Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Joshi válasza Pro Koryak (#18099) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként az AF8 is jobb volt az FZ800-nál, legalább is a lényegi dolgokban. Konkrétan színpontosságban nem is olyan vészesen maradt le a Sony a Pana mögött, ellenben Videofeldolgozásban és Mozgás-megjelenítésben nagyobb volt a különbség a Sony javára. Nyilván egy LG is hozza a kötelezőt ez nem kérdés, de ezt már kitárgyaltuk itt.

[ Szerkesztve ]

(#18102) G_P válasza Partz (#18096) üzenetére


G_P
tag

Meg van 55A1 480 körül.
Legalább is a hétvégén annyi volt, jön a Glamour, ki tudja, mennyi lesz rá a kedvezmény.
És még 1-2 helyen van belőle origi is.

(#18103) Partz válasza Joshi (#18100) üzenetére


Partz
senior tag

FZ1000 nincs, tavaly volt EZ1000 amit megtartottak a 77"-os méret miatt, ahogy Sonynál a 77A1-et. FZ800 és az FZ950 közt csak a soundbar a difkó, képminőség terén mindkét tévé egyezik. Az EZ1000-hez képest utóbbiak fejlettebb proci, több kalibrálhatósági opcióval bírnak.

(#18104) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Végül egy 55" C8 mellett döntöttem, hogy legyen még hová továbblépni pár év múlva :D

Azonban 0. lépésben már merül is fel az első kérdés:

4K HDR 120Hz játék. Jól érzem, hogy erre semmi esély, lévén, hogy csak HDMI 2.0b van a TV-n, aminek nincs elég sávszéle ehhez?
Sőt, tovább megyek: A wili szerint a 2.0 a 60Hz-t se tudja 4K HDR esetén, csak 4:2:2 széntérrel, vagy teljes színtérrel 50Hz-n.

Mit javasoltok erre a problémára?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18105) Laci13 válasza Laci13 (#18078) üzenetére


Laci13
tag

Sziasztok!
Ebbe tudd valaki segíteni?

Illetve olvasgattam szűkítettem kettő közül LG 65C8 és Sony 65AF8 között a Sony a jobb vagy hasonló nincs lényegi különbség?
Esetleg ha LG elég B8-is?:
Köszönöm.

(#18106) Joshi válasza Partz (#18103) üzenetére


Joshi
titán

Panasonic TC-65FZ1000C

Specification

Úgy tűnik hogy mégis csak van valami. :U

[ Szerkesztve ]

(#18107) Joshi válasza Mosqu!to (#18104) üzenetére


Joshi
titán

Tudtommal jelenleg HDMI-n csak a Samsung tudja a 120Hz-et.

(#18108) Joshi válasza Laci13 (#18105) üzenetére


Joshi
titán

Amit linkeltem 65AF8 780-ért szerintem Best Buy. Az input lagja kicsit rosszabb mint az LG-nek, de konzolhoz bőven elég.

(#18109) Joshi válasza Joshi (#18106) üzenetére


Joshi
titán

Kanadában meg is lehet vásárolni, gondolom kanadai dollárért ami ~1milla körülre jön ki. Nem is olyan drága. :DD

(#18110) Roliboy84


Roliboy84
csendes tag

Sziasztok! Jövőhéten lépek egy hatalmasat és lecserélem végre a 8 éves Sony FHD LCD tv-met egy LG OLED-re. Hónapokkal ezelőtt még a 55B7V modellt néztem ki. Most viszont hogy nemrég már lehet kapni a B8-at, ráadásul minimális az árkülönbség, elbizonytalanodtam melyik éri meg jobban. Pontosabban, tisztában vagyok azzal, hogy elvileg évről évre fejlettebb oled tv-ket adnak ki, de vajon tényleg tud-e többet a B8 panelja? Amúgy a B7V nekem jobban tetszik, szebb maga a tv. Átlag felhasználó vagyok, átlag felhasználásra használnám (Netflix, PS4, tv-zés) Van esetleg köztetek olyan, aki jártasabb a témában és van a két modellel tapasztalata?
Köszönöm a segítséget!

(#18111) #72042496 válasza Mosqu!to (#18104) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 2160p@120 tudtommal egyik mostani készülékkel se megy (bár most ősszel jön/jött néhány új modell, azoknak nem néztem utána), pedig 4:2:2-es chromával elvileg elég lenne a HDMI 2.0b sávszélessége. A C8 1080p@120-at fogad maximum.

