Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Drakk válasza Partizan182 (#18250) üzenetére


Drakk
tag

Nem lehetne egy összefoglalót írni az elejére, és ott megosztani az optimális/javasolt beállításokat?
Én holnap terevzem az 55C8 beszerzését. A MM-ban a +3 év 27.000 HUF, és elméletileg ugyanazokat a feltételeket biztosítja mint az LG garanciája. Így összesen 5 év garancia lesz a TV-n.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#18252) tothl válasza Partizan182 (#18250) üzenetére


tothl
addikt

Azt megszokod ne aggodj. Az ember agya csodalatos. Hozzakompenzal majd.

(#18253) Partizan182 válasza tothl (#18252) üzenetére


Partizan182
senior tag

Sötét jeleneteknél zavaró mindig, ha tehetem fülessel hallgatom, úgy nem kell az angol felirat (hangosra nem vehetem a család miatt). Belső lejátszóról még so-so, Netflix az ami fájósabb (meg leginkább ott nézek HDR anyagot).

@Drakk: www.rtings.com

(#18254) janos666 válasza akela91 (#18248) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja felirat... Az más. Én már SDR-hoz is áttetsző/szürke apró betűket állítottam be, HDR-hez pedig "kötelező". Ezt meg tudod csinálni bármelyik épkézláb PC-s lejátszóprogramban, vagy asztali lejátszóval, de még pl. a Netflix-nél is beállíthatod bizonyos korlátok közt, ha PC-ről belépsz webböngészővel a fiókodba, és megkeresed a profil beállításai közt, aztán elvileg a TV beépített Netflix App-ja is követi ezeket a "központi" beállításaidat (bár még nem teszteltem az LG-n, mert inkább leszoktam a feliratról, ha kint van vonzza a szemem pedig 95% megértem hallás után is az angolt). Passz, hogy a TV DLNA-s lejátszója mit tud (szerezz külsőt, vagy PC...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18255) akela91 válasza janos666 (#18254) üzenetére


akela91
addikt

Van külső frankó S912 procis lejátszóm KODI-val, csak azt olvastam az sem minden feliratot tud átszínezni, csak a külsőket.

(#18256) dgyuri0123 válasza akela91 (#18255) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kodi kb. 10mp alatt letölti a feliratot. Onnan kezdve egyszerű a beállítás.

"csak a zene van"

(#18257) krx21 válasza Partizan182 (#18239) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem nincs olyan, hogy kell. Vegye lejjebb 100-ról, pláne ha neki túl világos...

(#18258) solidgold válasza b.kov (#18216) üzenetére


solidgold
csendes tag

Szia!
Elnézést , ha kicsit offtopic. Mennyi idő volt a B8 átfutása a Telekomnál a megrendeléstől a kiszállításig?
Köszi.

(#18259) akela91 válasza solidgold (#18258) üzenetére


akela91
addikt

Nekem kevesebb mint 1 hét.

(#18257) krx21: Végre valaki, napszemüveget kell vennem TV-zéshez lassan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18260) Partizan182 válasza krx21 (#18257) üzenetére


Partizan182
senior tag

Jah, fekete fehérre is lehet állítani akit meg a színek zavarnak ;)

Viccet féretéve: feliratokon kívül nem szabad túl világosnak lennie a hdrnek, pláne ha 40-50 oled fényt használ sdrhez, annál a 100-as hdr sokkal sötétebb (kivéve a speculart).

(#18261) b.kov válasza solidgold (#18258) üzenetére


b.kov
senior tag

Rohadt sok. ;]

Végig jártam egy-két topikot itt ph-n is idegemben, TV-t rendelni a Telekomnál valami borzalom volt számomra. Ha nem gond, nem írom le az egész procedúrát (inkább hosszú volt, mint érdekes). De hacsak nem vagy platinakártyás, akkor üzletből rendeld meg valami értelmesebb ügyintézővel, és ami fontos, hogy ÜZLETVEZETŐI AJÁNLÁSSAL. Máskülönben törölni fogják a rendelést nagy értékű készülék miatt. Hozzá kell tennem, hogy én 22 hónapos kamatmentes részletre kértem, ennek köze lehetett a dologhoz. Illetve én aranykártyás vagyok, szerintem anélkül nem is lehetett volna megvásárolnom.

