Hirdetés

2020. január 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-12-24 01:52:51

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#18101) Joshi válasza Pro Koryak (#18099) üzenetére

Joshi
(félisten)

Egyébként az AF8 is jobb volt az FZ800-nál, legalább is a lényegi dolgokban. Konkrétan színpontosságban nem is olyan vészesen maradt le a Sony a Pana mögött, ellenben Videofeldolgozásban és Mozgás-megjelenítésben nagyobb volt a különbség a Sony javára. Nyilván egy LG is hozza a kötelezőt ez nem kérdés, de ezt már kitárgyaltuk itt.

[ Szerkesztve ]

(#18102) G_P válasza Partz (#18096) üzenetére

G_P
(tag)

Meg van 55A1 480 körül.
Legalább is a hétvégén annyi volt, jön a Glamour, ki tudja, mennyi lesz rá a kedvezmény.
És még 1-2 helyen van belőle origi is.

(#18103) Partz válasza Joshi (#18100) üzenetére

Partz
(senior tag)

FZ1000 nincs, tavaly volt EZ1000 amit megtartottak a 77"-os méret miatt, ahogy Sonynál a 77A1-et. FZ800 és az FZ950 közt csak a soundbar a difkó, képminőség terén mindkét tévé egyezik. Az EZ1000-hez képest utóbbiak fejlettebb proci, több kalibrálhatósági opcióval bírnak.

(#18104) Mosqu!to

Mosqu!to
(addikt)

Végül egy 55" C8 mellett döntöttem, hogy legyen még hová továbblépni pár év múlva :D

Azonban 0. lépésben már merül is fel az első kérdés:

4K HDR 120Hz játék. Jól érzem, hogy erre semmi esély, lévén, hogy csak HDMI 2.0b van a TV-n, aminek nincs elég sávszéle ehhez?
Sőt, tovább megyek: A wili szerint a 2.0 a 60Hz-t se tudja 4K HDR esetén, csak 4:2:2 széntérrel, vagy teljes színtérrel 50Hz-n.

Mit javasoltok erre a problémára?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18105) Laci13 válasza Laci13 (#18078) üzenetére

Laci13
(tag)

Sziasztok!
Ebbe tudd valaki segíteni?

Illetve olvasgattam szűkítettem kettő közül LG 65C8 és Sony 65AF8 között a Sony a jobb vagy hasonló nincs lényegi különbség?
Esetleg ha LG elég B8-is?:
Köszönöm.

(#18106) Joshi válasza Partz (#18103) üzenetére

Joshi
(félisten)

Panasonic TC-65FZ1000C

Specification

Úgy tűnik hogy mégis csak van valami. :U

[ Szerkesztve ]

(#18107) Joshi válasza Mosqu!to (#18104) üzenetére

Joshi
(félisten)

Tudtommal jelenleg HDMI-n csak a Samsung tudja a 120Hz-et.

(#18108) Joshi válasza Laci13 (#18105) üzenetére

Joshi
(félisten)

Amit linkeltem 65AF8 780-ért szerintem Best Buy. Az input lagja kicsit rosszabb mint az LG-nek, de konzolhoz bőven elég.

(#18109) Joshi válasza Joshi (#18106) üzenetére

Joshi
(félisten)

Kanadában meg is lehet vásárolni, gondolom kanadai dollárért ami ~1milla körülre jön ki. Nem is olyan drága. :DD

(#18110) Roliboy84

Roliboy84
(csendes tag)

Sziasztok! Jövőhéten lépek egy hatalmasat és lecserélem végre a 8 éves Sony FHD LCD tv-met egy LG OLED-re. Hónapokkal ezelőtt még a 55B7V modellt néztem ki. Most viszont hogy nemrég már lehet kapni a B8-at, ráadásul minimális az árkülönbség, elbizonytalanodtam melyik éri meg jobban. Pontosabban, tisztában vagyok azzal, hogy elvileg évről évre fejlettebb oled tv-ket adnak ki, de vajon tényleg tud-e többet a B8 panelja? Amúgy a B7V nekem jobban tetszik, szebb maga a tv. Átlag felhasználó vagyok, átlag felhasználásra használnám (Netflix, PS4, tv-zés) Van esetleg köztetek olyan, aki jártasabb a témában és van a két modellel tapasztalata?
Köszönöm a segítséget!

