Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) Bornie127 válasza bandi0000 (#18450) üzenetére


Bornie127
senior tag

A böngészőt kipróbálom, ha azon nem lesz használható, akkor már dobozolom is be.
A mirrorshare nem jó, lezárom a telót, akkor megáll az átvitel.

Tv böngészőből nem megy az hbo go nekem.

Nem szenvedek tovább, ez küldöm vissza. Maradok az android vonalon. Fél milláért nehogy már bohóckodnom kelljen.

[ Szerkesztve ]

(#18452) janos666 válasza Bornie127 (#18447) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hah? Minek ehhez telefon? A kerti csapon ne folyjon keresztül a patak? ;]
Nyomd meg a körtárcsától balra-fent a házikó szerű gombot, válaszd ki hogy HBO Go, hagyd neki "frissíteni" (ilyenkor igazából telepíti, nem frissíti), aztán válassz ki egy filmet, és itt kérni fogja a PIN kódod. (Eddig jutottam most próbaképp, mert nincs PIN kódom, de innen gondolom indul a film.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18453) Bornie127 válasza janos666 (#18452) üzenetére


Bornie127
senior tag

Pinkódom az nekem sincs, mert nem szolgáltatói az előfizetés, hanem közvetlenül az hbo-nak fizetek.

Nem szopatok senkity ez teljesen komoly részemről. Ugyenez s Telenor mytv-vel is. Nem fogok előfozetni semmilyen kábeles megoldásra.

[ Szerkesztve ]

(#18454) janos666 válasza Bornie127 (#18453) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez akkor leginkább a HBO hibájának tűnik, hogy árul előfizetést PIN nélkül és közben kiad olyan smart-tv app-ot, ami csak PIN-el működik. Ezt a progit szerintem nem az LG (vagy Google) készíti, hanem a HBO. :U

Vagy le volt ez valahol írva az apróbetűvel, hogy hol működik, hol nem, és az volt a "véletlen", hogy az android-os TV-n mégis működött (pedig a HBO nem úgy akarta). Vagy igazából az is screen-share volt, hogy automatikusan a háttérben.

Nem tudom, mert nem használom. Bocs, csak első ránézése triviálisnak tűnt a dolog.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18455) Bornie127 válasza janos666 (#18454) üzenetére


Bornie127
senior tag

Az androidos tv-n, nem volt fent az app, ha arra gondolsz. Telóról elindítottam, kivetítés gombra kattint, aztán onnantól az adatfolyam a tv-n zajlott, nem a telefonon, meg tudtam állítani, elindítani, következő részre léptetni. Mellette azt csináltam a telefonon amit akartam.

(#18456) FollowTheORI válasza janos666 (#18454) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Pl mobilról belépsz az appjukba és ott megtalálod a szükséges PIN-t, ha kell.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18457) bandi0000 válasza FollowTheORI (#18456) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem működik...

Ez a fasz HBO, úgy oldotta meg, hogy az app gyakorlatilag csak pl telekom, digi stb elő fizetéssel használható így, ha direktbe fizetsz elő az hbo go-nál, akkor nem megy

ráadásul a szolgáltatón keresztül asszem 1k-val drágább is, jól ki van ez találva, amúgy meg fos az egész app/rendszer abból a szempontból, hogy az alkalmazás akarja megmondani nekem, hogy milyen felbontásba nézzem a filmet, ha lassúnak értékeli a netet

Xbox One: bandymnc

(#18458) b.kov válasza Bornie127 (#18453) üzenetére


b.kov
senior tag

Nem kell kábeles előfizetés hozzá.
Nekem pl. Telekomos mobilelőfizetéshez van kérve HBO Go opció, és megy minden simán.

Viszont tényleg gáz, hogy egy ezressel olcsóbb a semmi miatt.. De én már meguntam a baszakodást, HBO Go + Netflix + PLEX, és minden megy királyul.

(#18459) janos666 válasza b.kov (#18458) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor a lényeg, hogy csak szolgáltató cégeken keresztül lehet PIN-t venni.
Nekem az nem tetszett ebben, hogy az az HBO 1-2 sorozat, amit esetleg néznék, később megjelenik lemezen, sőt manapság akár már UHD HDR BD-n, míg a GO csak SDR HD (vagy tévedek?), szóval akkor inkább nézem őket 1-2 év késéssel így (néha egyébként is lemaradtam 1-2 évaddal ezelőtt is).

