Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) dgyuri0123 válasza plus44 (#18850) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Globális a tv adókra nézve és megjegyzi a beállítást. Két mozdulattal lehet változtatni a képarányon, ha közben másikat szeretnél. Egyéb forrást amúgy nem érint. Zoomnak asszem 15 fokozata van, így elég sok lépcsőben lehet tologatni a csatornalogókat, azon belül a kép pozícióját is lehet le-fel mozgatni.

És valóban van ahol eleg sok képi információt eltűntet, de tv műsorért nem nagy kár... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18852) OPiiPO válasza Tulku (#18842) üzenetére


OPiiPO
addikt

hacsak nem viszi el valami óra megint a pénzt ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18853) Tulku válasza OPiiPO (#18852) üzenetére


Tulku
veterán

Aztat mán nem...most elég... :)

(#18854) belan válasza Tulku (#18842) üzenetére


belan
addikt

Valakinek jól megy 😂)))

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18855) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
bocsi, nem tudom jó helyre írok-e.

LG55B7V - bnőm szeretne rtlmostot nézegetni rajta, de a fenéért sem indul el egyik videó sem. a reklámokat lejátssza, de ezt követően olyan hibát dob a böngésző: "hiba történt a videó lejátszása közben, próbáld újra"

valakinek ötlet esetleg? :F

markbellus.hu 

(#18856) petya2012 válasza TBMC (#18855) üzenetére


petya2012
őstag

helló

nekem se megy,gondolom mivel a tv-n nincs silverlight

(#18857) bandi0000 válasza TBMC (#18855) üzenetére


bandi0000
nagyúr

próbálj törölni a böngészőbe cache-t, vagy hasonlót ha egyáltalán lehet, nekem is ilyet csinál, de elötte 1-2 videót meg tudtam nézni

Xbox One: bandymnc

(#18858) MarKBogi


MarKBogi
újonc

Sziasztok remélem tudtok segíteni !

Adott egy :

Sony BDV-E2100 5.1 Házimozi rendszer

Ez egy családtagomtól kaptam szal ha lehet ezzel oldanám meg ha lehet ! :-)
Megértéseteket köszönöm..

Karácsonyra viszont meglepem magam egy :

Sony Bravia KD-65AF8

LG OLED65C8

Még nem tudom melyiket fogom megvenni ebben is segíthettek dönteni ha tudtok :-)

A kérdésem viszont az ha egy külső vinyóról indítok 4KHDR filmet a házimozirendszerről menni fog full minőségbe vagy a lejátszó lebutítja ? Mert igazából azt kiderítettem hogy a film formátumát kezeli a rendszer a tv meg elméletileg mindent a HDR összes szabványát ...

Vagy a tv röl indítsam el ?? De ha onnan indítom a házimozin keresztöl jön a hang 5.1 ...

Most még nem látom át :-/

(#18859) Callisto válasza MarKBogi (#18858) üzenetére


Callisto
őstag

Lejátszó HDMI -> Házimozi erősítő/rendszer HDMI -> TV HDMI

Nem lesz semmi probléma. Remélhetőleg. :)

Szerk.: Most néztem ez egy ilyen egybe szett. De itt sem lehet gond szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#18860) a2d2 válasza BReal (#18836) üzenetére


a2d2
addikt

Tegnap estére már nem volt hozzá borotva csak fényképezőgép.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18861) FollowTheORI válasza MarKBogi (#18858) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ahogy nézem ez nem tudja a 4K-t, meg HDMI sincs rajta bemenet csak kimenet.

Szóval szerintem ez csak úgy fog menni, hogy a TV a lejátszó és optikain rákötöd ezt a rendszert.
Legalábbbis az UHD anyag csak így fog menni.

A sima BR vagy hasonló max FullHD anyag az menni fog vele... ez a HDMI-n megy majd a tévére a kép, hang meg ugye helyben van.

TV-ből meg azt vedd majd amelyik olcsóbb/jobb akcióban van, jelentősebb árkülönbség esetén.
Bár szerintem az LG-vel jobban jársz általában.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18862) BReal válasza a2d2 (#18860) üzenetére


BReal
addikt

Még így is 400000 környékén van. Szerintem ennyiért a Philipsen kívül egyik sem lesz BF-kor. Jövőre nyilván az új szériákkal megint lejjebb mennek az árak, de OLED-es topikban szerintem még így is a legjobb választás.

