Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!

Most kaptam telenor sim-et, eddig vodás volt, azelőtt T-s volt benne. A telefonom (gyári független) iphone 6s. Kicseréltem a sim-eket, de nincs szolgáltatás, de felismeri hogy telenoros hálózaton van.
Sim pin-t kéri , beütöm, sima minden , de kéri az készülék aktiválását is, mert ez nem sikerült (persze mert már régóta használom)
Ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#65052) Somatom válasza 4Grider (#65050) üzenetére


Somatom
veterán

Egyikőtök sem nyert. Ahogy yanna helyesen írta, a lényeg az, hogy afrikai, vagy európai az a fecske. Aki nem tudná, hogy miről van szó, az nézze meg a témáról szóló dokumentumfilmet! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#65053) 4Grider válasza Somatom (#65052) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itt a többség már nem gyerek, így az adott dokumentum alapmű, tehát egyértelmű az európai-afrikai fecske különbözősége. Elhangzott rá egy kérdés, én csak szakmailag reagáltam rá. Tehát nem értem ezt a nem nyert szöveget, mivel egy fecske vagy hím, vagy tojó (már ha ivarérett), akár afrikai, akár európai (bár ez utóbbi elkülönítés nem igazán szakmai).

(#65054) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Off off!
Köszi! :R

Samsung Galaxy A54

(#65055) lugosi válasza 4Grider (#65047) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát? Nyugdíjas? ;]

Komolyra fordítva, az szerintem magától nem is lesz aktív, ott valami hiba van, vagy még valamit el kell végezni vele kapcsolatban.

(#65056) yellowmonste


yellowmonste
csendes tag


Hello!

Ezt ma mértem kőbányán, úgy látszik már fővárosban is vannak lassulások. Más tapasztal hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#65057) snooze válasza yellowmonste (#65056) üzenetére


snooze
veterán

Mit?mennyit?

GO Gunners!!!

(#65058) Rage47 válasza yellowmonste (#65056) üzenetére


Rage47
veterán

Astorián tegnap nem tudtam böngészni, de nem mértem sebességet.

(#65059) radio100jozs válasza yellowmonste (#65056) üzenetére


radio100jozs
őstag

Tegnap előtt a Pöttyös és az Ecseri út között a metróban nem volt Telenor 4G, sőt a 3G is elment egy rövid szakaszon.

[ Szerkesztve ]

(#65060) The Goth


The Goth
tag

Helló, egy kis kötbér matekban kéne segítség.
Kollégámnak van Hipernet Home S előfizetése (Huawei mifit kapott hozzá) aminek a hűségidejéből még 6 hónap lenne vissza, de mivel végre elért a modern világ, meg a UPC vezetékes net a lakhelyére, le akarja mondani.
Pontosan hogyan lehetne kiszámolni, hogy mennyi az annyi? Vagy estleg fix összeg van ilyenkor? Vagy ha esetleg valaki nagyjából meg is tudná mondani a fentik alapján az még jobb lenne. Nagyjából átfutottam az ÁSZF-et, de nem lettem okosabb. Köszi!

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#65061) gingerbalm válasza The Goth (#65060) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

valami azt súgja, hogy több lenne a kötbér, mint a 6 hónap díja...

(#65062) The Goth válasza gingerbalm (#65061) üzenetére


The Goth
tag

Ezt én is így tippelném, de jó lenne valami konkrétabb.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#65063) radio100jozs válasza The Goth (#65060) üzenetére


radio100jozs
őstag

A kötbér fix összeg, ami a készülék után van. A szerződéskor megküldött dokumentumokban benne van. Havi díjban nincs kedvezmény a Hipernet Home csomagokban, anno volt 2 évig a hűségszerződésre, utána már csak 1 évig járt a 20%, tippem szerint itt már max az 1 évre járó 20% kedvezmény lehetett, de az is kifutott már.

(nekem szerencsém volt, január végén telt pont le a 2 év hűség, és utána érkezett el az UPC optika, amit használok már.)