(#18455) Bornie127 - Ha ez fontos, akkor cseréld ki Sony OLED-re, az Android.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18460) vismaior04 válasza Bornie127 (#18453) üzenetére


vismaior04
tag

Kirpóbálni sajnos nem tudom, mert bár vettem egy c8-ast a napokban, kicsomagolni még nem tudtam, de a következő infót kaptam:

Ha böngészőből belépsz a hbogo.hu-n, ott a Beállítások/Eszközkezelő alatt ki van írva a TV PIN.

edit: Lehet a nem előfizetéses szolgáltatásnál eleve nincs TV PIN kiosztva és így itt se lesz megjelenítve...
Próba szerencse.

[ Szerkesztve ]

(#18461) Bornie127 válasza vismaior04 (#18460) üzenetére


Bornie127
senior tag

Köszönöm, ezt már lefutottam, nincs pin sajnos.

Azért az HBO-nak írok egy levelet. :)

@b.kov

Telekomos vagyok én is, de ott opcióként 2490, amíg közvetlenül 1490. Én régebbi előfizető vagyok, akkor kezdtem amikor még 1990 volt. Nekem nem ér meg egy plusz ezrest, csak azért, hogy a tv-ről is el tudjam indítani. Legalább most már tudjuk, hogy ez járható út kábel-tv előfizetés nélkül.

Mindenkinek köszönöm az eddigi segítséget, elég aktív csapat van ebben a topicban. :R :K

[ Szerkesztve ]

(#18462) b.kov válasza janos666 (#18459) üzenetére


b.kov
senior tag

A minőség tényleg elég gyatra néha HBO-n, de a lényegi sorozatok (legalábbis számomra) mind 1080p-sek, így teljesen vállalhatóak. Egyébként maga az alkalmazás is elég fapados pl. a Netflixhez képest, de hát sajnos ez van. :(

(#18461) Bornie127
Ez tényleg felháborító tud lenni egyébként, hogy a PIN-es account + egy ezres havonta. Azonban nekem a kényelem ennyit megér, csak nagyon ritkán kell töltenem így bármit is.

Illetve érdemes megjegyezni azt is, hogy (hasonlóan a Netflixhez) itt is lehet egy felhasználóval szimultán nézni a tartalmat, egyszerre két készülékről megy a dolog. Tehát ha valakivel be tudtok társulni, akkor a havidíj feleződik 750-re (vagy 1500-ra).

[ Szerkesztve ]

(#18463) FollowTheORI válasza bandi0000 (#18457) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem azért nincs, mert igazából a modern tévéken már nincs ez a kódozgatás emlékeim szerint.

Be kell lépned és párosítani (engedélyezni kell) az eszközt (így a tévét is) mindenféle pin nélkül.

Mikori tévéd van?
A legfrisebb HBO app van rajta?

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18464) b.kov válasza FollowTheORI (#18463) üzenetére


b.kov
senior tag

webOS-en csak szolgáltatón keresztül megy a dolog, ez tuti.

(#18465) alaves válasza daneel_hu (#18436) üzenetére


alaves
addikt

Én OLED-en néztem egy-két tesztet, de így sem lehet látni szinte semmit. Csak ott a helyszínen lehet látni a különbségeket.
Nem kell ide Sennheiser Orpheus, nekem megteszi a 35 éves Sennheiser HD230-asom, ALC887 hangchip, 320kbps bitrátájú hang. Igen jól szól :K

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#18466) Joshi


Joshi
titán

Anno hírként közölte több oldal a Sony fényerő csökkenéses hibáját, úgy fair ha közölnék a fejleményeket is. A Flatpanelshd.com közölte is a fejleményeket. Ha jól vettem ki, akkor az A1 és AF8 fényerővel kapcsolatos algoritmusát egyesítették. A lényeg hogy Sony lépett valamit.

