Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok.
Ha már látom ez a téma, hogy min meg hol érdemes lejátszani filmet akkor én is kérdeznék, hogy szerintetek van minőségbeli eltérés ha pc-röl küldöm a filmet tv-re vagy inkább jobb ha rákötök egy külső hdd-t és a saját lejátszójával toljam a filmeket? Azért kérdezem, mert alapból a gép fölött van a tv na meg hardveresen is megbirkózik a gép. (I7 8700K + GTX 1080)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#18702) a2d2 válasza dgyuri0123 (#18700) üzenetére


a2d2
addikt

Csak az a kérdés hogy viszi-e az LG új csodaprocesszora ezeket?
Mert az Android TV OS alá bepakolt egységcsomag simán vitte és ezen is múlhat hogy marad az LG vagy pedig Sony/Philips TV lesz a kiszemelt.

Illetve most ez a hangfelismerés is kérdéses, bár B7-et írtak hogy ott gyenge a találati arány viszont az idei modellekben újabb google implementáció van.

Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18703) janos666 válasza Mentolka (#18699) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem csak az MKV-ba (és talán [M2]TS-be) remux-olt anyagokat játsza le (azok közül, ami nem újrakódolt), az eredeti BD struktúrás mappás/ISO-s BD-ket nem. De lehet hogy én tévedek, főleg hogy én DLNA-val (Linux-os minidlna server) próbáltam ki (és ez valamennyire függ a szerver oldaltól is, hogy mit olvas be).

De tippre igazából te is DLNA-t használsz, mert a Windows féle médiamegosztás is hasonló (nem használom, nem tudom mekkorát tévedek, de szerintem az is ugyan annak a koncepciónak/szabványnak a Microsoft féle implementációja). A másik alternatíva az lenne, hogy SMB-n át éred el a file-okat, de tudtommal olyat nem képes felcsatolni a TV.

Amúgy az UHD BD-nél a maximális sávszél valóban túllóghat 100Mbps-en, de szerintem a legtöbb mai lemezt mind le lehet játszani, főleg némi buffereléssel, mert gyakorlatilag csak néha ugrál fel tüskékben 100-128 köré (ha egyáltalán), picit elsimítva a dolgot a bufferrel az átlag bőven beférhet 100-ba.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18704) PuMbA válasza cyber86 (#18701) üzenetére


PuMbA
titán

Nem igazán érdemes vesződni a PC-vel. Talán ha van rá időd rendesen beállítani, mert nem csak annyi, hogy összekötöd HDMI-vel és már mennek is a 4K HDR filmek :) Kell HDR-t támogató lejátszó és a VGA vezérlőpultjában ki kell sajtolni 2160p 60Hz 10 vagy 12bit YCbCr-t, amit néha nem lehet bizergálás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#18705) janos666 válasza cyber86 (#18701) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem sajnálod rá az időt, türelmet, és tudod mit hogy érdemes beállítani, illetve nincs szükség DolbyVision-re, akkor kiváló lejátszó a PC. (Én azt használom.)

Minden egyéb esetben a legolcsóbb helyesen működő (kompatibilitási gondoktól és instabilitástól nem szenvedő, képet kéretlenül nem barmoló) külső dobozt szoktam javasolni.

Ezeken a mai TV-ken már jó alternatíva a belső lejátszó is, de azért lehetnek vele apró gondok (pl. feliratok felismerése / tologatása/méretezése/színezése). Ami a legnyilvánvalóbb, hogy bukod a HD hangot (se SPDIF-en, se HDMI ARC-n nem megy pl. DTS-HD és hasonlók), bár az egy külön mese, hogy van-e egyáltalán értelme (alapvetően a CD minőség bármire elég, főleg ha nincs több milliós rendszered, szóval egy "bögreszett"-nek bőven jó ami átfér így).