Samsugnak van olyan tévéje, amelyik tud 1440p@120-at.

[ Szerkesztve ]

(#18112) Joshi válasza Roliboy84 (#18110) üzenetére


Joshi
titán

Én a helyedben megvárnék egy combosabb akciót, az 55B7 is volt 370 az MM-ben. Jó hogy ilyen akciók csak ritkán vannak, de vannak és lesznek is. Az 55B8-at vagy C8-at jövőre biztosan beakciózzák mert kifutó modell lesz. Ha el voltál egy tévével 8 évig, akkor már az a fél év nem oszt nem szoroz.

(#18113) Roliboy84 válasza Joshi (#18112) üzenetére


Roliboy84
csendes tag

Most a B7v 422e, a B8 pedig 448e. Rászántam magam, ilyenkor pedig már nem állok meg, nem éri meg azaz 50e ft-os fél év. Ahhoz már túlságosan is belelkesültem, hogy várjak még fél évet. :)
Szóval egyre inkább hajlok a B8 felé, bár a B7 kinézetre jobban tetszik. Tudom, szakmai szemmel ez hülyeséget, nem ez kell legyen a döntési szempont. Ezért is gondoltam, hogy hátha itt lesz köztetek olyan, akinek van tapasztalata a két modellel.

(#18114) Joshi válasza Roliboy84 (#18113) üzenetére


Joshi
titán

A B8 panelja elvileg kicsit jobb beégés szempontjából, habár már a B7-el se volt különösebb gond. Ezt megmondani csak akkor lehetne, ha lenne egy ugyan olyan teszt amit az Rtings-sek készítettek. A B8 és C8 között van processzorban különbség, a C8 és afölött megkapták az LG Alpha9 procijukat, míg a B8-ban és a tavalyi B7-ben az Alpha8 van.

Hol látsz te ennyiért 55B8-at? Én 55B7-et meg egyáltalán nem látok. :F Ha egy mód van rá akkor gyári garival vedd, mert LG-nél gyakoriak lehetnek a garis problémák.

[ Szerkesztve ]

(#18115) Roliboy84 válasza Joshi (#18114) üzenetére


Roliboy84
csendes tag

A B8-ban a7 proci van. Telekomnál mindkét ár (otthoni szolgáltatás mellé). :) Pontosabban a B7V már nincs fent az oldalukon. A hét elején még fent volt, de már csak online lehetett rendelni. Akkor meg is rendeltem. Most a héten szállítják, közben felkerült a B8, így elkezdtem dilemmázni, hogy akkor melyiket is. De már eldöntöttem, reggel az lesz az első, hogy felhívom őket, módosítok B8-ra. :)

[ Szerkesztve ]

(#18116) Joshi válasza Roliboy84 (#18115) üzenetére


Joshi
titán

Ja bocs A7, a hangsúly a régebbi procin volt. :B Ha minimális az árkülönbség akkor mindenképpen B8 legyen, már csak a hosszabb távú támogatottság miatt is. :K

[ Szerkesztve ]

(#18117) janos666 válasza Mosqu!to (#18104) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A HDMI 2.0-on elvben mehetne 2160p120@4:2:0@8bit (ami ha jól ditherelt, még akár HDR is lehetne), de tudtommal gyakorlatilag ezt semmi nem támogatja (nem hivatalos módon se), se SDR, se HDR, és ugyan ez igaz a 4k 100Hz-re.

A '17-es LG-ken 1080p-ig kell lemenni a 100/120Hz módokért és az csak SDR.

A gyakorlatban nem működik a 2160p50@4:4:4@10bit se. 4:2:2@10bit vagy 4:4:4@8bit van 4k HDR-hez (szóval nem nyersz semmit 60-ról 50-re lépéssel), a te döntésed hogy élesebb geometriát (4:4:4) vagyy szebb átmeneteket (10bit) akarsz.

Bár az ide LG-ken és C-től felfelé elképzelhető lenne az 1080p120, vagy akár 1440p120 HDR is, mert viszi az új processzor a 4k120fps HDR-t (a 7-es sorozaton is küldhetsz neki 1080p120 HDR-t, csak szarul néz ki, mert kikapcsol a színkezelés), de nem próbáltam, vagy hallottam hogy működne (és nem csak a képfeldolgozón múlik, más alkatrészen és pusztán az akaraton is, hogy mit tesznek elérhetővé, és ezeket a "gamer" dolgokat szerintem a HDMI 2.1 modelleken akarják majd marketingelni). Ha megkaptad, majd próbáld ki. :D

Ja és persze nincs VRR.

