meg oldani hogy a lábán álljon .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18357) daneel_hu válasza Joshi (#18347) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Azt nem tudom megmondani hogy 55"-os méretben miért tartja magas áron az OLED tévéit a Sony és Pana. Gyanítom ezt a méretű panelt magasabb áron adja tovább a partnereinek az LG, csak hogy megmaradjon a legolcsóbbnak az LG."

Ennyi, ez üzlet.
Ugyan nem ismerem az LG árképzését, de amennyiben ők gyártják a tévé legfontosabb részét - és azt adják a partnereknek el -, akkor bizony eleve olcsóbb lesz az LG tévéje, a többiek pedig kénytelenek magasabb áron adni. Amennyiben hasonló profitot szeretnének példányonként.

Azért is fizetsz többet a SONY-ért mert a panelt nem ő gyártja.

(#18358) daneel_hu válasza Joshi (#18355) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem felesleges azon vitázni, hogy az LG-OLED panellal ellátott tévék közül melyik a jobb.
Még a tesztek is nevetségesen kicsi különbségeket hoznak...
2 éve olvasom a topikot, nagyjából mindegyik modellnek ugyanaz az erőssége és problémája is. :)

Még ha lenne egy 4000 nites modell, működő és értelmes BFI-vel akkor azt mondanám: ez IGEN!
De kb nulla különbségek vannak.

(#18359) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, kipróbáltam, működik az TV-s Netflix progival a felirat szín/méret állítás, be lehet állítani ezt is úgy, hogy ne égesse ki a szemet:

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18360) energomatt válasza torma1981 (#18340) üzenetére


energomatt
senior tag

"És miben jobb? Láttad akár a B7/B8/C8 páros mellet este ugyan azt nézve? Mi a lapján tudod hogy jobb?
A netán kamu tesztek alapján? És mennyivel jobb? Nagyon, kicsit? Nem offence hanem csak érdeklődök."

Ok, lehetnek kamu tesztek is. Akkor idézz be ide olyan teszteket, amelyek szerinted nem kamu tesztek és valóban részletesen ősszehasonlítják az LG és Sony Oledeket !

(#18361) belan válasza daneel_hu (#18358) üzenetére


belan
addikt

Ebbe egyet kell értsek veled kb nulla a különbség vagy nagyon minimális a különbség !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18362) b.kov válasza torma1981 (#18346) üzenetére


b.kov
senior tag

Rendben, köszönöm. :R

(#18363) belan


belan
addikt

Az miért van mostanában azt csinálja a tv sokat nézzem a YouTube és wi-fi néha el megy utána nem tudom vissza kapcsolni a WiFi-t csak ha kikapcsolom a tv akkor lesz újra jó , és ha ki kapcsolom néha 2x kattan egyet .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18364) janos666 válasza belan (#18363) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is az a tapasztalatom, amit sokan írnak fóromukon/redditen: csak a 32-42 csatornákon, avagy 5170-5250 MHz tartományban használd.
Mivel ez nem DFS köteles tartomány, így be tudod állítani az AP-t fixen erre (a magsabb DFS csatornákon is kérhetsz konkrét értéket, de szabvány szerint elugrik onnan máshova, ha olyanja van: radart lát, vagy szimplán túlzsúfoltnak érzi).
Nekem még külön le kellett tiltanom a MAC-jét a 2GHz rádiókról is, hogy odataláljon az AC-s 5GHz-sre.

Ha áramtalanítod, akkor mindig "kattan", de igazából fel fog ugrani az AP-ra, ha tetszik neki a csatorna és türelmesen vársz és később kevesebbet problémázik ha ezen maradsz.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18365) belan válasza janos666 (#18364) üzenetére


belan
addikt

Köszi a infót 👍

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18366) Laci13


Laci13
tag

Nekem ez lesz első Oled tv-m. Egy Panasonic plazmát 55ST60 vált.
Képminőség pl tv adásnál lesz olyan minőségű 65C8 vagy 65AF8 -al is jobb lesz vagy lehet rosszabb kb 2.8m-ről nézve?