(#18704) PuMbA
Az a része téves, hogy YCC. Mozifilmhez mehet nyugodtan 2160p24 12bit RGB is, csak 30fps felett van ezzel baj, vagyis HDR játékhoz kell csak YCC (de a DolbyVision játékhoz megint csak RGB-n kell hagyni a driver-t, hogy abba pakolja be magát a Dolby féle YCC formátum anélkül, hogy a driver megértené azt).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18706) KERiii válasza janos666 (#18705) üzenetére


KERiii
tag

Milyen kulso dobozt ajanlasz? En most egyelore egy Samsung/Adata kulso SSD-t neztem amit direktbe radugnek a TV-re(LG B8), jelenleg Plex-el oldom meg a filmezest.

(#18707) FollowTheORI válasza dgyuri0123 (#18679) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én még nem találkoztam olyan 4K/UHD kölcsönzős filmmel ami nem ment 100-as LANon... Mind a Samsung, mind az LG OLED tévémen (DLNA). :)

Persze azt is tudom miért, mert nincs benne az összes audio stream, és a TV is bufferel azért valamennyit a csúcsok átvészelésére.

Tapasztalataim szerint még az 5GHz wifi is megbízhatatlan tévék esetében, szóval marad a LAN, de az elég is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18708) PuMbA válasza janos666 (#18705) üzenetére


PuMbA
titán

Azért írtam YCbCr-t, mert régen a Samsung TV-k biztosan nem tudták a 4:4:4 chromát 24Hz-en, csak 60Hz-en, szóval felesleges volt RGB-zni :) Manapság viszont fogalmam sincs, hogy hogy van, még nem teszteltem le PC-ről az én újabb TV-met.

[ Szerkesztve ]

(#18709) janos666 válasza PuMbA (#18708) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az teljesen mindegy. Ezek a TV-k is eldobják a chroma felét alapbeállításokkal, csak PC módban vagy Panasonic-nál "pure direct" kapcsolóval őrzik meg a teljes felbontást (Sony most passz, talán Graphics és esetleg Game preset-ekben, de talán soha), de az már az ő bajuk, küldeni küldhetsz rá RGB-t (kivéve persze ha valamelyik TV hibásan kezeli, mert előfordulhat, de az már elég ritka manapság). Én RGB-t szoktam küldeni, mert a HDMI sávszél az egyik legszűkebb manapság, szóval menjen át a legkevesebb babrálással és majd a TV processzora babrál velemi amit muszáj neki.

Reméltem, hogy a HDR-el együtt rákényszerülnek majd a gyártók a 3DLUT-ra, ami nagyjából így is lett, de az a része nem vált be a "jóslatomnak", hogy azzal együtt el elehet majd felejteni a chroma subsampling-ot is (a TV belső feldolgozásánál). Makacsul ragaszkodnak hozzá, minden cent számít, na meg hiába van 3DLUT, csak van real-time része is a képfeldolgozásnak (akkor is ha a legtöbb ilyet kikapcsolja a menüben aki jót akar magának, de attól még beleszámít a "bödzsébe"). Mindig valami újra költik el a megfizethetővé váló kapacitásokat az ilyesmik levetkőzése helyett (mint ahogy pl. nem is tudjuk rendesen etetni ezeket a 120Hz-es 4k kijelzőket HDMI 2.0-al, de már KELL a 8k, mint kígyóméregre az ellenszer, amihez megint kevés lesz a HDMI 2.1 és megint ki lesznek centizve a megfizethető képfeldolgozó processzorok...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18710) cyber86 válasza janos666 (#18705) üzenetére


cyber86
őstag

Köszönöm a gyors választ. Akkor marad pc-n. Powerdvd amúgy is elég jó bd filmekhez.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#18711) dgyuri0123 válasza FollowTheORI (#18707) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azért, mert olyanokat kölcsönzöl ami átkódolt, nem eredeti, + nincs HD hang mellette, vagy nem azt nézed (hallgatod) éppen. Egy 7.1 Dts hd mstr nem kicsi adatsebességet tud ám. Lehet 27-28 Mbps, szemben a DD 340 Kbps adatsebességével.