(#18111) Balika911 válasza Mosqu!to (#18104) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

A 2160p@120 tudtommal egyik mostani készülékkel se megy (bár most ősszel jön/jött néhány új modell, azoknak nem néztem utána), pedig 4:2:2-es chromával elvileg elég lenne a HDMI 2.0b sávszélessége. A C8 1080p@120-at fogad maximum.

Samsugnak van olyan tévéje, amelyik tud 1440p@120-at.

[ Szerkesztve ]

(#18112) Joshi válasza Roliboy84 (#18110) üzenetére

Joshi
(félisten)

Én a helyedben megvárnék egy combosabb akciót, az 55B7 is volt 370 az MM-ben. Jó hogy ilyen akciók csak ritkán vannak, de vannak és lesznek is. Az 55B8-at vagy C8-at jövőre biztosan beakciózzák mert kifutó modell lesz. Ha el voltál egy tévével 8 évig, akkor már az a fél év nem oszt nem szoroz.

(#18113) Roliboy84 válasza Joshi (#18112) üzenetére

Roliboy84
(csendes tag)

Most a B7v 422e, a B8 pedig 448e. Rászántam magam, ilyenkor pedig már nem állok meg, nem éri meg azaz 50e ft-os fél év. Ahhoz már túlságosan is belelkesültem, hogy várjak még fél évet. :)
Szóval egyre inkább hajlok a B8 felé, bár a B7 kinézetre jobban tetszik. Tudom, szakmai szemmel ez hülyeséget, nem ez kell legyen a döntési szempont. Ezért is gondoltam, hogy hátha itt lesz köztetek olyan, akinek van tapasztalata a két modellel.

(#18114) Joshi válasza Roliboy84 (#18113) üzenetére

Joshi
(félisten)

A B8 panelja elvileg kicsit jobb beégés szempontjából, habár már a B7-el se volt különösebb gond. Ezt megmondani csak akkor lehetne, ha lenne egy ugyan olyan teszt amit az Rtings-sek készítettek. A B8 és C8 között van processzorban különbség, a C8 és afölött megkapták az LG Alpha9 procijukat, míg a B8-ban és a tavalyi B7-ben az Alpha8 van.

Hol látsz te ennyiért 55B8-at? Én 55B7-et meg egyáltalán nem látok. :F Ha egy mód van rá akkor gyári garival vedd, mert LG-nél gyakoriak lehetnek a garis problémák.

[ Szerkesztve ]

(#18115) Roliboy84 válasza Joshi (#18114) üzenetére

Roliboy84
(csendes tag)

A B8-ban a7 proci van. Telekomnál mindkét ár (otthoni szolgáltatás mellé). :) Pontosabban a B7V már nincs fent az oldalukon. A hét elején még fent volt, de már csak online lehetett rendelni. Akkor meg is rendeltem. Most a héten szállítják, közben felkerült a B8, így elkezdtem dilemmázni, hogy akkor melyiket is. De már eldöntöttem, reggel az lesz az első, hogy felhívom őket, módosítok B8-ra. :)

[ Szerkesztve ]

(#18116) Joshi válasza Roliboy84 (#18115) üzenetére

Joshi
(félisten)

Ja bocs A7, a hangsúly a régebbi procin volt. :B Ha minimális az árkülönbség akkor mindenképpen B8 legyen, már csak a hosszabb távú támogatottság miatt is. :K

[ Szerkesztve ]

(#18117) janos666 válasza Mosqu!to (#18104) üzenetére

janos666
(Topikgazda)
LOGOUT blog (1)

A HDMI 2.0-on elvben mehetne 2160p120@4:2:0@8bit (ami ha jól ditherelt, még akár HDR is lehetne), de tudtommal gyakorlatilag ezt semmi nem támogatja (nem hivatalos módon se), se SDR, se HDR, és ugyan ez igaz a 4k 100Hz-re.