Szóval 1-2 év múlva lesz hova előbbre lépni HDMI 2.1-el. Csak kiszolgálni (érdekes kérdés, hogy az nVidia tovább erőlteti az FPGA Gsync modult, vagy engedi a szabványos HDMI VRR-t, illetve mikor lesz bármelyik GPU gyártónak HDMI 2.1-es kártyája) és megfizetni (nézd meg az RTX és akár Vega kártyák árait) nem tudjuk majd (magas fps-hez izom is kéne, nem csak kompatibilis csati, ami a mostani tendencia szerint csúcskártya és akár két darab). :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18118) energomatt válasza Mosqu!to (#18104) üzenetére


energomatt
senior tag

Elég egyértelműen kiderül a korábbiakból, hogy játékra senki sem ajánlana OLED-et.

[ Szerkesztve ]

(#18119) Partizan182 válasza energomatt (#18118) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ke? Sokan játszunk oleden, sose mennék vissza kvarcórára.

Évi 3000 óra LoL-ra valóban nem javasolt, de a gaming ennél azért szélesebb spektrumon létezik.

(#18120) Mosqu!to válasza janos666 (#18117) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Akkor méginkább nem bánom, hogy nem 65"-t vettem, mert ha megjönnek a HDMI 2.1-es tv-k akkor sanszos, hgoy váltani fogok. Mondjuk persze ehhez fog kelleni egy új vga is, mert hiába van csúcskártyám, ott is csak talán DP-n érhető el ez az átvitel, azt meg nem szeretnek a tv gyártók egyáltalán használni.

No, mindegy, az 50Hz 4K HDR-t kipróbálom majd, hátha valahogy előcsalható, addig meg élvezem a többi előnyét az új jövevénynek. A Pana plazmától tegnap búcsút vettem, és nagyon fura a nappali tv nélkül :D

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18121) janos666 válasza Mosqu!to (#18120) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A jelenlegi DP (1.4 HBR3) sem elég 2160p120@4:4:4@10bit módhoz (esetleg az 1.4-ben bevezetett veszteséges tömörítéssel, ami opcionális feature és nem tudom jobb-e ide, mint a chroma subsampling), de a HDMI 2.1 több, mint elég lesz, a következő DP pedig még messzebb van (kihagytak egy lépést, ami kb. mostanában jött volna, és "nekünk" épp elég lehetett volna ezek alá az OLED panelek alá, akár később DP->HDMI 2.1 adapterrel és majd valamikor lesz egy nagyobb ugrás).

Várni és cserélgetni mindig lehet, de néha meg csak venni is kell valamit.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18122) tothl válasza energomatt (#18118) üzenetére


tothl
addikt

Nos, ha jelentősen szebb képet szeretnél, színeket melyek szinte lemásznak a kijelzőről, valamint korábban soha nem látott tisztaságú mozgásmegjelenítést, bennakadó lélegzetet, amikor először meglátod mozgás közben OLED -en az eddigi játékaidat és anyagilag megteheted, akkor igenis ajánlott az OLED. :D

[ Szerkesztve ]

(#18123) Partz válasza Joshi (#18106) üzenetére


Partz
senior tag

Ha figyelmes vagy az ázsiai, illetve az ottani piacon mások a típusszámok. Tavaly még az Eu-ban is így volt, de idén új számozás van nálunk.

FZ800(Eu) = FZ950(Ca) (55"-65")
FZ950(Eu) = FZ1000(Ca) (55"-65")
EZ1000(Eu/Ca) (77")

(#18124) janos666 válasza tothl (#18122) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Te sem láttál soha jobbféle plazmát. :P Egy 10 éves Pioneer megeszi reggelire a BFI nélküli OLED-et mozgáskezelésben.