"csak a zene van"

(#18712) FollowTheORI válasza dgyuri0123 (#18711) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

... (dupla sry)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18713) FollowTheORI válasza dgyuri0123 (#18711) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

:N Remux mind, de ne menjünk bele... írtam miért megy.

(#18714) dgyuri0123

A full Atmos hang vagy DTS MA-HD ott van de tényleg ne... mert dádá lesz. :)
Egyébként ez lényegtelen is, mert egyik tévé sem játsza le... ;)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18714) dgyuri0123 válasza FollowTheORI (#18713) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Remux nem azt jelenti, hogy a hangba ne nyúlnának bele, mert simán elhagyhatják a HD hangsávokat, vagy Te nem azt választod ki a film mellé. De tényleg ne menjünk bele mélyebben, mert nem érdemes.. ;)

"csak a zene van"

(#18715) Mentolka


Mentolka
senior tag

Ezt már akartam is kérdezni (vagy már kérdeztem), hogy a rengetegsok csatornás hangot hogyan kezelitek? Mindenkinek van valami x.y erősítője hangfalakkal? Mit érdemes a TV alá/mellé/köré rakni, hogy élvezhető minőségű és hangerejű legyen egy film? (jelenleg van LG B7 otthon, meg egy sztereó rendszer, aminek analóg RCA csatlakozója van, tehát nem bírom kihasználni)

[ Szerkesztve ]

(#18716) sakal83 válasza Mentolka (#18715) üzenetére


sakal83
addikt

Rendelj egy ilyet és optikai kábellel össze tudod kötni a stereot PCM módban.

[link]

Vagy itt vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#18717) FollowTheORI válasza Mentolka (#18715) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

TV belső lejátszójából csak DTS vagy DD 5.1 a max amit ki tudsz csikarni sajnos. Egy ilyen rendszer elég (szóval kvázi majdnem bármilyen házimozi erősítő ma már).
Ha jobbat akarsz akkor külső lejátszó kell és annak megfelelő erősítő (Atmos, DTS MA/X...stb).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18718) PuMbA válasza sakal83 (#18716) üzenetére


PuMbA
titán

Micsoda minőség... egy drágább hangfalhoz ez azért már kevés, szóval attól is függ, hogy milyen minőségű rendszerünk van. :)

[ Szerkesztve ]

(#18719) dgyuri0123 válasza Mentolka (#18715) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Legolcsóbb, ha veszel egy Dac-ot többek között SPDIF bemenettel és továbbra is használod a sztereódat és legalább nem a tejfölös dobozokon hallod/nézed a filmeket. És persze ennek is vannak fokozatai, mert elmehetsz sztereóban is millió fölé árban, vagy pár száz ezerért már lehet házimozit is összeállítani.
Nálam előbbi üzemel... :)

"csak a zene van"

(#18720) Mentolka válasza FollowTheORI (#18717) üzenetére


Mentolka
senior tag

Abszolút OFF:
KÖSZI! Esetleg van olyan cucc, amihez nem kell szétfarigcsálni a kecót? Ezek a soundbarok pótolhatják az 5.1 rendszereket?

(#18721) FollowTheORI válasza Mentolka (#18720) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csak korlátozottan... nem lesz az igazi. Nem rosszak, de inkább ilyen átmenetnek mondanám a sima sztereó és a valódi többhangszórós rendszerek között.

És sajnos egy komolyabb soundbar sem olcsó, ami érne is valamit (ami pl felfelé is sugároz a plafonra, jobb térhangzást ad, Atmos képes, stb).