(#18467) Joshi


Joshi
titán

New Grundig OLED TVs feature Dolby Vision
Nem lesz olcsó az biztos, ennyiért kétséges hogy életképes lesz. Habár a Grundigokat keményen akciózni szokták. Itt egy magyar cikk is.

(#18468) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Kinek van már Panasonic 55FZ800-as tv-je?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#18469) sakal83 válasza Joshi (#18467) üzenetére


sakal83
addikt

Most neztem a nemet mediakban a 65ost 1100 es 1300 kozott arusitottak ki. Ennyiert jovore rarabolok egyre. Jol is nez ki kimondottan

[ Szerkesztve ]

(#18470) Pro Koryak válasza Joshi (#18467) üzenetére


Pro Koryak
addikt

1800euro az 55"-os, ~600e-ről indul. Az lg 55b8 700e felett nyitott.

(#18471) energomatt válasza sakal83 (#18469) üzenetére


energomatt
senior tag

Rabolni ingyen szokás, rárabolni, meg még úgy sem. De ha már megosztottad velünk, miket terveztél 2-3-4-5 stb. éves távlatokban?

(#18472) sakal83 válasza energomatt (#18471) üzenetére


sakal83
addikt

Köszönöm a szemantikai magyarázatot. Így - ennek tudatában - már sokkal jobb élnem, van értelme lélegeznem. A hszed második fele pedig olyan hasznos információókat hordoz a topik életében, hogy be kellene rakni első, vagy akár az egyetlen hozzászólásnak.

Egyébként érdemes lenne valamilyen módon levezetned a belső frusztrációdat :DDD

(#18473) OPiiPO válasza sakal83 (#18472) üzenetére


OPiiPO
addikt

:DDD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18474) petoth


petoth
csendes tag

Az EURONICS-ban LG OLED55B7V akciós - 400.000 Ft

https://euronics.hu/termekek/lg-oled55b7v-4k-ultra-hd-smart-led-tv/p/211744

(#18475) Mcleod válasza petoth (#18474) üzenetére


Mcleod
tag

Ennyi volt kuponnal is a múlt héten, sőt előtte is pont ennyi, szóval az egész egy nagy átverés... Remélem Black Friday alkalmával lesz kevesebb is. Vagy ennyiért B8...

[ Szerkesztve ]

Csak egy maradhat!!

(#18476) petoth válasza Mcleod (#18475) üzenetére


petoth
csendes tag

A kuponos napokban nem néztem az árát. előtte viszont volt 500 ezer is, igaz előtte meg sokáig 450 ezer. Nem is értem, hogy miért húzták fel egy időre 500-ra. (Gondolom nem sokan vitték annyiért, így levitték ismét.)

(#18477) nokia123 válasza krx21 (#18086) üzenetére


nokia123
aktív tag

Na a mai napon meg is történt a panel csere vagy 10 perce ment el a szervizes. Az oled fényt egyből levetem mert 100 volt 35-re a kontraszt 85 fényerő 50. A kép mód az szakértő(Sötét helység) képarány az Eredeti. Szerintetek ez a beállítás az jó lesz így? A panelzajtörlés havonta 1-2 elég megcsinálni? Az a baj hogy a feleségem nézi ezeket a sorozatokat rtl,tv2 és szeretném megúszni a további beégéseket. Minden tanácsot szívesen meghallgatok gondolom az oldeknél legyen az a B6-tól újabb de a beállítások fény,kontraszt kb nagyjából egyformák gondolom én. Előre is köszönöm a segítségeteket :R

[ Szerkesztve ]

(#18478) McKalton válasza cyber86 (#18468) üzenetére


McKalton
tag

nekem 65fz800 van

Hardwired!

(#18479) dgyuri0123 válasza nokia123 (#18477) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gratula az új panelhez..

Ha rengeteg tv adás megy és a logóik nem fehérek, hanem színesek, akkor ZOOM. Tudom rondább lesz, meg levág a képi információból is, de az asszonynak nem kell feltétlenül tudnia róla. Mondd azt, hogy ilyen az adás és nem lesz vita. :)

A 35-ös oled fényerő már sokkal emberibb, mint a 100, magad is meg fogod tapasztalni, hogy sokkal szebb így a kép, mint agyonhúzott beállításokkal. Minden bemeneten egyenként kell megadni az összes beállítást, ezt tudod ? Még a YT-ot is külön bemenetként kezeli a tévé...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18480) Joshi válasza McKalton (#18478) üzenetére


Joshi
titán

És mi a véleményed a tévéről? Panája még annyi embernek sincs mint Sonyja.

