Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) Alan[HUN] válasza fericske (#56650) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Köszi, jaja a jó öreg ATH-M50-ről van szó! :)) Akkor nincs más hátra, mint előre, összekaparom a zsetont, aztán hallgatózok egy jót! :DD

(#56652) #16820480


#16820480
törölt tag

Fejhallgatós találkozó időpont szavazás: [link]
Akit érdekel a dolog, légyszi tegye le a voksát :R

(#56653) Hocsika


Hocsika
tag

Sziasztok!
Fejhallgató vásárlás előtt állok. Jelenleg Takstar HD2000-et használok, és szeretnék feljebb lépni kicsit.
Egy Asus Xonar DGX hajtja meg a mostanit, amit főképpen játékra használok, mellé párosulhat még zenehallgatás, illetve filmnézés. A keretösszeget úgy 20-30e ft környékére lőttem be.
Elsődlegesen először egy HyperX Cloud 1-est néztem, de mivel van egy kis "talpas" mikrofonom, így nem biztos, hogy nekem egy headset-re lenne szükségem. Olvastam, hogy a semiopen fejhallgatók sokkal jobb "teret" adnak a játéknak, így elgondolkoztam egy OMNITRONIC SHP-600-on is. Ez mennyiben tér el a HI2050-től? Illetve ha nem nyitottban gondolkodom, akkor melyik az a zárt fejhallgató, amit érdemes lenne ebbe az árkategóriába? Vagy zártnál maradjak a Cloud-nál?
Előre is köszönöm a válaszotok! :R

(#56654) zsocy válasza petisubaru (#56649) üzenetére


zsocy
őstag

Rossz a topik, a gamer fejes topikban tudnak talán segíteni.

(#56655) kemcso


kemcso
Ármester

Sziasztok,

fejhallgatót keresne egy kollégám a következő feltételekkel:
- jó irodai zajszűrés
- kényelmes, órákon át is
- laptopról online rádió + mp3 szólna róla, vagyis nem kell Fostex vagy LCD hangminőség.
- inkább Mo-i
- lehet használt is, de inkább új

Kb ennyi az igénye, mit tudtok ajánlani?
:R

(#56656) Ribi válasza kemcso (#56655) üzenetére


Ribi
nagyúr

Összefoglalót elolvas.

[ Szerkesztve ]

(#56657) pulutodurumo válasza Ribi (#56656) üzenetére


pulutodurumo
őstag

:)) :D :)) Azért odáig eljutott. Szerintem. Ha én lennék a fülhallgatós TG, én biztos elolvastam volna.

A Pioneer MS5T most lett népszerű itt a topikban, szerintem jól járna vele.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#56658) Spíler válasza kemcso (#56655) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Mondjuk az új Pioneer SE MS5T-t,jó izoláció,jó hang,vagy ha olcsóbb kell akkor az Invotone HD2000.

#56653) Hocsika

Neked szintén a Pioneer SE MS5T-t,vagy nyitottba az új sikergyanús ATH AVA400-at,szemtelenül jó hangja van :DD

1-2 hét múlva a zárt tesójáról az ATH AVC500-ról is lesz vélemény

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56659) Bodz válasza kemcso (#56655) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az említett Pioneer MS5T jó lesz szerintem is.

(#56660) kemcso válasza Ribi (#56656) üzenetére


kemcso
Ármester

Elolvastam ;) De az ajánlottaknál nem mindnél volt az izoláció, ami egy igen fontos szempont, így bátorkodtam kérdezni :))

(#56657) pulutodurumo, (#56658) Spíler, (#56659) Bodz : szuper lesz neki a Pio, köszi :R A HD2000-et ismerem, elég picik a párnák, kétesélyes, hogy nem nyomná-e a fülét.

[ Szerkesztve ]

(#56661) bmakszim


bmakszim
senior tag

Sziasztok!

Nem találtam igazán releváns topikot (ha van, irányítsatok oda), de tudom, hogy itt van tapasztalat Massdrop rendeléssel kapcsolatban.

Szóval csatlakoztam egy dropba, mely alkalmával zárolták az összeget paypalon keresztül a számlámon. Sikeres volt a drop, majd ugyanezt az összeget levonták a kártyámról, de a zárolást még nem oldották fel. Emiatt jelenleg mínuszban van a számlám. Mikor oldják ezt fel, egyáltalán ez a normális eljárás?