A '17-es LG-ken 1080p-ig kell lemenni a 100/120Hz módokért és az csak SDR.

A gyakorlatban nem működik a 2160p50@4:4:4@10bit se. 4:2:2@10bit vagy 4:4:4@8bit van 4k HDR-hez (szóval nem nyersz semmit 60-ról 50-re lépéssel), a te döntésed hogy élesebb geometriát (4:4:4) vagyy szebb átmeneteket (10bit) akarsz.

Bár az ide LG-ken és C-től felfelé elképzelhető lenne az 1080p120, vagy akár 1440p120 HDR is, mert viszi az új processzor a 4k120fps HDR-t (a 7-es sorozaton is küldhetsz neki 1080p120 HDR-t, csak szarul néz ki, mert kikapcsol a színkezelés), de nem próbáltam, vagy hallottam hogy működne (és nem csak a képfeldolgozón múlik, más alkatrészen és pusztán az akaraton is, hogy mit tesznek elérhetővé, és ezeket a "gamer" dolgokat szerintem a HDMI 2.1 modelleken akarják majd marketingelni). Ha megkaptad, majd próbáld ki. :D

Ja és persze nincs VRR.

Szóval 1-2 év múlva lesz hova előbbre lépni HDMI 2.1-el. Csak kiszolgálni (érdekes kérdés, hogy az nVidia tovább erőlteti az FPGA Gsync modult, vagy engedi a szabványos HDMI VRR-t, illetve mikor lesz bármelyik GPU gyártónak HDMI 2.1-es kártyája) és megfizetni (nézd meg az RTX és akár Vega kártyák árait) nem tudjuk majd (magas fps-hez izom is kéne, nem csak kompatibilis csati, ami a mostani tendencia szerint csúcskártya és akár két darab). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18118) energomatt válasza Mosqu!to (#18104) üzenetére

energomatt
(senior tag)

Elég egyértelműen kiderül a korábbiakból, hogy játékra senki sem ajánlana OLED-et.

[ Szerkesztve ]

(#18119) Partizan182 válasza energomatt (#18118) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Ke? Sokan játszunk oleden, sose mennék vissza kvarcórára.

Évi 3000 óra LoL-ra valóban nem javasolt, de a gaming ennél azért szélesebb spektrumon létezik.

(#18120) Mosqu!to válasza janos666 (#18117) üzenetére

Mosqu!to
(addikt)

Akkor méginkább nem bánom, hogy nem 65"-t vettem, mert ha megjönnek a HDMI 2.1-es tv-k akkor sanszos, hgoy váltani fogok. Mondjuk persze ehhez fog kelleni egy új vga is, mert hiába van csúcskártyám, ott is csak talán DP-n érhető el ez az átvitel, azt meg nem szeretnek a tv gyártók egyáltalán használni.

No, mindegy, az 50Hz 4K HDR-t kipróbálom majd, hátha valahogy előcsalható, addig meg élvezem a többi előnyét az új jövevénynek. A Pana plazmától tegnap búcsút vettem, és nagyon fura a nappali tv nélkül :D

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18121) janos666 válasza Mosqu!to (#18120) üzenetére

janos666
(Topikgazda)
LOGOUT blog (1)

A jelenlegi DP (1.4 HBR3) sem elég 2160p120@4:4:4@10bit módhoz (esetleg az 1.4-ben bevezetett veszteséges tömörítéssel, ami opcionális feature és nem tudom jobb-e ide, mint a chroma subsampling), de a HDMI 2.1 több, mint elég lesz, a következő DP pedig még messzebb van (kihagytak egy lépést, ami kb. mostanában jött volna, és "nekünk" épp elég lehetett volna ezek alá az OLED panelek alá, akár később DP->HDMI 2.1 adapterrel és majd valamikor lesz egy nagyobb ugrás).

Várni és cserélgetni mindig lehet, de néha meg csak venni is kell valamit.