Illetve amit tudok ajánlani, hogy hivatalos Telekom üzletből intézd a dolgokat, ne partnercégnél (pl Allee Bp-n).

(#18262) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Ebben [link]kérnék segítséget.
.
Köszönöm.

(#18263) H1N1


H1N1
aktív tag

Sziasztok! Egy ilyen [link] fali konzol stabilan tartaná a tv-t (55B6J)? A négy helyett két csavaros rögzítés miatt aggódom.

[ Szerkesztve ]

(#18264) Pro Koryak válasza Bornie127 (#18262) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Euronikknál van megint 55b7 400e-ért.
Ha személyesen vennéd, másik boltból hozatnak át bontatlant, ha van.

(#18265) Bornie127 válasza Pro Koryak (#18264) üzenetére


Bornie127
senior tag

Ott szerettem volna venni, de ami aránylag közel volt Siófokon, csak a kiállítási darab van. Nem tudtam, hogy lehet átkéretni, ezzel futok még egy kört.

(#18266) krx21 válasza Partizan182 (#18260) üzenetére


krx21
nagyúr

Neked milyen TV-d van? Nálam (B7) nem ez a helyzet. Azonos oled fénynél kb. azonos az általános fényerő, sőt csúcsfények esetén a HDR kicsit világosabb...

(#18267) Partizan182 válasza krx21 (#18266) üzenetére


Partizan182
senior tag

B7. SDR 130 nitre kalibrálva (~25 oled lightnak felel meg), így kb megegyezik az apl a technicolor HDR móddal (100/100, dinamikus kontraszt low).

(#18268) akela91 válasza krx21 (#18266) üzenetére


akela91
addikt

A csúcsfényekkel van bajom nekem is. Teszem azt nonHDR 50-es fényerő mellett a 100-as HDR fényerő csúcsfény megléte esetén sokkal magasabb ÁTLAGOS fényerőt eredményez.

Tehát ha én nonHDR esetén 200cd/m2 átlagos fényerőt kapok az arcomba, akkor HDR-es film esetén kapok néha csak 100-as, de néha meg 400-as átlagot is jelenettől függően. Remélem érthető volt.

Az lenne a jó, ha z egész képernyő fényerejének maximális fényereje ne lenne nagyobb mint 200cd/m2. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet 800-as csúcsfény a kép egy pontján, mert lehet, de akkor a nagy része legyen sötét.

[ Szerkesztve ]

(#18269) krx21 válasza Partizan182 (#18267) üzenetére


krx21
nagyúr

Érdekes. Én Technicolor sémát használok, dinamikus kontraszt low...

(#18270) Pro Koryak válasza Bornie127 (#18265) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azt mindenképpen mondd, hogy bontatlant kérsz! Telón meg is tudják kérdezni van-e valahol bontatlan illetve ha megjönne mindenképpen nézd meg, valóban új a cucc.

Bár lehet, azért ilyen olcsó, mert már mindegyik kiállított darab. Nem lepődnék meg.

[ Szerkesztve ]

(#18271) junior19 válasza akela91 (#18268) üzenetére


junior19
senior tag

Addig, amíg a készülékek nem tudják a hdr -hez ajánlott fénysűrűséget megjeleníteni, addig sajnos ez lesz a helyzet. Most ugyanis az Oledfény emelésével tudják azt a fénysűrűség értéket megközelíteni, ami a hdr -t élvezhetővé teszi.
Érdekes lesz majd az is, ha már fogják tudni megjeleníteni, mennyire fogják az emberek bírni a sötét jelenetből a szikrázó napsütésre váltást például. Filmeknél lehetne még nagyobb különbséget is bemutatni.
Egyébként csak egy tanács. Ha sötét helységben használod, akkor a 40-50 Oledfény az sdr-hez nagyon sok. 20-25 között bőven elég. S akkor HDr-nél is elég 60-80 környékén használni, igaz nem lesz meg a csúcsfénysűrűség, amit tud a készülék, de sdr-hez képest látványos lesz a hdr.

codec project

(#18272) janos666 válasza krx21 (#18266) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam Tecnicolor módokban az SDR 20/85 ~100nit-et ad peak white-ra és kb. ennyi HDR10-nél 100/100-on a diffuse white (a HDR tartalom "normál" részének teteje, ami fülé csak a pontszerű foltoknak kéne menniük) dinamikus kontraszt nélkül 400-1000 nit metaadattal (4000 nit-hez kéne a Dina=Low, de nem szoktam bekapcsolni, mert belepiszkál másba/másképp is, inkább nézem kicsit sötétebben, a 10000 nit esélytelen, Max dina kontraszttal elmegy de sz@r is).