(#18858) MarKBogi: Mivel ez egy sima BD rendszer, legjobb esteben is upscale működik. TV-re csatlakoztasd.

[ Szerkesztve ]

(#18863) a2d2 válasza BReal (#18862) üzenetére


a2d2
addikt

Most nézem hogy ez kiállított darabra vonatkozik, meg így hogy nincs borotva már csakazért sem :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18864) BReal válasza a2d2 (#18863) üzenetére


BReal
addikt

Milyen kiállított darabról van szó? Nem látok semmi ilyet.

(#18865) sakal83 válasza MarKBogi (#18858) üzenetére


sakal83
addikt

Azt vegyed amelyikre tobb gari van es/vagy olcsobb 5 ev garival. Mind a ketto jo tv.

En kivarnek egy 5 ev LG garis promociot.

[ Szerkesztve ]

(#18866) a2d2 válasza BReal (#18864) üzenetére


a2d2
addikt

Menj rá a linkedre és a TV fotójánál bal felső sarokban ott a kis ikon hogy 1x kiállított.
Szóval bemutató darab.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18867) torma1981 válasza a2d2 (#18866) üzenetére


torma1981
veterán

Egyem a szívedet az azt jelenti,hogy egy helyen megnézhető.:D Ki van állítva. Nem azt,hogy ez kiállított darab.

Az áru megtekinthető az alábbi üzleteinkben:
Budapest XIII. - Róbert Károly krt. 54-58

Amúgy a linken 5 db van. :D

(#18868) bzoley


bzoley
veterán

Sziasztok!
Szeretnék egy oled tv-t, hogy még élvezetesebbek legyenek a mozizások, viszont nálam csak monitorként funkcionálhatna. Ez így nagy felelőtlenség lenne?
Háttérképet el tudnám tünteni, elvileg a tálca is el tud bújni.
Legtöbbet tévé megy ablakban, annak a kerete szintén eltüntethető, az ablak időnként áthelyezhető. Emellett néha ablakban puzzle, chrome fut. Film pedig ahogy illik.
Max ennyire tudnám kímélni a készüléket.
Vélemények?

(#18869) BReal válasza a2d2 (#18866) üzenetére


BReal
addikt

Szerintem az csak azt jelenti, hogy az adott üzletben megtekinthető, mert ki van állítva. :) Meg szállításra készen áll 5 db. 5 db lenne kiállítva? :) Szóval tuti ez a helyzet.

(#18867) torma1981: +1

[ Szerkesztve ]

(#18870) belan válasza bzoley (#18868) üzenetére


belan
addikt

Kockázatos de ha nagyon oda figyelsz akkor szerintem nem fog beégni .

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18871) a2d2 válasza torma1981 (#18867) üzenetére


a2d2
addikt

Ja értem, elég hülyén jelezték akkor.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18872) torma1981 válasza bzoley (#18868) üzenetére


torma1981
veterán

Vedd nyugodtan.:D Én is monitornak használom. Ennél jobb képminőséget nem fogsz találni. Vigyázni kell rá kicsit, de megéri.

(#18873) hariboh


hariboh
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

A meglévő Harman/Kardon AVR-161 + HKTS 16 hangrendszer mellé szeretnék egy 55 colos OLED tv-t venni, amit kb. 50%-ban sorozat/filmnézésre (Netflix, HBO GO, külső merevlemez), 30%-ban sportközvetítésekre és 20%-ban játékra használnék.

A büdzsé sacc/kb. 400 000 Ft, így alapvetően két készülékben gondolkodok, vagy a PHILIPS 55POS9002-ben (jelenleg 378k a MM-ban) vagy az LG OLED55B7V-ben (jelenleg 400k az Euronicsban).

A különböző tesztek, összehasonlítások általában a B7 képminőségét és oprendszerét hozzák ki valamivel jobbnak, de a POS9002 androidjával talán egyszerűbb lenne a különböző stream-szolgáltatók kezelése, a tesztek alapján a Philips elvileg a mozgás megjelenítésében is jobb, szerintem az ambilight-ot is használnám, illetve jelenleg az ára is kedvezőbb.

