Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) FollowTheORI válasza Mentolka (#17348) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csak egymás mellé téve... önállóan nem nagyon lehet már látni különbséget.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17352) Kovacs_Peter válasza sakal83 (#17218) üzenetére

Sikerült nekem is beszerezni egy media markt akcióban Sony 65 a1 OLED tv-t.
Semmi bajom az LG vel de örülők hogy sony esett a választásom persze tudom hogy Lg által gyártott oled panel üzemel ebben is.

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17353) belan


belan
addikt

A Sony 65 A1 800 ezer a Sonyboltba médiamart a 55A1 580 ha valaki Sony akar venni .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#17354) Partz válasza Mentolka (#17348) üzenetére


Partz
senior tag

Ugyan olyan előrelépés, mint rec.709-ről DCI-re való átállás volt. Lényegében ennek és a nagy dinamikatartománynak volt lényegi értelme az uhd készülékek megjelenésével.

Arra viszont figyelj a 17 millió szín a panel színenkénti 8 bites megjelenítésére utal, tehát rec.709 színtéren belül hány lehetséges kombinációval képes megjeleníteni az árnyalatokat. Igazából a jelenleg használatban lévő uhd szabvány, ide tartoznak a jelenlegi oled tévék, DCI színtérben, 10 biten, 1 milliárd kombinációval bírnak.

A bt.2020 nagyobb spektrális teret jelent, ezzel együtt valószínű jönnek majd a 12 bites panelek még nagyobb fénysűrűséggel (4.000-10.000nit), amik az új színtéren belül 69 milliárd árnyalatot lesznek képesek megjeleníteni. Itt egy rövid cikk róla ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#17355) belan válasza sakal83 (#17218) üzenetére


belan
addikt

Nem azért vesz valaki egy lg oled tv mert csóróoled szerintem nem olcsó ,lg a egyetlen tv gyártó aki meg engedheti ilyen áron adja a oled tévéit és már csak gari miatt is lg érdemes venni! Jó a Sony meg pana nagyon ,de nem annyival jobb amennyivel drágább!! Most 580 a medimarkt a A1 Sony de lehet a újabb lg c8 vennem meg mert az is 580 kb és nem tavalyi modell. Peddig nagyon teszik külsőre a Sony A1.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#17356) Joshi válasza Kovacs_Peter (#17352) üzenetére


Joshi
titán

Grat a tévédhez, legalább már nem vagyok egyedül Sonys. ;] Mennyiért sikerült venni?

(#17357) belan


belan
addikt

Érdemes b7 le cserélni b8-ra ??? Joshi ne izgulj nem vagy egyedül )))))

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#17358) krx21 válasza Kovacs_Peter (#17352) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok, használd egészséggel! Majd mesélj az élményről, hogy tetszik... Mit váltott?

(#17359) krx21 válasza belan (#17357) üzenetére


krx21
nagyúr

Vajon miért lenne érdemes? :N. Hacsak nem nagyobbat veszel és jó az ár...

[ Szerkesztve ]

(#17360) Joshi


Joshi
titán

Már lehet kapni Sony 65AF9-et! Kíváncsi leszek a tesztekre, főleg az új X1 Ultimate proci miatt.

(#17361) krx21 válasza Joshi (#17360) üzenetére


krx21
nagyúr

Mit szeretnél az új X1 Ultimate procitól? Hisz mindig mindent kikapcsolunk, nem? ;)

(#17362) Joshi válasza krx21 (#17361) üzenetére


Joshi
titán

Ki tudja, lehet végre lesz egy használható interpoláció is. :DD Mondjuk szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatba, de hátha. ;]

(#17363) krx21 válasza Joshi (#17362) üzenetére


krx21
nagyúr

Már most is van... Te nem használsz a Sony-nál?