(#56662) xmaas válasza bmakszim (#56661) üzenetére


xmaas
őstag

Hat ha sikeres a "drop" akkor levonjak a zarolt osszeget (az arat a termekenek) utana megrendelik a gyartotol a termeket amit vagy egyenesen a gyarto kuldi ki szamodra vagy a massdrop kapja meg es majd ok kuldik ki a resztvevoknek

(#56663) bmakszim válasza xmaas (#56662) üzenetére


bmakszim
senior tag

A problémám konkrétan az, hogy zárolták is és ezen felül még le is vonták. Szóval jelenleg duplán hiányzik az összeg a számlámról.

(#56664) Areturus válasza Samtya (#56339) üzenetére


Areturus
tag

Köszönöm, efelett elsiklottam! Kár, hogy az Utopia tulajok (is) itt a fórumon nem túl aktívak :O

(#56665) Hocsika válasza Spíler (#56658) üzenetére


Hocsika
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Az ATH AVA400 mennyivel jobb egy Takstar Hi2050-nél? Látom árban úgy 10e Ft különbség van a kettő között...

(#56666) Spíler válasza Hocsika (#56665) üzenetére


Spíler
őstag

Szívesen.
Pontosan 10e.Ft-al jobb az AVA400 mint az SHP600 ;] A HI2050-et nem hallottam,de állítólag ugyanaz a kettő.
Konstrukciós kialakításában,kényelmében(nagy puha tölcsér alakú plüss párnák,vastag puha fejpánt)minden irányban mozgó csészék,"testesebb"melegebb,lágyabb hang,nincsenek zavaró magasai nem kell bűvészkedni az EQ-val,összességében egy tisztes iparosmunka.Hogy megéri-e a plusz 10e.-et nem tudom,vedd meg mindkettőt és döntsd el :DDD
Tegnap egész nap azt használtam és még este is kényelmes volt,sehol nem nyomott.Ja és természetesen SZVSZ.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56667) Spíler válasza Hocsika (#56665) üzenetére


Spíler
őstag

Bocs,lejárt a szerk idő és még az eszembe jutott valami.
Összehasonlítás képen a totyik lakóknak,mert úgy sokan jobban megértik,köztük én is ;)
Kicsit hasonló a hangja a 681EVO-hoz,jobban elkülönülő mélyekkel és tisztább hangzással.Amikor az EVO-t felraktam az AVA400 után,akkor volt egy olyan érzésem,hogy az EVO-ban a mély kicsit ráül a hangképre és a közepe kicsit zavaros,na ez nincs az AVA400-nál.Amikor az AVA400-at felrakom hasonló érzésem van mint amikor a TS671 van a fejemen,csak kisebb csészékkel(nem hangzásban,kényelemben).Az árát megéri szerintem.Hangsúlyozom,az én agyam-fülem hallja így. :)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56668) Hocsika válasza Spíler (#56667) üzenetére


Hocsika
tag

Nagyszerű! Köszönöm! Tehát ha nyitottba gondolkodom, akkor egyértelmű már az AVA400!
Viszont ha a feleségem nem engedélyezné a gyerekek miatt a nyitott fejhallgatót, akkor ebbe az árba kb melyik lehetne a befutó? A Pio esetleg?

(#56669) Spíler válasza Hocsika (#56668) üzenetére


Spíler
őstag

Szerintem igen,kényelmes meleg hangú fejhallgató telefon vezérléssel, bár nyáron meleg lesz kicsit az eredeti párnájával,a plüss és a nyitott szellősebb. :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56670) cantus


cantus
tag

Sziasztok!

Tegnap hallgattam füleseket a MM-ban. Leginkább a Pioneer SE-MS5T tetszett a hangzása, meg ugye a mx. 20e-res keretem alapján.

Ugyanakkor az anyagkidolgozással nem vagyok megelégedve. A vezetéke olyan semmilyen, olyan gyenge/vékony szerintem. Illetve az is zavar, hogy nem kihúzhatós a vezetéke, hanem egybe van építve a fejessel. Tehát ha tönkremegy cserélni se tudom.
Jogosak az aggodalmaim? Mást kellene keresnem? Fontos volna, hogy tartós is legyen, ha már ennyi pénzt kiadok...

(#56671) pulutodurumo válasza cantus (#56670) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én nem félteném azt a kábelt. Nem ritka a fix megoldás drágább darabokon sem. De minimális forrasztással javítható ha bármi baj lenne.
Én nem keresnék másik fejest, esetleg máshonnan venném meg. Az enyém a muzikerből van, 18e volt futárral 1 nap alatt megvolt.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#56672) Spíler válasza cantus (#56670) üzenetére


Spíler
őstag

Egyszerű, ha nem tetszik keress mást,mi(én) nem akarunk rábeszélni semmire,csak a tapasztalatokat osszuk meg egymás közt.
És a Pioneer-on kívül még melyik tetszett?