(#65064) Viktor0610 válasza The Goth (#65060) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Emlékeim szerint kb. 30 ezer a kötbér a Home S-re, de a szerződésen rajta van. :)

Samsung Galaxy A54

(#65065) The Goth


The Goth
tag

Köszi, akkor majd mondom neki, hogy kaparja elő azt nézze meg magának :D

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#65066) tomp


tomp
félisten

A metrós leállások mögött lehet a Digi áll. Múltkor M4-en a Telekom 4G állt le többször is órákra a Digi technika telepítése miatt.

(#65067) azbest válasza radio100jozs (#65063) üzenetére


azbest
félisten

a listaárhoz képesti kedvezmény és a fizetendő díj különbségét kell valószínűleg nézni. Ráadádul a felhasznált hónapokét, nem pedig a hátralévőkét. Szóval nem 6 havi, hanem 18 havi (vagy amennyire volt adva).

Szerintem az ügyfélszolgálattól érdemes megkérdezni, de akkor is utánanézve, hogy nem maradt e ki valami.

(#65068) tomp


tomp
félisten

Ma reggel a nagykörúton(Corvin) teljesen megállt a 4G adatforgalom. Csak azután jött helyre, miután elindítottam egy VoLTE hívást. Na ki érti ezt... :D

(#65069) erzol válasza The Goth (#65060) üzenetére


erzol
őstag

Nekem hipernet home L volt még 4 hónap hűséggel mikor megérkezett a digi hozzánk.
20 ezer lett volna a kötbér.
Olcsóbb volt kifizetni a havi díjakat.
Viszont azt mondták, hogy időtől független a kötbér.

(#65070) Viktor0610 válasza erzol (#65069) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, mert az eszköz árára kapsz kedvezményt a hűségért cserébe, ami ugye egy fix összeg.

Samsung Galaxy A54

(#65071) The Goth


The Goth
tag

A fentebbieket lezárandó, végül odaadta egy rokonnak, így se kötbért, se a hátralévő 6 hónapot nem kell kifizetnie.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#65072) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Flottás Telenor Hipernetünk van, ezért nincs olyan ügyfélkódom, amivel tudnék ügyet intézni a Telenornál (próbáltam).

Miért lehet az, hogy ma reggelre az eddig hibátlanul működő mail1.telenor.hu : 25 SMTP ; meghalt és nem tudok Outlookból email küldeni?

Itthonról dolgozok, megállt az élet :)

(#65073) 4Grider válasza r6man123 (#65072) üzenetére


4Grider
nagyúr

A sima mail.telenor.hu miért nem jó?

(#65074) Viktor0610 válasza r6man123 (#65072) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Soha nem hallottam/olvastam erről a mail1 kezdetű szervercímről.
A mail.telenor.hu biztosan okés. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#65075) Landsmann


Landsmann
addikt

Én egy ingyenes SMTP szervert használok. Ha wifin csatlakozok a nethez, a telenoros SMTP-t nem lehet elérni. Így meg mindegy milyen hálózaton csatlakozok a nethez, a leveleket el tudom küldeni.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#65076) Viktor0610 válasza Landsmann (#65075) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal a mail.telenor.hu csak Telenor nettel működik. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#65077) Landsmann válasza Viktor0610 (#65076) üzenetére


Landsmann
addikt

Igen. Éppen ezért használok olyan smtp szervert, ami független attól, hogy milyen internetet használok. Itthon és a melóhelyen van wifi. Arról nem megy a Telenor SMTP-je. De mailt azért néha szeretnék küldeni. Ezért ne kelljen mobilnetre átváltani.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#65078) viktorhu válasza Landsmann (#65077) üzenetére


viktorhu
veterán

A titkosítatlan smtp-ket lassan mindenki lezárja minimum kifelé a biztonsági kockázat miatt, meg hogy elkerülje a spam adatbázisokat, hogy nehogy mindenhonnan kitiltsák az ügyfeleit. Én mindig csodálkozom, amikor kiderül, hogy valaki még mindig ilyet használ.