(#18481) McKalton válasza Joshi (#18480) üzenetére


McKalton
tag

szerintem k...jó. Összehasonlítottam már a meglévő VT60-ommal is. Plusz 4k LCD tv-vel. Szóval az elmúlt napok nekem is a tesztelésről szóltak. Azért igen jól néz ki 3 nagy tv egymás mellett ugyanazt a forrást játszva :)

Hardwired!

(#18482) krx21 válasza nokia123 (#18477) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok, végre... :C
A legfontosabb az lenne, ha a feleségedet rá tudnád szoktani a zoom-ra, hogy ne legyenek statikus logók.
Te meg majd a "rendes" házimozihoz beállítod az eredeti képarányt... ;)

[ Szerkesztve ]

(#18483) Joshi válasza McKalton (#18481) üzenetére


Joshi
titán

Sokan azt mondják hogy a plazma mozgásfelbontása jobb az OLED-nél, így egymás mellett milyen a 3 technológia?

(#18484) krx21 válasza McKalton (#18481) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, kérünk észrevételeket... :K

(#18485) McKalton válasza Joshi (#18483) üzenetére


McKalton
tag

az LCD szürke képű és pocsék mozgásban, szaggatósabb hatású. A színek se olyan szépek sőt, volt olyan youtube 4k videó, ahol teljesen más színekkel jelent meg egy virág vagy az állat (pl. kígyó bőre) valamilyen része. Az OLED-en és plazmán, ami vörös az az LCD-n mondjuk csak pirosas. Ez nagyon feltűnő, így egymás mellett.
a plazma és az LCD kalibrált, az OLED meg true cinema beállításon volt, mindhárom kikapcsolt mozgás elmosódással.

Így képzeljétek el.

Épp a Gotham megy 1080p-ben, mindhármon összeszinkronizálva a három lejátszó.

Mozgásban szerintem nagyon egyforma a pana plazma és az pana oled képe, viszont színekben meg összhatásban jobb az oled. 4k hdr nagyon durva, youtube videókban és lejátszón is filmekkel.

HDR összehasonlításnál próbáltam játszani a plazma fényerejének feltolásán, de nem lehet elérni hasonló hatást se.

[ Szerkesztve ]

Hardwired!

(#18486) tutitibi válasza McKalton (#18311) üzenetére


tutitibi
senior tag

"Pana Oled is nagyon jó, itt ülök egy Vt60 és egy Fz800 előtt"

Na az érdekelne pont, mit látsz milyen különbséget .

Esetleg megnézhetném-e ezeket nálad mert én is tervezek venni Pana OLED-et, a VT60-as plazma után.
Persze csak ha nem zavarok. :) :)

(#18487) Joshi válasza McKalton (#18485) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk az is kérdés hogy milyen LCD-ről van szó, meg az összehasonlítást úgy kellene hogy SDR-t SDR-rel. A HDR nagyon kilóg az SDR megjelenítéstől főleg egymás mellett. Esetleg tudnál 1920x1080-as SDR anyagot futtatni a plazmán és az OLED-en?

(#18488) McKalton válasza Joshi (#18487) üzenetére


McKalton
tag

nyugi egyforma felbontások mentek sdr-sdr-el pl lásd Gotham. Meg ment 4k mindhármon,és külön HDR csak az oleden, ezt is meg kellett így nézni.

Ja már nem tudom megmutatni :) minden a helyére került, ez egy teszt volt, két napig, tűrte a család.

Hardwired!

(#18489) Joshi válasza McKalton (#18488) üzenetére


Joshi
titán

Ja értem. Igazából a plazma gyors mozgásoknál kellene jobbnak lennie ha nagyon figyeled a részleteket. Általánosan el lehet mondani, hogy aki plazmáról váltott OLED-re jobbnak érzi az OLED-et.