[ Szerkesztve ]

(#18122) tothl válasza energomatt (#18118) üzenetére

tothl
(addikt)

Nos, ha jelentősen szebb képet szeretnél, színeket melyek szinte lemásznak a kijelzőről, valamint korábban soha nem látott tisztaságú mozgásmegjelenítést, bennakadó lélegzetet, amikor először meglátod mozgás közben OLED -en az eddigi játékaidat és anyagilag megteheted, akkor igenis ajánlott az OLED. :D

[ Szerkesztve ]

(#18123) Partz válasza Joshi (#18106) üzenetére

Partz
(senior tag)

Ha figyelmes vagy az ázsiai, illetve az ottani piacon mások a típusszámok. Tavaly még az Eu-ban is így volt, de idén új számozás van nálunk.

FZ800(Eu) = FZ950(Ca) (55"-65")
FZ950(Eu) = FZ1000(Ca) (55"-65")
EZ1000(Eu/Ca) (77")

(#18124) janos666 válasza tothl (#18122) üzenetére

janos666
(Topikgazda)
LOGOUT blog (1)

Te sem láttál soha jobbféle plazmát. :P Egy 10 éves Pioneer megeszi reggelire a BFI nélküli OLED-et mozgáskezelésben.

---

Más: ma megint megnéztem a DolbyVision vs. PC játék kérdést.
A legújabb 1809-es Win10 frissítéssel és a hozzá tartozó WDDM 2.5-ös nVidia driver-el (nem tudom a kettő közül melyik a lényeges) most működik a DolbyVision képmód a ME:A-ban, ráadásul 2160p60-ban is. :B
Az NVCP-ben a HDMI-t 8-bit RGB-re kell állítani, és ebbe csomagolva megy át a GPU-n a DV YCC 4:2:0 12-bit formátuma, amit a játék köp ki (anélkül, hogy a GPU-nak értenie kéne a DV formátumot).

(#18125) Gtaati válasza energomatt (#18118) üzenetére

Gtaati
(őstag)

Helló!

Nincs egy éves még az 55B7 3400-3500 óra van benne, tv, pc, filmek, nincs is monitorom a géphez, tehát csak ezt használom 100%-ban monitornak és semmi gond nincs vele:)

(#18126) FollowTheORI válasza Roliboy84 (#18113) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Ha ilyen pici a különbség, megéri az újabbat venni természetesen. :K

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18127) Pro Koryak válasza Roliboy84 (#18113) üzenetére

Pro Koryak
(őstag)

Vedd a b8-at. Az Alpha7 proci is kicsit jobb, mint a tavalyi(valamicskét mókoltak rajta) + újabb a panel, homogénebb, mozgáskezelése is kicsit jobb + a hdr game módban szintén jobb.

(#18128) Joshi válasza Partz (#18123) üzenetére

Joshi
(félisten)

Te azt mondtad nincs FZ1000, én meg linkeltem hogy van, ne gondold túl.

[ Szerkesztve ]

(#18129) Partz válasza Joshi (#18128) üzenetére

Partz
(senior tag)

"Biztosan nagyon jó tévé a Pana FZ800 is, de akkor miért annyival drágább az FZ950 és az FZ1000?"

Innen indultunk, nem hinném hogy túlgondolnék bármit.

(#18130) Joshi válasza Partz (#18129) üzenetére

Joshi
(félisten)

Nem tudom mit erőlteted ezt a dolgot, én kerek-perec erre reagáltam (#18103). ;)

(#18131) energomatt válasza Gtaati (#18125) üzenetére

energomatt
(senior tag)

"Nincs egy éves még.......".. Mások, hosszabb távra terveznek.

(#18132) Gtaati válasza energomatt (#18131) üzenetére

Gtaati
(őstag)

Hello!