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56673) Attic09


Attic09
tag

Sziasztok, van egy JVC rx 700-as fejhallgatóm. Arra lennék kíváncsi hogy az rx 900-ra érdemes lenne e lecserélni? A basszusa több e például?

(#56674) Hack3er


Hack3er
őstag

Sziasztok!
Tud valaki nyilatkozni hogy a Meze 99 Classic-nak mennyire jó az izolációja?

(#56675) darvinya válasza Attic09 (#56673) üzenetére


darvinya
titán

Ezzel a párnával jobb hangja RX300-500-700-nak.[link]
Ezzel használom RX300-am, és szebb hangja lett.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56676) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Jack (apa-apa) kábelre lenne szükségem a fejhallgatómhoz, mert a gyári kontakthibás lett/megtört.
Valami normális minőségű (értem ez alatt a hangminőséget, meg a kábel strapabírósságát) kellene (nem vészes áron). - Sajnos csak hamát láttam 2 ezerért, de az... ***
Szóval Pesti átvéttel, vagy ingyenes szállítással.

[ Szerkesztve ]

(#56677) Bodz válasza Victoryus94 (#56676) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#56678) BigBlackDog válasza Victoryus94 (#56676) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pl. itt, pl. ez.

(#56679) xmaas válasza bmakszim (#56663) üzenetére


xmaas
őstag

Hm hat akkor passz tudsz angolul ra kene kerdezni ilyenkor mi van ?En igazabol multkor rendeltem valamit de nem tortent olyan hogy 2 szer vontak le az osszeget

(#56680) cantus válasza pulutodurumo (#56671) üzenetére


cantus
tag

szia!

Neked 1 év garanciát adtak hozzá? Azért érdekes ez, mert az Extremaudio-nal 36 hónap van írva. Bár gondolom nem érdemes ezzel foglalkozni, mert általában ami ezeknek a gyenge pontja a kábel, arra nem vonatkozik persze a garancia...

(#56681) steroiddroid


steroiddroid
csendes újonc

Sziasztok!

Február 13-án rendeltem egy fejhallgatót az XLO-n ami egy kifutó termék volt Sony mdr-xb450bv típusú fejhallgató és nem volt raktáron . Felhívtam őket tájékoztattak hogy 2 hét múlva lesz náluk raktáron...Letelt a 2 hét és felhívtam őket azt mondták hogy még nem érkezett meg de hamarosan náluk lesz a termék...Elment még majdnem 2 hét és megint felhívtam őket hogy utána érdeklődjek mi történik miért nem érkezik meg a termék ..."utánanézek majd visszahívom" amiből nem lett semmi ...Most a napokban beszéltem ismét a hölggyel és azt mondta a héten megérkezik vagyis ma kéne....és jövőhéten ki is szállítanák nekem az körülbelül 3 nap ..Én elég toleráns vagyok úgy gondolom ti mit gondoltok ez normális ??? A téma margójára még annyit hogy semmilyen értesítést nem kaptam se e-mail-ben se telefonon....
Szűz vagyok ilyen téren és nem szoktam online-n rendelni ez volt az első ... vevővéleményeket is olvastam az xlo-ról és jókat írtak róla...így megrendeltem a terméket..Az volt a baj lemondtam volna már réges régen de mivel akciós volt és ezen kívül már csak 1 helyen volt kapható ahol szinten nem ovlt raktáron és 2 hét lett volna a beszerzés valamint 7000ft-al drágább lett volna ezért gondoltam h kivárom ...a másik hogy ragaszkodok ehhez a fejeshez ...
Érdekelne a véleményetek mit gondoltok előre is köszi ! :))

Az élet nehéz, de élni tudni kell. :)

(#56682) pulutodurumo válasza cantus (#56680) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Őszintén szólva, nem foglalkoztam vele. Még sosem nyírtam ki fejhallgatót (még a kínai füleseim sem kontakthibásak :) ). De levettem a fülpárnát, és alatta ott vannak a csavarok. Szóval a javítása elméletileg egyszerű.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#56683) Spíler válasza steroiddroid (#56681) üzenetére


Spíler
őstag

Hát,ez szivattyú :Y
Mindegy,hogy mi mit szólunk hozzá,a te türelmeden múlik.Én lemondom mindig,ha a beígért határidőre nem jön meg a termék,volt már ilyen a Mall-lal,az Aqua-val(1-3nap szerepel náluk mindenre és 3-4nap múlva hívnak,hogy még 2-3nap,na olyankor küldöm őket ide-oda :K ).Most utoljára a Hestore szívatott meg az IC csipesszel,2 hét volt mire küldték(kivártam mert nem volt sürgős) és ráadásul nekem kell reklamálni,nem ám ők hívnának vagy mailt küldenének,hogy elnézést.... :( .Az ilyen helyeket el kell felejteni és a közelükbe sem menni.Vissza térve a te problémádra,ha már ennyire türelmes voltál,azt az egy hetet már kibírod valahogy.