[ Szerkesztve ]

(#18367) belan válasza Laci13 (#18366) üzenetére


belan
addikt

Nem tudom hogy neked milyen volt plazmán de nekem oled tv jobb a adás mint LED LCD .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18368) sakal83 válasza Laci13 (#18366) üzenetére


sakal83
addikt

Sajnos rosszabb lesz a sima sd tv adas. A plazma ota csak rosszabb lett.

(#18369) Drakk


Drakk
tag

Ma végre megérkezett az LG 55C8! :)
Én UPC Mediacard (CL+) használok.
Az eddigi WebOS 1.5-nél a csatornák sorrendjét szabadon tudtam voltoztatni.
A mostani WebOS 4.0-nál a csatornaszám változtató funkció eltűnt.
Csak zárolni/feloldani illetve kihagyni/visszaállítani lehetőséget találom.
Hogy lehet a csatornák sorszámát módosítani?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#18370) Partizan182 válasza janos666 (#18359) üzenetére


Partizan182
senior tag

Így meg láthatatlan (a felirat) :(

Attam rá egy semitranspanent black hátteret, ez most so-so. Köszi a tippet azért.

(#18371) janos666 válasza Partizan182 (#18370) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most csak demonstráltam, hogy ilyet is lehet. Beállíthatod az alapértelmezettől nagyobbra és kontrasztosabbra is (az alap fehértől világosabb fehérre nem, de adhatsz neki vastag fekete árnyékot, hogy kiüssön). Játszogass egy kicsit a beállításokkal és látod mit lehet.
Én személy szerint el bírom olvasni így is, ahogy mutattam (nincs szemüvegem és viszonylag közel ülök), főleg hogy ~95% megértem hallás után, és csak néha kell rápislantanom.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18372) Gtaati válasza BITBOYS (#18150) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Igaz megkésve,de most jutottam odáig, hogy megnézzem a beállításokat: Nvidia kártyát használok, alap esetben nálam az asztal 1920x1080 Nvidia színbeállítások használata, asztal színmélysége 32bit, kimeneti színmálység 12bpc, Kimeneti színformátum RGB, kimeneti dinamikatartomány Teljes. Tv-n: Lg 55B7: Játékmód az alancsony inputlag miatt és a bemeneti cimke is pc vagy konzólra legyen állítva 50-es oled feny 85 kontraszt, a többi beállítás alapon, speciális beállításoknál Dinamikus kontraszt szín kikapcsolva, Gamma közepes, További beállításoknál minden kikapcsolva a fekete szint az magas, hát röviden ennyi ahogy én a tvt pc-n és játékokhoz használom, filmet én külön médialejátszóról nézek, természetesen lehet variálni izlés szerint a beállításokon, remélem tudtam segíteni!

(#18373) Partz


Partz
senior tag

(#18374) Strezi


Strezi
őstag

Elkelt! ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#18375) energomatt válasza Strezi (#18374) üzenetére


energomatt
senior tag

Most kell venni, amíg ilyen kedvezö áron van.

(#18376) krx21 válasza Strezi (#18374) üzenetére


krx21
nagyúr

El tudnám képzelni otthon. ;)

(#18377) Gtaati válasza Strezi (#18374) üzenetére


Gtaati
őstag

Azta qu..... életbe, hát ez a méret és árazás már nem piskóta :Y

(#18378) Joshi válasza Gtaati (#18377) üzenetére


Joshi
titán

Most csak én nem látom az árazást vagy tényleg nem látni az árat? :DDD

(#18379) Gtaati válasza Joshi (#18378) üzenetére


Gtaati
őstag

Hát én sem látom, de netes ára olyan 2,4 milla korül van:)

(#18380) Joshi válasza Gtaati (#18379) üzenetére


Joshi
titán

És az jó ár? :U Árukereső szerint volt 2,2 is.

[ Szerkesztve ]

(#18381) Gtaati válasza Joshi (#18380) üzenetére


Gtaati
őstag

Azt nem tudom, van akinek biztos.... :DD Én örültem, hogy az 55B7-t meg tudtam venni :))

(#18382) Pro Koryak válasza Gtaati (#18377) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ne tévesszen meg a doboz, a tévé kisebb! :DDD

(#18383) krx21 válasza Joshi (#18380) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont ennyiért néztem meg egy 75" 8K Quledet tegnap...