A nincs egy evessel arra probaltam utalni h ennyi ido alatt van benne lassan 3500 ora.... Es ennek min 1/3-a pc es jatek.... Elhiheted, hogy en sem evente tervezek 5-600 ezres berendezest cserelgetni es nem egy evre terveztem vele... De nincs ezzel semmi gond, ha valaki fel az oledtol, illetve a beegestol, az vegyen lcd-t..... :R

[ Szerkesztve ]

(#18133) BITBOYS válasza Gtaati (#18132) üzenetére

BITBOYS
(addikt)
LOGOUT blog

PC-n milyen beállítások mellett használod? NV driverben a felbontásnál mik vannak beállítva?

https://hardverapro.hu/apro/xt60_csatlakozok_eladok_akku_ebike_eroller_dron_ve/hsz_1-50.html

(#18134) DamianB válasza Gtaati (#18132) üzenetére

DamianB
(senior tag)

Köszi hasznos az infót.

(#18135) alaves válasza BITBOYS (#18133) üzenetére

alaves
(aktív tag)

Nálam is minden rendben, kb. 3000 üzemóra: 55B7V.
PC NV beállítás: 2160p, 60Hz, 32 bit, 8bpc, RGB teljes. (10bpc esetén nálam korlátozott dinamikatartományt enged a vas 4:2:2 színformátummal). GTX950

LG OLED55B7V * Creative Cambridge SoundWorks 4.1 Speaker System FPS1600 * Sennheiser HD 230 *

(#18136) Gtaati válasza BITBOYS (#18133) üzenetére

Gtaati
(őstag)

Helló!

Munka után megnézem pontosan hogy, hogy van és megírom!

[ Szerkesztve ]

(#18137) Mosqu!to

Mosqu!to
(addikt)

Nos, helyén az 55C8. Szép kép, formás kialakítás.

Azonban akadt egy bibi. Ha futó pc mellett összekötöm HDMI-n a PC-vel, akkor van kép, azonban ha kikapcsolt állapotú pc-t próbálok elindítani bedugott tv mellett (függetlenül, hogy az megy vagy sem), a gép biosig nem jut el.

Eddig is ez a port volt használva a Pana plazmának a meghajtására. Mi a fenétől nem indulhat a gép el?

Továbbá beállítottam a tv-t a PH! tesztben kalibráltak szerint, de elég természetellenesnek tűnik. Hol érdemes referencia kalibrált beállításokat keresni?

(#18138) PuMbA válasza alaves (#18135) üzenetére

PuMbA
(félisten)

"(10bpc esetén nálam korlátozott dinamikatartományt enged a vas 4:2:2 színformátummal)"

Így is kell lennie, hiszen 2160p 60Hz-en nem bír többet a HDMI 2.0 szabvány :) Ha 4K filmeket nézel, mindenképp érdemes a 10 bitet beállítani, mert a filmek amúgy is 10 biten, korlátozott dinamikatartományban és 4:2:0-ban vannak kódolva. Netezésre meg normál PC használatra viszont jobb az RGB 8bit 4:4:4.

[ Szerkesztve ]

(#18139) Balika911 válasza Mosqu!to (#18137) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Én az RTINGS beállításait használom, annyi eltéréssel, hogy egy 2-es (illetve újabban 3-as) dejuddert még tettem rá. De neked PC mellé ez nem kell.

Milyen képmódban van a tévé? A PH! tesztben szerintem nem írták le, de az isf Expert (Dark Room) az ajánlott. PC-n viszont érdemes lehet a fenti guide Game módját használni az alacsony lag miatt, és bekapcsolni a HDMI Ultra HD Deep Color opciót, utóbbi engedélyezi a 4:4:4 chromát. PC címkét is adhatsz a HDMI bemenetnek hogy mindig alacsony legyen a lag, de úgy nem tudom, milyen a színkezelés.

"ha kikapcsolt állapotú pc-t próbálok elindítani bedugott tv mellett (függetlenül, hogy az megy vagy sem), a gép biosig nem jut el"

Ha a fentiek után is csinálja, egy próbát megérhet a HDMI-CEC kikapcsolása. Az LG-nél Simplink a neve, és úgy tudom, a bekapcsolt állapot az alapértelmezett. Elvileg nincs hozzá köze, de ez az egyetlen ki-/bekapcsoláshoz köthető beállítás, ami eszembe jut.