Azért rossz ez a hozzáállás, hogy további gondolkodás nélkül vegye inkább le az OLED fényt HDR módokban, mert ha azt kezded el "megjavítani", ami elméletileg nem lehet rossz, akkor nehezebben (így talán nem is) jutsz el a valódi problémáig és annak potenciális megoldásához, mint pl. a felirat színének állítása (ha az égeti a szemet és tényleg így is van). Vagy pl. bekapcsolva hagyod a Dinamikus Kontrasztot és lehúzod az OLED Fény-t, ami összességében rosszabb (mert mindkettő csak "rossz" irányba tolja azt is amit nem akarsz mozgatni és így már két kis "sérülés" lesz a képen csak azért, hogy egy bizonyos zavaró ponton kifejtsék egymást).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18273) alaves válasza akela91 (#18225) üzenetére


alaves
addikt

Azért szégyen és gyalázat, hogy így adnak ki TV-t a gyárból (C8), semmibe sem nézik a vásárlót. Szerencsém volt, hogy az 55B7V-m kicsomagolva nem csinált ilyet, mert agyvérzést kaptam volna. LG-nél úgy látom az az üzletpolitika, hogy első szóra cserélnek, javítanak, még így is töbszörösen megéri nekik! (mert ugye a vásárlók zöme annyiban hagyja, ilyen a TV és kész).
USA-ba lett volna konkurenciájuk a ZENITH, felvásárolták és becsődölték! (Ugye ismerős a dolog néhány magyar cég kapcsán?!)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#18274) Joshi válasza alaves (#18273) üzenetére


Joshi
titán

Az olcsó(bb) terméknek ára van. Gyengébb anyagminőség esetleg kevésbé gyakori minőség ellenőrzés.

(#18275) Partizan182 válasza alaves (#18273) üzenetére


Partizan182
senior tag

4 óra használat után az automatikus kompi ugyanígy eltüntette volna. Az is lehet hogy a nap sütötte meg. Persze gáz, de nem a világvége.

(#18276) sakal83 válasza Joshi (#18274) üzenetére


sakal83
addikt

:) persze a sony az jobb mert dragabb. Hal isten kimenti az oled panel gyartojat a megszegyenulestol:)

Ne farassz mar mar le ennyire. A sony azert dragabb mert az lg a paneljet annyiert adja hogy a sajatkeszitesu tvjenek arelonye legyen...

Nalam a panelcserenel is igy nezett ki. Masnapra eltunt.

Azert nem olvashatsz itt sonyrol kifogasokat mert csak neked van:)

Plusz a sony olyan szinten csokkenti le a fenyerot hogy az valami borzaszto. Par hete hasonlitottam ossze egy lgvel. Tragikus volt...

[ Szerkesztve ]

(#18277) Joshi válasza sakal83 (#18276) üzenetére


Joshi
titán

Ne haragudj de én nem említettem Sonyt meg semmilyen más gyártót, ezeket csak te képzeled bele a történetbe. Az hogy bekapcsolsz egy fél millás készüléket otthon, nem úgy kellene kinéznie mint ahogy kinézett akela91 fórumtársnak és még sokan másoknak is. Ha már említetted a Sonyt vagy akármelyik más "konkurenciát", szinte kizárt hogy ilyen kép fogadná a felhasználót. Az meg hogy az LG gyártja a panelt még nem jelent semmit. Nem is jelent semmit, ugyanis nem az LG vezeti OLED-ek között a versenyt. Vagyis de, eladott mennyiséget biztosan. ;]