Lehet jobb egy olcsóbb erősítő meg 4-5 kisebb/olcsóbb hangfal. :)

Nem kell amúgy széttúrni, csak öteltesen kell megoldani a kábelek vezetését... csatornákban, vagy szőnyeg alatt, vagy padlószegély mögött stb.
Persze szoba méret, elrendezés, meg minden más függő is. Lehet kreatívkodni, van sok ölet a neten is szerintem.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18722) dgyuri0123 válasza FollowTheORI (#18721) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Lehet jobb egy olcsóbb erősítő meg 4-5 kisebb/olcsóbb hangfal. "

Mégis mire? Akkor inkább maradjon a mostani sztereója... bár fogalmam nincs, az milyen. :)

"Normális" rendszerhez "normális" kábel minimum 50-100e és akkor még sehol nem járunk. És hát, oled mellé én nem raknék valami kakit. ;) Olcsó 5.1 az nem házimozi, maradjunk annyiban. És amilyen ordenáré minőségben tudnak szólni ezek a semmirekellő 5.1 rendszerek, az botrány.. de tényleg nem érzitek, hogy "világbajnok" tévé mellé raknátok valami gagyi 5.1-et, csak hogy sok irányból dőljön a szenny? ;]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#18723) sakal83 válasza PuMbA (#18718) üzenetére


sakal83
addikt

Ezt nem teljesen értem. Ez csak az optikai jelet konvertálja át analoggá a TV és az erősítő között.

?

Azért nem hiszem, hogy egy 30k+ pluszos átalakító kellene egy TV sztereójához:), de én vagyok egy kicsit igénytelen.

[ Szerkesztve ]

(#18724) FollowTheORI válasza dgyuri0123 (#18722) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen. Bár többcsatornás hangot kérdezte...

Nyilván egy sztereo 2.1-hez nem kell semmi extra.
Elég egy optikai bemenetes erősítő, vagy ami átalakít optikairól sztereora. :K

Egyébként meg a semminél és a tévé hangszórójánál fényévekkel jobb még az az "olcsó" 5.1 is. :P

Persze mi az olcsó azis relatív... nyilván azért arra gondoltam én, hogy fadobozos, közel teljes frekvenciatartományos hangszórók (+ mélynyomó esetleg, bár nem létszükséglet).

Vagy esetleg lehet olcsósítani valami PC-re köthető 5.1 cuccal, amin azért van optikai bemenet meg DD/DTS dekóder integrálva.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18725) PuMbA válasza sakal83 (#18723) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi különös, csak megjegyeztem, hogy mondjuk egy 100.000Ft-os sztereó rendszerhez már ehhez egy kicsit drágább átalakító dukálhat :)

[ Szerkesztve ]

(#18726) FollowTheORI válasza sakal83 (#18723) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Arra gondolt, hogy ebben a filléres cuccban lévő digitál-analóg konverter hagy némi kívánnivalót... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18727) sakal83 válasza PuMbA (#18725) üzenetére


sakal83
addikt

hát lehet én vagyok botfülű, de nekem a rendszerem 100k+os (bár csúnya bögreszett :DDD , BOSE), de pont ugyanúgy szólt ezzel, mint ha analóggal nyomtam volna. De ez a (volt) hangfalam esetén sem éreztem nagy problémát, de tényleg süket vagyok, mert a BOSE is tetszik :)

+ egy komolyabb stereo hangfalon azért hagy némi kívánnivalót maga maga után egy TV adás vagy akár egy film hangja. Mondhatni borzalmasan szól:)

[ Szerkesztve ]

(#18728) Joshi válasza a2d2 (#18685) üzenetére


Joshi
titán

"@Joshi: ezt nem mondod komolyan hogy a Sony A1-be is bepakolták a 100-as LAN-t. 2018-ban."
Mutass egy tévét amiben Gigabit lan van, elmondom hogy nincs olyan. De ahogy utóbbi 30 hsz-ben kielemeztétek, nekem amúgy se jó a tévé belső lejátszója mert nincs HD hang. Kell egy normális külső lejátszó oszt jónapot. Egyébként AC wifivel mennek a 4K HDR anyagok is, de ugye HD hang nuku.