Illetve a PC oldaláról ha más kijelzőt is kötöttél a gépre, húzd le. Nincs a kártyán másik HDMI és a Ryzenben sincs IGP, de más VGA-val nem tudod kipróbálni?

Őszintén szólva csak a szokásos köröket írom "hátha" alapon. Valójában sajnos gőzöm nincs, az egész jelenség nagyon furcsa nekem.

[ Szerkesztve ]

(#18140) FollowTheORI válasza Mosqu!to (#18137) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Az mit jelent hogy nem jut el a bios-ig sem?

Nem csak annyi van hogy nem azt ismeri fel elsődleges kijelzőnek?

Tehát a gép elindul a windows is feláll csak máshova teszi alapból a képet (bár nem kéne ezt csinálja valóban, főleg ha nincs rákötve semmi más kijelző).
(Valószínűleg csak egy primary display beállítást kéne megvizsgálni/felülírni/beállítani.)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18141) janos666 válasza Balika911 (#18139) üzenetére

janos666
(Topikgazda)
LOGOUT blog (1)

A Deep Color az elérhető felbontásokat / kihasználható HDMI sávszélt bővíti.
A full chroma-t (4:4:4) a PC címke kapcsolja (DolbyVision-t kivéve, ott lehetetlen).
PC módban minden választható képmódban ugyan olyan alacsony a késés, mint a nem-PC módok Game/Játék képmódjában (de PC címke nélkül a Game még nem 4:4:4 és a 8-as sorozatot kivéve az Auto színtér sem érhető el Game módban, így nem is érdemes használni SDR-hoz).
A PC mód HDR csak a legújabb (szeptember-október kiadású. pontosabban a legtöbb készülékre még csak tesztverzióban kiadott) firmware-el jó minden LG-n.

Dejudder helyett erősen a BFI-t ajánlanám mindenkinek (a kapcsoló a csúszkák alatt), legalább is SDR-hoz mindenképp, HDR már neccesebb kérdés.

PC boot: sok consumer alaplap nem hajlandó boot-olni monitor nélkül, ez a workstation/server lapok mesterséges kiváltsága (alapvetően GPU nélkül nem boot-olnak, de ha nincs egy szál aktív monitor se a VGA-n, akkor is gyakran úgy veszik, mint ha GPU se lenne, a gyártótól és esetleg a Setup-on belüli beállításoktól függ). Ha EFI módban van telepítve az OS, kapcsold ki a CMS-t, az sok VGA-n alternatív viselkedést okoz monitorok felismerése ügyében (boot közben, ha betöltött a Windows, akkor már mindegy). Én pont még több kijelző (ha van felesleges ami elfér) felcsatolását javasolnám ilyen problémára. :DDD Szokásos dolog még az alaplapi és esetleg a VBIOS frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#18142) Balika911 válasza janos666 (#18141) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

A 4:4:4-hez biztos kell PC címke? Csak a B6-ról vannak emlékeim, de ott nem neveztem át PC-re, szerintem azt se tudtam akkor, hogy ez LG-n egy opció. Itt sem utalnak a PC címkére: [link]

A BFI a C8-on tisztelettel, de nem necces hanem egy nagy rakás szar úgy ahogy van, egy borzalom. De mindenki nézze meg magának. Én nem fogadom el, hogy egy modern kijelző vibráljon, ez pedig nagyon vibrál.

[ Szerkesztve ]

(#18143) FollowTheORI válasza Balika911 (#18142) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Igen. A full RGB-hez kell a PC cimke... énis úgy használom a konzolokkal.
+ Game mód.

(#18144) Balika911 válasza FollowTheORI (#18143) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Ez egyre furcsább nekem, mert a PS4 100%, hogy megy full RGB-re állítva PC módon kívül is, éppen tegnapelőtt próbáltam.