(#17364) Joshi válasza krx21 (#17363) üzenetére


Joshi
titán

Találtam egy elfogadható beállítást, de lehetne jobb is. :D

(#17365) G_P válasza Joshi (#17360) üzenetére


G_P
tag

Egyelőre még csak előrendelhető, hó végén érkezik az országba ha minden igaz :)

És az 55-ös ára sem lesz vészes, 949.999 Ft lesz az ára :)

(#17366) #72042496 válasza G_P (#17365) üzenetére


#72042496
törölt tag

Annyi pénz egy 55-ös tévéért inkább egy rossz vicc már, mostanra az FZ950 is olcsóbb picivel. De 1,25 millióért a 65-ös AF9-nek is jobb az ár/értéke, nagyobb képernyőfelületet ad egységnyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#17367) Kovacs_Peter válasza Joshi (#17356) üzenetére

Köszömöm

még nyár elején volt az első akciókban 840e. akkor vásároltam , csak ősszinten eddig nem használtam abszolút a fórumot ez látszik is a nevem mellett / újonc/,,, :-) no de majd ez most talán megváltozik

Belin kolléga javasolta ezt a csoportot így találtam ide hogy valóban ne legyél egyedül a Sony a1 táborában :-)

de azóta halódtam 720e áron is médiában ... volt akcióóóóóóó

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17368) Kovacs_Peter válasza krx21 (#17358) üzenetére

Neked is köszönöm egy Samsung 65 Qledet váltott 65Ks9500 talán ez volt a típus szám.

Sony 65 A1

Kép minőség: tényleg brutális

Menü: egy hatalmas káosz több évtizedes Samsung múlt után , de apple tv keresztül használom úgyis így ez sem lesz gond

Dizájn: fantasztikus ez volt a fö ok hogy ezt a típust választottam egyedi és megismételhetetlen ugye af8..

[ Szerkesztve ]

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17369) Joshi válasza #72042496 (#17366) üzenetére


Joshi
titán

Ezek nyitó árak nem kell vele foglalkozni, majd meglátjuk egy HDTVTest vagy Rtings tesztet, ott derül ki hogy ér ez ennyivel többet vagy sem. Ugye az LG idei szériája se lett nagy előrelépés, de legalább drágább. :DD

(#17370) Joshi válasza Kovacs_Peter (#17367) üzenetére


Joshi
titán

Akkor már beleraktál néhány kilométert. Milyen fényerőn és úgy általában beállításon használod? Ugye most van ez a fényerő csökkenés probléma játék hud és olyan tévé csatornáknál, ahol fix feliratok maradnak a képernyők. Állítólag ilyenkor egy percen belül hirtelen drasztikusan lecsökken a fényerő. Te tapasztaltál ilyet? Neked működik az automatikus firmware frissítés?

(#17368) Kovacs_Peter Az Android az tényleg érdekes, szerintem Googlenál be vannak szívva a fejlesztők, vagy csak több időt töltenek a relax szobában(tényleg van ilyen) mint azt kellene. :D

(#17371) #72042496 válasza Joshi (#17369) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez is igaz. Majd az ünnepi szezonban/tavasszal lehet inkább releváns.

Relax szoba nálunk is van például, nemcsak a Google-nál. Szívni viszont csak a munkával szívunk, amúgy nem. Ez is éppen elég. :)

[ Szerkesztve ]

(#17372) belan válasza Kovacs_Peter (#17368) üzenetére


belan
addikt

Android az telefonba is káosz , de külsőre nagyon tetszik a A1 nekem .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#17373) Kovacs_Peter válasza Joshi (#17370) üzenetére

Igen , igazából gyári beállításokon használom semmit nem állítottam be manuálisan még ez idáig , a dolby vision kép beállítást használom, az apple tv n is hozzá állítottam ugyanúgy a dolby vision módot persze.

Én a tv-t kizárólag kijelzőként használom apple tv 4k n keresztül youtube netflix hbogo es persze plex
, ez alól kivétel néha a tv beépített youtube alkalmazása , mert nem tudom tudjátok de az apple tv 4k hiába képes 4k kezelni a youtube csak 1080p , úgy tudom valamilyen szabadalmat nem fizet az apple a google felé ezért van ez a korlátozás , így marad a sony youtube ha 4k akarok.

