Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17529) dgyuri0123 válasza krx21 (#17524) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"A félreértés az LCD marketing miatt van."

Úgy-úgy. Pár éve még a 100-120 nit volt a "mozifényerő". Mára már 1000 nit kell, mert különben sötét, élvezhetetlen a film és különben is 120 niten a napfény sem égeti ki a retinámat, mint a valóságban. Szerintem a fejekben nagy a baj... Gondolom már "mindenki" tudja (és senkit nem érdekel :) ), hogy én 20-as oled fényt használok és nem sötét. Én is "kipróbáltam" a 35-ös oled fényt pár hétig hogy megtudjam, valamit nagyon rosszul csinálok-e és eddig néztem-e túl "sötéten" mozit. Mondanom nem kell, jó ideje visszaálltam 20-ra, mert a 35 szétba@ta a szememet. Villogó, irritáló, zavaró, természetellenes, fárasztó volt.

Lehet-e ízlésre hivatkozni, ha valaki túlzóan erős oled fényt használ? Lehet, persze, de ez pont olyan, mint amikor valaki bekapcsolja a Loudness-t az erősítőjén, mert úgy szokta meg... csakhogy az a hangzás úgy szar ahogy van, de ezt nem fogom tudni megmagyarázni neki, mert szerinte akkor szól jól valami, ha rezeg a vitrinben az összes pohár.. Nos, az oled fényerő is valami hasonló okból olyan, amilyen a felhasználóknál.

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.