Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) PuMbA válasza alaves (#18146) üzenetére


PuMbA
titán

A legfontosabbat kihagytad, hogy YCbCr legyen és ne RGB, ugyanis RGB-ből a korlátozott tartomány nem jó, YCbCr-nél meg ugye csak az van, mert az való arra :)

(#18148) tutitibi: VGA driver. A madVR és minden, ami egy számítógépen gépen fut mindig 4:4:4-ben számolódik.

[ Szerkesztve ]

(#18152) #72042496 válasza Mosqu!to (#18145) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elkezdtem írni és csapongó lett, de nincs szívem kitörölni. Talán hasznos is lesz.

"Gondolom a Játék módból isf Expertbe váltás nem húz el minden beállítást, csak párat."

A képmódok SDR-ben és HDR-ben is egymástól függetlenül működnek. Amit pl. SDR-ben a Game mód alatt beállítasz, az úgy is marad. Se az isf, se egyéb másik képmódon nem változtatsz vele, a HDR-ben elérhető Game módon sem. Dedikált infrakód/gyorsbillentyű (mint Denon erősítőkön a Music, Movie és Game preset) tudtommal sajnos nincs ezekre, menüből kell váltani a képmódokat. Az általános képmód (Picture Mode) opcióhoz már van infrakód. Én ezt használom a Harmony-n, majd a nyilakkal eltallózok a megfelelő képmódig. Így pár gombnyomás, és hadonászás nélkül megvagyok.

Viszont ha PC -t is kötnék rá (szeretnék majd), akkor még a PC címkét is állítgatni kéne a 4:4:4 chroma miatt. Azonban a médialejátszóval pl. már semmiképpen sem jó nekem a PC mód, mert úgy nincs képfeldolgozás. A másik lehetőség, hogy hagyom 4:2:2 vagy 4:2:0 chromán a PC-t is, simán csak Game módban használom, mint a PS-t. Ezt tervezem, ezért is felejthettem már el, hogy a PC címke mit csinál.

Továbbá úgy tudom, remélem, ezt jól, hogy a HDMI-bemenetekre külön-külön beállíthatod a képmódokat, és a tévé minden bemeneten külön-külön, SDR-ben és HDR-ben is megjegyzi az utoljára használtat. A bemenetekhez már van dedikált infrakód is. A Magic Remote-on nincs hozzájuk külön gomb, de univerzális távval egy gombnyomás tetszőleges inputra kapcsolni. Ez nekem a Harmony-val tök jó. SDR és HDR közt pedig attól függően vált a tévé, hogy SDR vagy HDR jelet kap. Ezek miatt szeretnék majd mindent közvetlenül a tévére kötni. Jelenleg azért nem teszem, mert a tévéből a sokcsatornás LPCM és HD hangokat nem lehet így kiküldeni az erősítőre. Ezen az eARC fog változtatni. (Meg egy új tévé és új erősítő. :) )

"Az új tv-vel új hdmi kábel is jött, cserélve a régi 1.4-et, ez 2.0-s."

A tévé különböző bemenetein is próbáltad a PC-t? Esetleg egy harmadik kábellel? A kábelre gyanakszom utoljára, de a többi ötletem már leírtam korábban.

[ Szerkesztve ]

(#18153) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Akik konzolt használnak azoktól kérdezném!
Az erősítőbe vagy közvetlenül a TV-be érdemesebb inkább dugni,
van valami jelentősége?

(#18154) #72042496 válasza #72042496 (#18152) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az előbbiből kimaradt, hogy a HDMI-kapcsolást nálam most az erősítő végzi, ezért lehet több eszközöm egy bemeneten, és ezért váltogatom a képmódokat. Az erősítő képfeldolgozó áramkörein átmenő videójel miatt viszont csak a szopás meg a potenciális handshake és CEC nyűgök esélyesebbek, nulla előny mellett. Ez egy kényszermegoldás, ezért is várom, hogy a tévé végezze a bemenetenként beállítások szerint a képfeldolgozást és a HDMI-kapcsolás, az erősítő pedig maradjon a hangfeldolgozásnál.

(#18153) Faresz29: Éppen ezekről írtam ide ezt a regényt. :)

Ha nem kell sokcsatornás LPCM illetve HD hang és nem bonyolítja el a rendszered, akkor én azt javaslom, hogy a tévére kösd.

[ Szerkesztve ]

(#18155) krx21 válasza Faresz29 (#18153) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha az erősítőbe dugod, akkor mindjárt ott a hang is. Ha rögtön a TV-be, akkor még nincs hang, tehát minimum kell egy optikai kábel. Célszerű az erősítőbe, hisz a HDMI tud hangot is...