(#18729) ravasz21 válasza janos666 (#18654) üzenetére


ravasz21
csendes tag

Igen, próbáltam már a HDMI bemeneteket a TV-n " billegtetni" de az nem hozott semmi változást. Mivel már korábban felvettem az LG-vel a kapcsolatot, ezért ma egy szerelő felhívott és érthetetlenül állt a probléma előtt és azt mondta, hogy nem tv készülék hiba, de érdekes jelenség és utána jár, hogy mit lehet ezzel tenni, mert még senki nem jelzett ilyen problémát feléjük. Addig is köszönöm a fórumozók segítségét!
üdv. ravasz!

[ Szerkesztve ]

(#18730) Joshi válasza ravasz21 (#18729) üzenetére


Joshi
titán

A CEC és ARC-ot kikapcsoltad mindenhol?

(#18731) junior19 válasza ravasz21 (#18729) üzenetére


junior19
senior tag

Hali!
Egy fontos infó kimaradt, hogy ez a felállás működött-e korábban, vagy csak az LG Oled-el csinálja. Bár én az eredeti leírásban azt sem értettem, hogy "Elindítom a bluray film lejátszását, angol DTS - HD master audióban és mikor bekapcsolom a tv-t," ezt hogyan csinálod? Miért nincs már a tévé bekapcsolva a film elindításakor?
Én azt a lejátszót kipróbálnám másik rendszerben hogyan működik.
Többen írták már a CEC-et és az ARC-t kapcsold ki, ezt megtetted már? Mert erre nem reagáltál.
Elméletileg ahogyan írod, a Samsung aodio HDMI és az erősítő között jó a kapcsolat. Ha nem is kapcsolod ki az ARC-ét, akkor legalább a hangkimenetnél az optikait válaszd ki, ne ARC, s ne is TV belső legyen, mert így a tv biztosan nem kavar be a lejátszónak. Én először ezt csinálnám meg, ha nem hozz változást, akkor kipróbálnám más rendszerben azt a lejátszót, ha még nem használtad így. Ha már működött ez a rendszer neked így, akkor biztos beállítási gond az Oledben.
Sok sikert.

codec project

(#18732) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Megtudnátok mondani, hogy az lg 55b7v ben van CI+ foglalat?

(#18733) lala666 válasza qpakcovboy (#18732) üzenetére


lala666
senior tag

Hogyne lenne.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#18734) qpakcovboy válasza lala666 (#18733) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Megvan, köszi. Csak nehezen ment bele a kártya

(#18735) lala666 válasza qpakcovboy (#18734) üzenetére


lala666
senior tag

👍

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#18736) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Valaki tud infot arra hogy spyder 5 kalibráló készülék van e értelme??
HASZNÁLHATÓ ÉRDEMES MEGVENNI VAGY KÜLÖN AKI EZZEL FOGLALKOZNI KIHÍVNI??
KÖSZÖNETTEL ELŐREIS!!!

(#18737) adamssss válasza hello28 (#18736) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem teljesen folosleges kalibralgatni. A neten fent vannak azok a beallitasok amikkel a legjobb kepminoseg elerheto. Azt beallitod aztan elvezed.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#18738) fifth81


fifth81
tag

Sziasztok.

Mi a velemenyetek az LG OLED55C8 Tvrol? Megeri az arat az oledek mezonyeben? Mire erdemes figyelni ha megveszem? Legyen kiterjesztett gari? Pixelgari? Beegesre gari?
Erdemes nagyobb uzletbol venni (media markt)vagy online uzletbol(pcland.hu)?

Kicsit paras vagyok mert elso tv (olyannyira hogy eddig egy 55cm kepatloju orion tvt bamultam/bamulok es nem 2-3 evre tervezek).

Koszi a valaszokat.