A fentiek alapján melyik készüléket ajánlanátok? Esetleg az említett két tv-n kívül van még olyan készülék, amit érdemes lenne fontolóra vennem? Van még valamilyen szempont, amit mérlegelnem kéne? Illetve szerintetek érdemes várni Black Friday-ig, vagy várhatóan a jelenlegi árak fognak akkor is visszaköszönni?

Előre köszi a segítséget!

(#18874) Joshi válasza hariboh (#18873) üzenetére


Joshi
titán

Konkrét tapasztalatom nincs, de a Philips Androidját fikázzák rendesen, ha ezt bevállalod, akkor mehet a Philips is. Esetleg még a Dolby Vision lehet szempont, akkor viszont az LG a befutó. Csak hogy megnehezítsem a döntésedet. ;]

ui.: ma családdal megnéztük a Mamma Mia 2-t, majd a Felhőkarcolót. 4K HDR-ben mindegyik film rendben volt, de utóbbi film 5 Ft-ot nem ért. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18875) BReal válasza hariboh (#18873) üzenetére


BReal
addikt

Bestbuy topikban írta valaki, hogy meg akarta rendelni a 378e-es Philipset, de felhívták, hogy abból már csak kiállítási darab van.

Ha feljebb olvasol, és van rá 570e Ft-od (nem tudom, részletre lehet-e venni), akkor érdemes a Panasonic TX-55FZ800-ba beruházni. A fényképezőt tuti el tudod passzolni, és úgy 400-410e körül "megúszod" a TV-t, ami a B7 ára. Tesztek alapján az OLED-ek közül ennek a legjobb a képe, játékokra is ez a legjobb, mivel ennek a legkisebb a késleltetése. Jelen kínálatból én a Panasonicot választanám, ha belefér a nagyobb összeg (majd a kamera eladása), ha nem, akkor a B7-et.

BF miatt nem tudom mennyire éri meg OLED-re várni, nekem nem rémlik előző BF-ről kiugró OLED ajánlat. Nyilván majd a következő évi modellekkel lesz megint alacsonyabb az ár a tendencia alapján, de az még kb. fél év.

[ Szerkesztve ]

(#18876) Joshi válasza BReal (#18875) üzenetére


Joshi
titán

"BF miatt nem tudom mennyire éri meg OLED-re várni, nekem nem rémlik előző BF-ről kiugró OLED ajánlat. Nyilván majd a következő évi modellekkel lesz megint alacsonyabb az ár a tendencia alapján, de az még kb. fél év."
Nekem se rémlik semmi komoly akció BF-ről. Az LG 5 éves gari akciója(többször is), mindig holt időben volt. LG jól csinálja ezt.

(#18877) i.attila válasza torma1981 (#18825) üzenetére


i.attila
tag

Miért nem tudom behozni külföldről? Nem kötözködöm, tényleg érdekel.

(#18878) Joshi válasza i.attila (#18877) üzenetére


Joshi
titán

Be lehet szerezni, csak körülményesebb. Igazából arra kell figyelni, hogy ne a webshopba szóljon a gari hanem hivatalos gyári gari legyen. Meg ugye arra is számítani kell, hogy adott esetben lehet szállítási költség is amivel együtt már megfontolandó a vétel.

(#18879) sakal83 válasza i.attila (#18877) üzenetére


sakal83
addikt

A kulfoldi Mediakbol szarmazo cuccokat az itteni is intezi. A tobbi lutri meg a gyartoival is mert ha nem azonos regio akkor csereutalvanyt nem allitanak ki max javitanak es elszamolnak egymassal a regiok. A Pana biztos hogy regios es az LG is jo esellyel.

(#18880) BReal válasza a2d2 (#18810) üzenetére


BReal
addikt

Ne felejtsd el, hogy Németországban 19 vagy 20% az ÁFA. Azt a különbséget rászámolva kb. 520000-530000 körülre jönne ki a C8 itthon.

[ Szerkesztve ]

(#18881) Joshi


Joshi
titán

Az IMAX Enhanced-ről hallott már valaki?