"Plusz a sony olyan szinten csokkenti le a fenyerot hogy az valami borzaszto. Par hete hasonlitottam ossze egy lgvel. Tragikus volt..."
Ahhoz képest rendre a Sony/Pana páros a jobb mindenben. Ja nem is, HDR-ben az LG, igaz az utóbbi hsz-ek arról szólnak hogy mindenkinek kiégeti a retináját a hiperszuper LG. Végül is ez előny, nem is kérdés. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18278) belan válasza Bornie127 (#18262) üzenetére


belan
addikt

Lg de ha kell az a 100 ezer valami másra szerintem nyugodtan meg veheted a Philips-et .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18279) sakal83 válasza Joshi (#18277) üzenetére


sakal83
addikt

Ebbe a parttalan vitaba nem allok bele:) Egyertelmuen az lgt fikaztad hogy olcsobb mint a versenytarsak es selejtes olcso husnak hig a leve alapon. Az meg hogy az szinte mindegy hogy az oled panelt a lg gyartja az no comment:) biztos hogy nem tudja az lg a versenytarsak arat befolyasolni igy...

A sonyra valo asszociaciom pedig talan nem alaptalan a Te esetedben:)

(#18280) Joshi válasza sakal83 (#18279) üzenetére


Joshi
titán

Tehát még1x leírom, egy fél millás készüléknek nem szabadna úgy kinézni ahogy akela91 fórumtársnak. De volt hasonló jelenség ugyancsak LG OLED-nél szóval ez nem egyedi eset. Én erre írtam a gyenge minőség ellenőrzést. Az meg hogy a Sony/Pana páros jobb OLED az nem kérdés, ezt nem én mondom hanem sok tesztoldal.

(#18281) belan válasza sakal83 (#18276) üzenetére


belan
addikt

Hat erre már nem lehet mit mondani 😂😂😂, de sok mindenbe egyet értek veled jó a Sony de szerintem túl árazott ez olyan mint a iPhone azért mert legdrágább telefon a piacon a-tól még nem biztos az a jobb! Szóval azért mert a pana meg a Sony legdrágább a-tól nem biztos mindenbe a legjobbak ! Igen abba biztos a legjobbak hogy drágább márka mint a lg )))

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18282) Joshi válasza belan (#18281) üzenetére


Joshi
titán

Ne hülyéskedj, pont a napokban linkeltem a Sony 65AF8 olcsóbb volt mint az LG hasonló megoldása. Ahogy nézem még mindig olcsóbb. Most akkor mi minél drágább vagy olcsóbb? :F

[ Szerkesztve ]

(#18283) belan válasza Joshi (#18282) üzenetére


belan
addikt

Hat én ma voltam a médiában és Sony új döntőt oled tv-je 950 ezer a 55 col , ebből 65 c8 kapok vagy most egymilla a w7 . Af9 master a neve de ez is úgy néz ki mint a a1.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18284) sakal83 válasza Joshi (#18282) üzenetére


sakal83
addikt

Osszegezve akkor:

A Sony Oled olcsobb es jobb mint az LG.

De megis az lg vezeti az eladasi listat.:)

Kezdem elvesziteni a fonalat... :)

(#18285) Joshi válasza sakal83 (#18284) üzenetére


Joshi
titán

Azért mert a többség 55"-os méretet vesz, abban a méretben biztosan olcsóbb az LG ez nem vitás.

(#18283) belan nézd meg az Árgépet, ennél konkrétabban nem tudom prezentálni. Neked is annyi, hogy az 55"-ban az LG az olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#18286) belan válasza sakal83 (#18284) üzenetére


belan
addikt

Igen Sony jobb és olcsóbb is mindenki azt vegyen 😂😂)) joshi most néztem a 65 meg 1,35 Milla .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18287) Joshi válasza belan (#18286) üzenetére


Joshi
titán

Nem érdemes az AF9-et megvenni, meg kell várni amíg lemegy LG ÁRSZINT ALÁ ahogy az AF8. :DDD

Egyébként az LG C8 párja a Sony AF8, nem pedig az AF9. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18288) sakal83 válasza Joshi (#18287) üzenetére


sakal83
addikt

Es a b8nak mi a parja?