---

Más: ma megint megnéztem a DolbyVision vs. PC játék kérdést.
A legújabb 1809-es Win10 frissítéssel és a hozzá tartozó WDDM 2.5-ös nVidia driver-el (nem tudom a kettő közül melyik a lényeges) most működik a DolbyVision képmód a ME:A-ban, ráadásul 2160p60-ban is. :B
Az NVCP-ben a HDMI-t 8-bit RGB-re kell állítani, és ebbe csomagolva megy át a GPU-n a DV YCC 4:2:0 12-bit formátuma, amit a játék köp ki (anélkül, hogy a GPU-nak értenie kéne a DV formátumot).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18125) Gtaati válasza energomatt (#18118) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nincs egy éves még az 55B7 3400-3500 óra van benne, tv, pc, filmek, nincs is monitorom a géphez, tehát csak ezt használom 100%-ban monitornak és semmi gond nincs vele:)

(#18126) FollowTheORI válasza Roliboy84 (#18113) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha ilyen pici a különbség, megéri az újabbat venni természetesen. :K

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18127) Pro Koryak válasza Roliboy84 (#18113) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Vedd a b8-at. Az Alpha7 proci is kicsit jobb, mint a tavalyi(valamicskét mókoltak rajta) + újabb a panel, homogénebb, mozgáskezelése is kicsit jobb + a hdr game módban szintén jobb.

(#18128) Joshi válasza Partz (#18123) üzenetére


Joshi
titán

Te azt mondtad nincs FZ1000, én meg linkeltem hogy van, ne gondold túl.

[ Szerkesztve ]

(#18129) Partz válasza Joshi (#18128) üzenetére


Partz
senior tag

"Biztosan nagyon jó tévé a Pana FZ800 is, de akkor miért annyival drágább az FZ950 és az FZ1000?"

Innen indultunk, nem hinném hogy túlgondolnék bármit.

(#18130) Joshi válasza Partz (#18129) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom mit erőlteted ezt a dolgot, én kerek-perec erre reagáltam (#18103). ;)

(#18131) energomatt válasza Gtaati (#18125) üzenetére


energomatt
senior tag

"Nincs egy éves még.......".. Mások, hosszabb távra terveznek.

(#18132) Gtaati válasza energomatt (#18131) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

A nincs egy evessel arra probaltam utalni h ennyi ido alatt van benne lassan 3500 ora.... Es ennek min 1/3-a pc es jatek.... Elhiheted, hogy en sem evente tervezek 5-600 ezres berendezest cserelgetni es nem egy evre terveztem vele... De nincs ezzel semmi gond, ha valaki fel az oledtol, illetve a beegestol, az vegyen lcd-t..... :R

[ Szerkesztve ]

(#18133) BITBOYS válasza Gtaati (#18132) üzenetére


BITBOYS
addikt

PC-n milyen beállítások mellett használod? NV driverben a felbontásnál mik vannak beállítva?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#18134) DamianB válasza Gtaati (#18132) üzenetére


DamianB
őstag

Köszi hasznos az infót.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#18135) alaves válasza BITBOYS (#18133) üzenetére


alaves
addikt

Nálam is minden rendben, kb. 3000 üzemóra: 55B7V.
PC NV beállítás: 2160p, 60Hz, 32 bit, 8bpc, RGB teljes. (10bpc esetén nálam korlátozott dinamikatartományt enged a vas 4:2:2 színformátummal). GTX950

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#18136) Gtaati válasza BITBOYS (#18133) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Munka után megnézem pontosan hogy, hogy van és megírom!

[ Szerkesztve ]

(#18137) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Nos, helyén az 55C8. Szép kép, formás kialakítás.

Azonban akadt egy bibi. Ha futó pc mellett összekötöm HDMI-n a PC-vel, akkor van kép, azonban ha kikapcsolt állapotú pc-t próbálok elindítani bedugott tv mellett (függetlenül, hogy az megy vagy sem), a gép biosig nem jut el.

Eddig is ez a port volt használva a Pana plazmának a meghajtására. Mi a fenétől nem indulhat a gép el?

Továbbá beállítottam a tv-t a PH! tesztben kalibráltak szerint, de elég természetellenesnek tűnik. Hol érdemes referencia kalibrált beállításokat keresni?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18138) PuMbA válasza alaves (#18135) üzenetére


PuMbA
titán

"(10bpc esetén nálam korlátozott dinamikatartományt enged a vas 4:2:2 színformátummal)"

Így is kell lennie, hiszen 2160p 60Hz-en nem bír többet a HDMI 2.0 szabvány :) Ha 4K filmeket nézel, mindenképp érdemes a 10 bitet beállítani, mert a filmek amúgy is 10 biten, korlátozott dinamikatartományban és 4:2:0-ban vannak kódolva. Netezésre meg normál PC használatra viszont jobb az RGB 8bit 4:4:4.