(#18882) a2d2 válasza BReal (#18880) üzenetére


a2d2
addikt

Igen erről az "apróságról" megfeledkeztem :(

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18883) Szatura


Szatura
tag

Tiszteletem
Philips (ambilight) rajongó vagyok, jelenlegi led tévém cserélném oled technikára, viszont amint látom itt LG a népszerű.
Tehát ha oled akkor LG? mi a helyzet a philips oled8xx vagy 9xx szériákkal?

(#18884) Batyops válasza Szatura (#18883) üzenetére


Batyops
aktív tag

Igazából a képminőségben olyan nagyon durva eltérések nincsenek különböző márkájú Oled tv-k között. Itt ami inkább döntő az ár illetve a kezelőfelület tehát milyen okos tv szoftver fut a tv-n. Ebben véleményem szerint az Lg Webos a legjobb + a távirányítója valami fantasztikusan jó. Persze ez csak az én véleményem. Valaki az androidra esküszik. Illetve az sem mellékes hogy sokáig az Lg oledeknek volt a legjobbb ára még talán most is mivel ők gyártják a panelokat ,bár most már ki lehet fogni jó árakat a többi gyártónál is főleg ha akciózzák őket. Igazából sokaknak az android adta nagyobb szabadság ami számít mármint több alkalmazás érhető el hozzá csak nem egy olyan zárt rendszer mint a web -os. Valakinél viszont csak a márkahűség dönt van ilyen is. Szóval nézz rólla teszteket , de legoinkább szerintem az ár a döntő illetve a kezelőfelület+ még a szervizhálózata milyen,

[ Szerkesztve ]

(#18885) PuMbA válasza Joshi (#18881) üzenetére


PuMbA
titán

Az alján a leírásból sok jó nem derül ki. Post-process, sharpest 4K, higher brigthness, vibrant colors. Ezt a TV-n is meg tudod csinálni a Kiemelt vagy Élénk profillal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18886) McKalton válasza Joshi (#18881) üzenetére


McKalton
tag

ez az első HDR10+ fecske. Ha megjelenik megsasoljuk a Pana oleden.

Hardwired!

(#18887) TBMC válasza bandi0000 (#18857) üzenetére


TBMC
addikt

nem találtam ilyen opciót :(
korábban kb mikor vettema TV-t pár hónapja, akkor még működött, de emlékeim szerint más volt az oldal kinézete is. mióta megújúlt azóta nem megy...

akkor ezzel gondolom nem is nagyon lehet mit kezdeni?! :U :F

markbellus.hu 

(#18888) Tulku


Tulku
veterán

Nos....tehát azért OFF-nak ható kérdést teszek itt közzé, mert itt található a hozzászólásokra jutó legnagyobb lélekszámú LG oled közösség és ez a merítés talán lehetővé teszi, hogy rátaláljak közvetlen tapasztalatokra...

Tehát adott egy 55B7 és annak hangja...ha ezt tetézem (mondjuk) egy Yamaha 207-es soundbarral, akkor valódi előrelépést követek el, vagy egy helyben toporgok? A mélyek hiánya, illetve a filmeknél egyre gyakrabban fellépő rezonancia (ami szerintem a szubbassz lekövetési hiányossága a televízió hangszóróin) idegesít, ebben gondolom jelentős lenne az ugrás (már csak a dedikált szub miatt is), de vajh vonatkozna ez a hang többi összetevőjére is?

Illetve ha a belső lejátszót használom, akkor gondolom nem tudom "kitenni" a soundbarra a HD hangot semmiképp?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#18889) dgyuri0123 válasza Tulku (#18888) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

110-ért ?? Hát, inkább vágnám le tőből a karomat.. :D

"csak a zene van"

(#18890) Batyops válasza Tulku (#18888) üzenetére


Batyops
aktív tag

Hd hangot szerintem csak akkor tudsz ha külső lejátszót használsz de szerintem a hd hanghoz mar illő lenne egy jó hangrendszer erősítővel mer hát biztos ki lehet küldeni egy soundbara is de minek?. Előrelépésnek előrelépés lesz , viszont én inkább egy jó erősítőn gondolkoznék a helyedbe + hangfala.

(#18891) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Valaki vett/rendelt már alza -tól akciós pana fz800-ast?