A tv menüje nekem lassú és totál káosz meg aztán a beépített netflix valamiért nem is akar üzemelni valami technikai hibát ír , próbáltam letörölni és újra rakni de igazából lesem lehet törölni.. Még szerencse hogy ott az Apple tv ere a célra tökéletes és kezeli a 4k hdr-t.

Fényerő problémát nem tapasztaltam és az automatikus frissítés nem nagyon néztem eddig amikor beállítottam nyáron akkor rögtön nyomtam egy frissítést persze.

[ Szerkesztve ]

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17374) alaves válasza Joshi (#17362) üzenetére


alaves
addikt

Ezt kérdeztem régebben... szóval akkor a Sony-n is szemmel észrevehetőek az interpolációs hibák (pl. egy auto halad a fák között vagy hídon: rezeg előre hátra és a körvonalai torzulnak)

LG-nél már De-Judder 2-nél is látszik, vagy Sonynál csak 3 felett?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#17375) dgyuri0123 válasza Kovacs_Peter (#17373) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Igen , igazából gyári beállításokon használom semmit nem állítottam be manuálisan még ez idáig ..."

"Én a tv-t kizárólag kijelzőként használom apple tv 4k n keresztül..."

Ettől függetlenül be kellene állítanod az A1-et, mert az bőven kevés a jó (tökéletes) képhez, hogy kizárólag az ATV-re hagyatkozol és attól várod a megoldást. HDMI-n keresztül megy a kapcsolat a lejátszó és a megjelenítő között. Ha nem állítod be normálisan a megjelenítődet is, akkor (akár) lényegesen rosszabb képminőséget kaphatsz, mintha utánajárnál a beállításoknak.

"csak a zene van"

(#17376) Retro11


Retro11
senior tag

Sziasztok!

Vasárnap kihozták a második cserekészüléket. A mostani tv-n nincs dead pixel, a banding kevésbé zavaró, mint az előzőn, mert ez most inkább sötét, mint világos, de így is nagyon könnyen észrevehető. A készüléket 21-ig visszaküldhetem vagy cseréltethetem, addig próbálom emészteni.

Tudom, hogy a kép nem teljesen sötét környezetben készült, viszont amit ezen a képen látni, azt élőben is látni lehet, világosabb jeleneteknél is.

Általában több (külföldit is) tesztet elolvasok a kiszemelt készülékekről, de őszintén szólva, ezt a banding témát valahogy nem verik nagy dobra. Amennyiben tudom, hogy ez a jelenség ennyire általános, úgy nem vágtam volna bele az OLED témába, ez biztos.

adamssss Már korábban említettem, hogy ez nem úgy kezdődött, hogy én szürke háttért nézegettem, hanem úgy, hogy a csere készüléken konkrétan virított a csík, mert világos volt, nem lehetett nem észre venni. A mostani készülék egy fokkal jobb, de ez is bőven zavaró, nem csak nekem. Próbálok vele megbékélni, nem biztos, hogy menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#17377) adamssss válasza Retro11 (#17376) üzenetére


adamssss
veterán

Nem tudom. Én ilyennel az életemben nem találkoztam pedig egy régi oled-em van... Szerintem filmeket nézz rajta ne szürke képeket és akkor nem fog zavarni ;) Így sosem leszel vele boldog.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17378) Gtaati válasza Retro11 (#17376) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Mindegyiken van kisebb-nagyobb mértékben, az enyémen is volt de járatni és használni kell meg többször manuálisan a pixelfrissítőt lefuttatni, tehát használni jó pár órát majd lefuttatni és megint használni jó pár órát és lefuttatni és így tovább.... nekem nagyon sokat javult így a dolog.... és már több mint 3100 óra benne van probléma mentesen... Ami nagyon fontos új készüléknél, hogy max 80-85-s kontraszt és max 50-es oled fény mellett kellene járatni..... ez alól kivétel a HDR ott mehet a 100/100. Én ezt tudom javasolni, persze ez nem ígéret arra, hogy annyit fog majd javulni ami neked már megfelel....