(#18156) #72042496 válasza krx21 (#18155) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagy ott az ARC, igaz, ahhoz engedélyezni kell a CEC-et (Simplinket). Ez nagy könnyebbség is lehet, vagy éppen egy szívás, attól függően, hogy mit dobott a gép. :)

Erre a kérdésre nincs univerzális tévébe/erősítőbe válasz, mert mindegyiknek van előnye és hátránya is, a tetejébe pedig totál rendszerfüggő, hogy jelentkeznek-e problémák, és ha igen, akkor melyik bekötéssel milyenek.

[ Szerkesztve ]

(#18157) Joshi válasza #72042496 (#18156) üzenetére


Joshi
titán

Erre való a HDMI splitter, természetesen egy minőségibb darab ami nem olcsó.

(#18158) #72042496 válasza Joshi (#18157) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az még egy hasznos eszköz, de azért megbonyolítja a rendszert, nem biztos, hogy indokolt. Plusz tudtommal a 120 Hz-nek és Freesync-nek is betesz a splitter, ezeknek mondjuk az erősítő is. PC-n és XBOX-on pedig ezek egyre inkább szempontok lehetnek. (Freesync OLED-en éppen nincs, remélem, csak egyelőre.).

PC-n működhet még a két HDMI kimenet is mint az Oppón, egyik a tévébe, másik az erősítőbe. Vagy ha az nincs (mert ezeken a csoda RTX-eken pl. nincs), akkor lehet a PC-t a tévére kötni, a hangot pedig bitstreambe kódoltatni és optikán kiküldeni.

[ Szerkesztve ]

(#18159) Joshi válasza #72042496 (#18158) üzenetére


Joshi
titán

Általában minden tévén van legalább 2db teljes értékű HDMI bemenet, szóval az egyik a házimozié, a másik meg a PC vagy konzolé. Szerintem minden megoldható ezeken. A HDMI splitter inkább házimozihoz való.

(#18160) #72042496 válasza Joshi (#18159) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, megoldható, és szerintem meg is fogom oldani. Csak szeretek a legegyszerűbb megoldáson pörögni, mert van hogy adott elképzelés elméletben tökéletes már, a gyakorlatban meg egy őrületes bringagép. Csak ezt akarom elkerülni. :D

(#18161) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Aki már egy ideje a B7/C7 készülékén V5 -ös béta Firmware -t használ, tudna írni róla pár szóban, hogy mit tapasztalt ?
Még nem tettem föl, egyes fórumokon azt írják, hogy semmi változás a Webos verzió növekedésén kívül, illetve, hogy jóval gyorsabban reagál a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#18162) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!
Ha bárki lát valami jó akciót Oled TV-kre akkor ne tartsa magában! 😊
Illetve kérdezem, hogy tavaly érdemes volt-e Black Friday-en vásárolni?
Eddig az Auchan-ban látok 55B7V és 55C7V-t 450-ért, kb ez a legjobb ajánlat...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egy maradhat!!

(#18163) G_P válasza Mcleod (#18162) üzenetére


G_P
tag

Holnaptól a Media Marktokban 21% lesz a Sony A1-es és AF8-as oledekre, pl. az 55A1 474.000 Ft lesz, és van, ahol van még origi is belőle, nem csak minta. :K

(#18164) Drakk válasza G_P (#18163) üzenetére


Drakk
tag

Az LG 55C8 is kap kedvezményt a MM-ban?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#18165) G_P válasza Drakk (#18164) üzenetére


G_P
tag

Kap, 15%-ot, szóval egy százassal drágább, 570 lesz, ha minden igaz :)

(#18166) Bencuz74 válasza G_P (#18165) üzenetére


Bencuz74
újonc

Annyiból már TV-t is vehetsz! 55AF8 nagyon jó lesz, meg állítólag a Panasonic 55FZ800 is jó árat kap. Ezekből kevesebb a gyártási hibás mint 55C8-ból.

(#18167) Benoe77 válasza Bencuz74 (#18166) üzenetére


Benoe77
őstag

Arra gondolsz, hogy az LG 55C8 nem TV? A gyártási hibákra vonatkozóan van valami forrásod?

(#18168) Joshi válasza Benoe77 (#18167) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem arra gondol, hogy ha olcsóbb lesz a Pana és Sony akkor inkább ezeket mint az LG-t.