(#18892) FollowTheORI válasza Tulku (#18888) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyilván bármilyen dedikált rendszer szinte jobb lesz mindenben... de szerintem amúgy az LG OLED-ek hangja a tévék között az egyik legjobb.
Nálam nincs rezonancia és egész jó "mélyek" is vannak B7-en is. Ehhez képest a Samsung-om kb sokol rádió. :D
Szóval minden relatív.

Egyébként énis azt javaslom, mint fentebb ha van rá mód kerül a soundbar és a kompakt házimozi rendszereket. Inkább költs többet (ha van rá) és egy dedikált erősítő, rendes "fa dobozos" hangszórókkal.
Már egy sima sztereó rendszer is fényévekkel jobb lesz így. Aztán lehet bővítgetni ha nincs pénz mindent egybe megvenni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18893) dgyuri0123 válasza FollowTheORI (#18892) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Már egy sima sztereó rendszer is fényévekkel jobb lesz így"

Erről van szó. :K

"csak a zene van"

(#18894) Tulku válasza FollowTheORI (#18892) üzenetére


Tulku
veterán

Köszönöm a válaszokat, a hely az alma, nincs lehetőség dedikált erősítőre....tovább gondolkodom...

(#18895) BReal válasza Batyops (#18890) üzenetére


BReal
addikt

Sony STRDH770 7.2 erősítő Emag villámakcióban most 100e Ft. Atmoson és DTS:X-en kívül kezel minden hangformátumot. 7.x erősítő nincs 130e alatt, ha jól látom, Atmost támogató erősítőt pedig fogalmam sincs, milyen minimum áron kapsz.

(#18896) Batyops válasza BReal (#18895) üzenetére


Batyops
aktív tag

Nem tudom miért írod ezt most nekem.

(#18897) BReal válasza Batyops (#18896) üzenetére


BReal
addikt

Mert te javasoltad neki az erősítőt, ezt pedig én találtam. :) De mivel látom helyhiánnyal küzd, nem aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#18898) FollowTheORI válasza Tulku (#18894) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyilván ha nincs más megoldás, akkor jó a soundbar is... az a lényeg azis 2.1 rendszer legyen legalább. És akkor sztereóban legalább jó lesz.

Sajnos nem nagyon van optikai bemenetes PC szett, mert még az lehetne egy jelentősen olcsóbb alternatíva 2.1 renszerre.
Esetleg azok között is szétnézhetsz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18899) Mentolka válasza dgyuri0123 (#18889) üzenetére


Mentolka
senior tag

Tőböl levágott karral hogyan kapcsolod be a TV-d???

Ha egyszer akkora a keret, meg nem akar az ember fúrni-faragni, meg még néhány polcot betelíteni, akkor nem elég jó soundbar? Azt csak odarakja az ember a TV elé, oszt jobb hang jön ki belőle, mint a TV-ből. Ez volt a cél?

Nekem pl. egy sarokban lévő darab deszkára van rakva a TV. A környékére sehová nem tudok erősítőt, meg előerősítőt, meg hatszáz madzagot rakni. A szemben lévő sarokba nem tudom ízlésesen elhelyezni az x db hangszórót.

(#18900) sakal83 válasza Tulku (#18888) üzenetére


sakal83
addikt

Ekkora keretbol vadassz hasznaltan egy Bose soundbart vagy akar egy bose 2.1et pl companion 5 vagy yamaha hangrprojektort. A tobbiekre meg ne hallgass mert a 95%a meg nem hallott soundbart. Mundenki csak frocsog es jon a stereoval meg az 5.1el stb. Kozben a madzagjaiban is belecsvarodsz:) Nagy resze persze azt hiszi hogy az 5.1 uberalles persze 800kert mar aranylag jo. Persze csaladi hazban mert a szomszed egy lakasban csak siman lelo:) mar egy hangprojektor is tureshatar lakasban.

Plusz a kulonos kedvencem a truehd es a tobbit hajhaszo emberke:) ha magyar szinjronosat nezel orulhetsz ha megkapod az angol Dolby Digital minoseget. Truehd ja... vettel itthonra egy Pio LX rendszert es amikor meghallottam a magyar truehd vs angol DDt majdnem kettevagtam:) boven eleg egy jo soundbar vagy hangprojektor. A topikjaban segitenek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.