(#17379) Joshi válasza Kovacs_Peter (#17373) üzenetére


Joshi
titán

”a dolby vision kép beállítást használom”
A tévén? Konkrétan ilyen beállítást én nem láttam a tévén. Azért kicsit lehetne finomhangolni a tévén.

(#17380) Joshi válasza alaves (#17374) üzenetére


Joshi
titán

Persze hogy van, de azért van járható út. Sony beállításainak megnevezése teljesen más, nincs olyan hogy de-judder.

(#17381) Joshi válasza Retro11 (#17376) üzenetére


Joshi
titán

Ne foglalkozz vele, idővel sokkal homogénebb lesz. Eleinte a Sony A1 is sávosodott de már nagyon jó.

(#17382) Retro11 válasza Gtaati (#17378) üzenetére


Retro11
senior tag

Hali,

Beállítások a következők: Oled fényerő 45, Kontraszt 75, Fényerő 49 (ez mát sötét igazából, viszont 50-en túl zavaró a csík). Ahogy korábban is írtam, próbálok türelmes lenni..

Joshi Köszi, rajta leszek. Azt lehet tudni esetleg, hogy ha a sáv mondjuk erősödik, akkor ez később garanciális javításhoz elegendő ok-e?

[ Szerkesztve ]

(#17383) #72042496 válasza adamssss (#17377) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Szerintem filmeket nézz rajta ne szürke képeket és akkor nem fog zavarni"

Szintén 65C8, és két hónap után alig tudok olyan filmet mondani, amelyikben ne venném észre, csak nálam a jobb oldalára sikerült a legzavaróbb sáv. Nemcsak szürkénél, mindenféle homogén háttérnél látszódhat, svenkelésnél pedig alig láthatóan olyan, mintha egy vékony függöny lenne a kép előtt. Sötét részeknél, illetve olyan filmeknél, mint pl. a Locke, Captain Fantastic (a második fele), Nightcrawler pedig egyértelműen az élvezhetőség rovására megy.

HDR-ben kevésbé feltűnő amúgy, én legalábbis úgy tapasztaltam.

Próbálok nem foglalkozni vele, csak sokszor nehéz lenne nem észrevenni. Ha ezzel nem csinálnak valamit, akkor a következő tévém lehet, megint LCD lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17384) tothl válasza #72042496 (#17383) üzenetére


tothl
addikt

Szia !

Szerintem jelentsd be kijelzőcserére. Nekem B7 van és sok horrort, sci-fit nézek ahol sok a sötét és idegesítene, ha látnék bármilyen sávot rajta.

(#17385) Partizan182 válasza tothl (#17384) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ésszel azért, nincs banding nélküli panel, pláne 65-ösben. Én jártam úgy a 910-esemmel anno hogy bejelentettem és kaptam egy mégrosszabb panelt.

Ez ilyen, cserébe nincs lcds DSE ami sokkal zavaróbb és mindig látszik.

(#17386) #72042496 válasza tothl (#17384) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az kimaradt, hogy manuális frissítést nem végeztem rajta. Ez hátravan, illetve tavaszig mindenképpen várok vele. Őszintén szólva ódzkodom a cserétől - mindenkinek strapa valamennyire, és a cserepanel se lesz tökéletes, esetleg csak jobb.

Remélem, hogy a 10.5G panelekben sikerül ezen köszörülni. Még ezzel együtt is klassz ez a tévé, de a banding egy hátránya sajnos a technológiának.