(#18169) Benoe77 válasza Joshi (#18168) üzenetére


Benoe77
őstag

Ja, már azt hittem, hogy csak azért regisztrált ma, és tett egy azaz egy megalapozott "szakmai" hozzászólást itt, hogy lebeszélje az embereket az LG-ről. De ezek szerint rosszul látom. ;]

(#18170) G_P válasza Benoe77 (#18169) üzenetére


G_P
tag

Szerintem nem kell ebbe többet látni, mint ami, de Joshinak teljesen igaza van, egy A1-gyel vagy még inkább egy AF8-cal, esetleg egy FZ800-zal jobban jársz, mint a C8-cal.
Legalább is ezen a hétvégén mindenképpen, mert olcsóbbak is lesznek :K

(#18171) Benoe77 válasza G_P (#18170) üzenetére


Benoe77
őstag

Azért azok a bizonyos gyártási hibák érdekelnének.
Amúgy csak szerintem árt a topik szakmaiságának, ha valaki új regként becsmérlő megjegyzéseket tesz, hivatkozás nélkül vagdalózik bármilyen márkára?

[ Szerkesztve ]

(#18172) Roliboy84


Roliboy84
csendes tag

Köszönöm Mindenkinek, aki segített/hozzászólt a B7 vs. B8 témámhoz! :)
Jövőhét elején szállítják a B8-at...tűkön ülök :))

(#18173) torma1981 válasza G_P (#18170) üzenetére


torma1981
veterán

Ha csak azt nézzük árban melyik jobb akkor igaz. De szinte semmi különbség nincs a 3 típus között. Azt hogy műszerekkel mit mértek kit érdekel? Emberi szem nem nagyon látja. Itt az ár, garancia a legfontosabb. Mert valaki azt mondja jobb a szín vagy mozgás valamelyiken másik ember meg másikra mondja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#18174) Bencuz74 válasza Benoe77 (#18167) üzenetére


Bencuz74
újonc

Igen az ár miatt gondoltam így, mivel az FZ800 beesik 500ezer forint alá ( :Y ), és az azért nem egy B8 kategória, hiába belépő Pana oled, Sonyra meg relative nagy a kedvezmény a többihez képest, leginkább itt az AF8-ra gondolok hiszen az van egy ligában a C8-al.

Ellenben A1-et kicsit meredeknek tartom a C8-hoz hasonlítani, mégiscsak van több mint 1 év a két tv között.... @G_P

(#18175) G_P válasza torma1981 (#18173) üzenetére


G_P
tag

Azért van különbség. Ha ugyanazzal az anyaggal össze tudod hasonlítani a két tv-t, azért látszik a különbség.

De még ha nem is látja egy teljesen laikus ember, aki Trinitront néz 20 éve, előtte meg Videotonja volt még az első eresztésből, akkor is ott a hang, amiben viszont ténylegesen jobb a Sony.
Árban meg lesz köztük 20 ezer forint. Az itt már szerintem nem tétel.

Na ja, de 100.000 Ft már nem kis különbség. Annyival talán nem rosszabb, hiába van köztük 1 év.

(#18176) Bencuz74 válasza Benoe77 (#18171) üzenetére


Bencuz74
újonc

Olvastam ezen vagy egy másik fórumon régebbi bejegyzéseket és ott találkoztam ilyen problémával, az illető képeket is töltött fel róla...

@G_P Igaz, és az FZ800 is akörül mozog :)

(#18177) dgyuri0123 válasza Bencuz74 (#18174) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"és az azért nem egy B8 kategória,"

Mi a baj a B8-al? Mire alapozod a kijelentésedet? Szerintem nem láttál közelről LG oled tévét.

Én Panasonic "fan" vagyok, de nem találok semmi kivetnivalót az LG oled tévékben.

"csak a zene van"

(#18178) junior11


junior11
veterán

Philips OLED 803 review

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18179) #72042496 válasza dgyuri0123 (#18177) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Panában azért jobb az elektronika, és az anyaghasználat/összeszerelés tekintetében se lenne nehéz leelőzniük az LG-t. De én meg Panasonic OLED-et nem láttam közelről (vagyis de, áruházban), ezért passzolom, hogy a gyakorlatban az milyen. :)

Panánál a szervizháttér miatt aggódnék, szerintem épp te írtál erről a múltkor.

[ Szerkesztve ]

(#18180) powerup2 válasza #72042496 (#18179) üzenetére


powerup2
addikt

Amúgy pc módba hogyan kapom meg a nővelt szinteret hdr-t vga beállitásoknál mire kell tenni mert ha windowsba bekapcsolom a hdrt szaturáltak a szinek valakinek valami ötlet ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#18181) Benoe77 válasza Bencuz74 (#18176) üzenetére


Benoe77
őstag

Igen, és ha jól tudom az LG szó nélkül cserélte neki.