(#18739) sakal83 válasza fifth81 (#18738) üzenetére


sakal83
addikt

Igen. Igen. Igen. Ezek aa valaszok az eldontendo kerdeseidre. Jo az oled mezonyben nagy helyrol vegyel es legyen pluszgari. Ha kicsit olcsobban szeretnel az auchanakban meg van lg 55b7v 400 es 450k kozott. Az is jo.

[ Szerkesztve ]

(#18740) junior19 válasza hello28 (#18736) üzenetére


junior19
senior tag

Ha azt szeretnéd megközelítőleg látni, amilyen jel beérkezik, akkor érdemes kalibrálni.
De a Spyder helyett ajánlottabb az X-rite i1 Display Pro.
Ha értesz a kalibráláshoz és van türelmed akár 4-5 órát állítgatni, akkor érdemes megvenni. Ha valamelyikel nem rendelkezel, akkor hívni kell valakit, aki ért hozzá.

codec project

(#18741) hello28 válasza junior19 (#18740) üzenetére


hello28
aktív tag

Köszönöm Szépen a választ!!
X rite jobb amúgy??
És 4 5 óra de van valami segédlet az alapján vagy kell hozzá nagy tapasztalat??

(#18742) alaves


alaves
addikt

Ha jól látom B7V-n a 0 OLED fény a moziban vetített kép fényerejével megegyezik (~60-80 nit).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#18743) fifth81 válasza sakal83 (#18739) üzenetére


fifth81
tag

Es mi a velemenyetek az oledeknel jelentkezo begesekrol?
Olvasgattam most amazonos ertekleseket es sok helyen irtak hogy begnek a tv adasok logoi ...az lg beegesre meg nem ad garanciat.

(#18744) FollowTheORI válasza fifth81 (#18743) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha sokat nézel egy konkrét adót akkor gond lehet, egyébként nem.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18745) atka76 válasza PuMbA (#18664) üzenetére


atka76
tag

Köszönöm!
Van rá valami megoldás?
Hogy tudom megnézni?

Bendegúz

(#18746) UberMutant válasza atka76 (#18745) üzenetére


UberMutant
őstag

chromecast pl

(#18747) a2d2 válasza a2d2 (#18685) üzenetére


a2d2
addikt

Na ezt egyik LG tulaj sem próbálta?

Leírom fonetikusan is hogy biztosan egyezőek legyenek a feltételek:

1. "Szia sendeliér" -> elkezdte felismerni hogy "Szia" majd átváltott a végén erre: "Sia Chandellier"
2. "NyolcK hádéer marokkó" -> Ezt így ismerte fel: "8K HDR Marokkó" majd az első találat ez volt: Morocco 8K HDR 60FPS (FUHD)

Ha ez így rendesen működik a WebOS 4.0-n is akkor meg vagyok véve (gyerekek azóta nem piszkálnak hanem ők mondják be a TV-nek hogy milyen mesét szeretnének szóval tök jó dolog ez).

Ezen kívül már csak a H265 lejátszás érdekel hogy rendesen viszi-e az alfa proci.

Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18748) sakal83 válasza a2d2 (#18747) üzenetére


sakal83
addikt

Én LG EG910V-n néztem H265 1080p-s filmet gond nélkül, így szerintem 100%, hogy viszi a kettővel újabb tv.

(#18749) Bornie127 válasza a2d2 (#18747) üzenetére


Bornie127
senior tag

Este ki tudom próbálni ezeket.

Pendriveról is jó lesz, vagy hálózati h265 kell?

(#18750) a2d2 válasza Bornie127 (#18749) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi mindenkinek. Igazából mindegy, mert ezeknél a kódolásoknál pont hogy megkönnyebbül a hálózat viszont jobban izzad a proci. 4K-s HDR-es 10 bites anyag érdekelne, esetleg valami komolyabb hangsávval, akkor tuti jövőálló a lejátszója.
Ezek közül bármelyik 4k-s, HEVC-es 10 bites megteszi próbaképp: [link]

Köszi előre is!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.