"a másik hogy ragaszkodok ehhez a fejeshez ..."
Lehet,hogy nem kéne,megoldódna minden problémád.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56684) Samtya válasza steroiddroid (#56681) üzenetére


Samtya
senior tag

A központi szalonban jelenleg 28,4k. Ennél jóval olcsóbb lett volna? A jófogáson van egy kereken 20k-ért. [link]
Én egyébként inkább a 950-est venném, az is van egy: [link]

(#56685) steroiddroid válasza Samtya (#56684) üzenetére


steroiddroid
csendes újonc

Szia!

Ragaszkodom h új legyen. Egyébként 25.000ft-ért sikerült megvennem igaz csak 1 év garival.
Amúgy kifejezetten mélyorientált fejest keresek azért venném ezt .. :)

Az élet nehéz, de élni tudni kell. :)

(#56686) Samtya válasza steroiddroid (#56685) üzenetére


Samtya
senior tag

A verebek azt csiripelik, hagy a Beyerdynamic Custom Street nyitott sliderrel nagyon durván tolja a basszust. A JVC HA-MR77X sem fogja vissza magát ebben a témában. Arra az esetre, ha még nézelődnél.

(#56687) dkartacs


dkartacs
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire "aktuális" fejhallgató még, de két éve kb a topik (bodz) tanácsára vettem egy Audio-Technica ATH-M40X
Gondoltam leírok pár tapasztalatott hátha valakit még érdekel (meg hogy "vissza-adjak a topicnak" :) ). Kizárólag munkában használtam zenehallgatásra kb minden nap azóta.

TL;DR: Teljesen meg vagyok vele elégedve. Nem költöttem még ennyit fülesre, de kb már értem mi kerül rajta ennyibe :).

Pro
* Nem vagyok nagyon audiophile, így a hangzásról sok mindent nem tudok leírni profi módon. Viszont, miután ezt megvettem feltünt, hogy a TV-nek otthon "rossz-doboz" a hangja, és hogy a régi Philips shp2500-ömben (amit itthon még mindig használok játékhoz) a zenéknek "egyformább" a hangja.
* Két masszív vezeték van hozzá az egyik felcsavart, ami a legnagyobb találmány a szeletelt kenyér óta. Enged annyit, hogy ne rántsd le a telefont az asztalról, de már észrevedd, hogy le fogod :).
* Az egész cucc baromi masszív. Ahol műanyag van az minium kisunyi vastag. A pánt acél. Szerintem gyönyörűen fémjelezi a fülest, hogy úgy állítod a "szorítást" a füleden, hogy a megfelelőre hajlítod az acélpéntot :K . Amenyit kapott csak egy év alatt attól a régi Philipsem már törmelék volt, ennek semmi baja. Nekem ez nagyon nagy plusz.

Kontra
* A fülpárna műbőr(bőr?) szal így könnyen takarítható, ellenben nyáron bele izzadok.
* Nem lehet felvenni egy kézzel :) (tudom, tudom nem is szabad). Mivel befordíthatóak a párnák, így ha lerakod "összemegy" a füles, mert szinte automatikusan behajlanak a párnái. Ez Pro is, mert így kevésbé lehet szétbarmolni, ha ráülsz vagy ráraksz cuccot. De 5 seccel tovább tart felvenni.

Btw a linken lévő boltban vettem anno (passz, hogy léteznek-e még) és ott ki is lehetett próbálni.

(#56688) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Köszi mindenkinek a kábel ötletet! :)

(#56689) ktgeri


ktgeri
tag

Sziasztok!

Eddig egy Marley Postive Vibration Headsettel hallgattam zenét és különösebb gondom nem is volt vele.
Ár/Érték arányban jónak véltem, bár nagyon amatőr vagyok a témában.
Pont ezért is gondoltam, hogy ide, hozzátok fordulok segítségért. :)

Szóval, a fent említett fejhallgatóm sajnos elromlott.