(#17385) Partizan182: Igen, LCD-nél meg a durva DSE-be futnék bele amilyen a formám, és még ilyen frankó feketeszint se lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#17387) Retro11 válasza #72042496 (#17386) üzenetére


Retro11
senior tag

Időközben azon morfondírozom, hogy egy projektorral nem-e járnék jobban. (Mi csak és kizárólag film / sorozat nézésre használjuk a készüléket, semmi másra) Egy jobb projektor tudja hozni képminőségben a OLED szintjét? Van valami betegségük? Ez már itt lehet nagyon off, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#17388) adamssss válasza Retro11 (#17387) üzenetére


adamssss
veterán

Egy olyan projektor ami csak kicsit is megkozeliti az oled minoseget kb 2 millarol indul de inkabb foljebb.
Viszont a mozielmeny a kepmeret miatt sokkal jobb lesz. Ha lenne helyem tuti projector-t vennek.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17389) dgyuri0123 válasza Retro11 (#17376) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hogy ne keseregj túlzottan:
Ez a Samsung lcd hogy tetszik ?
Szintén zenész a Samsungtól.
Még egy Samu...
szintén samu
Még egy csemege...
A végére egy Sony, ami ilyen bazi erős árnyalatnál is képes ekkora bandingra... :D

Szóval, a banding átka nem kizárólag az oledet sújtja, ráadásul oleden halványodni fog az idő múlásával, mert a kompenzációk "rendezik" az inhomogenitást. Tökéletes sosem lesz, de ez a harsány sávosodás el fog tűnni...szerintem is. Tökéletes a plazma volt a legvégére. Na ott 0% inhomogenitás volt, de nekik is kellett 20 év, mire eljutottak erre a szintre.

(#17383) Balika911: "Ha ezzel nem csinálnak valamit, akkor a következő tévém lehet, megint LCD lesz."

Jól meggondoltad ? Nézd meg a fenti képeket.. és ez csak a jéghegy csúcsa...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#17390) yodamastah válasza Retro11 (#17387) üzenetére


yodamastah
őstag

"Egy jobb projektor tudja hozni képminőségben a OLED szintjét?"

Elköltesz a projektorra meg vászonra 1.5-2 milliót akkor egész jó képet tudsz vetíteni. Valójában többe kerül mert a jó képhez kell egy jól megépített sötét falú moziszoba, ami normál élettérnek nem jó. És csak erre egy szoba elég sok pénz tud lenni manapság. A képi dinamika még egy 10 milliós vetítővel és tökéletes szobában is gyenge lesz OLED-hez képest.

Én kb 20 év projektorozás után váltottam idén OLED-re. Főleg a fogyasztási szokások miatt. (többnyire sorozat, meg játékok mennek most). Másik ok az volt, hogy nem tudtam tovább fenntartani egy vaksötét barlang szobát csak erre. Világos falú szobában meg eszméletlen fos a vetített kép :(

A képminőség előrelépés volt OLED-el projektorhoz képest, pedig nekem meg volt csinálva a szoba, és a projektoraim sem voltak éppen rosszak az utóbbi években. (Sim2-k, JVC)

Sajnos 110 coll után a 65ös kép is kicsi, de ezt kompenzáltam valamelyes azzal hogy közelebb hoztam a nézési távot. 3.3 méterről 2.5-re.

Egyelőre nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#17391) Retro11 válasza yodamastah (#17390) üzenetére


Retro11
senior tag

adamssss & dgyuri0123 & yodamastah: Köszönöm, nagyon hasznos információk.. :R

[ Szerkesztve ]

(#17392) #72042496 válasza dgyuri0123 (#17389) üzenetére


#72042496
törölt tag

Dehogy, sejtésem sincs mi lesz majd évek múlva. :) Csak ha felmerül a banding, akkor még előjön a vásárlás utáni bizonytalanság (buyer's remorse), de idővel szerintem ez is múlik majd.

Más: Majdnem két hónap után, de megküldte a Partum az az '5 Év Gondoskodás' aktiválását megerősítő tanúsítványt.

