Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) junior19 válasza belan (#18495) üzenetére


junior19
senior tag

Azt a 39-es fényerő értéket hogyan állítottad be, mi alapján? Nagyon kicsinek tartom, főleg olednél értelmetlen, csak a feketét zárod be vele.

codec project

(#18502) dgyuri0123 válasza NY_A (#18490) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nálam 20 az oled fényerő.. (pedig "öreg" modell). Ergo a 35 is több, mint szükséges, de ez legyen egyéni preferencia kérdése. Amúgy a fehér logók nem fognak beégni, viszont a színesek 2-3 éven belül be fognak + a korhatárkarikák tuti biztosan be fognak égni. Ha nem hiszed, a Te dolgod.. ;)

Anno a plazma helyett LCD-t is azért vettek az emberek, merthogy beéghet. Ellenben a képminősége fantasztikus volt. Most is ugyanaz a helyzet. Oled gyönyörű, de picit odafigyelős. LCD most is szar, soha nem ég be, bár azért nem lehetetlen beégetni.

Akinek 6-7 hónapja van oledje az nem releváns tapasztalat egyelőre.. Térjünk vissza a kérdésre úgy 3-4 év múlva, akkorra lesz releváns a beégéssel kapcsolatos elmélkedés, addig csak találgat mindenki, de tudjuk, hogy léteznek már beégett oledek, szóval ez nem szóbeszéd. Az viszont szóbeszéd, hogyha 6-8 hónap után nem égett be, akkor soha nem is fog 35-50-es oled fényerővel.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18503) FollowTheORI válasza dgyuri0123 (#18502) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Aki sok tévé adást néz, azoknál szerintem is eléggé valószínű, csak mondjuk a 7-es szériával a rtings teszt szerint is már elég durva terhelés kell hogy ez komoly gond legyen a tévé tervezett használati idején belül... de szerencsére engem ez nem érint. :)

Ezért is mertem OLED-et venni, szinte csakis logomentes tartalmat nézek + játszok... mindegyik kellően változatos és rövidtávú terhelés csak egy adott területre.

Na jó az NFL még Sport2... azzal még lehetnek majd gondok pár év alatt. Hacsak nem váltanak logot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18504) dgyuri0123 válasza FollowTheORI (#18503) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Rtings szerint a 7 es és 8 as széria is fokozottan ki van téve a képvisszamaradásnak. Ha ez így van, onnan csak egy urgrás a "burn in". : "Risk of permanent burn-in with long periods of static content"

Szóval, én nem úgy látom, hogy teljesen elmúlt volna a veszély.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18505) Joshi válasza daneel_hu (#18498) üzenetére


Joshi
titán

McKalton véleményére lettem volna kíváncsi, mert egymás mellett látszana igazán a különbség. De szerintem ez is attól függ, hogy ki mennyire érzékeny a mozgás megjelenítésre. Egyébként sok embernél nem is tűnnek fel ezek a dolgok, amíg meg nem mutatják neki hogy mit kell nézni. Mondjuk addig jó nekik. :D

(#18506) FollowTheORI válasza dgyuri0123 (#18504) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nos az hogy van kockázat az tény... de hogy mekkora az már vitatható.

Én teljesen mást látok ki abból a tesztből.

Január óta megy... és az igazi problémás rész az a CNN konstans adása (azon belül is ügye a fix logo és sáv részek), meg ügye a FIFA játék eredményjelzője azt hiszem... szinte csak ezek.
Ergo ha lassan 10 hónap alatt szinte folyamatos terhelés alatt csak ennyi... akkor egy normál használat alatt ezek nem jönnek elő értelmes időtartam alatt... ergó, van kockázat, csak nagyon kicsi a valóságban. :)

Érdemes megnézni a Q&A youtube adásukat erről... rengetegen kérdeznek ezekről, és ők is azt mondják, normál használat mellet, minimális a kockázat.
FIFA is valami 4000 vagy tudja fene hány ezer órája megy... mikor játszol te ennyit egy adott játékkal?
Sose... :)
Call of Duty meg semmi visszamaradást nem mutat pl.
Meg a normál tévéadások/tartalmak sem, több ezer óra után sem!!