(#18384) NY_A válasza krx21 (#18383) üzenetére


NY_A
őstag

Ennyiért lehetett egyáltalán megnézni? :DDD

(#18385) krx21 válasza NY_A (#18384) üzenetére


krx21
nagyúr

:) 8K demó ment rajta... De hát mégiscsak egy LCD.... Fényerős MM-ban is kiszúrtam a felhőket, amit nem tudott lekezelni a local dimming... Attól függetlenül látszódott a 8K jelen léte... Csak hát minek...

[ Szerkesztve ]

(#18386) daneel_hu válasza Strezi (#18374) üzenetére


daneel_hu
addikt

Megvetted? :)

(#18387) OPiiPO válasza janos666 (#18359) üzenetére


OPiiPO
addikt

Tehát a webes kliensen kellett beállítanod a felirat paramétereit, és a TV-s kliens is átvette azokat, jól értem?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18388) belan válasza krx21 (#18376) üzenetére


belan
addikt

Nem csak te 😂😂

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18389) Drakk


Drakk
tag

Valaki a 18369 kérdésnél tud segíteni?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#18390) Joshi válasza Drakk (#18389) üzenetére


Joshi
titán

LG-nek nincs valamilyen csatornarendezős progija mint a Sonynak a Sony Channel Editor Ver.1.1.0? Már a legtöbb gyártónak van hasonló megoldása.

Találtam valami ChanSort nevű valamit, elvileg működhet ez is. De majd egy LG tulaj eligazít.

LG-hez ezt írják: "Some LG models require a special service remote control to access the import/export functions (see Wiki for details)"
Egyes LG modellekhez speckó távirányító kell az Export/Inporthoz.

Találtam olyat is hogy SetEdit.

[ Szerkesztve ]

(#18391) bandi0000 válasza Drakk (#18389) üzenetére


bandi0000
nagyúr

belemész a beállításokba a csatorna kereső menübe, és ott van valahol hogy csatorna rendezés, fejből nem nagyon emlékszek rá, de asszem a sárga vagy zöld gombbal tudsz kijelölni 1 csatornát és oda viszed ahova akarod

Xbox One: bandymnc

(#18392) blakey


blakey
titán

Panasonic FZ952 vs Sony AF9 (A9F) 2018 OLED TV Comparison

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18393) dgyuri0123 válasza Drakk (#18389) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nálam Webos 2.0-án működik a Mediacard-os csatornarendezés. Szerintem 4.0-n is ugyanígy működnie kell.

(#18392) blakey : 1 szavazat a Panára. :)

(#18366) Laci13 : ST60-am volt és azt kell mondjam, a mozgásmegjelenítésen kívül semmi egyéb negatívum nincs. Nem vészesen rosszabb, de a plazma ebben még mindig király. Amúgy a többi képi tulajdonság jobb lesz. Szebb színek, iszonyú nagy kontraszt, nyugodt kép, még blokkosodással együtt is (SD-ről beszélek).

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18394) belan válasza blakey (#18392) üzenetére


belan
addikt

Nem tudom de nekem valahogy Sony jobban tetszik a képe .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18395) dgyuri0123 válasza belan (#18394) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Látod, a teszteredmények is pontosan ilyen "korrektek". :D

"csak a zene van"

(#18396) belan válasza dgyuri0123 (#18395) üzenetére


belan
addikt

Jaja pontosan .😂

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18397) Joshi válasza blakey (#18392) üzenetére


Joshi
titán

Mótvá (#18373) Partz :B

(#18393) dgyuri0123 ti csak maradjatok az LG-nél, jó az nektek. ;]

(#18398) dgyuri0123 válasza Joshi (#18397) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tudsz olvasni ? :P

Szívesen hazahoznám a Panát, de megvárom, amíg lemegy az ára LG alá. Ja, hogy ez évekbe telhet???

"csak a zene van"

(#18399) Joshi válasza dgyuri0123 (#18398) üzenetére


Joshi
titán

Azért írtam mert tudom hogy az LG mindig olcsóbb lesz .

(#18400) belan válasza Joshi (#18397) üzenetére


belan
addikt

Lg legjobb !!!!😂

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.