(#18182) #72042496 válasza powerup2 (#18180) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hú, janos666 írt a windowsos HDR-ről, nézd esetleg vissza. Pár nagy frissítéssel korábban nekem egyszerűen nem akart működni, és a PC-s HDR témát akkor elengedtem.

Ráadásul én nem is LG, hanem Samsung tévével próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#18183) dgyuri0123 válasza #72042496 (#18179) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A B8 eléggé izmos hardvert kapott.
Az összeszereléssel sincs szerintem semmi gond LG (oled) háza táján. Panasonicnál is vannak olcsóságra hajazó megoldások. Minden műanyag, mint ma általában mindenkinél... Külsőre semmi különös a Pana, sőt szemből kb. olyan, mint egy 2000-es évekbeli LCD tv. :) A szervize valóban katasztrofális, ha baj van..

Én akkor vennék Panát, ha tartósan olcsóbb lenne/lesz LG-nél, mert az LG egyelőre minden sz@rért cserél gond esetén, ami más gyártónál biztosan nem így van.. ez ad egy határozottan komoly biztonságot. A Pana szerintem is picit jobb, de ez az apró előnye elolvadt eddig az ártöbblete és sz@r szervize miatt. Szóval 400 alatt-körül Pana akkor is, ha a "védőháló" kissé lyukas itt ott, de 400e felett én biztosan nem foglalkozok vele. Én így látom egyelőre.

"csak a zene van"

(#18184) krx21 válasza dgyuri0123 (#18183) üzenetére


krx21
nagyúr

Én az eddigi tapasztalataim alapján, ha idén is vennék oled-et, maradnék az LG-nél... Már írtam régebben, hogy miért...

(#18185) Joshi válasza dgyuri0123 (#18183) üzenetére


Joshi
titán

Azért itt elég sok LG tulajnak kellett már panelt cseréltetni, az ok hogy cserélték is, de mi van gari időn túl? Jó persze biztosan sokkal több LG tulaj van mint más OLED gyártó, de azért fura hogy még egyetlen Sony Pana vagy Philips tulaj se panaszkodott panel problémára.

(#18186) McKalton válasza Joshi (#18185) üzenetére


McKalton
tag

ott a pont!

Hardwired!

(#18187) Partizan182 válasza Joshi (#18185) üzenetére


Partizan182
senior tag

Mert vagytok kb 3man aki nem LGvel tolja. A panel (és tipikus gyíkjai) pont ugyanazok.

(#18188) dgyuri0123 válasza Joshi (#18185) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Talán, mert igen kevesen vannak és esetleg a szervizük eleve elhajtotta őket, vagy egyszerűen csak nem akarnak panaszkodni, ha már 1 millióért vettek tévét, :) vagy fel sem ismerik a hibát, vagy fogalmuk sincs mit kellene látniuk, vagy .... soroljam még ? Százféle okot lehetne még mondani, hogy miért nincsenek jelen pl. itt a fórumon. De amúgy szerintem az "egyéb" márkák százalékos aránya nem lehet 2-3%-nál nagyobb és ha abból indulunk ki, hogy LG oldek között volt 5%-os hibaarány, akkor a kis számok alapján, még el sem adtak az "egyéb" márkákból annyit, hogy kijöjjön belőle egy akármilyen kicsi hibaszázalék. Nem tudom, mennyire volt katyvasz amit írtam, de a lényeg, ha volt 500 db eladott LG oled, arra esett "egyéb" márkából úgy 15 db. LG-ből 5% hibaarány mellett számolva lehetne 25 db hibás készülék.. de nem volt annyi sem. Akkor 15 db "egyéb" eladott modell után hány hibás készülék lehetne szerinted? 0.75 db...

És, ha ezek vevői közül egy sincs jelen itt a PH-n? Akkor sosem fogjuk megtudni, hogy mi a helyzet... :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18189) Strezi válasza Partizan182 (#18187) üzenetére


Strezi
őstag

Ott a pont!

Nekem meg a harmadik LG OLED-em van...