Azért ez elég meggyőző nem? :)

Nyilván nullára nem lehet redukálni, na de fokozott veszély? :F :)

És nyilván ha valaki éjjel nappal budapest RTL klubbot néz kizárólag 2-3 évig, az meg is érdemli ha beég a karikája. :DDD

(#18507) dgyuri0123

Mindegy, nem tudom mit akartál/akarsz ebből kihozni. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18507) dgyuri0123 válasza Joshi (#18505) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem plazmánál rosszabb az oled mozgásmegjelenítése, vagy csak becsapós, mert a technika teljesen más. Az oled annyira pontos, zajtalan, nincs összemosás, nincs ditherzaj és egyebek. Ennélfogva a látható/érzékelhető mozgás egy kicsivel darabosabb oleden. Ez az én véleményem de szerintem ezt már mondtam is, szóval bocs, ha dupláztam, ráadásul nem is engem kérdeztél. :)

(#18506) FollowTheORI: Fordítóval ez jön ki Magyarítva : "A tartós égés veszélye hosszú, statikus tartalmú időszakokban". Nekem tök mindegy, ki hogyan használja, az biztos. Nem is kívánnék megint belemenni egy véget nem érő vitába, mert semmi értelmét nem látom. Használd úgy, ahogy érzed. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18508) tothl válasza dgyuri0123 (#18507) üzenetére


tothl
addikt

Nekem nagyon tetszik, mikor üves, fás tájak vannak és szeles időben szépen lengedeznek a levelek, fűszálak, nem mosódik el, mint LCD -n..

(#18509) Pro Koryak válasza dgyuri0123 (#18507) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Vincent Teoh több száz kalibrált oled után ezt mondta:
burn in not an issue

Ki érti ezt?

rtings burn in tesztekhez meg:
Mi a fa..omkor fogod 1000-2000órán keresztül ugyan azt az adást, logót, játékot nézni, megszakítás nélkül??????

[ Szerkesztve ]

(#18510) McKalton válasza Joshi (#18505) üzenetére


McKalton
tag

szerintem túl ragozzátok ezt. Szerintem szinte nincs különbség mozgásban a plazma és az oled között. Én láttam és 2 napon keresztül figyeltem. Aki elhiszi elhiszi, aki meg nem látott ilyet élőben az meg nem.

Hardwired!

(#18511) Joshi válasza McKalton (#18510) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem sincs mozgásmegjelenítésben akkora előnye a plazmának oleddel szemben mint azt néhányan állítják. Volt nekem is plazmám, de nem tűnik rosszabbnak az oled ebből a szempontból, meg más szempontból sem sőt inkább minden téren jobb. :D Igazából csak azért kérdeztem rá tőled, mert te láttad egymás mellett is a két tévét.

(#18512) Laci13


Laci13
tag

A beégéssel kapcsolatba. LG ilyen hiba esetén cseréli a panelt Ha jól értem?
Sony az nem ilyen rugalmas nem biztos cserél?
LG-nél van pixel frissítő,beégés védelem.A Sony-nál van ilyesmi?

Tudja valaki esetleg 65C8 és 65AF8 melyik MediaMarkt-ba van kiállítva Budapesten?

(#18513) Pro Koryak válasza Laci13 (#18512) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Most nehogy vegyél, felnyomták az árakat, pár hét és kánaán megint.

[ Szerkesztve ]

(#18514) Joshi válasza Laci13 (#18512) üzenetére


Joshi
titán

Minden oled tévében van beégés védelem, de beleolvashatsz bármelyik oled tévé használati útmutatójába.

(#18515) Pityu89


Pityu89
senior tag

55EG9A7 tévémen észrevettem a sávosodást. Főleg sötétebb tartalomnál látszik, hogy egy csíkban másabb a fényerő is. Ez garanciális panel csere, vagy idővel elmúlik?