[ Szerkesztve ]

(#18139) #72042496 válasza Mosqu!to (#18137) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én az RTINGS beállításait használom, annyi eltéréssel, hogy egy 2-es (illetve újabban 3-as) dejuddert még tettem rá. De neked PC mellé ez nem kell.

Milyen képmódban van a tévé? A PH! tesztben szerintem nem írták le, de az isf Expert (Dark Room) az ajánlott. PC-n viszont érdemes lehet a fenti guide Game módját használni az alacsony lag miatt, és bekapcsolni a HDMI Ultra HD Deep Color opciót, utóbbi engedélyezi a 4:4:4 chromát. PC címkét is adhatsz a HDMI bemenetnek hogy mindig alacsony legyen a lag, de úgy nem tudom, milyen a színkezelés.

"ha kikapcsolt állapotú pc-t próbálok elindítani bedugott tv mellett (függetlenül, hogy az megy vagy sem), a gép biosig nem jut el"

Ha a fentiek után is csinálja, egy próbát megérhet a HDMI-CEC kikapcsolása. Az LG-nél Simplink a neve, és úgy tudom, a bekapcsolt állapot az alapértelmezett. Elvileg nincs hozzá köze, de ez az egyetlen ki-/bekapcsoláshoz köthető beállítás, ami eszembe jut.

Illetve a PC oldaláról ha más kijelzőt is kötöttél a gépre, húzd le. Nincs a kártyán másik HDMI és a Ryzenben sincs IGP, de más VGA-val nem tudod kipróbálni?

Őszintén szólva csak a szokásos köröket írom "hátha" alapon. Valójában sajnos gőzöm nincs, az egész jelenség nagyon furcsa nekem.

[ Szerkesztve ]

(#18140) FollowTheORI válasza Mosqu!to (#18137) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az mit jelent hogy nem jut el a bios-ig sem?

Nem csak annyi van hogy nem azt ismeri fel elsődleges kijelzőnek?

Tehát a gép elindul a windows is feláll csak máshova teszi alapból a képet (bár nem kéne ezt csinálja valóban, főleg ha nincs rákötve semmi más kijelző).
(Valószínűleg csak egy primary display beállítást kéne megvizsgálni/felülírni/beállítani.)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18141) janos666 válasza #72042496 (#18139) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Deep Color az elérhető felbontásokat / kihasználható HDMI sávszélt bővíti.
A full chroma-t (4:4:4) a PC címke kapcsolja (DolbyVision-t kivéve, ott lehetetlen).
PC módban minden választható képmódban ugyan olyan alacsony a késés, mint a nem-PC módok Game/Játék képmódjában (de PC címke nélkül a Game még nem 4:4:4 és a 8-as sorozatot kivéve az Auto színtér sem érhető el Game módban, így nem is érdemes használni SDR-hoz).
A PC mód HDR csak a legújabb (szeptember-október kiadású. pontosabban a legtöbb készülékre még csak tesztverzióban kiadott) firmware-el jó minden LG-n.

Dejudder helyett erősen a BFI-t ajánlanám mindenkinek (a kapcsoló a csúszkák alatt), legalább is SDR-hoz mindenképp, HDR már neccesebb kérdés.

PC boot: sok consumer alaplap nem hajlandó boot-olni monitor nélkül, ez a workstation/server lapok mesterséges kiváltsága (alapvetően GPU nélkül nem boot-olnak, de ha nincs egy szál aktív monitor se a VGA-n, akkor is gyakran úgy veszik, mint ha GPU se lenne, a gyártótól és esetleg a Setup-on belüli beállításoktól függ). Ha EFI módban van telepítve az OS, kapcsold ki a CMS-t, az sok VGA-n alternatív viselkedést okoz monitorok felismerése ügyében (boot közben, ha betöltött a Windows, akkor már mindegy). Én pont még több kijelző (ha van felesleges ami elfér) felcsatolását javasolnám ilyen problémára. :DDD Szokásos dolog még az alaplapi és esetleg a VBIOS frissítés.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18142) #72042496 válasza janos666 (#18141) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 4:4:4-hez biztos kell PC címke? Csak a B6-ról vannak emlékeim, de ott nem neveztem át PC-re, szerintem azt se tudtam akkor, hogy ez LG-n egy opció. Itt sem utalnak a PC címkére: [link]

A BFI a C8-on tisztelettel, de nem necces hanem egy nagy rakás szar úgy ahogy van, egy borzalom. De mindenki nézze meg magának. Én nem fogadom el, hogy egy modern kijelző vibráljon, ez pedig nagyon vibrál.