(#18289) Joshi válasza sakal83 (#18288) üzenetére


Joshi
titán

Annak nincs párja, az egy tavalyi LG idei panellel. Gondolom így próbált árat nyesni az LG. De igazából nincs szerepe, mert a C8-al szemben is jobb az AF8. Sőt, az AF8 inkább van pariban a Pana FZ800-al mint az LG-vel. Link.
De nem csak ilyen tesztekben jobb a Pana és Sony, általánosan kijelenthető hogy a lényegi dolgokban bizony jobbak. Tudom hogy dühíti az LG tulajokat, de azért a japánok tévé gyártásban picit előrébb járnak mint a koreaiak.

[ Szerkesztve ]

(#18290) sakal83 válasza Joshi (#18289) üzenetére


sakal83
addikt

Es mi az af9 parja?

(#18291) belan válasza Joshi (#18287) üzenetére


belan
addikt

Az tény Sony meg a pana minőségi termékeket tud gyártani , de a 2 gyártó nem ad el annyi tv mint a lg , ezért Sony meg pana kevesebb tv gyárt és szerintem minőségre is jobban tud oda figyelni ,másik fele az ha Sony vagy pana is olyan sok tv gyártana mint lg akkor híd el lenne egy pár hibás tv is .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18292) Joshi válasza sakal83 (#18290) üzenetére


Joshi
titán

Még nincs, mert az 2019-es modell. Azt ne kérdezd miért jött ki vele a Sony 2018-ban, gyanítom LG részéről megint nem lesz érdemi fejlesztés panel fronton. :B Egyébként is Pana/Sony párosnak soha nem lesz párja. ;]

(#18293) sakal83 válasza Joshi (#18292) üzenetére


sakal83
addikt

Es akkor az e8 g8 es w8nak mi a parja a sonynal?

(#18294) Joshi válasza sakal83 (#18293) üzenetére


Joshi
titán

Pont azok a túlárazott termékei az LG-nek. Ahogy linkeltem a 65AF8 olcsóbb mint a 65C8. Az általad említett E és G széria ugyan az mint a C széria csak hangprojektoros illetve minőségibb anyaghasználatú. A W széria pedig egy kuriózum amit nem enged gyártani más gyártónak, ez az LG egyedi megoldása. Természetesen ez is ugyan azt a képet produkálja mint a C8. Még valami?

LG-nek van a legnagyobb modell palettája, de adott évjáratban mindegyikben ugyan az a panel. Képmegjelenítésben nincs különbség. Pont ezért a leglényegesebb egy tévénél ezek a paraméterek. HDR-re még nem igazán alkalmas az OLED, de szerintem egyik panel típus sem.

[ Szerkesztve ]

(#18295) sakal83 válasza Joshi (#18294) üzenetére


sakal83
addikt

Tehat 5 modell az 1 ellen es te parositottad random az egyikkel a sonyt es a 65 os meretben osszehasonlitottad az arakat:) ne melozz a kshnal. Bar mondjuk mostanaban... :)

Szerintem kijelentheto hogy a sony af8nak nincs parja:)

(#18296) Joshi válasza sakal83 (#18295) üzenetére


Joshi
titán

Sonynak csak egy modellje van, ha bármelyik másik LG-hez hasonlítom a Sonyt, csak jobb lesz a mutató a Sony javára(ár). De írhatnám a Panasonicot is. Ez van. ;)

ui.: ha nem értetted meg akkor még1x leírom. Az LG összes modellje ugyan azt a képet és mozgást produkálja függetlenül a csomagolástól. Hangzásban biztosan jobb egy hangprojektoros tévé, de ezek mégis csak tévék ahol nem ez az elsődleges szempont. :D

[ Szerkesztve ]

(#18297) belan válasza sakal83 (#18295) üzenetére


belan
addikt

Mégegyszer le írom mert butuska vagy Sony jobb mint lg egy mezei modell is jobb !!😂😂)))

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18298) Joshi válasza belan (#18297) üzenetére


Joshi
titán

Én legalább érvelek.😂😂😂😂

(#18299) belan válasza Joshi (#18298) üzenetére


belan
addikt

Nekem azt ne mondd hogy a lg nem tudna olyan képminőségért gyártani mint a Sony vagy a pana az más kérdés hogy miért nem csinálnak .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18300) Joshi válasza belan (#18299) üzenetére


Joshi
titán

Én se azért nem futom le a maratont mert nem tudom, hanem mert nem akarom. :DD ;]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.