(#18516) Partizan182 válasza Pityu89 (#18515) üzenetére


Partizan182
senior tag

Teljesen nem fog elmúlni, de ha nagyon friss a tévé idővel mérséklődik (+ azt is megfigyeltem hogy a pixelfrissítési ciklusok is befolyásolják picit).

Cserélni lutri mert egyáltalán nem biztos hogy a cserepanel jobb lenne. Ez minden panelt érint, senki sem ússza meg.

(#18517) Laci13 válasza Pro Koryak (#18513) üzenetére


Laci13
tag

Tudom,fekete péntek biztos lesznek jó akciók. addig szeretném eldönteni melyiket vegyem a 65C8 vagy 65AF8.
Remélem lesznek jó akciók, ha nem lehet várok januárig és akkor kedvezőbb árak lesznek.

Ez a sávosodás mindegyik új tvn jelen van?
Van különbség ilyen szempontból jobb LG,Sony esetleg Panasonic?

[ Szerkesztve ]

(#18518) Partizan182 válasza Laci13 (#18517) üzenetére


Partizan182
senior tag

"Ez a sávosodás mindegyik új tvn jelen van?"

Igen.

"Van különbség ilyen szempontból jobb LG,Sony esetleg Panasonic?"

Nincs, a panelt mindegyikhez az LG gyártja, ugyanolyanok.

(#18519) sakal83 válasza Laci13 (#18517) üzenetére


sakal83
addikt

az olcsóbbat és a hosszabb garanciával rendelkezőt.

(#18520) Laci13 válasza sakal83 (#18519) üzenetére


Laci13
tag

Igen ez jó lenne.
A legutóbbi akciót nézve,Sony volt az olcsóbb. De bejönne LG 5 Év garancia,ha még drágább az LG akkor jobb választás gondolom.

(#18521) sakal83 válasza Laci13 (#18520) üzenetére


sakal83
addikt

ha nem sürgős én kivárnék egy 5 év garis LG mókát, persze, ha lesz. Tavaly BF után volt, majd a VB előtt

[ Szerkesztve ]

(#18522) daneel_hu válasza Joshi (#18511) üzenetére


daneel_hu
addikt

Abban egyetértünk, hogy az LCD a legrosszabb ebben, és az OLED-nél a mozgás az egyetlen gyengébb láncszem. + a beégés. :)

Összességében azonban az OLED köröket ver a plazmára, élvezhetőség terén.
+ a plazmáról sajnos értelmetlenség beszélni, hiszen nincs gyártás alatt sehol sem.

[ Szerkesztve ]

(#18523) FollowTheORI válasza Joshi (#18511) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert össze van mosva és nem mindenki ugyanazt érti rajta.

Van mozgás folyamatosság meg részletesség, és ezt úgy vettem észre össze vissza keverik az emberek amikor erről beszélnek. :)

És nyilván egy plazma jellegéből adódóan (ugye nem alszik ki egyből a foszfor) képes összemosni az egymás után megjelenő képkockákat... egyfajta blur-ként.
És sokan szerintem erre gondolnak, amiben ugye az OLED a kvázi azonnal ki-be kapcsolással meg darabosnak látszik.
Ez a folyamatosság.

Mások meg ugye azt értik rajta, hogy mozgás közben a részletek mennyire vesznek el (kép szétesik/felbontás csökken) amikor egyik képkockáról a másikraváltás van.

...stb

És akkor néha találd ki melyikre gondol az illető. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18524) FollowTheORI válasza Pro Koryak (#18509) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Van megszakítás... inkább azt kell mondani, hogy "bruttó" időben megszakításokkal együtt. :)
Csak ugye a szünet után ugyanaz megy tovább.

Mármint így tesztelik, csak hogy ne legyenek félreértések... nem 7/24-ben mennek a tévék tartalommal.

Mondjuk most fejből nem tudom mennyi a "pihenőidő" a szakaszok között.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18525) Joshi válasza FollowTheORI (#18523) üzenetére


Joshi
titán

Mozgás-felbontásban jobb a plazma, pont arra lettem volna kíváncsi hogy ez egymás mellé téve látszik-e vagy sem. A mozgás-megjelenítés az adott SoC-tól is függ, habár tudtommal 4K felbontáson a mozgó-felbontás is jobb mint Full-HD-én.