[ Szerkesztve ]

(#18143) FollowTheORI válasza #72042496 (#18142) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen. A full RGB-hez kell a PC cimke... énis úgy használom a konzolokkal.
+ Game mód.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18144) #72042496 válasza FollowTheORI (#18143) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez egyre furcsább nekem, mert a PS4 100%, hogy megy full RGB-re állítva PC módon kívül is, éppen tegnapelőtt próbáltam.

Igazatok van pedig, mert a linkemen is ezt írják, csak eddig kihagytam mert nekem irreleváns:

"If you want to activate the Chroma subsampling (4:4:4) on the LG C8, you need to set the 'Input Label' to 'PC' for the HDMI port where your device is connected. "

[ Szerkesztve ]

(#18145) Mosqu!to válasza #72042496 (#18139) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi, ez sokkal kellemesebb színeket ad.

A vga-ra van egy DP kábelen lógó monitor, de ez eddig is így volt. HDMI ment a tv-re, DP ment a monitorra.
Az új tv-vel új hdmi kábel is jött, cserélve a régi 1.4-et, ez 2.0-s.

Eddig nem volt ilyen gond a dupla megjelenítővel, a helyzet hogy nem is oda küldi a jelet, hanem tényleg nem tud bootolni a gép ha be van dugva ez a kábel a gépbe és tv-be.
A régi kábellel a régi tv ment.
A régi kábellel az új tv-t fel sem ismeri.
Amennyiben az új-új van bent, akkor pedig mint írtam, bios sem tölt be, az alaplapi led feljön, ventik felpörögnek, de a billentyűzet numlockja sem kapcsolható, szóval tuti megáll bios előtt.

Ami viszont fura, hogy sikerült beállítani 4K+HDR+60Hz+4:4:4 Full RGB színteret, és megy :Y
A színmélység 8 bpc, ezt viszont nem tudtam egyáltalán állítani más beállításnál sem.

Van amúgy arra lehetőség, hogy ha filmet néznék, akkor egy full más beállítás (nem játék mód) legyen ugyanerre a kimenetre, amit csak egy profilváltással lecserélhetek? Gondolom a Játék módból isf Expertbe váltás nem húz el minden beállítást, csak párat.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18146) alaves válasza Mosqu!to (#18145) üzenetére


alaves
addikt

"A színmélység 8 bpc, ezt viszont nem tudtam egyáltalán állítani más beállításnál sem."

NV vezérlőpult: átállítod a kimeneti dinamikatartományt korlátozottra, azután a kimeneti színformátumot 4:2:2-re és láss csodát: a kimeneti színmélységnél máris megjelent a 8-10-12bpc ;)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#18147) alaves


alaves
addikt

Még egy tapasztalat, akit érint PC monitorként OLED TV: a TV-t akárhogy állítgattam, fekete képnél vagy felül és jobboldalt vagy alul és jobboldalt talán egy pixelsor fehéren világított (LCD-nél nem volt).
Az NV vezérlőpulton a video és az asztali színbeállításoknál a brightnesst és a kontrasztot az AVS HD 709 -vel, illetve tesztképekkel beállítottam (nálam 55-45). A TV meg maradt 50-85. ...és sehol fehér pixelsor :K

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#18148) tutitibi válasza janos666 (#18141) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ezeket a chroma módokat hol állítod a PC-n ? a Video kártya driverében vagy magában a szoftverben is ?
Pl. MPC-HC és MadVR ?

(#18149) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Megérkezett végre valahára az LG B8 készülékem. Eddig nagyon szájtátós. :C

(#18150) BITBOYS válasza alaves (#18135) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi, mókolom tovább a beállításokat. Viszont úgy tűnik vennem kell egy hdmi kábelt mert ami itthon van 2db az eléggé gagyi. Eddig dp kábelt használtam a monitor miatt...bár lehet inkább dp/hdmi kábelt kellene vennem..

(#18136) Gtaati

Köszi szépen, várom!

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.