De az előző, ki mit venne beszélgetéshez kapcsolódva, néztem tapogattam az eddigi pana modelleket, nincs valami minőségi kinézete + kezelhetőség miatt sem venném azt. A sony-nak meggyőző a kinézete és a hangja, de ott meg az oprendszer meg a DV kezelése a kritikus pont.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#18190) Joshi válasza dgyuri0123 (#18188) üzenetére


Joshi
titán

Nem véletlenül írtam hogy LG-ből biztosan sokkal többet értékesítettek mint más gyártótól. A statisztikai része így érthető. Viszont aki ide téved ebbe a topikba csak azt látja hogy sz@r az LG. ;]
Pl amcserikában mennyire népszerű az LG? Most nyilván OLED-re gondolok, mert a Sony eléggé népszerű. Mondjuk nem olvastam statisztikát ez ügyben, csak kérdezem hátha ti igen.

(#18191) Joshi válasza Strezi (#18189) üzenetére


Joshi
titán

"de ott meg az oprendszer meg a DV kezelése a kritikus pont."
Hagyjátok már az Android fikázását, kb annyi bug van benne mint minden más oprendszerben. Jó oké nem egy villámvili, de most már közel egy éves használat után kijelenthetem hogy teljesen rendben van. Én úgy vettem észre hogy frissítésről-frissítésre jobb lesz, és sokkal rugalmasabb mint egy zárt rendszer. Sajnos a sokoldalúságnak is vannak hátrányai, ahogy a zárt rendszereknek is.
A DV-ről én nem is tudok nyilatkozni, annyira kevés a tartalom hogy nincs is értelme erről beszélni. Gondolom ezt azért említetted meg, mert Vincent lefikázta a legutóbbi HDTV tesztben az AF9-et ebből a szempontból. Persze ki tudja hogy ez tényleg a Sony sara vagy esetleg a Dolbyé.

(#18192) alaves


alaves
addikt

Feleslegesen vitatkoztok, a Trinitron CRT óta a Sony a legjobb TV. Egy TV-nél csak a képminőséget kell nézni, mert a hangot úgyis mindenki azzal teszi mögé, amilyen keretei vannak anyagilag. Jelenleg a grafikai processzor miatt a legjobb a Sony, mert ugye képileg a mozgásmegjelenítés az első. Nekem 55B7V-m van, de csak anyagi és lélektani okokból (nálam 400eFt).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#18193) Benoe77 válasza Joshi (#18190) üzenetére


Benoe77
őstag

"amcserikában mennyire népszerű az LG"
Ennek azért nem feltétlenül van köze a minőseghez.

(#18194) Joshi válasza Benoe77 (#18193) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy félreérthetően fogalmaztam. Én csak azért kérdeztem hogy mivel amcserikában sok Sony OLED-et adnak el, talán az LG-vel való összehasonlítás is reálisabb. Remélem így már érthető.

Természetesen nem a hírhedt piros Sport csatorna logós beégésre gondolok, mert azt amcserikában általánosan benyalták az OLED-ek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18195) G_P válasza dgyuri0123 (#18183) üzenetére


G_P
tag

Mondjuk az összeszerelésről csak annyit, hogy érdekes módon csak az LG OLED tv-iben van hullám meg íveltség, más gyártó oledjénél hasonlót sem láttam.

(#18191) Joshi: Nekem az a tapasztalatom, hogy azok fikázzák a legjobban az androidot, akiknek még sohasem volt Sony androidos tv-je(a Philipsé sajnos tényleg gyenge).
De már ebbe sem lehet belekötni, ajánlom mindenkinek, hogy menjen be a legközelebbi szaküzletbe, és próbáljon ki egy AF9-et vagy ZF9-et. Gyorsaságban egyértelműen felzárkózott a webOS-hez meg a Tizenhez, bár én azt is meg merem kockáztatni, hogy le is verte őket :)

(#18196) Joshi válasza G_P (#18195) üzenetére


Joshi
titán

Az A1 tavaly novemberben még csinált érdekes dolgokat, de mostanra egész szépen kikupálódott. Ezen idő alatt volt néhány frissítés és remélhetőleg lesz még sok. Viszont adja azt a szabadságot amit egy mobiltelefon vagy tablet csak 65"-os kijelzőn. :D

(#18197) krx21 válasza G_P (#18195) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem volt több androidos TV-m, az LG oprencere egy felüdülés volt utána.

(#18198) Joshi válasza krx21 (#18197) üzenetére


Joshi
titán

Neked akkor volt Androidos tévéd, amikor még tényleg sz@r volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#18199) krx21 válasza Joshi (#18198) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet, de sz*rból nem lehet várat építeni. :DDD

(#18200) Joshi válasza krx21 (#18199) üzenetére


Joshi
titán

Az is igaz, ezért vettem Sonyt nem LG-t. ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.