(#18526) FollowTheORI válasza Joshi (#18525) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ehhez kéne a jobb motion interpolation és/vagy BFI.

De ahogy látom valamiféle technológiai korlát miatt nem tudják ezt jól megoldani... lehet kéne 240Hz-es oled panel hozzá, meg jóval jobb fényerő... passz.

Plazmán ezt jól megoldhatták, mert ott csak a frekit feltolták 240Hz-re pl, és akkor se flicker nem volt, meg ha volt jó interpolációs technika is akkor az átmenetek is kellően folyamatosak tudtak lenni (és még a foszfor tehetetlensége is tudta segíteni az egészet).

Ezért voltak csak jobbak ebben... bár ott meg más problémák voltak ugye. Az sem tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18527) Pro Koryak válasza Laci13 (#18517) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem éppen BF-re gondoltam, olyankor csak pár normális dolgot akcióznak, a többi meg valami megmaradt/bennragadt szutyok.

Panára is szokott lenni 5év gari!

(#18528) Strezi válasza FollowTheORI (#18526) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem valmi 6 - 800Hz is rémlik a plazmáknál (subfield drive)...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#18529) FollowTheORI válasza Strezi (#18528) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah rémlik valami ilyesmi is... túl rég volt már. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18530) krx21 válasza Joshi (#18525) üzenetére


krx21
nagyúr

4K felbontáson miért is lenne jobb a mozgó sorfelbontás? Az panel és a vezérlő elektronika kérdése.
Nekem pont az a bajom, hogy 4K felbontás ide vagy oda, a többletrészlet mozogva elvész...
A 8K-nak pedig ezért pláne nincs értelme, hisz az már részlet észlelési távolság miatt is igen kihasználatlan...

(#18531) krx21 válasza Strezi (#18528) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, de azt nem teljesen úgy kellett érteni, mint amit marketingelni akart... Volt ott valami trükk, aminek mindenki nézzen utána ha érdekli.. ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18532) janos666 válasza Strezi (#18528) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az más. Gyakorlatilag 60-120 közt volt a teljes képkockák frissítési frekije, amúgy 60-hoz 60, 25/50-hez 100 (esetleg 75) , 24-hez 72 (pioneer) vagy 96 (néha esetleg 60) Hz-en jártak és esetleg 120Hz volt még a 3D-hez (60+60 szemenként), de volt 96-os 3D is (48+48, ami már villódzott rendesen, de mozgás közben még nézhető volt).

A Panasonic találta ki azt a matekot, hogy mikor 60 képkockát rajzolnak ki úgy, hogy minden képkocka 10 lépésből áll össze, az 6*10=600Hz. Később pedig még rápakoltak egy plusz szorzót az 50-es szériától, de azt szerintem már ők se vezették le (valami olyasmit, hogy annyit "tömörítettek" össze időben, hogy olyan, mint ha 4-5x gyorsabb lenne, szóval beszorozták a marketingszámot még 5-el). :))
Amúgy a Pioneer dolgozott a legtöbb subfield-el, szóval ők nyerték volna a Panasonic féle inflált versenyszámot is 60Hz-en (azt hiszem 60*13=780 jött volna ki, de ezt most csak fejből) és a Kuro-kból vették át az alapötletét annak a "tömörítésnek" is, szóval nekik is járt volna valamilyen segélyszorzó "boost". :DDD
Ami biztos, hogy sohasem verte meg igazából a Panasonic a Pio-t, főleg ha azt is nézzük, hogy mennyire marad jó az árnyalatfelbontás és geometriai felbontás mozgás közben (nem csak a kontrasztos élek, de a finom részletek), mindegy mit matekotak a dobozra.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18533) ravasz21


ravasz21
csendes tag

Helló Fórumozók!

Egy olyan hibajelenséget szeretnék veletek megosztani a két napos LG OLED 55B8PLA típusú televízióm kapcsán, ami talán számomra furcsa, de talán a köztetek akad olyan, aki orvosolni tudja, vagy van tippje az elhárítására.