[ Szerkesztve ]

(#17393) sakal83 válasza #72042496 (#17383) üzenetére


sakal83
addikt

Lehet, hogy következőre LCD-t veszel, de jó eséllyel azonal vissza is cseréled:) Volt Oledem, majd LCD-m. Most Oledem van újra:) 2 hetet bírta az LCD, pedig jóféle volt. Épp tegnap nézegettem a kalibrált DELL monitoromat - ami ugye jobb, mint egy tv -, hát örülnék, ha lenne OLED monitor

Ha egyszer megszokod, nehéz lesz a leszokás

[ Szerkesztve ]

(#17394) FollowTheORI válasza sakal83 (#17393) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az biztos... nekem is van jóféle Samsung Quantum Dot-os tévém a hálóban, de filmezni meg sorozatozni már igazán csak az OLED-en a nappaliban szeretek.
Egyszerűen ezt a feketét és dinamika/kontraszt tartományt ami ebből következik nem lehet verni most semmi mással annyira látványos a különbség. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17395) belan válasza FollowTheORI (#17394) üzenetére


belan
addikt

Ez nálam is így van pontosan ahogy le írtad ,kiváncsi lennék egy sötét szobába mint produkál azért a Q9FN .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#17396) dgyuri0123 válasza FollowTheORI (#17394) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Abban is biztos vagyok, ha sötét szobában elkezdenél 5-10-20%-os szürke tesztábrákat nézegetni Q leddel, lenne csodálkozás. :)

"csak a zene van"

(#17397) FollowTheORI válasza belan (#17395) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha tesztek alapján közel is van, messze nem olyan tökéletes sajnos.

Bár állítólag azért hangoltak már a local dimmingjén, mert túl agresszív volt... de szerintem még most is benyelné a részleteket (pl a csillagok ugye). :)
Az meg azért nem lenne frankó mert én elég sok sci-fi-t meg sötét filmet nézek.

Szóval engem annyira innentől nem érdekelne...
Meg amúgyis nappal fényes nappaliban konkurens az inkább.

Nyilván az oleddel is van baj a fekete közelében, de messze nem annyi.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17398) M@trixfan válasza dgyuri0123 (#17389) üzenetére


M@trixfan
addikt

Na igen és azt baromira nem szabad összekeverni az LCD fátylas háttérvilágítás inhomogenitásával. Különben már így fényképről is látszik milyen borzalmas égető képe van egy LCD-nek, monitoron is utálom.

Az OLED esetében az alsó határon működő pixelek a karakterisztika alján vannak és a vékonyítás miatt a feszültségek, áramerősségek eloszlása nem egyenletes. De amit megnőnek az áramok, homogenizálódik, ez nem egy permanens inhomogenitás. Kicsit olyan mint búvárcuccnál a reduktor kellemetlenül sok levegőt ad felszínen, de pár méteren már kellemes.

Az LCD-nél mindenen ott van rászuperponálva a háttérvilágítás hibája, mintha egy pauszpapíron keresztül nézné az ember a képet. OLED-nél, plazmánál az inhomgenitás “belekerül a műsorba” az emisszív jellege miatt, tartalomnál nem látszik. Falra tudok mászni attól amikor az OLED fekete közeli inhomogenitását DSE-vel veszik egy kalap alá.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#17399) Kovacs_Peter válasza dgyuri0123 (#17375) üzenetére

jogos az érved , igazából még nem nagyon volt idom meg valahogy nekem mindegyik előre beállításban találtam jót , nem tudok dönteni na :-)

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

(#17400) Kovacs_Peter válasza Joshi (#17379) üzenetére

”a dolby vision kép beállítást használom”
A tévén? Konkrétan ilyen beállítást én nem láttam a tévén. Azért kicsit lehetne finomhangolni a tévén.

Pedig itt van láthatod

úgy látom ha ez aktiválva van elégé leszükülnek a beállítási lehetőségeim.

[ Szerkesztve ]

 APPLE Termékek  https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kovacs_peter_2/index.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.