Igazatok van pedig, mert a linkemen is ezt írják, csak eddig kihagytam mert nekem irreleváns:

"If you want to activate the Chroma subsampling (4:4:4) on the LG C8, you need to set the 'Input Label' to 'PC' for the HDMI port where your device is connected. "

[ Szerkesztve ]

(#18145) Mosqu!to válasza Balika911 (#18139) üzenetére

Mosqu!to
(addikt)

Köszi, ez sokkal kellemesebb színeket ad.

A vga-ra van egy DP kábelen lógó monitor, de ez eddig is így volt. HDMI ment a tv-re, DP ment a monitorra.
Az új tv-vel új hdmi kábel is jött, cserélve a régi 1.4-et, ez 2.0-s.

Eddig nem volt ilyen gond a dupla megjelenítővel, a helyzet hogy nem is oda küldi a jelet, hanem tényleg nem tud bootolni a gép ha be van dugva ez a kábel a gépbe és tv-be.
A régi kábellel a régi tv ment.
A régi kábellel az új tv-t fel sem ismeri.
Amennyiben az új-új van bent, akkor pedig mint írtam, bios sem tölt be, az alaplapi led feljön, ventik felpörögnek, de a billentyűzet numlockja sem kapcsolható, szóval tuti megáll bios előtt.

Ami viszont fura, hogy sikerült beállítani 4K+HDR+60Hz+4:4:4 Full RGB színteret, és megy :Y
A színmélység 8 bpc, ezt viszont nem tudtam egyáltalán állítani más beállításnál sem.

Van amúgy arra lehetőség, hogy ha filmet néznék, akkor egy full más beállítás (nem játék mód) legyen ugyanerre a kimenetre, amit csak egy profilváltással lecserélhetek? Gondolom a Játék módból isf Expertbe váltás nem húz el minden beállítást, csak párat.

(#18146) alaves válasza Mosqu!to (#18145) üzenetére

alaves
(aktív tag)

"A színmélység 8 bpc, ezt viszont nem tudtam egyáltalán állítani más beállításnál sem."

NV vezérlőpult: átállítod a kimeneti dinamikatartományt korlátozottra, azután a kimeneti színformátumot 4:2:2-re és láss csodát: a kimeneti színmélységnél máris megjelent a 8-10-12bpc ;)

LG OLED55B7V * Creative Cambridge SoundWorks 4.1 Speaker System FPS1600 * Sennheiser HD 230 *

(#18147) alaves

alaves
(aktív tag)

Még egy tapasztalat, akit érint PC monitorként OLED TV: a TV-t akárhogy állítgattam, fekete képnél vagy felül és jobboldalt vagy alul és jobboldalt talán egy pixelsor fehéren világított (LCD-nél nem volt).
Az NV vezérlőpulton a video és az asztali színbeállításoknál a brightnesst és a kontrasztot az AVS HD 709 -vel, illetve tesztképekkel beállítottam (nálam 55-45). A TV meg maradt 50-85. ...és sehol fehér pixelsor :K

(#18148) tutitibi válasza janos666 (#18141) üzenetére

tutitibi
(aktív tag)

Ezeket a chroma módokat hol állítod a PC-n ? a Video kártya driverében vagy magában a szoftverben is ?
Pl. MPC-HC és MadVR ?

(#18149) b.kov

b.kov
(senior tag)

Sziasztok!
Megérkezett végre valahára az LG B8 készülékem. Eddig nagyon szájtátós. :C

A matematikus olyan, mint egy vak ember egy sötét szobában, aki egy fekete macskát keres, ami valójában nincs is ott. /Charles Darwin/

(#18150) BITBOYS válasza alaves (#18135) üzenetére

BITBOYS
(addikt)
LOGOUT blog

Köszi, mókolom tovább a beállításokat. Viszont úgy tűnik vennem kell egy hdmi kábelt mert ami itthon van 2db az eléggé gagyi. Eddig dp kábelt használtam a monitor miatt...bár lehet inkább dp/hdmi kábelt kellene vennem..

(#18136) Gtaati

Köszi szépen, várom!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/xt60_csatlakozok_eladok_akku_ebike_eroller_dron_ve/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.