A hiba: a Samsung BD J-7500 típusú Bluray lejátszóm a tévéhez a lejátszó video HDMI-én csatlakozik, a lejátszó audió HDMI csatlakozója pedig a Yamaha RX-V775 típusú HM erősítőre. Elindítom a bluray film lejátszását, angol DTS - HD master audióban és mikor bekapcsolom a tv-t, a hang elmegy és az erősítőn audió dekoder OFF jelenik meg. Ha kikapcsolom a tv-t akkor a hang visszajön. Hogy még érdekesebb legyen a dolog, ha átváltom dd 5.1-be a hangot, akkor van hang és kép is.
A tegnapi napon kb. 1 órán keresztül kaptam az LG egyik mérnökétől az utasításokat, hogy mit kellene csinálni, de így sem vált be a dolog. Mikor elköszöntünk a telefonban egymástól, azzal vígasztalt, hogy mindenképpen keresni fog és orvosolni fogjuk a dolgot.

Hát most itt vagyok egy drága tv-vel és nincs DTS-HD master hang!

(#18534) coolrob


coolrob
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom szabad-e linkelni, de mivel egy tech oldalra szoktam írni, és megkeresett az LG, így volt szerencsém tesztelni egy OLED 55C8-at, amelyről végül írtam egy összefoglalót.

Az OLED TV a tesztelés alatt nagyon meggyőzött, és a következő nagyobb akciónál belépek a klubba én is. Még várok picit, hátha lesz idén is 5 év garis időszak az ünnepek alatt. Az asszony is imádta! :D

A teszthez bár úgy érzem meglenne a technikai tudásom (régóta hobbym), ám sajnos még egy rendes fényképezőgép sem állt épp rendelkezésemre, így lehet néhol kicsit amatőr szagú lett a dolog. Ráadásul eléggé rövidre is kellett fognom, mert az a tapasztalat, hogyha hosszú és száraz, akkor el sem olvassák.

Ha valakit érdekelne, akkor itt tudjátok elolvasni: [link]

üdv: Robi

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#18535) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Hátha valakit érdekel csóró OLED:

[/lg-55eg9a7v] :)

" Babra munka, de megéri! "

(#18536) Strezi válasza ravasz21 (#18533) üzenetére


Strezi
őstag

Miért nem player > erősítő > TV a kötési irány?

Szerintem így kötve a lejátszóban kell keresni a megoldást, hiszen csak a TV felé küldi a hangot. Vagy nem azt akarod hogy az erősítőn legyen hang akkor is?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#18537) Joshi válasza krx21 (#18530) üzenetére


Joshi
titán

Valaki írta hogy hogy is van ez, bocs de már nem emlékszem hogy melyik topikban és ki írta. Az biztos hogy nagyon kevés infó van ez ügyben, ráadásul nagyon sokat fejlődött a technika. A gyártók semmi konkrétumot nem árulnak el, még olyat is olvastam hogy már nincs is Pull Down. Ha tudsz valami friss(2016-2018)-as írást akkor megoszthatnád velem. Én ezt találtam, de ez a cikk is több mint 10 éves. Ezt a Silicon Optix referencia anyagot nem tudom honnan lehetne leszedni, ezzel elméletileg meg lehetne nézni hogy mit tud a tévénk.

(#18538) lumma


lumma
csendes tag

Hali
Szerintem a beégés téma nem beégés valójában, hanem kiégés (ez nem plazma, OLED) tehát mindegy, hogy megszakítod-e a statikus tartalamt, vagy sem.

(#18539) ravasz21 válasza Strezi (#18536) üzenetére


ravasz21
csendes tag

Tehát, mivel két kimenet van a lejátszón az audio az erősítővel van összekötve, a videó kimenet pedig a tv felé!