Az LCD típusát lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

(#18490) NY_A válasza dgyuri0123 (#18479) üzenetére


NY_A
őstag

Hát nem tudom, ez a zoomolás nem túlzás már egy kicsit? Nem kötekedek, csak úgy kérdezem. :D
Nem elég óvintézkedés már a fényerők minimalizálása? Ez a zoomolás nekem már sok. Ha 30-as oled fénynél 85-ös kontraszttal is beég, akkor ott rohadjon meg az egész technológia ahol van.

(#18491) Joshi válasza NY_A (#18490) üzenetére


Joshi
titán

Nokia123 fórumtársnak B6 OLED-je van, azok még érzékenyebbek voltak a statikus tartalmakra köztük a logókra is. Elvileg nem kell zoomolni a csatornát, de ha hosszú órákig ugyan az a csatorna megy, akkor lehet hogy célszerű.

(#18492) Dalion válasza NY_A (#18490) üzenetére


Dalion
tag

Én fél éve használok egy b7-et szintén 30 oled fény és 85 kontraszt mellett (70% tv adás, 30% mozifilm), eddig nyoma sincs beégésnek, manuális pixelfrissítő egyszer sem ment. Amúgy nagyon sok tv adónak már kisebb nagyobb mértékben átlátszó a logója és a korhatárbesorolás jelzés is, bár e tekintetben még van hova fejlődni.

(#18493) NY_A válasza Joshi (#18491) üzenetére


NY_A
őstag

Nálunk elég sokat megy a tv, feleségem rengeteg sorozatot néz. A csatornák viszonylag változatosak, de logó az mindig van, többnyire fehér. A fényerő csökkenést viszonylag hamar megszokta (lcd-n sokkal magasabb volt), de a zoomolást nem tudnám, és nem is szeretném ráerőltetni. Remélem így is elég lesz az óvintézkedés. :)

(#18494) NY_A válasza Dalion (#18492) üzenetére


NY_A
őstag

Igen, most már a legtöbb adónak fehér a logója szerencsére. Gondolom te is 5 év gondoskodással vetted, egy kis megnyugvást nekem az is ad.

(#18495) belan válasza NY_A (#18490) üzenetére


belan
addikt

Csak nem égbe ilyen beállításnal , nekem 7 hónapja van b7 és játék film tv 60 oled fény 85 kontraszt és fényerő 39 és nincs beéges .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18496) Joshi válasza NY_A (#18493) üzenetére


Joshi
titán

B6 és B7 ebből a szempontból nem ugyan az. És mondjuk adott csatornát valaki fél napig is nézheti. A zoomolásnak én se vagyok a híve, akkor inkább gyakrabban kapcsolgatnám a csatornákat.

(#18497) nokia123 válasza NY_A (#18494) üzenetére


nokia123
aktív tag

Az RTL logója ami a jobb alsó sarokban van a 12 karika az sajnos sárga. És nekem az éget be.

(#18498) daneel_hu válasza Joshi (#18489) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ja értem. Igazából a plazma gyors mozgásoknál kellene jobbnak lennie ha nagyon figyeled a részleteket. Általánosan el lehet mondani, hogy aki plazmáról váltott OLED-re jobbnak érzi az OLED-et."

És jobb az OLED mozgásban(?) :DD
Nem azt mondom, hogy nem lehet megszokni, de azért a plazma mozgásmegjelenítésben és főleg a mozifilmeknél még mindig etalon. Nem ér fel hozzá egy OLED sem.

(#18499) daneel_hu válasza McKalton (#18485) üzenetére


daneel_hu
addikt

"HDR összehasonlításnál próbáltam játszani a plazma fényerejének feltolásán, de nem lehet elérni hasonló hatást se."

Ez nem fog menni, jól látod.
Olyan színtartományokat ér el ilyenkor a kijelző amit egy régi plazmán sose fogsz. (megközelíteni sem)

(#18500) daneel_hu válasza daneel_hu (#18498) üzenetére


daneel_hu
addikt

Van mutternél egy régi, 2007-ben vásárolt fapados, 42 colos hdready Viera Pana plazma. Azt hiszem 100-as képfrissítéssel, tehát a 24p-t elvileg sehogy sem tudja. :DD

Mozgásban kenterbe veri az E6V-met. :C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.