(#65079) Landsmann válasza viktorhu (#65078) üzenetére


Landsmann
addikt

Nos, amit én használok, annak van fizetős változata is. Az ingyenes korlátozva van a naponta elküldhető e-mailek számát illetően. Nem enged spamelni, szóval teljesen biztonságosan használható. Nincs rajta mit csodálkozni. Tulajdonképpen azért voltam kénytelen meglépni ezt a dolgot, mert a drága jó internet szolgáltatóm egy nyamvadt smtp szervert sem tudott biztosítani. Így meg csak a web alapú levelezés lett volna használhatzó. De könyörgöm, a 21. században, nem webről levelezzünk már.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#65080) 4Grider válasza Landsmann (#65079) üzenetére


4Grider
nagyúr

Alapvetően több gond is van ezekkel a bárhonnan elérhető smtp szolgáltatásokkal. Egyrészt a fizetős csomagjaik közül a nagyobbak egyértelműem nagy mennyiségű (reklám)levél kiküldéséhez készülnek. Ebből egyenesen következik, hogy az smtp.hu, smtp2..., smtpgo... és hasonszőrű társai becsatlakozáskor egy normális levelezőszerveren elég magas pontszámot kapnak a spamszűrőktől. Nálunk pl. az smtp.hu levelei alig jönnek be, mert a spamszűrő már alapból gyanúsnak találja a szervert. Már csak azért is, mert a te e-mailed domainjének nem sok köze van az smtp.hu domainhez, ezt pedig egy jobb levelezőszerver ellenőrzi.

(#65081) Landsmann válasza 4Grider (#65080) üzenetére


Landsmann
addikt

Évek óta használom a szervert, eddig minden mailt megkaptak a címzettek.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#65082) 4Grider válasza Landsmann (#65081) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az EKG felé valószínűleg nem küldesz levelet. Meg tudnék még rendes szűréssel bíró rendszereket említeni...

(#65083) lugosi válasza Landsmann (#65079) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De ahol az email címed van (pl. google, hotmail, stb) annak a kimenő szolgáltatása nem jó?

(#65084) Landsmann válasza lugosi (#65083) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem, mert a Freemail nem ad smtp szervert.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#65085) Syl válasza Landsmann (#65084) üzenetére


Syl
nagyúr

> De könyörgöm, a 21. században, nem webről levelezzünk már.

Hanem freemail-ről... :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65086) sfdrakex válasza Landsmann (#65084) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

freemail? . . . :C :W :Y :F

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#65087) bul07 válasza Syl (#65085) üzenetére


bul07
nagyúr

Cégeknek is van freemail meg citromail, és csodálkoznak hogy nem kapnak meg fontos e-maileket.

Itt ahol én vagyok nem egyszer halottam a saját fülemmel
Telefon beszélgetés
-Biztos #&&#&@freemail.hu-ra lett küldve?
-Igen
-Nem jött meg, kérem elküldené a sajátomra ##&&#@gmail.com-ra
-Igen
-Köszönöm megjött

És közben itt vár 3kamion mert amíg nem jött meg a EKAER szám nem lehetett rakodni.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#65088) prozodus válasza bul07 (#65087) üzenetére


prozodus
őstag

Mondjuk ez fura, h miért nem érkeznek meg...
Mert azt még értem, h freemailről, citromailről nem érkeznek meg a gmailre... Mármint egyáltalán nem, még csak nem is a spambe teszi. De a free/citro miért nem fogadja a leveleket?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#65089) snooze válasza Syl (#65085) üzenetére


snooze
veterán

Freemail esetleg regisztráciokra..semmi más..

GO Gunners!!!