(#18540) janos666 válasza Joshi (#18537) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hagyd azt a videót, nem mond el sokat. Indulj inen (+ ottani linkek): [link]
De legjobban egyelőre leginkább azzal jársz, ha sokat bámulod különböző mozgóképpel a különböző kijelzőket, ahol lehet ott ki/be kapcsolgatott / fel-le húzogatott BFI-vel, vagy ha erre nics lehetőséged és időd, akkor nagyjából bízd magad azoknak a "költői relativizmusára", akiknek volt, hozzávetőleges közelítésnek az se rossz.

Valahol a blurbasters-nek van egy egész jó számítása arra, hogy milyen effektív felbontáshoz milyen mozgási sebesség mellett (amibe behelyettesítheted egy játék vagy film átlagos kameramozgási sebességét, ha ismered pixel/sec) milyen magas natív frissítési sebességre vagy milyen aktív/fekete időosztású BFI-re van szükség.
Ebből kiüt, hogy vagy az FPS-t kell növelni, vagy addig erőltetni a BFI-t, míg nem túl zavaró a villogás, különben szemmel láthatóan gondok vannak, amit szerintem mindenki észrevesz, ha akar (de nem bűn az se, ha nem foglalkozol vele).
Az LCD-kekel más gond is van (lomha kristályok), de a mostani OLED-eken nincs mit javítani mást, csak ezt a kettőt lehet.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18541) daneel_hu válasza lumma (#18538) üzenetére


daneel_hu
addikt

Így van.
De annyiban igaza van a többieknek, hogy valószínűleg az oled fény beállítás számít a legjobban, mennyire hamar degradálódik a panel.
Ha ugyanazt a tartalmat nézed, tehát van statikus tartalom, akkor csak idő kérdése mikor fog "kiégni".

Ha az RTL klubot nézed 12-es karikával, mondjuk rendszeresen több évig, akkor szerintem hiába használod 20-30-as oled fénnyel elképzelhető, előbb-utóbb látszani fog a karika.

(#18542) Joshi válasza janos666 (#18540) üzenetére


Joshi
titán

Közben utánaolvastam és a jelenlegi LCD és OLED tévék kombinált képmegjelenítéssel érik/érhetik el a max sorfelbontást. Ugye OLED-en használhatatlan a BFI, szóval marad az interpoláció. Talán egyszer amikor a BFI elfogadható lesz, akkor majd lesz magasabb mozgó-sorfelbontás is.

(#18543) lumma válasza daneel_hu (#18541) üzenetére


lumma
csendes tag

Kár, hogy nem tudják pl. manuál kijelolessel egyedileg megvezerelve korrigalni az adott teruletet. Szervizes korrekcio szinten el tudnek kepzelni ilyet.

(#18544) janos666 válasza Joshi (#18542) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Dehogy használhatatlan.
Vagty várj... na jó... csak a Sony-n az. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18545) Joshi válasza janos666 (#18544) üzenetére


Joshi
titán

Sony A1-en használhatatlan, de szerintem egyelőre minden OLED-en. Nem tudom milyen AF8 vagy AF9-en a BFI, de nem hinném hogy drasztikus változás lett volna pozitív irányban. Arról kétségem sincs hogy mindenben jobb az LG, különösen a BFI-ben. ;]

(#18546) janos666 válasza Joshi (#18545) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt konkrétan csak a Panasonic-ról tudom biztosra, hogy azon jó (talán vitathatóan, de relatívan mai OLED-eken belül) és a Sony-ról, hogy azon nem, LG passz, még nem próbáltam a 8-asokat.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18547) Joshi válasza janos666 (#18546) üzenetére


Joshi
titán

Az LG-n se jó, legalább is aki próbálta annak nagyon villogott.

(#18548) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!
Ha valakit érdekel, ez egész jó áron van a Media-ban: Philips 55POS 9002

Csak egy maradhat!!

(#18549) FollowTheORI válasza Mcleod (#18548) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez tényleg jó ár... 378 ezerért 55 colos OLED eléggé ritka. :)
Ha valaki nem fázik az androidtól, ez eléggé best buy eddig. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18550) OPiiPO válasza FollowTheORI (#18549) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez már egészen jó kis ár :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.