-Nagyjából 10-15 eFt.- közötti árrésben keresek fejhallgatót
(inkább a 10 felé mozogva, de, ha van valami jó vétel, meggyőzhető vagyok)
-Sokat hallgatom utcán, ezért fontos, hogy hangos legyen és a zajszűrése is megfelelő.
-Kedvelem, ha a mélyek erőteljesek,ütnek.
-Főként Hip-Hop,Funky,Jazz,Blues vonulaton mozgok zeneileg.

Remélem el tudtok látni sok jó tanáccsal!

Előre köszönöm a segítségeteket.
Gergő,

(#56690) Spíler válasza ktgeri (#56689) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Shure SRH145
Invotone HD2000
Shure SRH240
Ezek jutottak most az eszembe. :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56691) Tomacko válasza steroiddroid (#56685) üzenetére


Tomacko
senior tag

Nem tudom van-e még a piacon belőle, de ha megnézed amit hirdetek fejest az kb árban a fele a 25ezernek, és bőven rojtosra veri azt a Sony-t. Legalábbis a fórumtársak anno így nyilatkoztak róla többen is :) Nem tudom mik a keresési feltételeid. De ha nem egy agyon hajtogatható, könnyen táskába rakható fejest keresel érdemes lett volna rá nézz. Mondjuk nem tudom így utólag miért írom ezt, hisz már rendeltél :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#56692) Spíler válasza ktgeri (#56689) üzenetére


Spíler
őstag

Tényleg,ez a JVC HA-M55X jó lehet neked is.Ebben van mély rendesen. :DDD

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56693) Attic09


Attic09
tag

Sziasztok. Kinéztem 3 fejhallgatót, itthon használnám trance, electro zene hallgatásra. JVC ha-rx900, Pioneer HRM-5, és az Audio Thecnica m-40x. Ki melyiket ajánlaná ilyen stílusok hallgatására?

(#56694) Spíler válasza Attic09 (#56693) üzenetére


Spíler
őstag

Hát,ahogy írtad őket,pont fordított sorrendben ;]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56695) ZiD


ZiD
tag

Rendeltem egy Pioneer SE-MS5T-K-át az itteni ajánlások miatt. Melóhelyen fog leváltani egy Superlux HD 681evo-t. Kíváncsi vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#56696) Spíler válasza ZiD (#56695) üzenetére


Spíler
őstag

Ha nem jön be,akkor nem én voltam......,hanem Bodz :D

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56697) gkozak


gkozak
tag

Sziasztok,

az alábbiaknak megfelelően várom javaslataitokat fejhallgató vásárláshoz:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Irodában vagy utazáshoz repülőgépen.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene, filmek, minimális kalandjáték PC-n.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15-20 ezer Ft. De ennél olcsóbb és picivel drágább ajánlatokat is szívesen meghallgatok.

4.) Új vagy használt?
Új

5.) Circumaural vagy supraaural?
A füleimet ölelje körül, de ne azok tartsák a fejhallgatót. A füleim kicsit nagyobbak és elállnak :)

6.) Zárt vagy nyitott?
passz

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Természetes hangzást

8.) Honnan vásárolnál?
Magyar webshopból vagy boltból.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Céges laptop (Hp Elitebook 820), telefon (Huawei P9 Lite)

Előre is köszönöm, :R

G.

(#56698) Spíler válasza gkozak (#56697) üzenetére


Spíler
őstag

Utazáshoz,repülőre csak zárt jöhet szóba. Feltételeid alapján ebben a kategóriában én nem tudok jobbat a Pioneer SE-MS5T-nél.A fórum keresőjében nézz utána a véleményeknek.MM-ben ki is tudod próbálni.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56699) steroiddroid válasza Tomacko (#56691) üzenetére


steroiddroid
csendes újonc

Üdv!

Mondták itt nekem páran h ár-érték arányban hangzásra jóval jobb fejhallgatót kaphatok ezért a pénzért.... Igaziból nálam fontos a külső is mivel utcán és konditerembe használnám főleg ...és ebben a sony-nál szebbet nem nagyon találtam ami ezt árkategóriát érinti....első fejhallgató tulaj leszek és a barátom odaadta a fejesét hogy addig használjam amíg nincs meg asony ami egy sennheiser hd201 ....ha annál jobban szól én már elégedett vagyok ....legyenek benne jó kis basszusok és boldog leszek :DD

Az élet nehéz, de élni tudni kell. :)

(#56700) Attic09 válasza Spíler (#56694) üzenetére


Attic09
tag

Tehát m40x, :) rx 700 at váltana,gondolom mélyekben nincs kevesebb, az m30x re írta valaki hogy arra nem érdemes cserélni, szóval 40re már igen ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.