(#65090) bul07 válasza prozodus (#65088) üzenetére


bul07
nagyúr

Pedig sok levél nem érkezik meg
Nekem is van freemail meg citromail is, ilyen olyan regisztrációkra és sokszor a megerősítő email e jön meg, majd másik email címre ami ugyan úgy freemail vagy citromail megjön
És ilyenkor tesztelem is és tényleg nem jönnek meg az e-mailek

Sőt volt hogy öcsém citromail levelezésből fél év eltűnt
Úgy derült ki hogy kerestünk egy telefon rendelés mert kellet a számla pótlásához a rendelés száma, és csak nézem hogy fél év levelezés hiányzik, abból az időszakból.
Szerencsére email cím alapján ki tudták keresni és pótolták a számlát

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#65091) tomp


tomp
félisten

HD tarifánál ha bekapcsolom a netmegosztást elég érdekes dolgokat művel a hálózat.
Vagy a térerő jelzésnél megjelenik a ! jel és csak VoLTE megy azaz a felhasználói net nem, vagy a VoLTE is elszáll. Ha elszáll a VoLTE akkor a ! jel is eltűnik de a net továbbra is áll. Csak 4G-n van ez a jelenség(3G-n nem áll le a net) és csak azóta amióta van VoLTE.
Gondolom ez is ZTE fícsör. :D
kép

(#65092) lugosi válasza Landsmann (#65084) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja, freemail. Miért használsz freemailt?

(#65093) Landsmann válasza lugosi (#65092) üzenetére


Landsmann
addikt

Körülbelül 25 éves a cím. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#65094) kali válasza snooze (#65089) üzenetére


kali
legenda

Sok oldalon kikötik, hogy a freemail még arra sem megfelelő.

(#65095) snooze válasza kali (#65094) üzenetére


snooze
veterán

Nekem még nem volt ilyen gond..

GO Gunners!!!

(#65096) 4Grider válasza snooze (#65095) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én Linux alapú levelezőszervereket támogatok jó pénzért, és sajnos folyamatos gondot jelent a freemail.hu levelezési szabványokat sajátosan értelmező rendszere. Alap náluk, hogy spam-eket simán beengednek, mindeközben webáruházak, netes szolgáltatók regisztrációs/visszajelző/kosár/ stb. e-mailjeit pedig vagy spamként kezelik, vagy egy az egyben visszadobálják őket. Mondom, szabványosan telepített/használt levelezőszerverekről írok. Ők maguk még a levelek továbbításánál/válasznál használt kódolást sem tudják rendesen megoldani, így a freemailesek ma is két különböző kódolással válaszolnak egy e-mailben.
Lassan már nekem is azt kell javasolnom az üzemeltetőknek, hogy a freemailes felhasználókat próbálják valami szabványosabb domain használatára rábeszélni (pl. gmail). Utóbbi sem szabványos, mert saját oldalon belenyúl a fejlécbe, de ezzel legalább nem cseszi el az e-mailek szabványos kézbesíthetőségét.

(#65097) lugosi válasza Landsmann (#65093) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

:) Az azt jelenti hogy körülbelül 15 éve lehetne már nyugodtan mást használni helyette.

(#65098) nyisziati


nyisziati
veterán

Nekem 18 éves freemail regem van és gond nélkül használtam/használom.
Mindenhova.

(#65099) 4Grider válasza nyisziati (#65098) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mindenhovában igazad van. Csak neked nem jön be egy csomó e-mail. Vagy amire te válaszolsz, az idézett levélrészek a címzettnél kódolási problémásak lesznek. És semmit nem jelent a 18 év, én már nem is emlékszem, mikor regisztráltam a c3-nál. A freemail a citromail kategória (mint ha hülyegyerekek kísérletező terepe lenne).

(#65100) bul07 válasza nyisziati (#65098) üzenetére


bul07
nagyúr

Gond az hogy hiába hiszed hogy jól teszi a dolgát, mikkor egyszerűen nem jönnek meg a levelek, vagy a küldöttek nem érnek oda
És te ebből nem veszel észre semmit de még a küldő se mert nem kap vissza hiba üzenetet

Csak akkor veszed észre ha mondjuk ép vársz egy fontos levelet de csak nem jön, csak nem jön , majd rákérdezel és a feladó azt mondja hogy elküldte

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.